Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Astro Fox

3 posters

Ići dole

Astro Fox Empty Astro Fox

Počalji  Zodiak Ned Avg 10, 2014 2:02 am

Nasao sam ovaj zanimljiv program i interesuje me da li neko zna kako se podesavaju ove tabele desno, tj. house system, terms tabel, terms table for almuten figuris itd... hteo bih da saznam koje su mi dominantne planete a kazu da je ovaj program najbolji.

http://af.cpptea.com/astrofox.php?dat=5

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Astro Fox Empty Hajleg, Anareta, Almuten

Počalji  Katja_MNE Ned Avg 10, 2014 4:03 pm

Zodiak ::Nasao sam ovaj zanimljiv program i interesuje me da li neko zna kako se podesavaju ove tabele...
Radi se o tradicionalnoj astrologiji. Pojmovi iz naslova (Hajleg, Anareta, Almuten) služe za određivanje dužine života na osnovu natalne karte.
Što se tiče podešavanja, jednostavno je: unesi svoj datum rođenja - Birthday date (D/M/Y), zatim vrijeme - Birthday time (H/M/S), ne znam da li program sam pronalazi Longitude   E W i Latitude   N S    ali to ti je lako podesiti (vidi geografsku širinu i dužinu mjesta rođenja sa astro com-a) i jednostavno unesi tj. podesi.

Što se tiče sistema kuća - House system, ja sam prvo izradila po Koch-ovom sistemu i dobila sam pomjeranje za oko 2 stepena unazad ASC i vrhove svih kuća, a kada sam podesila Placidian sistem, podaci su identični natalnoj karti koju dobijaš na astro com. Ostalo tabele, smatram da ne igraju ulogu.

Simpatično je tumačenje. Na kraju - dobijaš i pojašnjenje zašto je neka planeta u tvom natalu Hajleg, Alkoden...

Uzgred, evo definicija:

Hajleg je ključni princip života jednog horoskopa, simbol "životne sile".
Almuten (na arapskom "najsnažniji") je planeta koja ima najviše osnovnog dostojanstva na određenom stepenu.
Anareta je glavni "neprijatelj" hajlegu, to je "princip smrti" jedne karte.
Alkohoden je "odreditelj godina" i on je uvek almuten hajlega, dakle planeta koja ima najviše zodijačkog dostojanstva na stepenu hajlega.
Katja_MNE
Katja_MNE

Broj poruka : 11
Локација : Montenegro
Datum upisa : 14.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Astro Fox Empty Re: Astro Fox

Počalji  Lola1111 Ned Avg 10, 2014 4:10 pm

Sretala sam se sa ovim pojmovima ali nisam znala sta znace. Do sad. Very Happy 
Hajleg je sunce (lav sam)
Almuten venera (asc vaga)
Anaretu ne nadjoh u ovom programu? What a Face 
Alkohoden je sunce

i sta sad to znaci?
Lola1111
Lola1111

Broj poruka : 14
Datum upisa : 30.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Astro Fox Empty Re: Astro Fox

Počalji  Katja_MNE Ned Avg 10, 2014 4:26 pm

Lola1111 ::i sta sad to znaci?

Iskusni već napisaše.....:

Svaka planeta ima tri seta godina. U teoriji, ako je Alkohoden snažan gledaju se najveće godine, ako je osrednje pozicioniran srednje, a ako je slab, najmanje godine. Godine planeta:
SA (57, 44, 30)
JU (80, 45,12)
MA (66, 40, 15)
SO (100, 70, 20)
VE (82, 45, 8 )
ME (76, 48, 20)
MO (105, 65, 25)

Ovo su samo približni, nikako egzaktni pokazatelji dužine života. Alkohoden se dalje kvalifikuje i prema snazi slučajnog dostojanstva i prema kvalitetu aspekata koje pravi. Ako je u kontaktu sa benefikom i ako se nalazi na uglu dodaje se 5-10 godina. Isto tako, ako je u lošem aspektu sa MA ili SA ili čak i u dobrom aspektu sa lose pozicionoranim maleficima, oduzimamo 5-10 godina.


Anareta - "princip smrti". Prvi kandidat za Anaretu je planeta u 8. kući.
Ako se u njoj nalazi više planeta, prednost ima ona koja je bliža vrhu 8. kuće. Ako u 8. nema planeta Anareta će biti Mars ili Saturn ukoliko se "nalaze na putu" Hajlegu. Poslednja opcija je vladar 8. kuće.
Katja_MNE
Katja_MNE

Broj poruka : 11
Локација : Montenegro
Datum upisa : 14.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Astro Fox Empty Re: Astro Fox

Počalji  Zodiak Ned Avg 10, 2014 6:01 pm

Katja_MNE ::
Zodiak ::Nasao sam ovaj zanimljiv program i interesuje me da li neko zna kako se podesavaju ove tabele...
Radi se o tradicionalnoj astrologiji. Pojmovi iz naslova (Hajleg, Anareta, Almuten) služe za određivanje dužine života na osnovu natalne karte.
Što se tiče podešavanja, jednostavno je: unesi svoj datum rođenja - Birthday date (D/M/Y), zatim vrijeme - Birthday time (H/M/S), ne znam da li program sam pronalazi Longitude   E W i Latitude   N S    ali to ti je lako podesiti (vidi geografsku širinu i dužinu mjesta rođenja sa astro com-a) i jednostavno unesi tj. podesi.

Što se tiče sistema kuća - House system, ja sam prvo izradila po Koch-ovom sistemu i dobila sam pomjeranje za oko 2 stepena unazad ASC i vrhove svih kuća, a kada sam podesila Placidian sistem, podaci su identični natalnoj karti koju dobijaš na astro com. Ostalo tabele, smatram da ne igraju ulogu.

Simpatično je tumačenje. Na kraju - dobijaš i pojašnjenje zašto je neka planeta u tvom natalu Hajleg, Alkoden...

Uzgred, evo definicija:

Hajleg je ključni princip života jednog horoskopa, simbol "životne sile".
Almuten (na arapskom "najsnažniji") je planeta koja ima najviše osnovnog dostojanstva na određenom stepenu.
Anareta je glavni "neprijatelj" hajlegu, to je "princip smrti" jedne karte.
Alkohoden je "odreditelj godina" i on je uvek almuten hajlega, dakle planeta koja ima najviše zodijačkog dostojanstva na stepenu hajlega.

Hvala na objasnjenju Katja, tako sam i ja podesavao kao sto si i rekla tj Placidian sistem i dobio sam identicno kao na astro.com, ali me zbunjuje sto sam na nekom mestu procitao da House system treba da se podesi na House per sing from Asc, ali tada mi totalno poremeti natalnu kartu tj. nema blage veze sa mojom natalnom kartom i ispada da je najtacnije kada se podesi na Placidian.  Very Happy Po ovome ispada da cu ziveti bas dugo i ako se non stop vucem po bolnicama i lekarima, ali za to je kriva moja 12 kuca Smile

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Astro Fox Empty Re: Astro Fox

Počalji  Lola1111 Ned Avg 10, 2014 7:56 pm

Katja_MNE hvala puno!  flower 
Lola1111
Lola1111

Broj poruka : 14
Datum upisa : 30.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Astro Fox Empty Re: Astro Fox

Počalji  Zodiak Pon Avg 11, 2014 3:32 am

Izgleda da ovo i nije tako tacno ili gresim, na astro.com mi izbacuje da mi je dominantna planeta Merkur a ovde Venera, hm sad nisam siguran ko je tacan.  Very Happy 

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Astro Fox Empty Re: Astro Fox

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu