Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problem sa zdravljem

2 posters

Ići dole

Problem sa zdravljem Empty Problem sa zdravljem

Počalji  bozicso Uto Sep 16, 2014 3:39 pm

Evo moj cart dole, naime interesuje me zdravlje, jos 2009 sam imao problem sa debelim crevom i to je operisano, i od tada miruje, sad su mi se pojavile neke druge smetnje i isao sam kod doktorice i ona je ustanovila da je ovaj put problem zeludac i proslu sredu sam krenuo da pijem lekove, mada mi nije bolje, ali s obzirom na iskustvo iz 2009 pribojavam se da bi mozda opet moglo biti crevo ili samo trebaju jaci lekovi za zeludac.

S obzirom da sam vec na ivici sa zivcima a nije ni cudo s obzirom da mi je za rodjendan konacno Saturn presao IC liniju (uveliko mi traje Saturnov povratak). Citao sam dosta po netu da Saturn dok seta po IC zna pravit  probleme sa zdravljem, s obzirom da  je pre nekih mesec dana natalnog Saturna dirao  Mars a onda je skoro bio i u konjukciji sa tranzitnim interesuje me sta mi donosi tranutni tranzit Saturna preko IC linije?

pretpostavljam da udaljavanje od IC slabi njegov uticaj ali kako mi trenutno utice na zdravlje?


Poslednji put izmenio bozicso dana Sre Sep 17, 2014 7:08 pm, izmenio ukupno 2 puta

bozicso

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zdravljem Empty Re: Problem sa zdravljem

Počalji  logos Sre Sep 17, 2014 4:23 pm

Mi ovde koristimo modernu astrologiju sa 10 nebeskih tela (dakle, i Uran i Neptun i Pluton) i Placidusov sistem nejednakih kuća pa bi shodno tome tvoj horoskop bio sledeći:

Problem sa zdravljem 2ylnpxe

2009. kada ti izvršena operacija na debelom crevu tranzitni Saturn (vladar VI kuće akutnih bolesti) je bio na natalnom Suncu (osoba) u znaku Device (akutne bolesti), u kvadratu sa natalnim Neptunom (hospitalizacija, lekari) koji vlada VIII kućom hirurških intervencija i Plutonom (vladar Škorpije - hirurške intervencije na debelom crevu) a tranzitni Uran (većinski vladar VI kuće) je iz VIII kuće bio u opoziciji sa  natalnim Suncem i u kvadratu sa Neptunom i Plutonom.

Trenutno je tranzitni Saturn (vladar VI kuće akutnih bolesti i tegoba) na vrhu IV kuće (genetsko nasleđe) u znaku Škorpije (operacije, debelo crevo, rektum) i u kvadratu sa natalnom konjunkcijom Marsa (vladar VIII, krv, operacije) sa 20° Lava (stepen Škorpije) i Venere (vene) retrogradne na 23° Lava (deluje i sa 24°, analogija XII kuće, hospitalizacija) pa ti sumnjaš da je u pitanju stari problem (Saturn) možda genetske prirode (Škorpija na vrhu IV kuće) koji je postao hroničan (Saturn vladar VI kuće) a radilo se o hirurškoj intervenciji na debelom crevu (Mars u konjunkciji sa Venerom).

Inače, Sunce u konjunkciji sa Merkurom u II kući (hrana) u Devici može ukazivati na sklonost problemima probavnog trakta na nervnoj bazi a tebi je tranzitno Sunce baš prelazilo preko svog natala ovih dana.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zdravljem Empty Re: Problem sa zdravljem

Počalji  bozicso Sre Sep 17, 2014 7:06 pm

Logose hvala na trudu, ako razumem tvoj post ti smatraš da je to više na nervnoj bazi nego da se stvarno aktivirala stara bolest?

to i ima logike pošto je meni krvna slika bukvalno idealna, ali stalno imam neki gorak i kiseo ukus u ustima kojeg nikako da se rešim.
fala bogu bar mi je stolica sada ok.

po ovome što si ti napisao meni deluje da kažeš da mene više taj Saturn tera da mislim o tome da se možda vratio nego što stvarno opet pravi ozbiljan problem.
ili možda subjektivno posmatram tvoje pisanje?

i još jedno pitanje, kad bi se mogao toga rešiti? Koliko Saturn treba da ode od IC linije da više ne pravi nepovoljne aspekte? ili čekam kraj godine da Saturn pređe u Strelca?

bozicso

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zdravljem Empty Re: Problem sa zdravljem

Počalji  logos Sub Sep 20, 2014 9:19 pm

bozicso ::...i još jedno pitanje, kad bi se mogao toga rešiti? Koliko Saturn treba da ode od IC linije da više ne pravi nepovoljne aspekte? ili čekam kraj godine da Saturn pređe u Strelca?

VI kuća (zdravlje, bolest) počinje na 29° (stepen "plača") znaka Jarca (brige, problemi, teškoće, hronično, starost) a i drugi je vladar ostatka VI kuće koji obuhvata znak Vodolije pa je s' toga on bitan za tumačenje tvog zdravlja. U IV polju može ukazivati na probleme genetske prirode a kako je vrh u Škorpiji onda su to problemi vezani za simboliku tog znaka a to se kod tebe to već ispoljilo preko problema sa debelim crevom (Škorpija). Obzirom da je IV kuća prirodna kuća znaka Raka koji simbolizuje između ostalog stomak pa se mogu očekivati i problemi sa tim u vezi.

Sunce (osoba) i Merkur (ruke) su vladari I kuće (osoba, sklonost) i nalaze se na vrhu II kuće (hrana, usta) u znaku Device (bolest, zdravlje) i u kvadratu su sa Neptunom (infekcije) i Mesecom (stomak). To može ukazivati na infekcije koje osoba dobija preko ruku (Merkur) i hrane (II kuća) i koje mogu biti uzrok tegobama u ustima i želucu pa zato treba obratiti pažnju na higijenu ruku i namirnica. Venera (hrana) je drugi vladar II kuće (hrana) i natalno je u konjunkciji je sa Marsom (brzo, ishitreno, bez razmišljanja) u XII kući (nesvesno) pa bi bilo dobro da se jede polako i kontrolisano. Skoro su bili tranziti Venere preko svog natala i Marsa a i Merkura, takođe, preko svog natala i Sunca sa vrha II kuće pa je to bio period (i još uvek je) osetljivosti na hranu i higijenu iste a takođe i ruku.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zdravljem Empty Re: Problem sa zdravljem

Počalji  bozicso Pon Dec 22, 2014 4:13 pm

i dalje sam na istom, doktori kazu do sredine Februara jos pokusavamo lekovima a onda noz.
da li se mogu nadati da ce prelazak Saturna u Strelca doneti neko poboljsanje?
kontam da se udaljio od IC, ulazi u novi znak, valjda treba i neki boljitak da se oseti konacno.
3 astrologa sa domacih astro portala (da ne reklamiram) sam platio i ne vide mi hirurgiju u solaru, cak ce zivot da mi se okrene za 180 stepeni od 12 Avgusta kad mi Jupiter udje u Devicu.
ali ja stalno na istom i muka sa zdravljem.

kako je moguce da niko od astrologa ne vidi hirurgiju u ovoj godini a doktori kazu da su sanse cak 95% Question

bozicso

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zdravljem Empty Re: Problem sa zdravljem

Počalji  logos Uto Dec 23, 2014 8:44 pm

bozicso ::i dalje sam na istom, doktori kazu do sredine Februara jos pokusavamo lekovima a onda noz.
da li se mogu nadati da ce prelazak Saturna u Strelca doneti neko poboljsanje?
kontam da se udaljio od IC, ulazi u novi znak, valjda treba i neki boljitak da se oseti konacno.
3 astrologa sa domacih astro portala (da ne reklamiram) sam platio i ne vide mi hirurgiju u solaru, cak ce zivot da mi se okrene za 180 stepeni od 12 Avgusta kad mi Jupiter udje u Devicu.
ali ja stalno na istom i muka sa zdravljem.

kako je moguce da niko od astrologa ne vidi hirurgiju u ovoj godini a doktori kazu da su sanse cak 95% Question

Tri astrologa ne znači da "niko od astrologa ne vidi hirurgiju". Kao što i lekara ima i ovakvih i onakvih tako je i sa astrolozima, ima ih koji bi samo da "drpe pare". Ode moral u aut, kao da je najmanje važna stvar u životu. A itekako je važna.

Početkom februara 2015. tranzitni Mars (operacija, nož) ulazi u VIII kuću (hirurške intervencije) i u znak Riba (bolnica, hospitalizacija). Mars je vladar dela te kuće a i suvladar je prirodne VIII kuće (Škorpija). Tada će biti u opoziciji sa natalnim Suncem (osoba) iz znaka Device (akutni zdravstveni problemi), u kvadratu sa natalnim Neptunom (lekari, bolnica) i inkonjunkcijama sa svojim natalom iz XII kuće (lečenje, bolnica) i sa Plutonom (vladar prirodne VIII kuće - hirurške intervencije, anomalije). Dakle, postoje astrološki pokazatelji za hiruršku intervenciju lekara u tom periodu.

I u solarnom horoskopu za 2014. - 2015. ima indicija za tako nešto jer je Sunce (osoba) u VIII kući (hiruške intervencije lekara), Mars (operacija) u opoziciji sa Mesecom (stomak, želudac) a Pluton (hirurške intervencije, anomalije) u XII kući (lekari, bolnica) pri samom Asc (osoba, telo) u znaku Jarca (hronično).

Što se tiče Jupitera i njegovog tranzita kroz I kuću i znaka Device mislim da će doneti pogodnosti ali nisam siguran da će to biti baš preokret za 180°. To obično biva u skladu sa natalnim predispozicijama, tj. desiće se samo ono što se u natalu može videti.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zdravljem Empty Re: Problem sa zdravljem

Počalji  bozicso Ned Mar 08, 2015 1:20 pm

Samo da izvestim da se sve završilo dobro.
Stvari su od početka Februara krenule da se rešavaju same od sebe i izvuko sam se skroz.
sad se osećm sjajno Very Happy

nadam se da će mogućnosti iz solara ostati samo potencijalna pretnja

bozicso

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zdravljem Empty Re: Problem sa zdravljem

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu