Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orbisi u sinastriji!

+4
venerica
Kocka je bacena
Milica
golicava mašta
8 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Milica Sre Okt 28, 2009 6:03 pm

ЈA sam u masi veza imala ma0pl.

Uglavnom su bile veze sa starijima pa im moj Mars na 10* Vage taman stane uz Plutona, na ili ispod, ali bude tu.

Meni je Mars vladar 5. polja, tako da se ogleda kroz strast, dobar seks...

O orbisima ću kasnije, a i o ostalim stvarima.....sad žurim. Laughing (ali sam morala da probrbljam geek )
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  golicava mašta Sre Okt 28, 2009 7:06 pm

venerica ::
Naime, dok sam čitala ovu tvoju priču, setila sam se jedne svoje ljubavi koja je bila fascinirajuća za mene. Sad sam pogledala našu sinastriju i prvo što mi je palo u oči jeste egzaktna konjunkcija mog Meseca i njegovog Urana. Način na koji je čovek okončao vezu bio je toliko šokantan da da sam mislila da nikada neću da se oporavim. Potpuna oduzetost i šok.
.

Molim te, molim te daj mi opiši kako si ti doživjela tu vašu konjunkciju Mjeseca i Urana!!
Kako si se osjećala?
Jel su ti klecala koljena, jel si pri prvom susretu osjećala navalu čudnih emocija i onog djetinjastog zatreskavanja? Laughing
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Kocka je bacena Čet Okt 29, 2009 1:25 am

golicava mašta ::
A kad te uz Pluton još i Uran šamara... Laughing
Ja se još uvijek oporavljam i dalje, iako su prošle godine otkako sam osvjestila kako to trebam prekinuti i konačno prekinula u ovo ljeto.
4,5 godine natezanja!
Od toga sam se u pauzama kada nismo trajali jer se Uran pobrinuo da prekinemo svako malo, toliko gušila i osjećala posesivno-opsesivno loše
jer on nije kraj mene da je to neopisivo.Ne možeš bez, a niti sa
To zapravo uopće niti formalno nije bila veza, ali je bio takav bolestan odnos da fala bogu se sukladno tranzitima više neće ponovit za moga života!

Koliko si imala orbis za ove konjunkcije MA0PL i sl?

e,mnogo mi je poznat taj osećaj:ne možeš bez,ne možeš sa....

prolazim trenutno kroz još jedan raskid:smuvali smo se u martu ove godine,mada smo se upoznali još mnogo ranije,ali kada smo se sreli posle godinu i po dana,samo smo poleteli jedno prema drugom Very Happy ....imamo obostrano Ma0PL,njegov Pl na mom Ma-orbis 2*30' aplikacioni aspekt,i moj Pl 0 njegov Ma-orbis oko 6*30' separacioni-hm,po Duporu ovo nije aspekt,ne znam.....ali,zato smo i imali njegov Ur 0 moja Ve-orbis 2* aplikacioni,i njegova Ve 120 moj Ur-orbis oko 5* aplikacioni....

raskinuli smo po ko zna koji put...ali,mislim da je ovog puta stvarno kraj....

ljubomoran je...mnogo....devica-rak,ali Mo u škorpiji i još 3 planete u škorpiji....

sex je bio fantastičan....baš........

i tako.....sad sam malo tužna........ Sad
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  golicava mašta Čet Okt 29, 2009 1:34 am

U doba kada je Dupor pisao o Plutonu, Pluton je maltene bio totalno nepoznata planeta.
Ne smijemo zaboraviti da je otkrivena tek 1930., tak da on možda i nije najbolje mjerilo.
Osobno bih kod Plutonskih tipova uzimala u obzir aspekte do 5 stupnjeva, a za konjunkciju i malo više.
Konjunkcije su ipak konjunkcije.
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Milica Čet Okt 29, 2009 1:38 am

golicava mašta ::Miilice, ajd ti postavi sinastriju od vas dvoje!Wink

Inače, poznat mi je utjecaj plutonovsko-uranskih veza, pošto su mi i samoj samo takvi tipovi veza predodređeni
jer mi je pazite ovo:
Pluton na DSC, vladar 7 p(škorpion), radi aspekte sa svim planetama(!!) i kvadrat sa Suncem - vladarem 5p!
To je smrt!
Te plutonovsko-uranske veze su svakodnevno duševno umiranje, takvo iscrpljivanje...ko da ti netko dušu siše, tako se ja osjećam Shocked
Što je još gore prije par godina sam imala tranzite Plutona i Urana koji su mi donijeli kakve lude strasti u život, da se dan danas oporavljam!

Evo Golicava mašto, baci pogled na te diiivne kvadrate. Laughing

[url=Orbisi u sinastriji! - Page 2 Milos]Miloš

[url=Orbisi u sinastriji! - Page 2 Milosijasinastrija]Ovo je sinastrija

A moj natal je u potpisu. Smile
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Kocka je bacena Čet Okt 29, 2009 1:55 am

Čoveče,koliko opozicija i kvadrata Shocked

iskreno,ne verujem da biste opstali na duže staze...

te demonske sile koje su vas privukle,bi vas i rastavile....

dobro je što si ostavila sve na platonskoj osnovi....mudrice Very Happy
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  golicava mašta Čet Okt 29, 2009 2:21 am

ahahah, jeste vidjele kako se kod Milice točno vidi i iz sinastrije di su se upoznali i di su sakriveni osjećajčići od dotičnog asistenta?Very Happy

Ti si Milice Ovan, tako da u suštini ti kvadrati, iako vladar mars odlazi u vagu i ne bi stvarali toliki problem jer je to priroda marsa, koliko njemu, ali iskreno, mislim da ne bi bili loš spoj!
Nadopunjujete se, ali obrnuto:D
On sadrži 'žensku' energiju, a ti 'mušku' Very Happy
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  venerica Čet Okt 29, 2009 12:10 pm

golicava mašta ::
venerica ::
Naime, dok sam čitala ovu tvoju priču, setila sam se jedne svoje ljubavi koja je bila fascinirajuća za mene. Sad sam pogledala našu sinastriju i prvo što mi je palo u oči jeste egzaktna konjunkcija mog Meseca i njegovog Urana. Način na koji je čovek okončao vezu bio je toliko šokantan da da sam mislila da nikada neću da se oporavim. Potpuna oduzetost i šok.
.

Molim te, molim te daj mi opiši kako si ti doživjela tu vašu konjunkciju Mjeseca i Urana!!
Kako si se osjećala?
Jel su ti klecala koljena, jel si pri prvom susretu osjećala navalu čudnih emocija i onog djetinjastog zatreskavanja? Laughing

Ne mogu reći da sam osećala neko ludilo od emocija kad sam ga upoznala, naime mi smo se poznavali dugo pre nego što se medju nama bilo šta desilo. Jeste on meni bio privlačan i zanimljiv, kao i ja njemu, postojao je fluid medju nama, ali neke druge okolnosti nam nisu isle na ruku, poticali smo iz potpuno različitih miljea, bili smo različite vere, što meni nije predstavljalo problem, ali njegovim roditeljima itekako jeste.

Vremenom, što smo se više družili bilo je sve teže kontrolisati emocije i naposletku smo oboje načisto odlepili od zaljubljenosti, mada mislim da je ovome doprineo i aspekt MO0Ne u 7. kući i njegov Ne na mom Desc. Ja sam bila spremna na sve zarad te ljubavi, bila sam u stanju odreći se svega, i roditelja i prijatelja i celog svog dotadašnjeg života. Sada iskreno mislim da me je svojim postupkom na kraju spasao od same sebe.

Na kraju, čovek je popustio pod pritiskom, vratio se roditeljima u mesto rođenja i u roku od sedam dana se oženio!!!!!
I on ima Veneru u Devici, pa kako kaže Milica, verovatno je i on izračunao šta mu se više isplati. Imam je i ja, ali uprkos njoj, ja sam uvek srljala tamo kud me vodi srce.

Posledice te njegove odluke na njega i njegov zivot su priča za sebe...
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Milica Čet Okt 29, 2009 12:14 pm

Strašno! Laughing
Od astrologije i astrologa se ne može ništa sakriti.

Nego, meni je moja naj-naj-naj-naj astrologica (koja se preselila u Rovinj Crying or Very sad i više mi nije na dohvat ruke Laughing ) rekla da nas dvoje ne bi bili loš spoj, ALI insistirala je da joj kažem da li je bar živeo s nekom ženom pre mene, dakle da li je odradio taj ružni prvi brak koji ima...a pošto nije, verovatno bi došlo do razilaska(ovo nije ona rekla, nego ja to sad kontam jer sam ušla u astrologiju, tad bukvalno ništa nisam znala pa mi nije bilo jasno ni zašto toliko insistira na tome)....mada, ona je i rekla da ne veruje da ću se ja odlučiti na vezu...odnosno rekla mi je da ako se odlučim da to mora biti pre jeseni 2006. godine, jer posle ulazi u njegov život druga žena! Shocked A pošto se ja nisam odlučila i pošto nisam verovala dovoljno astrologiji, ja sam baš dočekala tu jesen i popila korpicu od njega....ne bukvalno, ali indirktno me je stavio na distancu...skontala sam da želi sebi da da šansu sa njom. Crying or Very sad

I tako.....bila sam jaaaaako tužna...inače, to je bio period kad mi je tranzitni Saturn išao preko 1. kuće i kvadrirao Marsa kao vladara 5. kuće i Sunce...onako, baš sam se razočarala njegovim izborom.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Milica Čet Okt 29, 2009 12:15 pm

golicava mašta ::ahahah, jeste vidjele kako se kod Milice točno vidi i iz sinastrije di su se upoznali i di su sakriveni osjećajčići od dotičnog asistenta?Very Happy
Gde se vidi? Laughing
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Kocka je bacena Čet Okt 29, 2009 1:32 pm

venerica ::
I on ima Veneru u Devici, pa kako kaže Milica, verovatno je i on izračunao šta mu se više isplati. Imam je i ja, ali uprkos njoj, ja sam uvek srljala tamo kud me vodi srce.

Ti srljaš kud te srce vodi,jer ti je Mo0PL,taj aspekt ne mari za posledice vrlo često....
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  venerica Čet Okt 29, 2009 1:42 pm

Kocka je bacena ::
venerica ::
I on ima Veneru u Devici, pa kako kaže Milica, verovatno je i on izračunao šta mu se više isplati. Imam je i ja, ali uprkos njoj, ja sam uvek srljala tamo kud me vodi srce.

Ti srljaš kud te srce vodi,jer ti je Mo0PL,taj aspekt ne mari za posledice vrlo često....

Uvek sam se pitala šta je to što me neviđeno vuče da svojevoljno srljam u propast, dok mi jedan astrolog nije objasnio da je to upravo ova konjunkcija koju si ti navela. Pri tome, astrolog je to definisao kao 'katastrofalan aspekt' za ženu. Twisted Evil
Možda i jeste katastrofalan, ali uprkos tome što nekad vođena 'ludilom' koje ovaj aspekt nosi najviše naudim samoj sebi, srećna sam što su mi osećanja intenzivna i duboka. Imam utisak da bez toga ne bih bila ziva.

Ti imaš Mo90Pl... Kako se ovaj aspekt odražava na tebe?
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Kocka je bacena Čet Okt 29, 2009 1:45 pm

venerica ::
Uvek sam se pitala šta je to što me neviđeno vuče da svojevoljno srljam u propast, dok mi jedan astrolog nije objasnio da je to upravo ova konjunkcija koju si ti navela. Pri tome, astrolog je to definisao kao 'katastrofalan aspekt' za ženu. Twisted Evil
Možda i jeste katastrofalan, ali uprkos tome što nekad vođena 'ludilom' koje ovaj aspekt nosi najviše naudim samoj sebi, srećna sam što su mi osećanja intenzivna i duboka. Imam utisak da bez toga ne bih bila ziva.

Loši aspekti Mo i Pl kao što su kvadrati,opozicija,i konjukcija su jako loši za čoveka,jer donose vrlo intenzivna osećanja.....imam ga i ja,Mo90Pl-gotovo egzaktan aspekt,pa iako mi je Mo u lavu,koji po pravilu nije preterano osetljiv Mo,ja sam itekako zbog ljubavi srljala,i udarala iako sam znala da me čaka sigurna propast posle toga Very Happy
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Milica Čet Okt 29, 2009 1:59 pm

E, a vidite, ja imam u natalu i Mo 120 Pl i Ve 120 Pl, plus Mo u Raku...ali, emocije itekako umem da obuzdavam i ako su mi osećanja jaaako duboka.
Kad imam neki posao, emocije ladno ugasim.

Evo, malopre me je iznervirao dragi...međutim, sedim mirno i učim. Suspect

Nerviraću se posle.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Kocka je bacena Čet Okt 29, 2009 2:28 pm

Milica ::E, a vidite, ja imam u natalu i Mo 120 Pl i Ve 120 Pl, plus Mo u Raku...ali, emocije itekako umem da obuzdavam i ako su mi osećanja jaaako duboka.
Kad imam neki posao, emocije ladno ugasim.

Evo, malopre me je iznervirao dragi...međutim, sedim mirno i učim. Suspect

Nerviraću se posle.

mislim da imaš sasvim dovoljno znanja da znaš i sama da konjukcije,kvadrati i opozicije mnogo žešće deluju od trigona...i deluju u jednom mnogo negativnijim smislu....hoću reći,trigon ti daje dobru intuciju,i duboka osećanja,ali to može u pozitivne svrhe da se iskoristi....kada su u pitanju loši aspekti,oni na sve to daje jednu veliku dozu straha i sumnji.....
inače i meni bilo kakav vid rada pomaže u suzbijanju emocija.....

mada,ja ovde ne pričam,o nekom trenutnom uzbuđivanju,šta više podosta sam naučila sebe da kontrolišem (a pored ovog aspekta imam i Ur90ASC),imam s vremena na vreme neke ispade,ali sam poprilično postala staložena...ja ovde pričam o tome,da kada se zaljubim umem da teram nešto što i sama znam da neće biti dobro po mene (jer aspekti Mo i Pl daju i jaku intuiciju),ali svejedno ja teram,kao da me neke demonske sile privlače ka tome....ne znam ne umem da objasnim...a,dodatno na to što mi ovaj aspekt daje da jako dobro osećam ljude oko sebe i njihova stanja....
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  venerica Čet Okt 29, 2009 2:51 pm

Kocka je bacena ::
Milica ::E, a vidite, ja imam u natalu i Mo 120 Pl i Ve 120 Pl, plus Mo u Raku...ali, emocije itekako umem da obuzdavam i ako su mi osećanja jaaako duboka.
Kad imam neki posao, emocije ladno ugasim.

Evo, malopre me je iznervirao dragi...međutim, sedim mirno i učim. Suspect

Nerviraću se posle.

mislim da imaš sasvim dovoljno znanja da znaš i sama da konjukcije,kvadrati i opozicije mnogo žešće deluju od trigona...i deluju u jednom mnogo negativnijim smislu....hoću reći,trigon ti daje dobru intuciju,i duboka osećanja,ali to može u pozitivne svrhe da se iskoristi....kada su u pitanju loši aspekti,oni na sve to daje jednu veliku dozu straha i sumnji.....
inače i meni bilo kakav vid rada pomaže u suzbijanju emocija.....

mada,ja ovde ne pričam,o nekom trenutnom uzbuđivanju,šta više podosta sam naučila sebe da kontrolišem (a pored ovog aspekta imam i Ur90ASC),imam s vremena na vreme neke ispade,ali sam poprilično postala staložena...ja ovde pričam o tome,da kada se zaljubim umem da teram nešto što i sama znam da neće biti dobro po mene (jer aspekti Mo i Pl daju i jaku intuiciju),ali svejedno ja teram,kao da me neke demonske sile privlače ka tome....ne znam ne umem da objasnim...a,dodatno na to što mi ovaj aspekt daje da jako dobro osećam ljude oko sebe i njihova stanja....

Da, upravo gore navedeno je razlika između dobrih i loših aspekata Meseca i Plutona. Tvoja osecanja Milice zasigurno jesu duboka i intenzivna ali možda ne i destruktiva po samu sebe. Ti si bila dovoljno pametna da shvatiš kako je bolje da sa tvojom velikom ljubavi ostaneš na platonskom nivou jer si osećala koliko bi bilo loše po tebe da ste skupa i da ga posle toga izgubiš. Ta osobina je po meni neprocenjiv dar i treba da je koristiš konstruktivno, u svoju korist.

Mislim da je bolje da samu sebe spasavaš negoli da dodješ u situaciju da te neko toliko povredi ne bi li te spasio od same sebe. E, ja recimo redovno zapadam u situacije koje su destruktivne po mene a ne mogu sebi pomoci da se izmaknem, baš kao što je Kocka je bačena navela. Kao da me sama sotona gura Twisted Evil
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Milica Čet Okt 29, 2009 3:01 pm

Kocka je bacena ::
Milica ::E, a vidite, ja imam u natalu i Mo 120 Pl i Ve 120 Pl, plus Mo u Raku...ali, emocije itekako umem da obuzdavam i ako su mi osećanja jaaako duboka.
Kad imam neki posao, emocije ladno ugasim.

Evo, malopre me je iznervirao dragi...međutim, sedim mirno i učim. Suspect

Nerviraću se posle.

mislim da imaš sasvim dovoljno znanja da znaš i sama da konjukcije,kvadrati i opozicije mnogo žešće deluju od trigona...i deluju u jednom mnogo negativnijim smislu....hoću reći,trigon ti daje dobru intuciju,i duboka osećanja,ali to može u pozitivne svrhe da se iskoristi....kada su u pitanju loši aspekti,oni na sve to daje jednu veliku dozu straha i sumnji.....
inače i meni bilo kakav vid rada pomaže u suzbijanju emocija.....

mada,ja ovde ne pričam,o nekom trenutnom uzbuđivanju,šta više podosta sam naučila sebe da kontrolišem (a pored ovog aspekta imam i Ur90ASC),imam s vremena na vreme neke ispade,ali sam poprilično postala staložena...ja ovde pričam o tome,da kada se zaljubim umem da teram nešto što i sama znam da neće biti dobro po mene (jer aspekti Mo i Pl daju i jaku intuiciju),ali svejedno ja teram,kao da me neke demonske sile privlače ka tome....ne znam ne umem da objasnim...a,dodatno na to što mi ovaj aspekt daje da jako dobro osećam ljude oko sebe i njihova stanja....
Nravno Kockice. Wink
Napisala sam čisto radi poređenja.

I skroz si upravu za intuiciju.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  golicava mašta Čet Okt 29, 2009 3:28 pm

Milica ::
golicava mašta ::ahahah, jeste vidjele kako se kod Milice točno vidi i iz sinastrije di su se upoznali i di su sakriveni osjećajčići od dotičnog asistenta?Very Happy
Gde se vidi? Laughing

Pogledaj u Davison i čak sinastriju.

Čitav stelij u Davisonu se rasteže na 9 i 10 kuću, s druge strane mjesec se smjestio u prirodnu kuću Plutona koji je
u 9p i vladar 12p.
A u sinastriji je njegov mjesec u konjunkciji s tvojim mjesečevim čvorom, što je krasno, ali se smjestio u tvoje 12p, da ne govorim
kako se tvoj stelij smjestio u njegovu 10k. Radno okruženje (za njega jest) u sklopu kojeg se upoznajete...to je čisto sitno, nisam
nešto proučavala, ali to mi recimo na prvu bode oči
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Milica Čet Okt 29, 2009 5:45 pm

golicava mašta ::
Milica ::
golicava mašta ::ahahah, jeste vidjele kako se kod Milice točno vidi i iz sinastrije di su se upoznali i di su sakriveni osjećajčići od dotičnog asistenta?Very Happy
Gde se vidi? Laughing

Pogledaj u Davison i čak sinastriju.

Čitav stelij u Davisonu se rasteže na 9 i 10 kuću, s druge strane mjesec se smjestio u prirodnu kuću Plutona koji je
u 9p i vladar 12p.
A u sinastriji je njegov mjesec u konjunkciji s tvojim mjesečevim čvorom, što je krasno, ali se smjestio u tvoje 12p, da ne govorim
kako se tvoj stelij smjestio u njegovu 10k. Radno okruženje (za njega jest) u sklopu kojeg se upoznajete...to je čisto sitno, nisam
nešto proučavala, ali to mi recimo na prvu bode oči
Samo jedan detalj, njegov Mesec jeste formalno u 12. polju, ali je moj Asc. na 26* Raka, a njegov Mesec je na 21*Raka...tako da se to može računati da je na Ascedentu, ili...?

Inače, ja se u Dejvison ne razumem uopšte. Ali kažu da odlično odslikava početak, trajanje i ishod veze.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  venerica Čet Okt 29, 2009 6:33 pm

Njegov Mesec jeste na tvom Asc.
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  golicava mašta Čet Okt 29, 2009 7:02 pm

Milica ::
golicava mašta ::
Milica ::
golicava mašta ::ahahah, jeste vidjele kako se kod Milice točno vidi i iz sinastrije di su se upoznali i di su sakriveni osjećajčići od dotičnog asistenta?Very Happy
Gde se vidi? Laughing

Pogledaj u Davison i čak sinastriju.

Čitav stelij u Davisonu se rasteže na 9 i 10 kuću, s druge strane mjesec se smjestio u prirodnu kuću Plutona koji je
u 9p i vladar 12p.
A u sinastriji je njegov mjesec u konjunkciji s tvojim mjesečevim čvorom, što je krasno, ali se smjestio u tvoje 12p, da ne govorim
kako se tvoj stelij smjestio u njegovu 10k. Radno okruženje (za njega jest) u sklopu kojeg se upoznajete...to je čisto sitno, nisam
nešto proučavala, ali to mi recimo na prvu bode oči
Samo jedan detalj, njegov Mesec jeste formalno u 12. polju, ali je moj Asc. na 26* Raka, a njegov Mesec je na 21*Raka...tako da se to može računati da je na Ascedentu, ili...?

Inače, ja se u Dejvison ne razumem uopšte. Ali kažu da odlično odslikava početak, trajanje i ishod veze.

Ja sam mišljenja da su to gluposti;)
Planeta u tom i tom polju je planeta u tom i tom polju, pa bila ona na 29 59', s razlikom što prima utjecaje od sljedećeg polja, ali osobno
ne bih to uzimala u obzir kada je orbis više od 3 stupnjeva.
Planeta na ASC je do 2 stupnjeva max.
Sam Dupor navodi da se za kutove i aspekte s njima uzima do max.2 stupnjeva, kada je sinastrija u pitnaju
Osobno mislim da je njegov mjesec itekako u tvojem 12p .

Davison je odličan jer pokazuje tijek veze, zašto ste se, gdje ste se upoznali i kakva sama veza jest.
Moram priznati da sam u Davisonu uvijek, ali baš UVIJEK, bez iznimke uspjevala vidjeti tok, razlog veze.
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Astrotanja Čet Okt 29, 2009 7:26 pm

Maštice, u pravu si. Mesec je u dvanaestoj, jer je Ascedent nije planeta i ne možemo da uzmemo u obzir orbis od 2 stepena. Mesec na Ascedentu dovodi do privlačenja duša i često je prisutan u bračnim vezama. Ja ga imam sa svojim suprugom i to sve u sekstilu sa njegovom Venerom, vl. njegove sedme i trigonu sa mojim Merkrom, pa bez obzira na druge aspkte, to je učilo svoje.
Što se tiče aspekata Meseca i Urana, posebno konjukcija, ali i kavdrata Venere i Urana veza može da traje nekoliko godina, ali prekidi su neminovni, bilo zbog putovanja, ili posla sve zavisno od aspekata, ali razdvojenost često postiji, neke prepreke i pored privlačnosti, zanimljivosti. Uzbuđenja su sastavni deo veze , pogotovo ako je Venera u sinastriju u kvadratu sa Uranom i može biti i vrlo iscrpljujuće. Verujte mi ovo sam duboko osetila i kroz lično iskustvo., jer sam bila jako mlada i nisam se oslanjala na intuciju. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Kocka je bacena Čet Okt 29, 2009 7:59 pm

Astrotanja ::Uzbuđenja su sastavni deo veze , pogotovo ako je Venera u sinastriju u kvadratu sa Uranom i može biti i vrlo iscrpljujuće. Verujte mi ovo sam duboko osetila i kroz lično iskustvo., jer sam bila jako mlada i nisam se oslanjala na intuciju. sunny

pitam se hoću li ja uskoro iskoristiti to obilje intuicije koje imam (riba na ASC i Mo90PL).....

ajde,kockice,upotrebi više taj mozak,pa se zezni jednom i nemoj da patiš u vezi......
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Kocka je bacena Pet Dec 25, 2009 12:08 am

golicava mašta ::
Našla sam tek u Duporovu štivu kako uzima za Sunce 15, Mjesec 12, Venera, Merkur, Mars 7, Saturn, Neptun, Uran (mislim?) 4 i Pluton 2,

zanima me par stvari.......

moj Pl je na 6* 03' škorpije,njegov Ma na 12*52' škorpije-po Duporu dozvoljen orbis 4*30',a ovde orbis 6*49's
zatim moj Pl na 6* 03' škorpije,a njegov Mo na 15*01' škorpije-dozvoljen orbis po Duporu je 7*,a ovde 8*57's
i opet moj Pl na 6*03' škorpije,a njegova Ve u lavu na 12*50' -opet po Duporu dozvoljen 4*30',a ovde orbis 6*47's

kakvo je vaše mišljenje i iskustvo sa ovakvim orbisima i da li se držite Dupora ili imate neka svoja pravila?
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  alea Pet Dec 25, 2009 11:20 am

Kocka je bacena ::
golicava mašta ::
Našla sam tek u Duporovu štivu kako uzima za Sunce 15, Mjesec 12, Venera, Merkur, Mars 7, Saturn, Neptun, Uran (mislim?) 4 i Pluton 2,

zanima me par stvari.......

moj Pl je na 6* 03' škorpije,njegov Ma na 12*52' škorpije-po Duporu dozvoljen orbis 4*30',a ovde orbis 6*49's
zatim moj Pl na 6* 03' škorpije,a njegov Mo na 15*01' škorpije-dozvoljen orbis po Duporu je 7*,a ovde 8*57's
i opet moj Pl na 6*03' škorpije,a njegova Ve u lavu na 12*50' -opet po Duporu dozvoljen 4*30',a ovde orbis 6*47's

kakvo je vaše mišljenje i iskustvo sa ovakvim orbisima i da li se držite Dupora ili imate neka svoja pravila?

Ja mislim da, pošto ste oboje škorpionski tipovi u ljubavi, potpuno je nebitno koliki su orbisi medju vašim planetama.
Njegov MO u škorpiji govori da on voli žene škorpionskih osećanja, dubokih, intenzivnih, koje vole do kostiju i krvi, posesivno, opsesivno ( takva sam i ja pa kao da o sebi pričam Wink koje su hrabre i obuzimaju ga celom dušom i telom.
Ti imaš MO90PL i VE u škorpiji, takva su ti osećanja i tako i deluješ i izgledaš...

Zbog svog MA koji je (ako me pamćenje dobro služi, a ako sam pogrešila onda pardon Smile) u vagi, a dispozicijom ide u škorpiju, plus MO vladar V u 90 PL, ti voliš muškarce škorpionske energije, koji što se kaže "gledaju smrti u oči", tražiš ljubav u kojoj ćeš da daš svoj maksimum ali isto očekuješ zauzvrat, i nema tu površne, lepršave vezice već samo ljubavi koja ide do krajnosti...a i on je baš takav, sa ovim MA i MO u škorpionu...

Tako da je po meni potpuno nebitno koliki su orbisi izmedju vaših planeta...rade kako god se okreneš!
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Orbisi u sinastriji! - Page 2 Empty Re: Orbisi u sinastriji!

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu