Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

+5
Dunja
ancient
Snezana
smesko
Astrotanja
9 posters

Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  Astrotanja Sre Feb 18, 2009 10:17 am

Ribe su dvanaesti astrološki znak, koji kao poslednji znak u zodijuku objedinjuje iskustvo, sadraži ponešto od svih ostalih sunčanih znakova po nešto. Ribe su dvostruki znak, kojim vladaju Neptun i Jupiter. Ovo je treći vodeni znak, najdublji, najtajenstveniji, neki ga smatraju okultnim znakom.
Ljudi koji imaju Sunce u Ribama su često i većina inutivni, emotivni, ukoliko ostatak horoskopa to ne negira. Interesantno je kako Ribe umeju da budu nežene, romantične i kreativne, osetljive ali i da pokažu svoju drugu prirodu, kao dvostruki znak pa da budu i grupe prema drugima, naravno ne sve.Mnogo je religiznih osoba u ovom znaku, ili sklonim duhovnosti, koje su često i vrlo saosećajne, pune razumevanje osobe koje odabiru zanimanja koja su vezana za pružanje pomoći drugima. Tipične Ribe često vrlo senzualne i maštovite i kreativne bave se umetnošću, ili su bar ljubitelji umetnosti.
Mnoge Ribe imaju neki svoj svet u koji se povčlače kad naiđu na razočarenja. Ako ih povredite Ribu ona će to dugo pamtiti i samo ako je vrlo duhovna osoba on će vam oprostiti.
Sa druge straneu ovom znaku ima ljudi koji se mogu naći i sa ruge strane zakona, pa ih Neptun ukoliko je negativan, loše postavljen može učiniti i velikim manupulatorima, osobama koje su lažljive i koje mogu da se nađu izolovani, u zatvoru.
Poznat su kao osobe koje su sklone da veruju u ljubav i tragaju za srodnom dušom, a kada ih pogodi Amorova strela da se ludo zaljube i idelaišu voljenu osobu, ne videći joj mane.

Kakvo je vaše iskustvo sa Ribama?


Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Jun 10, 2010 1:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  smesko Sre Feb 18, 2009 10:53 am

moj pokojni tata je bio riba!
jaoc, koliko je on imao istancan osecaj za mene racica..izlazio jeu susret gotovo svim mojim huirovima.a namerno akzem hirovima jer sada, sa ove vremenske distance mogu da akzem da jesu bili..ali ja sam njemu vracal svu ljubav, bila dobra cerka, dobar covek i odlicno ucila..to su bile stavri koje su njemu bile bitne.
vrlo mu je bilo bitno da brat i ja budemo ispravni, posteni, casni!
rec i obraz su mu bili na ptvom mestu.
nekada je doduse preterivao sa isterivanjem istine na cistac.

takodje mogu reci da sma ga povredila svojim postupkom u tinejdz periodu-sa prvim deckom sam izasla kada mi je rekao da ne mogu..i to nas je dugoooo drzalo razdvojenim..ne znam ni sama da li je uspeo da mi oprosti.
to mu je bio ogroman udarac-zasto mi je neko tamo bitniji od njegove reci.
puno smo pricali o tome i uvek ga je jako bolelo!

ako pogledam odnos mame i tate-mama je ovan-rak..hmm..mogu reci da su imali izuzetnu povezanost, delovali su kao tim, jako se borili..ali isto tako mislim da je mama mnogo toga morala da stavi u folder-kompriomis.vise nego tata.
znaci-postoji i losa strana ovog znaka..kao i svakog..ali je mislim tata nije savladao..i ublazavao..ti dani su bili svima teski.

ako bih mogla d abiram-izabrali bih opet za tatu-znak ribe..ali za partnera-ne bih. Rolling Eyes
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  Snezana Sre Feb 18, 2009 12:10 pm

Smesko,
kako se lepo vidi tvoja prica o tati u tvom natalu. So0Ju u Can 120 Ur u V u Sco- izlazio je u susret tvojim hirovima, nemirnom, nestasnom detetu Very Happy, ali Uru V90 Me u III u Leo- njegova rec je morala da se postuje, Me120 Mo - umeo je da izrazi svoje emocije, koje su bile vrlo jake i obojene verom Mo0Ne u VI. A gde je taj mesec mogao biti ugrozen - jedino u kuci 90 Mau IV. Njemu je bio jako vazan sklad u kuci Ve i Ma u IV, nisu u aspektu ali to je slika cetvorke Very Happy
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  ancient Uto Maj 18, 2010 9:53 pm

Astrotanja ::Ribe su dvanaesti astrološki znak, koji kao poslednji znak u zodijuku objedinjuje iskustvo, sadraži ponešto od svih ostalih sunčanih znakova po nešto.

Sto ih s druge strane zapravo cini i najbezlicnijim znakom.

Astrotanja ::Kakvo je vaše iskustvo sa Ribama?

Uglavnom lose, meni su najantipaticniji znak definitivno. Uglavnom su komplikovane, pretenciozne i vole da manipulisu izigravajuci zrtvu.

ancient

Broj poruka : 5
Datum upisa : 30.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  Dunja Uto Maj 18, 2010 10:35 pm

ja imam dobra iskustva s Ribama,cak je i moj prvi momak bio Riba,koji mi je ostao u zaista divnom secanju...Koji mi se cak kroz par godina i vracao..Smile ..pa onda jos jedna znacajna srednjoskolska ljubav u znaku Riba...
da,imam ja lepo iskustvo s njima...razumemo se ..i pasu mi zaista...
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  lado06 Sre Maj 19, 2010 3:02 pm

ancient ::
Uglavnom lose, meni su najantipaticniji znak definitivno. Uglavnom su komplikovane, pretenciozne i vole da manipulisu izigravajuci zrtvu.

Moj brat je Riba i vazda je bio nasamaren, stalno je ocekivao da ga neko sazaljeva,cekao idealnu devojku...
Za moj ukus Ribe su previse metiljave( ne bi zelela nikog da uvredim).
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 57
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  Arijana Sre Maj 19, 2010 11:40 pm

U pracu si za dualnost ribe Smile
vecina ljudi to predvidi i zaboravi,ali ribe,blizanci i vaga imaju dve prirode u sebi Wink i lepo shto si naglasila..bash je bila debata na jednom forumu o ribama gde je neko napomenuo '' osetljive su,ali samo kad su one u pitanju,a preko drugih mogu da gaze'' shto je tacno..takodje su i rekli da ne poznaju dve slicne ribe. Neke ribe mogu da budu licemerne,da zele obazrivost od drugih jer su one tako emotivne,ali zato umeju da povrede a da se i ne osvrnu,i cenim da je svaka riba malo od oba,osetljiva i neosetljiva,po potrebi. Loshe je shto ne znaju svoju snagu pa ih drugi mogu doziveti kao slabice,i imaju saosecanje i empatiju i druge emocije ali moraju i da plate za to Smile ukoliko ne znaju da iskontrolisu svoju emotivnu stranu,moze se svashta dogoditi,to je po meni bit ribe,da zna da cuva i ceni sebe,i da vishe od drugih znakova zna da cuva,shiti i neguje svoje emocije,osecaje,jer njena osecanja joj mogu vishe povreda naneti nego kod drugog znaka..dodala bih i da nauce da puste stare stvari,poshto se ribe obicno drze za neshto,bilo za povredjenost koju im je neko uzrokovao,ruzne rechi,i stalno,ukoliko su bili bash ranjeni prozivljavaju taj momenat opet i opet.
Arijana
Arijana

Broj poruka : 44
Datum upisa : 17.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  Gost Sre Maj 19, 2010 11:52 pm

Najduze iskustvo imam sa deckom Riba/Strelac...nije odavde
https://2img.net/r/ihimizer/img101/9463/bezsanista.gif
njemu je inace Sunce u 3-em polju. E sad koliko sam uvek bila svesna na njegovu preosetljivost na svaku izgovorenu rec, toliko sam na kraju pustila da on mene povredi. Ali ovo je i specifican slucaj kad tranzitni Pluton moj suvladar7 7-mog prelazi i vraca se tokom godina na mog vladara DC Ve0Ne u Strelcu i 9-oj. Tako da tada nisam znala nista recimo vise od osnovnog "neki stranac" sto je za mene on uslovno receno i bio i citav svet taj odakle je, ali potrajalo je to, narocito dok se Pluton nije odvojio od Neptuna par stepeni kod mene. Konacno je bio njegov pokusaj 2008, ali nazovi pokusaj, cisto provera padam li jos uvek na suve reci...mozda zato sto je njegovo So u 3, pa ce godinama teziti da ostvari sebe kroz govornistvo i komunikaciju koja je nama manjkala. Jos uvek se on javlja..s vremena na vreme. Gore je nasa sinastrija, davno istekla flower

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  beli lav Čet Maj 20, 2010 12:29 am

ja sam Riba.primecujem da me ljudi shvataju na jedan nacin pa da se i godinama kasnije uvere da nesto nije bilo tako kao sto su mislili.
da zelim idealnog-zelim,ali znam da je taj idealni onaj cije cu prihvatiti i mane i vrline.savrsenstvo je prihvatiti nekog takav kakav jeste.
da li sam zrtva-jesam kad mislim da jesam i to je moje pravo,ako neko drugi tada misli drugacije to je takodje njegovo pravo.
mada,neki su mi rekli da uopste im ne licim na ribu sem mojih ociju.
ako mogu,i smatram da treba nekoj osobi pomoc-pomoci cu joj.
u mojoj porodici je bilo puno bolesnih ljudi a nekako smo samo mama i ja(koja je takodje riba)njima pomagale.drugi jednostavno nisu mogli ili nisu hteli sta vec.mozda sto su mi ribe u 8kuci pa imam zadatak da ih pripremim za zivot posle ovog,ne znam.
ali iskreno,nemam puno riba u okruzenju sem mame i tate Suspect dovoljno je i to Laughing .
mislim da je ovde,kao i kod svakoga vazno kako je postavljen Ne.i onda tu ja stupam,jer tacno provalim kome je kako postavljen
losi aspekti me uzasavaju,lazi,obmane nisu vezane samo za ribe,po mom iskustvu mnogo vise za neke koji nemaji veza sa ribama ali imaju neki karakteristican aspekt u horosk.Ne na Asc x osobe dovodi do neprestanog tracarenja,sirenja raznih prica,zeljom za spijunazom.meni je to nisko.a on nema nikakve veze sa ribama.takvi nam prave losu reklamu.
beli lav
beli lav

Broj poruka : 131
Godina : 41
Datum upisa : 02.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  aleks Sre Jun 09, 2010 8:25 pm

moja mama je riba u horoskopu. mogu da kazem da joj se divim na njenim vrlinama, osecaju za druge ljude i teznji ka vecitoj pravdi. vrlo je osecajna i lako je drugi ljudi mogu povrediti i izigrati upravo zbog njene blage duse i sto u svakom vidi svoju sestru i brata. inace, mama je u podznaku blizanac, a moj znak spada u blizance, pa smo i kroz to povezane, bar ja tako volim da mislim.

sadasnji momak mi je riba u horoskopu. zaljubila sam se se u njegovu dusu. i to mu cesto kazem. iako, ponasanjem ne odaje jednog odgovornog decka, ima tu dosta problemcica. najzalosnije je sto ima potencijal da bude zaista divan, ali drustvo i jos neke stvari ga odvlace od toga... ili sam ja u promasaju, posesivna, ili sta vec, pa ga branim.

sve u svemu, ribice nece nauditi nikome zlo svesno ili prvi... vole da se sale, i mozda nekada znaju biti neshvacene kroz to. i veliki su boemi, sanjalice... mozda je najveci problem sto nemaju svoje jako "ja", pa ih zato ljudi smatraju kao neke laznjake...

aleks
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  lado06 Čet Jun 10, 2010 1:25 am

aleks ::moja mama je riba u horoskopu. mogu da kazem da joj se divim na njenim vrlinama, osecaju za druge ljude i teznji ka vecitoj pravdi. vrlo je osecajna i lako je drugi ljudi mogu povrediti

sve u svemu, ribice nece nauditi nikome zlo svesno ili prvi... vole da se sale, i mozda nekada znaju biti neshvacene kroz to. i veliki su boemi, sanjalice... mozda je najveci problem sto nemaju svoje jako "ja", pa ih zato ljudi smatraju kao neke laznjake...

Slazem se da su Ribe nezne,osetljive,emotivne,sanjalice,ali previse idealizuju.
Zivot je borba.
A ne bajka.

To sto nemaju svoje JA licno mislim da nisu laznjaci vec su ljudi kojima mozes lako manipulisati,mozes ih nasamariti,idealizuju ljude,situacije.
Previse su povodljivi,vazno im je misljenje drugih.
Mislim da mnogo puta nemaju svoj stav.
Ja ovim postom nisam zelela nikog da uvredim.Pisala sam i o svom bratu koji je tipicna Riba.
Dugo vremena mu je trebalo da odraste,voli da prica neku pricu sta bi trebalo u zivotu.Ja sam ipak misljenja da je zivot ono sto ti se desava a ne sta bi trebalo.Puno toga ne bi trebalo pa se desi.
Dugo je zavisio od misljenja mame.Toliko dugo da mi je bio smesan.
Smatrala sam da covek u zrelim najboljim godinama treba da misli svojom glavom.
Imao je ideal devojke za kojom je tragao.To je bila prica o devojci duge smedje kose,lepih oblina.... Shocked
Za mene je to izgledalo kao da je nacrtao neku devojku na papiru.
Misljenja da postoje ljudi od krvi i mesa sa svim manama i vrlinama....tako da eto ja sam za jednu Ribu bila previse gruba,a Riba za mene previse ideala,previse snova.
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 57
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  Astrotanja Čet Jun 10, 2010 1:51 pm

Ribe su umetnički znak, a poznato je da su umetnici imaju nečeg poput dece, nerealno, maštovito, sa sklonošću da idelizuju, da nisu razumni , ni praktični, daimaju svoje snove, često nerealne težnje, na šta utiče vladalac Neptun.

Ako se osobe koje usu ribe, ili sa jakim Neptunom bave nečim što omogućava da se njihova kreativna, sanjalačka,pa često i romantična priroda ispolji na pravi način, onda će one ostvariti svoje ja i potvrditi se.

Mnogo je Riba i u poslovima koji su vezani i za pomaganje ljudima, a tu mora biti plemenitosti, nedostatka sebičluka, spremnosti za davanje, jer ego nije usmeren na svoje potrebe, već potreba drugih. Ne samo osobe koje imaju Sunce u Ribama, već ione koje imaju Mesec, ili Ascedent u Ribama. Ne zaboravimo da je to znak vezan i za žrtvovanje sebe.

One umeju da nesebično vole i tragaju za srodnom dušom, ili imaju izražene ljubavne idele,koje ne nailaze na razumevanje, a mogu i da izazovu podsmeh.I kao roditelji umeju da idelizuju svoju decu, ili voljenu osobu, posebno ako je Mesec ili Venera u Ribama, a to je sve zbog jake emotivnosti, velike ljubavi i sklonosti ka ulepšavanju stvarnosti. Kao takve one se dopadaju onima koji su slični njima.


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Čet Jun 10, 2010 11:29 pm, izmenio ukupno 2 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  lado06 Čet Jun 10, 2010 10:32 pm

Tanja slazem se sa vama.
Ali sta kad se ne ostvare u nekim takvim zanimanjima ili kad ne dosanjaju njihove snove?
Ostanu li neprilagodjeni ili vec nekako plivaju?
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 57
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  Astrotanja Čet Jun 10, 2010 11:37 pm

Lado, to je kod svakog drugačije. Oni idu nekim svojim putem, lakše ako nađu nekog sličnog sebi, a ima i onih koji se osamljuju, koji idu nekom svojim vodama ne želeći da se prilagođavaju i menjaju, zbunjujući okolinu, ali drugačije ne umeju. Često ih vode i pomažu intuicija, snovi. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  rastko90 Uto Okt 30, 2012 8:16 pm

ja sam riba , ali umem da budem surovi realista.nekad malo nesiguran , nekad prepotentan.vidim tudje namere , detektujem emocije drugih.manipulacija mi nije strana , jako dobro je poznajem , ali gledam da je ne zloupotrebljavam , jer sam skoro uvek svestan da je to lose Smile.znam kada su mi oni dani kada svako moze da me preveze zednog preko vode, pa sam tim danima u kuci , ili u blizini onih kojim verujem.gajim nekad neke neosnovane strahove , ali se i uspesno borim protiv njih.da sam trom , pa i nisam , uglavnom sam u pokretu , vezbam , agilan sam.ali postoje i faze veeeeelike lenjosti Very Happy.u sustini , ne volim sto sam riba a musko sam .ta sposobnost da vidim sve oko sebe , i u drugima kada me lazu , i to sto osecam tudje emocije i energije me uzasava.previse vidim , i previse nekako vec unapred znam.u svim devojkama vidim koliko bi me koja ,,kostala,, koliko bih ja neku ,,kostao,, .voleo bih da ne vidim sve to , i da samo idem i ne vidim nista Very Happy jer bi mi tako bilo mnogo lakse Smile .
rastko90
rastko90

Broj poruka : 6
Godina : 34
Локација : Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama Empty Re: Šta je to po što imaju osobe čiji je Sunčani znak u Ribama

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu