Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merkurova egzaltacija

+3
Čarobnica
hajkula
Tajna
7 posters

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Sre Avg 19, 2009 8:19 pm

Sta bi Duse? Kad cemo da cujemo o toj egzaltaciji Plutona u Ovnu? Lopta i dalje u tvom dvoristu... ceka... ispumpace se od sunca... Basketball
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Sre Avg 19, 2009 8:36 pm

Tajna ::Sta bi Duse? Kad cemo da cujemo o toj egzaltaciji Plutona u Ovnu? Lopta i dalje u tvom dvoristu... ceka... ispumpace se od sunca... Basketball

Mrzi me sad da diskutujem, bolje pogledaj horoskop Kockice (Kocka je bačena) pitala je na forumu o PLANETAMA na temi o Suncu nešto i malo bolje sam pogledao njen horoskop i mogu ti reći da ima potencijal, dopiši joj i ti nešto, ipak nam je ona "koleginica" nekako u isto vreme nas je Sanja izbacila sa foruma a sad vidim i zašto je nju izbacila...
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Sre Avg 19, 2009 8:41 pm

DUH ::
Tajna ::Sta bi Duse? Kad cemo da cujemo o toj egzaltaciji Plutona u Ovnu? Lopta i dalje u tvom dvoristu... ceka... ispumpace se od sunca... Basketball

Mrzi me sad da diskutujem, bolje pogledaj horoskop Kockice (Kocka je bačena) pitala je na forumu o PLANETAMA na temi o Suncu nešto i malo bolje sam pogledao njen horoskop i mogu ti reći da ima potencijal, dopiši joj i ti nešto, ipak nam je ona "koleginica" nekako u isto vreme nas je Sanja izbacila sa foruma a sad vidim i zašto je nju izbacila...

Hahaha, pa sta hoces da se solidarisemo mi prognanici... lol! ...pogledacu... lol!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Sre Avg 19, 2009 8:47 pm

Tajna ::
Hahaha, pa sta hoces da se solidarisemo mi prognanici... lol! ...pogledacu... lol!

Ma ne samo zbog toga, stvarno je horoskop pun potencijala i interesantan za tumačenje i diskusiju...
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Čarobnica Sre Avg 19, 2009 8:56 pm

Al' nemojte ovde o egzaltiranom Plutonu, ko Boga vas molim Laughing
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Sre Avg 19, 2009 9:05 pm

Čarobnica ::Al' nemojte ovde o egzaltiranom Plutonu, ko Boga vas molim Laughing

Ne brini mrzi me a u pravu si trebali bi novu temu da otvorimo ali nemam volje
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Čarobnica Sre Avg 19, 2009 9:59 pm

DUH ::

Ne brini mrzi me a u pravu si trebali bi novu temu da otvorimo ali nemam volje

Možda i ne mora, mislim da ima već dve otvorene teme o Plutonu gde bi mogla da se nastavi rasprava...pogledaj u rubrici Planete Smile
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  alea Uto Dec 22, 2009 3:18 pm

Moram priznati da mi je bilo jako zanimljivo čitati sve što ste ovde napisali, i pala mi je na pamet jedna stvar:
ME, kao dvopolna planeta ima dva sedišta, koja su prilično različita.
Svoju vedriju, detinjastu, vetropirastu stranu, pokazuje u GE.
Svoju mračniju, analitičnu, racionalnu, hladnu prirodu pokazuje u VI.

ME u blizancima mnogo više liči na ME u vodoliji, odnosno, vodolija mu daje visinu, šririnu, uzvisuje ga, dok ME u VI mnogo više sliči ME u škorpiji, škorpija ga produbljuje, daje mu još veću pronicljivost, skeptičnost i analitičnost.

Meni lično, nikakve veze nemaju osobine ME u Vi sa Aq, niti osobine ME u Ge sa Sc.

Zašto ova planeta, kao jedina dvopolna, ne bi imala pored dva sedišta i dve egzaltacije?
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  hajkula Uto Dec 22, 2009 9:51 pm

Ne samo merkur, venera ima dva domicila, bik i vaga. Jupiter je u sedistu u strelcu i ribama... tako da merkur nije izuzetak sa dva sedista.

Merkur je simbolika komunikacije, a kakva je to komunikacija ako je u skorpionu? To je najcutljiviji merkur, tako da ne stoji ni blizu da moze da tu ima egzaltaciju. Merkur je simbolika dece, lakoce a skorpion ne lici na lakocu, niti deci u skorpionu moze da bude najbolje.

Gde god je merkur, to je nesto sto je osobi najlakse da razume, sa likovima te simbolike se najbolje razume, najbolju komunikaciju ima...

Teza o egzaltacijama u vatrenim znacima, kad vec stoji ovde na ovoj temi, pa prosto da ne zbunjuje ljude - sunce je egzaltirano u ovnu, vatrena planeta u vatrenom znaku.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  alea Sre Dec 23, 2009 11:26 am

Naravno da su i VE i JU vladari dva znaka, to mi je jasno, ali ME jedini ima dva lica, dva pola, on je jedini dvopolan, biseks. Mislim, da, on simboliše decu, ali u domenu svog sedišta u Ge, a ne liči mi da simoliše i u devici, tu je više istaknuta ona njegova intelektualna strana, na to sam mislila.
Njegova dva lica su meni nespojiva u jedno...

VE i u vagi i u biku simboliše vrlo sličnu stvar, ona nema dva lica ni dve prirode...

Malo mi je nespojivo da ME u devici spojimo sa Aq...jer je Aq suviše brz, nestalan, nema strpljenja ima ideju ali nema koncentraciju da ideju razradjuje, kao što ima Vi...

Teško mi je spojiti mračnu i hladnu stranu ME, koja simboliše suvi racio sa vedrinom i osmehom jednog deteta. Ge i Vi nemaju mnogo zajedničkog, osim što brbljaju, s tim što mene device obično udave u svojoj priči...Smile

Ali, hajde da verujemo iskusnijim astrolozima...Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Astrotanja Sre Dec 23, 2009 12:11 pm

Ume Merkur da udavi, da priča do besvesti i u Strelcu. Kako ga i sama imam , umem lako prepoznam, jer je prepozatljiv kako širi priču, ulazi u detalje i često mi se dešava da prepoznam njegov način komunikacije, izražavanja kod drugih, da prepoznam da ga imaju.

Deca koja ga imaju su uglavnom nevešta, nesnalažljiva u komunikaciji sa drugom decom i tu socijalizacija ne ide tako brzo kao kod dece koja ga imaju u Blizancima, pa i Vagi. Naravno da sve zavisi i od aspekata i od polja gde se nalazi, ali je on ipak u Strelcu više okrenut ka nečemu što je apstraktnom,često duhovnom, religioznom, o ne čemu se ređe razmišlja. Često ovde postoje raznovrsna interesovanja, pa imaju teškoće da se usmere prema jednoj nauci, već su pre svaštari. Nekada je toliko brz u razmišljanju da deca imaju problema u govoru, jer su misli mnogo brže od reči , pa ima zamuckivanja, u ranim godinama detinjstva.

U Vodoliji je to često netipično, ili orignialno razmišljanje, ili okrenutost ka novim učenjima, znanjima, savremenim vidovima komunikacije i takođe on voli da uči, lako dolazi do informacija, lako komunicira. To je inovatorski Merkur, koji laki prihvata novo i ukoliko je Uarn jači, a ako je Saturn jak, onda je to već umanjeno.

U Škorpijam, on ulazi u dubinu i lucidan je, sklon da razotkriva nepoznato, pronicljiv je, shvata suštinu stvari, želi da spozna, da sve razotkrije, da nema tajni, delama, ali sam dolazi , bavi se i često kao i Merkur u 8. ima nekih tajni. On vedar nije kao u Blizancima gde ima lakoći u izražavanju, spontanosti i spretnosti, snalažljivosti i radoznalosti i raznovrsnosti. Ako je u izazovnim aspektima ulaziće u rasprave,nastojaće da dokaže da je u pravu, iznoseći racionalne činjenice, ali ponekad fanatično ih braneći, da će sebi napraviti probleme u komunikaciji. Druga strana tada, iako je u pravu, može da digne ruke, jer će joj tolika tvrdoglavost dosaditi.

U Devici racionalno i relano razmišlja, dobro uči, ali je ozbiljan, radan, stalo mu je do znanja, a znanje nastoji da koristi praktično. Ovde je poznato je analitičan, detaljan, ali kako je u polju koje se odnosi na rad, svakodnevne obaveze i navike žilvjena, on usmren ka praktičnim stvarima, ozbiljniji, okrenut više prema nekoj svrsi, znanje ovde koristi za rad, ili za činjenje usluga drugima, ali ovde ono ima određenu svrhu i nije blizanački bezbrižan.




sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  alea Sre Dec 23, 2009 12:33 pm

Ja se divim i osobama sa ME u jarcu.
Oni su tako oštroumni, pravi logičari, izuzetni matematičari.
Dok mi je vrlo teško da komuniciram sa osobama koji imaju ME u lavu ( jer su sa mojim ME u prirodnom kvadratu). Oni po svaku cenu žele da budu u pravu, da se njih sluša, da su najglasniji, primećeni...Smile

Moja sestra ima ME u vagi i konjukciji sa PL na MC ( Pl na MC imam i ja ), nas sve odlično komuniciramo i razumemo se, poveravamo se, ali je ona mnogo oštrija u rečima, vrlo slično zaključujemo, obe smo sklone analizi, ali ona, za razliku od mene, ima oštar, ponekad i bezobziran jezik, ume baš da kaže nešto smišljeno, da te povredi. Ponekad se pitam, kada joj poverim neku tajnu, da li će je iskoristiti protiv mene? Jer se to dešavalo ponekad, dok ja ne bih rekla nečije pa makar ma na vatri pekli, makar me ta osoba uvredila do srži! Još joj je i SO0VE ali i MA u devici tako da joj je ME dispozitor, ali eto razlike mog ME u škorpiji i njenog ME0PL u vagi...koji je mnogo bezdušniji i nemilosrdniji od mog.

Ja mog ME ne zloupotrebljavam u te svrhe, i kada i znam slabu tačku, nikad ne bih rekla nešto što će drugog tako grubo povrediti, dok ona to kaže smišljeno, sa namerom, ume da udari "što bi rekli ispod pojasa", koristi tudju slabost...
Da, ja se trudim da argumentujem ono što pričam, a umem da penim da dokažem svoje, itekako Smile i to vrlo fanatično, ali ne na prljav i podmukao način, već samo dokazima i argumentima! Kada ne znam nešto ja radije ćutim i dok ne naučim, ne pravim se pametna. Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Kocka je bacena Sre Dec 23, 2009 1:37 pm

alea ::
Moja sestra ima ME u vagi i konjukciji sa PL na MC ( Pl na MC imam i ja ), nas sve odlično komuniciramo i razumemo se, poveravamo se, ali je ona mnogo oštrija u rečima, vrlo slično zaključujemo, obe smo sklone analizi, ali ona, za razliku od mene, ima oštar, ponekad i bezobziran jezik, ume baš da kaže nešto smišljeno, da te povredi. Ponekad se pitam, kada joj poverim neku tajnu, da li će je iskoristiti protiv mene? Jer se to dešavalo ponekad, dok ja ne bih rekla nečije pa makar ma na vatri pekli, makar me ta osoba uvredila do srži! Još joj je i SO0VE ali i MA u devici tako da joj je ME dispozitor, ali eto razlike mog ME u škorpiji i njenog ME0PL u vagi...koji je mnogo bezdušniji i nemilosrdniji od mog.

Ja mog ME ne zloupotrebljavam u te svrhe, i kada i znam slabu tačku, nikad ne bih rekla nešto što će drugog tako grubo povrediti, dok ona to kaže smišljeno, sa namerom, ume da udari "što bi rekli ispod pojasa", koristi tudju slabost...
Da, ja se trudim da argumentujem ono što pričam, a umem da penim da dokažem svoje, itekako Smile i to vrlo fanatično, ali ne na prljav i podmukao način, već samo dokazima i argumentima! Kada ne znam nešto ja radije ćutim i dok ne naučim, ne pravim se pametna. Smile

Ja čak mislim da aspekti mnogo jače deluju,nego planeta u znaku....sama imam Me u strelcu,ali je on 0Sa,pa je ovaj moj Me dosta povukao od Sa-dobar sam matematičar i daje mo dozu racionalnog.......e,sada ta racionalnost je u kontrastu sa mojim naglašenim strelcem i ribom na ASC,oba znaka vrlo nepraktična i neracionalna, i vrlo maštovita,pa tako ja umem da maštam,ali me ovaj aspekt kad-tad lupi po glavi i kaži:A sad vadi glavu iz oblaka i opameti se!Takođe primetila sam da ovaj aspket kao da sve jače deluje kako vreme prolazi,jer Sa je vreme,pa sam tako pre par godina kada bih izašla iz neke veze povređena imala neopisivu potrebu da kažem tom nekom koliko i do koje mere sam povređena,jer je Me u strelcu,koji bi sve da kaže da se zna i ekstrovertan je......i kako godine prolaze,ja kao da sve manje imam tu potrebu da kažem, (uticaj Sa na Me),pa mi se sada dešava da sam iz poslednje veze otišla bez reči....

a ono što mi je još interesantno je i sledeće.....već si rekla da ti je majka škorpija-lav,a i ti i sestra imate vezu sa škorpijom tebi Me u škorpiji,a ona Me0Pl.....u mojoj porodici svi imaju po nešto u jarcu,tata Jarac-blizanac,Me u jarcu,mama vodolija-jarac,a sestra škorpija-jarac,Mo u jarcu,jedino ja kao crna ovca nemam naglašenog jarca,ali zato imam vladara ASC u jarcu i puno aspekata sa Sa,kao što su Me0Sa,Ve0Sa,So0Sa,Mo120Sa

p.s znam da sam off,ali eto htedoh da iznesem neka svoja zapažanja


Poslednji izmenio Kocka je bacena dana Sre Dec 23, 2009 8:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  alea Sre Dec 23, 2009 5:23 pm

Kocka, moguće je...mada je meni to sestra od strica,nismo rodjene sestre, ali kao da jesmo, jer ja druge sestre nemam Smile

Ali, u pravu si kada kažeš za aspekte, jer oni mogu da izvrše veliki uticaj na planetu, dobar ili loš. Ja nekako moj ME doživljavam onako, kao čist, jer nema ni jedan aplikacioni aspekt, ima ME120SA sa orbisom od 8* separacije, i ME90JU sa 5* separacije.

Ja sam se svojim ME fokusirala na istraživanje, ispitivanje, proučavanje, učenje, dok ona svog koristi više onako, u praksi...kada ti zvekne nešto, samo se počešeš!!!

Za svoj ME si u pravu, on ima puno karakteristika jednog jarčevskog ME, i sigurno je često tvoj kec iz rukava. Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Sre Dec 23, 2009 7:44 pm

hajkula ::Ne samo merkur, venera ima dva domicila, bik i vaga. Jupiter je u sedistu u strelcu i ribama... tako da merkur nije izuzetak sa dva sedista.

Merkur je simbolika komunikacije, a kakva je to komunikacija ako je u skorpionu? To je najcutljiviji merkur, tako da ne stoji ni blizu da moze da tu ima egzaltaciju. Merkur je simbolika dece, lakoce a skorpion ne lici na lakocu, niti deci u skorpionu moze da bude najbolje.

Gde god je merkur, to je nesto sto je osobi najlakse da razume, sa likovima te simbolike se najbolje razume, najbolju komunikaciju ima...

Teza o egzaltacijama u vatrenim znacima, kad vec stoji ovde na ovoj temi, pa prosto da ne zbunjuje ljude - sunce je egzaltirano u ovnu, vatrena planeta u vatrenom znaku.

Suprotno egzaltaciji je PAD pa ako od svih znaka ME najviše liči da ima PAD u TA onda je logično da može biti egzaltiran u SC, uostalom pogledaj u svakoj knjizi jer svuda piše da je to dobar ME a u knjizi jedne Hrvatske žene astrologa LONČARIĆ se preziva ona je stavila egzaltaciju ME u SC i sumnjam da je ona to izmislila.

A što se tiče Vatrene egzaltacije vatrenih planeta, pa VE ima egzaltaciju u vodenom znaku MO u zemljanom itd, tako da ne znam šta si time htela da kažeš ?

Osim toga ako jedna planeta ima i sedište i egzaltaciju u istom znaku koja je razlika izmedju egzaltacije i sedišta ?
[b]
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Kocka je bacena Sre Dec 23, 2009 9:02 pm

hajkula ::
Merkur je simbolika komunikacije, a kakva je to komunikacija ako je u skorpionu? To je najcutljiviji merkur

ne bih se složila da je ovo najćutljiviji Me,pa kakav je onda Me u jarcu? Very Happy

složila bih se sa Duhom,i ja bih mu dala egzaltaciju u škorpionu
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  alea Čet Dec 24, 2009 10:23 am

Ja ne da nisam ćutljiva, nego sam previše brbljiva...dobro,malo više tu ima i do strelca Wink Vidi se koliko su dugački maji postovi...Smile

Ali, imala sam baš priliku da pričam sa osobom koja ima ME u vodoliji, a taj je toliko ćutao, da naša komunkacija nikad nije išla u istom smeru. Meni se uvek činilo da ja puno brbljam, pa sam se vremenom tako povlačila u ćutanje...što meni nikako nije odgovaralo. Neverovatno kako se nismo razumeli, još su nam ME bili u egzaktnom kvadratu. Da smo uspeli da uspostavimo minimum komunikacije možda bi mnoge stvari drugačije bile završene, ovako su ostale nedorečene, a to ME u škorpiji ne voli, on mora da dovede stvari na čistac, da ih razloži na komadiće.

Samo, ME u škorpiji zaista ume da shvata stvari ozbiljno, ne onako šarlatanski, površno, ili lepršavo, već zaista duboko i studiozno...što ne znači da nema smisla za humor, već i njegov humor uvek ima neku skrivenu poruku, misao.

ME u škorpiji ne voli one glupe, naivne komedije. Do ludila će da ga dovodu prostakluci i humor zasnovan na njima. A to će do suza zasmejati jednog površnog ME koji ne voli previše da se udubljuje u skrivene poruke i zagonetke.

DUŠE, zašto misliš da najviše liči da je pad ME u TA? Ne znam da li poznajem nekog, pa čisto da nam malko razjasniš...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Sub Jan 02, 2010 12:29 pm

alea ::Ja ne da nisam ćutljiva, nego sam previše brbljiva...dobro,malo više tu ima i do strelca Wink Vidi se koliko su dugački maji postovi...Smile

Ali, imala sam baš priliku da pričam sa osobom koja ima ME u vodoliji, a taj je toliko ćutao, da naša komunkacija nikad nije išla u istom smeru. Meni se uvek činilo da ja puno brbljam, pa sam se vremenom tako povlačila u ćutanje...što meni nikako nije odgovaralo. Neverovatno kako se nismo razumeli, još su nam ME bili u egzaktnom kvadratu. Da smo uspeli da uspostavimo minimum komunikacije možda bi mnoge stvari drugačije bile završene, ovako su ostale nedorečene, a to ME u škorpiji ne voli, on mora da dovede stvari na čistac, da ih razloži na komadiće.

Samo, ME u škorpiji zaista ume da shvata stvari ozbiljno, ne onako šarlatanski, površno, ili lepršavo, već zaista duboko i studiozno...što ne znači da nema smisla za humor, već i njegov humor uvek ima neku skrivenu poruku, misao.

ME u škorpiji ne voli one glupe, naivne komedije. Do ludila će da ga dovodu prostakluci i humor zasnovan na njima. A to će do suza zasmejati jednog površnog ME koji ne voli previše da se udubljuje u skrivene poruke i zagonetke.

DUŠE, zašto misliš da najviše liči da je pad ME u TA? Ne znam da li poznajem nekog, pa čisto da nam malko razjasniš...

Zato što je ta TA okrenut materijalnom a ME je intelektualna planeta
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 5 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu