Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Horar

3 posters

Ići dole

Horar Empty Horar

Počalji  Strelica Čet Jul 23, 2009 12:22 am

Evo horara...pitanje je da li ce ukradeno vozilo biti pronadjeno
http://www.fotorola.com/uploads/43ea8f9955.gif
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  hajkula Sub Avg 01, 2009 11:24 pm

Ovde vaze druga pravila. Horarni horoskop je grana tradicionalne astrologije.
?
To si mislila?
Ja ne znam TA, ali me zanima horarac, nema komentara, pa da pokrenem

Prvo treba naci simboliku tog ukradenog vozila.

Je li to Saturn, vece vozilo (satrun dispozitor 3 - vozila, ako je isto znacenje kuca u TA i MA), on je u devici (sluzilo za posao) u 9, brzo otislo u inostranstvo...

Ili se gleda merkur, koji je u 8, vozilo je u tudjem posedu (ili vise nije zivo, tj rastureno za delove... ili mu sredjeni papiri?)
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  Strelica Sub Avg 01, 2009 11:48 pm

hajkula ::Ovde vaze druga pravila. Horarni horoskop je grana tradicionalne astrologije.
?
To si mislila?
Ja ne znam TA, ali me zanima horarac, nema komentara, pa da pokrenem

Prvo treba naci simboliku tog ukradenog vozila.

Je li to Saturn, vece vozilo (satrun dispozitor 3 - vozila, ako je isto znacenje kuca u TA i MA), on je u devici (sluzilo za posao) u 9, brzo otislo u inostranstvo...

Ili se gleda merkur, koji je u 8, vozilo je u tudjem posedu (ili vise nije zivo, tj rastureno za delove... ili mu sredjeni papiri?)


Pa jeste veci, putnicki je i sluzio mu je za posao... Joj... pale
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  hajkula Sub Avg 01, 2009 11:53 pm

jeste jaoj bat-hebi ga

ako je pitanje, asc a jupiter je retrogradan... onda valjda ima sanse kada krene direktno i ako se ne zakaci tj ne napravi aspekt sa nepovoljnom planetom...

nemam pojma kakva su pravila u TA za horarac a znam da postoje bas stroga i da cak i raspored kuca tj vladarstva i znacenja kuca se razlikuju

pa kazem

jaoj bat-hebi-ga

ZNA LI OVDE NEKO TA?
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  Tajna Čet Avg 06, 2009 7:57 am

Svidelo mi se kako si ti to protumacila Hajkula jednostavno i jasno. Ja se vec duze vreme mucim sa tim horarima, radim ih puno, ali nisam potpuno zadovoljna kako to ide. Ne pogadjam bas previse. Ja sam horarnu ucila od Imsiragica a on ti je to, nesto po svome, malo izokreno od tradicionalne pa koristi i UR, NE, PL.
Postoje tu strikna pravila tipa prenos svetla i ostalo. Mesec je vrlo bitan, prvi mesecev aspekt, gledaju se samo planete, odnosno vladari kuca koje se odnose na pitanje i MO, sve drugo se zanemaruje. Ne uzimaju se u obzir prirodni signifikatori, itd.
Nabavila i neke knjige o tome, medjutim vrlo brzo sam se potpuno sludela jer se koriste mnogo termini i lica, a kako se radi o tradicionalnim astolozima izrazi koje koriste mi nisu bas najjasniji. Tako sam citala Tetrabiblos i pola nisam shvatila, a probala sam i Lillija i nije islo mnogo bolje.
Ono sto je takodje vrlo vazno je kako je postavljeno pitanje jer postoji razlika izmedju - Da li cu pronaci kola, i - Gde su mi kola. Pa onda po tradicionalnoj astrologiji bi sva imovina bila 2 kuca, pa su tu svrstana i kola dok bi 3 kuca opisala sam prevoz tim kolima, odnosno opisala dogadjaje dok si u kolima ali ne bi pretstavljala kola. To su te zackoljice koje mi nisu jasne.
Kod modernih astrologa ta pravila variraju od astrologa do astrologa. Imsiragic tvrdi da sve to radi, samo da treba pronaci sistem koji tebi lezi i razumljiv ti je. Ja se jos bartgam.
Ono sto je za ovaj chart o kolima vazno je koje je tacno pitanje postavljeno. Na chartu pise kradja, a pitanje je hoce li vozilo biti pronadjeno. Pa je onda vazno ko je postavio pitanje. Ako je strelica i njena su kola onda je to 2 ili 3 kuca, a ako je pitanje postavila ona za tudja kola, onda je to 2 ili 3 od 7 kuce. Ako su u pitanju bratovljeva kola a ona postavila pitanje, onda je 2 ili 3 od 3 kuce i sve u tom smislu. Zato je preciznost u horarnoj mnogo bitna. Pa onda druga stvar, ima astrologa koji koriste trenutak kad im je pitanje bilo postavljeno, a ima i onih koji koriste trenutak u kome je osobi pitanje palo na pamet.
Zbog svega ovoga ja jos ne baratam sa odgovaranjem na tudja pitanja, vec samo vezbam sa pitanjima koja sama postavim. No mozemo ovde probati svi zajedno pa da vidimo sta radi.
Strelice objasni nam kako i pod kojim uslovima je pitanje postavljeno.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  Strelica Čet Avg 06, 2009 3:26 pm

Pa, da. I ja sam isto bila u zbunu zbog tradicionalista i "Imsiragicevaca", ova moja zenica, ja je zovem Guru, je kod njega ucila i tvrdi mi, da se to gleda kroz 2 i ja tako i gledam, lakse mi, jer to sto sam citala, samo me je cinilo nervoznom Laughing jer je isuvise komplikovano...
To za pitanja si skroz u pravu. Ja sam ga na chartu nazvala kradja, da ga lakse posle nadjem, posto ga pakujem kod sebe a pitanje je postavljeno, da li ce ukradeno vozilo biti pronadjeno, niej mi padalo na pamet gde je... hahahha Uradila sam chart, cim mi je javljeno.
A sad mogu da postavim i pitanje, gde se nalazi vozilo, pa mi mozda i to pomogne, mada mislim da je to u vraga vec otislo. Isuse to je neki kombi bre star 10 godina, jes' mercedes i lepo je izgledao i ocuvan je. Asc i Mesec u Devici ga negovale
Laughing

Videcemo... Hvala Tajna, bas mi mi znacilo da bacis pogled, znas kako je kad su "nasi" u pitanju, svo znanje nestaje Mad
evo ga chart i za pitanje gde se vozilo nalazi
http://www.fotorola.com/uploads/ead08a1c60.gif
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  Tajna Čet Avg 06, 2009 7:00 pm

Strelica ::Pa, da. I ja sam isto bila u zbunu zbog tradicionalista i "Imsiragicevaca", ova moja zenica, ja je zovem Guru, je kod njega ucila i tvrdi mi, da se to gleda kroz 2 i ja tako i gledam, lakse mi, jer to sto sam citala, samo me je cinilo nervoznom Laughing jer je isuvise komplikovano...
To za pitanja si skroz u pravu. Ja sam ga na chartu nazvala kradja, da ga lakse posle nadjem, posto ga pakujem kod sebe a pitanje je postavljeno, da li ce ukradeno vozilo biti pronadjeno, niej mi padalo na pamet gde je... hahahha Uradila sam chart, cim mi je javljeno.
A sad mogu da postavim i pitanje, gde se nalazi vozilo, pa mi mozda i to pomogne, mada mislim da je to u vraga vec otislo. Isuse to je neki kombi bre star 10 godina, jes' mercedes i lepo je izgledao i ocuvan je. Asc i Mesec u Devici ga negovale
Laughing

Videcemo... Hvala Tajna, bas mi mi znacilo da bacis pogled, znas kako je kad su "nasi" u pitanju, svo znanje nestaje Mad
evo ga chart i za pitanje gde se vozilo nalazi
http://www.fotorola.com/uploads/ead08a1c60.gif


Cija su kola? Ko je postavio pitanje? Sta je ta osoba tebi? Ako si pitanje postavila ti, da li si se obracala po imenu osobe, ili si uzimala u obzir relaciju? Tipa - Da li ce se kola mog brata (decka, druga) naci ili Da li ce se Jankova kola naci? Takodje za prvo pitanje - Gde su Jankova kola ili gde su kola moga decka, brata, moza? Razumes na sta mislim?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  Strelica Pet Avg 07, 2009 7:42 am

Da, da, razumem, ja sam se skroz iskljucila da sam u tome pisala na durgoj temi, pa horar postavila ovde...
Kola su bratovljeva i pitala sam, naravno da li se Stoletova kola biti pronadjena i na onom drugom, gde su... Znaci ja pitala. I primetila sam i kroz jednu i kroz drugu kartu se nekako provlaci ta venera Suspect kroz 7,8 a on je bio kod devojke kad se to desilo. Ne bih da gresim dusu, ali vrlo mi je simptomaticno... A, da, zakljucile smo, ipak da se gleda onako kako si ti lepo objasnila, kroz 3 i treca od 3...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  hajkula Sub Avg 08, 2009 12:42 am

Horar D040
Koliko znam, za izradu horara, koristi se sistem jednakih kuca.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  Tajna Sub Avg 08, 2009 6:08 am

Strelica ::Da, da, razumem, ja sam se skroz iskljucila da sam u tome pisala na durgoj temi, pa horar postavila ovde...
Kola su bratovljeva i pitala sam, naravno da li se Stoletova kola biti pronadjena i na onom drugom, gde su... Znaci ja pitala. I primetila sam i kroz jednu i kroz drugu kartu se nekako provlaci ta venera Suspect kroz 7,8 a on je bio kod devojke kad se to desilo. Ne bih da gresim dusu, ali vrlo mi je simptomaticno... A, da, zakljucile smo, ipak da se gleda onako kako si ti lepo objasnila, kroz 3 i treca od 3...

Opet si nerazumljiva, ili ti mene nisi razumela, ako u pitanju osobu nazoves imenom onda je to 7 kuca, ako je nazoves bratom onda je treca. Jesi li mislila bratovljeva ili Stoletova? Znam da si napisala Stole, ali posle navodis da treba da gledamo 3-cu od 3-ce. Mozemo da probamo obe varijante, mada bi za probu bilo pozeljno da znamo ishod, sto sa ovim pitanjem nije slucaj. Pokusaj da se prisetis sta si stvarno mislila brat ili Stole. Znam da je glupo, jer je to tebi isto ali da si pitala nekog drugog a ne sebe, kako bi postavila pitanje?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  Tajna Sub Avg 08, 2009 6:19 am

hajkula ::Horar D040
Koliko znam, za izradu horara, koristi se sistem jednakih kuca.

Tradicionalno je bilo tako, a danasnji astrolozi variraju na tu temu. Slusla sam razna predavanja jer sam posecivala konferencije dok sam bila u Bg. i svako je imao svoju filozofiju. Ja sam probala da koristim nejednake kuce i da uzimam u obzir i "novootkrivene planete". Kazem, rezultati mi nisu sjajni ali sam se opredelila za taj sistem jer mi je onaj tradicionalni bio jos nejasniji... Hajde da probamo oba... Ima li neko neki chart sa pitanjem za koje je kasnije saznao ishod, to bi bilo dobro za vezbu?

Postoji jos gomila pravila koje nisam ispisala a slusala sam o njima, ali toga cu se prisecati u hodu, pa ajde gadjajte me pitanjima, kazem preferiram ona na koja znate odgovor, ne bi li svi nesto iz ovoga naucili.
Jedno od pravila, koje mi sada pada na pamet je tradicionalno pravilo i glasi - ukoliko Asc horoskopa padne na prva ili poslednja 3 stepena bilo kog znaka horoskop se ne tumaci, to znaci da osoba koja postavlja pitanje isprobava astrologa, pitanje nije iskreno ili je prerano ili prekasno da s na to pitanje odgovori... Tradicionalni astrolozi su u tom slucaju odbijali da daju odgovor....
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  hajkula Sub Avg 08, 2009 9:21 pm

Pravila sistema.
Znacenje kuca u TA i MA se prilicno razlikuje, na primer u TA je zaduzena za seks 5 kuca a u MA 8. Cak se i kuce zaduzene za oca razlikuju. Ima gde se znacenja poklapaju ali dosta toga se razlikuje. Da ne pricam dalje, recimo analiza marsa u ribama. TA i MA su dva razlicita sistema. Kad se broje zabe, broje se zabe a kada se broje babe, broje se babe.
TA astrolozi - neki zanemaruju takozvane transcendentalne planete, urana, neptuna i plutona, dok ih neki tumace ako su na nekom izuzetno upadljivom mestu; ovi koji ih tumace pod tim uslovom kazu, da ako se gleda uticaj zvezda nekretnica, zasto ne uzimati u obzir i ove tri planete kada su vrlo istaknute, s tim sto tim planetama ne daju vladarstva.
Sad, sto astrolozi uglavnom pate od sindroma posebnosti, sto zele da se istaknu po necemu kao jedinstveni, to je druga prica.
Nisam bila u prilici da idem na konferencije, slusala sam snimke, pa kao da sam bila. Nekoliko astrologa sam upoznala (Imsiragica, Branku Stamenkovic, Natasu Karalic... od TA
a pre njih Milju Vujanovic, Gorana Milekica, Predraga-Pedju Radovica, Bozidara Bokija Djondovica, Bojanu Nenadic, Sanju Peric, Miroslava Odalovica i dosta njih sa njegovog i ranijih foruma na netu) i Predraga-Pedju Petkovica... Nikolu Stojanovica i neke sa drugog foruma sam srela, a sa nekima od pometnutih astrologa sam prijatelj. Sto sa raznih predavanja, nekih druzenja da li u kaficima, na Adi, kod nekoga kuci...

Jedna prica su konferencije, predavanja, to je uvek spreman primer, obradjen i astrologu lak za odbranu, tako da su najcesce predavanja zanimljiva a slusaoci opcinjeni znanjem predavaca. Druga prica su tekstovi u casopisima, knjigama a nesto trece je analiza horoskopa...

U ovom primeru, pitac je astrolog, a pitanje je u vezi sa autom pitacevog brata. Pitacev brat je 3 kuca a pitacev auto je druga od trece, to je njegovo vlasnistvo (tj cetvrta kuca). Ascendent moze da se odnosi i na sam predmet pitanja, a cesto i mesec. Pitacevom bratu je neko ukrao automobil, to je njegovo vlasnistvo, nije mu pobegao prevoz... E, sad nastupa deo koji ne znam.

Sto se TA sistema tice, malo astrologa ga zna. Tu je mnogo pravila, pravila, pravila i zahteva jedan dug i ozbiljan rad na usvajanju znanja.

Astrologija je i tajna nauka pa se znanja bas i ne dele lako.

Kada me neko nesto pita, gledam iz pitacevog natala, posmatram tranzite a cesto vidim i kroz nesto u svom horoskopu...
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  Tajna Sub Avg 08, 2009 9:32 pm

hajkula ::Pravila sistema.
Znacenje kuca u TA i MA se prilicno razlikuje, na primer u TA je zaduzena za seks 5 kuca a u MA 8. Cak se i kuce zaduzene za oca razlikuju. Ima gde se znacenja poklapaju ali dosta toga se razlikuje. Da ne pricam dalje, recimo analiza marsa u ribama. TA i MA su dva razlicita sistema. Kad se broje zabe, broje se zabe a kada se broje babe, broje se babe.
TA astrolozi - neki zanemaruju takozvane transcendentalne planete, urana, neptuna i plutona, dok ih neki tumace ako su na nekom izuzetno upadljivom mestu; ovi koji ih tumace pod tim uslovom kazu, da ako se gleda uticaj zvezda nekretnica, zasto ne uzimati u obzir i ove tri planete kada su vrlo istaknute, s tim sto tim planetama ne daju vladarstva.
Sad, sto astrolozi uglavnom pate od sindroma posebnosti, sto zele da se istaknu po necemu kao jedinstveni, to je druga prica.
Nisam bila u prilici da idem na konferencije, slusala sam snimke, pa kao da sam bila. Nekoliko astrologa sam upoznala (Imsiragica, Branku Stamenkovic, Natasu Karalic... od TA
a pre njih Milju Vujanovic, Gorana Milekica, Predraga-Pedju Radovica, Bozidara Bokija Djondovica, Bojanu Nenadic, Sanju Peric, Miroslava Odalovica i dosta njih sa njegovog i ranijih foruma na netu) i Predraga-Pedju Petkovica... Nikolu Stojanovica i neke sa drugog foruma sam srela, a sa nekima od pometnutih astrologa sam prijatelj. Sto sa raznih predavanja, nekih druzenja da li u kaficima, na Adi, kod nekoga kuci...

Jedna prica su konferencije, predavanja, to je uvek spreman primer, obradjen i astrologu lak za odbranu, tako da su najcesce predavanja zanimljiva a slusaoci opcinjeni znanjem predavaca. Druga prica su tekstovi u casopisima, knjigama a nesto trece je analiza horoskopa...

U ovom primeru, pitac je astrolog, a pitanje je u vezi sa autom pitacevog brata. Pitacev brat je 3 kuca a pitacev auto je druga od trece, to je njegovo vlasnistvo (tj cetvrta kuca). Ascendent moze da se odnosi i na sam predmet pitanja, a cesto i mesec. Pitacevom bratu je neko ukrao automobil, to je njegovo vlasnistvo, nije mu pobegao prevoz... E, sad nastupa deo koji ne znam.

Sto se TA sistema tice, malo astrologa ga zna. Tu je mnogo pravila, pravila, pravila i zahteva jedan dug i ozbiljan rad na usvajanju znanja.

Astrologija je i tajna nauka pa se znanja bas i ne dele lako.

Kada me neko nesto pita, gledam iz pitacevog natala, posmatram tranzite a cesto vidim i kroz nesto u svom horoskopu...

Sve se slazem...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Horar Empty Re: Horar

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu