Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

+17
lado06
Jane
-menora-
IVA
Kocka je bacena
Milica
sasa62
Izida
afrodita
Čarobnica
Flora
Astrotanja
hajkula
Bambola
joki22
Tajna
DUH
21 posters

Strana 1 od 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 06, 2009 12:50 am

Ova tema me je uvek interesovala, pogotovo što astrologija ima prediktivne metode, predvidja budućnost, pa ako predvidja budućnost kako možemo da utičemo i menjamo aspekte kao što većina astrologa tvrdi ili misli, lično meni je to paradoksalno, meni to liči na pitanje, ako je BOG svemoguć da li može da napravi zid koji ne može da preskoči ?

Mislim nema logike, predvidjamo budućnost koja predvidjena je kao neka neminovnost a ovamo možemo da utičemo na aspekte, dakle izaberimo :
- ako možemo da predvidjamo budućnost, znači ne možemo da utičemo na aspekte...
- ako možemo da utičemo na aspekte, onda ne možemo da predvidjamo budućnost....

Jedno drugo potire a selektivan izbor mi je tek besmislen, mislim ovde možemo predvidjati a ovde možemo uticati, moje mišljenje je striktno ili radi jedno ili radi drugo....


Poslednji izmenio DUH dana Ned Sep 06, 2009 3:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Ned Sep 06, 2009 5:29 am

Slazem se sa tobom po tom pitanju... Astrologija postaje besmislena ako verujemo u prevazilazenje aspekata, jer kako cemo znati ko je prevazisao svoj aspekt a ko nije? Ukoliko se i to moze astroloski odrediti onda opet nije prevazilazenje, jer je i to predvidivo. Ovim hocu da kazem da se aspektu mogu ciniti da su prevazidjeni jer na primer jako los separacioni aspekt, koji na primer odvaja i zid izmedju znakova, ce se sa godinama mnogo manje osecati tako da moze izgledati da je prevazidjen ali sve sto je predvidivo ne spada u prevazilazenje. Isto tako ako dispozicija loseg aspekta ukazuje na dobar ishod ili resenje to takodje nije prevazilazenje vec razresenje koje se astroloski moze objasniti....

Astrologija jeste Vodolija i Uran ali ne mozemo zaboraviti da je suvladar Vodolije Saturn koji je sudbina ili fatum, znaci svako ko se plasi pogledati sudbini u lice je los astrolog i ne treba se time baviti. Po mom misljenju nema uspeha i preciznih rezultata u astrologiji, kao ni u bilo cemu drugom, ako joj se ne predamo potpuno, jer samo ono sto radimo celim bicem moze biti istinito i konstruktivno. Ukoliko se samim tim ne veruje u sudbinu nego nasuprot u slobodnu volju i astrologija izucava zarad pokusaja lecenja svog zivota to ces nas dovesti do americke kvazi astrologije gde sve moze biti a ne mora i sve se desava na psiholoskom a ne fizickom nivou, sto je vec samo po sebi paradoks, jer sve sto je gore to je i dole sve sto je unutra to je i spolja, astologija upravo to i radi - nalazi spregu izmedju covekovog karaktera i desavanja u zivotu - to nisu dva odvojena procesa vec jedan celokupan sistem koji egzistira na dva nivoa i sa koje god strane da mu pridjemo rezultat ce biti isti...

Ja ne tvrdim da se ne moze kontrolisati nista u zivotu, mi uvek imamo izbor da se oko necega nerviramo ili manje nerviramo, odnosno smirujemo sebe, ali ne verujem u izbor u kome nas to nesto oko cega se nerviramo nece dotaci uopste, onda bio promenili svoj karakter a samim tim i svoju sudbinu.

Majcinstvo je jako dobar primer nemogucnosti da se promeni karakter, kao i ceo emotivni sitem ili zivotinjski svet ili ceo sistem nagona u coveku. Svaka majka koja voli svoje dete ce ga voleti i dalje bez obzira u sta ono izraste... Mozda se nece slagati sa tim, mozda ce ga i kaznjavati ali ce ga voleti sigurno ili je slucaj one nekolicine izroda sto nikada i ne vole svoju decu. Znaci to je pitanje nagona... Isto to vazi i za seksualnost, ako bi pokusali racionalno da objasnimo seksualni nagon i razlog seksualnog uzitka to nam ne bi poslo za rukom, ali u jednom se slazemo - svi to volimo. Sa racionalnog nivoa, ako zanemarimo emocije, seks je besmislena i precenjena potreba koja na kraju krajeva nema nikav smisao, niti logicno objasnjenje...

Nagoni se mogu kontrolisati do odredjene mere, koja je vrlo mala inace se ode u ludilo... Znaci nagon u nama je sudbina a covek 90% stvari u zivotu radi nagonski a racio samo objasnjava nase nagone i u istom procentu ne moze da ih kontrolise... Kada bi majka ubice mogla da prestane da ga voli - prestala bi, iz prostog razloga sto joj je udaljen, obicno u zatvoru i pretstavlja joj samo muku u zivotu, ali ne moze to je njen prirodni nagon... Ona se moze ponasati kao da ga je odbacila i govoriti svasta ali ono sto zivi u njenom srcu je potpuno druga prica.

Nasa sudbina je upravo ono sto zivi u nasem srcu, pa ako imamo zivot pun lomova i stradanja takve su nam i emocije, nagoni, potrebe, strepnje, strahovi...

Vracamo se na pocetak sto je unitra to je i spolja pa kad upoznam osobu koja moze da promeni, ne gusi i potiskuje, nego promeni svoj nagon, onda cu verovati u prevazilazenje aspekata.... do tada je svako pogresno tumacenje greska nas malih neukih astrologa...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  joki22 Pon Sep 07, 2009 11:35 am

Mislim da ipak niko nikad nije svoju sudbinu uspeo da promeni!

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Bambola Uto Sep 08, 2009 10:35 pm

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 11:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Uto Sep 08, 2009 11:29 pm

zorzet :: Covjek je kovac svoje srece... sto povjerova tako i bi... toliko ima tih poslovica i izreka koje je prosti narod izmislio i koje gvore da je volja slobodna i da je sve moguce promjeniti.
Kaze joki 22 da se ne moze promjeniti sudbina, ma moze sve se moze sto se hoce, samo treba vjerovati u sebe i u cuda.

Lepo je verovati u čuda ali čuda ne postoje, postoji samo ono što nije objašnjeno, inače da je čovek kovač svoje sreće svi bi bili sretni. A to što nam se po nešto ispuni vezano za naše verovanje je samo nešto što se uklopilo u sudbinu a nama ostaje logično nelogično da protumačimo kako smo mi na to iticali...

Osim toga ljudi često brkaju želje i slobodnu volju
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  hajkula Sre Sep 09, 2009 12:32 am

E, stvarno udarate mi po mozgu, ti Tajna i ti Duh-e. Rolling Eyes Toliko ste otisli u sirinu, toliko tema cacnuli a ni jednu objasnili do kraja. Ne znam sta pre da demantujem a za sta pre da vas pitam da pojasnite sta ste mislili da kazete.

Prvo. Tajno, pominjes vodoliju kojom vlada uran, planeta promena i buducnosti i saturn, planeta temelja, trajanja, nepromenjljivosti.

Vodolija je simbol probudjenog, slobodnog coveka. Uran i saturn zajedno - promene onoga sto ne valja, sto ometa i ocuvanje svega sto se u praksi pokazalo kao korisno. Ja ne vidim problem u ovome. Problem nastaje kada uran hoce sve da srusi, kada krene da gradi kucu od krova, kada revolucija jede svoju decu, kada ljudi ne shvataju da buducnost pocinje vec u ovom casu, da mora da se krene u susret a ne da se ceka da padne s nebe.
Uran nije samo simbolika revolucije, on je pre svega evolucija a posto smo mi naopaki ljudi, logicno je, kako sejemo-tako zanjemo (saturn, naravno) pa se desava sve sto se desava i u licnim odnosima i na globalnom planu.

.ebo vas patak, te vas .ebo, cemu onda astrologija? Laughing
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Sre Sep 09, 2009 12:52 am

hajkula ::E, stvarno udarate mi po mozgu, ti Tajna i ti Duh-e. Rolling Eyes Toliko ste otisli u sirinu, toliko tema cacnuli a ni jednu objasnili do kraja. Ne znam sta pre da demantujem a za sta pre da vas pitam da pojasnite sta ste mislili da kazete.

Prvo. Tajno, pominjes vodoliju kojom vlada uran, planeta promena i buducnosti i saturn, planeta temelja, trajanja, nepromenjljivosti.

Vodolija je simbol probudjenog, slobodnog coveka. Uran i saturn zajedno - promene onoga sto ne valja, sto ometa i ocuvanje svega sto se u praksi pokazalo kao korisno. Ja ne vidim problem u ovome. Problem nastaje kada uran hoce sve da srusi, kada krene da gradi kucu od krova, kada revolucija jede svoju decu, kada ljudi ne shvataju da buducnost pocinje vec u ovom casu, da mora da se krene u susret a ne da se ceka da padne s nebe.
Uran nije samo simbolika revolucije, on je pre svega evolucija a posto smo mi naopaki ljudi, logicno je, kako sejemo-tako zanjemo (saturn, naravno) pa se desava sve sto se desava i u licnim odnosima i na globalnom planu.

.ebo vas patak, te vas .ebo, cemu onda astrologija? Laughing

Po mom misljenju se tvoje misljenje ni malo ne razlikuje od mog... Tako da te ne razumem, objasni sa cim se ne slazes, ja i jesam navela da vlada i Uran i Saturn, slobodna volja i zudbina, zelja za buducnoscu i neminovnost proslosti... To i jeste astrologija. Ja se sa tobom slazem ali mi nije jasno sa cim se ti ne slazes...

Sudbina je nepromenljiva a samo covek otvoren ka buducnosti, rusenju i gradjenju je moze jasno shvatiti i predvideti... Astrologija sigurno ne sluzi menjenju sudbine, tu si se zeznula... pozdravio te patak...

P.S. Ne odgovori mi gde si i kod koga nasla da je Pluton suptilan i najnezniji.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  joki22 Sre Sep 09, 2009 1:15 am

DUH ::
zorzet :: Covjek je kovac svoje srece... sto povjerova tako i bi... toliko ima tih poslovica i izreka koje je prosti narod izmislio i koje gvore da je volja slobodna i da je sve moguce promjeniti.
Kaze joki 22 da se ne moze promjeniti sudbina, ma moze sve se moze sto se hoce, samo treba vjerovati u sebe i u cuda.

Lepo je verovati u čuda ali čuda ne postoje, postoji samo ono što nije objašnjeno, inače da je čovek kovač svoje sreće svi bi bili sretni. A to što nam se po nešto ispuni vezano za naše verovanje je samo nešto što se uklopilo u sudbinu a nama ostaje logično nelogično da protumačimo kako smo mi na to iticali...

Osim toga ljudi često brkaju želje i slobodnu volju
Zorzet kako to covek moze da promeni svoju sudbinu? Molim te objasni. Slazem se sa Duhom da cuda ne postoje. Verom u sebe mozemo da ostvarimo nase ciljeve, ali sudbinu ne mozemo promeniti. Po meni ono sto je sudjeno to se desi.

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  hajkula Sre Sep 09, 2009 3:13 am

E, da si mi malo blize Tajno Very Happy . Aj, molim te sta je karakter coveka?
PS
Ja se naravno slazem da karakter odredjuje sudbinu, nego meni sumnjivo to tvoje misljenje sta je karakter.


A ti Duh-e, ... Za ovo sto kazes, da je covek kovac svoje sudbine, svi bi onda bili srecni Laughing - samo da ti kazem i - kada bi pustili sve pameti u polje, svako bi za svojom potrcao. I da ti poverim, ja za svojom pamecu ne bih potrcala. I nisam jedina.


Moje vidjenje astrologije je
da se mnoge stvari mogu izbeci a da se mnogima moze poci u susret, pa astrologija tu moze mnogo da pomogne. Neprocenjivo.

Neko se bavi poljoprivredom, na primer. Zasto da gaji psenicu ako ima dobitak sa povrcem?

Ako su zeni koja ima sunce, saturn, pluton, mesec u lavu, svi muski umrli od srca pre 40-te a zene od raka pre klimaksa, pa i nju ocekuje tako nesto ali u 80-tim na primer jer je poslusala savet pa vodi uredan zivot - kako to da nazovemo, je li to prevazilazenje aspekata ili razresenje? Zvali mi to kako hocemo, to je ono sto vredi u astrologiji. Determinizam, da svi mi moramo jednom da umremo, pomoc astrologije, prevazilazenje losih aspekata je - ne moram da radim ono sto mi smeta pa da umrem i ranije nego sto je neko moj od iste bolesti.
Losi finansijski aspekti - necu cackati tamo gde imam mogucnosti stete.

Pricamo o prevazilazenju losih aspekata, a vas dvoje kazete da je to nemoguce. Mislim, stvarno. Aj kako da prevazidjemo dobre aspekte.

Planeta u znaku. Recimo, venera u ribama, egzaltirana. Sta znaci za vas ta egzaltacija, dajte mi na primer, primer jedne egzaltirane venere u ribama. Ma, vidim, citala sam, jasno mi je kako dozivljavate taj polozaj venere, ali ja vam kazem da je to neki peti sprat u soliteru od 112 spratova. Najjasnija, najcistija, u svom maksimumu simbolike, znacenja najispoljenija slika venere u ribama je Bogorodica.
Tajno, jel sestra tvog kuma-kume zivi blizu neke crkve? Ili mozda bas kum? Neke decije bolnijce, doma za nezbrinutu decu? Tvoje drugo je trece od 12. Sta ti govori ova simbolika? Mora da ima nesto.

Vidim cudjenje, mars u raku, slab mars a on cuveni sportista. To je pozar u kuci. Dete sa Kopaonika, zdravo, spretno, ipak je blizanac. Vaspitavao ga i vodio redovno na treninge, deda, saturn, radne navike... Mesec u ribama, vera, istinska vera u Boga, majka vernik, dobra, place i kad je vide a jos vise kada je niko ne vidi, moli se, prava, nezna majka. Cesto mesec u ribama ume da pokaze poroke i svasta nesto lose kada majka nije dobar vaspitac a taj mesec bas obavezuje majku. Samo sto smo mi zaboravili kako to izgleda, sta je to istinski, sustinski dobra majka. Onda tupimo pa se cudimo...
Mars u nekom, kako mi gledamo, slabom polozaju, los mars pa recimo eto bas taj mars u raku je mnogo jaci kod momaka koji su iz ruralnih krajeva nego kod gradske dece. Mada, to je kur.evit mars, hoce i da se potuce, nije to mars bez snage, bez borbenosti, nisu to neka njanjava deca, ne mora da budu. Opet, mars u lavu, kod gradskog decaka je u danasnje vreme cesto slab, slabiji od nekog drugog. Vazno je gde je neko rodjen, gde zivi, uslovi, sredina... Tako i druge planete. Krecemo od genetike, naravno ali ne smemo da zaboravimo degeneraciju, propadanje.

Nije astrologija sabiranje prosto i oduzimanje na prizemnom nivou, defetisticki i deterministicki, mada je neko tako dozivljava. Astrologija (kao i covek) je nesto mnogo dublje i mnogo vise. A sto se mi valjamo po blatu, prasini pa i astrologiju, to smo sami krivi. I sta sad, los mi horoskop pa mi se zato desava to sto mi se desava? Hocemo jeftin izgovor, da svalimo krivicu i odbacimo odgovornost?

Polazim od toga da je u svakom pitanju, bar pola odgovora. Tamo gde je problem, tu je i resenje. Gde je bolest, tu je i lek. Sad, sto ne vidim uvek, nije kriva astrologija vec ja ne vidim. Zato pitam, slusam tudja iskustva, savete, razmisljam. Zaista, prihvatam i jasno je da se neke stvari ne mogu promeniti ali vecina moze, samo je stvar u tome da li ja vidim tu mogucnost promene i imam li zelju i snage da tu promenu napravim. Da li me je splet okolnosti gurnuo u neki cosak, pa me navika tu prikovala pa sam i zaboravila da neka druga strana, mesto, ugao postoji. Menjajuci navike menjamo i karakter, to nije brz i lagodan proces ali je moguc. Osnovne osobine ostaju. Dovoljno je da se jedna, dve koriguju i vec je odnos snaga medju osobinama, vec je unutrasnja energija drugacija a to doprinosi mnogim promenama. Saksija na glavu moze da padne ali se to ipak retko desava.

Pratim horoskope dece koja su vrlo blisko rodjena (ne samo datum nego i vreme) kao i moja deca. Zapanjena sam po nekad nekim slicnostima a razlike su vise nego ocigledne. Imam dosta primera dvojki (malo pravih blizanaca). Jedan primer mi je bas karakteristican, roditelji se razveli, otac ,,oteo,, jednog blizanca. Ovaj sto je ostao sa majkom, tezak narkoman, ovaj sa ocem sasvim prosecan momak. Nisu znali jedan za drugog do skoro. Ako mi dozvole, stavicu natale (ni 3 minuta razlike, majka kaze, izleteli jedan za drugim, ni 1 stepen razlike u podznaku).

Citam tako, kazu ovo-ono na primer za veneru u blizancima, ili skorpionu. Kako da ne. Ej, oces ti neku jebezljivu veneru u skorpionu a sunce, mesec i merkur u jarcu i sve tri planete u dobrim aspektima. To je bre domace vaspitanje, nenametnuto, ne na silu nego prosto dete zivelo u takvom okruzenju, sigurnoj sredini, gledalo i iz primera ucilo. Posmatralo uzore. Ne mislim na manire, u smislu lepog vaspirtanja, bon tona, ponasanja, vec mislim na formiranje karakternih osobina, na sustinsko vaspitanje, usadjivanje vrednosti ali ne na silu posto tu sile nema, dobri su aspekti sa uranom i jupiterom a venera sa merkurom.
Vec je druga prica ako je neki strelac samopopustljivi koji je ko zna gde, kad zatreba bas ga nema, pa neki mesec u vodoliji a venera u skorpionu, dete prepusteno samom sebi... Ili sunce u strelcu a mesec u jarcu pa onda venera u skorpionu pa privlaci njegovo nesvesno neku ubijenu veneru jer strelac pati i ne razume bas mesec u jarcu a taj mesec ima potrebu za najubogijim, duboka potisnuta bol trazi patnju ravnu sebi... dok sunce to ne moze da osvetli, prihvati. Jos kako je tu sukob volje i osecanja, jer volja, sujeta ne moze da razume, da prizna patnju i ozbiljnost meseca.
Ako je sunce u biku, ili lavu a mesec u raku, ni ta venera u blizancima nece daleko a ako je mesec u vagi a mama vise kod kozmeticara... tata u kafani, kladionici... vec je druga prica.

GLEDAJ CEO HOROSKOP. A da bude jasnije, pogledaj i horoskope, bar datume, roditelja, baba, deda, i dece naravno.

I mi nismo rodjeni da bi pasli socnu travu na cvetnoj livadi. Postoje zadaci, enigme, ukrstenice, pitalice, mozgalice, postoji neki visi cilj zbog koga smo rodjeni. Kako se fizicki razvijamo, tako i mentalno, emotivno.

Recimo, ova tragedija u Uzicu, zanimaju me horoskopi stradalih, prosto da bih videla sta je to da mogu jos bolje da prepoznam i upozorim u buduce ako neko ima slicno. Ili ovi nesrecnici sto su stradali na Ohridu ali i oni koji su preziveli.

Ja sam par poznanika, one koji imaju mesec u blizancima sa mesecom ili sa nekim kvadratom iz device upozorila da ne idu na odmor u Hrvatsku zbog moguce infekcije, bolesti. Koleginica koja to ima, bila u Hrvatskoj, razbolela se ali se setila mog tumacenja pa odmah primenila terapiju i dosla sa bronhitisom dok je par njenih vrsnjaka, prijatelja sa kojima je zajedno isla na odmor doslo sa upalom pluca, nisu je poslusali, smejali se i njoj i meni...
Izazovni aspekti na lava, doneli su onima koji su isli u Crnu Goru razboljevanje tamo, a nisu morali da idu bas tamo i /ili bas u to vreme na odmor.

Zasto se kaze, aspekt ne radi? Jupiter nije radio u Srbiji na primer, odnosno slabo je radio unazad 20-tak godina. Tako i druge planete mogu da se ispolje u punom smislu ili manje. Covek uci dok je ziv. Tako i o sebi. Nece svako biti lekar, advokat, naucnik. I ne mora. Nije svaka venera u vodoliji ista niti je svaka u ribama bas egzaltirana u pravom smislu. To su sve nesvesne potrebe pre svega a koliko ce se i sta ce se iz njih razviti zavisi od mnogo cega pa i od nas. Neko je kukavica da se suoci sa samim sobom, neko ce samom sebi da dokazuje hrabrost time sto upire u neko zlo u sebi a u stvari krije svoju najvecu slabost (ono sto misli da je slabost ili tek naslucuje ili je ta slabost u nesvesnom pa u drugima prepoznaje).

Takodje, ne mislim da je kvadrat teskih planeta nesto lepo, lako. Nije. Nisu ni dobri aspekti laki i bas dobri. Dosta toga u horoskopu je relativno, moguce a nema garancije, dobrim delom zavisi od nas.

Kaze Duh, ne postoje cuda, samo ono sto nije objasnjeno.
Zivot je cudo. Zacece, razvoj ploda u bice, rodjenje, odrastanje, to je cudo. Moze da se objasnjava koliko god, ali je cudo. Iz mrvice se oblikuju glavica, rukice, nogice, to malecno bice bude covek jednog dana, da li Stefan Milenkovic, Filip neciji ili Novak Djokovic ili Tesla ili Sasa Djordjevic, ili Tajna, ili Astrotanja ili ja. To je cudo.
Rode se blizanci, pa eto, objasnili su nam da mogu da budu dvojajcani ili jednojajcani pa je to kao manje cudo? Stvarno, Duh-e.

Ja ne kazem da je los aspekt dobar, samo kazem da moze na razlicite nacine da se ispoljava i da se nekada skoro i ne oseca pa proradi u odredjenom trenutku, situaciji ili celog zivota po malo kucka, ili nekome celog zivota kao verni pratioc onako, solidno radi. Dobar aspekt moze cesto, vrlo cesto da bude bas kao vrlo los. Samo mi smo tu da izvucemo najvise i najbolje moguce. Treba prihvatiti ali se ne treba ukopavati niti se treba uljuljkavati.

Kuckam ovo a sve vreme razmisljam o nekim drugim stvarima. O naopakom vremenu, o sebicluku, o ljudskoj degeneraciji. O glasnosti onih koji bi trebalo da se pokriju i cute. O ljudima koji imaju sta da kazu a povlace se, sklanjaju u tisini. O nama koji dopustamo. I cujem kako su britanski naucnici dosli do zakljucka da drski, bezobrazni bolje prolaze, imaju vece plate od finih, pristojnih. Kao da mi to nismo znali, otkrili rupu na saksiji. Nego, sto dopustamo kad znamo?

A imam i dosta briga, mozganja kako da resim probleme, pa citam ovo sto ovo dvoje, u sustini dobronamernih ljudi pise, pa za malo da me ubiju u pojam.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Sre Sep 09, 2009 3:14 am

zorzet ::Sad je meni jasno zasto AstroTanja smatra Duha fatalistom. Evo malo sam uz veceru probala vino pa mi se svidjelo i vidim da necu stati dok ne smirim flasu; Ovo su rjetke pojave, molim ne misliti da sma pijandura, uprkos onoj dvojici bekrija (Ju & Ne)u zagrljaju u V, sto redovno samaraju prepodobnu Veneru u Ribama (uglavnom, konzerviranim); pritom me bola ledja i uspravno i horizontalno pa vam bijelu knjigu piisem, sto mi inace nije obicaj.
Elem, ja zaista mislim duboko i istinski da covjek ne treba i ne smije misliti da ne moze promjeniti svoju sudbinu. Nada je izvor zivota, nada je zadnje sto umiru u covjeku. Iz ovog razloga drzim izvjesnu distancu prema astrologiji jer necu i ne mogu vjerovati da je moja sudbina negdje zapisana.
Covjek je kovac svoje srece... sto povjerova tako i bi... toliko ima tih poslovica i izreka koje je prosti narod izmislio i koje gvore da je volja slobodna i da je sve moguce promjeniti.
Kaze joki 22 da se ne moze promjeniti sudbina, ma moze sve se moze sto se hoce, samo treba vjerovati u sebe i u cuda.

Potpuno se slazem da covek treba imati ovakav stav, ali ako se duboko razmislimo koliko smo mi mali u odnosu na svemir i kada pogledamo prirodu oko sebe i kado zivi razvija se, ne mozemo ostati slepi kod ociju...

Ja sam takodje pozitivista u zivotu i svoj fatalizam primenjujem samo filozofski, ne bih ni za sta dala svoju nadu, veru i optimizam, ma kako oprecni bili sistemu u kome zivimo...

Ali ono sto je realno je realno...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Sre Sep 09, 2009 3:24 am

Hajkula, na ovo sto si pisala imam svasta da odgovorim i dodam jer si krenula od "kulina bana" i zavrsila na determinizmu. Zasluzujes detaljan i iscrpan odgovor pa ce mi za to trebati malo vise vremena nego sto sada imam - gledam tenis. Odgovor stize u svakom slucaju.

Nego dok si vec tu, pitam te na svim mogucim temama jer mi ne dade odgovor, gde si nasla da je Pluton suptilan i nezan?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Sep 09, 2009 11:06 am

hajkula ::E, stvarno udarate mi po mozgu, ti Tajna i ti Duh-e. Rolling Eyes Toliko ste otisli u sirinu, toliko tema cacnuli a ni jednu objasnili do kraja. Ne znam sta pre da demantujem a za sta pre da vas pitam da pojasnite sta ste mislili da kazete.:

Prvo, lepo je to kad nadješ po čemu da udaraš ali mislim da treba još da udaram, izgleda kao da nije dovoljno.....

Drugo, temu ne mogu sam da završim, ja mogu da iznesem moje mišljenje, što i radim ali ako nema odgovora ili primedbi, šta treba da radim, da se dopisujem sam sa sobom, to radim u glavi pre nego što zaspim i u gradskom prevozu dok se klackam na posao ...

Treće, na onaj poduži post u kome si svašta i ništa rekla a najmanje dokazala, ne mogu sad na poslu da ti odgovorim pa ćeš morati da sačekaš popodne kad dodjem kući, pa polako ti objasnim ono što ne možeš da shvatiš, odnosno razliku izmedju želja i slobodne volje a za početak pokušaj da uhvatiš trenutak neke odluke jer čim je postaneš svesna ti si ustvari svesna prošlosti......

p.s sad mi za onaj tvoj poduži post nedostaje ona smajlić AVE
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Astrotanja Sre Sep 09, 2009 11:58 am

Molim vas da se držite teme i objašnjena tumačite astrološki i da argumuntovano objašnjavaze zašto tako mislite, da se ne bi pretvorilo u ono čemu nije svrha ove diskusije. Ono što je neorgumentovano brišite sami, ianače ću ja biti primorena da brišem.
sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Sep 09, 2009 1:52 pm

Astrotanja ::Molim vas da se držite teme i objašnjena tumačite astrološki i da argumuntovano objašnjavaze zašto tako mislite, da se ne bi pretvorilo u ono čemu nije svrha ove diskusije. Ono što je neorgumentovano brišite sami, ianače ću ja biti primorena da brišem.
sunny

Ja sam postavio jednostavno pitanje, čemu služe predikcije ako možemo da prevazidjemo negativne aspekte jer meni to nije logično a kao odgovor stiglo je par mišljenja i nijedan argument a mišljenje nije argument, prevazidjen aspekt u psihološkom smislu je priča na kojoj možemo ceo život da se dopisujemo i svi i niko da ne bude i bude u pravu ali prevazići u fizičkom smislu recimo u 3p Ge (MA 0 SA) 90 ME e to je pitanje da li može da se prevazidje a ne mentalne onanije (oprostite na izrazu) koje su uglavnom svačija pa i moja projekcija.....
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Flora Sre Sep 09, 2009 6:26 pm

Duse, sta je pisac hteo da kaze sa fizickim smislom 3 polja u blizancima sa (MA0SA) 90ME?
Mislis na verbalnom nivou ili na saobracaj ili ....?
Mene sve to snaslo u XII..
Slabo me slusa internetet, a Vi ove napisali citave opservacije...pa cu tek sada da citam
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Sep 09, 2009 6:31 pm

Flora ::Duse, sta je pisac hteo da kaze sa fizickim smislom 3 polja u blizancima sa (MA0SA) 90ME?
Mislis na verbalnom nivou ili na saobracaj ili ....?
Mene sve to snaslo u XII..
Slabo me slusa internetet, a Vi ove napisali citave opservacije...pa cu tek sada da citam

Ja kad pitam da li možemo da prevazedjemo loše aspekte mislim na dogadjaje i fizička dešavanja a ne na psihološka tumačenja za šta mi uopšte nije potrebna astrologija već samo pola sta priče sa nekim, znači u mom izmišljenom primeru mislim baš na saobraćaj ....
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Flora Sre Sep 09, 2009 7:06 pm

hajkula ::
Recimo, ova tragedija u Uzicu, zanimaju me horoskopi stradalih, prosto da bih videla sta je to da mogu jos bolje da prepoznam i upozorim u buduce ako neko ima slicno.

Predpostavljam da ti treba i tacno vreme rodjenja nastradalih? Mozda mogu da nadjem dva, tri datuma, ali vreme tesko.
Toliko je tu propusta, nepravinosti i ko zna cega bilo, da mi NIKADA necemo saznati celu istinu..Povrsno sam poznavala jednu od nastradalih, a kada sam videla povorku koja je bila duga kilometrima, samo sam pomislila..boris se, radis, odes na posao i ne vratis se kuci...KATASTROFA

hajkula ::
Zasto se kaze, aspekt ne radi? Jupiter nije radio u Srbiji na primer, odnosno slabo je radio unazad 20-tak godina. Tako i druge planete mogu da se ispolje u punom smislu ili manje. Covek uci dok je ziv. Tako i o sebi.
Ima li nade da ce taj JU proraditi u zemlji SA uopste?
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  hajkula Sre Sep 09, 2009 8:24 pm

Taj jupiter u jarcu je jedan neobican jupiter cesto. Pogledam horoskop, pa uporedim stvarnost osobe, materijalni status. Ako ima puno para a ovde je u Srbiji a materija nije nasledjena, osoba nije dobro placen glavni inzenjer objekata pa vodi izgradnju pogona za USSteel ili rekonstrukcije i dogradnje cementara, projekte i nadzor izgradnji kapitalnih objekata u Rusiji, Libiji, konstrukciju i izgradnju grdosije od bagera ciji je jedan tocak kao manja stambena zgrada... posumnjam u njegove ljudske kvalitete i moral. Na primer, jupiter u jarcu a saturn u ribama, pa je to upravnik zatvora, korumpiran naravno. Radi taj jupiter u jarcu i kod prvog i kod drugog ali se razlicito ispoljava. Prvi nece da prihvati bonus, red je, poslovna etika kaze da se bonus daje firmi sa kojom je ugovoren posao, ne moze pojedinac firme da uzme novac ma kako ga on svojim radom zasluzio, novac treba njegova firma da mu da a ne poslovni partner. Taj jupiter u jarcu cesto ukazuje na postene ljude, ljude koji su ma koliko modernih shvatanja, potreba, ciljeva ali ne prodaju veru za veceru ni po koju cenu. To su vredni ljudi, obrazovani, intelektualci, mudraci i dok su mladi, izuzetno casni. Takvi su nam potrebni na kljucnim mestima. Ima i onih koji zaradjuju na tudje lose. Takvi su se rasirili i vise nam upadaju u oci.
Taj jupiter u jarcu je doneo relativno lagodan za nase uslove unazad, cak i luksuzan zivot ljudima koji su strucnjaci za oblast rudarstva, teskog masinstva, (povrsinki kopovi u kolubarskom regionu, Kostolcu...) ali nisu radili u EPS-u, koji je takodje iz simbolike saturna i jarca, kao monopolski gigant (ali i sa ostalim planetama, jer ne poznaje se eps iznutra, njegovo poslovanje, organizacija...) tamo je vec druga slika, tamo su strucnjaci gurnuti na ,,polja,, koja ne rade, sklonjeni kao savetnici i dobijaju manju platu a oslobodjeni su vecih obaveza.
Jupiter u jarcu su velike otpremnine radnicima u cementarama. Iskoristili su ih kupujuci stanove koji su tada bas zbog traznje poskupeli, podizali su kuce... mrtav kapital. Hteli su da izdaju, ali kome? Ne da jupiter jarcu posten novac na brzinu. On trazi ulaganje u proizvodnju, u dugorocne investicije da bi se oplodio, doneo zaradu.
Na zapadu su to akcije, koncesije na rudnike, na tesku industriju, veliku proizvodnju.
Sve ono sto Krupp radi u Iranu, Iraku, Libiji, Indiji a nasi inzenjeri iz Srbije i u vreme sankcija vrlo cenjeni i brzo napreduju na tim gradilistima... I u vreme sankcija, najcrnje izolacije Srbije, iz moje firme je nekoliko masinskih inzenjera otislo u Ameriku i Kanadu na sigurne i dobro placene poslove. I uglavnom su imali mars u raku, a kada ih vidis, poznajes, ne bi ni u ludilu pomislio da im je los mars, kako astrologija kaze.
Jupiter u jarcu je i masovna proizvodnja u nekim fabrikama u Kini koja se ovde u Srbiji prodaje kao jeftina roba. To su i jeftine cesto solidnog kvaliteta farmerke iz Novog Pazara.
Sta je tu lose a sta je dobro, odredjuju aspekti, konstelacije.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Sre Sep 09, 2009 9:02 pm

hajkula ::E, da si mi malo blize Tajno Very Happy . Aj, molim te sta je karakter coveka?
PS
Ja se naravno slazem da karakter odredjuje sudbinu, nego meni sumnjivo to tvoje misljenje sta je karakter.


Pa nema tu sta je meni karakter a sta nekom drugom! Valjda se svi tu slazemo. Evo sta kaze recnik:

карактер (гр. усецам, урезујем,), латиницом: karakter
душе;природа,нарав; личност са добрим особинама душе и срца; положај и ин, звање, сталеж; характер.

Zasto sam ja krenula od karaktera, i to mi bio dokaz sudbine kroz astrologiju, je zbog cinjenice da se svi astrolozi slazu, cak i americki psiholoski astrolozi, da se karakter i psiholoski profil osobe astroloski odredjuje 99%.


A ti Duh-e, ... Za ovo sto kazes, da je covek kovac svoje sudbine, svi bi onda bili srecni Laughing - samo da ti kazem i - kada bi pustili sve pameti u polje, svako bi za svojom potrcao. I da ti poverim, ja za svojom pamecu ne bih potrcala. I nisam jedina.

Ovo nije upuceno meni ali ne vidim kakve veze ima zadovoljstvo svojom pamecu i zeljom da se bude srecan. U prvu si skoro svi su zadovoljni svojom pamecu, ali apsolutno svi zele da budu srecni! Postoji velika razlika!


Moje vidjenje astrologije je
da se mnoge stvari mogu izbeci a da se mnogima moze poci u susret, pa astrologija tu moze mnogo da pomogne. Neprocenjivo.

Neko se bavi poljoprivredom, na primer. Zasto da gaji psenicu ako ima dobitak sa povrcem?


Prvu recenicu nicim nisi dokazala samo si navela svoje misljenje!

Ovo sa poljoprivrednikom ima vise odgovorra. Jedan je da ima dobitak i sa psenicom; drugi je da mu je kvalitet zemlje podobniji za psenicu; treci je da je los biznismen; ali sam sigurna da bi astologija mogla da objasni zasto se bas za psenicu odlucio, sto opet potpada pod sudbinu!



Ako su zeni koja ima sunce, saturn, pluton, mesec u lavu, svi muski umrli od srca pre 40-te a zene od raka pre klimaksa, pa i nju ocekuje tako nesto ali u 80-tim na primer jer je poslusala savet pa vodi uredan zivot - kako to da nazovemo, je li to prevazilazenje aspekata ili razresenje? Zvali mi to kako hocemo, to je ono sto vredi u astrologiji. Determinizam, da svi mi moramo jednom da umremo, pomoc astrologije, prevazilazenje losih aspekata je - ne moram da radim ono sto mi smeta pa da umrem i ranije nego sto je neko moj od iste bolesti.
Losi finansijski aspekti - necu cackati tamo gde imam mogucnosti stete.

Ta navedena zena ima dobrog vladara 1 a lose vladare 7 i 4, sto bi pobilo sve oko nje, a nju sacuvalo. Cak i to da je ona poslusala neciji savet ce se pokazati astroloski. Navodis primere koji se mogu astroloski objasniti. Tako da ne vidim gde ides i sta dokazujes ovim navodima...

Sto se tice tvojih losih finansiskih aspekata (ako si na to mislila) - kako to da nisi uspela to da prevazidjes? To sto se ne cacka tamo gde se moze imati steta, ne znaci da aspekt ne radi vec da je opreznost ukljucena u finansisko polje - cesto Saturn ili Devica veza 2 kuca.



Pricamo o prevazilazenju losih aspekata, a vas dvoje kazete da je to nemoguce. Mislim, stvarno. Aj kako da prevazidjemo dobre aspekte.


Ko bi uopste zeleo da prevazidje dobre aspekte, ukoliko ne rade cesto nisu vezani za vladara 1 i kuce zivota, onda cesto opisuju okolnosti ili druge ljude!

Planeta u znaku. Recimo, venera u ribama, egzaltirana. Sta znaci za vas ta egzaltacija, dajte mi na primer, primer jedne egzaltirane venere u ribama. Ma, vidim, citala sam, jasno mi je kako dozivljavate taj polozaj venere, ali ja vam kazem da je to neki peti sprat u soliteru od 112 spratova. Najjasnija, najcistija, u svom maksimumu simbolike, znacenja najispoljenija slika venere u ribama je Bogorodica.
Tajno, jel sestra tvog kuma-kume zivi blizu neke crkve? Ili mozda bas kum? Neke decije bolnijce, doma za nezbrinutu decu? Tvoje drugo je trece od 12. Sta ti govori ova simbolika? Mora da ima nesto.


Ovaj 5-ti sprat ne razumem niti sam ikada otisla dalje od 2 sprata bilo gde da sam zivela. Nikada u soliteru i ne vidim logiku te Venere u Ribama i tog opisa. U stvari jesam jednom, ali to je trajalo manje od godinu dana i bio je u pitanju poslednji sprat zgrade - 6-ti.
I kumovi (kojih imam puno a i njihovi braca sestre zive pored crkvi ili na drugi nacin opisuju moj polozaj Jupitera. Ovim samo dokazujes da astologija radi i da je nemoguce izbedji sudbinu, cak i kada su opisi drugih u pitanju. Opet te ne razumem - skaces sebi usta!


Vidim cudjenje, mars u raku, slab mars a on cuveni sportista. To je pozar u kuci. Dete sa Kopaonika, zdravo, spretno, ipak je blizanac. Vaspitavao ga i vodio redovno na treninge, deda, saturn, radne navike... Mesec u ribama, vera, istinska vera u Boga, majka vernik, dobra, place i kad je vide a jos vise kada je niko ne vidi, moli se, prava, nezna majka. Cesto mesec u ribama ume da pokaze poroke i svasta nesto lose kada majka nije dobar vaspitac a taj mesec bas obavezuje majku. Samo sto smo mi zaboravili kako to izgleda, sta je to istinski, sustinski dobra majka. Onda tupimo pa se cudimo...
Mars u nekom, kako mi gledamo, slabom polozaju, los mars pa recimo eto bas taj mars u raku je mnogo jaci kod momaka koji su iz ruralnih krajeva nego kod gradske dece. Mada, to je kur.evit mars, hoce i da se potuce, nije to mars bez snage, bez borbenosti, nisu to neka njanjava deca, ne mora da budu. Opet, mars u lavu, kod gradskog decaka je u danasnje vreme cesto slab, slabiji od nekog drugog. Vazno je gde je neko rodjen, gde zivi, uslovi, sredina... Tako i druge planete. Krecemo od genetike, naravno ali ne smemo da zaboravimo degeneraciju, propadanje.


Da li si ti radila horoskope sportista. Svi najuspesniji imaju jakog Marsa ili njegovog dispozitora. Tako da na tu temu necu ni da diskutujem. Ukoliko te stvarno interesuje taj dokaz objavicu ga na posebnoj temi. Ona manjina koja ima slabog Marsa i njegovog dispozitora nikada nije usla u vrh (prvih 10). Pricam konkretno o tenisu jer tu imam najvise primera, a imam i neke cartove drugih sportista i svi najuspesniji imaju vrlo izrazenog i dobro postavljenog Marsa.

Los Mars hoce da napadne i pokazuje se i vise nego dobar Mars, baz zato sto je los. To je napad iz straha iz nedostaka unutrasnje snage i vere u sebe - napad iz potrebe da se dokaze jer sam sumnja u svoju snagu.

Ovo sto pises ne pristaje ovoj temi uopste, sto to nisi stavila kod Djokovica, ako si htela o tome da diskutujes?


Nije astrologija sabiranje prosto i oduzimanje na prizemnom nivou, defetisticki i deterministicki, mada je neko tako dozivljava. Astrologija (kao i covek) je nesto mnogo dublje i mnogo vise. A sto se mi valjamo po blatu, prasini pa i astrologiju, to smo sami krivi. I sta sad, los mi horoskop pa mi se zato desava to sto mi se desava? Hocemo jeftin izgovor, da svalimo krivicu i odbacimo odgovornost?


Slabi ljudi odbacuju odgovornost i iz tog ugla razumem sta hoces da kazes. Ali to ne demantuje postojanje sudbine i nemogucnost da se neke stvari promene. Cinjenica je da to svodi astrologiju na predvidjanje, zbog toga u bibliji i pise ono sto pise za zvezdocitace. Astrologija je oprecna veri u promenu slobodnoj volji, samim tim sto predskazuje buducnost. To i jeste paradoks Urana. Astrologija ne sluzi lecenju zivota vec zabavi proricanja za radoznale. Kako sa sigurnoscu mozemo da tvrdimo da ce saturnov tranzit doneti probleme u oblasti koju tranzitira ako se moze prevazici. Nisam jos upoznala osobu koja nije bila depresivna i u patnji pri Saturnovom tranzitu preko Meseca. O kakvom onda prevazilazenju govorimo.

Polazim od toga da je u svakom pitanju, bar pola odgovora. Tamo gde je problem, tu je i resenje. Gde je bolest, tu je i lek. Sad, sto ne vidim uvek, nije kriva astrologija vec ja ne vidim. Zato pitam, slusam tudja iskustva, savete, razmisljam. Zaista, prihvatam i jasno je da se neke stvari ne mogu promeniti ali vecina moze, samo je stvar u tome da li ja vidim tu mogucnost promene i imam li zelju i snage da tu promenu napravim. Da li me je splet okolnosti gurnuo u neki cosak, pa me navika tu prikovala pa sam i zaboravila da neka druga strana, mesto, ugao postoji. Menjajuci navike menjamo i karakter, to nije brz i lagodan proces ali je moguc. Osnovne osobine ostaju. Dovoljno je da se jedna, dve koriguju i vec je odnos snaga medju osobinama, vec je unutrasnja energija drugacija a to doprinosi mnogim promenama. Saksija na glavu moze da padne ali se to ipak retko desava.


Ovo sto je bold je ujedno i odgovor na tvoje pitanje - nasa sustina ostaje ista, samim tim i nasa sudbina. "Vuk dlaku menja ali cud nikada." Ono sto mi mozemo malo korigovati kod sebe se ne ubraja u menjanje karaktera vec sazrevanje i rad na sebi, koji je takodje u vecini slucajeva astroloski predvidiv. Sustinu naseg bica ne mozemo promeniti, isto tako ni sustinu naseg zivota - sudbinu!

Pratim horoskope dece koja su vrlo blisko rodjena (ne samo datum nego i vreme) kao i moja deca. Zapanjena sam po nekad nekim slicnostima a razlike su vise nego ocigledne. Imam dosta primera dvojki (malo pravih blizanaca). Jedan primer mi je bas karakteristican, roditelji se razveli, otac ,,oteo,, jednog blizanca. Ovaj sto je ostao sa majkom, tezak narkoman, ovaj sa ocem sasvim prosecan momak. Nisu znali jedan za drugog do skoro. Ako mi dozvole, stavicu natale (ni 3 minuta razlike, majka kaze, izleteli jedan za drugim, ni 1 stepen razlike u podznaku).


Za blizance je Imsiragic dao dobro objasnjenje, koje mi se na prvi pogled cinilo neprihvatljivo, ali sam se proveravajuci primere iznenadila tacnoscu tog zakljucka, pa probaj i ti. On tvrdi da je u slucaju blizanaca prvo rodjeno 1 kuca, dok je drugo rodjeno pretstavljeno 3 kucom... Znam da ne zvuci logicno ali je bar po mom iskustvu dalo zapanjujuce rezultate. Proveri i ti...

Slazem se da astrologija ima nekih nejasnoca i odstupanja, ali to je tako mali procenat i ja sam voljna da verujem da je to neznanje astrologa vise nego realno odstupanje!


Citam tako, kazu ovo-ono na primer za veneru u blizancima, ili skorpionu. Kako da ne. Ej, oces ti neku jebezljivu veneru u skorpionu a sunce, mesec i merkur u jarcu i sve tri planete u dobrim aspektima. To je bre domace vaspitanje, nenametnuto, ne na silu nego prosto dete zivelo u takvom okruzenju, sigurnoj sredini, gledalo i iz primera ucilo. Posmatralo uzore. Ne mislim na manire, u smislu lepog vaspirtanja, bon tona, ponasanja, vec mislim na formiranje karakternih osobina, na sustinsko vaspitanje, usadjivanje vrednosti ali ne na silu posto tu sile nema, dobri su aspekti sa uranom i jupiterom a venera sa merkurom.
Vec je druga prica ako je neki strelac samopopustljivi koji je ko zna gde, kad zatreba bas ga nema, pa neki mesec u vodoliji a venera u skorpionu, dete prepusteno samom sebi... Ili sunce u strelcu a mesec u jarcu pa onda venera u skorpionu pa privlaci njegovo nesvesno neku ubijenu veneru jer strelac pati i ne razume bas mesec u jarcu a taj mesec ima potrebu za najubogijim, duboka potisnuta bol trazi patnju ravnu sebi... dok sunce to ne moze da osvetli, prihvati. Jos kako je tu sukob volje i osecanja, jer volja, sujeta ne moze da razume, da prizna patnju i ozbiljnost meseca.
Ako je sunce u biku, ili lavu a mesec u raku, ni ta venera u blizancima nece daleko a ako je mesec u vagi a mama vise kod kozmeticara... tata u kafani, kladionici... vec je druga prica.

GLEDAJ CEO HOROSKOP. A da bude jasnije, pogledaj i horoskope, bar datume, roditelja, baba, deda, i dece naravno.

Sa ovim se potpuno slazem da treba da se gleda ceo horoskop, to sam navela toliko puta u svojim izlaganjima! Sa druge strane to ne demantuje znacenje Venere u Skorpiji, samo opisuje da zivot osobe ne ide toliko kroz tu planetu vec kroz nesto drugo sto je jace i naglasenije!
Ti ovde dajes odgovore na mnogo tema koje sa ovom diskusijom nemaju veze. Slicno objasnjenje sam postavila kod Duha na temi, pa procitaj. Ovo sve sto pises nema veze sa mogucnostima promene svoje sudbine...


I mi nismo rodjeni da bi pasli socnu travu na cvetnoj livadi. Postoje zadaci, enigme, ukrstenice, pitalice, mozgalice, postoji neki visi cilj zbog koga smo rodjeni. Kako se fizicki razvijamo, tako i mentalno, emotivno.


To je sve tacno, ali to ne oponira postojanje i neminovnost sudbine, bas naprotiv svako od nas ima svoj zadatak i zivotni put - koji se astrologijom moze predvideti!

Recimo, ova tragedija u Uzicu, zanimaju me horoskopi stradalih, prosto da bih videla sta je to da mogu jos bolje da prepoznam i upozorim u buduce ako neko ima slicno. Ili ovi nesrecnici sto su stradali na Ohridu ali i oni koji su preziveli.

Pretpostavljam da je ovde pitanje kako su bas svi delili istu sudbinu i velika je verovatnoca da nisu svi astroloski imali pokrice za to. Slazem se, ali tradicionalna astrologija je i za to dala objasnjenje. O tome sam ved pisala u tranzitima ali prekopiracu da ovo izlaganje bude jasnije.

"Ako stvari krenu da se desavaju na mundanom nivou, kao sto mislim da hoce to je situacija u kojoj ti ni srecna natalna pozicija nece mnogo pomoci, kao na primer u situacijama avionskih nesreca gde nemaju svi od na primer 300 ljudi los aspekt za taj trenutak a ipak poginu. To je momenat u kom natalna astrologija zataji. Zato se nekada gledala primarno sudbina kralja i kroz njegov horoskop sudbina naroda jer kada se radi o tako bitnim svetskim desavanjima onda su bitni samo horoskopi drzava i nacija,"


Ja sam par poznanika, one koji imaju mesec u blizancima sa mesecom ili sa nekim kvadratom iz device upozorila da ne idu na odmor u Hrvatsku zbog moguce infekcije, bolesti. Koleginica koja to ima, bila u Hrvatskoj, razbolela se ali se setila mog tumacenja pa odmah primenila terapiju i dosla sa bronhitisom dok je par njenih vrsnjaka, prijatelja sa kojima je zajedno isla na odmor doslo sa upalom pluca, nisu je poslusali, smejali se i njoj i meni...
Izazovni aspekti na lava, doneli su onima koji su isli u Crnu Goru razboljevanje tamo, a nisu morali da idu bas tamo i /ili bas u to vreme na odmor.


Ovo je takodje objasnjivo, naime zasto su neki poslusali a neki ne? Upravo u tome i lezi sudbina, pa je poslusnima bila sudbina da poslusaju savet a drugima ne. Sigurna sam da se i to vidi u horoskopu!

Zasto se kaze, aspekt ne radi? Jupiter nije radio u Srbiji na primer, odnosno slabo je radio unazad 20-tak godina. Tako i druge planete mogu da se ispolje u punom smislu ili manje. Covek uci dok je ziv. Tako i o sebi. Nece svako biti lekar, advokat, naucnik. I ne mora. Nije svaka venera u vodoliji ista niti je svaka u ribama bas egzaltirana u pravom smislu. To su sve nesvesne potrebe pre svega a koliko ce se i sta ce se iz njih razviti zavisi od mnogo cega pa i od nas. Neko je kukavica da se suoci sa samim sobom, neko ce samom sebi da dokazuje hrabrost time sto upire u neko zlo u sebi a u stvari krije svoju najvecu slabost (ono sto misli da je slabost ili tek naslucuje ili je ta slabost u nesvesnom pa u drugima prepoznaje).


Sa ovim se ne slazem, sve zavisi kakav je Jupiter u natalu. Meni je uvek radio, cak i kad sam bila u Srbiji. Svakako da kao saturnovska nacija vise podlezemo saturnovom uticaju nego Jupiterovom, ali kao sto vidis i za to ima razlog... Meni rade obe planete jer su mi obe vlro naglasene. Nekim jedna radi vise nego druga. Znam i dosta ljudi koji su se obogatili i zivot im se poboljsao u vreme srpskog ocaja. To je sve relativno!

Takodje, ne mislim da je kvadrat teskih planeta nesto lepo, lako. Nije. Nisu ni dobri aspekti laki i bas dobri. Dosta toga u horoskopu je relativno, moguce a nema garancije, dobrim delom zavisi od nas.

Kaze Duh, ne postoje cuda, samo ono sto nije objasnjeno.
Zivot je cudo. Zacece, razvoj ploda u bice, rodjenje, odrastanje, to je cudo. Moze da se objasnjava koliko god, ali je cudo. Iz mrvice se oblikuju glavica, rukice, nogice, to malecno bice bude covek jednog dana, da li Stefan Milenkovic, Filip neciji ili Novak Djokovic ili Tesla ili Sasa Djordjevic, ili Tajna, ili Astrotanja ili ja. To je cudo.
Rode se blizanci, pa eto, objasnili su nam da mogu da budu dvojajcani ili jednojajcani pa je to kao manje cudo? Stvarno, Duh-e.


Sa ovim se slazem dok je Neptuna bice i cuda. Ali mislim da je Duh mislio da kaze da je to samo ljudska perspektiva - sa nivoa univerzuma cudo ne postoji, to i ja mislim! Samo su razlicite perspektive o kojima pricate.

Ja ne kazem da je los aspekt dobar, samo kazem da moze na razlicite nacine da se ispoljava i da se nekada skoro i ne oseca pa proradi u odredjenom trenutku, situaciji ili celog zivota po malo kucka, ili nekome celog zivota kao verni pratioc onako, solidno radi. Dobar aspekt moze cesto, vrlo cesto da bude bas kao vrlo los. Samo mi smo tu da izvucemo najvise i najbolje moguce. Treba prihvatiti ali se ne treba ukopavati niti se treba uljuljkavati.


Ovo je sve tacno ali i to je astroloski predvidivo. Losi aspekti u 12 kuci ce se manje osecati nego preko uglova i proradice jednom ili nekoliko puta u zivotu, kao sto je Duh naveo primer njegove koleginice koja je napadnuta u 50 i nekoj godini. Znaci opet je to sudbina, zapisana u zvezdama.

Kuckam ovo a sve vreme razmisljam o nekim drugim stvarima. O naopakom vremenu, o sebicluku, o ljudskoj degeneraciji. O glasnosti onih koji bi trebalo da se pokriju i cute. O ljudima koji imaju sta da kazu a povlace se, sklanjaju u tisini. O nama koji dopustamo. I cujem kako su britanski naucnici dosli do zakljucka da drski, bezobrazni bolje prolaze, imaju vece plate od finih, pristojnih. Kao da mi to nismo znali, otkrili rupu na saksiji. Nego, sto dopustamo kad znamo?


Mozda gresim ali ovo se posle svih onih pataka i raznih komentara meni cini da je upuceno Duhu i meni. Tako si slucajno umuvala i neki komentar za Milekica kada sam ja konkretno i direktno prognozirala. Moze se shvatiti licno a i ne mora. Ukoliko hoces da kazes nesto kazi, ukoliko ne, cuti; ovo perfidno umuvavanje mu dodje malo neposteno jer dati odgovor na to, sto bi direktno receno bila uvreda, nas dovodi u poziciju napada i nas cini losim, bez obzira sto su tvoje namere primarno uvredljive.

U ovom kontekstu u kom si pisala sa svim prethodnim komentarima patka i " da si mi blize", ne umem ovo sto si napisala da shvatim drugacije sem licno! Ti razmisli sta to o tebi govori, mene to niti vredja niti pogadja, samo zapazam!


A imam i dosta briga, mozganja kako da resim probleme, pa citam ovo sto ovo dvoje, u sustini dobronamernih ljudi pise, pa za malo da me ubiju u pojam.

Na ovo ti postavljam pitanje - nisu li tvoji problemi pretstavljeni losim pozicijama u tvom horoskopu i kako to da ih do sada nisi prevazisla, nego se problemi iznova i iznova javljaju! Kad bi se aspekti prevazilazili problemi se ne bi ponovo pojavljivali. Zar ne?

Svim ovim sto si ispisala i sto si se dotakla i tema o kojima se raspravlja na drugom mestu ne vidim da si dokazala ili cak dala nagovestaj dokaza da sudbina ne postoji i da je nas zivot u nasim rukama. Kao sto sam vec rekla ono sto mozemo da promenimo je vrlo mali procenat, podjednak onome koliko mozemo promeniti svoj karakter a to je malo i sa tim si se i ti slozila.


P.S. Jel ti namerno ignorises moje pitanje vezano za Plutona?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Sep 09, 2009 9:38 pm

HAJKULI
Ne vidim u čemu je problem sa sa Uranom i Saturnom kada i početnik zna da Uran donese ideju a Saturn kaže „Amin“ ali je problem, kakve veze imaju sa mojim pitanjem o našem mogućem uticaju na loše aspekte ili ne razumem šta si htela da kažeš.

Inače karakter ne odredjuje sudbinu već je definiše …

To što bi svako potrčao za svojom pameću ne negira da ta pamet ne zna šta bi je učinilo sretnom već samo postavlja pitanje, zašto čovek nije sretan. Pa da probam da ti objasnim, problem je što ne shvatate da je sreća u vama a ne oko vas, što važi i za tebe jer pošto ne bi potrčala za svojom pameću verujem da sa njom nisi sretna, bolje zadovoljna a ako sa njom nisi zadovoljna ne znam sa čime bi odlučila za kojom pameću bi potrčala i bila zadovoljna ili si htela sasvim nešto drugo da kažeš

Inače naše do kraja nepoznavanje astrologije, tu mislim i na vrhunske profsionalce, dovodi nas u zabludu da imamo neki uticaj. Ako tvoj poljoprivrednik predje sa pšenice na povrće posle saveta astrologa ja to vidim kao da je astrolog bio samo put, odnosno da mu je bilo sudjeno da ga astrolog uputi šta da sadi, kao i ženi sa PL, SA, MO i SO u Lavu da vodi uredan život, mada je ovo loš primer, ipak bi trebao ceo horoskop ali ja mislim da joj ni uredan život ne bi pomogao, bar dok mi ne pokažeš horoskop takve žene ali koja ima već 80 godina ili je umrla…

Dobri aspekti i njihovo prevazilaženje, pa ne znam ko želi da ih izbegne da bi o ovome uopšte pričali, za mene su oni isti kao i loši, bar što se tiče mogućnosti prevazilaženja, ako ti je sudjeno da dobiješ na lutriji, dobićeš makar i ne kupio tiket jer ćeš ga naći i na ulici ukoliko ti je to sudbina.

Jedino ne znam ko se čudio slabosti MA u CA kod Novaka, to si ti ili ofrlje pročitala ili nisi shvatila objašnjenje a o MO i VE u Ribama sam već pisao, da nam tim položajem Bog poručuje šta je prava ljubav.

Pominješ uslove života , gde je ko rodjen i slično, pa ako tako gledamo pitam se čemu uopšte služi astrologija, izgleda za zabavu jer sve je uslovljeno nečim drugim a i to drugo je uslovljeno planetama i zodijakom, samo treba umeti tumačiti.

Pominješ i kako krivimo astrologiju da izbegnemo odgovornost, pa svi smo mi ili bar ja počeli da je proučavamo kada smo videli da nam se već nešto desilo što piše u našem natalu a tada je već bilo kasno za odgovornost koju pominješ u odnosu na astrologiju.

Ako uspeš da promeniš naviku a time i karakter, to nije dokaz tvog uticaja već deo tvog životnog puta a tvoj doživljaj kao svoj uticaj je samo iluzija tvog dela vremena koje ti pripada.

Mislim pogrešno si shvatila pitanje, ustvari ja ga nisam dobro postavio, pitanje je bilo da li možemo da utičemo na dogadjaje a ne na karakter ili bilo koje psihološke momente jer će ti saksija pasti na glavu u svakom slučaju.

Istina, retko saksija pada na glavu ali lomljenja nogu, ruku i ostalih delova tela, što u raznim nesrećama ili nespretnostima nema veze sa našim mogućim uticajem. Te i slične manifestacije života mi svakako ne želimo a sumnjam i da možemo da ih izbegnemo.

Znaš i sama da je sve uzrok i posledica, ako uzrok ne možemo da promenimo, tada ni posledicu ne možemo da promenimo. Svaki uzrok (prošlost) je vremenski i prostorno odrdjen, znači da je i posledica (budućnost) vremenski i prostorno odredjena, posebno jer posledica je istovremeno uzrok za sledeću posledicu, što nas vraća na odredjenost uzroka.

Želje su jedno, slobodna volja je drugo a pošto imamo razum ili intelekt sigurno da nam se često poklope želje i ono što zovemo slobodna volja a ona se izražava u vremenu koje ima svoj tok, posle 2 dolazi 3 i tu nema uticaja, osim naše iluzije da bi život imao smisla.

Ma koliko ti o nečemu razmišljala, trenutak odluke iako zbir prethodnog razmišljanja je u prošlosti, jer sve čega postanemo svesni već je prošlost, istina neposredna ali prošlost, što znači da slobodna volja o kojoj pričamo se nalazi u podsvesti a mi možemo samo da predpostavimo šta nam je u podsvesti…..

Što se tiče tvojih blizanca, mnogi astrolozi, posebno dvojke, tumače tako što 1p pripada starijem a 3p mladjem od dece blizanca, tako da je 3p ustvari 1p mladjeg brata ili sestre i tako ga tumače a možemo se pozvati i na prirodne fenomene kojih ima koliko hoćeš, dovoljno je ono legendarno pitanje, šta je starije kokoška ili jaje, što ni astrološki ne može da se objasni osim kao očigledan primer Božijeg delovanja….

Što se tiče čuda, u tom smislu kako si ti razumela moje pominjanje čuda je pogrešno, možda ne tvojom krivicom ali “čudo” ima višestruko značenje, jedno je ono o neobjašnjivom a drugo je za mene verovatno i veće od tvog poimanja čuda jer za mene je samo postojanje svega, celog SVEMIRA jedno veliko predivno čudo koje doživljavam kao ljubav, posebno kada u selu pogledam noćno nebo i dubinu svemira a adrenalin mi proradi slično zaljubljivanju e to je čudo.

Ti vidiš neko naopako vreme, sebičluk, ljudsku degeneraciju i slično a ja vidim svuda dobre ljude kojima samo malo ljubavi fali i uglavnom nenamerne nesporazume koji stvaraju nepoverenje iz straha da ne budemo razočarani a sve je deo jedne celine koja ima svoj tok, čiji smo mi deo kao svedoci vremena u koje nas je Bog ubacio da ga ponovo nadjemo jer radjanje je u suštini odvajanje od Boga.

Začkoljica je samo u tome što Svevišnji zna šta će da odluči i dete koje će se sutra roditi a time je i budućeg deteta slobodna volja već odredjena i ostaje mu kao i nama samo da proživi ono što je već odlučio……
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Sre Sep 09, 2009 9:45 pm

Bravo Duse, manje vise sve smo isto rekli i potpuno se slazem sa tobom... Ajde jednom i mi da se u necemu potpuno slozimo! Amin! cheers
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Sep 09, 2009 9:49 pm

hajkula ::Taj jupiter u jarcu je jedan neobican jupiter cesto. Pogledam horoskop, pa uporedim stvarnost osobe, .

Hitler je imao u Jarcu JU 0 MO, divan čovek, mila duša
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Sre Sep 09, 2009 9:52 pm

DUH ::
hajkula ::Taj jupiter u jarcu je jedan neobican jupiter cesto. Pogledam horoskop, pa uporedim stvarnost osobe, .

Hitler je imao u Jarcu JU 0 MO, divan čovek, mila duša


Ha,ha,ha... pa i ti umes da budes mio, sa tim Mesecom. Salim se... lol!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Sep 09, 2009 10:14 pm

Tajna ::Bravo Duse, manje vise sve smo isto rekli i potpuno se slazem sa tobom... Ajde jednom i mi da se u necemu potpuno slozimo! Amin! cheers

Ma slažemo se ti i ja skoro u svemu samo volimo da se malo prepucavamo zbog interesantnijeg dijaloga a često pričamo o istom samo na drugi način, poverenje je suština tvog i mog odnosa ma šta se desilo izmedju nas pa čak iako nas Atlanski okena razdvaja i ti to znaš, a volim i da čačnem tvoj Mars kao ti moj Pluton ali i to je sve iz prijateljske ljubavi, deo igre dvoje ljudi koji se prihvataju bezrezrvno... Amin
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Sep 09, 2009 10:23 pm

Tajna :: Ha,ha,ha... pa i ti umes da budes mio, sa tim Mesecom. Salim se... lol!

Da ali moj MO nema loše aspekte a i JU mi je egzaltiran u CA a još sam i Strelac a oni su u suštini ljudi dobrih namera a možda ima veze što mi separacioni deo MO je još uvek u Strelcu, a ako dodamo separacione, mada diskutabilne aspekte po tradicionalistima, ipak taj MO 60 NE itd. A i SO mi nema loše aspekte, još i Strelcu tako da se pravdam ali je to slab MO, mada me stvarno čudi otkud mi nekada empatija naročito prema onima koji ne umeju da se brane, na poslu, kod prijatelja ako osetim da je bespomoćan, pa toliko puta sam dva druga primio na stan kod mene i slično, tako da sam malo zbunjen ali ovo je za moju temu DUH
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu