Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moji roditelji

3 posters

Ići dole

Moji roditelji Empty Moji roditelji

Počalji  Bojana Sub Jul 10, 2010 2:48 am

Da li ce se njihovi odnosi ikada popraviti, ili im sledi razvod?
Proslog leta sam imala razgovor sa ocem u kojem mi je on priznao da vec 10 godina nema nista intimnog sa mojom majkom, vec da samo formalno zive u braku iz nekih razloga koje ne bih da navodim..Meni ta vrsta odnosa nije jasna, ali to je mozda vec moj problem..
Pre nekoliko meseci sam slucajno naletela na mail iz kojeg sam zakljucila da moj otac ima ljubavnicu (nije se izlogovao)..Recite mi, molim vas na sta sve ovo vama lici? Jako mi je tesko zbog svega, ali recite mi bez okolisanja sta vi mislite o celoj ovoj situaciji..

Mama ne zna tacno vreme rodjenja pa sam stavila podne, tata je rodjen pred zoru, tako mu je makar njegova mama rekla

https://2img.net/h/oi28.tinypic.com/f4pi1d.gif-mama
https://2img.net/h/oi31.tinypic.com/2i94lzs.gif-tata
https://2img.net/h/oi32.tinypic.com/2d8os2f.gif-uporedni

Bojana

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Moji roditelji Empty Re: Moji roditelji

Počalji  Bojana Sub Jul 10, 2010 3:09 am

I da..Ta osoba za kojom je moj otac izgubio glavu je samo nekoliko godina strija od mene, mislim da je '83. ili 82. godiste..Njen datum ne znam, ali po onome sto sam procitala njih dvoje nemaju naivan odnos...
Posle svega, ne znam sta da mislim ni o svom ocu, ni o svojoj majci...Ne kazem da je njemu lako pored nje, moja majka je vrlo cesto bila nepravedna prema njemu, nametala je neku svoju viziju...Na kraju krajeva njih dvoje su kao nebo i zemlja, kao rogovi u vreci..Ali cemu sav taj lazni zivot? Toliko je lazan da mi je vec muka i od njega i od nje..Jedva cekam da odem iz te kuce..

Bojana

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Moji roditelji Empty Re: Moji roditelji

Počalji  sladjana Sub Jul 10, 2010 6:15 pm

Draga, ne znam kako da ti pomognem. Nisam baš stručnjak u astro ali kad sam pogledala natale tvojih roditelja videh da ima je VII kuća oboma u Blizancima /dvojni znak ocu je mesec u Skorpiji-komplikovan je ali i nežan , sklon ranjovosti pa moguće da je i malo mističan/tajan a mami u Jarcu deluje ti hladno, disciplinovano a sa druge strane Venera u lavu ...
Možda da malo stručniji pogleda... Question Exclamation

Ja sam dete razvedenih roditelja i znam kroz šta proloziš/strah, nepoverenje nekad i mržnja ali veruj u sebe sad. Želim ti sve najbolje , ne daj se Smile .
sladjana
sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Moji roditelji Empty Re: Moji roditelji

Počalji  Bojana Ned Jul 11, 2010 3:34 am

Hvala, Sladjana..
Zelela bih da mi neko kaze da li uopste ovakva vrsta pitanja moze da se postavlja na forumu? Verovatno je za moje pitanje potrebna neka dublja analiza? Jos kada se uzme u obzir da ja ne znam bas tacno rodjenje roditelja? Ili ipak ovde mogu dobiti neke smernice, makar savet?

Bojana

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Moji roditelji Empty Bojana

Počalji  hajkula Ned Jul 11, 2010 1:41 pm

Za savet, sta da radis, bolje je da si zakacila svoju natalnu kartu. Ovako kada se ne zna tacno vreme rodjenja ni za mamu ni za tatu je tesko da se tebi da savet.

Po ovome sto si napisala, meni vise lici da je tvom tati venera u vagi u 12 kuci.
Mesec u skorpionu je tezak polozaj za mesec. To je u patnji, bolu, strahovima usamljena, cesto ogorcena zena sto sve pojacava kvadrat sa uranom. Taj kvadrat je slika strahova od pozara u kuci, od rusenja kuce, porodice, strah od razdvajanja a sve to ipak ili bas zato dovodi do razdvajanja pa i razvoda. Muskarac sa mesecom u skorpionu ima potrebu da ga neko jaaaaaaako zagrli. A sto se njegovih osobina tice, on je cesto vrlo teska osoba za zajednicki zivot. Njega najbolje (cesto i jedine koje ga) poznaju su donekle majka i zena, zena je najcesce jedina koja zna njegovu mracnu stranu, koja je za sve druge sakrivena. Odnosno, njegove mracne strane je tesko da ti sagledas. Ako mu je venera u 12, onda je mesec u 1 i sve moze da bude bas ovako. E sad, mogu da nagadjam. Ako ima elemente koji podrzavaju njegovu plemenitost i dobrotu, onda bi taj mesec bio definitivno slika neke ,,vestice,, koja mu pije krv a da on nije toga svestan, vec je njena zrtva. Medjutim, to nije bas tako jednostavno. Pisem ti o mogucim ekstremnim znacenjima i ispoljavanjima. To je u zivotu rablazeno, pomesano.
Ono sto zracis, to privlacis, vazi za sve nas.
Mamin mars u biku, pravi kvadrat na tatine planete u lavu, pa nerviranja, povrede.
Ovako izgleda da majka ima mesec u jarcu, taj mesec ume da sakrije, potisne emocije da cak lici na osobu koju nista ne dotice. I to je mesec koji brine za sve i svasta i strahuje da, na primer ako se razvede detetu nece imati sta da da, da nahrani dete.
Ima tu jos elemenata ali je besmisleno da nagadjam. Oni su dve u sustini zabrinute osobe. Oboje dugo pamte povrede. Tesko im je da prastaju. A oboje imaju elemente koji pokazuju na uzajamno povredjivanje. Umesto razumevanja i time ravoja veze, oni su se ukopali u svoje strahove, nesvesni koliko lose uticu svako na samog sebe. Jer svaka povreda druge osobe, vraca se kao bumerang. Rekoh, oni to uzajamno cine, nebitno ko je prvi zapoceo, jer oboje svojim natalom prizivaju bas takvog supruznika kog imaju, da bi sebe bolje razumeli, da bi tako supruznika prihvatili, razumeli i zajedno se razvijali i oboje postajali svesniji sebe kroz drugog i drugog kroz sebe. Ali oni ne idu tim putem. Nije lak polozaj mesecu u jarcu ni mesecu u skorpionu.
Ko ima mesec u skorpionu, uglavnom su clanovi njegove porodice prolazili kroz teske krize, patnje, narocito zene. Donekle slicno je sa mesecom u jarcu, to su tradicionalni odnosu, rob duznosti, i trpljenje i ostajanje uprkos svemu (i u porodici i sire, mesec u jarcu ostaje kad svi pobegnu), osecaj krivice, uloga zrtve. To drzanje tradicije, cuvanje porodice uprkos svemu je dobra osobina. Ne valja ako drugi deo horoskopa daje osobine, zelje i potrebe koji se sukobljavaju sa porodicom i ruse je. Na primer, kod preterano ambiciozne i sebicne osobe sa mesecom u jarcu.

Jedini savet koji tebi mogu da dam, nije na osnovu horoskopa koje si postavila, nego zbog recenice koju si napisala, da jedva cekas da odes iz kuce. Takva odluka ne sme da bude nepromisljena, doneta na osnovu povrsnih informacija. Ali nije dobro ni da predugo odlazes odlazak ako imas prave prilike, iz straha.

Ljubim

hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moji roditelji Empty Re: Moji roditelji

Počalji  Bojana Ned Jul 11, 2010 2:51 pm

Hvala, @hajkula...
Moj otac je jako dobra osoba, za njega sam mnogo vise vezana nego za majku, bez obzira sto me je mnogo razocarao sa onim mejlovima..Ne mogu da shvatim..Uspesan covek, umetnik, dozvoljava sebi da se blamira..Umesto da se dostojanstveno razvede..Majka mu je bila takva, trpela je svasta u braku, a takav je i on..On od moje majke (ona je inzinjer) konstantno trpi razne pritiske i malogradjanstine..A ona..Uspesna u svom poslu, putuje, ali kada njen otac indirektno izvredja mog oca CUTI..Vazniji su joj roditelji od braka..I stalno joj nesto fali i stalno je ona ta koja je zrtva..
Moj otac kaze da je pre 1o godina presekao u trenutku kada mu je ona rekla-ti si mene ozenio iz koristi (????) Naravno da to nije tacno i ja to vrlo dobro znam..

Vec 20 godina zive u Australiji (tata i ja smo trenutno u Srbiji), ali Balkan je Balkan..Ni jedno ni drugo ne mogu da izbace Balkan iz sebe..
Ne mogu da shvatim odakle ta potreba da se bude zrtva..A oboje je imaju..

Iskreno, @hajkula, mislim da bi oboje bili srecniji kada bi se razveli..Mnogo se povredjuju..Ogranicavaju jedno drugo, guse se, dave se..Cak su prestali i da posecuju zajednicke prijatelje jer moja majka ne propusta priliku da ga pred ljudima "ubada"..A moj otac to ne trpi, koji muskarac bi?

Do skoro sam se nadala da ce uspeti da poprave komunikaciju, ali onaj mail me je oborio na pod..Prvo mi je bilo muka od te devojke, sada mi je muka od mojih roditelja..

Izvinjavam se ako konfuzno pisem, slabo sastavljam recenice na srpskom..

Bojana

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Moji roditelji Empty Re: Moji roditelji

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu