Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

+7
zelena dolina
Flora
Čarobnica
golicava mašta
venerica
Kocka je bacena
Milica
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  Milica Pon Nov 02, 2009 2:03 pm

Kvadrat, konjunkcija, opozicija...pa i trigon kažu da nije dobar.

Kako biste opisali odnos dvoje qudi koji imaju ovaj aspekt u sinastriji.

Kažu mnogi astrolozi da je reč o odnosu koji vremenom počinje da se guši, odnos postaje grub, sirov, nepodnošljiv...
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  Milica Pon Nov 02, 2009 2:09 pm

Dupor kaže:
MA 0 SA - opasan ako su oba jaka, često nesretne ljubavi. SA šuti o svojim namerama, a MA ih brzo ispolji. Što dalje idu zajedno to je dubioznija i opasnija veza. 120 mogu izdražati dugo, ali uz goleme napore.Kod prve intimnosti se dugo drže za ruke, pipaju, lome.
Pravog erosa nema, ali ima zajedničkog utroška energije, preuzimanja obaveza, pa i pored ljutnje sve nekako gura dalje.
90 katastrofalan aspekt, jedan hoće da teroriše, drugi mrzi teror. Uz najbolje namere, svaka saradnja loše svrši. Menadske svečanosti, mučenja. U početku ih povuče strast, ali- jednom se s materom spava. U samom aktu se oseća kako jedan želi slomiti drugoga; tajni erotski sadizam i osveta. Nekad je sve to nesvjesno, zajedno dožive katastrofe.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  Kocka je bacena Pon Nov 02, 2009 2:41 pm

Milica ::Kvadrat, konjunkcija, opozicija...pa i trigon kažu da nije dobar.

Kako biste opisali odnos dvoje qudi koji imaju ovaj aspekt u sinastriji.

Kažu mnogi astrolozi da je reč o odnosu koji vremenom počinje da se guši, odnos postaje grub, sirov, nepodnošljiv...

pa,evo kakva su moja iskustva.....imala sam u dve veze aspekt Ma 0 Sa,u jednoj je bio u pitanju moj Sa0 njegov Ma,u drugoj moj Ma 0 njegov Sa...

imam utisak da čiji je Sa u sinastriji,da je on taj neko ozbiljniji,pa čak i suroviji u vezi.....sa prvim dečkom gde je u pitanju njegov Ma u škorpiji 0 moj Sa u strelcu,nekako se činilo da taj dečko baš zazire od mene,čim ja nešto podviknem on je kao kučence,što bi on sam reko ko peškirić Very Happy
u drugoj vezi je bio u pitanju moj bedni Ma u vagi 0 njegov Sa u vagi...u svakom slučaju ovo je loša pozicija Ma,a dobra Sa,tako da se moj Ma prilično plašio ovog Sa,kao da je zazirao šta će mu reći veliki i mudri učitelj-tako sam ja to nekako doživljavala...
neki utisak je kao da je Saturn osoba bila ta dostojanstvenija u vezi,ozbiljnija,i kao da je lakše podnosila i raskid.....sad za gušenje,koje Sa nosi sa sobom,tačno je da sa ovim drugim dečkom,s kojim inače raskidam poslednjih 5 meseci doživljavam gušenje,kao neki pritisak,izgubila sam svoj životni mir,svađe su konstantne No nisam baš sigurna da li je to samo od ovog aspekta,ali sigurno da je uticaj veliki
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  venerica Pon Nov 02, 2009 2:49 pm

Imala sam u dve veze ovaj aspekt. U jednoj vezi uzajamno MA0SA, a u drugoj moj MA90 njegov SA i njegov MA0 moj Saturn.
Obe veze su završile loše.
Po mom iskustvu, tačno je da se ovaj aspekt počinje ispoljavati tek kasnije. U prvoj vezi pak, ta mržnja i bes su počeli da izlaze na svetlo dana tek nakon njenog pucanja.
I pored silne zaljubljenosti, umela sam da se osecam jako frustrirano u obe veze. U prvoj vezi ja sam bila ta koja je umela da stvori zid tišine izmedju nas, besneći što partner nije u stanju da dokuči zbog čega sam frustrirana, dok u drugoj vezi ja sam bila ta koja je ludela zbog tog istog zida tišine i barijere koja mi je nametnuta.
Ne znam da li je ovaj aspekat zaslužan tome, ali uprkos zaljubljenosti ipak sam negde u dubini svoga bića osećala da 'to nije to' i da ne može da potraje.
U svakom slučaju, iz iskustva mogu reći da ovaj aspekt nema šta dobro da donese.
Čak mogu reći da sam imala sreće da su se obe veze ubrzo po nastanku problema i okončale tako da nije bilo vremena da ' i sekire polete'
Smile

Još da dodam, u obe kombinacije i Mars i Saturn su smešteni u znacima pada (Bik, Rak, Lav) tako da je loš položaj ove dve planete po znacima samo povećao negativnost ovog aspekta.


Poslednji izmenio venerica dana Pon Nov 02, 2009 2:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  Kocka je bacena Pon Nov 02, 2009 2:52 pm

venerica ::
Po mom iskustvu, tačno je da se ovaj aspekt počinje ispoljavati tek kasnije.

tačno....samo kad se setim,koliko sam bila zaljubljena na početku ove veze...i dalje sam zaljubljena,ali i ugušena....
venerica ::
I pored silne zaljubljenosti, umela sam da se osecam jako frustrirano u obe veze. U prvoj vezi ja sam bila ta koja je umela da stvori zid tišine izmedju nas, besneći što partner nije u stanju da dokuči zbog čega sam frustrirana, dok u drugoj vezi ja sam bila ta koja je ludela zbog tog istog zida tišine i barijere koja mi je nametnuta.
Ja sam trenutno frustrirana u ovoj vezi(moj Ma0njegov Sa u vagi),frustrirana sam jer sam u vezi,a osećam se samo i kao da nisam u vezi...ne znam da li je zbog ovog aspekta,ali imam utisak da čim pokažem trunku slabosti bivam odmah zgažena,čim pokažem jednu suzu,prozvana sam da sam nenormalna i da treba da se lečim..

venerica ::
U svakom slučaju, iz iskustva mogu reći da ovaj aspekt nema šta dobro da donese.
Čak mogu reći da sam imala sreće da su se obe veze ubrzo po nastanku problema i okončale tako da nije bilo vremena da ' i sekire polete'

ovo je tačno,mislim da ovakve veze treba što pre okončati,jer sve dalje prelazi u muku i gušenje....kao što se meni sada dešava
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  venerica Pon Nov 02, 2009 3:02 pm

Kocka je bacena ::
venerica ::
U svakom slučaju, iz iskustva mogu reći da ovaj aspekt nema šta dobro da donese.
Čak mogu reći da sam imala sreće da su se obe veze ubrzo po nastanku problema i okončale tako da nije bilo vremena da ' i sekire polete'
Smile

ovo je tačno,mislim da ovakve veze treba što pre okončati,jer sve dalje prelazi u muku i gušenje....kao što se meni sada dešava

Da, mada nije lako ni okončati. U mom slučaju, moji partneri su izgleda bili daleko pametniji od mene pa su oni bili ti koji su stavili tačku. Ja bih se davila i mučila ko zna koliko...

Potpuno te razumem kako se osećaš, ako imaš snage da presečeš nemoj oklevati.
Naročito ako osećaš da tu nema sreće, a mislim da imaš tu intuiciju. Ja sam svoju zavaravala, ali ona ipak nikad ne omane.
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  Kocka je bacena Pon Nov 02, 2009 3:17 pm

venerica ::
Da, mada nije lako ni okončati. U mom slučaju, moji partneri su izgleda bili daleko pametniji od mene pa su oni bili ti koji su stavili tačku. Ja bih se davila i mučila ko zna koliko...

Potpuno te razumem kako se osećaš, ako imaš snage da presečeš nemoj oklevati.
Naročito ako osećaš da tu nema sreće, a mislim da imaš tu intuiciju. Ja sam svoju zavaravala, ali ona ipak nikad ne omane.

poslala sam ti poruku na PM,da ne idemo u off Wink
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  golicava mašta Sre Nov 04, 2009 10:29 pm

Milica ::Dupor kaže:
MA 0 SA - opasan ako su oba jaka, često nesretne ljubavi. SA šuti o svojim namerama, a MA ih brzo ispolji. Što dalje idu zajedno to je dubioznija i opasnija veza. 120 mogu izdražati dugo, ali uz goleme napore.Kod prve intimnosti se dugo drže za ruke, pipaju, lome.
Pravog erosa nema, ali ima zajedničkog utroška energije, preuzimanja obaveza, pa i pored ljutnje sve nekako gura dalje.
90 katastrofalan aspekt, jedan hoće da teroriše, drugi mrzi teror. Uz najbolje namere, svaka saradnja loše svrši. Menadske svečanosti, mučenja. U početku ih povuče strast, ali- jednom se s materom spava. U samom aktu se oseća kako jedan želi slomiti drugoga; tajni erotski sadizam i osveta. Nekad je sve to nesvjesno, zajedno dožive katastrofe.




btw, u natalnom horoskopu, aspekti mo 0 sa, ma 0 sa, su aspekti, naravno zavisno od natala blabla, velike vjernosti.
Pa moguće da kod osoba koje natalno imaju takav apsket kada se nađe i sinastrijski može utjecati na vezanje za partnera.
Usprkos svemu i unatoč svemu.
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  Čarobnica Čet Nov 05, 2009 12:24 am

Uh, Maštice, znam jedan slučaj, gde postoji dupla konjunkcija Ma i Sa u sinastriji...jedna je u Lavu, druga u Blizancima...vezivanje za partnerku teško ako posle mesec i po dana braka svesno kreneš da je varaš s drugom ženom...ali naravno to zavisi od kuća u kojima se konjunkcija nalazi i šta je to što ih vezuje...novac ili status ili nešto drugo materijalno...

Nailazila sam i na slučajeve gde je veza sa konjunkcijom Ma i Sa sa malo većim orbisom pukla...a skoro sam negde pročitala da ne mora neminovno da ima loš uticaj...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  golicava mašta Čet Nov 05, 2009 12:29 am

Eh ti lavovi i blizanci Embarassed ...Ma vidi, ne mora čak niti značiti vjernost, koliko vezivanje.
Znam ja, dobro neću reći hrpu Very Happy , ali iz primjera drugih ljudi kako godinama varaju svoje partnere jer su
prosto takvi tipovi varalica, ali se u 'sigurnu' luku uvijek rado vraćaju. Pače,
u slučajevima kada se otkrije njihova prevara i ako partneri odluče prekinuti brak, ovi cvile, mole, jauču jer su vezani
što li iz navike, sigurnosti itd. Smile
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  Čarobnica Čet Nov 05, 2009 12:47 am

golicava mašta ::Eh ti lavovi i blizanci Embarassed ...Ma vidi, ne mora čak niti značiti vjernost, koliko vezivanje.
Znam ja, dobro neću reći hrpu Very Happy , ali iz primjera drugih ljudi kako godinama varaju svoje partnere jer su
prosto takvi tipovi varalica, ali se u 'sigurnu' luku uvijek rado vraćaju. Pače,
u slučajevima kada se otkrije njihova prevara i ako partneri odluče prekinuti brak, ovi cvile, mole, jauču jer su vezani
što li iz navike, sigurnosti itd. Smile

Ma0Sa su u Lavu i Blizancima a reč je o osobama u znaku Raka i Jarca...ma jasno mi je da ima ljudi kojima je varanje hobi ili osnovno zanimanje, ali ovo sam ti navela kao primer koji poznajem...i živo me zanima kako će se to završiti...kad ona bude saznala da je vara!!!
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  Flora Čet Nov 05, 2009 12:59 am

Čarobnica ::

Ma0Sa su u Lavu i Blizancima a reč je o osobama u znaku Raka i Jarca...ma jasno mi je da ima ljudi kojima je varanje hobi ili osnovno zanimanje, ali ovo sam ti navela kao primer koji poznajem...i živo me zanima kako će se to završiti...kad ona bude saznala da je vara!!!

Nevezano sa sinastrijom, ja natalno imam MA0SA u blizancima i svi misle horoskopski na prvu loptu zbog MA u blizancima da sam sklona flertu, dupim vezama...
A ja nikada nikada nisam nekog prevarila, ni pomislila na drugog kada sam sa nekim... Sleep
Ja to tumacim uticajem SA na MA koji tezi ka moralisanju, vernosti... flower
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  golicava mašta Čet Nov 05, 2009 1:02 am

Čarobnica ::
golicava mašta ::Eh ti lavovi i blizanci Embarassed ...Ma vidi, ne mora čak niti značiti vjernost, koliko vezivanje.
Znam ja, dobro neću reći hrpu Very Happy , ali iz primjera drugih ljudi kako godinama varaju svoje partnere jer su
prosto takvi tipovi varalica, ali se u 'sigurnu' luku uvijek rado vraćaju. Pače,
u slučajevima kada se otkrije njihova prevara i ako partneri odluče prekinuti brak, ovi cvile, mole, jauču jer su vezani
što li iz navike, sigurnosti itd. Smile

Ma0Sa su u Lavu i Blizancima a reč je o osobama u znaku Raka i Jarca...ma jasno mi je da ima ljudi kojima je varanje hobi ili osnovno zanimanje, ali ovo sam ti navela kao primer koji poznajem...i živo me zanima kako će se to završiti...kad ona bude saznala da je vara!!!

Inače, nešto u zadnje vrijeme stalno nalijećem na priče o Jarčevima koji varaju sve u 16 Shocked
Znam da bi trebalo detaljnije pogledati čitavu kartu i tako to, ali ono...samo da prijavim Laughing
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  Čarobnica Čet Nov 05, 2009 1:16 am

golicava mašta ::
Inače, nešto u zadnje vrijeme stalno nalijećem na priče o Jarčevima koji varaju sve u 16 Shocked
Znam da bi trebalo detaljnije pogledati čitavu kartu i tako to, ali ono...samo da prijavim Laughing

Vidi, mene su često pratili Jarčevi, nijedan nije bio veran... Laughing
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  Čarobnica Čet Nov 05, 2009 1:28 am

Flora ::
Čarobnica ::

Ma0Sa su u Lavu i Blizancima a reč je o osobama u znaku Raka i Jarca...ma jasno mi je da ima ljudi kojima je varanje hobi ili osnovno zanimanje, ali ovo sam ti navela kao primer koji poznajem...i živo me zanima kako će se to završiti...kad ona bude saznala da je vara!!!

Nevezano sa sinastrijom, ja natalno imam MA0SA u blizancima i svi misle horoskopski na prvu loptu zbog MA u blizancima da sam sklona flertu, dupim vezama...
A ja nikada nikada nisam nekog prevarila, ni pomislila na drugog kada sam sa nekim... Sleep
Ja to tumacim uticajem SA na MA koji tezi ka moralisanju, vernosti... flower

I ja imam Ma u Blizacima i nisam sklona duplim vezama i varanju, nisam ni ja nikoga prevarila ali kako je na 24 stepenu, stepenu Riba, onda se same po sebi nameću tajne veze (čak i sa slobodnim muškarcima), što očito ne mogu da promenim jer je Mars loše aspektovan...pa ili prihvatam ili samujem (najčešće ovo drugo) sunny

Sigurno da ta konjunkcija može da bude pozitivna u natalu na samu osobu, ali u sinastriji, sve zavisi od samih ličnosti i koliko su spremni na kompromise, praštanja...teško da u sinastriji možemo da govorimo o moralisanju u situaciji kada oba partnera su skloni prevarama i varaju jedno drugo... flower
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty sta cemo sa ljudima koji se ponavljaju aspekti iz natala u sinastriji zbog malog vr.razmaka?

Počalji  zelena dolina Pet Dec 11, 2009 3:29 pm

STA CEMO DA RADIMO SA SILNIM LJUDIMA KOJI SU VENCANI A IMAJU LOSE ASPEKT JER SU GENERACIJISKI BLIZU...mislim da sam pogledala bar 50 karata ljudi koji su u braku i nema sanse da je neko od njih imao idealnu sinastriju, naprotiv, da ne napominjem ono sto svi znamo, ako vam je napadnut natalno npr.mesec onda svako ko je vasa generacija ima iste aspekte prema vasem mesecu, jer su mu na istom mestu i SA, UR, NE, PL... zato se ne slazem sa mnogim konstatacijama vezanih za tumacenja u sinastriji Smile
a ne verujem ni da uvek kontakt MA i SA daje lose...
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  alea Pet Dec 11, 2009 4:16 pm

Pa neće nas privući svi pripadnici naše genaracije, zar ne?
Osim toga ovaj aspekt ne privlači na prvu, kao recimo Ve/Ma ili Mo/Ma itd...on proradi tek kasnije.
Izaziva početnu opčinjenost osobe Sa skesualnošću, vedrinom, vitalnošću osobe Ma.
I kao što reče Liz Grin, Sa želi da pokori, osvoji nemirnog Ma, i na kraju počne da mu ukida svu njegovu raodost i energiju, počinje da ga tlači, kao i sve ostalo čega se dotakne...da li su to emocije, ljubav, sexualnost ili intelekt...Sa je jedan veliki sadista.

Ja sam imala ovu konjukciju svoj Ma sa tudjim Sa...skoro me je ubio! Jer je moj Ma u sedištu, u ovnu tamo gde je Sa u padu...njegov Sa egoista i sadista, moj Ma pun života, vedrine, energije...
Mislim da sam mesecima bila prosto paralisana, katasrtrofalan, vrlo mučan aspekt.

Moja sestra ima svog Sa na Ma svog momka u raku ( ala Marsonje...) ali je njegov Sa na njenoj Ve, njegov Sa u lavu njena Ve na 1* device...to je takvo mučenje, da bih ja davnih dana od toga digla ruke...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  zelena dolina Pet Dec 11, 2009 4:51 pm

ali ne odlaze svi, nekom je "potrebno" mucenje, ako si citala tu cuvenu knjigu koja fantasticna, onda znas da se svaki aspekt moze osvestiti ali je za to potreban trud i vera Smile
Ja sam vidjala sinastrije gde SA pravi opozicije sa necijim licnim planetama pa su zajedno Smile
e sad je pitanje sta svakom od nas treba u odredjenim poglavljima zivota...
Preporucujem odlicnu knjigu (takodje) "Astrologija, karma i transformacija" - Stiven Arojo (kojeg postujem kao i Liz Gren) gde pise; "Cesto je upravo ona osoba kojoj su licne planete ili ac sadrzani u aspektu sa necijim SA oprezna jer se plasi da udje u vezu sa saturnovskom osobom, kao da podsvesno oseca da postoji neka snazna karma koja deluje na tu osobu. Izbegavanje odnossa, ili pokusaj potpunog bega, stoga su vrlo uobicajeni u pocetnoj fazi takvog susreta. medjutim kad se jednom to pocetno oklevanje prevazidje i kad osoba aktivno udje u odnos, cesto se kod osobe javlja dubok osecaj sigurnosti, cak i ako ne veruje u reinkarnaciju, cesto imaju osecaj da se od ranije poznaju jer se jedno uz drugo osecaju tako prijatno i sigurno, ... Veze odnosa koje iskazuju ti aspekti su neverovatno snazne, pa cesto izgleda kao da je osoba bila u mraku s obzirom na negativne dimenzije veze sve dok nisu obavljene neke radnje koje uveravaju te ljude da ce biti vezani jedno uz drugo na neki duzi period, jer moraju da se nose sa sadrzanom karmom.
Vreme ce reci svoje za...saturnovske veze..."
U citavoj prici poneta je da je saturn taj koji je ranjen iz svojih strahova on namece pravila i davi...e sad ne sme se poreci da je osoba cije licne planete su ukljucene sa necijim SA su na neki nacin fascinirani...
Sta kaze Stiven Arojo kako te aspekte "resiti":
evo : Saturnosvka osoba bi trebala vremenom da radi na sebi i da se suzdrzava od svojih zahteva koje je pokrenuo strah, da se okrene ka unutra da bi postala samodovoljnija i sigurna iznutra i tako samodisciplinatroske sklonosti usmeri prema sebi umesto da ih namece drugima... isto tako druga osoba moze da nauci kako da izbegne izrazavanje nekih stvari koje je stekla iskustvom a koje na satrunovsku osobu deluju uznemirujuce i razdrazljivo i da prihvati cinjenicu da neki autoritativni zahtevi i kritike od strane saturnovskih ljudi su zapravo na mestu i da su u krajnjoj instanci korisni"
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  alea Pet Dec 11, 2009 5:21 pm

To si vrlo lepo objasnila, i ja to takodje prihvatam, ali problem nastaje kada naidješ na osobu Sa koja izbegava, ne želi da se suoči sa činjenicom da neopravdano strahuje, da treba da se opusti, da ne treba da bude u grču, da pokaže emocije i ljubavi itd, itd...

Ja nisam, uz sve napore uspela da probijem taj saturnovski led, pa sam zbog toga i bila tako duboko povredjena. Znaš, da imaš šta da kažeš, želiš da pružiš uveravanje da je sa tobom osoba na sigurnom, da neće biti povredjena, da se neopravdano plaši, da treba da se opusti i pusti da joj se približiš...a ona uporno ćuti, i što je najgore, ode bez objašnjenja! To je tako frustrirajuće, kada imaš gomilu reči u glavi koje želiš da kažeš, a nemaš kome!

To je taj odnos Ma i Sa...ili kada si prepuna ljubavi a nemaš kako i kome da je iskažeš, kada imaš Ve 90 Sa...
Imala sam ja npr. situaciju gde je moj Sa na asc jedne osobe, i tačno sam osećala i znala šta u pojednim situacijama radim, i kako nesvesno hoću da izazovem osećaj griže savesti, ali sam nekako uspevala da iskontrološem, bar donekle ovaj njegov uticaj, ali to je situacija kada je Sa svestan svojih grešaka, kada je razuman.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  zelena dolina Pet Dec 11, 2009 5:29 pm

znam i ja cesto imam taj osecaj da ne mogu da se kontrolise...pritiskam.... ali iskreno shvatila sam da me samo vera u boga ili u neku silu moze spasiti, kad vidim da srljam ja kazem "boze pomozi da vidim pravi put"...
nema druge...ja imam tesku kartu i zbog toga sam se (ne slucajno) pocela baviti astrologijom...

Mene zanima da i ako neko ima "zalepljene" licne planete za naš SA , da li on vise oseca privlacnost ili SA, takodje da li se on vraca u zivot saturnovske osobe ili je taj povratnik ili privrzeni zapravo SA ! Very Happy ...

Meni jedna takva veza trenutno "lebdi" i ako ga ja kao SA odbijam i odbacujem jer je vetropir...iskreno on ima i VE180mojSA i MA180moj SA i JU180moj SA, i njegov MO90moj SA i ME120 moj SA... tako da gledam da nekim cudom izbegnem tu vezu...ja sam uradila sta je do mene...ali se plasim sta ce biti vremenom, imam utisak da ce mi se vratiti , a ja ne znam da li mogu da mu odolim kad smo blizu...manipulator jedan! Smile
ps.on je razveden a ja se nisam udavala dosad
aspekti sinastrije medju nama http://www.dodaj.rs/?1Z/Vo/37cGFBZY/aspekti.jpg
sinastrija http://www.dodaj.rs/?W/Xy/2crSDSgg/sinastrija4.gif
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  alea Pet Dec 11, 2009 5:43 pm

Auu dolinice, ala će on nastradati u toj vezi!!
Mislim, šta da ti kažem, dobra je stvar, i najbolja u svemu, što si ti razumno biće, svesno onoga što činiš, pa ćeš verovatno uspeti da osetiš i budeš svesna kada i šta mu radiš.

Ja znam tačno da sam bila teška ovoj osobi na čijem asc je moj Sa, i da sam ga pritiskala i gušila, znam da jesam. I on je vetropir sa Ve u blizancima...a ja sa Ve u jarcu. Taj moj Sa je u mojoj VII, i baš tu njegov asc.
Ali, osećam da, iako sam u početku ja bila povredjena, zaista, vremenom je on postao taj koji žali, koji se podsvesno i dalje oseća nekako vezan za Sa. To je neko moje mišljenje..mada, ko će ga znati...tom je Sa vladar VII i VIII i pravi 120 sa mojom Ve. Možda je on mene video kao pravu, ali nemam pojma šta se desilo...stvarno sam pomislila da sam ga ( on je asc rak) ugušila svojim Sa, pa je pobegao, ali opet, čujem od drugih da mu je žao što sam takva, što se ne javljam, žao mu je što je tako ispalo medju nama...
Možda ti tom tvom zaista pružiš neku sigurnost, utočište, možda njemu baš treba jedan Sa. Kojom kućom mu vlada Sa u natalu?
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  zelena dolina Pet Dec 11, 2009 6:23 pm

njegova karta http://www.dodaj.rs/?r/ZA/3M8HajlQ/aleksandar.jpg
II i III nikakve vazne kuce Smile
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  alea Pon Dec 14, 2009 10:50 am

Nisam otvorila tvoju kartu, li po ovim aspketima, rekla bih da ste vršnjaci, a sve ove medjusobne aspekte koje si navela ima on sam u svojoj karti. hmmm...ja ne znam šta to znači...da li ih ti pojačavaš, ili ih on ni ne oseća...ne znam...

Taj tvoj ima raspored kuća kao i ja Smile i ima Ne0ASC, kao i ja...strelac/strelac, kao i ja Smile
Plizz, budi nežna prema njemu, on je jedna senzitivna dušica, dobrica...možda ga malko kvari ovaj Ju u škorpiji...ne znam, mislim da ume da bude posesivan, sa ovom naglašenom škorpijom.

GRRR...MRRR....MA0VE u škorpiji !!! Jooojj, što ja volim MA u škorpiji!!! Nema boljeg muškog MA od ovog!!! Veruj mi!!!
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  zelena dolina Pon Dec 14, 2009 11:15 am

alea ::Nisam otvorila tvoju kartu, li po ovim aspketima, rekla bih da ste vršnjaci, a sve ove medjusobne aspekte koje si navela ima on sam u svojoj karti. hmmm...ja ne znam šta to znači...da li ih ti pojačavaš, ili ih on ni ne oseća...ne znam...

Taj tvoj ima raspored kuća kao i ja Smile i ima Ne0ASC, kao i ja...strelac/strelac, kao i ja Smile
Plizz, budi nežna prema njemu, on je jedna senzitivna dušica, dobrica...možda ga malko kvari ovaj Ju u škorpiji...ne znam, mislim da ume da bude posesivan, sa ovom naglašenom škorpijom.

GRRR...MRRR....MA0VE u škorpiji !!! Jooojj, što ja volim MA u škorpiji!!! Nema boljeg muškog MA od ovog!!! Veruj mi!!!

hahhaha mislim da mu ovaj NE na ac daje da lazunja i da mu nista ne verujem Smile
jeste lep i zgodan i privlacan ali mene sve to nije privuklo njemu nego sto je bio uporan i svidela mi se njegova dusa...ostavila sam ga jer je isuvise neozbiljan i hoce lezernu vezu a ja necu.
Mislim da mene nervira taj njegov MA u sco, sto mislis da je dobar Smile? u Cemu, u sexu...
iskreno i nismo se odmah nasli u tome, ali posle par puta je i to leglo...mislim da nas vezuju neka osecanja druge prirode ...njemu se svidja kako sam zenstvena a ja kako je on tako snazan Smile valjda moja VE konjukcija sa njegovim SO... Smile
A mozda se vise i ne vidimo opet ja i on, ja sam mu rekla da ja zelim pravu ljubav i necu da gubim vreme na gluposti...ako se javi, onda cu videti da li ima "materijala za rad", ako se ne javi...srecan mu put.

ne znam kako ne mozes da otvoris kartu moju Shocked
http://www.dodaj.rs/?3Z/12o/4scPdmoR/natal.gif
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  alea Pon Dec 14, 2009 11:25 am

zelena dolina ::
alea ::Nisam otvorila tvoju kartu, li po ovim aspketima, rekla bih da ste vršnjaci, a sve ove medjusobne aspekte koje si navela ima on sam u svojoj karti. hmmm...ja ne znam šta to znači...da li ih ti pojačavaš, ili ih on ni ne oseća...ne znam...

Taj tvoj ima raspored kuća kao i ja Smile i ima Ne0ASC, kao i ja...strelac/strelac, kao i ja Smile
Plizz, budi nežna prema njemu, on je jedna senzitivna dušica, dobrica...možda ga malko kvari ovaj Ju u škorpiji...ne znam, mislim da ume da bude posesivan, sa ovom naglašenom škorpijom.

GRRR...MRRR....MA0VE u škorpiji !!! Jooojj, što ja volim MA u škorpiji!!! Nema boljeg muškog MA od ovog!!! Veruj mi!!!

hahhaha mislim da mu ovaj NE na ac daje da lazunja i da mu nista ne verujem Smile
jeste lep i zgodan i privlacan ali mene sve to nije privuklo njemu nego sto je bio uporan i svidela mi se njegova dusa...ostavila sam ga jer je isuvise neozbiljan i hoce lezernu vezu a ja necu.
Mislim da mene nervira taj njegov MA u sco, sto mislis da je dobar Smile? u Cemu, u sexu...
iskreno i nismo se odmah nasli u tome, ali posle par puta je i to leglo...mislim da nas vezuju neka osecanja druge prirode ...njemu se svidja kako sam zenstvena a ja kako je on tako snazan Smile valjda moja VE konjukcija sa njegovim SO... Smile
A mozda se vise i ne vidimo opet ja i on, ja sam mu rekla da ja zelim pravu ljubav i necu da gubim vreme na gluposti...ako se javi, onda cu videti da li ima "materijala za rad", ako se ne javi...srecan mu put.

ne znam kako ne mozes da otvoris kartu moju Shocked
http://www.dodaj.rs/?3Z/12o/4scPdmoR/natal.gif

Ne mogu da je otvorim kada sam na poslu! Smile

Misliš da lažunja zbog NE? Ja mislim da je to zbog JU, vladara koji je u XII, a i zbog njegovog dispozitora PL 90 SO, pa po svaku cenu hoće da bude po njegovom! Ne lažunja zbog NE....neee....Smile
Eh, pa strelac...muški strelčevi se tek posle 40. smire Smile

MA u škorpiji! Joojj, pa kako nije dobar bre!
(Meni su vladari VII i VIII u škorpiji, toj ME i MO....pa naravno da mi pašu!!)
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji Empty Re: Loš aspekt Marsa i Saturna u sinastriji

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu