Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

+3
Milica
afrodita
Flora
7 posters

Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  Flora Pet Okt 02, 2009 10:48 pm

U poslednje vreme me koleginica na poslu jako nervira i evidentna je nasa netrpeljivost.
Ja za sada cutim i trpim, jer sam se jednom verbalno zakacila sa njom i prosla ko bos po trnju!
Ona ima MO i SO u padu, VE i JU u izgonu...4 planete u Skorpiji
U sinastriji moje planete su plave u unutrasnjem krugu, a njene crvene boje u spoljnom krugu.

Pitam se da li je moguce prevazici ovo stanje ili da ja dizem sidro?

http://www.dodaj.rs/f/e/gt/2HIBGhvo/y.gif
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  afrodita Sub Okt 03, 2009 12:10 am

Eeeeehhhh, draga Flora, ti ima taj problem sa koleginicom, a ja sa kolegom..Ne mogu ovde da ti pomognem, jer sam slaba za tako nesto-uporedjivanje horoskopa, ali ti savetujem da ne mozes ispraviti krive drine. Eto mozda mi imamo neke planete koja nas navode na "ispravljanje krivih drina" meni je to sudbina-izgleda zabelezeno da se cimam na poslu, a osobito sada kada Mars bude usao u znak Lava!!!!! Samo hrabro.
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  Milica Sub Okt 03, 2009 12:56 am

A gde je karta?
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  Kocka je bacena Sub Okt 03, 2009 2:18 am

Flora ::U poslednje vreme me koleginica na poslu jako nervira i evidentna je nasa netrpeljivost.
Ja za sada cutim i trpim, jer sam se jednom verbalno zakacila sa njom i prosla ko bos po trnju!
Ona ima MO i SO u padu, VE i JU u izgonu...4 planete u Skorpiji
U sinastriji moje planete su plave u unutrasnjem krugu, a njene crvene boje u spoljnom krugu.

Pitam se da li je moguce prevazici ovo stanje ili da ja dizem sidro?

http://www.dodaj.rs/f/e/gt/2HIBGhvo/y.gif

teško da ćeš uspeti izaći sa njom na kraju,pošto ima Me u sco,koji daj oštar jezik,0 Ur,pa kad izrekne,napravi paljbu.....ti,čini mi se,mnogo teže doživljavaš ovu situaciju nego ona,s obzirom da su ti lične planete napadnute od strane njenih,tvoje Sunce je napadnuto od strane njenog Pl,a najveći problem predstavlja njen Sa koji pravi 0 tvoj Mo i 180 tvoj Me....tvoj Mo se posebno guši pod ovim Sa....
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  afrodita Sub Okt 03, 2009 2:19 am

Florina je ispod teksta, ako to pitas? Very Happy
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  Flora Sub Okt 03, 2009 9:43 am

Kocka je bacena ::
teško da ćeš uspeti izaći sa njom na kraju,pošto ima Me u sco,koji daj oštar jezik,0 Ur,pa kad izrekne,napravi paljbu.....ti,čini mi se,mnogo teže doživljavaš ovu situaciju nego ona,s obzirom da su ti lične planete napadnute od strane njenih,tvoje Sunce je napadnuto od strane njenog Pl,a najveći problem predstavlja njen Sa koji pravi 0 tvoj Mo i 180 tvoj Me....tvoj Mo se posebno guši pod ovim Sa....

Hvala ti, Kockice. I love you
Meni posebno tesko padaju ovi aspekti koji dodatno podrazavaju moje natalne. Mislim da mi probleme pravi SAOMO. A tek ova opozicija njenog PL iz 8 kuce na moje SO u X!



Milice, evo karte sinastrije, ima je i u I postu na temi. No
http://www.dodaj.rs/f/e/gt/2HIBGhvo/y.gif
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  senka023 Ned Okt 04, 2009 11:35 pm

Uh, meni je problematican ovaj Saturn na Mesecu.
Ama , jel i njen Saturn hoce da te necim nauci?

E vala, ti ga ga bas pretera sa ucenjem?
Samo covek da misli : "Kad ce raspust?"
Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Icon_biggrin
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  Milica Pon Okt 05, 2009 12:08 am

Meni ova karta neće uopšte da se otvori. Suspect
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  Flora Sub Okt 10, 2009 4:53 pm

senka023 ::Uh, meni je problematican ovaj Saturn na Mesecu.
Ama , jel i njen Saturn hoce da te necim nauci?

E vala, ti ga ga bas pretera sa ucenjem?
Samo covek da misli : "Kad ce raspust?"
Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Icon_biggrin

E, drage moje ja uopste nisam videla da ste mi pisale... Sad
Izvinite zbog toga... Embarassed
Ma, ona je najpametnija i sve zna i nikada nista ne gresi. A ako slucajno i pogresi, uvek sam kriva ja ili neko drugi.
Inace duplo krace radi nego ja, imamo podeljena svaka svoj delokrug rada (sa tim da ona atakuje na moj deo posla), ali je nuzno da imamo medjusobnu komunikaciju. U hijerarhiji je na pola stepenicu nize od mene, ali je vrlo vesta da bude licimerna, da slaze (a da ne trepne) i da se sefu "uvlaci u zadnjicu" (izvinite na izrazu). Ima toga jos, ali da ne predje u ogovaranje...


Pa Milice, kako ti se karta ne otvara! No
Evo stavicu opet, probaj:

http://www.dodaj.rs/f/e/gt/2HIBGhvo/y.gif
Moze li sada? affraid

Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  hajkula Sub Okt 10, 2009 5:57 pm

Flora, kako da ti kazem da mi je poznato o cemu pises... Cool

Prvo kreni od sebe. Da li i cime ti nju provociras, iritiras? Pogledaj svoj merkur i mars koji je u blizancima. Ne mora tu da bude zle namere. Tek nepromisljenost, netakticnost, brzi jezik od pameti, brljivost. Kod nje je uocljivo da pamti, zlopamtilo je. I iza ljubaznosti se krije vrebanje, cekanje na trenutak da uzvrati. A da ima masku na licu, ima.
Ako izvrce neke tvoje reci, informacije koje dobija od tebe, salji joj mailom, komunicirajte mailom. Probaj da udjes u njenu licnost, da se stavis u njenu kozu, udjes u njene cipele... Probaj da je razumes, bez optuzbi, bez losih misli i osecanja.
Znas, mi se srecemo da bi nesto naucili. Drugi su nase ogledalo. Mi njih gledamo i kroz sebe, projektujemo sebe na njih, podsvesno. I oni nas tako dozivljavaju.
Razmisli, zasto ti tako dozivljavas, zasto se ti tako osecas, koje emotivno dugme ti pritisne, ko je recimo u tvom detinjstvu, mladjim danima umeo slicno dugme da pritisne?
Nije stos da bezis od nje i od slicnih, nego da uvidis o cemu se tu radi, da razresis jer u suprotnom slicni likovi i problemi sa takvima ce se vracati u tvoj zivot.
Znaci, prvo da sama sa sobom razresis zasto ti iznutra reagujes kako reagujes.

Cool Prosla i prolazim. A da je lako, nije.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  Flora Sub Okt 10, 2009 10:53 pm

Hvala ti, Hajkula. sunny
O delu ovoga sto si napisala, ja vec poodavno razmisljam...
Sto se tice brzeg jezika od pameti, to mi je zaista mana, ali cesto mi se desava da bez ikakve lose namere kazem ljudima istinu u lice i da se oni osecaju povredjenim. Ja ne umem da zavijam cinjenice u celofan, niti da taktiziram. Pa posto me je moja istina kostala, sada u maniru riba gutam i cutim, dok ne eksplodiram.
Pokusavam i donekle uspevam da smirim taj MA u blizancima, koji ima sklonost ka verbalnim sukobima. Cak celo vreme dok je SA u Devici, sam ja ta koja je povredjivana, ali bez zelje i snage za rasprave.
A drugi deo mi je dao jos vise tema za duboko razmisljanje o sebi.

Ja ne verujem da mogu i da umem da se stavim u njenu kozu?!
I na koji nacin da se izborim sa njenim PL u VIII kuci koji pravi opoziciju sa mojim SO u X?
Koncepcijski mi smo totalne suprotnosti, horoskop samo to potvrdjuje!
Ona Vaga, ja Ovan..
Ona ACS Jarac, ja ASC Rak..

Tri ili cetri puta sam pokusavala da razgovaram sa njom o tome, ali ona jednostavno ne zeli ni da me saslusa do kraja!
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  hajkula Ned Okt 11, 2009 12:58 am

Da, vidim da je tesko. Ona asc jarac, ti rak a vladar njenog asc saturn je na vladaru tvog asc mesecu.

Imam jednu koleginicu koja mi je draga, zaista draga. Njen mesec je u vodoliji a ja ga pritiskam saturnom. Ko zna kako bi teklo nase druzenje da ne znam astrologiju. Tacno osetim kad je nazuljam, pa odmah popravljam. Pruzim dodatak, neko objasnjenje provucem. Pazim. Srecom, zena je vrlo inteligentna, devica sa merkurom u vagi i u trigonu sa mesecom.

Nije dobro imati skorpiona za neprijatelja. Nije dobro imati skorpiona za konkurenta. Vrlo su intutivni a ako su skloni nekim niskostima, nizi tipovi, mogu da budu vrlo nezgodni. Svoju intuiciju mesaju sa svojim sumnjama kada okolinu dozivljavaju kao neprijateljsku. Konkurent je tada za njih neprijatelj a cilj opravdava sredstvo. Nema oprosta kada im se neko zameri.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  Flora Ned Okt 11, 2009 9:35 am

hajkula ::Da, vidim da je tesko. Ona asc jarac, ti rak a vladar njenog asc saturn je na vladaru tvog asc mesecu.

Nije dobro imati skorpiona za neprijatelja. Nije dobro imati skorpiona za konkurenta. Vrlo su intutivni a
ako su skloni nekim niskostima, nizi tipovi, mogu da budu vrlo nezgodni.

Svoju intuiciju mesaju sa svojim sumnjama kada okolinu dozivljavaju kao neprijateljsku. Konkurent je tada za njih neprijatelj a cilj opravdava sredstvo. Nema oprosta kada im se neko zameri.

Nisam sigurna da je mogu klasifikovati u klasicne nize tipove, mada karakterno naginje ka tome. Ali ima SO, MO u padu, VE i JU u izgonu, certi licne planete...
Ne znam kako cu se ja izboriti sa svim ovim!
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  hajkula Ned Okt 11, 2009 12:09 pm

[quote="Flora

Ona Vaga, ja Ovan..
Ona ACS Jarac, ja ASC Rak..

Tri ili cetri puta sam pokusavala da razgovaram sa njom o tome, ali ona jednostavno ne zeli ni da me saslusa do kraja![/color][/quote]

Pogledaj kombinaciju,
Ona Vaga, ja Ovan..
Ona ACS Jarac, ja ASC Rak..

Razmisli o svom suncu, o ambiciji, o potrebi da sijas... (Cemu nema sta da se zameri, naravno.) Sta se sve krije iza toga? Koliko se obazires na druge? Koliko si spremna na saradnju a kolika ti je potreba da budes vodja? Ti bi i sefu da budes sef Very Happy . Ona kao vaga, zaista ume da iritira, sposobna da uvija u sareni celofan, gorak lek da oblozi cokoladom. Ume da prepozna sta drugi voli da cuje. Njegove potrebe, teznje. I slabe tacke. Ako oseti da si i malo subjektivna, a to jesi, dok pokusavas da razresis vas odnos, naravno da ce prekinuti. Nece te
ni saslusati do kraja
. I budi joj zahvalna na tome, jer moze da se folira, da te saslusa cak sa osmehom i ostavi u uverenju da je reseno. Znaci, nije nizi tip. A da svi imamo nedostatke, mane, slabosti karaktera, imamo. Razmisli o svojoj organizaciji. Zapisuj. Proveri informacije, naloge vezane za tvoj radni zadatak, tacnije proveri da li si dobro razumela. Poslovno komuniciraj faksom, mejlovima - dogovor telefonom uvek potvrdi faksom, mejlom. Razmisljaj sta u sebi da poboljsas, promenis, jer samo tako mozes da utices na to da te drugi vide na drugi nacin. Cini usluge, mesec u devici, ali ne ocekuj odmah protivusluge.
A da imas sta da naucis od koleginice imas, pre svega o saradnji (i ona od tebe, nesto drugo, ali ona nije ovde...). Niste slucajna kombinacija. Posmatraj druge sto objektivnije, uci o sebi, menjaj sebe a pazljivo obavljaj svoj deo posla.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  Flora Ned Okt 11, 2009 5:44 pm

Hajkula, dala si vrlo interesnatno zapazanje... I love you
Jeste moje SO egzalirano u Ovnu, ali veruj mi ja ne zelim biti sef sefu, pogotovu ne sada i u ovoj firmi. Jer to znaci prodavanje duse djavolu, puno stresa, pritisaka, sukoba, gubnjenje sebe i nikada ne znas da li si na konju ili magarcu. Taman pomislis da si na konju, ali te onda neko dobro namagarci. Trenutno je puno vise ONA ta koja ima zelju za sto vise vlascu i da bude sef sefu, nego ja!
Ja trenutno preispitujem sebe, tj. SA me preslisava, i tezi ka transformaciji tog Ovna u emotivnog Raka!

Sto se tice toga da ona lako komunicira, to je ona povrsna flert komunikacija pogledom i stavom, sa malo sadrzajnih i znacajnih informacije (uglavnom ih mudro cuva za sebe)...ali da budem iskrena tu je napravila veliki pomak, jer je na pocetku bila okarakterisana kao neko kome je komunikacija sa ljudima bila jednosmerna!
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  Flora Pet Okt 23, 2009 8:22 pm

U momentima kada sam otvorila ovu temu situacija se opasno "zakuvavala" na poslu, uglavnom na moju stetu.
Vec sam ludela i zapisivala svaki problem koji bi nastao, da bi imala argumente ukoliko dodje do rasprave.
I resena da ja ne izazovem nikakve rasprave...
I bio je jedan kritican prelomni momenat, kada sam ja konstatovala pred svojom koleginicom glasom hladnim, bez tendencija da se svadjam i raspravljam:
" Ja mislim da ti nisi svesna kako se ponasas i zasto TO radis!"
Ona je cutala i od sutra su krenuli njeni mali pomaci u odnosu prema meni. Ja sam to prihvatila kao znak izvinjenja, zatim sam se svakodnevno vracala na ono sto je Hajkula napisala, analizirala i pokusavala da promenim/poboljsam stvari koje kod mene ne valjaju u komunikaciji i odnosima prema ljudima i kojih sam svesna. Suspect
Tako da je radna atmosfera ove nedelje bila znatno bolja! sunny

Hvala ti Hajkula, sto si mi dala podstreka za jos jedno sopstveno preisitivanje
flower
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  alea Pon Dec 28, 2009 11:52 am

Ne znam koliko je ova tema još aktuelna, ali, eto i ja imam sličnu situaciju na poslu.
Istina je da neko sa toliko planeta u Škorpiji ume da bude nezgodan. Eto i ja sam takav lik ponekad.

Imam takodje koleginicu koja me izludjuje! A imamo dosta sličnosti. Ja sam dupli strelac sa vladarom u vodoliji, ona vodolijia/strelac, obe imamo VE u jarcu, i NE na asc, e sad, ja imam ME i MO u škorpiji a ona u jarcu. Obema je vladar JU, ali moj je u vodoliji, lepo aspektovan od SO,NE,ASC i PL na MC, dok je njen u ovnu 180 PL...MO njen u izgonu moj u padu, ali je njen ME retro i još 180 SA...MO joj je takodje u kvadratu sa PL, bez uvrede, ona je za mene jedan tupson i glupson koji samo gura svoje fizičke atribude kolegama pod nos, nameće se bez stida i srama, zadiže suknju, skida se u grudnjak da joj kolega masira ledja...kako samo može neko sa kombinacijom dva "slobodna" znaka (strelca i vodolije sa aflikovanim vladarem JU u ovnu 180 PL u vagi i VE i MO u padu!!! Sve što radi radi po mogućstvu bez upotrebe mozga, a o sramu i stidu da ne govorim...Žena koja nema ni malo manira, što mene zgražava...Inače je maher za manipulaciju! A kako i neće, sam NE na asc + vladar asc aflikovan od PL i MA 180 NE? Kada progovori iz usta i očiju joj viri, da ne kažem sada šta...sve se svodi na razgovore o sexu sa kolegama, nameće se onako bestidno, dok sa koleginicama glumi neku empatiju, zabrinutost za tudju decu, zdravlje...licemer kome ravnog nema...a u suštini, sa njom ne možeš voditi razgovor o bilo čemu, jer ona nema interesovanja i sa njom nemaš o čemu da pričaš...

U sinastriji je njen MA u mojoj 7. kući i mislim da pravi nekih 180 sa mojim stelijumom na ASC, pa pretpostavljam da me to iritira. Međutim, moj SA je 180 sa njenom VE a ni njen MO nije predaleko, tako da je nju uglavnom ignorišem, kad god mogu...svojim ćutanjem joj stavim do znanja koliko je u pojednim momentima doživljavam jadnom...

Još je moj PL ( dispozitor mog MO i ME ) na MC, pa ja baš i ne volim autoritete, pogotovo po zvanju a ne po znanju...

Eto, tako rade škorpijie, zavuku se u sebe i ćute...Ne čekam ja da nekom nešto vratim, ona samu sebe dovede u glupost, i sama sebe degradira...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost? Empty Re: Da li je moguce prevazici losu komunikaciju i netrpeljivost?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu