Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lečenje kristalima

+29
jassna
Bellatrix986
suncevenera
Angie
IVA
hajkula
Dunja
Flora
Tajna
nolita
Snezana
gernica
beli lav
Sophi
Izida
vedrana
Strelica
Bambola
Latica
David
nina4
Astrid
LoSt_in_SpaCe
Čarobnica
joki22
-menora-
Zana
smesko
Astrotanja
33 posters

Strana 6 od 16 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći

Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Apr 03, 2009 10:32 am

draga tanjice, crni turmalin je odlican bas za nosenje sa sobom!
ja sam ga bas u januaru intenzivno nosila sa sobom, jer sam osecala uplive negativne energije i moram priznati da me je bas stitio!

evoc jednog teksta koji sam zabelezila:

TURMALIN CRNI - Crni turmalin povezan je s korijenskom čakrom i izvrstan je za uzemljenje viška energije. On je dobro poznat kao pročišćavajući kamen koji odbija i transformira negativnu energiju, tako da je jako zaštitnički.
Može izmijeniti i ukloniti negativnost koja dolazi od osobe ili okoline. Upotrebljavao se kao sredstvo za čišćenje aure i može pomoći postići višu razinu svjesnosti. Često se upotrebljavao i kao obrana od crne magije, jer se vjeruje da negativne misli i djelovanja vraća pošiljatelju. Koristi se i protiv štetnih tehničkih zračenja TV-a, monitora, mobitela.
Izvrstan je za rastjerivanje straha, opsesija, neuroza i donosi emocionalnu stabilnost. Osnažuje imuno sustav, pomaže kod srčanih bolesti, artritisa i gihta.

Jaca prvu cakru.

Crni turmalin jača rad emocija. Odbija i štiti od negativne energije, naročito od osetljivih osoba. Neutralizuje strah, ogorčenje, nervozu, opsesivnost, blokiranu energiju unutrašnjih organa ili kičme, toksine, konstipaciju (zatvor).

Energetski se čisti pod tekućom vodom i pored hematita, a regeneriše se na suncu ili pored gorskog kristala.

tanjice, ako ikako mozes pogledaj da li mozes da ga nabavis, ako ne-nesto cemo smisliti! Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  joki22 Čet Apr 09, 2009 11:29 am

Smesko molim te pogledaj koji bi meni kamencic odgovorao?

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Uto Apr 14, 2009 1:33 pm

joki22, hajde ovakoc..neko od astrologa ce da pogleda tvoju karicu..i da akze sta su ti slabe tacke..sta bi trebalo jacati..a ja cu na osnovu toga da ti akzem koji kamencic bi mozda trebala da zumes.
a daa..sta ti soecas trenutno-sta ti je potrebno u zivotu?
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Strelica Uto Apr 14, 2009 4:56 pm

smesko ::joki22, hajde ovakoc..neko od astrologa ce da pogleda tvoju karicu..i da akze sta su ti slabe tacke..sta bi trebalo jacati..a ja cu na osnovu toga da ti akzem koji kamencic bi mozda trebala da zumes.
a daa..sta ti soecas trenutno-sta ti je potrebno u zivotu?

Ok,ali nek Joki stavi i natal u potpis,ja vidim samo solar a on bez natala ne znaci nista
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty vedrana

Počalji  vedrana Uto Apr 14, 2009 7:06 pm

evo ja ocekujem za dva dana citrin,ali me interesuje jos neki kamencic koji bi mi odgovarao na osnovu mog natala,a da ima dejstvo na moje emotivne veze i ljubav flower
vedrana
vedrana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 03.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Uto Apr 14, 2009 7:10 pm

vedrana ::evo ja ocekujem za dva dana citrin,ali me interesuje jos neki kamencic koji bi mi odgovarao na osnovu mog natala,a da ima dejstvo na moje emotivne veze i ljubav flower

Bez obzira na natal...za emocije i ljubav je rozenkvarc
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Uto Apr 14, 2009 7:41 pm

generalno-svaki kamencic je za emocije.
i samopuzdanje je emocija..i strah je emocija..
oni nam bas pomazu da nase vibracije regulisu, isprave tamo gde treba..da nas podstaknu da radimo..

rozenkvarc se najcesce povezuje sa ljubavlju, sa zenstvenoscu, sa lepotom.
sto jeste tacno.ali delimicno.
rozenkvarc je mnogo jak kamen.mnogo.
njegovo najbitnije svojstvo je sto izvalci iz nas potisnuto..razgradjje i mi smo mnogo laksi..pa onda i veseliji, pa i sarmantniji..a onda nas takve neko i zeli..pa privlacimo ljubav.
u tome je poenta.
ne moze kamne privuci ako mi ne vibriramo tom zeljom.

rozenkvarc nas opusta, odlican je za vreme stresa.
odlicno ga je drzati na srcanoj cakri.

....
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Izida Čet Apr 16, 2009 12:44 pm

Kako ja da odredim koji mi kamencic odgovara-ako takvog ima lol!
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Čet Apr 16, 2009 1:09 pm

Pandora, ja sam bila kod homeopate, gde sam pored hompatskog lekića, koji je ona odredila i koji mi je pomogao kasnije dok sam ga koristila, odobrala i kamenčić za sebe, koji mi je tada najviše trebao, jer sam imala upale i pad imuniteta.To sam i sama znala, a i pregled je pokazao.
vizulno sam odobrala kamenčiće, tri, a od ta tri mi se jedan naj, najviše dopao i onda sam sva tri držala u zatvorenoj šaci nekoliko minuta i tigrovo oko,crveno se najviše zagrejalo. Kada sam merila na homeopatskom aparatu pokazalo se da upravo on najviše deluje n mene, a kada sam čula i pročital sva objašnmjenja ispalo je da je on upravo za ono što mi je trnutno najviše trebalo.
Čitala sam da je to sunčani kamen, a ja sam eto u Ascedntu Lavica, a Neptun mi je u konjukvciji sa suncem, pa su i problemi zdravstveni bili iz ove konjukcije, pa sam trebala da pojačam sunčanu energiju,vitalnost, imunitet, što je sve u vezi sa Suncem.

sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Apr 23, 2009 9:39 am

odavno nismo postaviljali slicice na temi..a ja zelim da vam pokazem neke od mojih divnih drugara sunny

geoda ahata i jako redak granat-almadin
granat je gotovo crn..pomoci ce mi u narednom periodu u vezi mog niskog gvozdja..a vec mi pomazu hematit i serafinit.
Lečenje kristalima - Page 6 22042009494.th

jaje-mermerni oniks i kornjacica-jasma zelena
Lečenje kristalima - Page 6 22042009496.th

plavi kalcit i diopsid zeleni
Lečenje kristalima - Page 6 08042009384.th

a evoc kako se neki od njih suncaju i uzivaju cheers
Lečenje kristalima - Page 6 15042009450.th

zelim vam svima diivan danic!
vec sija sunce i imamo predispozicije za to! queen
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Pet Apr 24, 2009 2:00 pm

Imam jedno pitanjce,

čitajući o nekim kamenčićima na internetu, piše da su reciptivni, da li to znači da postoje i emitivni kamenčići ili svi imaju oba svojstva u zavisnosti od toga šta nam je neophodno?

Hvala flower sunny
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Apr 24, 2009 6:00 pm

Carovnice, svi kamencici imaju i jedno i drugo svojstvo!
najjednostavnije-mi sa njima razmenjujemo energiju..kao sto radimo u svakom trenu sa svojim okruzenjem.
sve je u primopredaji energije!
e, sada..postoje kamencici koji su mnogo jaci pa im je potrebno duze da se zaprljaju nasom energijom, energijom okmruzenja..i oni su obicno i jaci emitori.njihova kristalna resetka je cvrsca.
obicno kamencici visoke tvtdoce su jaci primaoci i emitori.
takodje..postoje kamencici koji se smatar da ne treab da se ciste-citrin i kijanit..ali ja i njih cistim.
nije ipak citrin toliko jak da se ne uprlaj..svaki kamne se uprlja..ali recimo treba redje-sugilit, kijanit, citrin cistiti.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Pet Apr 24, 2009 6:12 pm

Hvala ti na pojašnjenju sunny flower
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Uto Apr 28, 2009 12:28 am

Smeško, opet ja sa svojim pitanjem...

Hematit mi je potpuna enigma...uzela sam ga za čišćenje i punjenje kamenčića, pa te molim za odgovor kako da ga koristim u tom slučaju...

Npr. ako ga koristim za neke kamenčiće kao čištač da li nakon svake upotrebe treba da ga čistim i kako? Naime, našla sam da se čisti energetski, pa mi nije bilo baš najjasnije šta to znači.

I da li i gorski kristal koji koristim kao za punjenje kamenčića isto nakon svake upotrebe treba da čistim?

Hvala unapred flower sunny flower
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Uto Apr 28, 2009 3:20 pm

Draga Carobnice, evoc da ti objasnim..
Bilo bi pozeljno da hematit ocistis kada ga upotrebis za ciscenje kamencica..I tu oslusni svoju intuiciju..
Recimo..mozes oko hematita da stavis sodalit, lapis, koje vec imas a ciste se uz pomoc hematita..i pustis tako preko noci, tokom dana..a onda njih napunis..najcesce se pune na gorskom, mesecini..

a onda uzmes i pored tog istog tog gorskog ocistis hematit-jer se on tako odlicno cisti..a onda operes gorski..pa zajedno i gorski i hematit na sunce-oba se tako pune.

Ali sve ovo po potrebi-oseti sama.

Najbitnije da znas-hematit se prazni tj cisti uz gorski, a puni na suncu.
A gorski se prazni pod vodom i u suvoj morskoj soli..a puni se na mesecini ili suncu.

Ako imas pitanjca, tj sam..

Kako deluju novi drugari-da li koristis neki bas?
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Uto Apr 28, 2009 3:39 pm

Hvala ti za odgovore sunny

Moji novi drugari, uživaju očišćenji i napunjeni u kutijici na pamučnoj tkanini sunny

Za vikend sam nosila privezak od čaroita i mogu ti reći da vrlo pozitivno deluje, umirujuće i vraća neke pozitivne misli, koje mi deluju kao ostvarujuće I love you sunny flower

Sinoć sam uzela granit kad sam legla da spavam i kako su mi bile hladne ruke i noge, u roku od 5 minuta mi je vratio toplinu a videću kako će ubuduće da deluje, čaroit sam držala pored glave a od jutros pored priveska i drugi kamenčić nosim sa sobom...javljam za ostale kad ih budem koristila...

Ajde, da te zamolim, kad budeš imala vremena da nam malo kuckaš o tome koji kristalčić sme sa kojim a sa kojim ne sme da se kombinuje Smile

Hvala ti još jednom sunny flower
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Uto Apr 28, 2009 3:43 pm

carobnice..jako jako mi je drago da si zapocela tako divno i sad vec ozbiljnije i posvecenije druzenje!
Divno!

Sto se tice slaganja kamencica..citala sma na net-u..ali zaista ne primenjujem nista od toga izuzev sto znam da citrin i gorski ne trebaju istovremeno da se nose..i da moki kuglama ne prija tigrovo oko.
Iskreno-sledim svoj osecaj pa ih tako koristim.

To bi savetovala svima Carobnice.

Opusti se i oslusni sta zele kamencici, koji te bira, koji ti treba.. Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Uto Apr 28, 2009 4:08 pm

Hvala ti puno, svaka tvoja informacija puno znači sunny sunny sunny
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Čet Apr 30, 2009 11:16 am

Pronašla sam zatureni kamenčić rubina, radosno crvene boje.

Rubin je kamen pod utucajem Sunca.Spada u moćne kamenje. Imam nameru da otkrivam i povezujem vezu između dragog i poludragog kamnja i uticaja planeta. Sigurno je da ona postoji i da pri izboru kamena ona deluje na nas, jer uvek biramo ono što nam trenutno treba i odgovara i najbolji način po meni je dodir, držanjem u ruci da se otkrije njegovo delovanje, vibracije, toplota.

Smeško kaže intutivnu se bira i to je pravi izraz za to.

Rubin daje dokaz jake ljubav i vernosti.

Odgovara na korensku, srčanu i korensku čakru kako sam pronšala.
Naišla sam na podatke da ima gotovo magičnu moć na krv, stvaranje krvi i krvne sudove i da jača inumo sistem, što mi je veoma potrebno i reguliše krvni pritisak, ublažava menstrualne tegobe, čuva od anemije i leukemije.

Dobar je afrodizijak i od davnina važi za kamen koji donosi sreću u ljubavi, i jača telesne i duševne potencijale.
Koristi se obrađen i neobrađen i prazni se pod tekućom vodom, a treba ga izložiti delovanju Sunca oko 2 sata. Very Happy sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Ned Maj 03, 2009 9:59 pm

Otkrila sam još nešto za rubin, koji mi je podstakao energiju, aktivnost, doneo pozitivno raspoloženje, osećanje radosti.
Rubin je dargi kamen koji donosi i novac, uvećava bogatsvo. Ja sam ga intutivno ranije držala u novčaniku, dok se nije bio zaturio. Sada je opet kod mene i uspostavljam kontakt, nastojim da razmenjujem energiju sa njim, ali pažljivo proveravajućui i ne držeći ga non -stop uz sebe. Kada ga ne držim u ruci držim ga u posudi sa novčićim, na jednom zlatniku u predelu bogatstva ( feng shu). :


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pet Maj 29, 2009 5:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pon Maj 04, 2009 10:30 pm

draga tanjice, izvini, nisam stizala da kuckam!
jako mi je drago sto si otkrila svet kristala, sto ulazis sve dublje u njega..sto si etoc za kratko vreme brzo napredovala..i pronasla cak i svoj rubincic!
odlicno je sto provodis vreme sa njim, istrazujes ga...odlicno je sto ga drzis sa paricama..odusevljena sam!
javni nam obavezno svoje utiske o njemu!

meni izuzetno prija poslendjih dana cilibar..a jutros mi je trebao i caroit..divan kamen koji nam daje snagu za dalje, umiruje nas, stimulise, veseli..ma caroban je!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Pon Maj 04, 2009 10:44 pm

Smeško, divno! Osećam tvoju poztivnu energijicu.
m+Mene večeras privlači karneol.

Šta imaš da nam kažeš o njemu? alien flower
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Uto Maj 05, 2009 12:34 am

tanjice, ne mogu da verujem! alien
meni draga osoba me je veceras takodje pitala za karneol! cheers

karneol je divan zenski kamen!
zao mi je sto kazem zenski-ali nekako imam taj soecaj..ali uzmite da sam subjektivna npr.
a zasto akzem zenski?
zato sto sam jako brzo-za amesec dana resila problem pms-a s anjim..on mi je letos davao snagicu, volju, izdrzljivost pri spremanju psolednjeg ispita.
izuzetno lepo spavam s anjim.potpuno sam odmorna.
smiruje me..imam jedan valjak i njega trljam izmedju dlanova..

u periodu nosenja svake vecer-noci karneola..svako jutro bi ga stavila pod mlaz vode i punila an suncu.
msilim da sma na temici vec kuckala o njemu..pogledajtre neke oficijalne inf..ovo su bas moje licne, iskustvene!
i naravno-probajte ga..pogotovo ako vas privlaci.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sre Maj 06, 2009 11:42 pm

Smeško, divna si!

Hvala!!!



Evo šta sam ja pronašla nešto zanimljivo. Evo koje drago i poludrago kamenja odgovara kojim planetama:

Sunčano kamenje: Tigrovo oko, rubin, hrizolit, iris, sunčani kamen, hijakint, pirofilit, pantataura, topoz, hrizopras, balagius...

Venerino kamenje: smaragd,

Merkurovo: opal, ahat (ali on ima i nešto od Saturna), peridot...

Mesečevo kamenje:Mesečev kamen, biser, ćilibar..

Marsovo kamenje: brus,kvarc...

Saturnovsko: oniks, crni dijamant...

Jupiterovsko: lapis lazuli...
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Uto Maj 12, 2009 10:34 am

tanjice, prema mom natalu..primetila bi da imam malo vazdusnih elemenata..pa bi trebala mzoda akmencice za taj element da vise koristim?
ili..koji bi aspekt trebala kamenciciama da pokusam da "sredjujem"..?
ili..kako ti kada vidis kartu..povezujes sa kamencicima?
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 6 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 16 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu