Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne znam sta bih pre

2 posters

Ići dole

Ne znam sta bih pre  Empty Ne znam sta bih pre

Počalji  tilia Sre Avg 19, 2015 3:08 pm

Moze li neko da pogleda moju natalnu kartu i kaze uopsteno sta misli, s obzirom da me sve interesuje. Pomalo sam pocela da ucim, ali ne umem da sklopim celokupnu sliku. Mada, ipak me najvise interesuje zdravlje.
Hvala, unapred! Smile
Evo karte
Ne znam sta bih pre  Showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_01_t_s.43678.14079

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ne znam sta bih pre  Empty Re: Ne znam sta bih pre

Počalji  tilia Sre Avg 19, 2015 3:09 pm


tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ne znam sta bih pre  Empty Re: Ne znam sta bih pre

Počalji  tilia Sre Avg 19, 2015 3:47 pm


tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ne znam sta bih pre  Empty Re: Ne znam sta bih pre

Počalji  logos Pet Sep 11, 2015 12:27 pm

tilia ::Moze li neko da pogleda moju natalnu kartu i kaze uopsteno sta misli, s obzirom da me sve interesuje. Pomalo sam pocela da ucim, ali ne umem da sklopim celokupnu sliku. Mada, ipak me najvise interesuje zdravlje.
Hvala, unapred! Smile

Za početak bi bilo dobro nabaviti neku dobru literaturu kao uvod u astrologiju (predlažem "Najbolji način da se nauči ASTROLOGIJA" od Marion March & Joan McEvers, 4 knjige a za početak su dovoljne prve dve). Kasnije je veoma bitna razmena znanja sa onima koji su već u toj materiji, lično ili preko raznih foruma, blogova i sl. kojom se polako stiče iskustvo za samostalno tumačenje kompleksne astrološke materije. Najjednostavnije je da se osvojeno znanje proveri na svojoj natalnoj karti ili onih koje dobro poznajemo. Sve pročitano proveravati u kartama jer se tako lakše razume i pamti materija. Za sve to je potrebno vreme i strpljenje (Roma non fu fatta in un giorno).

Imaš li zdravstvenih problema i ako ih imaš šta je u pitanju, da li si posećivala lekare i kada je to bilo?


logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ne znam sta bih pre  Empty Re: Ne znam sta bih pre

Počalji  tilia Sub Sep 12, 2015 6:17 pm

Pre dve godine sam imala strasne glavobolje, uradila sam eeg koji nije bio dobar, pa sam upucena na magnetnu. Rezultate sam sama pogledala, i jos uvek nisam odnela kod svog llekara. inace imam jako veliki strah od opste anestezije nakon prvog carksom reza.

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ne znam sta bih pre  Empty Re: Ne znam sta bih pre

Počalji  tilia Sub Sep 12, 2015 9:27 pm

da li kod Vas moze da se naruci natalna karta i po kojoj ceni?

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ne znam sta bih pre  Empty Re: Ne znam sta bih pre

Počalji  logos Čet Sep 17, 2015 12:32 pm

tilia ::Pre dve godine sam imala strasne glavobolje, uradila sam eeg koji nije bio dobar, pa sam upucena na magnetnu. Rezultate sam sama pogledala, i jos uvek nisam odnela kod svog llekara. inace imam jako veliki strah od opste anestezije nakon prvog carksom reza.

Ne znam sta bih pre  2cz2fyx

Asc (ti) je na 18° (stepen Device, bolest, prevelika briga) znaka Device (posao, bolest, prevelika briga) što ukazuje na veliku posvećenost svom zdravlju. Vladar Asc Merkur (kretanje, intelekt) je na 15° (stepen Blizanaca – kretanje, intelekt, komuniciranje) znaka Škorpije (negativno, oštro, istraživački, genitalije) u III kući (kretanje, komuniciranje) što može ukazivati na oštar jezik, na sklonost ka kriticizmu a i na značaj kretanja za zdravlje uopšte, pogotovo za funkcionisanje genitalnih organa. U I kući (osoba, glava) se nalazi Mars (bolovi, vladar prirodne I kuće – glava) na 25° (stepen Ovna – glava, vladar Mars – bolovi) znaka Device (bolest) može simbolizovati jake glavobolje. Mars je u kvadratu sa Neptunom (psiha, lekari, nepoznato, skriveno) koji je na 1° (stepen Ovna i Marsa – glava, bolovi) znaka Jarca (teškoće, problemi, deprimiranost) u IV kući (genetika) što može ukazivati na probleme koji se teško otkrivaju i koji su verovatno nasledni a zbog kojih se traži pomoć lekara (Neptun vlada većim delom VI kuće). Ovde je od velikog značaja psihička stabilnost (Neptun je u sekstilu sa konjunkcijom Sunca /imunitet/ i Plutona /stradanje i regeneracija/). Prvi vladar VI kuće (akutne bolesti) Uran (visokomoždane funkcije, ritmovi, prekidi, struja, impulsi) je na 15° (stepen Ovna i Marsa – glavobolje) znaka Strelca (cerebralna hemisfera – leva /prošlost i budućnost/ i desna /sadašnjost/) i u kvadratu je (nepovoljan aspekt) sa Asc (osoba, glava) koji je na 18° (stepen Device – akutne bolesti) znaka Device (akutne bolesti) što astrološki ukazuje na probleme u moždanim funkcijama. Od aspekata Uran ima još samo opoziciju (nepovoljan aspekt) sa Chironom (ranjeni iscelitelj, rana koja teško zarasta) iz znaka Blizanaca (komuniciranje, kretanje, mentalnost) pa je sa astrološke tačke gledišta bitno očuvati mentalno zdravlje i dosta se kretati (Chiron ima tri skladna trigona: sa Venerom koja je u I kući (osoba) i drugi je vladar iste, sa Suncem (imunitet) i Jupiterom iz znaka Vodolije (visokomoždane funkcije). Jupiter je sa Uranom u uzajamnoj recepciji po znaku (svaka planeta je znaku kojom vlada ona druga) pa bi možda vredelo pokušati zamenu energija planeta, tj. ponašati se kao da je Jupiter u svom sedištu na mesto Urana a da je Uran u svom sedištu na mesto Jupitera. U tom slučaju bi Jupiter imao sve aspekte Urana a Uran aspekte Jupitera. Konkretno, sa Jupiterom u Strelcu treba raditi na optimizmu, na ličnim stavovima i ubeđenjima, na filozofiji, pravu, veri, baviti se sportovima na otvorenom (tenisom), baviti se filmom (naročito stranim), putovati u inostranstvo ili čitati strane pisce i knjige, stalno raditi na obrazovanju i sl. a sa Uranom u Vodoliji baviti se astrologijom, računarima, tehnikom, okrenuti se ka budućnosti i svemu što je novo, više se družiti sa prijateljima, biti član nekog društva, uživati u slobodi i za nju se boriti a pošto bi Uran tada bio u V kući bilo bi dobro zabavljati se i voleti na sasvim nov i nekonvencionalan način, posećivati mesta za opuštanje i razonodu, posećivati pozorišta, pokušati sa nastupom na pozornici i sl. Sa Uranom u V kući (prva trudnoća) pobačaj (Uran) bi imao više smisla, mada, i ovako sa Jupiterom (trudnoća) u Vodoliji (pobačaj) to isto znači.

Tranzitni Uran (struja, impulsi) je u VIII kući (lekarske intervencije) u znaku Ovna (glava), u inkonjunkcijama (prilagođavanja) je sa Asc (osoba) i sa vladarom Asc Merkurom iz III kuće (povezivanje, putevi, govor, komuniciranje) i u trigonu sa svojim natalom sa kraja III kuće. To astrološki može značiti intervenciju ili ispitivanje lekara (VIII kuća) aparatima koji imaju neku struju radi stimulisanja, povezivanja ili korekcije nekih centara na mozgu (Urana u Ovnu) radi otklanjanja tegoba i bolova (Ovan, Mars na Asc u I kući) ili nešto u tome smislu. Tranzitni Neptun (lekari, bolnica) je sada u VI kući (akutne bolesti) u znaku Riba (lekari, bolnica) ulazi u dugotrajni kvadrat sa natalnim Uranom (visokomoždane funkcije) pa bi to moglo potrajati ali, obzirom da je tranzitni Neptun u pozitivnom sekstilu sa Severnim čvorom (tačka uspeha i dobitka) sa kojim je tranzitni Jupiter (najveći benefik) iz XII kuće (lekari, bolnica) iz znaka Device (akutne bolesti) u povoljnom trigonu, sve to može simbolizovati dobre izglede na uspeh. Tome u prilog ide i tranzitni Pluton (stradanje i regeneracija) iz znaka Jarca (dugotrajni problemi i teškoće) u trigonima sa Asc (osoba) i Severnim čvorom (tačka uspeha i dobitka) iz VIII kuće (lekarske intervencije).

Tranzitni Neptun (narkoza, strah) je već duže vreme u VI kući (akutni zdravstveni problemi) a problemi u vezi straha od narkoze su mogli nastati ulaskom Neptuna u znak Riba kojim on vlada (najjače dejstvo).


Poslednji izmenio logos dana Sre Maj 18, 2016 12:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ne znam sta bih pre  Empty Re: Ne znam sta bih pre

Počalji  tilia Pet Sep 18, 2015 4:08 pm

Hvala najlepse, fascinirana sam! Very Happy
Volela bih da mi uradite detaljno natalnu, tako da, ako postoje uslovi za to javite mi.

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ne znam sta bih pre  Empty Re: Ne znam sta bih pre

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu