Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srećna i zabrinuta

2 posters

Ići dole

Srećna i zabrinuta Empty Srećna i zabrinuta

Počalji  Jelenčica 036 Sub Apr 08, 2017 4:10 pm

Postovani,rodjena sam 21.11.1984.u Sarajevu, 00:10.Po struci sam diplomirani biolog i radim u jednoj privatnoj firmi van struke.Poslodavac mi nudi unapredjenje od druge polovine godine,negde od septembra,priznace mi diplomu biologa ali i neke poslove koji su jako odgovorni i prevazilaze moju struku.U velikom sam strahu da li cu ispuniti očekivanja poslodavca i da li ću se snaći u tom "novom"poslu?Jako bih vam bila zahvalna kada biste mi pogledali kartu i rekli sta me očekuje tj da li su moji strahovi bez razloga.Inače jako se radujem tom unpredjenju ali se ujedno i bojim.Srdačan pozdrav flower Srećna i zabrinuta Astro_w2gw_01_jjelena_g.45750.32694
































Jelenčica 036

Broj poruka : 12
Datum upisa : 12.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Srećna i zabrinuta Empty Re: Srećna i zabrinuta

Počalji  logos Pet Apr 14, 2017 1:48 pm

Jelenčica 036 ::Postovani,rodjena sam 21.11.1984.u Sarajevu, 00:10.Po struci sam diplomirani biolog i radim u jednoj privatnoj firmi van struke.Poslodavac mi nudi unapredjenje od druge polovine godine,negde od septembra,priznace mi diplomu biologa ali i neke poslove koji su jako odgovorni i prevazilaze moju struku.U velikom sam strahu da li cu ispuniti očekivanja poslodavca i da li ću se snaći u tom "novom"poslu?Jako bih vam bila zahvalna kada biste mi pogledali kartu i rekli sta me očekuje tj da li su moji strahovi bez razloga.Inače jako se radujem tom unpredjenju ali se ujedno i bojim.Srdačan pozdrav.

Da nam malo pojasniš nešto. Nije logično da radiš van struke a obećali su ti priznavanje diplome biologa! Šta će im dplomirani biolog koji radi van struke a treba da radiš na odgovornim poslovima koji prevazilaze tvoju struku? Konkretno, šta trenutno radiš i kakvi su to drugi odgovorni poslovi koji bi trebalo da prevazilaze tvoju struku?


logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Srećna i zabrinuta Empty Re: Srećna i zabrinuta

Počalji  Jelenčica 036 Pet Apr 14, 2017 2:19 pm

Radim u firmi koja se bavi proizvodnjom optickih kabala,i radim u proizvodnji kao obican radnik.Firma se siri,povecava se broj radnika i otvara se laboratorija krajem godine,kako poslodavac rece negde od septembra.Poslodavac planira proizvodnju svojih delova za kablove,a smesa se pravi  u laboratorijskim uslovima.Kupljena je i masina u koju se ta komponenta sipa i jos niz masina do dobijanja finalnog proizvoda U pitanju je nesto novo i nepoznano cak i poslodavcu .Takva jedna firma postoji samo u Japanu i njihovi radnici ce doci da me obuce za taj rad.Znaci radicu posao biologa,i bicu odgovorna za taj  ceo novi proizvodni proces.Da li je sada jasnije?

Jelenčica 036

Broj poruka : 12
Datum upisa : 12.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Srećna i zabrinuta Empty Re: Srećna i zabrinuta

Počalji  logos Pet Apr 14, 2017 10:46 pm

Jelenčica 036 ::Radim u firmi koja se bavi proizvodnjom optickih kabala,i radim u proizvodnji kao obican radnik.Firma se siri,povecava se broj radnika i otvara se laboratorija krajem godine,kako poslodavac rece negde od septembra.Poslodavac planira proizvodnju svojih delova za kablove,a smesa se pravi  u laboratorijskim uslovima.Kupljena je i masina u koju se ta komponenta sipa i jos niz masina do dobijanja finalnog proizvoda U pitanju je nesto novo i nepoznano cak i poslodavcu .Takva jedna firma postoji samo u Japanu i njihovi radnici ce doci da me obuce za taj rad.Znaci radicu posao biologa,i bicu odgovorna za taj  ceo novi proizvodni proces.Da li je sada jasnije?

ŠTA JE BIOLOGIJA?

Biologija (od grčkog bios = život i logos = nauka, znanje) najšire rečeno je kompleks nauka o životu. Biologija obuhvata širok spektar nauka i naučnih disciplina, koje proučavaju živa bića, njihovu strukturu, životne funkcije i manifestacije, ponašanje i ekološke odnose, kao i čitavu biosferu. Biološke nauke se međusobno razlikuju po specifičnoj metodologiji, ili po nivou organizacije i grupama organizama koje su predmet izučavanja. U osnovi savremene biologije leže pet osnovnih aksiomatskih principa, koji opisuju univerzalnost života: ćelijska teorija, evolucija, teorija gena, energija i homeostaza.

Molekularna biologija, biohemija i molekularna genetika su velikim delom preklapajuće discipline koje proučavaju životne procese na molekulskom i supramolekulskom nivou. Život na nivou pojedinačnih ćelija proučava citologija. Anatomija, histologija i fiziologija proučavaju građu i funkciju organizama na nivou tkiva, organa i organskih sistema.

Na Zemlji postoji više od 10 miliona različitih vrsta. Njihova veličina pokriva raspon od onih koje su mikroskopski male pa do organizama veličine plavog kita.

Svi ovi oblici života imaju izvjesne osobine koje ih čine specifičnima i razlikuju od mrtvih materija. Ove osobine su na primer mogućnost reprodukcije, rasta, ali i mogućnost prilagođavanja okolini.

Na osnovu gornjeg teksta biologija i proizvodnja optičkih kabala nemaju veze jedno sa drugim. Život je vezan za organsku živu materiju a kablovi, metali, plastika koja spada u polimere koji mogu da budu i prirodni na bazi proteina i celuloze, koja delom zbog toga ima poreklo iz organske materije ali koja u proizvodnji kablova može eventualno biti upotrebljena za izolaciju i to tada nije živa materija, su neživa materija. Ti kao diplomirani biolog možda, eventualno, preko mogućeg iskustva u laboratorijama sa živom i organskom materijom i ćelijama, da te "ubaci na foru" u neku laboratoriju koja će raditi specifične poslove vezane za delatnost kojom se ta firma bavi a koja ni u kom slučaju ne može da se nazove bilo kojim oblikom biologije, jer ti, pretpostavljam, imaš nekakvog iskustva sa instrumentima i raznim analizama i ispitivanjima na nivou, recimo, molekula i sl.

Ne bih da "drvim" mnogo o tome a rečeno je tu tek da neke stvari postavimo na svoja mesta.

U tvom horoskopu vrh VI kuće (posao) je u znaku Vodolije (nova tehnologija, veštačko, nove ideje, nešto neuobičajeno, kompjuterski) a vrh X kuće (karijera, status, ugled) je u znaku Blizanaca (komunikacija, povezivanje, spajanje, ruteri). Oba vladara, Uran i Merkur su u međusobnoj konjunkciji (bliskost) u znaku Strelca (inostrano) i u opoziciji (suprotstavljenost, nepovoljan aspekt) sa MC-om (vrh X kuće) na kojoj je pozicioniran Chiron (rana koja teško zarasta, ranjeni iscelitelj) a na nepunih par stepeni rastojanja je u X kući fiksna zvezda Aldebaran koja ima Marsovsku energiju i koja između ostalog simbolizuje elokvenciju, visoku čast, popularnost, odlučnost i agitaciju. Sve ovo u suštini može simbolizovati rad u firmi na modernim kablovima po stranoj tehnologiji i licenci gde ćeš se,verovatno, na neki način žrtvovati i da ćeš steći ugled i popularnost uz koju ide status i ugled. Tranzitni Neptun (strepnja, strah, nejasnoće, nesigurnost, neizvesnost) je izažao iz VI kuće (posao) ali će se do kraja godine "muvati" oko kraja iste kuće pa će se njegov uticaj i dalje osećati tako da će polako nestajati u sledećoj godini. Povećana aktivnost na polju karijere bi trebalo, prema astrološkim tranzitima Marsa, Meseca, Merkura i Sunca kroz X kuću, da se oseća u VI mesecu a njihov tranzit preko Asc (osoba) u IX mesecu bi mogao ukazivati na potpuniji status na novoj poslovnoj poziciji kad će tranzitni Mesec prelaziti preko MC-a i biti u X kući.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Srećna i zabrinuta Empty Re: Srećna i zabrinuta

Počalji  Jelenčica 036 Sub Apr 15, 2017 6:50 pm

Veliko hvala.Divni ste I love you

Jelenčica 036

Broj poruka : 12
Datum upisa : 12.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Srećna i zabrinuta Empty Re: Srećna i zabrinuta

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu