Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merkurova egzaltacija

+3
Čarobnica
hajkula
Tajna
7 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:21 pm

DUH ::Dosta je ovaj pad ME u Biku

A st cemo sa tumacenjem Merkura u Sc, na to cemo da zazmurimo. pale
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 8:23 pm

Tajna ::
DUH ::Dosta je ovaj pad ME u Biku

A st cemo sa tumacenjem Merkura u Sc, na to cemo da zazmurimo. pale

Ne to znači da ako je u padu u Biku, znači da je egzaltiran u Škorpiji
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:25 pm

DUH ::
Tajna ::
DUH ::Dosta je ovaj pad ME u Biku

A st cemo sa tumacenjem Merkura u Sc, na to cemo da zazmurimo. pale

Ne to znači da ako je u padu u Biku, znači da je egzaltiran u Škorpiji

Pa valjda o tome raspravljamo, da svakako nije egzaltiran u Skorpiji, valjda je oko toga diskusija, ja i nisam rekla da je dobar u Biku, niti je to rekao neko drugi...

Znaci slazes se da nije najbolji u Scorpiji posle svojih sedista?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:29 pm

E sad priznajem da sam te pogresno razumela, znaci tebi je dovoljno da je negde los da mora u suprotnom znaku biti dobar. Zasto onda ne odgovoris na MIlekicevo tumacenje Merkura u Skorpiji. Pa nemoj izvlaciti iz konteksta samo ono sto ti odgovara ako dajes odgovor daj kompletan a ne samo ono sto ti u tom trenutku odgovara. To je detinjasto!

Kazi sta mislis o Milekicevom opisu ME u Sc!!!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:33 pm

Tajna ::Pre nego sto napustis konverzaciju sto je tvoje pravo samo bih te zamolila da mi odgovoris gde si nasao da je PL egzaltiran u Ovnu.

Opet ne odgovaras na ovo pitanje! Zahtevas na nekim postovima direktan odgovor a sam ga ne dajes! Ko je rekao ...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 8:34 pm

Tajna ::

Znaci slazes se da nije najbolji u Scorpiji posle svojih sedista?

Ne, rekao sam ti da je najjači posle sedišta u Škorpiji i kad nadješ novi argument razmisliću, ovo sve je nedovoljno jer ti ne razumeš Škorpiju bez obzira na UR u SC a meni je i genetika i 2 intelektualne planete i VE (ali nju ne računam) mada je prenela ono što MA u AQ kaže NE u 3p 60 PL
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:35 pm

DUH ::
Tajna ::

Znaci slazes se da nije najbolji u Scorpiji posle svojih sedista?

Ne, rekao sam ti da je najjači posle sedišta u Škorpiji i kad nadješ novi argument razmisliću, ovo sve je nedovoljno jer ti ne razumeš Škorpiju bez obzira na UR u SC a meni je i genetika i 2 intelektualne planete i VE (ali nju ne računam) mada je prenela ono što MA u AQ kaže NE u 3p 60 PL

Za ovo sam se vec ispravila, pogresno sam razumela... Daj mi odgovori na ovo sto te pitam!!!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 8:39 pm

Tajna ::E sad priznajem da sam te pogresno razumela, znaci tebi je dovoljno da je negde los da mora u suprotnom znaku biti dobar. Zasto onda ne odgovoris na MIlekicevo tumacenje Merkura u Skorpiji. Pa nemoj izvlaciti iz konteksta samo ono sto ti odgovara ako dajes odgovor daj kompletan a ne samo ono sto ti u tom trenutku odgovara. To je detinjasto!

Kazi sta mislis o Milekicevom opisu ME u Sc!!!

Mislim da je to egzaltacija jer čovek ima tamnu i svetlu stranu, dobro i zlo, negde suprotnost mora da se izrazi a aspekti će pokazati kako izlazimo na kraj sa snagom zla ili moći da zlo transformišemo u dobro jer ćeš se složiti da u meni i posle toliko godina nema toliko zla i lošeg koje bi donele te planete u SC a posebno ME koji mi je pomogao da shvatim snagu zla i ne činim ga i pored 90 MA....

Istina je jedino da ne činim ni nešto posebno dobro, ustvari ne činim ništa, želim samo da shvatim SA 0 ME u SC
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:40 pm

DUH ::
Tajna ::

Znaci slazes se da nije najbolji u Scorpiji posle svojih sedista?

Ne, rekao sam ti da je najjači posle sedišta u Škorpiji i kad nadješ novi argument razmisliću, ovo sve je nedovoljno jer ti ne razumeš Škorpiju bez obzira na UR u SC a meni je i genetika i 2 intelektualne planete i VE (ali nju ne računam) mada je prenela ono što MA u AQ kaže NE u 3p 60 PL

To sto ti razumes Skorpiju ne govori da razumes Merkura, o kome je rec!!! A to jos manje dokazuje njegovu egzaltaciju u Skorpiji, to samo govori da ti imas naglaseno ovo sto je Milekic gore pisao. Sto brkas babe i zabe?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:42 pm

DUH ::
Tajna ::E sad priznajem da sam te pogresno razumela, znaci tebi je dovoljno da je negde los da mora u suprotnom znaku biti dobar. Zasto onda ne odgovoris na MIlekicevo tumacenje Merkura u Skorpiji. Pa nemoj izvlaciti iz konteksta samo ono sto ti odgovara ako dajes odgovor daj kompletan a ne samo ono sto ti u tom trenutku odgovara. To je detinjasto!

Kazi sta mislis o Milekicevom opisu ME u Sc!!!

Mislim da je to egzaltacija jer čovek ima tamnu i svetlu stranu, dobro i zlo, negde suprotnost mora da se izrazi a aspekti će pokazati kako izlazimo na kraj sa snagom zla ili moći da zlo transformišemo u dobro jer ćeš se složiti da u meni i posle toliko godina nema toliko zla i lošeg koje bi donele te planete u SC a posebno ME koji mi je pomogao da shvatim snagu zla i ne činim ga i pored 90 MA....

Istina je jedino da ne činim ni nešto posebno dobro, ustvari ne činim ništa, želim samo da shvatim SA 0 ME u SC

Ok ako tebi Milekicev tekst opisuje egzaltaciju, nemam sta drugo dodati! Tvoje pravo misli kako hoces, ali mi OPET nisi odgovorio za PL u Ar!!!!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 8:45 pm

Tajna ::[
To sto ti razumes Skorpiju ne govori da razumes Merkura, o kome je rec!!! A to jos manje dokazuje njegovu egzaltaciju u Skorpiji, to samo govori da ti imas naglaseno ovo sto je Milekic gore pisao. Sto brkas babe i zabe?

Ajde ovako, ako je UR viša oktava ME a UR egzaltiran u SC zar nije logično da i ME bude egzaltiran tamo gde i njegova viša oktava, pogotovo što sve što si prepisala o ME u TA liči na njegov PAD
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:48 pm

Okay, ti si olicenje shvatanja i znanja i ne verujes cak ni Milekicu, neka bude tako...

A i Dupor opisuje egzaltaciju pa kaze:

"Koncentracija, satira, ostar na peru, zajedljiv humor, problem smrti, cinik, skeptik, metaforican..."

Sve to lici na egzaltaciju!!! Nemoguc si!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:50 pm

DUH ::
Tajna ::[
To sto ti razumes Skorpiju ne govori da razumes Merkura, o kome je rec!!! A to jos manje dokazuje njegovu egzaltaciju u Skorpiji, to samo govori da ti imas naglaseno ovo sto je Milekic gore pisao. Sto brkas babe i zabe?

Ajde ovako, ako je UR viša oktava ME a UR egzaltiran u SC zar nije logično da i ME bude egzaltiran tamo gde i njegova viša oktava, pogotovo što sve što si prepisala o ME u TA liči na njegov PAD

Vec sam ti kod Urana objasnila zasto nije tako ali evo prekopiracu da ti bude jasnije, pa procitaj ponovo.

Sto se Uranove egzaltacije u Skorpionu tice, za razliku od Merkura njegova priroda se egzaltirano izrazava u "gadnom, smrcu obojenom Skorpionu". Uran je revolucionar i on radi na tome da porusi prethodno izgradjena itelektualna shvatanja, zarad novih ideja kojima tezi. On je taj koji ce zbog ideje da pobije ljude, zarad humanizma da zapocne rat, to jeste njegov paradoks. On je hrabar i neustrasiv, ne uzmice pred problemima, ne plasi se smrti i moze da podnese surovost Skorpiona. On je taj koji ce poubijati tirane da spase neduzne i zato savrseno razume smrt i gadost koju Skorpion nosi. Sa druge strane to se ne moze reci za Merkura, on je jak na recima a slab na delima, vrlo je plasljiv - kukavica, pa mu priroda Skorpiona nikako ne lezi. Skorpion sa druge strane daje dubinu Merkuru, ukoliko je tu polozen, niko nije rekao da je to lose, ali nije toliko dobro koliko ti predstavljas. Pa onda kako daje dubinu Merkuru daje dubinu i Uranu, pa su Uranove ideje jos izrazenije i jos revolucionarnije ako je tamo polozen. Znaci moras da posmatras prirodu planete da bi znao kako ce u nekom znaku da se ponasa. Uranu lezi Skorpija, Merkuru ne toliko.

Da li pravis razliku sada?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 8:52 pm

Tajna ::, ali mi OPET nisi odgovorio za PL u Ar!!!!

Ne sećam se ali toliko me poznaješ da nisam to izmislio, jesam li nekada nešto bez potrebe slagao

I bez tog odakle sam pročitao, zar nije logično da od svih znaka PL se izražava najjače u AR, naravno posle SC
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:55 pm

Isto tako je Neptun visa oktava Venere, a Veneri takodje nije zgodno u Neptunovom znaku egzaltacije Vodoliji!!! Jedno ne podrazumeva ili eliminise drugo!


Poslednji izmenio Tajna dana Uto Avg 18, 2009 9:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:58 pm

DUH ::
Tajna ::, ali mi OPET nisi odgovorio za PL u Ar!!!!

Ne sećam se ali toliko me poznaješ da nisam to izmislio, jesam li nekada nešto bez potrebe slagao

I bez tog odakle sam pročitao, zar nije logično da od svih znaka PL se izražava najjače u AR, naravno posle SC

Ne to je preveliki okidac za tu atomsku bombu, ne bi izrazio to malo dobrih osobina koje ima, suvise agresije za njegovu vec razaracku prirodu. U principu Pluton jeste zar ali ispod vode u vatri on postaje sama eksplozija!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 9:02 pm

Tajna ::Okay, ti si olicenje shvatanja i znanja i ne verujes cak ni Milekicu, neka bude tako...

A i Dupor opisuje egzaltaciju pa kaze:

"Koncentracija, satira, ostar na peru, zajedljiv humor, problem smrti, cinik, skeptik, metaforican..."

Sve to lici na egzaltaciju!!! Nemoguc si!

Rekao sam ti da ta 2 reda nije jedino što je pisao o ME u SC, prelistaj ponovo rekao sam ti pa ćeš naći još opisa a mene mrzi sad da tražim
a evo šta su rekli svi pomalo :

Ima veoma izražen uticaj, daje dubinu i koncentraciju misli, jaku logiku, prilično duboke analize i nenadmašnu kritiku stvari. Neobičan talenat za cinizam, sarkazam i ironiju. Pitanja smisla života, sagledavanje smrti, patnje, sklonost ka tajnim, onostranim i okultnim naukama. Ako je vladalac hor. snaga misli i reči je izvesna, kao i magičnost literarnog izraza. Ima mogućnost da ono što razume i spozna, odmah neodoljivo sprovede u akciju i život. Spoznaja prolaznosti života, smrti i besmislenosti života stoje naspram akcije. Njegova deca dožive tugu u mladosti.
LA stvara neobično svadljivu osobu, otrovnog jezika i ubojitih misli.
Koncentracija, satira, oštar na peru, zajedljiv humor, problem smrti, skeptik, cinik, metaforičan.

OŠTRINA – kritičan, skeptičan, pronicljiv, sumnjičav, ponekad tajnovit, ima fiksne stavove, teško menja mišljenje, silovit, nekad vrcav duh a nekad rečima povredi druge, sklon preteranoj oštrini reči (usmeno i pismeno), slojevit ali retko milosrdan um, ono što zamisli nepokolebljivo postiže, prevazilazi sve prepreke. Dobro za poslove isceliteljstva, hemiju, fotografiju, detektivski rad, okultizam, naučni rad i veliki biznis. LA – izvlači korist iz tuđih slabosti, donosi nepovoljan sud o drugima sa manje sreće.

DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 9:05 pm

Tajna ::
Da li pravis razliku sada?

Da ali mi sad nije logično da UR viša oktava ME
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 9:06 pm

Tajna ::

Ne to je preveliki okidac za tu atomsku bombu, ne bi izrazio to malo dobrih osobina koje ima, suvise agresije za njegovu vec razaracku prirodu. U principu Pluton jeste zar ali ispod vode u vatri on postaje sama eksplozija!

Šta pričaš, jesi videla da su egzaltacije sve u nesrodnim znacima i sad ti smeta PL egzaltacija u vatri
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 9:12 pm

Tajna ::Isto tako je Neptun visa oktava Venere, a Veneri takodje nije zgodno u Neptunovom znaku egzaltacije Vodoliji!!! Jedno ne podrazumeva ili eliminise drugo!

VE u AQ ja ovde vidim srodno izražavanje

Neobična, moderna lepota, zavodljiv šarm i otvorenost u ljubavi. Nije ljubomoran, želi prijateljski bez mnogo priče da stupi u emotivni i seksualni kontakt. Omiljenost kod žena je izvesna. Visok originalni moderan umetnički potencijal i stil, sa naročitom sklonošću ka baletu i igri. Uvek okrenut humanim delima, bratstvu i plemenitosti. Sve žene vezane za VH su samostalne, nezavisne, slobodoumne i otvorene, ali svima je moguće naglo iskušenje i duple veze. Ovo je potraga za lepom karakternom i plemenitom osobom, koja se često ne može naći. Majka je u mladosti bila vrlo lepa, slobodnih nazora u ljubavi za čim kasnije žali, jer postavši supruga prestaje da živi. Sestra je naklonjena igri, baletu, a i majka je u mladosti volela da igra…
Društven, pristupačan, slobodna ljubav, bez ljubomore, humana osećanja, produhovljena umetnost.

DISTANCIRANOST – hladnokrvan, miran, sabran, prijateljski nastrojen, popularan i nesebičan, sklon duplim vezama, živi u skladu sa sopstvenim pravilima bez obzira koliko su društveno prihvatljiva, ljubavne veze su iznenadne ali ne i trajne, partner može biti ljubavnik i prijatelj a VH očekuje od njega i mentalne podsticaje i raznovrsnost, nije posesivan, beži kad oseti da neko želi da ga veže, intuitivan, dobro saradjuje sa prijateljima ili grupama. Zainteresovan za umetničke oblike, pravosudne reforme i tehnička otkrića. LA – odsutan duhom, hladan, tvrdoglav, sklon seksualnom eksperimentisanju.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 9:13 pm

To je potpuno druga diskusija i nije ni bitno, mozda si i u pravu, mozda i nije los u Ar, ali sigurno tamo nije egzaltiran.

Nego vrati se i na Duporovo tumacenje ME u Sc, jel ti i to lici na opis egzaltacije?

Druga stvar rekao si da poznajes Skorpiju, ali kakve to veze ima sa Merkurom i njegovom egzaltacijom? To sto je tebi naglasena Scorpija ne govori da ti znas gde je Merkurova egzaltacija, zasto si to uopste naveo? Zar ti to ne zvuci apsurdno?

Da li ti je sada jasnije objasnjenje zasto je Uranu dobro u Skorpiji a Merkuru nije i da jedno ne podrazumeva drugo?

Molim te ne teraj me da sve pisem nekoliko puta nego daj odgovorna postavljeno pitanje ako vec ucestvujes u diskusiji!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 9:17 pm

DUH ::
Tajna ::Isto tako je Neptun visa oktava Venere, a Veneri takodje nije zgodno u Neptunovom znaku egzaltacije Vodoliji!!! Jedno ne podrazumeva ili eliminise drugo!

VE u AQ ja ovde vidim srodno izražavanje

Neobična, moderna lepota, zavodljiv šarm i otvorenost u ljubavi. Nije ljubomoran, želi prijateljski bez mnogo priče da stupi u emotivni i seksualni kontakt. Omiljenost kod žena je izvesna. Visok originalni moderan umetnički potencijal i stil, sa naročitom sklonošću ka baletu i igri. Uvek okrenut humanim delima, bratstvu i plemenitosti. Sve žene vezane za VH su samostalne, nezavisne, slobodoumne i otvorene, ali svima je moguće naglo iskušenje i duple veze. Ovo je potraga za lepom karakternom i plemenitom osobom, koja se često ne može naći. Majka je u mladosti bila vrlo lepa, slobodnih nazora u ljubavi za čim kasnije žali, jer postavši supruga prestaje da živi. Sestra je naklonjena igri, baletu, a i majka je u mladosti volela da igra…
Društven, pristupačan, slobodna ljubav, bez ljubomore, humana osećanja, produhovljena umetnost.

DISTANCIRANOST – hladnokrvan, miran, sabran, prijateljski nastrojen, popularan i nesebičan, sklon duplim vezama, živi u skladu sa sopstvenim pravilima bez obzira koliko su društveno prihvatljiva, ljubavne veze su iznenadne ali ne i trajne, partner može biti ljubavnik i prijatelj a VH očekuje od njega i mentalne podsticaje i raznovrsnost, nije posesivan, beži kad oseti da neko želi da ga veže, intuitivan, dobro saradjuje sa prijateljima ili grupama. Zainteresovan za umetničke oblike, pravosudne reforme i tehnička otkrića. LA – odsutan duhom, hladan, tvrdoglav, sklon seksualnom eksperimentisanju.

Vec sam rec distanciranost ne odgovara Venerinoj prirodi, znaci sam si sebi dao odgovor. Sklonost duplim Vezama kao i mnogo drugih stvari koje si naveo nisu u Venerinoj prirodi, znaci krivi sliku onoga sto Venera treba biti! Uostalom to nije tema ovde, mozemo i o tome diskutovati, ali ne ovde, nego se ti lepo vrati i odgovori na one postove i na pitanja koja sam postavila a ticu se Merkurove egzaltacije. Znas da moramo da se drzimo teme...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 9:22 pm

DUH ::
Tajna ::Okay, ti si olicenje shvatanja i znanja i ne verujes cak ni Milekicu, neka bude tako...

A i Dupor opisuje egzaltaciju pa kaze:

"Koncentracija, satira, ostar na peru, zajedljiv humor, problem smrti, cinik, skeptik, metaforican..."

Sve to lici na egzaltaciju!!! Nemoguc si!

Rekao sam ti da ta 2 reda nije jedino što je pisao o ME u SC, prelistaj ponovo rekao sam ti pa ćeš naći još opisa a mene mrzi sad da tražim
a evo šta su rekli svi pomalo :

Ima veoma izražen uticaj, daje dubinu i koncentraciju misli, jaku logiku, prilično duboke analize i nenadmašnu kritiku stvari. Neobičan talenat za cinizam, sarkazam i ironiju. Pitanja smisla života, sagledavanje smrti, patnje, sklonost ka tajnim, onostranim i okultnim naukama. Ako je vladalac hor. snaga misli i reči je izvesna, kao i magičnost literarnog izraza. Ima mogućnost da ono što razume i spozna, odmah neodoljivo sprovede u akciju i život. Spoznaja prolaznosti života, smrti i besmislenosti života stoje naspram akcije. Njegova deca dožive tugu u mladosti.
LA stvara neobično svadljivu osobu, otrovnog jezika i ubojitih misli.
Koncentracija, satira, oštar na peru, zajedljiv humor, problem smrti, skeptik, cinik, metaforičan.

OŠTRINA – kritičan, skeptičan, pronicljiv, sumnjičav, ponekad tajnovit, ima fiksne stavove, teško menja mišljenje, silovit, nekad vrcav duh a nekad rečima povredi druge, sklon preteranoj oštrini reči (usmeno i pismeno), slojevit ali retko milosrdan um, ono što zamisli nepokolebljivo postiže, prevazilazi sve prepreke. Dobro za poslove isceliteljstva, hemiju, fotografiju, detektivski rad, okultizam, naučni rad i veliki biznis. LA – izvlači korist iz tuđih slabosti, donosi nepovoljan sud o drugima sa manje sreće.


Podebljala sam ti sve negativne stvari koje si naveo a koje samim tim ne spadaju u egzaltaciju. Egzaltacija naglasava dobre strane neke planete ne lose, debilitiranost potencira lose strane svake planete, to su osnovne stvari. Ovde je previse naglasaka na negativnosti ME tako da nije probudjeno najbolje od onoga sto ima da ponudi.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 9:23 pm

Tajna ::

Molim te ne teraj me da sve pisem nekoliko puta nego daj odgovorna postavljeno pitanje ako vec ucestvujes u diskusiji!

Ako je PL egzaltiran u SC onda je ME egzaltiran u VI i sva diskusija je bez veze jer povlačiš argumente kako ti odgovara a za ME i UR u SC sam ti rekao da ako uzmemo kao tačno tvoje tumačenje obe planete u SC onda nije logično da u istom znaku UR kao viša oktava ME bude egzaltiran a ME ne bude ...
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 9:25 pm

Tajna ::

Podebljala sam ti sve negativne stvari koje si naveo a koje samim tim ne spadaju u egzaltaciju. Egzaltacija naglasava dobre strane neke planete ne lose, debilitiranost potencira lose strane svake planete, to su osnovne stvari. Ovde je previse naglasaka na negativnosti ME tako da nije probudjeno najbolje od onoga sto ima da ponudi.

Pa pročitaj loše aspekte drugoih egzaltiranih planeta u tim znacima pa ćeš naći isto toliko negativnoszti
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 3 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu