Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lečenje kristalima

+29
jassna
Bellatrix986
suncevenera
Angie
IVA
hajkula
Dunja
Flora
Tajna
nolita
Snezana
gernica
beli lav
Sophi
Izida
vedrana
Strelica
Bambola
Latica
David
nina4
Astrid
LoSt_in_SpaCe
Čarobnica
joki22
-menora-
Zana
smesko
Astrotanja
33 posters

Strana 7 od 16 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Sledeći

Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Uto Maj 12, 2009 12:42 pm

Smeško, on što treba pojačati i što je dobro ojačati, to je vladar Ascedenta, kod tebe i vl. sunčanog znaka koji je takođe Rak. To je kod tebe Mesec. Zato ti najviše odgovaraju i koliko sam primetila privlači kamenj ekoje je pod uticajem Meseca: mesečev kamen, ćilibar, biser itd.

Kako je signifiktor Meseca Jupiter dobro bi bilo i da nosiš Jupiterovo kamenje, koje neće pojačti tvog jupitera, ali će ga bolje ispoljiti. Pod uticajem Jupitera su: lapis lazuli, ametist, tirkiz i safir. Ova dva kamen tirkiz safir je dobor nositi zajednom,jer safir pojačava uticaj tirkiza.

Smeško ti imaš malo vazduha u natalu, ali imaš Merkur u trećoj, a treća, sedma i jednesta imaju odgovaraju vazduhu, a Merkur je u trećoj u svojoj prirodnoj kući u sličajnom sedištu, tako da je on tu jak i kod tebe se ta menatalnost oseća. Uz Merkur ti je i Saturn u trećoj.

sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Uto Maj 12, 2009 1:29 pm

divnaaa analiza tanjice! I love you
i sama sam, intuitivno birala kamencice..ali sam i citkala..bas mi je tvoj forum i ljudi na njemu puno pomoglo da shvatim sta je znak, podznak, sta je koja planeta..slabije poznajem kuce..
ali evoc sve se uklopilo!
zaista su mi primarni kamencici suncevi i mesecevi..a onda odmah malko ispod..sledi jupiterovsko..
divnoooc!

isam znala za kombinaciju lapisa i safircica!

moram priznati da sma zaputsila meditaciju, afirmacije i vizuleizaciju..pogotovo s akamencicima koju su nam od velike pomoci!
pokusajte i vi!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Uto Maj 12, 2009 3:03 pm

Smeško dušice, da li mogla nešto da nam napišeš p tpme kako radiš te afirmacije i vizualizacije sa kamenčićima? To mi je nepoznato,a spremna sam da učim i radim i to što pre. Very Happy flower sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sre Maj 13, 2009 12:25 pm

draga tanjice, najkrace reci vizuelizacija i afirmacije su tehnike kojima nas mozgic programiramo da misli na neki odredjen nacin.na taj nascin uspevamo da se motivisemo i da idemo napred..u pravcu koji nam je zeljen.
ne bi kuckala o njima, vec bi preporucila da procitate lujzu hej i sakti gavejn..
mnogo toga sma na ovu temu citala, ali smatram da svako od nas treba da cita, uzme ono sto mu je potrebmno i stvara svoj sistem koji mu najvise prija.
licno sma praktikovala da svako jutro pre nego dan zapocnem obavezama uradim nekoliko vezbica opustanja..udjem u alfa stanje..izlistam u svojoj glavici afirmacije koje su mi bitne i vizuelizujem sta zelim.
u taj postupak sma ukljucila i kamnecice-tako sto sma ih drzala u rucu.

npr sa selenitom se ne moze raditi dok se potpuno ne opustis..tek onda osetis njegovu energiju.

neki autori preporucuju meditaciju u lezem polozaju..a zatim da se kamen za ucvrscivanje i stabilizaciju stavi ispod nogu..a kamen za kreativnost, sedmu cakru iznad temena..

zatim sma praktikovala da ispsujem afirmacije..da mi stoje nalepljene na racunarcicu..i sada imam na racunaru kao stiker na desktopu ispisanu moju omiljenu..i deset bitnih.to je ejdino sto trenutno primenjujem.

kada udjemo u alfa stanje, ako i kada spavamo..kamencici svcojim vibracijama brze dopiru do nas.
zato se preporucuje rad sa kamencicima pri meditaciji.

nemojte mi zameriti-prosto ne zelim da vam suzavam jednu oblast sopstvenom subjetivnoscu i opsegom koje moje bice moze da dosegne.
literaturu sma nailazila an netu ukucavajuci rec vizuelizacija, afirmacije..uzimala literaturu od drugarica, nesto kupovala..i onda sklopila sliku os vemu sto je smisao, ideja..i pocela da primenjujem.
zelal bi da svako od vas prodje kroz taj putic..zapravo nece biti isti..ali u tome je poenta.

za rad na sebi, uz kristalcice-preporucujem i kosjenku muk..ukucajte u google i izaci ce vam i njeni clanci koji du fenomenalni!

drzim palceve!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sub Maj 16, 2009 11:19 pm

Smeško, hvala ti na ovim informacijama za sve nas koji radimo nešto na sebi i pokušamo i svojom voljom i trudom da ojačamo, promenimo ono što nam nedostaje, čemu težimo.

Meni je dans u tome pomogao moj novi kamenčić Labradorit, kojeg sam dobila juče od moje prijateljice i koji je došao baš sa tranzitom Uran sekstil sunce, kojeg inače imam u natalu. Meni inače Uranveć neko vreme je u tranzitu sa natalnim Suncem i ja doživljavam pre svega neke unutrašnje promene,a imam potrebu i za onim drugim promenama.Upravo labradorit je kamen koji donosi promene. Pisaću uskoro kaako je on delovao na mene i šta je izazvao. Za sada je očišćen i okupan, napunjen i kontaktu sa mnom, a za dalje javiću vam. Wink
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Ned Maj 17, 2009 10:55 am

tanjicee, jedva cekam da cujem utiske vezane za labradoritic! bounce

kamencicu su tu da anas pkrecu, da nas zaustave, da nam daju, da nam uzmu lose..oni su ansi pomagaci.
ali uvek i uvek zavisi od nas!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Ned Maj 17, 2009 11:19 am

Smeško,


projektujem svoju želju u njega, verujem u ostvarenje i stprljivo čekam i mislim na to. Energie nam se stapaju a šta će iz toga izaći javiću ću. Very Happy sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Novi kolačić

Počalji  Sophi Sre Maj 20, 2009 7:03 pm

Pozdrav svima!

Posle manjih peripetija (za koje je verojatno zaslužan ovaj R merkur) uspela sam da se registrujem na forumu. Opet posle manjih peripetija (na kraju preko Googleta) našla i temu. I sad sam tu.

Vidim da je i ovde živa diskusija o kristaloterapiji. Možete misliti koliko mi je drago zbog toga.

Astrotanja, Labradorit je kristal koji dolazi u naše živote onda kada smo za njega spremni. Najviše znači onima koji bi želeli nešto suštinski da menaju u svojim životima, a ne znaju odakle da krenu. Donosi prvo promene na nižem nivou (nov raspored u stanu, nova frizura...) da nas podigne iz učmalosti. Pojačava kreativnost, donosi nove ideje. Pomaže da promenimo način razmišljanja i pogled na svet oko sebe, da se oslobodimo kočnica. Ja ga često koristim u paketu sa čađavcem, o kojem je, mislim, ovde već bilo reči (preletela sam preko teme). Labradorit treba imati sa sobom kada završavamo važne poslove, vodimo važne razgovore, sređujemo neke papire itd.

Kad je reč o vizuelizacijama i kristalima, moram reći da sam ih primenjivala i ne znajući da je to to, a našla sam pre par meseci i savet za mršavljenje u jednoj knjizi: "stati ispred ogledala u vešu i prelaziti mesečevim kamenom preko kritičnih delova tela, zamišljajući kako se tu tope masne naslage". (Zvuči šašavo, ali šta ako pomogne?)
Sa afirmacijama nemam nekog iskustva, otkrivam ih tek zahvaljujući Pčelici i Lujzici.
Sophi
Sophi

Broj poruka : 12
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 20.05.2009

http://www.ana.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sre Maj 20, 2009 7:44 pm

Dobro nam došla Sophi! Smile flower

Labradorit je dakle počeo kod mene da deluje upravo na takav način. U stanačiću koji izdajemo i koji je pre nekoliko meseci završen i imam problem sa izdavanjem, jer mi podstanari posle mesec dana odlaze, jer im iskrsavaju finansijski problemi, ali i drugi, dsam juče promenila raspored nameštaja, unela slike cveće, sitnice koje su ulepšale prostor, donela sve moje i kamnčiće moje 7. devojčice koja je fascinirana kamenčićimam, pa smo ih rasporedili po sobi da bi neutralisali negativnu energiju i tu smo se nas dve igrale, smejale i unosile i našu pozitivnu energiju. Labrador mi je shvatam takvu ideju doneo.

Priznajem pokrenuo me je! sunny cheers


Poslednji izmenio Astrotanja dana Sre Maj 20, 2009 10:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Sophi Sre Maj 20, 2009 10:14 pm

Hvala na dobrodoslici. flower flower

Bravo za labradorit! cheers I na mene tako deluje. Odmah dobijem zelju da sredim orman, unesem novo cvece, kupim nov stolnjak... Moji labradoriti se uglavnom presijavaju na plavo, pa mi daju i dodatnu elokvenciju. Volela bih da nabavim jedan privezak, bas za tu cakru, a za sada me hoce samo mindjuse i prstenje.
Sophi
Sophi

Broj poruka : 12
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 20.05.2009

http://www.ana.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sre Maj 20, 2009 11:31 pm

Sofiii, mnogo mi je drago sto si ovde sa nama! I love you I love you
inace tebe mogu najvise i da zamislim sa mindjusicama i prstencicima!to si mi bas ti, ti! cheers

koliko sam bila srecna kada sam videla da ce se i afirmacije primenjivati! bounce

ja sma ih zapostavila..pa cak i vizuelizaciju..i nikako da zapocnem ..ali sam sve bitno odlozila do juna zbog retro merkura!

sta mislite da li je pametno mesecev puniti kada je mlad mesec?
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Sophi Čet Maj 21, 2009 12:55 pm

Mesečev kamen najviše voli mesečinu. Čak i kad je mlad mesec, mesečanje je najbolji izbor za njega. Ime mu sve govori.
Ovo važi još za biser i sedef, koji se takođe preporučuju Rakovima, kao i za crveni rubin i safire.
Sophi
Sophi

Broj poruka : 12
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 20.05.2009

http://www.ana.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Maj 21, 2009 9:41 pm

Sophi, hvalaaaaa! I love you

cini mi se da su mi se kamencici bolje punili...blistali vise nakon punog meseca..
ali stavicu i sada 24og kada bude mlad!
dodala bih jos i selenit i on obozava mesec..sama rec takodje kaze.. Wink

da li ste imale iskustva sa sedefom?
ja imam dosta nakita s anjim..dosta sam ga biral pre cetiri pet godina..ali se ne secam efekata..i dalje ga volim, ali slabije nosim..cisto kao ukrasni detalj..
ali ga odrzavam..redje, ali odrzavam!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sub Maj 23, 2009 10:21 pm

Smeško, imam privezak od sedefa. Sećam se kada sam ga nosila bilo je dosta promena i novina i puno novih poznastva, jedno prijatljstva. opet imala sam i buran unutrašnji život, puno emocija. Tada ništa nisam znala o punjenju i održavanju, pa je moguće da je izostao pravi efekat.


Kakvo je tvoje iskustvo sa hematitom. Kako se on puni. Ja sam sam ga samo očistila, ali nisam ogrlicu punila. Da li je potrebno? Question

Šta se puni na Mladom Mesecu Sophi, Smeško šta znate o tome?
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Ned Maj 24, 2009 2:20 am

Koliko ja sa svojim skromnim iskustvom s kamenčićima znam, hematit se ujedno i puni i prazni pored gorskog kristala, a možda Smeško i Sophi znaju i neki drugi način sunny flower
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Ned Maj 24, 2009 10:55 am

Čarobnice, hvala ti. sunny flower
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Ned Maj 24, 2009 4:55 pm

draga tanjice, moje iskustvo je da se hematit odlicno isprazni pored gorskog..to mu moze biti dovoljno..kao sto i Carobnica rece.
ali je mnogo bolje napunjen, ako se nakon gorskog stavi na sunce..tada se oseti bas njegova snaga.
u zimskom periodu je to amnje moguce pa se ogranicavamo na gorski.
hematit opet moze odlicno da posluzi za ciscenje dosta kamencica!

sto se tice delovanja hematita istaci cu da mi daje mentalnu bistrinu, jasnost, snagu, odlucnost..koncentracija mi je bolja.
kada sam emotivno uznemirena, pomaze da sto pre sagledam realno situaciju.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Ned Maj 24, 2009 5:29 pm

Smeškić, hvala. Ja sam trenutno sa grantom, jer sam se osećam umornom i ahtom, koji me opušta.


sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Ned Maj 24, 2009 5:42 pm

tanjice odlicnu si kombinaciju napravila!

meni je lapis pomogao jutros pri meditaciji.cak sma ga sanjala!

a dok sam cituckala sma drzala plavi ahat na trecem oku i igram se sa kijanitom.odlican je za stabilizaciju aure.

a nosim ogrlicu od cilibara.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty vedrana

Počalji  vedrana Sre Maj 27, 2009 5:37 pm

smesko,mene je jako zainteresovala ova tema,pa ako mozes,volela bih da mi predlozis neku od knjiga o kristalima i kamencicima study Puno pozz flower
vedrana
vedrana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 03.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Čet Maj 28, 2009 9:50 am

Ispričaću vam moje poztivno iskustvo sa hematitom.

Prošle nedelje sam uzela ogrlicu od hematita i primetila sam da mi apetiti slabi, za razliku od prethodne dve nedelje, gde sam kao Strelica stalno nešto grickala. Nisam pažljivo pročitala za hematit na šta sve utiče, jer sam više pažnje posvetila magnetitu, misleći da mi je ogrlica od magnetita, jer je namagnetisana. Ipak, kada sam saznala da je u pitanju hematit pročitala sam juče opet detaljnije o hematitu i saznala da on pozitivno utiče na odvikavanje od pušenja, deluje protiv prežderavanja i sl. Kod mene see efekat posle nekoliko dana nošenja pokazao.
Primetila sm da se jako ugreje nakon nošenja, a j zaista imam neku unutrašnju vrelinu, koju hematit sakuplja. Stavljala sam ga i na dnji deo kičme juče i noćas me posle dugog vremena nije bolela kičma. bounce bounce
sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pet Maj 29, 2009 11:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Maj 28, 2009 10:19 am

vedrana drago mi je da te zainteresovala ova temica!
nazalost ne mogu ti preporuciti jednu knjigu za koju bi i mogla da ti akzem-tu ces naci sve!
i sma sam najvise naucila krzo citanje na internetu, zatim temicu na jednom drugom forumu i iskustva devojaka.
imam enciklopediju dzudi hol, knjizicu kroz prizmu kristala-koaj je odlicna..sazeta i precizna.
knjiga za koju msilim da je najbolja na trzistu trenutno-olga rezo-carobni svet kristala.
ja je namam, lai planiram da je nabavim.
znaci..ako te interesuje, kreni da ceprkas po internetu..ima i domacih sajtova, tekstova..stranih mnogo vise..
ako nije probl;em..ostavicu i linkic temice koja je najsveobuhvatnija na internet nebu..
http://www.ana.rs/forum/viewtopic.php?t=5493&start=0
puna je iskustava, pitanja, nedoumica..zaista najiskrenije preporucujem.

a evoc nas i ovde pa cemo kuckati..smao ti kreni..svi putevi se otvore kada nas bilo sta interesuje i kada zelimo da ucimo!

tanjicee, odlicni rezultati!
bas mi je dragoo! bounce
doduse..sada kaad vratim filmic unazad..u septembru prosle gopdine sam stalno ucila i samo sedela i ucila..i uplaisla sam se da li cu se ugojiti..medjutim..apetit mi ej bio normalan i manji..ali sam nosial non-stop prsten od hematita..ili narukvicu.

odlicno tanjicee!

ja sam uzela sugilit juce psole duzeee vremena..i tako se osecam prijatno, procisceno, poletno, nadahnuto..
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Pet Maj 29, 2009 5:30 pm

Smeško, divno! Kakav je taj kamenčić? Otkrij nam još neku tajnu vezanu za njega.

Imam potrebu da vam ispričam kako su kamenčići i pozitivna energija koju smo moja Alisa i ja unele u stan koji izdajemo delovali. Iako sam želela da ga izdamo, nekako nisam želele da to bude pre 1. juna, kada će Merkur prestati da ide retrogradno.

Pojavilo se jedno baš pogodna prilika, da ga izdam na pet dana, jednom novinaru iz Rumunije koji je došao u poseti svojoj devojci. Tako da mi je labradorit doneo baš ono što mi je i trebalo. Kako je Merkur retrogradan rekao je da je zadovoljan kada je danas odlazio i da će kada dođe, opet doći kod mene. Very Happy


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pet Maj 29, 2009 11:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty vedrana

Počalji  vedrana Pet Maj 29, 2009 11:37 pm

smesko,hvala na informacijama i veliki pozz I love you
vedrana
vedrana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 03.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sub Maj 30, 2009 12:04 am

Meni je dans prijateljica sa foruma poslal crni turmalin. Očistila sam ga i kako mi je stigao noćas stavila sam ga da se puni na hematitu, a sutra ću na sunce.

Pričaću vam kako deluje na mene. gledjući ga rekla bih da je pod uticajem Saturna, ali to ću iskustveno da povežem.
Što se tiče labradorita on je o mom mišljnju i iskustvu koje mi je donoseo, promene, deluje kao Mlad Mesec. Pozanto mi je da on predstavlja uticaj Sunca i Meseca, ali zbog efekta promena i novina, dovodim ga u vezi sa njima. Meni su se ove promene i događale u nedelji Mladog Meseca. Wink
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 7 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 16 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu