Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

02.03 Merkur u Ovnu

3 posters

Ići dole

02.03 Merkur u Ovnu Empty 02.03 Merkur u Ovnu

Počalji  Astrotanja Pet Mar 02, 2012 1:31 am

02.03. Merkur ulazi u sazvežđe Ovna, gde će boraviti u dva navrata. Najpre će do 12.03. ići direktno i tom prilikom doneti neke prilike za novine i promene u načinu komunikacije, razmišljanja, opažanja, posebno između 2.03-5.03. kada će biti u konjukciji sa Uranom. Ovo je provoljno vreme za nove ideje, iznenadne, originalne, neponovljive, koje će pojedinci, oni koji se odlikuju stvaralaštvom moći da prime iz kosmosa. Kod većine će doči do potrebe da brže komuniciraju, da nestrpljivije, smelije, energičnije iznose svoje mišljenje. Kod nekih će se više oseti samovoljnost i isključivost u mišljenju.
Mentalne akivnosti koje zahtevaju brzinu, domišljatost, originalnost i nezavisnost u mišljenju će nesmetano odvijati ovih dana. Nove ideje se mogu širiti ogromnom brzinom. Način komunikacije će biti interesantan, neobičan, brz.dobro vreme je za nova poznanstva, kontakte, koje donose nove mogućnosti izražavanja, nove informacije, za kontakte koji su zanimljivi, posebni na neki način.
Ono na šta treba obratiti pažnju je nepromišljenost i brzopltost u izjavama, odlukama, koja može doneti nekim probleme.
Pazite šta pričate, kako se izražavate, jer lako može doći kod nekih i do iznenadnog prekida nekog kontakta, jer dispozitor Merkura i Urana, Mars u Devici će biti u opozciji sa Suncem u Ribama ovih dana,pa suviše brze i nepromišljene izjave, netaktične, užurbane, nervozan mogu neke dovesti u konflikte i sukobe, svađe,a 02. 03. posle podne i porodične svađe, jer će Mesec boraviti u Raku u posle podnevnim satima i oko 16s će Merkur u Ovnu biti u kvadratu sa Mesecom. Nesporazumi i nerazumevanje u porodičnim odnosima će se osetiti na kratko. Emocije i intelekt će biti u raskoraku, suprotstavljeni, a napetosti i nervoze biće u ranim večernjim satima nešto više nego uobičajeno.Nepredviđenih događanja i uzbuđenje biće više nego uobičajeno. Merkur u konjukciji sa Uranom upućuje da je potrebno da se brzo snađete, prihvatite novine i prilagođavate im se. Dobro bi bilo da izbegavate da budete brutalno otvoreni, jer to pre svega može da vas uvede u konflikte i žučne svađe, praćene prebacivanjem i kritikama.

Budite oprezni i u sabraćaju i ne žutite preterana, a ako osetite napetost i nervozu, koju donosi Merkur u konjukciji sa Uranom, bolje vam je da izbegavate vožnju. Mars u opozciji sa Suncem pored borbe, sukoba, može lako dovesti i do povreda.

Nakon 06.-do 12.03. Mekur će se odmicati polako od Urana i primicati kvadratu sa Plutonu, ali pre nego što napravi egzaktan kvadrat sa njim krenuće 12.03.retorgradno, donoseći mogućnost da nešto što smo propustili zbog brzine, nepromišljenosti izmenimo, posebno oko 17. 03. kada se opet bude došao do Urana i vratio nas na sličnu situaciju u kojoj smo bili 02.-5.03. Budite spremni da ispravite ono što niste dobro uradili prošli put, da neku novu ideju, ili sticanje nekog novovog znanja, sada pokušate da shvatite na drugačiji način, da koristite i svoju intuciju u tome i da sada usporite u njegovom sprovođenju. Istina, sada će vas i okolnost navesti, da se ponovo vratite na to.

Ukoliko je došlo do prekida neke komunikacije, druženja, kontakta, imaćete priliku da ga ponovo nastavite do Merkur ide retrogradno od 12.03.-do 04.04. Posebno oko 17. 03. može doći do iznenadanih susreta, ili neočekivanog povratka nekih osoba koje nisu neko vreme bile u kontaktu sa vama.

Naravno i da je od 12.03.-04.04. nepovoljno vreme i za putovanja, nove obuke i edukacije, nova poznastva i veze, kao i za kupovinu posebno tehničkih uređaja, vozila i sl.

22.03. Merkur u Ovnu biće u konjukciji sa Mladim Mesecom u Ovnu, što će biti jedan pomalo buran, dinamičan period, kontradiktornih uticaja,koji će doneti poteškoće u sporvođenju promena, konflikte , jer će biti suprotnih težnji, sa jedne strane ka novinama i većim reformama, koje nagoveštava Mlad Mesec u konjukciji sa Uranom u Ovnu, a sa druge retro Merkur, će navoditi da se vratimo na nešto što najpre treba da se popravi, poboljša, završi kada je reč o nekim ranijim mišljenjima, idejama,informacija, saznanjima i kontaktima. On se već od 23. 03. se vraća u Ribe i tu će biti sve do 04.04. čineći da budemo opet orjentisni na ono od ranije, da ne bude dovoljno praktičnosti i racionalnosti u razmišljanjima, već više maštovitosti,saosećajnosti, ali i sposobnosti za reprodukovanje, prijemčivosti za tuđa mišljenja. I tako će ići sve do 04.04. kada kreće direktno, noseći mogućnost novina, ali vučući još uvek uticaj svog retogradnog hoda.

16.04. ulazi opet u sazvežđe Ovna gde će ostati do 09. 05. donoseći pojačanu mentalnu aktivnost, brzinu u razmišljanju, izražavanju, sposobnost da stvaralačko razmišljanje dođe do izražaja, ili pak do nametanja svog mišljenja drugima. Nepovoljno je što će biti i mogućnosti svađa oko 25. aprila kada će Merkur biti u kvadratu sa Plutonom. Tada će biti tendencije da se nametne svoje mišljenje drugima, da se ubeđuje bez popuštanja, drsko, smelo, nametljivo i agresivno.
Do nerazumevanja, ili zastoja u dogovorima, mogućnosti tvrdoglavosti, sumnje, otežane komunikacije dovešće Merkur u opozciji sa Saturnom oko 06.05. Nekima će doneti i neraspoloženje, zabrinutost, lošu vest koji dan pre ili posle 06.05..

Merkur u Ovnu izuzev oko 06.05, učiniće dinamičniju komunikaciju i omogućiti da neke ideje, zbog Marsa koji će krenuti direktno u Devici budu realizovane uz vredan rad i obraćanje pažnje na detalje. Konačno, će i neki poslovi koji su bili u zastoju opet biti pokrenuti u drugoj polovini aprila. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

02.03 Merkur u Ovnu Empty Re: 02.03 Merkur u Ovnu

Počalji  Marina N Sub Mar 03, 2012 1:56 am

Meni se bas dopada ovaj merkur u ovnu.Pokrece i tera napred.Od kako je u ovnu primecijem da su mi misli usmerene bas na nesto novo.Novi nacin razmisljanja,potreba da se zavrsi vec jednom sa nekim starim opterecijucim mislima.Dok je merkur bio u ribama,cini mi se da nikako nisam mogla da isplivam iz te bare ucmalih misli,koje nigde ne vode.Ja znam da budem sanjalica i da se prepustim mastanju,ali ovaj merkur prosto vice :Sad,upravo sad,otrezni se.Budi se!Zivot je sad,a ne tamo u nekim oblacima!Energija ovna iskoriscena na pravi nacin je jedno veliko bogatstvo.Ne potcenjujem znak riba,ali konfuzija i neka pasivnost koje donesu,mogu bas otezati zivot.Dobro je upoznati duhovnu stranu sebe,zivota,sto ribe i mogu doneti,ali bez one spojnice sa nasom ravni fizicke sfere,cesto sve to ostane u domenu iluzije ,magle,neceg nejasnog.Znam da sada malo izlazim iz teme,ali takodje primetih i to da dok je vladar mog horoskopa uran bio u ribama,uh, zivot je bio jedna besciljna,zbunjujuca,mutna voda.Prelazak urana u ovna,donese zelju da se ide dalje,da se nadje snaga da se zivot usmeri i zivi,a ne da se ceka da se sve samo desi. Very Happy
Marina N
Marina N

Broj poruka : 30
Godina : 41
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 06.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

02.03 Merkur u Ovnu Empty Re: 02.03 Merkur u Ovnu

Počalji  sara Sub Mar 03, 2012 9:18 am

Marina N :: Dok je merkur bio u ribama,cini mi se da nikako nisam mogla da isplivam iz te bare ucmalih misli,koje nigde ne vode.Ja znam da budem sanjalica i da se prepustim mastanju,ali ovaj merkur prosto vice :Sad,upravo sad,otrezni se.Budi se!Zivot je sad,a ne tamo u nekim oblacima!Energija ovna iskoriscena na pravi nacin je jedno veliko bogatstvo.Ne potcenjujem znak riba,ali konfuzija i neka pasivnost koje donesu,mogu bas otezati zivot.Dobro je upoznati duhovnu stranu sebe,zivota,sto ribe i mogu doneti,ali bez one spojnice sa nasom ravni fizicke sfere,cesto sve to ostane u domenu iluzije ,magle,neceg nejasnog.Znam da sada malo izlazim iz teme,ali takodje primetih i to da dok je vladar mog horoskopa uran bio u ribama,uh, zivot je bio jedna besciljna,zbunjujuca,mutna voda.Prelazak urana u ovna,donese zelju da se ide dalje,da se nadje snaga da se zivot usmeri i zivi,a ne da se ceka da se sve samo desi. Very Happy
marina N, sunny slažem se s tobom u potpunosti, isti je slučaj sa mnom..."Ja znam da budem sanjalica i da se prepustim maštanju...", čak se i pribojavam ovog Neptuna u ribama, jer su mi ribe na MC, u mladosti nikako nisam mogla izaći iz one iluzije, samozavaravanje, nejasne slike o svima, nedovooljno kritičan stav...bez one spojnice da te nešto čvrsto drži na zemlji, ništa od svega...kako se ono kaže ja ću po svom modulirat, hvali nebo, drž' se zemlje... Very Happy

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

02.03 Merkur u Ovnu Empty Re: 02.03 Merkur u Ovnu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu