Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sinastrija

4 posters

Ići dole

sinastrija Empty sinastrija

Počalji  Perlica Ned Apr 09, 2017 2:15 am

Pozdrav,

Interesuje me tumacenje sinastrije izmedju mene i jedne muske osobe. Ako mozete nesto malo da napisete o potencijalu ovog ljubavno-partnerskog odnosa.

Moji podaci: 09.04.1983 00:20h Novi Sad
Njegovi podaci: 20.09.1990 19:40h Novi Sad

Unapred zahvalna

Very Happy

Perlica

Broj poruka : 1
Datum upisa : 09.04.2017

Nazad na vrh Ići dole

sinastrija Empty Re: sinastrija

Počalji  Arlena Pet Maj 26, 2017 10:56 pm

Pozdrav Perlice,

Pogledala sam tvoju sinastriju sa ovim muškarcem. Ono što sam prvo primetila jeste to da on tebe možda više posmatra kao materijal za nešto dugoročno, nego što ti njega posmatraš. To se može zaključiti na osnovu tvog Saturna i Plutona u njegovoj 7. kući, i Jupitera i Urana u njegovoj 8. kući. E sad, pojedini astrolozi u obzir uzimaju samo lične planete kada je u pitanju postavka planeta, ali ja gledam sve. Very Happy Volim da imam što kompletniju sliku o nekom odnosu. Međutim, jedina njegova planeta koja pada u neku od tvojih ličnih kuća jeste Jupiter u tvojoj 8. kući. Jedno od tumačenja može biti to da želiš/dobijaš mnogo od njega u seksualnom smislu - on u velikoj meri aktivira pitanje seksa kod tebe. Laughing

Idemo dalje, aspekti. Najpre posmatram aspekte Meseca i jednog i drugog partnera. Vrlo je bitno da oba Meseca budu fino aspektovana od strane drugih planeta, jer upravo Mesec opisuje naše emocije, a u sinastriji usklađenost emocija i ispunjenost partnera na emotivnom nivou. To može biti i često jeste glavni razlog zašto partneri ostaju ili ne ostaju zajedno.
Tvoj Mesec ne prima nikakve aspekte od strane njegovih planeta, što može ukazati na to da i nisi naročito ''zagrejana'' za njega, bar ne emotivno. Jedini aspekt koji njegov Mesec pravi jeste aplikaciona opozicija i to sa tvojim Suncem, sa orbisom 1. E to je ono što vas vezuje, ne možeš ni bez njega, ni sa njim. Razlikujete se, ti imaš poteškoća sa njegovim emocijama, on sa tvojim samoizražavanjem, egom i sl. Ali opet ne date mira jedno drugom, potrebni ste jedno drugom na neki način.

Ostali aspekti nisu naročito zanimljivi, ali ni strašni. Jedino mi bode oči nedostatak Mesečevih aspekata.

Nadam se da sam bar malo bila od pomoći. Wink
Arlena
Arlena

Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

sinastrija Empty Re: sinastrija

Počalji  logos Sub Maj 27, 2017 11:40 am

Arlena ::Pozdrav Perlice,Tvoj Mesec ne prima nikakve aspekte od strane njegovih planeta, što može ukazati na to da i nisi naročito ''zagrejana'' za njega, bar ne emotivno. Jedini aspekt koji njegov Mesec pravi jeste aplikaciona opozicija i to sa tvojim Suncem, sa orbisom 1. E to je ono što vas vezuje, ne možeš ni bez njega, ni sa njim.

Njen Mesec je na 27° znaka Vodolije a njegovo Sunce je na 27° znaka Device što znači da su u aspektu inkonjunkcije a ne u aspektu opozicije od koje ih deli 30° što je mnogo za orbis bilo kog "aplikacionog" aspekta.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

sinastrija Empty Re: sinastrija

Počalji  Arlena Sub Maj 27, 2017 1:12 pm

logos ::
Arlena ::Pozdrav Perlice,Tvoj Mesec ne prima nikakve aspekte od strane njegovih planeta, što može ukazati na to da i nisi naročito ''zagrejana'' za njega, bar ne emotivno. Jedini aspekt koji njegov Mesec pravi jeste aplikaciona opozicija i to sa tvojim Suncem, sa orbisom 1. E to je ono što vas vezuje, ne možeš ni bez njega, ni sa njim.

Njen Mesec je na 27° znaka Vodolije a njegovo Sunce je na 27° znaka Device što znači da su u aspektu inkonjunkcije a ne u aspektu opozicije od koje ih deli 30° što je mnogo za orbis bilo kog "aplikacionog" aspekta.

Govorila sam o njegovom Mesecu (17° Vaga) i njenom Suncu (18° Ovan). Inkonjukcije ne posmatram, jer sam iz iskustva videla da ne deluju.
Arlena
Arlena

Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

sinastrija Empty Re: sinastrija

Počalji  Astrotanja Sub Maj 27, 2017 3:16 pm

Perlice, zamolila bih da postaviš njegovu i tvoju natalnu. Osnovno pravilo na mom , kao i drugim astrološkim forumima je da se postave natalne
karte, da bi mogli da tumačimo horoskope.

Što se tiče aspekata  Mesec  i Sunca onisu od izuzetne bažnosti u sinastiriji. Sunce i Mesec u uporednima kada su u  opoziciji  u pitanju  je veza koja značajne. Opoziciju često imamo  i kod  bračnih  partnera. Ovo je  aspekt  koji   dovodi  do  toga  da  postoji  jako prožimanje  energija, jaka  privlačnost i nadopuna  energija , odnosno može da dovede da se nadopunju osobe. Puno  toga  zavisi  i od  dispozitora Sunca i Meseca i da li sui oni u nekom  međusobnom aspektu u uporednom horoskopu. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

sinastrija Empty Re: sinastrija

Počalji  Arlena Sub Maj 27, 2017 3:36 pm

Astrotanja ::Sunce i Mesec u uporednima kada su u   opoziciji  u pitanju  je veza koja značajne. Opoziciju često  imamo  i kod  bračnih  partnera. Ovo je  aspekt  koji   dovodi  do  toga  da  postoji  jako prožimanje  energija, jaka  privlačnost i nadopuna  energija ,  odnosno  može  da  dovede  da   se  nadopunju osobe.

Efekat je sličan konjukciji, s tim što je ona malo harmoničnija od opozicije i kod nje dolazi do stapanja energija?
Arlena
Arlena

Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

sinastrija Empty Re: sinastrija

Počalji  logos Pon Maj 29, 2017 1:50 am

Arlena ::Govorila sam o njegovom Mesecu (17° Vaga) i njenom Suncu (18° Ovan). Inkonjukcije ne posmatram, jer sam iz iskustva videla da ne deluju.

Da, njegov Mesec i njeno Sunce su u opoziciji. Međutim, njen Mesec i njegovo Sunce su u značajnom aspektu inkonjunkcije koja u suštini simbolizuje nužnu potrebu velikih prilagođavanja koja je veoma bitna i inače u svačijem životu, pogotovo kada su u pitanju partneri jer u suštini predstavlja odnos I i VI kao i I i VIII kuće koje nemaju ništa kompatibilno (vatra naspram zemlje i vatra nastram vode - zemlja i voda vatru gase) za razliku opozicije gde je odnos I i VII kuće (vatra naspram vazduha - da bi vatra gorela potreban je vazduh - u partnerskom odnosu je osnovna diplomatija). Nijedan aspekt nije bez razloga i ima razlog svog postojanja kao što i u tvom horoskopu inkonjunkcija Marsa (vladar VII kuće) sa konjunkcijom Neptuna (vladar V kuće) i Urana (sloboda, svađe, prekidi) ima određeni značaj a to što ti to ne koristiš može samo da ti odmogne što i čini jer si na drugoj temi postavila pitanje kao delimičnu posledicu toga (ignorisanja zbog "nekakvog iskustva" stečenog već sa 22 godine). Oprezno sa takvim stavovima jer konjunkcija Urana (astrologija) i Neptuna (greške, zablude, nejasnoće) u kvadratu sa Merkurom (mentalni izazovi, razmišljanje) i Asc (osoba) na to ukazuje kao i na oslanjanje uglavnom na intuiciju.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

sinastrija Empty Re: sinastrija

Počalji  Arlena Pon Maj 29, 2017 3:26 pm

logos ::
Arlena ::Govorila sam o njegovom Mesecu (17° Vaga) i njenom Suncu (18° Ovan). Inkonjukcije ne posmatram, jer sam iz iskustva videla da ne deluju.

Da, njegov Mesec i njeno Sunce su u opoziciji. Međutim, njen Mesec i njegovo Sunce su u značajnom aspektu inkonjunkcije koja u suštini simbolizuje nužnu potrebu velikih prilagođavanja koja je veoma bitna i inače u svačijem životu, pogotovo kada su u pitanju partneri jer u suštini predstavlja odnos I i VI kao i I i VIII kuće koje nemaju ništa kompatibilno (vatra naspram zemlje i vatra nastram vode - zemlja i voda vatru gase) za razliku opozicije gde je odnos I i VII kuće (vatra naspram vazduha - da bi vatra gorela potreban je vazduh - u partnerskom odnosu je osnovna diplomatija). Nijedan aspekt nije bez razloga i ima razlog svog postojanja kao što i u tvom horoskopu inkonjunkcija Marsa (vladar VII kuće) sa konjunkcijom Neptuna (vladar V kuće) i Urana (sloboda, svađe, prekidi) ima određeni značaj a to što ti to ne koristiš može samo da ti odmogne što i čini jer si na drugoj temi postavila pitanje kao delimičnu posledicu toga (ignorisanja zbog "nekakvog iskustva" stečenog već sa 22 godine). Oprezno sa takvim stavovima jer konjunkcija Urana (astrologija) i Neptuna (greške, zablude, nejasnoće) u kvadratu sa Merkurom (mentalni izazovi, razmišljanje) i Asc (osoba) na to ukazuje kao i na oslanjanje uglavnom na intuiciju.

Trebalo je ranije da nam prikažeš svoje znanje. Zanima me šta bi još imao da nam kažeš na obe teme, a ujedno i da obogatim svoje nekakvo iskustvo.
Arlena
Arlena

Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

sinastrija Empty Re: sinastrija

Počalji  Astrotanja Uto Maj 30, 2017 12:53 am

Kod opozicije se prožimaju energije.Nije isto kao kod konjukcije, kada je u pitanju opozicija, jer se ona odvoja u dva suprotna znaka. Moje iskustvo pokazuje da je velika privlačnost kod opozicije Sunca i Meseca.Veze su često duge, a sigurno veoma značajne. I kao što sam rkla nadopunjuju se, što jedan ima drugi nema, te kod zrelih osoba ovo može da bude ne izvor sukoba, već oduševeljenja.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

sinastrija Empty Re: sinastrija

Počalji  Arlena Uto Maj 30, 2017 11:39 am

Astrotanja ::Kod  opozicije se prožimaju  energije.Nije  isto kao  kod konjukcije, kada je u pitanju opozicija, jer  se ona odvoja  u dva  suprotna  znaka. Moje  iskustvo pokazuje   da je  velika  privlačnost  kod  opozicije Sunca i Meseca.Veze  su često  duge, a sigurno  veoma  značajne. I kao što sam rkla  nadopunjuju se,  što jedan ima  drugi  nema,  te kod  zrelih osoba  ovo  može  da bude  ne izvor  sukoba, već  oduševeljenja.

Da, jasno, svaki aspekt između Sunca i Meseca vezuje dvoje ljudi. Nisam imala priliku da iskusim tu opoziciju, ali konjukcija je vrlo jaka i veoma lep aspekt. Volim da je vidim u sinastriji, mada se to retko desi.

Hvala Tanja.
Arlena
Arlena

Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

sinastrija Empty Re: sinastrija

Počalji  logos Uto Maj 30, 2017 3:14 pm

Arlena ::Trebalo je ranije da nam prikažeš svoje znanje. Zanima me šta bi još imao da nam kažeš na obe teme, a ujedno i da obogatim svoje nekakvo iskustvo.

Ipak KAKVE SU TI MISLI - TAKAV TI JE ŽIVOT. Pozitivne misli - pozitivan život. Negativne misli - negativan život. Da se malo bolje razumeš u astrologiju sve bi ti bilo jasnije a sebe i druge bi više razumela. Već sam rekao: "Oprezno sa takvim stavovima jer konjunkcija Urana (astrologija) i Neptuna (greške, zablude, nejasnoće) u kvadratu sa Merkurom (mentalni izazovi, razmišljanje) i Asc (osoba) na to ukazuje kao i na oslanjanje uglavnom na intuiciju".

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

sinastrija Empty Re: sinastrija

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu