Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neaspektovane planete u sinastriji

2 posters

Ići dole

Neaspektovane planete u sinastriji Empty Neaspektovane planete u sinastriji

Počalji  vecca Ned Feb 02, 2014 5:45 pm

Da li moze neko da mi objasni sta znaci u sinastriji neaspektovana Venera kada je u pitanju muska strana.Tice se mene i jednog muskarca.Moja Venera je u trigonu sa njegovim Marsom.Hvala puno Smile

vecca

Broj poruka : 7
Datum upisa : 02.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neaspektovane planete u sinastriji Empty Re: Neaspektovane planete u sinastriji

Počalji  logos Pon Feb 03, 2014 4:18 pm

Jedan od odgovora bi mogao biti: "Venera, planeta čulne ljubavi, vrednosti, kada se dogodi da je ovako izolovana, postavlja se pitanje da li postoji nešto uopšte što je može zadovoljiti ili učiniti srećnom? Ako za nju pomislimo kao na planetu koja govori o estetici, može se dogoditi da osoba ili nikad nije dovoljno zadovoljna svojim stilom, izgledom, uvek nečemu nalazi manu, ili, pak, može misliti o sebi kao o nedostižnoj osobi, najlepšoj, kojoj niko joj nije ravan ili niko nije dovoljno dobar da može zadovoljiti sve njene prohteve. Ovo može biti veliki problem za ljubavne odnose, te sama osoba da baš prema simbolici (usamljeno) provede dobar deo svog života. No, kako je to Venera, vrlo brzo bi mogli zaključiti da se zapravo radi o samodovoljnosti. Neaspektovana Venera najčešće se nalazi kod ljudi koji su orijentisani na novac, kao jedini sistem vrednosti. Tako tumačena, idealna ljubav bi bila ona koja bi zadovoljavala apsolutno svaku želju ove Venere. Medjutim, tu se postavlja pitanje, dokle bi i to bilo dovoljno i idealno, jer ona uranja u sebe, svaki put podižući sebi sve višu cenu, smatrajući da svaki put može daleko bolje ostvariti, da sve treba biti u službi njene vrednosti i lepote i da ne postoji ništa važnije od nje same."

Tu se radi o energiji planete koja nije integrisana u horoskop već deluje odvojeno i neharmonično sa ostatkom horoskopa. Kao osoba koja je formalno u kolektivu ali živi i deluje kao jedinka mimo kolektiva.

Ovo su generalna tumačenja a bilo bi dobro pogledati to na konkretnom primeru pa, ako si voljna, napiši natalne podatke za sebe i za dečka pa da zajedno pokušamo astrološki analizirati ili, pak, postavi sama karte. Naravno, ako se s' tim slažeš.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neaspektovane planete u sinastriji Empty Re: Neaspektovane planete u sinastriji

Počalji  vecca Pon Feb 03, 2014 4:30 pm

Hvala puno na iscrpnom odgovoru:)...i u prsvu ste kada kazete da ona moze da bude samozadovoljna.On u licnom horoskopu ima aspektovanu Veneru medjutim u nasoj sinastriji je nema..mada njegovo Sunce je u sextilu sa mojom Venerom i imamo i moja Venera sextil Jupiter.Slazem se da mi pogledate sinastruju ,mada ja ne znam njegov sat i min.Ja sam rodjena 25.07 1963. u 12:40 u Beogradu a on je Holandjanin koji zivi od svoje 7 god u Australiji i rodjen je 8.11 1956.u Amsterdamu..interesantno na moju slavu Svetog Dimitrija:)..hvalaaa

vecca

Broj poruka : 7
Datum upisa : 02.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neaspektovane planete u sinastriji Empty Re: Neaspektovane planete u sinastriji

Počalji  logos Pon Feb 03, 2014 5:28 pm

Vecca - natalna karta:
Neaspektovane planete u sinastriji Ivbbc5

Vecca - partner natalna karta za pretpostavljeno vreme:
Neaspektovane planete u sinastriji 287dzc

Vecca i partner sinastrijska karta:
Neaspektovane planete u sinastriji 2isv904

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neaspektovane planete u sinastriji Empty Re: Neaspektovane planete u sinastriji

Počalji  vecca Pon Feb 03, 2014 5:35 pm

Hvala na ovako posebno uradjenim kartama..ja sam inace laik za tumacenje ali lepo ih je imati:)

vecca

Broj poruka : 7
Datum upisa : 02.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neaspektovane planete u sinastriji Empty Re: Neaspektovane planete u sinastriji

Počalji  vecca Pon Feb 03, 2014 5:47 pm

Hvala na ovako posebno uradjenim kartama..ja sam inace laik za tumacenje ali lepo ih je imati:)

vecca

Broj poruka : 7
Datum upisa : 02.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neaspektovane planete u sinastriji Empty Re: Neaspektovane planete u sinastriji

Počalji  logos Uto Feb 04, 2014 7:32 pm

Ukratko o natalnoj karti.

Vrh V kuće (ljubav) je na 18° znaka Riba (idealno, imaginarno, nestvarno i sl.) a vladar Neptun je u I kući (osoba) blizu Asc (osoba) na 12° (analogija znaka Riba i Neptuna) Škorpije (magnetski privlačno, fatalno). Neptun je u trigonima (povoljan protok energije) je sa Venerom (ljubav, sklad, lepota) koja vlada VII kućom (partneri, brak) u Biku (novac, vrednosti, hrana) čiji je vrh na neugodnoj fiksnoj zvezdi Hamal (nasilje, brutalnost) i sa Hironom (ranjeni iscelitelj, rana koja nikad ne zarasta) iz znaka Riba i blizu vrha V kuće. Sve ovo ukazuje na sklonost ka idealnoj ljubavi i da osoba može stupiti u zajednicu sa osobom koju nedovoljno poznaje i u toj vezi doživeti neprijatnosti a da kao posledica može ostati neizlečena rana.

Suvladar V kuće je Jupiter (vera, optimizam, inostranstvo, bogatstvo) je u VI kući (posao) pa se osoba može zaljubiti u nekoga iz inostranstva (Jupiter, Venera u IX kući – inostranstvo). To može biti starija (Jupiter u sekstilu sa Saturnom), koja je bila u braku (Saturn u Vodoliji – prekid veze). Jupiter je u kvadratu (nepovoljan aspect) sa Venerom što može osim ljubavi ukazivati i da postoji materijalni aspekt veze.

Što se tiče sinastrijske karte i teme ovog posta, partnerov Mars koji vlada njegovom V kućom ljubavi je na vrhu tvoje V kuće i to može ukazivati da je za ljubav njemu potreban fizički kontakt (Mars) i da mu više odgovara tajnost i diskrecija u toj vezi (Mars u Ribama). Njegov Mars je u trigonima sa tvojim Neptunom i Venerom obrazujući uslovni Veliki vodeni trigon gde energija cirkuliše bez problema. Tu je ljubav idealizovana (Venera i Neptun) a primetno je da ne postoji sa njegove strane dovoljno emocionalne energije za tu vezu jer je njegov Mesec (emocije, duša) u izgonu (loša pozicija) u Jarcu, u opoziciji sa tvojom Venerom, na tvom Južnom čvoru (tačka davanja sa tvoje strane) i u kvadratu sa tvojim Jupiterom. Njegovo Sunce iz znaka Škorpije (seks, magnetska privlačnost) je u trigonu sa tvojom Venerom (ljubav) što ukazuje da ti u tu vezu unosiš ljubav a on nju doživljava samo kroz fizičke kontakte a tome u prilog ide i njegova sinastrijski neaspektovana Venera koja je nekako po strani i bez učešća. Ako tome dodamo da je njegov Neptun (tajno, imaginarno, maglovito) u tvom XII polju u znaku Riba i u kvadratu sa tvojim Suncem slika o ovoj sinastrijskoj kombinaciji se nekako zaokružuje ali kako svi mi imamo slobodnu volju u odlučivanju to je sve tvojim rukama bez obzira koliko smo mi astrološki “u pravu”. Ne treba živeti po uputstvima astrologa već sve ovo razumeti samo kao eventualni dodatak onome što već sama znaš i nameravaš da učiniš a ne sumnjam da ćeš ispravno postupiti.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neaspektovane planete u sinastriji Empty Re: Neaspektovane planete u sinastriji

Počalji  vecca Sre Feb 05, 2014 3:18 am

Hvala jos jednom na velikom trudu pri tumacenju i to sto ste mi samo potvrdili ono sto vec osecam .Reci cu ti da nikada nisam (verovali ili ne ) imala srecu u ljubavi..onu ne


idealisticku vec iskrenu i postenu jednom
recju Hriscansku .Ja sam uvek na prvi
pogled privlacila muskarce ( pogotovo
Plutonovce) nekom magicnom
energijom.Iako ja imam divne moralne i
duhovne i mentalne kvalitete.Sve veze od kracih do duzih sve su se brzo zavrsavale i sa velikim davanjem sa moje strane..nekako kao da sam sve ja pokretala iako ja na to ne gledam i ne merim .Nisam se nikada udala ni rodila decu a zelela sam.Mogla sam da rodim dete za sebe ali to nisam osecala ispravnim i ne zalim za tim i mirna mi je dusa.Zelela sam da se dete rodi iz ljubavi i kao deo porodice koliko god to trajalo.
Po malo umorna od traganja dobar prijatelj mi je predlozio zbog licnog pozitivnog iskustva jedan sajt ne bili upoznala nekoga ozbiljnog ali ovoga puta sam zelela da to bude STANAC.Pomislila sam zbog moje Venere u 9. kuci mozda je tamo negde dakeko mozda moja srodna dusa Inace sam upoznavala neke nase iz inostranstva ali nikada bas stranca.U Novembru upoznajem Petera (radjen mi je solarni za 2013.i vidjen ovaj musk.kao poseban i posebno
poznanstvo) koji se munjevitom brzinon zaljubio a meni se samo dopao.Posto je daleko pokusala sam da ga na lep nacin zaobidjem ,medjutim on je bio mnigo uporan i siguran da me voli( malo neobicno) i dokazao to time sto je posle 10 dana kupio kartu za Beograd i dolazi 21. Februara.Ja sam i dalje skepticna( citaj lose iskustvo + racionalna).To sto stoji u tumacenju za njega ima istine i ja osecam da on nema tu sigurnu i do kraja definisanu ili izgradjenu saosecajnost zbog koje treba da te srce zaboli ako treba.Ja sam mnogo saosecajnija i pomoci nekome id srca je moja hrana za dusu.Mislim da je on zbog tog Marsa u Ribama takav ne samo prema meni vec i prema drugima. kao da je samo zadovoljan onim sto oseca .Nema simbioze u nasim osecanjima.Ovo sve kazem iako ga nikada uzivo nisam videla.Medjutim imam izrazenu empatiju i osecaj da sam ulazim ljudima pod kozu i dobro ih osecam.Cujemo se svaki dan 2 x dnevno i mnooogo poruka..Eto htela sam da malo potkrepim vase tumacenje realnom pricom .Ako vam ne budem bila dosadna mogu zarad astrologije da iznesem jos neko moje iskustvo i spoznaju , potvrdu ovog tumacenja.Uz veliku zahvalnost za vasu dobrotu samo bih zelala da znam da li je mozda ne tacan sat i min mogao da nesto promeni u tumacenju ovesinastrije.Svako dobro vam zeli Vesna:)

vecca

Broj poruka : 7
Datum upisa : 02.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neaspektovane planete u sinastriji Empty Re: Neaspektovane planete u sinastriji

Počalji  vecca Sre Feb 05, 2014 3:43 am

Zaboravih da dodam da nisam nikada dozivela da me neko udari a jos manje maltretira tako da ne zmam kako se ta neugodna zvezda Hamel manifestuje kod mene.Mozda sam zbog nje neki bajsuz u ljubavi:)

vecca

Broj poruka : 7
Datum upisa : 02.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neaspektovane planete u sinastriji Empty Re: Neaspektovane planete u sinastriji

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu