Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

+6
Dunja
alea
relativna
nena
inja
Astrotanja
10 posters

Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  Astrotanja Uto Mar 29, 2011 2:32 pm

Prvi put ove godine Merkur će biti retrogradani i kako polako zastaje, a od sutra kreće i retrogradno što će kao i uobičjeno na prvom mestu uticati na osobe koje imaju Ascedent u Blizancima i Devici, na koje Merkur najviše utiče, pa na one koje imaju sunčani znak u ovim znacima, na koje takođe deluje više nego na druge, a zatim na one koji se bave delatnostima vezani za obrazovanje, prosvetne radnike, one koje se bave raznim vrstama edukacije( održavaju predavanja), koji pišu, bilo da je reč o novinarima, ili piscima, posrednicima, koji de bave poslovima vezanim za vožnju, prevoz, vozači i taksisti,, poštari, oni koji imaju veze sa zanimanjima vezanim za informacije, novinari, zatim oni koji se bave trgovinom, prodajom, kao i oni koji se bave prosfesijama vezanim za davajne saveta, govorom, posredovanjem i slično. Oni mogu nailaziti na usporavanje, odugovlačenje, čekanje, poteškoće, pa će neke stvari trebati ili da ponove, ili će biti odlaganja, promena planova, kašnjenja više nego uobičajenog i češćeg nego uobičajeno.

Kako je Merkur u Ovnu, a ući će i Mars može biti više revolta, pojačani verbalen napade, štrajkove, verbalni proteste i borbe, od 2. aprila kad Mars uđe u Ovna,a moguć i obustave u radu. Stari nesporazumi potrebno je da se reše i završe, okončaju. Neke stvari treba da se poboljšaju, poprave, dovrše, a povoljni dani su 11. 12. aprila kada će Merkur biti u konjukciji sa Jupiterom u Ovnu. Tada će biti više optimizma i mogućnost za dobru saradnju u vezi onoga što je ranije započelo. Merkur će 19. aprila biti u egzaktnoj konjukciji sa Marsom, pa će tada biti više mogućnosti da pored velike psihičke dinamike, dođe do borbe mišljanja, raspkava, oštrih diskusija, pa i svađa. Poteškoće u komunikaciji doneće i opozicija Merkura sa Saturnom koja će se najviše osetiti oko 21, 22.04 dok će 23. već Merkur već biti stacioniran i spreman da iznalazi neka novo mišljanje, ideju, da se pokrene ka novom od 24., ali sa izvesnim poteškoćama, sumnjama i problemima u odnosima sa drugima, jer će biti u opoziciji sa saturnom u Vagi,ali polako će krajem aprila slabiti ova opozicija, a poteškoće i sumnje u ono što se govori, piše i misli će do kraja aprila oslabiti.

Ako planirate da putujete svakako bi trebalo gledati da to odložite, za kraj aprila,što će nekima i da se dogodi i bez njihove želje.Uoliko već morate da putujete krenite ranije,da bi smanjili mogućnost da zakasnite, ili da ne bi ste morali nešto da pomerite za nešto kasnije.Isto važi i za kupovine svega što je vezano tehniku, posebno ako koristi za rad, ili nove sportske opreme i slino. Prevozna sredstava, kao i sve ono što je vezano za nove tehničke stvari za komunikaciju, mobilne telefone, telfone uopšte i sl. Ne menjajte promene internet provajdera, ne kupujte nov kompjuter u period retrogradnog Merkura, jer bi moglo bii vraćanja istih ili pak čekanja da vam stignu, ili nekih kvarova. Najbolje je da kupovinu odložite za period kada Merkur nije retrogradan.

Biće i mogućnosti ponovnog vraćaja na neke delatnosti koje su nekada bile, a koje su u simbolici Merkura u Ovnu(koje zahtevaju mentanu aktivnost, dinamiku,ili kretanje, ili brzinu u mišljenju i izražavanju). Takođe, se može ukazati prilika za uspostavljanje ponovne saradnje sa osobama sa kojima ste ranije sarađivali, ili ste komunicirali u vezi nekog sporta, rekreacije, fizičkih aktivnosti, vezanih za kretanje.

Ukoliko imte ponovo da polažete neki ispit, dobro je vreme za obnavljaje ranije učenog gradiva, utvrđivanje u ovom periodu. Sa druge strane nije povoljno za na sticanje novih znanja putem novih obuka, kurseva i sličnog, koje bi ste prvi put učilii polagali, jer se može dogoditi da manje naučite, pa da morate to kasnije ponovo da učite, ili da neke informacije nisu više važeće, dobre, pa da ih kasnije ponovo zbog toga učite.

Dobro je vreme za popravljanje, poboljšanje, ili završavanje nečega što ste ranije radili u ovom periodu, ili za poboljšanja neke komunikacije od ranije, ali ne i za sticaje novih poznastva i kontakta posebno ovo važi za osobe koje imaju Ascedent u Strelcu, ili Devici, ili pak treću kuću u Blizancima, ili Devici. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  inja Uto Mar 29, 2011 6:02 pm

Meni tranz. Me u retro hod krece iz egzaktnih 180 na nat. Ve . Da li ce se taj njegov retro hod odnositi bas na polja kojima vlada Ve ?
A vlada 5.,6. i 10.poljem Smile Dok Me 7. i 9.
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  nena Sre Mar 30, 2011 2:12 am

O Tanja,ovo se citav kosmos urotio protiv nas,od pocetka godine bounce ne znam vise ni ko bi obustavio rad,konkretno u mom gradu vise od polovine populacije ostalo bez posla.I bez retro Merkura sve je usporeno i puno poteskoca.Sve nade polazem u ulazak Marsa u Ovna,da bude bar malo akcije,velika je tisina i sivilo..
sunny
nena
nena

Broj poruka : 47
Datum upisa : 20.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  Astrotanja Sre Mar 30, 2011 2:54 pm

Neno, izazvaće Mars akciju u Ovnu, ali finansijska situacija će se uopšteno poboljšati ulaskom Jupitera u Bika. Ovo bi ti morala povoljno osetiti već u junu, a sada treba neke stvari završavati,popravljati, poboljšavati što je ranije loše išlo, posebno od 2. aprila, kada će Merkur biti ojačan uticajem Marsa u Ovnu, koji nagoni na akciju i borbu. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  relativna Čet Mar 31, 2011 10:37 am

Čisto informativno, na mom kućnom komjputeru od juče konstatovan kvar na mrežnoj kartici... hehe Basketball Me retro...
relativna
relativna

Broj poruka : 16
Godina : 54
Локација : Beograd
Datum upisa : 02.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  Astrotanja Čet Mar 31, 2011 3:03 pm

Relativna, oseća se uticaj retrogradnog Merkurakao kod tebe, tako i kod mene, a verujem i kod mnogih drugih. Smile Kod mene se ispoljilo kroz susret sa dve osobe sa kojima sam se radnije družila, a i drugih manjih stvari, ako što je recimo juče zbog nestanka struje, došlo do toga da ne mogu satim da koristim interenet, ili dans kada mi ne radi kablovska. Ima toga i kada nije Merkur retrogradan, ali sa retrogradnim je to češća problematika, više prisutna. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  alea Pet Apr 01, 2011 11:02 pm

Meni je ME vladar 7. i 10. polja, a sada mi je u natalnom 4 polju i došao je na stepen od vladara 5 polja...vraća se u 90 VE vladar 11 polja.
Očekujem da će se neke stvari okončati, neki odnosi, možda i neka prijateljstva...možda sam zato bila baš uznemirena prethodnih dana. Vraćaju mi se neke osobe u život koje su mi jako drage, a za koje sam mislila da su otišle, a ne mogu tačno da predvidim da li će i kako to da se završi, ali imam neverovatan instinkt da će se završiti... silent
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  Dunja Pet Apr 01, 2011 11:42 pm

meni se veacaju neki ljudi kroz snove!! i to oni ljudi koje sam davno zakopala u proslosti...! ljudi koji mi nisu doneli dobro...i dve veceri zaredom ih sanjam..prvo jednog,pa onda drugog..inace,to su ljudi s kojima sam nekada bila u vezi, tj. bivsi momci...i uopste mi nije prijatno ova dva dana kd se budim!! samo se toplo nadam da ovo nije upozorenje da ce na bilo koji nacin da mi se vrate u zivot!!!

pu pu daleko bilo!!
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  IVA Sub Apr 02, 2011 12:29 am

Dunja, i meni se vracaju neki ljudi od ranije, i neke situacije koje su ostale nerasciscene. To ce sad valjda da dodje na svoje mesto.
Sta se ovo dogadja koncentracija planeta u ovnu???? Sunce, uran jupiter merkur mesec, malo to ulepsa venera iz riba. U mom slucaju sve u prvoj kuci! Very Happy Laughing Smile Shocked What a Face Smile
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  Dunja Sub Apr 02, 2011 12:50 am

u mom slucaju u DEVETOJ!! Smile))

al,pazi Iva,ja sam mislila DA SAM TE STVARI RASCISTILAAAAAAAAA!! Smile) zato se i nerviram sto mi se vracaju .. Razz
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  IVA Sub Apr 02, 2011 1:15 am

Dunja ::u mom slucaju u DEVETOJ!! Smile))

al,pazi Iva,ja sam mislila DA SAM TE STVARI RASCISTILAAAAAAAAA!! Smile) zato se i nerviram sto mi se vracaju .. Razz

sta ga znas.., sad ces to da podignes na visi nivo. Laughing neka situacija te muci, u vezi toga, ti jos uvek na to nemas neutralan stav - filosofski sto bi rekli. Wink
meni se vracaju neke stvari iljudi, kojima izgleda nisam rekla sve, ovo bas zvuci bzv. al sad situacije to govore.

tebi u devetoj, treba da ides dalje, nove stvari , definisi to sto se desilo, i otvori vrata za novine, tek te cekaju nove zanimljive stvari i nova iskustva, promenices verovatno svoj pogled na svet. sto je lepo:) Wink
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  Dunja Sub Apr 02, 2011 1:26 am

eeee..da..Smile pa radujem se ja toj zurkici u mojoj devetoj..Smile) da si samo mogla da vidis kako sam zeljno iscekivala ulazak Ur u Ovna.>Smile)) sto kaze Marina- ko Novu god da sam cekala:)))

a da, u pravu si,cim se nesto vraca u jakim emocijama,znaci to nije "pusteno"...jos je nerascisceno..tako i kod tebe..ako si vec svesna da nekim ljudima nisi rekla sve sto je trebalo,eto ti prilike da to ispravis..Smile i da izbacis iz sebe...to je bar lako!!Smile) samo duboko udahnes i ispljunes.. Wink
svidja mi se ovo.." promenices pogled na svet" cheers ne da se meni ne svidja moj sadasnji pogled na svet,ali ..malo se ubajatio..Razz pa bi mu dobro dosla jedna generalka..Smile
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  IVA Sub Apr 02, 2011 1:35 am

Dunja :: svidja mi se ovo.." promenices pogled na svet" cheers ne da se meni ne svidja moj sadasnji pogled na svet,ali ..malo se ubajatio..Razz pa bi mu dobro dosla jedna generalka..Smile
Bice bas radikalno:) Very Happy Very Happy Very Happy
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  Dunja Sub Apr 02, 2011 1:43 am

ej,znas sta?
ja toliko imam informacija sa raznih strana da ce nesto mnogo lepo i radikalno da mi se desi u ovoj godini,i napredak i ljubav i svasta nesto,i putovanja, i mozda i promena mesta stanovanja i skroz nesto potpuno drugacije i istumbano, da ja prosto evo vec neko vreme treperim u sebi i jedva cekam da pocne da se desava sve to Smile)

mame mi moje ..Smile)

a kad bude pocelo,onda verovatno necu moci da verujem da se to MENI desava:)))
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty re

Počalji  IVA Sub Apr 02, 2011 1:48 am

Dunja ::
mame mi moje ..Smile)
a kad bude pocelo,onda verovatno necu moci da verujem da se to MENI desava:)))

hahahahahahahahahah Smile)))))))))))))))))))))))))
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  Dunja Sub Apr 02, 2011 1:57 am

Smile))))))))))))

pa da...!! :)obicno tako biva!! a onda verovatno da se pogubim, neznajuci sta mi se desava!! Smile)))
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  smajli Uto Apr 05, 2011 1:20 pm

Meni je Asc u blizancima, a retro Merkur utice tako da niko nece da mi odgovori na postavljeno pitanje na forumu No Sleep

natal https://2img.net/r/ihimizer/img810/5243/mojanatalnakarta.gif

smajli

Broj poruka : 51
Datum upisa : 11.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  Astrotanja Uto Apr 05, 2011 1:43 pm

Smajli, nije da neće, nego ne stiže, bar kad je o meni reč. Meni je ćerkica bolesna , pa ne mogu. Evo ukratko.

Tebi u 11. retro Merkur može pomoći daobnoviš neko prijateljstvo, ili da realzuješ neki plan od ranije, ili da učestvuješ u nekoj grzpnoj aktivnosti, timskom radu opet nešto što je već bilo. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  smajli Uto Apr 05, 2011 6:54 pm

Astrotanja ::Smajli, nije da neće, nego ne stiže, bar kad je o meni reč. Meni je ćerkica bolesna , pa ne mogu. Evo ukratko.

Tebi u 11. retro Merkur može pomoći daobnoviš neko prijateljstvo, ili da realzuješ neki plan od ranije, ili da učestvuješ u nekoj grzpnoj aktivnosti, timskom radu opet nešto što je već bilo. sunny

Hvala Tanja, ali nisam mislila na tebe, mislila sam uopsteno, jer sam postavila pitanje na jos 2 foruma i nista No Zelim brz oporavak cerkici sunny

smajli

Broj poruka : 51
Datum upisa : 11.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  alea Čet Apr 07, 2011 8:16 am

Kada smo već kod ASC Blizanaca, Tanja šta misliš da može ovaj retro ME da donese osobi kojoj se sada, kao i JU i SO on nalazi u natalnoj 12 kući, i pravi 180 SO?
Da li bi to moglo da donese povlačenje u sebe, gubitak želje za komunikacijom, hladjenje osećanja ( jer vlada i 5 poljem ) i sl?
Naročito što je istovremeno tr. UR 180 ME natalni...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  Astrotanja Čet Apr 07, 2011 10:59 am

Alea, da može da donese i introskepciju, samoću, neraspoloženje, sećanja.Može da krije svoje misli, tj. da ne kaže ono što misli, da ćuti, povlači se. Ponekad ima i ogovaranja , iza njenih leđa.Primetila sam da komunikacija preko interneta kod nekih osoba je tada veća, dakle sa osobama koje je ne vide itd. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  elizabetbenet Pet Apr 08, 2011 4:39 pm

Retro Merkur na delu. Dali su mi pogresne rezultate kod dr, pa sam morala da se vracam.... Shocked

elizabetbenet

Broj poruka : 27
Datum upisa : 31.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  orline Pet Apr 08, 2011 10:37 pm

elizabetbenet ::Retro Merkur na delu.
I još jednom. Poslali mi novu kartu iz Jat-a, promenili red letenja. Laughing
orline
orline

Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu  Empty Re: Od 30.03, do 24..04. Merkur je retrogradan u Ovnu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu