Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jupiter u Blizancima

+4
venerica
sladjana
IVA
Astrotanja
8 posters

Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Jupiter u Blizancima

Počalji  Astrotanja Pon Jun 11, 2012 11:46 pm

Jupiter je u ušao večeras 11.06. u 19.22. ušao u sazvežđe Bizanaca. U ovom periodu poslovi vezani za putovanja, obrazovanje, komunikaciju, medije, saobraćaj, razmenu, prodaju posebno prevoznih sredstava, automobila, ali i prodaju uopšte, edukaciju, obuke, kurseve raznih vrsta, prezentacije, izlaganja, pisanje i slično biće više zastupljeni.
Sreću, znanje, novac, sve treba deliti, osim ljubavi, mada dok je Venerica u Blizancima i toga će biti.

Jupiter ako se dobro izražavamo i imamo znanje, može da pomogne u polaganju ispita, posebno ako pravi dobar aspekt sa natalnim Merkurom u natalu, ili Jupiterom. Veoma je bitno i u kakvim je aspektima tranzitni Merkur kada polažete ispit. Profesori će sada ispoljavati ne preveliku stroguću, ali će ceniti tačne informacije, način izlaganja, interpretaciju naučenog. Neće biti prevelike strogoće, ali ne treba ni računati na preveliki faktor sreće pri polaganju ispita. Snalažljivost će sada doći do izrađaja, a biće i varanja na ispitama, jer će Jupiter praviti tokom juna kvadrat sa Neptunom u Ribama.

Jupitera u Blizancima povoljno deluje na pisanje i objavljivanje napisanog, umnožavanje napisanog, pa je dobar i za knjige, časopise Povoljno deluje i na medije, donoseći i tu nečeg povoljnog i dobrog, ali ne kada bude u kvadrtu sa Neptunom u drugoj polovini juna,kad amožebiti lažnih informacija, obmana i neistina , nego kada bude u sekstilu sa Uranom u Ovnu, jula, kada će biti povoljno uvesti neke promene u medije, komunikaciju uopšte, posebno ako je to započelo ranije, pa sada mogu te promen da budu uspešno sporvedene, jer će Merkur u drugoj polovini jula biti retrogradan.

Biće i više komunikacije, grupnih akrivnosti, druženja, sastanaka. Dok je Jupiter u veselom i igri sklonim Blizancima biće više igre u svemu što se razmenjuje, više radoznalosti i više veštine u prenešenju onoga što se zna, biranim rečima. Mudrost se sada može još više naći u rečima, izjavama, aforizmima.

Biće i više novih viceva, šala, karikatura koje donose više vedrine i smeha.
Jupitera u Blizancima pisanja, druženja, više igre u svemu što se razmenjuje, više radoznalosti i više veštine u prenešenju onoga što se zna.


Šta očekujete da vama lično Jupiter donose, omogući u ovom promenljivom, vazdušnom znaku komunikacije, učenja, igre, putovanja, razmene i informacija? Razz
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty re:Jupiter u Blizancima

Počalji  IVA Uto Jun 12, 2012 12:12 am

JUpiter u 3. kuci , sekstil sa suncem i merkurom, i trigon sa natalnim jupiterom i uranom, opozicija sa marsom.
Ocekujem malo lepsi period, harmonicniji i prijatniji, malo vise uzivanja , i zabave.
Ocekujem malo vise kretanja, nove uspesne saradnje, dobra komunikacija sa kolegama, komsijama, rodbinom. Period nove snage, novi optimizam,mirno i opusteno vreme. Novi pokret , mozda novi posao, neka nova otvorena vrata, nova kreativnost,mozda nagrada za nesto iz proslosti. :cheer
Prijatno vreme, malo optimizma, i uzivanja Very Happy Very Happy Very Happy ,da nesto krene konacno. Smile
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  sladjana Uto Jun 12, 2012 1:08 am

Samo kada je napustio Bika, tamo je bio jako dugo i sporo , toliko muke da sam sada vitkija, jedino mi je to super ....

Ju kroz moju 5 kucu moze doneti valjda malo zabave , izlaske ako ga drugi tezi tranziti u mo natalu ne oslabe jer imam Pl retro na ASc, Sa retro90So , Uran 90 na ASc ...
tako da necu puno da se nadam, pogotovo ne ljubavi nekoj, jer jesam u vezi ali ona nikako da se sredi kako bi zelela a novu nisam voljda da trazim niti da je primim ...

Posla ulazi u moju 6 kucu koja je isto u Blizancima i stace na natalni JU ali to tek iduce godine . Bilo bi lepo da mi donese neku bolju promenu radnog mesta .

Ne svidja mi se Tranz.Ju180Ne - ne volje sa ostatkom prijatelja ili moja ne realnost oko braka kojeg bi zelela ...
sladjana
sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  Astrotanja Uto Jun 12, 2012 12:50 pm

Iva, Jupiter je ašem natalu u izuzetno važan, jer je vladar vašeg Mc, kuće životnih težnji, ambicija koja je u natalu u Strelcu i kako je sada, dok tranzitira vašem trećom u Blizancima u povoljnom aspektu sa Uranom natalnim i Jupiterom i u sekstilu u još uvek sa Suncem i Merkurom u petoj u lavu doneće vamog mogućnost da ovog meseca ostvarite kontakte, nove vezane za posao, naročito nakon 20.06. Ovi kontakti, poznastva mogu biti vezani sa posao pre svega, ali nije nemoguće da donesu i neko zadovoljstvo, jer su u petoj, ili da se povoljno odraze na vašu kretivnost, ili rad sa decom. Dobro je i za obuku, nova saznanja, školu koji možete i vi da osnujete i da prenesete neko svoje znanje, ili veštinu drugima. sunny


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Uto Jun 12, 2012 1:10 pm, izmenio ukupno 2 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  Astrotanja Uto Jun 12, 2012 1:08 pm

Slađana vama trenutno Jupiter tranzitira petom i ka sumnjuako je na vrhu pete on će juna najviše da deluje na vas. Pravi kvadrat sa Saturnom u Devici, pa izaziva kolebljivost, sumnju da može nešto dobro da vam donese, s izvesnim opravdanjem, ali jula pravi sekstil sa natlanim Marsom, vl. 10. koji je u sedmoj u Lavu i može da donese priliku da dođe do poboljšanja odnosa, ili nekim pozitivnu promenu u ljubavi.

Vama je Pomračenje Sunca bilo u 04.06. Blizancima u petoj, na vrhu i sada će prelazak Jupitera doneti ono što je Pomračenje nagovestilo. Pomračenje donosi brze i velike promene u kući u kojoj je, kod vas u kući ljubavi, dece, kreativnosti, razonode, odmora itd. Iznanđenja i nagli obrti su mogući ovog meseca. Obratite pažnju na komunikaciju u ljubavi, šta govorite i nemojte biti zatvoreni za nova poznanstva i veze nakon 20. 06, posebno ako vas sadašnja veza ne čini zadovoljnom. Postoji mogućnost i povećane plodnosti, s obzirom da vam Jupiter u Venera ovog proleća i leta tranzitiraju petom kućom. sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  IVA Uto Jun 12, 2012 6:38 pm

Astrotanja ::Iva, Jupiter je ašem natalu u izuzetno važan, jer je vladar vašeg Mc, kuće životnih težnji, ambicija koja je u natalu u Strelcu i kako je sada, dok tranzitira vašem trećom u Blizancima u povoljnom aspektu sa Uranom natalnim i Jupiterom i u sekstilu u još uvek sa Suncem i Merkurom u petoj u lavu doneće vamog mogućnost da ovog meseca ostvarite kontakte, nove vezane za posao, naročito nakon 20.06. Ovi kontakti, poznastva mogu biti vezani sa posao pre svega, ali nije nemoguće da donesu i neko zadovoljstvo, jer su u petoj, ili da se povoljno odraze na vašu kretivnost, ili rad sa decom. Dobro je i za obuku, nova saznanja, školu koji možete i vi da osnujete i da prenesete neko svoje znanje, ili veštinu drugima. sunny

hvala Astro tanja:) ma osecam se nesto fenomenalno Smile
cheers
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  sladjana Uto Jun 12, 2012 10:29 pm

Astrotanja ::Slađana vama trenutno Jupiter tranzitira petom i ka sumnjuako je na vrhu pete on će juna najviše da deluje na vas. Pravi kvadrat sa Saturnom u Devici, pa izaziva kolebljivost, sumnju da može nešto dobro da vam donese, s izvesnim opravdanjem, ali jula pravi sekstil sa natlanim Marsom, vl. 10. koji je u sedmoj u Lavu i može da donese priliku da dođe do poboljšanja odnosa, ili nekim pozitivnu promenu u ljubavi.

Vama je Pomračenje Sunca bilo u 04.06. Blizancima u petoj, na vrhu i sada će prelazak Jupitera doneti ono što je Pomračenje nagovestilo. Pomračenje donosi brze i velike promene u kući u kojoj je, kod vas u kući ljubavi, dece, kreativnosti, razonode, odmora itd. Iznanđenja i nagli obrti su mogući ovog meseca. Obratite pažnju na komunikaciju u ljubavi, šta govorite i nemojte biti zatvoreni za nova poznanstva i veze nakon 20. 06, posebno ako vas sadašnja veza ne čini zadovoljnom. Postoji mogućnost i povećane plodnosti, s obzirom da vam Jupiter u Venera ovog proleća i leta tranzitiraju petom kućom. sunny sunny sunny

Hvala Tanja...totalno sam izostavila Mars i aspekte sa njim. Usmerim se uvek na neke crvene 90 ili 180 ...
Bilo bi lepo za trudnocu...to je drugi pokazatelj , prvi je solar ovogodisnji pa bi bila bas queen ....od srca hvala ....pozzz
sladjana
sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  venerica Čet Jun 14, 2012 12:14 am

S obzirom da trigon tranzitnog Jupitera u Biku na moju natalnu Veneru uopste nisam osetila, sada nemam neka veća očekivanja od JU. Doduše, u tom periodu bili su aktuelni teški aspekti Saturna i Urana na moj natal, tako da se benefični uticaj JU (pritom kroz 12 polje) nije ni mogao ispoljiti.

Generalno, očekujem bar malo više optimizma i lepšeg raspoloženja u narednom periodu. Ulaskom JU u prvu kuću neke zakulisne radnje koje su mi se desavale su se iskristalizovale i sada imam jasniju sliku i više sigurnosti u sebe. Na poslu sam dobila mlade kolege koje ću u narednom periodu uvoditi u posao te će mi se na taj način ispoljiti simbolika JU u Blizancima kroz obuku drugih, edukaciju, više priče i komunikacije negoli obično, razmene mišljenja. Praviće mi lepe aspekte na MO, PL, SO i ME, tako da se nadam poboljšanju odnosa sa drugima, lakoći u međusobnoj komunikaciji i uopšte vedrijem pogledu na život. Ozbiljno razmišljam na koji način da razvijam dalje svoje znanje i obrazovanje, da li kroz doktorske studije ili neki drugi vid usavršavanja, što je opet veoma blisko simbolici JU i Blizanaca. Više pažnje poklanjam izgledu, što bi se verovatno pre moglo pripisati tranzitnoj Veneri kroz prvo polje nego Jupiteru. Višak kilograma nisam dobila, doduše JU u Blizancima i nije neki hedonista u tom pogledu, a za to se pobrinuo i Mars kroz 5. polje koji me tera na rekreaciju.

I meni će, kao i Sladjani, praviti opoziciju na NE, kao i 90 sa SA i to mi se bas ne dopada, ali se nadam da će ovaj početni optimizam da mi donese više snage i volje za rešavanje teškoća.
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  Marinko Ned Jun 17, 2012 12:30 am

Astrotanja ::Jupiter je u ušao večeras 11.06. u 19.22. ušao u sazvežđe Bizanaca.

Mala ispravka - Jupiter nije ušao u sazvežđe Blizanaca nego u znak Blizanaca. On se nalazi trenutno u sazvežđu Bika Smile

Marinko

Broj poruka : 2
Datum upisa : 17.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  tara888 Sub Jun 23, 2012 1:05 am

Prvo da Vas pozdravim kao novi clan i nadam se da mi necete zameriti na mom povrsnom znanju, ali nadam se da cu dosta toga uz Vasu pomoc savladati.
Meni je inace tranzitni Jupiter, Venera u 10 kuci u blizancima, ( o aspektima ne znam bas mnogo, ne zamerite) sto se tice studija, bez ikakvih poteskoca sam prethodne i ove tekuce polagala ispite i evo za par dana cu diplomirati, a nadam se da ce i ta predstojeca Jupiterova godina biti isto toliko pozitivna i za dalje obrazovanje, ali i pitanje karijere, posla... Smile

Jos jednom veliki pozdrav za sve

tara888

Broj poruka : 7
Datum upisa : 19.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  sara Pon Jun 25, 2012 11:30 am

sunny ....ja sam se baš pitala što bi mogao jupiter donjeti u blizancima, iako je u egzilu, i baš poznajem osobu koja ima ju u blizancima, pa to je stvarno osoba u nekoj velikoj akciji, u žiži svih zbivanja... poslovi kupnje, porodaje, automobili, ugovori, sposobnost komunikacija bolje rečeno govorništvo, sklapanje puno poznanstava, znanje, razmjena znanja, znanje dobro ukomponirano s poslovima, fakulteti, dopisništvo... i baš sve što je već i rečeno ...ma, jupiter je jupiter i gdje god on je postavljen on donosi sreću i sretne okolnosti...a saturn je staturn, to si dvije planete koje mene očito zanimaju... Laughing

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  libra_girl Čet Jun 28, 2012 9:41 pm

Nadam se da ce mi doneti nesto lepo u mojoj prvoj kuci? Smile
libra_girl
libra_girl

Broj poruka : 35
Datum upisa : 19.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty re

Počalji  IVA Čet Jun 28, 2012 10:12 pm

libra_girl ::Nadam se da ce mi doneti nesto lepo u mojoj prvoj kuci? Smile

za pocetak dobices u kilazi, to ce se vremenom vratiti na mesto, a onda ces osetiti optimizam:)
tako je barem bilo kod mene cheers cheers cheers
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  sladjana Ned Jul 01, 2012 2:27 pm

Ocekivanja od Ju u Bliazncima donelo je ono sto ne zelim...manjak para i selidbu kod sestre u dom mog oca. Ona zivi tamo a ja moram kod nje jer nemam drugi izbor, a i mama. Roditelji su mi razvedeni vec 20 godina a otac je dao sestri da zivi u toj kuci vec 10 godina dok mama i ja muku mucimo sa podstarastvom .

Ju 60 Ma - ovih dana se sve resava brzo a meni to ne prija, niti selidba niti ista od toga ....
Ma vlada mojom 10 kucom, promena statusa ...ja se nadala necemu drugom...meni sreca uvek izmice ... Sad


Poslednji izmenio sladjana dana Ned Jul 01, 2012 6:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
sladjana
sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  sara Ned Jul 01, 2012 5:31 pm

...i meni je moj nadređeni rekao da će nam se smanjiti plaća, sada mi je ju u tranziti kroz 12 kuću i opoziciji mi je s merkurom, suvl.je 6. kuće i 10 kuće, u mom slučaju stvarno nepovoljno djeluje, nisam znala, rekla sam ja da me je napustio blagodatni ju u biku... Rolling Eyes Laughing

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  venerica Uto Jul 03, 2012 3:43 pm

IVA ::
libra_girl ::Nadam se da ce mi doneti nesto lepo u mojoj prvoj kuci? Smile

za pocetak dobices u kilazi, to ce se vremenom vratiti na mesto, a onda ces osetiti optimizam:)
tako je barem bilo kod mene cheers cheers cheers

Baš me zanima je li ti JU na Asc. doneo kilograme Very Happy Very Happy , ja bih rekla da Ju u Blizancima nije naročito ješan, još sa Marsom u prvoj kući, i ako budeš imala pojačan apetit zbog Marsa ćeš verovatno biti aktivna i više se trošiti. Meni Asc. u Biku donosi hedonističke porive za hranom ali ne da Mars da se to pretvori u višak, pa je tako bilo i sa tranzitom JU na Asc.
Tebi će JU praviti lepe trigone na planete u Vagi i sekstil sa suncem u lavu, pravi trigon na Veneru i ME vladara prve i pete, ja bih se na tvome mestu nadala nekim ljubavnim dešavanjima Very Happy Very Happy
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  libra_girl Uto Jul 03, 2012 6:53 pm

venerica ::
IVA ::
libra_girl ::Nadam se da ce mi doneti nesto lepo u mojoj prvoj kuci? Smile

za pocetak dobices u kilazi, to ce se vremenom vratiti na mesto, a onda ces osetiti optimizam:)
tako je barem bilo kod mene cheers cheers cheers

Baš me zanima je li ti JU na Asc. doneo kilograme Very Happy Very Happy , ja bih rekla da Ju u Blizancima nije naročito ješan, još sa Marsom u prvoj kući, i ako budeš imala pojačan apetit zbog Marsa ćeš verovatno biti aktivna i više se trošiti. Meni Asc. u Biku donosi hedonističke porive za hranom ali ne da Mars da se to pretvori u višak, pa je tako bilo i sa tranzitom JU na Asc.
Tebi će JU praviti lepe trigone na planete u Vagi i sekstil sa suncem u lavu, pravi trigon na Veneru i ME vladara prve i pete, ja bih se na tvome mestu nadala nekim ljubavnim dešavanjima Very Happy Very Happy

Pa sad ne znam,pridrzavam se nekog rezima ishrane zbog operacije koju sam imala...a kilogrami ne spadaju nesto ista sam...videcemo jos kako ce biti. A ljubavna desavanja pa obecava ovo leto Smile konacno cu se cesce vidjati sa momkom,bicemo u istom delu zemlje Smile
libra_girl
libra_girl

Broj poruka : 35
Datum upisa : 19.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u Blizancima Empty Re: Jupiter u Blizancima

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu