Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

venera na descedentu

4 posters

Ići dole

venera na descedentu Empty venera na descedentu

Počalji  Buddha on Mescaline Pon Nov 30, 2009 4:17 am

evo mene, onaj sto je pisao o onoj "agoniji". da li je prosla ili nije, nije ni bitno.. nego imam jedno pitanjce za bolje upucene..

secam se da mi je bivsa devojka imala veneru u konjukciji sa mojim descedentom (orbis 2 stepena).. secam se kad je sve to kretalo da je ona flipnula zamnom, a vala i ja za njom, mada ako se dobro secam, ne u toj meri (ona je flipnula jos kada me je prvi put videla na slici).. pored toga njen uran je bio na mom suncu (ukljesten vladar 7.), kao i njen saturn na mom ascedentu..

sada sma upoznao devojku, koja me strasno i fizicki i mentalno privlaci (iako je to mozda opet deo moje idealizacije konjukcije venere i neptuna), gde se sada moja venera nalazi na njenom descedentu (egzaktno).. pored toga venere su nam u egzaktnom polu-sextilu, njen mesec je na mom ICu, a vecina planeta su u sextilnim znacima.

sad, da ne duzim.. moje konkretno pitanje je, da li osoba cija venera pada na descedent druge oseca u startu jaku privlacnost, ili obrnuto, a ako je obostrano, pretpostavljam da jedna oseca vise (jer ne znam, da li sama osa, koja "nije uhvatljiva" ili planete imaju veci uticaj)?! tj ko se za koga "kaci"? (vise)

Buddha on Mescaline

Broj poruka : 6
Datum upisa : 03.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera na descedentu Empty Re: venera na descedentu

Počalji  X Ned Dec 06, 2009 6:52 am

Moj odgovr je apsolutno Da, mada, kako 7.kuca ne podrazumeva, ljubav, vec odnose izmedju osoba, Venera njena na tvom desc. govori upravo o tom dobrom odnosu , koji imate.A meni je ovde mnogo vaznija stvka jeste njen Mesec na tvom Ic-u.Znamo da je Mesec planeta koja odslikava nashu dushu, emocije, nashe dozivljaje emocija, kako ih darujemo, kako ih delimo sa drugima, kako ih primamo.Odslikava chovekove sushtinske zelje, potrebe, aspiracije, planove,...chime od svih nebeskih tela ponajvishe utiche na karakterizaciju lichnosti.Ic, je vrh 4.kuce i pod vladarstvom je Meseca.Ovo na osnovu ovako skromnih pokazatelja mogu da tvrdim, da ima ogromnih indikatora, da se razvije u jednu emotivnu prich, a kakva ce ona biti zavisi od pojedinachnih natala, kao i ostalih aspekata u sinastriji.Ipak Mesec 0 Ic, je jedan karmichki aspekt i ukoliko je podrzan, ostalim dobrim aspektima, siguran je pokazatelj, u skladu sa Venus 30 Venus na desc., onda je pokazatelj vrlo ozbiljne veze, koja ima indicija ka braku.

X

Broj poruka : 43
Datum upisa : 06.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera na descedentu Empty Re: venera na descedentu

Počalji  Buddha on Mescaline Ned Dec 06, 2009 7:21 am

hvala puno na odgovoru.. evo ti cisto chartovi, da upotpunis sliku..

ja:
https://2img.net/r/ihimizer/img62/4788/igorwrigc1.jpg

nova potencijalna:
https://2img.net/r/ihimizer/img504/3641/ivanakatarinawrigc1.jpg

a evo charta i stare, koja mi je napravila karmicki haos, i sa kojom nazalost nije jos skroz sve rascisceno :/ .. :
https://2img.net/r/ihimizer/img515/2063/marinawrigc3.jpg

(mislim da su njen saturn (na asc.) i uran (na suncu koji ima egzaktan opozit sa mesecom) uradili to sto su uradili, da li nam i posle oduzeli, to sto je bilo)

Buddha on Mescaline

Broj poruka : 6
Datum upisa : 03.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera na descedentu Empty Re: venera na descedentu

Počalji  X Ned Dec 06, 2009 8:04 am

Rech je o vezi chisto karmichkog tipa, koju si definitivno morao da prezivish u ranoj mladosti, na shta ukazuje Venera na 29.stepenu strelca u konjunkciji sa Neptunom u 12.kuci, pa josh i Suncem koje dolazi iz ukljeshtenog lava u 7.polju(partnerski odnosi), sve to u 12.polju.(karma).Dalje Mesec ti pravi opoziciju sa ovim stelijumom u 12.polju, a inache je prvi vladar tvog descedenta.U proshloj inkarnaciji bio si veliki preljubnik, manipulator, emocionalno povredio mnoge zene, davajuci im lazne nade, manipulishuci sa njima, te se ova veza javila kao posledica toga.Sada si jako sklon idealizaciji partnera sa kojim si u vezi, a kad shvatish da nije to to onda, nastupa veliko razocharanje, bez obzira na Merkur 0 Uran u 11.kuci u strelcu i 60 sa Jupiterom , shto daje jednu veoma objektivnu prirodu, a u partnerskim odnosima, se stvari jako menjaju zbog navedene postavke emotivnih planeta-Meseca i Venere.Moj savet ti je da se nikako ne vracash na staru vezu, jer ce emocionalnog povredjivanja biti sve vishe i vishe.Preljuba bi ovde bila neminovna, ako do nje vec nije doshlo, a vidim pokazatelje da 90 posto jeste.Ova prva devojka, ima neaspektovanog Meseca u vodoliji, ali obratimo paznju na inkonjunkciju , kojoj pridajem veliki znachaj-prisutan je izmedju Meseca i Jupitera drugog vladara 1.kuce u 8.kuci, zatim prirdodajmo vladare asc. Mars i Pluton u aspektu opozicije , osa 6. 12.-te je prate velika nezadovoljstva, frustracije, destruktivne , razarajuce misli, shto vremenom ima indiciju da vodi u teza stanja psihe, pout depresija, koja su dodushe prisutna i sada, ali u ,,zavijenoj formi,, zbog naglashenosti padajucih kuca, ASC. NA 26 SHKORPIONA, CHIJI VLADARI IDU U 12. I 6.,... Period druge polovine 12. do kraja 2.nedelje 1. meseca tekuce godine, ovde daje jake solucije za ulazak u novu prichu, mada retrogradni hod Merkura (vladar tvoje 5.kuce), kao i Marsa, ublazava shanse, jer ti moze doneti da upravo zbog proshle veze propustish novu, dobru priliku.Moj ti je savet da se okrenesh ka novom, jer ova veza sa bivshom, ne vodi nikud, do u tvoju dodushe trenutnu, psihichku propast.

X

Broj poruka : 43
Datum upisa : 06.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera na descedentu Empty Re: venera na descedentu

Počalji  Buddha on Mescaline Ned Dec 06, 2009 8:34 am

Marine, ne mozes da verujes koliko sam ti zahvalan na komentaru Smile posto vidim da ti nije problem da odgovaras, slobodno mozes baciti pogled i na temu koju sam postavio pre par nedelja.. ne volim mnogo da dosadjujem drugima, ali mislim da ce ti iz naslova teme sve biti jasno..

https://astrotanja.serbianforum.info/lina-pitanja-f1/kada-ce-agonija-prestati-t976.htm

sto se tice izbegavanja stare price, totalno sam svestan.. jedino kada nekog svakodevno vidjas, malo je teze sve to :/ ali evo vec par nedelja, bez ikakvog kontakta, s'obzirom da je svakodnevno vidjam (isti fakultet, ista godina) mislim da mi dobro ide, kako bi moglo..

jedino ovo sto si pominjao za ulazak u novu pricu, nisam shvatio? za mene ili za nju?

sto se mene tice, ja sam zapazio (mozda gresim) tamo negde februara,marta meseca prelazak plutona preko mog sunca (vladar ukljestene 7.), kao i to sto mi u oktobru sl. godine pada saturnova direkcija na veneru (koja je ujedno vladar 4. i 9.polja, nevezano za ovu pricu).. mada ja inostranstvo (u smislu zivota ili duzeg boravka) ne vidim pre druge polovine 2011e, i onda 2012e, tj dok mi jupiter ne dodje do 4. a saturn do 9. polja.. iako natalno imam 4 i 9 u 12.

ok, ovo su vec 2 pitanja/komentara Smile

Buddha on Mescaline

Broj poruka : 6
Datum upisa : 03.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera na descedentu Empty Re: venera na descedentu

Počalji  alea Pet Dec 11, 2009 4:05 pm

Ja ću sada, ovako napamet, pošto ne vidim karte, samo da ti prokomentarišem kratko, iako sam već to uradila na jednom drugom forumu. Što se tiče Ve na DC, ja smatram da je ona bolja nego na ac, jer je tu ljubav obostrana, a ako je podržana drugim, lepim aspektima i trajna.
Takodje smatram veoma važnim ovu konjukciju Mo na tvom IC. IC je mesto naše najdublje intime, pa zato, kada neka emotivna planeta dotakne ovo mesto ili padne u ovu kuću, budi siguran da će ova ljubav na tebe ostaviti mnogo, mnogo veći trag, ako joj to dopustiš.
Osoba koja je vlasnik kuće, doživeće osobu Mo kao nekoga od koga očekuje emotivnu podršku, sve najlepše i najdublje emocije, dok će Mo intuitivno osećati potrebe vlasnika kuće. Ovo je jedna vrlo duboka povezanost dvoje ljudi. Ako je ovaj njen Mo lepo aspektovan, ova će ti devojka možda doneti duševni mir.
Još nešto da ti kažem, što se tiče ovog Sa na asc. Osoba čiji je Sa ponekad zna namerno da muči osobu asc, svojom hladnoćom, ignorisanjem, zna da bude tiranin koji odbija bilo kakav dijalog, namerno da ti čini stvari koje te bole, veruj mi, možda čak iako nije loša osoba, ona će to raditi podsvesno. Ja sam imala vrlo sličnu situaciju, gde je nečija Ve bila na mom dc, ( Ve mu je vladar V) i pravila egzaktni, veliki trigon sa mojim duplim vladarem Ju i mojim Pl ( koji je vladar mog Mo i Me, a Me mi vlada VII) a moj Sa na njegovom asc, i ja sam ta koja neće da se javi, koja namerno ignoriše, ćuti, i kada sam saznala da mu je zbog toga žao, meni je to bila satisfakcija...e sad, ja sam to radila zbog njegovog Ma koji kvadrira moj preemotivni Mo, i njegovog Pl 90 Ve moja...uprkos fenomenalnim uporednim aspektima, ja sam bila povredjena njegovom površnošću, laganjem ( njegova Ve u blizancima u 12. kući)...povredio me je, ignorisala sam ga, i sad mu je žao što mu se ne javljam ( ima Mo u vodoliji, asc rak) a meni je to satisfakcija.
Eto, to je priča iz ličnog iskustva...i samo da ti kažem, da sam najviše u životu propatila za tim koji je imao svoj Mo0Sa u mojoj IV na mom Ma, vladaru V i to u opoziciji sa mojim Ur i 90 sa mojom Ve...ali ako ode Mo iz tvog horoskopa, to je takva bol, kao da ti neko otkine parče tvoje duše, na živo...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera na descedentu Empty Re: venera na descedentu

Počalji  Buddha on Mescaline Sub Dec 12, 2009 4:31 am

auuuu... :/

tnx na odgovoru..

inace,

imas gore chartove, mozes da pogledas, okacio sam i moj, i od bivse, i od potencijalne buduce..

Buddha on Mescaline

Broj poruka : 6
Datum upisa : 03.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera na descedentu Empty Re: venera na descedentu

Počalji  Naja87 Uto Feb 08, 2011 3:09 pm

A kakva je prica kada je mesec taj koji je na descedentu? I kada MC pravi konjukciju sa ascedentom?
Konkretno je moj mesec na njegovom descedentu i moj MC na njegovom ascedentu

Evo i karte: https://2img.net/r/ihimizer/img695/1448/astro61gw0601milannatas.gif
Naja87
Naja87

Broj poruka : 6
Godina : 36
Локација : Novi Sad
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

venera na descedentu Empty Re: venera na descedentu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu