Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Retrogradan Saturn

+18
Ovan-Strelac
smajli
Black-Woman
Formalhaut
venerica
Milica
katja1
suba
Keti
Rubiel
Bambina
sladjana
Natasha-77
EMA66
Mrvica
Astrotanja
Čarobnica
galaksija
22 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Retrogradan Saturn

Počalji  galaksija Čet Jan 27, 2011 5:58 pm

Od danas je Saturn krenuo retrogradno!Da li ce nam pruziti jos priliku za neke stvari?
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Čarobnica Pet Jan 28, 2011 12:51 am

galaksija ::Od danas je Saturn krenuo retrogradno!Da li ce nam pruziti jos priliku za neke stvari?

Doneće i preispitivanje, u zavisnosti od toga šta aspektuje...tebi Galaksijo, deluje na više polja, jer se vraća na Plutona koji je dispozitor 4 planete u 8.kući...vratiće te da obnoviš i utvrdiš gradivo koje si možda savladala sa prvim prelaskom...Sve zavisi koliko smo radili na sebi i odradili onoga što nam je natalom dato... sunny
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Gost Pet Jan 28, 2011 1:28 am

I ne samo to. Ponovo ce aspektom aktivirati Sa u 6-om polju, pa ako je bilo zapocinjanje neke dijete ili promene u ishrani, radi direktivnog Meseca(a mozda i progresivnog) u 6 natalnom polju, mozda ukoliko je ta dijeta prekinuta, bice ponovo nastavljena, ukoliko se odnosi na neku terapiju, mozda ce rezultati biti bolji..treba samo nastaviti s koncetracijom i istrajati u prethodno zapocetom, napor ce biti vredan truda.
Ukoliko se ovo odnosi na nekog prijatelja(Sa vladar 11 u 6), onda se gore sto sam napisala ipak odnosi na nekog od njih ko je imao problem zdravstvene prirode ili pak na poslu. A kazem treba istrajati, zato sto ce Sa mislim opet "dotaci" natalni Mesec pod uglom od 90`.

Zdravlje je verovatno u prethodnom duzem periodu ili bilo ugorzeno pa se sada odrazava na odnos sa partnerom, svakako je vase natalno 6 polje njegovo 12(polje tajni). Dok sada Sa prolaskom kroz 7, pravi uticaj iz proslosti.


Poslednji izmenio mila2710 dana Pet Jan 28, 2011 1:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Astrotanja Pet Jan 28, 2011 11:29 am

Saturn u Vagi nas dovodi u mogućnost da uradimo nešto od ranije, što nismo dovoljno razumeli, uradili ili primenili dovoljno.

Galaksija, kako je oSaturn u Vagi,on je tebi još u 7. kući i pri tome on jevladar 11. Akcenat kod tebe će biti na odnose sa drugim ljudima, prijateljima, pre svega. Tu će ti Saturn omogićiti da ih poboljšaš, dovedeš u red ili te pak to može udaljiti od neke osobe, zbog razočarenja, hlađenja udnosu bi moglo biti kada bude bio u kvadratu sa natalnim Mesecom. Istin neće biti egzaktan kvadrat , pa je moguće da i ne osetiš u naročitoj meri ovaj aspekt.Moguće da neki odnos kojim nisi zadovoljna uzmeš u razmatranje, više pažnje obraćaš na njega i da te dirne nečija hladnoća, suvišna trezvenost drugih.Posebno jer tebi sada Uran i Jupiter tranzitiraju prvom, pa će biti više entuzijazma, oduševljenja, preduzimljivosti u narednom periodu, koja moguće da ne bude baš sa oduševljenjem prihvaćana od drugih, jer je Saturn objektivan u Vagi, trezven, strog i pravedan sudija.

U suštini Saturn u Vagi pomaže da se nešto prolepša, ili dovede u red, jer je to priroda znaka Vage. Kako će se to odvijati i odraziti na pojedinca u narednom periodu zavisi od tranzita Venere koje ona pravi dok je Saturn u Vagi. Za vreme, tranzita Saturna u Vagi dešava se da ne samo razmatramo neke svoj odnose od ranije, naše postupke, postupke drugih, već Saturn navodi da ih bolje razumemo, prihvatimo kao takve i poradimo na njihovom poboljšanju.. On je u Vagi pravičan, pa zahteva da ulažemo trud, kao i da čekomo i da se oslonimo na prethodno stečena iskustva da bi smo bili u stanju da donesemo odluke onda kada je povoljno za to. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pet Jan 28, 2011 4:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Mrvica Pet Jan 28, 2011 12:42 pm

Meni se čini da mene zaobilaze oni tranziti koji donose nešto dobro……. Rolling Eyes Pa pretpostavljam da ni ovaj neće doneti radost. Ne sećam se dobrog …poslednje 3 godine…ali bez preterivanja!! Samo muka, mučna komunikacija, mukotrpan rad, mnoogoo rada.. pale
Novac koji sam zarađivala sam ....štekala da otplatim dugov od ranije..... No
Emotivna strana…….isuviše pogrešnih odluka, isuviše pogrešnih ljudi…..Vraćanje na vezu od ranije, koja nema apsolutno nikakvu perspektivu….. Embarassed

Užas!! Koliko god pozitivno razmišljala……………..danas tako ne razmišljam!!! Embarassed Cool Cool Cool

Mrvica

Broj poruka : 78
Godina : 44
Локација : Zemun
Datum upisa : 03.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  EMA66 Pet Jan 28, 2011 12:57 pm

Mrvica ::Meni se čini da mene zaobilaze oni tranziti koji donose nešto dobro……. Rolling Eyes Pa pretpostavljam da ni ovaj neće doneti radost. Ne sećam se dobrog …poslednje 3 godine…ali bez preterivanja!! Samo muka, mučna komunikacija, mukotrpan rad, mnoogoo rada.. pale
Novac koji sam zarađivala sam ....štekala da otplatim dugov od ranije..... No
Emotivna strana…….isuviše pogrešnih odluka, isuviše pogrešnih ljudi…..Vraćanje na vezu od ranije, koja nema apsolutno nikakvu perspektivu….. Embarassed

Užas!! Koliko god pozitivno razmišljala……………..danas tako ne razmišljam!!! Embarassed Cool Cool Cool

MRVICE....

pronadjoh sebe u ovom tvom tekstu.... Sad

mozda je bolje sto sam ga procitala..... iz nekih drugih razloga....

sve si turoBno objasnila.. da sam istog momenta dobila snagu da GURAM NAPRED....

TO I TEBI TOPLO PREPORUCUJEM cheers

EMA66

Broj poruka : 137
Godina : 58
Datum upisa : 27.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  galaksija Pet Jan 28, 2011 5:39 pm

Saturnov tranzit preko plutona u proteklom priodu sam osetila na najpozitivniji nacin.Pocela vise da se bavim svojim zdravljem,ishranom,izgledom,i sve dovela u red!Postala sam jos organizovanija,hldana prema svemu,okrenuta sebi i sopstvenim ciljevima!Mnoge stvari sam dovela u red i ponosna sam na sebe,neznam da li da zahvalim i saturnu.Kad je pravio kvadrat od meseca u oktobru,donelo mi hladjenje i prekid sa jednom osobom!
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Natasha-77 Pet Jan 28, 2011 6:13 pm

A kakav uticaj ima kada tranizitira 4 poljem u kome su smesteni natalni Pl i Sa(koji su u konjukciji),mada ih tranz.Sa nije jos nagazio,a sada trenutno kvadrira Mo u 8 i asc. koji je u Raku....inace Sa je vladar 7 polja...znaci kuce koje su povezane su 1.,4.,7. i 8.
Natasha-77
Natasha-77

Broj poruka : 204
Godina : 46
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  sladjana Pet Jan 28, 2011 7:53 pm

Astrotanja ::Saturn u Vagi nas dovodi u mogućnost da uradimo nešto od ranije, što nismo dovoljno razumeli, uradili ili primenili dovoljno.

U suštini Saturn u Vagi pomaže da se nešto prolepša, ili dovede u red, jer je to priroda znaka Vage. Kako će se to odvijati i odraziti na pojedinca u narednom periodu zavisi od tranzita Venere koje ona pravi dok je Saturn u Vagi. Za vreme, tranzita Saturna u Vagi dešava se da ne samo razmatramo neke svoj odnose od ranije, naše postupke, postupke drugih, već Saturn navodi da ih bolje razumemo, prihvatimo kao takve i poradimo na njihovom poboljšanju.. On je u Vagi pravičan, pa zahteva da ulažemo trud, kao i da čekomo i da se oslonimo na prethodno stečena iskustva da bi smo bili u stanju da donesemo odluke onda kada je povoljno za to. sunny

Lepo objašenjeno.
Kod mene u solaru Sa je na pL natalnom i donosi mi novine na poslu jer već sam prebačena na novo radno mesto gde se traži mnogo. Naravno meni kao Duploj Jarici to ne pada teško, naprotiv to sam jedva čekala ...Smile ...
Ve mi prolazi 11 kućom ??? ne vidiim povezanost sa Saturnom retro ?
sladjana
sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Gost Pet Jan 28, 2011 8:11 pm

sladjana ::

Lepo objašenjeno.
Kod mene u solaru Sa je na pL natalnom i donosi mi novine na poslu jer već sam prebačena na novo radno mesto gde se traži mnogo. Naravno meni kao Duploj Jarici to ne pada teško, naprotiv to sam jedva čekala ...Smile ...
Ve mi prolazi 11 kućom ??? ne vidiim povezanost sa Saturnom retro ?
"Vezu" sa Saturnom mozete da dovedete onda kada je Ve prolazila kroz Vase 10polje(prirodni vladar je Sa 10-ti znak po redu je Jarac Smile)..a kroz 11 mozda SADA i nema neki poseban znacaj(dakle na osnovu prethodnog iskustva), jer ni natalno nema kontakt Ve i SA, eventualno ako je zbog Ur(prirodnog vl.11 skojim ima Ve60UR) doslo do premestaja na radno mesto, ukoliko je bilo iznenada, mada jedan Jarac ipak to planira - pa makr i u glavi, ali ipak vi recite kada se tacnije dogodilo. Inace, vise Vam nije tranzit.Ve u 11. vec 2-3dana. Smile


Poslednji izmenio mila2710 dana Pet Jan 28, 2011 8:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  sladjana Pet Jan 28, 2011 8:31 pm

mila2710 ::
Vezu" sa Saturnom mozete da dovedete onda kada je Ve prolazila kroz Vase 10polje(prirodni vladar je Sa 10-ti znak po redu je Jarac Smile)..a kroz 11 mozda SADA i nema neki poseban znacaj(dakle na osnovu prethodnog iskustva), jer ni natalno nema kontakt Ve i SA, eventualno ako je zbog Ur(prirodnog vl.11 skojim ima Ve60Sa) doslo do premestaja na radno mesto, ukoliko je bilo iznenada, mada jedan Jarac ipak to planira - pa makr i u glavi, ali ipak vi recite kada se tacnije dogodilo. Inace, vise Vam nije tranzit.Ve u 11. vec 2-3dana. Smile

Ponudu sam očekivala i planirala - to je tačno ali ne baš tako direktno a prijalo je. Dobila sam je 29.12 pred Novu Godinu- pravi poklon a počela sam na novom radnom mestu već 04.01 a pre neki dan sam dobila rešenje ...Mada ovo nije konačno, postoji mogućnost proširenja ako se pokaže dobro- skroz je novo sve, razdvajaju se dva radna mesta ..inače radim u korisničkom za kablovsku i internet -sam uran u škorpiji 10 kuća !!! da li retro znači da se dokazujem ne bi li kasnije u junu krenula kada i Saturn napred na novo ?!
sladjana
sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Gost Pet Jan 28, 2011 8:39 pm

Laughing sasvim moguce! Za prosirenje je zaduzen Ju Wink on i ide ka trecem polju, komunikacija(obicna) ali kod Vas je i natalno u 6 polju, radni prostor. Ja se ne bih kladila da ce se to desiti u ovom mozda naletu Sa retro. Ali svakako da postoji mogucnost i kada Ju bude u 3, ali ce i on neko vreme u Biku ici retro pa ce opet uci u vase natalno 3 polje. -/+ godinu dana. Dakle ima vise peiroda, pa ako se ne desi u prvom narednom sigurno da moze. Very Happy

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  sladjana Pet Jan 28, 2011 8:53 pm

mila2710 ::Laughing sasvim moguce! Za prosirenje je zaduzen Ju Wink on i ide ka trecem polju, komunikacija(obicna) ali kod Vas je i natalno u 6 polju, radni prostor. Ja se ne bih kladila da ce se to desiti u ovom mozda naletu Sa retro. Ali svakako da postoji mogucnost i kada Ju bude u 3, ali ce i on neko vreme u Biku ici retro pa ce opet uci u vase natalno 3 polje. -/+ godinu dana. Dakle ima vise peiroda, pa ako se ne desi u prvom narednom sigurno da moze. Very Happy

Prvo bez VI - nemam baš toliko puno godina Very Happy Embarassed ...
Moguće je da se desi , jer u ovoj firmi sam od aprila prošle godine i lepo mi je, snašala sam se, mada imala sam i jaku podršku ! - mislim da je i to jako važno u današnje vreme, na žalost ali šta je tu je...mada bez rada ni to ne pomaže...Moj saturn je uvek mene sa retro obradovao da tako da se nadam i sada, vraćanje ja volim jer time potvrdjujem mnoge stvari, pogotovo sebe...
Mada kod JU mi je u soalru i Uran ...
hvala pozz
sladjana
sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Astrotanja Sub Jan 29, 2011 1:03 am

Slađena, tranzitna Venera je sada ušla u tvoje 12. polje, koja može doneti da ti se nešto događa u tajnosti, da ti prija samoća, usamljenost, da u njoj nešto prijatno radiš, ili će ti odmor i san predsatvaljaju zadovoljstvo Iimaćeš potrebu za njim itd. Ona sada drugačije deluje nego kada je bila, u prethodnom periodu u 11.kući. Kako se 11. odnosi na timski rad i saradnju, ili neke grupne aktivnosti, kao i na prijateljstva,nekada i dobijenu ljubav, ukoliko pravi povoljne aspekte sa natalnim planetama i ukoliko si u takoj situaciji da si u nekoj vezi, onda je kroz nešto od navedenog delovala.

Kada je Saturn u Vagi, Venari nije baš prijatno u Strelcu, jer ona "teži" slobodi, a Saturn u Vagi opet nastoji da poveća odgovornost vezane za odnose sa drugima, da ih stabiluzuje, učvrsti. Dakle, u ovom kontestu se tumači kako Venera deluje dok se kreće unapred u natalu osobe sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  galaksija Sub Jan 29, 2011 4:21 pm

Astrotanja ::Saturn u Vagi nas dovodi u mogućnost da uradimo nešto od ranije, što nismo dovoljno razumeli, uradili ili primenili dovoljno.

Galaksija, kako je oSaturn u Vagi,on je tebi još u 7. kući i pri tome on jevladar 11. Akcenat kod tebe će biti na odnose sa drugim ljudima, prijateljima, pre svega. Tu će ti Saturn omogićiti da ih poboljšaš, dovedeš u red ili te pak to može udaljiti od neke osobe, zbog razočarenja, hlađenja udnosu bi moglo biti kada bude bio u kvadratu sa natalnim Mesecom. Istin neće biti egzaktan kvadrat , pa je moguće da i ne osetiš u naročitoj meri ovaj aspekt.Moguće da neki odnos kojim nisi zadovoljna uzmeš u razmatranje, više pažnje obraćaš na njega i da te dirne nečija hladnoća, suvišna trezvenost drugih.Posebno jer tebi sada Uran i Jupiter tranzitiraju prvom, pa će biti više entuzijazma, oduševljenja, preduzimljivosti u narednom periodu, koja moguće da ne bude baš sa oduševljenjem prihvaćana od drugih, jer je Saturn objektivan u Vagi, trezven, strog i pravedan sudija.

U suštini Saturn u Vagi pomaže da se nešto prolepša, ili dovede u red, jer je to priroda znaka Vage. Kako će se to odvijati i odraziti na pojedinca u narednom periodu zavisi od tranzita Venere koje ona pravi dok je Saturn u Vagi. Za vreme, tranzita Saturna u Vagi dešava se da ne samo razmatramo neke svoj odnose od ranije, naše postupke, postupke drugih, već Saturn navodi da ih bolje razumemo, prihvatimo kao takve i poradimo na njihovom poboljšanju.. On je u Vagi pravičan, pa zahteva da ulažemo trud, kao i da čekomo i da se oslonimo na prethodno stečena iskustva da bi smo bili u stanju da donesemo odluke onda kada je povoljno za to. sunny
Hvala na objasnjenju Tanja,samo razmisljam st ace mi mesec sekundarni doneti kad stane u aprilu na ovu konukciju pluton-saturn?Sigurno ce biti okidac nekog vaznog dogadjaja!?
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  sladjana Sub Jan 29, 2011 8:06 pm

Astrotanja ::Slađena, tranzitna Venera je sada ušla u tvoje 12. polje, koja može doneti da ti se nešto događa u tajnosti, da ti prija samoća, usamljenost, da u njoj nešto prijatno radiš, ili će ti odmor i san predsatvaljaju zadovoljstvo Iimaćeš potrebu za njim itd. Ona sada drugačije deluje nego kada je bila, u prethodnom periodu u 11.kući. Kako se 11. odnosi na timski rad i saradnju, ili neke grupne aktivnosti, kao i na prijateljstva,nekada i dobijenu ljubav, ukoliko pravi povoljne aspekte sa natalnim planetama i ukoliko si u takoj situaciji da si u nekoj vezi, onda je kroz nešto od navedenog delovala.

Kada je Saturn u Vagi, Venari nije baš prijatno u Strelcu, jer ona "teži" slobodi, a Saturn u Vagi opet nastoji da poveća odgovornost vezane za odnose sa drugima, da ih stabiluzuje, učvrsti. Dakle, u ovom kontestu se tumači kako Venera deluje dok se kreće unapred u natalu osobe sunny

Hvala Tanja, donekle imaš pravo...jako mi nedostaje mir i san. U poslednje vreme zadnjih 2 meseca sam bila u frci i panici , nedostaje mi mnogo toga...
ve mene ne dotiče što se tiče slobode i zabave, uvek od mene traže samo odgovornost, makar i u malim stvarima.Mada sam i na to navikla, nema opuštanja.
Satrun je retro do polovine juna meseca a time je Jupiter u ovnu sada a i uran ga stiže ako se ne varam *?! ***
sladjana
sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Bambina Čet Feb 10, 2011 2:28 am

Čitam ovo ovde i pitam se da li mi retrogradni Satrun nameće ovo trenutno stanje? preispitujem vezu...šta...kako? i u odvratnoj sam depresiji? No

Bambina

Broj poruka : 49
Datum upisa : 10.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Astrotanja Čet Feb 10, 2011 2:25 pm

Bambina tvoj Asecedent je u Biku, pa su za tebe i tvoje nezadovoljstvo važni tranziti Venere, kao i aspekte koje prave planete u tranzitu na tvoju Veneru u Lavu, koja je po svojoj prirodi ima velika očekivanja u ljubavi. Tebi je stalo joj je da bude voljana, obožavana, hvaljena,pa kada toga nema i ljubav posustaje i nema onog sjaja , topline, ljubav se gasi.


Mlad Mesec u Vodoliji je pravio opoziciju sa tvojom Venerom 3.02. i to je nepovoljno uticalo na tebe. Mars je istovremeno tih dana , početkom februara pravio opoziciju sa tvojom Venerom, pa je bilo nekih uzbuđenja,nesporazuma, napetosti u ljubavi.

Od 4.03. tranzitna Venera je u Jarcu, o čemu sam pisala u postu Venera je u Jarcu od 4.03.-03.03. u rubrici Trenutni tranziti. Pogledaj taj post, u njemu ima objašnjenje kako će se ponašati Venera u Jarcu, da će biti realna, objektvna i sklona preisitivanju zbog retrgradnog Saturna u Jarcu,a kada je realna i bez nadnuća, onda ona vidi sve ono što je ne čini zadovoljnom, pa otuda i nezadovoljstvo,depresivnost. Opet ako želiš da veza bude bolja ona ovde treba više i da se trudši, jer se u Jarcu ljubav ne dobija lako,ona tu zahteva posvećenost, privrženost,potvrđivanje osećanja kroz dela, jer je u zemljanom Jarcu koji teži da stvari budu opipljive, jasne, a u ovom slučaju osećanja, ljubav itd. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Bambina Uto Feb 22, 2011 2:07 am

Najpre hvala, draga Tanja. Da, to je bas pocelo i 3.2. kao sto ste napisali. Svesna sam te svoje Venere u lavu, i kao sto mi savetovali preispitivala sam sebe ovih dana..I ponovo napravila problemcic. Vidim da je problem do mene. Ali u svakom slucaju sad znam da kada venera bude menjala svoj polozaj da se pripazim i budem obazriva, jer nema smisla da moj partner trpi sve ove moje hirove..

Hvala Vam:-)

Bambina

Broj poruka : 49
Datum upisa : 10.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Astrotanja Uto Feb 22, 2011 9:48 am

Draga Bambina, milo mi je ako sam ti pomogla. Very Happy sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Rubiel Sre Feb 23, 2011 3:06 pm

Lijep pozdrav svima na forumu, nova sam i uključujem se na temu retrogradnog Saturna u Vagi. Ja sam umjetnica, i Saturn u Vagi potakao me da pročistim paletu, da reduciram boje na najosnovnije.
Također, promišljam o nekim sasvim novim temama, kao i o promjeni tehnike.
Osim toga, kad je Saturn ušao u Vagu počela sam pisati pjesme.
I to intenzivno, s nevjerovatnom lakoćom,dolaze mi same od sebe.
Kad je tranzitni Saturn bio u trigonu s mojom Venerom iz Blizanca iz pete kuće, (a natalno su u kvadratu) odlučila sam se odvažiti i te pjesme ponuditi jednom autoru na uglazbljenje.
Poslala sam ih jednom Biku, on me kontaktirao da mu se dopada i da će nešto s njima napraviti.
Nakon toga, ni glasa.
Nadam se da bi se kad Saturn ponovo krene direktno i ponovo napravi aspekt s Venerom tu možda moglo nešto pokrenuti. Tim više što je Jupiter ušetao u moju treću kuću.

Pošto mi Saturn trenutno tranzitira devetom kućom odlučila sam intenzivnije se posvetiti učenju astrologije.
Pa me evo na Astrotanjinom forumu kog duže vremena pratim, i za kog imam sve pohvale:)

I još nešto- jedna moja draga prijeteljica (još iz osnovne škole) teško je oboljela, bolest napreduje strahovitom brzinom. Ne znam ima li to veze sa Saturnovim tranzitom devetom kućom (jer ona živi u inozemstvu), ili možda s Plutonom koji se približava mom Ascedentu, pa sam u zadnje vrijeme okružena baš plutonovskim pričama i iskustvima.
Rubiel
Rubiel

Broj poruka : 20
Godina : 58
Локација : Split
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Astrotanja Sre Feb 23, 2011 4:09 pm

Rubiel, dobro nam došla! cheers Very Happy flower sunny

Drago mi je što ste došli, odabrali baš ovaj astrološki forum.Smile

Rubiel, retrogradni Saturn u 9. svakako donosi dosta preispitivanja, vraćanja na ranije, u prošlost, koje je verovatno prisutno vezano za prijateljicu, koja živi daleko od vas. Saturnom vlada Venera, a i ona je trenutno u Jarcu , što još više vraća na staro, ranije u svim vrstama emotivnih veza.Saturn donosi često i tugu, brigu, a ona je vezana za nešto što ima veze sa inostranstvom, daljinama, osobama koje su u toj simbolici, bilo bolesne, bilo stare, a može da donese brigu vezana za one studiranje, obrazovanje za one koji studiraju.
Jedan moj prijatelj koji ima takođe ascdentu Jarcu prati vesti iz Libije o našim građanima i to ga veoma brine, saoseća i sa njima.

Opet Saturn retrogradni u 9. doneće vam da utvrdite, ponovite i bolje naučite nešto što ste ranije učili, da bi ste lakše učili novo. Od juna on kreće direktno i tada ćete lakše sprvoditi svoje težnje, moći da učite lakše i sve što je u vezi sa obrazovanjem, inostranstvom ima šanse da se pokrene, unapredi trudom.

Kontakti i komunikacija vezani su za 3. pa verujem da će vam Jupiter u 3. poboljšti komunikaciju, naročito onu koja je nova, jer je takoon deluje u Ovnu, a i potstaknuti vašu kretivnost, poztivno raspoloženje kada bude bio u sekstilu sa vašom Venerom u trećoj.

Kako su vladari vaše 11. kuće Mars i Pluton, a oboje su u 8. u konjukcijii u opoziciji sa Mesecom i Uranom može doneti neke teška iskustva vezana za prijatelje, životne krize, nagle preokrete, moguće i operacije, životne opasnosti vezane za zdravlje jer su u Devici. O osmoj kući i planetama u njoj pronađite na forumu u rubrici Kuće, u temi 8. kuća.


Trenutno se Pluton približava vašem Ascdentu i vreme promena i preobražaja biće prisutno čim dođe u konjukciju sa Ascdntom. Pluton često kroz neko iskušenje dovodi do promene. Ove godine on će doći skoro do Ascdenta i vi već osećate njegov uticaj, ali će od 9.04. krenuti unazad, pa će se udaljiti od ascedenta, tako da čete kako godina odmiče osećati da će vam biti sve bolje i lakše. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Keti Ned Feb 27, 2011 6:13 am

Pozdrav svima, pozdrav Tanji pre svega Smile
Pratim vas vec neko vreme, cak sam bas na ovom forumu naletela na moglo bi se reci svog astro - blizanca, medjutim, dosta je planeta zbrisalo u druge kuce, pa osim ociglednih istih aspekata ima i dosta onih koji u mnogome menjaju stvar.

Ali ono sto je mene sada zaintrigiralo je upravo ovaj aspekt, koji imam osecaj da me je okrenuo naglavacke i dao mi par dobrih lekcija u samo mesec dana. Sta se desava?? Neutral
Unapred hvala Smile
Keti
Keti

Broj poruka : 45
Godina : 41
Локација : Beograd
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Astrotanja Ned Feb 27, 2011 1:25 pm

Ribizza, drago mije što si se pridružila forumu. Dobor došla! Smile cheers flower sunny

Tebi je retrograni Saturn u jedanaestoj, dok je ovog meseca od 4. 02 Venera tranzitna bila u drugoj. Moguća su bila preispitivnja i vraćanje na nešto od ranije kad su prijateljstva, ili ljubav u pitanju, jer je tebi Vener avladar 7. Venera je tokom februara pravila kvadrate sa tvojim planetama u Vafgi, kojih je tu dosta pa je moglo biti napetosti, problema, nezadovoljstva kada je ušla u kvadrat sa Saturnom .Ako si mislila na timske aktivnosti, ili ostvarene nekogg tvog plana vezanog za finansije, onda je moglo takođe biti izvesnih problema, zbog aspekta koje je Venera pravila.

Teškoće i problemi koje Satturn u 11. izaziva su obično vezani za grupe, u kojima ima izvesnih poteškoća, nezadovoljstva, ili razočarenja, prpreka koje treba savladatii aučiti, a koje nepovoljno deluju na prijateljstva, ii timski rad, zavisnood situacije. Kako je i Mars bio u trećoj, zajedno sa Suncem i Merkurom, do pre nekoliko dana, rekla bih da je bilo izvesnih maglašenosti i komunikacije, koja je mogla da varira i da bude povremeno i svedena ili na tvoj bunt, potrebu za nezavisnošću, većom slobodom, ne prihavatanju nametanja, ili na izvesne polemike, pa i svađe. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Keti Ned Feb 27, 2011 3:21 pm

Hvala mnogo Tanja.. Smile
Pa da, to je to. Mada sam posebna tumbanja primetila na emotivnom polju. Od totalne zaslepljenosti, odusevljenja i euforije, do totalnog razocarenja i ravnodusnosti. Mozda to i nije do Saturna Smile
Keti
Keti

Broj poruka : 45
Godina : 41
Локација : Beograd
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradan Saturn Empty Re: Retrogradan Saturn

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu