Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

4 posters

Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  black_swan Ned Feb 09, 2014 6:39 pm

Pozdrav svima  Smile. Ako je neko raspolozen da mi malo pomogne oko ovog tumacenje, jer sam cula da je uopste Venera kvadrat Saturn mnogo los aspekt. Tacnije, samo negativne stvari sam procitala. Posto se ne razumem bas najbolje, volela bih da mi neko da svoje misljenje. Da li ovaj aspekt zaista predstavlja teskoce u emotivnom zivotu, samocu, tugu i druge probleme vezane za ljubavni zivot ili ipak zavisi i od drugih planeta i koji su to uticaji drugih planeta i aspekata? Da li je moguce nekako ublaziti ovaj aspekt i kako ga prevazici? Hvala, strelac sa zaokom.  I love you Like a Star @ heaven

black_swan

Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  black_swan Ned Feb 09, 2014 7:01 pm

Mislim da stvarno nemam srece u ljubavi, i pronalazim se u vecini sto procitam(zahladjenje emocija, nedodirljivost), ali to nikako nisam ja. Ja zivim za ljubav i ljubav je kao vazduh za mene, ali nikako da me pronadje prava ljubav. Postavicu svoju natalnu kartu kasnije, jer sad nije moguce, ako neko zeli malo bolje da tumaci moje aspekte.

black_swan

Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  logos Pon Feb 10, 2014 1:09 pm

Za početak napiši podatke bitne za natalnu kartu i još ponešto iz tvog života, naročito emotivnog i ljubavnog.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  black_swan Pon Feb 10, 2014 2:36 pm

Posto ne mogu da okacim natalnu kartu jos uvek, ostavicu ovako podatke. A sto se tice ljubavi, dolazi do zahladjenja, ne pronalazim sebe u sitnim stvarima, trazim veliku ljubav, jake emocije, a to tesko dobijam. Zainteresovana sam po pitanju astrologije, ali se ne razumem bas najbolje. Volela bih da znam nesto vezano za  ljubav, jer sam bas osecajna i imam vrlo jake emocije, ali nikako ta ljubav da krene. Ili sve ili nista, jednostavno to je opis moje biti, drugacije ne znam da volim. Veliki pozdrav.  I love you 




Poslednji izmenio black_swan dana Pon Feb 10, 2014 5:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

black_swan

Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  logos Pon Feb 10, 2014 5:11 pm

Uh, bre! OK za napisani tekst a sve ostalo nije bilo potrebno već samo datum, vreme i mesto rođenja. Nekako se mogu pronaći sve te silne pozicije planeta i ostalih tačaka iz horoskopa ali neznamo mesto rođenja.

Dakle, treba samo datum, vreme i mesto rođenja a sve ostalo program izračunava.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  black_swan Pon Feb 10, 2014 5:34 pm

Hehe, ja se izvinjavam, ja sam okacila sve, jer ne znam ni sama sta je potrebno.  Smile. 11.12.1991.god., 05:20 h, Cacak.

black_swan

Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  logos Pon Feb 10, 2014 5:42 pm

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  4sjw91

Vec sam ukapirao i datum i mesto rođenja i vreme rođenja pa si ti samo potvrdila to. Javiću se kad mogu.


Poslednji izmenio logos dana Pon Feb 10, 2014 5:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  black_swan Pon Feb 10, 2014 5:45 pm

Znam, ispravila sam se, 05:20 tacno  Smile. Hvala.  Like a Star @ heaven I love you 

black_swan

Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  logos Uto Feb 11, 2014 2:53 pm

Svih deset planeta su pozicionirane na istoku (levo od ose koju čine IV I X kuća) što ukazuje da je osoba okrenuta prema sebi, da su za nju drugi velika nepoznanica i da joj predstoji veliki životni zadatak sučeljavanja i upoznavanja sa njima bilo da su to partneri ili neprijatelji, dakle, svi oni sa kojima se u životu susrećemo. Sedam planeta ispod horizonta (ispod ose koju čine Asc i Desc) simbolizuju subjektivnost i da bi trebalo malo više poraditi na objektivnosti jer je to dosta lakši put u svim vidovima komunikacija i raznih integracija. To je bitno ukoliko se želi zadovoljenje emocionalnih potreba i ličnih i onih koje treba deliti sa drugima a naročito nama dragim i važnim osobama.

Važan stelijum koga čine Sunce (osoba), Mars (drugi vladar Asc) i Merkur (u egzilu je) je u I kući (osoba) u znaku Strelca su u neugodnom aspektu sa svojim vladarom Jupiterom koji loše pozicioniran jer je u egzilu u znaku Device što dosta umanjuje optimizam a to se preko aspekta inkonjunkcije (veliko prilagođavanje) sa Mesecom (emocije, duša a i psiha) reflektuje na emotivni život. Mesec u sekstilu (povoljan aspect) sa navedenim stelijumom iz I kuće ukazuje na potrenu za emocionalnim ispunjenjem a na teškoću u tome ukazuje konjunkcija Meseca sa jakim Saturnom (teškoće, problemi, ograničenja, pesimizam) koji se nalazi u svom drugom sedištu u Vodoliji, kvadrat sa Venerom (ljubav, sklad, uživanje) koja vlada VII kućom (partneri, brak) i koja je loše postavljena u znaku svog egzila u Škorpiji i opozicija sa Hironom (ranjeni iscelitelj, rana koja ne zarasta) iz znaka Lava (prirodna V kuća – ljubav). Satun simbolizuje kašnjenje, čekanje i zrele godine pa će vremenom sve doći na svoje mesto pa zato ne treba žuriti već mudro čekati (Saturn) svoju priliku koja će svakako doći (Saturn u sekstili sa seksilom Sunca, Merkura i Marsa iz I kuće).

Venera jeste u astrološki teškim aspektima ali to treba shvatiti kao izazov i zadatak sa kojim se treba uhvatiti u koštac i uz malo više truda se sa tim izboriti jer aspekti kvadrata su upravo izazovi kojima treba odgovoriti akcijom. Venera vlada i VII kućom i partnerima pa i zbog toga se valja potruditi jer će to značajno obogatiti život. Na to ukazuje i Mars (akcija, energija, borba) kao suvladar Asc (osoba) i vladar V kuće ljubavi jer će to biti povoljno za emotivni život (Mars u sekstilu sa Mesecom).

Vladar Asc Pluton (stradanje, regeneracija, seks, ono što je duboko u nama) je u XII kući (skriveno, nepoznato) u svom sedištu u Škorpiji (stradanje, regeneracija, seks, ono što je duboko u nama) u kvadratu sa Mesecom što ukazuje na veliku mogućnost oporavka posle velike i suštinske analize sebe jer samo tako se dolazi do velike istine o sebi i upoznavanja ličnog potencijala potrebnog za dalji bolji i kvalitetniji život.

Dakle, potrebno je biti objektivniji, više okrenut drugima a to će doneti i više optimizma koji je itekako svima nama potreban a i više zadovoljstva.

PS: Mlada si, tvoje vreme tek dolazi, više radi na upoznavanju sebe i drugih biće ti mnogo bolje i lakše u svakom pogledu.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  black_swan Uto Feb 11, 2014 3:59 pm

Hvala sto si izdvojio svoje vreme, kao i na detaljnom objasnjenju Smile. Bitno je da covek ima i volju i zelju da prevazidje lose stvari, a jednom mora da bude bolje. Ipak, najduzi putevi vode do najlepsih destinacija...samo vreme....Veliki pozdrav! Like a Star @ heaven I love you 

black_swan

Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  lilyrose Ned Apr 27, 2014 7:26 pm

Imam i ja aspekt kvadrat Venere i Saturna... zapravo, da bude još gore, Venera mi je i u kvadratu s Marsom, a Saturn i Mars su u opoziciji. Dakle - T kvadrat.
Istovremeno mi je Venera dio Velikog (zemljanog) trigona, sa Mjesecom i Plutonom.

Ne znam kako protumačiti se suprotnosti... nekako mi se čini da za sada djeluje samo T kvadrat - mnogo problema u vezi, nerealizirano partnerstvo, nemam djece...

Na žalost ne mogu staviti natalnu kartu jer nemam za to dozvolu 7 dana...
Venera je u Jarcu u 12.kući
Saturn u Ovnu u 2.
Mars u Vagi u 8.
Mjesec u Biku u 3.
Pluton u Djevici u 7.
lilyrose
lilyrose

Broj poruka : 74
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  logos Pon Apr 28, 2014 11:36 am

Dovoljno je da napišeš svoje natalne podatke (datum, mesec, godinu, sat i mesto rođenja) i da postaviš konkretno pitanje u vezi problema koji imaš, ako ga imaš. Valjda će se naći neko da ti odgovori.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  lilyrose Pon Apr 28, 2014 3:41 pm

3.12.1968.
11.40
Čakovec (VŽ, Hrvatska)

Zanima me ljubavna situacija, tj. analiza mojih loših (i dobrih) aspekata  Venere, koja je čini mi se kriva za sve... Shocked
lilyrose
lilyrose

Broj poruka : 74
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  logos Pon Apr 28, 2014 6:44 pm

lilyrose ::Zanima me ljubavna situacija, tj. analiza mojih loših (i dobrih) aspekata  Venere, koja je čini mi se kriva za sve... Shocked

Za šta je Venera konkretno kriva? Možda nije samo ona!? Potrebno je da otvoreno izneseš to što te muči i interesuje pa ćemo videti šta je uzrok tome.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty ha

Počalji  makimarina36 Pon Apr 28, 2014 10:59 pm

Evil or Very Mad Twisted Evil Suspect


Poslednji put izmenio makimarina36 dana Pet Sep 26, 2014 12:17 am, izmenio ukupno 4 puta (Razlog : na ovom forumu niko ne odgovara na pitanja hm)
makimarina36
makimarina36

Broj poruka : 2
Godina : 44
Datum upisa : 10.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  lilyrose Uto Apr 29, 2014 4:04 pm

logos ::[
Za šta je Venera konkretno kriva? Možda nije samo ona!? Potrebno je da otvoreno izneseš to što te muči i interesuje pa ćemo videti šta je uzrok tome.

Zanima me zašto mi je ljubavna situacija tako loša, posebno u zadnje 3 godine, kad sam imala 3 prekida dugogodišnje veze. I 3 pomirenja... sad se opet javljaju problemi, po meni ničim posebno izazvani, partner je u inozemstvu i rijetko se vidimo, ali zadnjih mjesec dana uopće ne komuniciramo... razmjenili smo nekoliko SMS-ova, i iskreno već mi je pomalo dosta te "igre" toplo-hladno...
lilyrose
lilyrose

Broj poruka : 74
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  logos Čet Maj 01, 2014 12:58 am

Lilyrose - natalna karta:

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  2e1d2xl

Vrh V kuće (ljubav) je na 29° (stepen "plača") znaka Blizanaca a vladar Merkur je na 9° (analogija IX kuće - inostranstvo) u znaku Strelca (inostranstvo) u bliskoj konjunkciji sa Suncem na 11° (analogija Vodolije - prekidi) znaka Strelca (inostranstvo) koje vlada VII kućom (partneri) pri čemu je Merkur slab (u znaku svoga izgona) i još više oslabljen bliskom konjunkcijom sa Suncem. Ta konjunkcija je u skladnom aspektu sekstila sa konjunkcijom svoga vladara Jupitera (inostranstvo) i Urana (prekidi) koji vlada Asc (osoba) iz znaka Vage (partneri) u VII kući (partneri). Jupiter i Uran su u opoziciji (teži aspekt) sa Hironom (ranjeni iscelitelj, rana koja ne zarasta) iz I kuće (osoba) u znaku Riba (izolacija, tajna, sakriveno). Ako se svemu ovome doda da je Mesec (emocije, duša, psiha) kao većinski vladar V kuće ljubavi (znak Raka) na 24° (analogija Riba - tajno, izolovano, sakriveno) znaka Bika u III kući komunikacija u opoziciji sa Neptunom (obmane, prevare, neistine) iz IX kuće (inostranstvo) donekle dobijamo situaciju u kojoj se osoba nalazi: beznadežno (Hiron, 29° - stepen "plača") zaljubljivanje u partnera koji je na neki način povezan sa inostranstvom, dosta prekida (Uran), neiskrenost i izbegavanje kontakata (Ribe, Neptun) sa jedne strane i velika emotivnost (Mesec, Rak) u vezama (V kuća) i loše sagledavanje situacije do idealisanja (Neptun - zablude, obmane, izbegavanje, sakrivanje) i velika strast na granici izdržljivosti i propasti (Veliki zemljani trigon Meseca /emocije/, Venere /ljubav/ i Plutona /strast, fatalnost, stradanje/) sa druge strane.

Problemi su nastali kada je pre tri godine tranzitni Uran (prekidi) pravio opoziciju (loš aspekt sa svojim natalom a natalni Uran bio u kvadratu (loš aspekt) sa tranzitnim Plutonom (fatalno, strast, stradanje) pri čemu se formirao težak i neugodan kardinalni T-kvadrat a čije se posledice još uvek osećaju jer su to sve spore planete sa negativnim i dugotrajnim uticajima.

To bi ukratko moglo donekle objasniti ono što se osobi dešavalo i još uvek se dešava. Za neku dublju analizu je potrebno mnogo više podataka ali, kako je ovo forum gde se uglavnom vode kratke diskusije, toliko o tome.


logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  lilyrose Ned Maj 04, 2014 11:38 am

Hvala na odgovoru.
lilyrose
lilyrose

Broj poruka : 74
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?  Empty Re: Venera(skorpija) kvadrat Saturn(vodolija)?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu