Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moj Filip

+9
IVA
sasa62
Tajna
smesko
Tina
Čarobnica
hajkula
nolita
Astrotanja
13 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Uto Sep 22, 2009 9:09 pm

Mom sinu Filipovaj retrogradni Merkur i još više Mars u raku u 5. nepovoljno deluje na učenje i polaganje ispita u septembu.
Merkur mu je doneo odlaganje ispita, odustajanje od izlaska i padanje, iako je cele godine sve išlo bolje nego što se nadao, sada, kada mu nedostaju dva ispita da bi dao godinu, a dao je već 9. oseća da nema sreće i destruktivan je, bez dovoljno volje, sam sebe koči.
Imaće ispit 28., a drugi negde na početku oktobra, ne zna se još dan.
Ako je neko raspoložen, ko nije subjektivan kao ja da vidi kakve su mu šanse da da godinu, odnosno da li će se vratiti kući, jer ja toliko želim da uspe,da sam nerelna.
No


Poslednji izmenio Astrotanja dana Uto Sep 22, 2009 11:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  smesko Uto Sep 22, 2009 10:57 pm

nevezano za astrologiju, samo bih tanja istakla da je snaga volje izuzetno bitna.
dacu jedan primer.
kada sma trebala da dam uslov za cetvrtu godinu..celu tu trecu godinu sam izlazila na ispite i padal..svega sam dala tri ispita..u julskom roku su svi oko mene mislili da ja obanavljam godinu..ali ja sma odlucila da dam sve od sebe, pa sta god bilo..i znala sam da ja upisujem narednu..trebala sam da dam sest ispita u septembru i oktobru..spremala sam paraleno po dva ispita tokom dana..i ne samo da sam dala sest, vec i jedan vise-laksi..i to sve u septembru..
moja profesorka je u jednom trenutku predlozila da dodjem u narednom roku, zbog vise ocene i kada je cula mpj plan za nastupajucu nedelju-svaki dan sam imal neki pismeni ili usmeni deo ispita i rekla da ja zavrsavam krajem septembra i upisujem cetvrtu redovno ako i svaku do tada..
samo sam ja verovala u to, moja marina i mamina prijateljica koja mi je bila podrska..svi ostali su me tesili, hteli su da mi pomognu tako sto su bili uz mene ali pesimisticki....kao nista nije strasno ako obnovis..i niej strasno..ali sma odlucila da se borim-jer sam ulozila trud, rad, energiju, vreme..
sustina je da se nikada ne odustane..moze da se padne na trenutak..dan, dva..sat, dva..ali nikada potpuno..
i nikada niko ne moze da nam pomogne, ako to mi ne zelimo.
na tome filip treba najvise da radi.ako i astrolsoki ima lose aspekte..na tome moze da se radi..a sada je pravo vreme za to..jer kada se zavrsi fakultet, zavrsava se mnogo vise od ispita..

ja mu drzim palceve jako, jako! i najbitnije-ne treba da odustaje..nije stavr srece..nesreca se pretvara u srecu, ali to treba znati!

recimo te godine..ne da su dali oktobarski rok..vec i novembarski i decembarski..ja sam sebe castila i nista nisma polagala..

zatim..primeri su mnogi iz perioda bombardovanja kada je toliko strudenata okrivilo okolnosti..ja sam znala da ce sve to proci i da ce se od mene na fakultetu ocekivati da polazem..pa sam ucila preko dana..i bilo mi je opet bolje, jer nisma mislila o svakoj bombi..opet-mislim da je snaga volje bila presudna..

bas me interesuje sta ce reci astrologice... Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Sre Sep 23, 2009 12:51 pm

Smeško, snaga volje je izuzetno važna.

Dok je Mars trenzitirao Rakom, ona je bila u padu kod njega, a inače mu je izuzetno jaka, jer u natalu ima Mars u konjukciji sa Plutonom na vrhu 9. u Škorpiji u tu bobenost i enrgiju je do sada ispoljavao u učenju.

Tranzitni Mars u Raku, u njegovoj 5, uopoziciji sa njegovim stelijumom u Jarcu i u konjukciji sa Jupiterom, nepovoljno je uticao na njegovu snagu volje i inicijativu, a kako je u petici i na rad, koji je neophodan za učenje. Sa druge strane juče mu je Venera vl. 3. bilaau kvadratu sa Suncem u 9. pa nije imao sreće sa pitanjima. Bila su oba pitanja koja su u fus notama, potpuno zabačeno, a i kako je reč o jedinjenjima, nije mogao ništa da iskonstruše, jer nije znao ni formulu, ni sastav, pa ni da se veže za predznanje iz hemije koje mu je više nego solidno. Dakle nije imao sreće sa Venerom vl. treće u kvadratu sa Suncem u 9..
Mesec mu je u trenutku odgovaranja bio u kvadratu sa Ascdentom u natal. 9. u Škorpiji, Mars u konjukciji sa Kironom u 5, a Jupiter retrogradni u konjukciji sa Ascedentom. Jupiter ume da opusti kad je na Ascdentu i još retrogradni.
Napominjem da su mu Saturn i Uran vl. njegovog Ascdenta u opoziciji , pa ima unutrašnjih borbi, napetosti koje ga koče.
28. ima ispit iz fizke. Tad će Mesec biti u sekstilu sa Suncem u 9., Venera vl. 3. u sekstilu sa Jupiterom, i kvadrat sa Mrrkurom, vl. 4. koja je u natalu na MC.

Što se tiče direkcija Mesec mu je u trigonu sa Marsom, Venera vl. 3 u sekstilu ove godine sa natalnim suncem u 9, Merkur u opoziciji sa natalnim Jupiterom, i konjukciji sa Neptunom, Saturn u sekstilu sa Marsom u 9. itd.
Što se tiče primarne direkcije Saturn mu je u sekstilu sa Suncem u 9., a Mesec u 9.natl. u trigonu sa Jupiterom u 5. inat Venera u sekstilu sa natl. Mc.

Još jednu priliku će imati za izlazak na ispit iz bio-hemije u oktobru, ali se ne zna još datum, pa ću vam javiti kad saznam.

Sada mu Mars ulayi u 6. kuću, pa će više raditi, a Mesec vl. 6 mu ovih dana tranzitira 10., 11. 12. Dok bude prolazio kroz 11praviće brojen aspekte, prvo konjukcijiu sa Uranom, pa konjukciju sa Ne i Sa, pa sekstil sa Marsom i Plutonom, kvadrta sa Mescom i konjukciju istovremeno sa Venerom i onda ulazi u 12. na dan ispita i biće u sektilu sa natalnim suncem u 9. Merkru se 28. zaustavlja, ne pravi nikakve aspkte sa njgovim na. Mars praviinkonjukciju sa Sevrnim čvorom,Jupiter i dalje na
ascdentu, jedino Veneravl. 3. u natl. 7. pravi sektil sa Jupiterom i kvadrat sa Merkurom. Ono što sledi u narednom periodu to je normalno kretanje Jupiter kroz njegovu prvu kuću u drugoj polovini oktobra, a i ulazak Saturna u novembrau mislim na veće planete, to je sekstilu Saturna sa njegovim Suncem☀
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Tajna Sre Sep 23, 2009 6:14 pm

Tanja, a koliko ispita mora da da da bi prosao godinu? Ja sam kao sto znas po pitanju toga optimista od pocetka. Naime Jupiterov tranzit se ne mora osetiti kardinalno ali uvek nesto donese. Kako je kod njega na Asc, moze ukazati da ce se provuci kroz iglene usi... Hocu reci da prodje godinu na gurku, sa jedva dovoljno i ostalo. Bar toliko pomoci bi Jupiter trebao dati. Kao sto svi znamo on donosi opustanje i lenjost ali mora doneti i srecu na neki nacin!
Da li mu je dosta da polozi taj u oktobru za uslov ili mora i ovaj drugi? Jel mu to poslednja sansa, za ovaj prvi?

Nezgodni su taj retrogradni Merkur i to sto je vladar njegove 9 kuce u padu. Jeste da MA pravi dobre aspekte ka njegovoj 9 kuci, ali to je pomoc slabica - iz Raka. Venera je sada u 120 sa svim planetama iz Jarca, ali to je ponovo pomoc slabog, znaci sve planete koje ga podrzavaju su slabe polozajem.
Kako je u Jupiter vladar 10 kuce u 1 kuci, to bi znacilo da mu je profesor naklonjen, ali da su iznenadjenja moguca opisuje Vodolija u kojoj se nalazi. Takodje Jupiter se vratio retrogradno taman toliko da kvadrira njegovog PL i MA. Svejedno profesori su mu naklonjeni pa mislim da bi trabao da se koristi i sredstvima koja za njega natalno nisu karakteristicna, a to je da profesorima objasni svoju slabost ili problem, da im se na neki nacin obrati za pomoc, da cak i zamoli za nesto ako treba, mislim na jos jedan pokusaj ili slicno... Sta hocu da kazem? Mozda ne bi bilo lose da u medjuvremenu, pre tog ispita u oktobru, ode i razgovara sa profesorom, da kaze da vredno radi, da oseca trenutnu slabost i da ga pita na sta konkretno i najvise da obrati paznju kako bi spremio sledeci ispit. Nek objasni i vrednost koju prolazak godine za njega ima.
Po njegovom horoskopu vidim da je on osoba koja ispoljava snagu i sigurnost a slabost krije, vrlo je ponosan i dostojanstven, ali sada nije trenutak za to. Naime planete "pomocnice" su u padu i govore o slabosti, tako da on da bi osetio delovanje te pomoci mora da oseti i deo tog pada. Po mom misljenju je bolje da pred ispit pokaze svoju slabost profesoru ne bi li ga on uputio na konkretne teme ili moguca pitanja nego da slabost bude zadovoljena tokom samog ispita! Sa takvim stavom i trudom, na samom ispitu nek prica i pise, cak i ako nije pitanje sve ono sto zna... Nek zaboravi ponos, sada za njega nema mesta, jednostavno nije trenutak. Sa takvim stavom sigurna sam da ce biti u milosti profesora i izvuci makar i 6-, ali to ce mu omoguciti da prdje godinu!

Sto se tice ispita koji je 28, Merkur zaokrece sutradan, sto znaci da je tada stacionaran. Neka dobro, dobro promisli o pitanjima, cak i ako mu se na prvi pogled ucini da ne zna, nek sedne i nek pocne nesto da pise ili prica, kako je u zaokretu moze da ukaze na nesto sto ce se vratiti doci sa zakasnjenjem - neznanje moze biti samo trenutna blokada! Sigurna sam da je u svom radu bar procitao nesto o temi, pa takvo kretanje Mekura moze da ukaze da ce izvuci nesto iz malog mozga, ali mora da bude smiren i jako dobro skoncentrisan!!!!

Svima je jasno da je period los i pun negativnosti, svi trpimo na nekom nivou, pa eto i on!

Moj zakljucak bi bio da ce ga na kraju balade taj Jupiter spasiti i zastititi, makar samom voljom profesora ako ne njegovim znanjem.

Meni je Jupiter u 1 takodje, nije mi doneo bog zna sta, ali me je vise puta zastitio da stvari ne odu u totalnu propast, a bila sam na ivicama...
Sa obzirom da je na nebu toliko aspekata koji govore o problemima i padovima, taj Jupiter u 1 ce raditi ali ne punom snagom, naime to ce biti ona sreca u nesreci, onaj mali cinilac koji na kraju spase samu osobu u smislu trpljenja vecih posledica koje bi osoba imala da taj Jupiter nije tu.
Tako da ja mislim da ce on godinu nekako proci, a da ce biti klimavo i cupavo - bice!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Sre Sep 23, 2009 6:37 pm

Klimavo i čupavo već za njega jeste, jer nije navikao na tu poziciju i da se oseća slabijim nego ikad ranije i to je tačno.

Ispit koji ima 28. je dosta dobro spremio, a na kolokvijumima imao često najviše poena, pa ga je taj profesor zapazio kao jednog od najboljih iz njegove grupe i verujem da bi on mogao pomoći, ako zaškripi, jer se već uverio koliko je on doba ri da je sve kolokvjuime uradio iznad proseka, neke izvanredno i skupio vekliki broj poena, tako da tu verujem da će i malo i sreće imati, kako zbog Jupitera na ascdentu, tako i zbog Venere u 7. u sekstilu sa natalni Jupiterom, vl. 10. , a i MEsec koji je kod njega veoma bitan, primetila sam uvek kad su u pitanju ispiti, provera njegovog rada, jer je vl. 6. biće tog dana iako u 12. u sekstilu sa natalnim suncem u 9, koji isto označava profesora, autoritet na fakultetu.

Ovaj drugi ispit će biti u oktobru i to je ono što ga muči. tad će Merkur ići normalno. Čim saznam dan javiću.
Ako bi pao on bi se preslio, vratio kući, obnovio godinu i to na početku oktobra, a ja to ne vidim astrološki , a ti Tajna? sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Sep 24, 2009 9:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  sasa62 Čet Sep 24, 2009 12:24 am

Nalazi se u jednom stresnom periodu i pod pritiskom, ujedno radi se i o mini procesu promjene na polju ličnosti, te će to potrajati najkasnije do kraja iduće godine. bitno je znati da će mu najnapetije biti sami kraj ove i sami početak iduće godine i ljeto iduće godine. Od cca polovine godine imati će olakšavajuće okolnosti koje će nešto ublažiti ovaj napeti period.

Dobro bi bilo, da u ovom periodu kad osjeti pritisak, da si nađe nešto što ga može u određenom trenutku relaksirati da može izdržati napore i da ne "pukne" kad netreba. Dovoljno pritiska radi vjerojatno sam sebi i obaveze na fakultetu , odnosno profesori, tako da mu nije potrebno i mama da ga pritišće pored svega Wink
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Tajna Čet Sep 24, 2009 6:04 am

Tanja ni ja ne vidim da ce on da padne godinu! Jeste Jupiter trenutno u 90 planete i vladar iz njegove 9 kuce, sto moze delovati zabrinjavajuce, ali ipak je njemu Jupiter vrlo jak i vladar MC-a, a nalazi se u prvom polju, sto bih ja opisala vise kao osamostaljivanje, narocito jer je u Vodoliji, i sledjenje svog zivotnog pravca - poziva... Ne vidim u tome vracanje kuci!

Drugi element koji me malo buni u vaganju ove odluke je progresivni ME 180 natalni JU, to su vladarai 4 i 10, izolovano posmartano donosi probleme karijera - kuca a i po prirodnoj signifikaciji moze da ukaze na padanje ispita, koje je pokrio.

Na kraju krajeva sta me je odlucilo za to da nece pasti godinu je njegovo natalno 9 polje! Sa pozicijom planeta i jacinom njihovog delovanja, kao i aspekturom, trebalo bi da on fakultet zavrsi u kratkom periodu, odnosno u roku. Jeste da je tu uulozeno mnogo rada i napora, ali ako MA kao vladar 9 u 9 u Skorpiji u 120 JU ne donodi fakultet u roku, ja ne znam sta bi to opisalo! Jeste da taj MA ima i 60 SA koji uvek uspori, ali kako je to u 11 ja bih isla da to opisuje postdiplomske studije koje ce se mozda malo otezati, a njemu i doktorat dobro stoji.

Moje misljenje je da nece pasti godinu, uprkos svim problemima!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Čet Sep 24, 2009 10:00 am

Hvala vam.

Saša, jeste to napet i stresan period, najviše sada. On voli da uči i tu nije problem, a ne postoji ni pritisak od mene.
Razumem kako mu je i trudim se da mu dam neki savet koji će mu pomoći, da se bolje oseća, da se psihički sredi, jer smatram da je to osnova pre svega za njegovo zdravlje, jer je najvažnije da bude zdrav, pa tek onda sve ostalo. Posebno mi je stalo do njegovog psihičkog zdravlje i pokušavam da mu olakšam, da oseti moje razumevanje, moju podršku. Kako je jako kritičan prema sam sebi i svestan svojih slabosti on je prema sam sebi najveći sudija.


Saša, vidiš li ti kakav mu je ovaj period sad, krajem septembra i početkom oktobra, kada je vreme odlučivanja za njega? Dakle kakav period mu je po pitanju studiranja sada kr. avgusta i početak oktobra. Šta misliš kako će proći na ispitima? U pravu si , on se sada menja, sazreva.

Ukoliko da godinu stresova bi bilo puno, jer ima česte kolokvijume, nedeljno od 1-3., a ukoliko ne bi onda ne bi bilo toliko stresova, čak bi ih bilo malo.
Bilo je i prošle godine i ove do juna često stresno, napeto, jer su stalne provere i puno je radio preko cele godine i uspešno savlađivao sve , čak mnogo više nego što je očekivao. Nije on konstatno u ovom stanju , već je sada najizraženije. Ume da se i opusti i ima svoje načine opuštanja, koje mu vraćaju dobro raspoloženje i kada ima najviše obaveza on ima potrebu da neko vreme odvoji za to.

Tajnice,zaista je do sada sve išlo brzo, u prvom roku, sve do septembra. On je vredan i voli znanje, ima potrebu za učenjem, čak i kada ne mora to da radi. Hobi mu je učenje stranih jezika i on u tome uživa. On ima problem sada, na prvoj godini fakulteta da se organizuje oko učenja, kada da počene da sprema ispite, koliko mu treba vremena da proceni. Ovog leta se loše organizoovao.To on sam sebi zamera i ne može da oprosti, što je sam sebe doveo u ovu situaciju, a sve je išlo dobro tokom cele godine. Sada deluje na njega tranzitni Uran u prvoj u opoziciji sa Saturnom., on je taj koji se sam sa sobom bori, i nosi napetost ovog aspekta, unutrašnji nemir, previranje, celiku unutrašnju napetost. To je takođe uticaj progresivne opozicija Jupitera i Merkura,mislim na donošenje nekih pogrešnih odluka. U kući ima promena , ali su pozitivne.
Tokom ovog leta bilo mu je aktivno peto polje, jer su mu tranzitno Sunce, Venera, Mars tranzitirali 5. To ga je odvlačilo od učenja. Merkur konjukcija Neptun daje mu razumevanje onoga što uči, kako on sam kaže. Dosta je lako učio sve do jula, u avgustu mu je dobro išlo, a septembra isto teško, bar što se tiče bio-hemije. Mars u Raku u petoj, opozicija natalen planete i Merkur retrogradni su tome najviše dopreineli, uz Saturn opoziciju Uran.

Nekako se i meni, subjektivnoj mami čini, kao što i ti misliš Tajna da bi tranzitni Jupiter u prvoj trabao da mu donese osamostaljenje koje je počelo, sazrevanje i ostanak u Beogradu.

Mislim da bi tranzitni Mars kroz šesto koje će biti u oktobru i sledećim mesecima, jer će dugo tu biti Mars doneti svakodnevne obaveze, a to bi bilo ukoliko bi dao prvu godinu, jer bi onda imao svakodneven obaveze i česte kolokvijume, a ja to vidim i aspektom Saturn sekstil Sunce, jer bi to njemu donelo preuzimanje obaveza u novembru, decembra kada bi trebalo biti puno kolokvijuma i konstatan rad, učenje.
Ukoliko bi izgubio godinu toga ne bilo u novembru, a što se tiče stresova i napetosti njih ne bi bilo toliko. Dalje ne samo kraj ove i početak sledeće godine, nego bi i leto iduće godine, koje Saša pominje bilo b stresno, i aktivno za njega, ako bi ostao kao redovan student, jer bi tada sigurno imao da uči i sprema se za nimalo lake ispite.

Meni, jako subjektivnoj i pristrasnoj mami se čini, po svemu da će ipak dati godinu! Wink Smile


Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Sep 24, 2009 12:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  sasa62 Čet Sep 24, 2009 11:22 am

prvi teži period je prošao s proljećem ove godine. Dakle ako se isto nastavlja krajem ove i početkom iduće , te ljeto iduće smatram da će dati godinu, jer se problemi nastavljaju... sasvim logično...

Bitno je ono što sam ranije rekao da si nađe ispušni ventil za ove periode, nešto da radi što će ga opuštati, iako to će nekom izgledati kao dodatno opterećenje, on ima tih kapaciteta, da se prazni ako dodatno radi nešto, pored fakulteta, za svoj gušt...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Čet Sep 24, 2009 11:52 am

Saša puno hvala. Very Happy

Opet si u pravu! On i kad im puno da uči,još dodatno uči nešto što voli. Samo što su obaveze na fakultetu takve da zahtevaju puno rad, trošenja vremena na obavljenje svakodnevnih obaveza, jurnjavu , mnogo trošenja energije, a verovatno i potrebu za dokazivanjem u radu, koja je kod njega prisutna kad je Mars tranzitira u Lavom. Znatno više stresa nego uobičajeno. Proleće mu je upravo takvo bilo. Mart vrlo uspešan, april manje, maj odličan itd.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty re

Počalji  IVA Čet Sep 24, 2009 1:23 pm

Astrotanja ::Saša puno hvala. Very Happy

Opet si u pravu! On i kad im puno da uči,još dodatno uči nešto što voli. Samo što su obaveze na fakultetu takve da zahtevaju puno rad, trošenja vremena na obavljenje svakodnevnih obaveza, jurnjavu , mnogo trošenja energije, a verovatno i potrebu za dokazivanjem u radu, koja je kod njega prisutna kad je Mars tranzitira u Lavom. Znatno više stresa nego uobičajeno. Proleće mu je upravo takvo bilo. Mart vrlo uspešan, april manje, maj odličan itd.


Sport neki ,fizicka aktivnost bi mu dobro dosla, ne moze samo da uci cak i kad uci nesto sto voli.
To je samo sat vremena dnevno. Mora nesto sto donosi harmoniju duha i tela.

Mozda da ima nekakav hobi koji je totalno razlicit od onog sto radi, mozda muzika film, druzenje sa prijateljima,setnja pored reke. Nek razmisli o tome.
Kad su ispitni rokovi u pitanju. tu je covek sam, podrska pomaze, al covek mora sam da odradi posao koji je do njega. Smile na faksu covek dosta toga nauci o sebi Wink
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Čet Sep 24, 2009 1:49 pm

Gloria, Mars u Lavu doprinosi da osoba treba da na neki način upravlja svojom energijom, On teži tu pohavli, ili zahvalnosti tuđoj. Mars u Lavu u 6. On teži pobedi, uspešnosti u radu, potvrđivanju u radu koji donosi zadovoljstvo, jer je takva priroda Lava.
Nije sportski tip, ali ima period kada radovno radi fizičke vežbe i obožava planinarenje. Toktom leta se ulenjio. To bi moglo da se lako aktvira. Samo što to sigurno neće da mu oduzma puno vremena, a kako je ipak Mars u 6. ne verujem da će ni muzike ni filma biti koliko je bilo tokom leta, jer je Mars u 6. polju, pa će svakako biti više obaveza. sunny


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Čet Sep 24, 2009 5:38 pm, izmenio ukupno 2 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty re

Počalji  IVA Čet Sep 24, 2009 2:00 pm

Astrotanja ::Gloria, Mars u Lavu doprinosi da osoba treba da na neki način upravlja svojom energijom, On teži tu pohavla,, ali zahvalnosti tuđoj. Mars u Lavu u 6. On pobedi, uspešnosti, u radu, potvrđivanju u radu koji donosi zadovoljstvo, jer je takva priroda Lava.
Nije sportski tip, ali ima period kada radovno radi fizičke vežbe,. Toktom leta se ulenjio, to bi moglo da se lako aktvira. Samo što to sigurno neće da mu oduzma puno vremena, a kako je ipak Mars u 6. ne verujem da će ni muzike ni filma biti koliko je bilo tokom leta, jer je Mars u 6. polju, pa će svakako biti više obaveza. sunny

Tanja,razumem da u sred ispitnog roka nemas vremena ni da se pogledas u ogledalo , a kamoli da gledas filmove,kazem uopsteno, da treba da ima i nesto za opustanje.
TVoj Filip je prva godina, i ona je zaista teska, zbog promena na koje se treba navici, zbog mnogo toga novog i drugacijeg. Sigurna sam da se tvoj Filip uspesno nosi sa tim. Drzim pesnice da polozi sve ispite:)
bas si prava mama Smile
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  hajkula Čet Sep 24, 2009 11:26 pm

Tanja, u Saleta imam puno poverenje a vidim i ti se slazes.
Lepo ste sve izanalizirali. Mene takodje brine malo to sto se, kako se kaze, u jednom periodu malo olenjio. Jupiter i neptun su mu tu takodje pomogli, da malo sebe preceni, opusti se. Natalni jupiter u raku, hoce to malo a ovaj tranzitni podrzava malo vece sampouzdanje.
Gledam natalnog saturna i aspekte, mislim na natalne ali i tranzite u vreme polaganja ispita. Taj saturn je cini mi se profesor koji kako ti rece, ne haje puno za Bolonju, ima svoj nacin rada i ocenjivanja. Trazi temeljnost, odgovornost i redovnost u radu. Sa neptunom, kao da profesor zna tamo gde si tanak.
Tranzitni saturn-uran - traze vredno ucenje uz fizicku aktivnost. Filip ima mars, pluton natalno a to je opet fanatizam u radu, kada nesto radi mora da ga uradi perfektno. I taj aspekt obavezuje na mnogo rada. Filipovo nesvesno takve uslove priziva, sto nije bas uobicajeno za strelca koji ne voli pritisak.
Primetila sam na dosta primera u ovom periodu kako jupiter sa neptunom u vodoliji daje nesto veliko neocekivano.
Ovih dana je nekoliko mladica uspesno diplomiralo, uz stres zaista. Jednom mladicu je umro deda a vecini za koje znam su odlagani termini zbog bolesti-sprecenosti profesora, saturn-uran a par njih je polagalo kod drugog profesora.
Sto se Filipa tice, svakako sam optimista kada gledam polje fakulteta, uprkos periodicnom opustanju i nekim nepovoljnostima. On ce sada zapeti, fanaticno ce uciti a uz to mu savetujem fizicke vezbe da izbaci visak energije, napetost i da kad legne da spava da ima bolji san.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Pet Sep 25, 2009 9:25 am

Hajkula, hvala ti. Very Happy

Zaista ume da bude fanatik u u;enju, da ga ponese radni elan, ali ima perioda kada mu proradi petica u natalu i kada ume da se opusti i uyiva u onom sto njemu predstavlja zadovoljstvo.
Profesor je yaista vrlo strog i tradicionalista, njemu je tranyitni Saturn kada je polagao ispit bio sedmoj natl. i pravio egzaktnu opoziciju sa Uranom u natalnoj prvoj. Kako Saturn predstavlja sada i sve one sto se suocavaju sa njim, oci u oci, to je i profesor koji je u simbolici Saturna u Devici, zahtevan, tradicionalista, koji ceni znanje i rad itd.
Saturn i Uran se udaljavaju jedan od drugog i idu u suprotnom pravcu. Saturn ide direktno i bice na 27, a od 3. 10. na pocetkom oktobra, a Uran je ce biti na 23.,sto ce umanjti nepovoljno delovanje koje je imao u bliskoj proslosti, kada je polagao ispit. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Pet Sep 25, 2009 12:16 pm

Drugi, za njega vayniji ispit bice 30. 09. 2009. u prepodnevnom satima, oko 9., a vec 1. oktobr bi trebala poceti nastava.
Od tranzita Merkur je tog dana u sekstilu sa Marsom i prestaje biti retrogradan, a Venera vl. njegove 3. je u 7. u trigonu sa Saturnom. Mesec mu je u natalnoj prvoj u trigonu sa natalnim Mesecom i trigonu sa natalnim Mesecom. Sunce u 7. je u sekstilu sa Mc.

Kako vam deluje?
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Pon Sep 28, 2009 12:18 am

Menora, vidim da si tu, pa imam jedno pitanje za tebe, koja imaš sličan natal kao moj Filip i što se tiče sunčanog znak i ascedent, i što se tiče vladar 9. Marsa koji je kod tebe isto u 9. i to u Škoprpiji, mada pod drugačijim aspektima.
Razmišljam ako ti Mars daje u devetoj brzu vožnju i brze misli, onda bi trebao da ti je dao brzo studiranje, odnosno davanje godina u roku i da si na vreme završila fakultet, bez odugovlačenja. Pa me zanima da li je to tačno,jer ne vidim ti natal, pa samo izdvajam ono što mi je ostalo u sećanju i ono što nalikuje sa natalom mog Filipa. Rolling Eyes


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pon Sep 28, 2009 11:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  joki22 Pon Sep 28, 2009 11:28 am

Astrotanja ti si stvarno divna majka i osoba! Mislim da si ti za tvog sina kao Andjeo cuvar i mislim da mu donosis srecu.

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Pon Sep 28, 2009 5:44 pm

Hvala ti Jokki.

Samo da javim da je danas jedan ispit položio iz fizike i dobio 8. Ostaje još jedan, biohemijaali se ne zna kada će biti tacno, osim da će biti ove nedelje. Profesor mu nije pomagao, znao je. Ipak rade trnutni tranziti. Venera vl. 23. u sestilu sa Jupiterom, kvadratu sa Merkurom, umesto u 11. razumeo je da je ispit u 9., Venera u trigonu sa Neptunom, Mesec u sekstilu sa Suncem, Jupiter u konjukciji sa Ascdentom i semi sekstilu sa Venerom natalnom. Very Happy
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty re

Počalji  IVA Pon Sep 28, 2009 5:45 pm

Astrotanja ::Hvala ti Jokki.

Samo da javim da je danas jedan ispit položio iz fizike i dobio 8. Ostaje još jedan, biohemijaali se ne zna kada će biti tacno, osim da će biti ove nedelje. Profesor mu nije pomagao, znao je. Ipak rade trnutni tranziti. Venera vl. 23. u sestilu sa Jupiterom, kvadratu sa Merkurom, umesto u 11. razumeo je da je ispit u 9., Venera u trigonu sa Neptunom, Mesec u sekstilu sa Suncem, Jupiter u konjukciji sa Ascdentom i semi sekstilu sa Venerom natalnom. Very Happy

Cestitam!!! Very Happy
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Pon Sep 28, 2009 6:06 pm

Gloria hvala.

Šaljem ti svoju pozitivnu energiju! sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pon Apr 12, 2010 8:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Flora Pon Sep 28, 2009 6:49 pm

SVE CESTITKE FILIPU ZA POLOZENU FIZIKU I DRZIMO MU PESNICE ZA BIOHEMIJU I love you flower
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  joki22 Pon Sep 28, 2009 7:22 pm

Astrotanja ::Hvala ti Jokki.

Samo da javim da je danas jedan ispit položio iz fizike i dobio 8. Ostaje još jedan, biohemijaali se ne zna kada će biti tacno, osim da će biti ove nedelje. Profesor mu nije pomagao, znao je. Ipak rade trnutni tranziti. Venera vl. 23. u sestilu sa Jupiterom, kvadratu sa Merkurom, umesto u 11. razumeo je da je ispit u 9., Venera u trigonu sa Neptunom, Mesec u sekstilu sa Suncem, Jupiter u konjukciji sa Ascdentom i semi sekstilu sa Venerom natalnom. Very Happy

CESTITAM FILIPU NA POLOZENOM ISPITU I SALJEM MU POZITIVNU ENERGIJU ZA BIOHEMIJU!

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty re

Počalji  IVA Pon Sep 28, 2009 8:46 pm

Astrotanja ::Gloria hvala.

Šaljem ti moju pozitivnu energiju! sunny

Hvala, ceo sajt je obojen tvojom pozitivom energijom:) flower flower flower
Hvala tebi sunny
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Astrotanja Sre Sep 30, 2009 8:15 pm

Kod mog Filipa se situacija dosta promenila. Ispit je iz biohemije nije dao, ali ga to uopšte nije uznemirio, jer je on doneo odluku , koju već dugo ima u sebi. To je to unutrašnje previrinje. On će obnoviti godinu, ali će pripremati prijemni ispit za engleski jezik.Nije 100 posto siguran da bi upisao baš engleski, ili italijanski, ali bi to bio tj. Filološki fakult, jer ga jako privlači itlijanski, ali misli da će to biti njegov drugi jezik. U svakom slučaju upisao bio Fiološki fakultet, jer je siguran sam sa sobom da bi voleo da studira jezike.

Ovo razmišljanje ga već nekoliko meseci drži, jer mu je najveće zadovoljstvo učenje stranih jezika, a oba ispita koje je imao iz engleskog je dao sa 10. On je bio u srednjoj školi odlična iz jezika, na takmičanjim, uz minimlan trud prvi, drugi, u opštini, regioni, među prvima na republičkom, i to bez ikakvih napora. Ja sam mu sugerisala da upiše jezike, jer ih je voleo, lako mu je išlo, a opet smo došli do toga. Mene je najviše na to sugerisao nejgov Merkur na Mc u Strelcu.

Mars u 6. će mu sigurno doneti učenje, kao što Saša reče za svoj gušt. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Sre Sep 30, 2009 9:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moj Filip - Page 2 Empty Re: Moj Filip

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu