Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

5 posters

Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  Sherie_lady Pet Mar 04, 2016 4:52 am

Vidim ja da imam duplog vladara, Saturna, u 7. polju, koji bas onako radi svoje i ne da da se udam. Ja sam u zivotu bila dosta voljena, i sada sam. Za 39 godina imala sam nekoliko dugih, lepih veza, ali nekako, ja ne znam drugacije da kazem nego, nije mi se dalo da se udam. Kao da se nesto uvek ispreci, pa se pitam gde ja to gresim, a imam utisak da nije do mene.

Odavno sam ja to prihvatila, a devojacka mastanja o vencanici prevazisla. Ali hajde da pitam, hocu li ja ikada zasnovati pravu porodicu, dom sa nekim muskarcem po horoskopu ili Saturn nece uopste to dozvoliti?

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Astro_w2gw_04_sherie_1281_16916

Sherie_lady

Broj poruka : 18
Datum upisa : 03.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  mila1978 Sub Mar 05, 2016 12:29 am

Ne bih rekla da je Saturn "krivac"u ovoj prici,jer se nalazi na samom kraju sedme kuce.Rekla bih da si ponekad malo vise okrenuta sebi i svojim potrebama nego partnerstvu,s obzirom da imas tri planete u prvoj kuci,ukljucujuci i Sunce.Sigurno da ponekad mozes djelovati hladno i rezervisano u odnosu sa drugima.
Ali,ovde se ipak radi o jednoj jako romanticnoj osobi,jer su Venera i Mjesec vladari pete i sedme kuce u aspektu sa Neptunom.Problem je u tome i sto ovi aspekti donose trazenje ideala u ljubavnim vezama,pa se za ove aspekte cesto vezuju i ljubavna razocarenja.Ovome doprinosi i sama Venera u znaku Riba.
Za predikcije su potrebni podaci o rodjenju.
To je moje vidjenje problematike.

mila1978

Broj poruka : 58
Datum upisa : 16.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  logos Sub Mar 05, 2016 10:00 pm

Bravo Mila, uglavnom si sve rekla.

Dodao bih da 7 planeta na istoku (levo od ose IV i X kuće) osobu čini više okrenutoj sebi a manje drugima i da vladar Asc Saturn (odugovlačenje, kasno, zrele godine, starost, sat, vreme) na samom kraju VII kuće (brak, partnerski odnos) u znaku Lava (prevelik značaj, dostojanstvo), više je okrenut VIII kući (telesni kontakti) pa može ukazivati da osoba ima u sebi velike barijere i lične probleme koji joj onemogućavaju da opusti u upusti u avanturu suživota sa partnerom. Saturn (brige, problemi, barijere) je u kvadratu sa Uranom (prekidi, naglost, hirovitost, nestrpljivost, svađe) koji je u znaku Škorpije (telesni kontakti), u inkonjunkciji (velika prilagođavanja) sa Venerom koja vlada V kućom (ljubav) i kvadratu sa Jupiterom (optimizam, stavovi, ubeđenja) koji vlada XII kućom (zablude, nejasno, psiha, skriveno) i sve ovo ukazuje na velike lične probleme u ostvarivanju namere suživota sa partnerom pa je u tom smislu Saturn važan za tumačenje situacije u kojoj se osoba nalazi jer je vladar Asc (osoba) a u Lavu je u izgonu što je nopovoljan položaj. Neptun je dosta naglašen jer je u znaku Strelca i u XII kući (on je vladar prirodne XII kuće - slučajno sedište), u konjunkciji je sa Mesecom (vladar VII kuće braka), a sa Saturnom i Plutonom (stradanje i regeneracija) i znaku Vage (partnerski odnosi, brak) obrazuje konfiguraciju bisekstil sa fokusnom tačkom u Plutonu. Ovo može ukazivati na velike sumnje i zablude u vezi partnera i braka i da će osoba u nekom smislu doživeti "dno" (Pluton) i tek onda shvatiti da su potrebne radikalne promene (Pluton) da bi se ostvario cilj i smislu braka. Potrebno je shvatiti da drugi ne postoje samo zbog nas već i da mi postojimo zbog njih a na to ukazuju inkonjunkcije (velika prilagođavanja) Meseca i Neptuna iz XII kuće sa svojim vladarom Jupiterom (stavovi, ubeđenja).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  mila1978 Ned Mar 06, 2016 9:53 pm

Uci se ,uci!

mila1978

Broj poruka : 58
Datum upisa : 16.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  Sherie_lady Pon Mar 07, 2016 4:18 am

Hm, da, da nesto nije ok, to mi je jasno. Nisam ja uopste okrenuta sebi u vezama, koliko mislim da se to sto imam toliko planeta na Istoku, u Jarcu i 1. polju ispolji tako sto na kraju zaista uvek ostanem sama, pa ispocetka. Razlozi su razliciti, obostrani prestanak emocija, teska materijalna situacija, odlazak u inostranstvo partnera, partner nije spreman...

Kakogod, to sad nije ni bitno. Bilo, proslo. Da li on uopste postoji u buducnosti? Ko bi to mogao da bude? Kakav ili gde?

Sherie_lady

Broj poruka : 18
Datum upisa : 03.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  mila1978 Pon Mar 07, 2016 9:31 am

Ponekad nismo svjesni sebe,svojih gresaka,ponasamo se sablonski i nemamo predstavu da nekim svojim gestovima uticemo na druge.
Ja sam se mnogo osvijestila i promijenila zahvaljujici upravo astrologiji.
Teska finansijka situacija je svud oko nas,odlazak u inostranstvo jednog partnera zbog posla itd..
.Pa,ipak ljudi ostaju zajedno.Samo je potrebno mnogo

mila1978

Broj poruka : 58
Datum upisa : 16.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  mila1978 Pon Mar 07, 2016 9:35 am

mnoooogo prilagodjavanja i tolerancije.
Hajde ostavi podatke da vidimo konkretno kad se moze pojaviti neko za tebe.Koliko sam razumijela sad nemas partnera?

mila1978

Broj poruka : 58
Datum upisa : 16.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  Sherie_lady Sre Mar 09, 2016 9:39 pm

17.1.1977.
5:45
Kragujevac
Imam partnera od oktobra 2014. Iako smo u duzoj vezi, nema jos nekih planova.

Sherie_lady

Broj poruka : 18
Datum upisa : 03.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  Sherie_lady Sre Mar 09, 2016 9:57 pm

Jos neke kratke smernice za sadasnjost: ne zivim u rodnom gradu, nego u drugom, u istoj drzavi, i to godinu dana. Trenutno nemam posao, vec nekoliko meseci, posle punih 14 godina rada. Najveci cilj mi je - inostranstvo - Austrija - Evropa.

Sherie_lady

Broj poruka : 18
Datum upisa : 03.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  GagaA Uto Apr 19, 2016 12:07 am

Sherie_lady - rođene smog istog dana i iste godine, u različito vreme i mesto.
Iz mog iskustva, najveći "problem" je taj čuveni Saturn u Lavu - još je tebi Asc u Jarcu - sve je povezano sa tim Saturnom.

Žensko sa naglašenim Jarcem tj. Saturnom - za muškarce je prejak, gord, ozbiljan, odgovoran, zatvoren...a opet Venera u Ribama (kao i kod mene) je preosetljiva, sanja, pa se krije iza tog Saturna. Još je i Venera 90 Neptun - idealizacija, idealna ljubav, savršenstvo - koje naravno ne postoji pa veza na kraju mora da se prekine, kada se skinu maske - Neptun.

U čemu je problem - nasuprot tebi tj. Asc u Jarcu je tvoja druga polovina tj. muž - Desc je u Raku - sve ono što ti nisi, a još muškarac sa osobinama Raka - preosetljiv, obavezno traži tip mame za ženu, a to Jarcu baš i ne odgovara, teško se u tome snalazi jer je Jarac previše samostalan, i gde on nekoga da vuče i vodi za ruku, da kuva i brine o odrasloj osobi.... A upravo je to ono što tebi i nedostaje, da budeš osetljivija, nežnija...

Vladar 7.kuće je u 12.kući - partner za brak ti dolazi iz daleke zemlje - 12.kuća, još je i Mesec u Strelcu - inostranstvo, a moguće je da ćeš iz neke tajne veze ući u brak. Mesec je na 24 stepenu = stepen Riba - daleko inostranstvo. A opet je taj Mesc u konjkukciji sa Neptunom - pa ti je sve nejasno, ni ne vidiš ko je za tebe.

Njegova 4.kuća (tvoja 10.kuća) je u Škorpiji - živi u kraju pored reke, groblja. Uran u 4.kući - u blizini je neki izvor buke, trafo stanica...

Što se tiče tvog posla, sve se nekako svodi na ekonomiju, ili posao u banci - možda na kreditima....


Ne brini, pa tebi sada Pluton u Jarcu tranzitira tvojom 1.kućom - možda ti ne osećaš, ali doći će do velike promene u tvom ponašanju i razmišljanju...

Kada bi mogla da se udaš, pa tebi će do polovine sledeće godine tranzitni Saturn da pređe preko Meseca - vladara 7.kuće, mada i sad već možeš da osetiš njegov uticaj. Obrati pažnju na udvarače Very Happy
GagaA
GagaA

Broj poruka : 11
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  logos Uto Apr 19, 2016 4:35 pm

Da bi se videlo kakav tip muškarca odgovara nekoj ženskoj osobi u njenom horoskopu se analiziraju položaji, stepeni i aspekti Marsa i Sunca.

U horoskopu Sherie Lady Mars je u I kući egzaltiran na 12° znaka Jarca a od aspekata ima inkonjunkciju sa svojim vladarom i vladarom Asc, retrogradnim Saturnom iz VII kuće na 14° znaka Lava gde je u izgonu, kvadrat sa retrogradnim Plutonom koji je u IX kući i na 14° znaka Vage, sekstile sa Uranom na 11° znaka Škorpije i Venerom na 13° znaka Riba sa kojima je u bisekstilu, i u konjunkciji je sa Merkurom na 7° znaka Jarca. Sunce je vladar Saturna koji vlada Asc i nalazi se u I kući u znaku Jarca a od aspekata ima trigon sa Jupiterom iz IV kuće u znaku Bika i u kvadratima je sa Chironom iz III kuće i znaka Ovna i sa Severnim čvorom iz IX kuće na 29° znaka Vage pri čemu formiraju kardinalmi T-kvadrat.

Analizom svega iznetog možemo steći uvid kakav muškarac odgovara Sharie Lady.


logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  GagaA Uto Apr 19, 2016 5:55 pm

Tako je logos, ti pišeš o tipu muškarca koji odgovara nekoj ženskoj osobi a ja sam pisala o njenom budućem mužu a ne o momku, zbog toga sam i opisivala 7.kuću, naravno ne do detalja ali generalno šta može da očekuje, izvedene kuće....

Mars opisuje momke ali i 5.kuća, vladar, planete u 5.kući...., 7.kuća budućeg muža kao i Vaga i planete u znaku Vage....
GagaA
GagaA

Broj poruka : 11
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  GagaA Pon Apr 25, 2016 6:06 pm

http://tinypic.com/view.php?pic=qq3clz&s=9#.Vx4x5TExHxo

a ovo je moja karta

Meni problem (šta je danas uopšte problem) pravi Saturn u Lavu u 12.kući. Da li je to karma, od dede (Saturn) ili nešto drugo? Mada mi Jarčevi zaista izgledamo zatvoreno, samoživo, ali tako samo nekima izgledamo...
GagaA
GagaA

Broj poruka : 11
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  logos Uto Apr 26, 2016 1:27 am

GagaA ::Meni problem (šta je danas uopšte problem) pravi Saturn u Lavu u 12.kući. Da li je to karma, od dede (Saturn) ili nešto drugo? Mada mi Jarčevi zaista izgledamo zatvoreno, samoživo, ali tako samo nekima izgledamo...

O kakvom se problemu radi i zašto misliš da ga "pravi Saturn"?

PS: Ovde niko nikog ne poznaje pa zato bi bilo poželjno biti otvoren i konkretan (političari kažu "transparentan") jer samo tako možemo jedno drugog da razumemo i, nadam se, pomognemo. Svako ima probleme i svakom ponekad treba pomoć.


Poslednji izmenio logos dana Uto Apr 26, 2016 4:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  GagaA Uto Apr 26, 2016 10:21 am

Naravno logos, treba da objasnim.

Saturn mi pravi problem u vezi posla i naravno braka. Isti problem kao i kod Sherie_lady - da li i meni ima prevelik uticaj Saturn u Lavu - ništa ne ide kako treba tj. lako, za sve moram da se pomučim 3 puta više nego što ostali moraju (ili se meni tako čini), i naravno na kraju sve se na neki način prekine, pokvari....

Šta ti misliš? Subjektivna sam da bih sebi realno mogla da tumačim. Wink
GagaA
GagaA

Broj poruka : 11
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  logos Uto Apr 26, 2016 4:26 pm

GagaA ::Saturn mi pravi problem u vezi posla i naravno braka. Isti problem kao i kod Sherie_lady - da li i meni ima prevelik uticaj Saturn u Lavu - ništa ne ide kako treba tj. lako, za sve moram da se pomučim 3 puta više nego što ostali moraju (ili se meni tako čini), i naravno na kraju sve se na neki način prekine, pokvari....

Šta ti misliš? Subjektivna sam da bih sebi realno mogla da tumačim. Wink

Generalno si već dosta toga napisala u postu Sherie_lady samo primeni na druge kuće jer se vaši horoskopi po tome razlikuju. Mislim da ti to neće biti problem jer imaš egzaltiranog Urana na 11° Škorpije, koji je u lepom sekstilu sa racionalnim Merkurom iz znaka Jarca, pa bi bilo dobro da malo po toj temi istražuješ. Ipak bih nešto dodao.

7 planeta ispod horizonta (osa Asc - Desc) čine te malo više subjektivnom a 6 planeta na zapadu (osa MC - IC) simbolizuju malo više okrenutost drugima nego sebi. Tu bi trebalo nešto učiniti i mislim da ti to možeš obzirom da imaš malo više planeta na zapadu, tj. umeš da se usmeriš na druge (i stvari, i događaje). Problem može predstavljati sklonost da se sve meri prema sebi, zatvorenost, privatnost, skrivanje. Realni svet oko nas postoji bez obzira da li ga mi primećujemo ili ne, samo ga treba posmatrati drugačije kroz upoznavanje i prihvatanje realnog stanja koje nije ništa drugo nego istina. Na prvo mesto treba spoznati sebe samog sa svim manama i vrlinama, tj. onakvim kakvi jesmo i na tome treba istrajati. Želje i ciljevi se ostvaruju samo ako dozvolimo istini da prodre u naš svet i dok je ne usvojimo i prihvatimo onakvom kakva jeste. Potrebno je otvoriti sebe najpre samom sebi a onda i drugima, doživeti realni svet kakav jeste, jer u njemu uvek ima mnogo toga što će nas usrećiti i život učiniti boljim i sadržajnijim. To se uglavnom postiže spontanošću i opuštanjem, tj. manjom sklonošću kontrolisanja okolnosti koja se najčešće svodi samo na uzaludne pokušaje menjanja sveta a ne nas same. Poželjno je biti fleksibilan, tj. izaći iz sopstvene zone komfora (gde mi kontrolišemo) u cilju građenja kvalitetnijih odnosa (interakcije sa realnim svetom).

Asc u Lavu, Sunce (i stelijum Meseca, Merkura i Marsa) u Jarcu a Saturn u izgonu u Lavu može ponekad ukazivati na sklonost ka gordosti i egu (zaokupljenosti sobom). Gordost suzbija vrline a ego može biti izvor patnje jer predstavlja uverenja koja imamo o sebi (naše misli, osećanja i uspomene). Treba ih svesti na razumnu meru kontrolisanjem njihovog nivoa a jedan od katalizatora je socijalna integrisanost u mnogim sferama života. Takođe je potrebno ostvariti se emotivno, emocije podeliti sa partnerom a kao kruna suživota ostvariti se kao roditelj što je u suštini jedan važan oblik integracije u društvo.

Jupiter u trigonu sa Suncem, u kvadratu sa Saturnom i inkonjunkciji sa Neptunom iz znaka Strelca može simbolizovati optimizam koji vremenom popušta pod teretom briga, teškoća i problema i može se pretvoriti (Saturn u trigonu sa Neptunom) u nerealni optimizam.  

Tranzitni Saturn u IV kući na natalnom Neptunu i u trigonu sa svojim natalom iz XII kuće može ukazivati na bavljenje jogom (meditacijom) u svom domu svako veče i u isto vreme. Tranzitni Uran u IX kući u znaku Ovna, u trigonu sa Asc i kvadratu (akcija) sa natalnim Suncem izgleda povoljno sa nadograđivanjem znanja iz astrologije. Tranzitni Neptun na natalnoj Veneri u VII kući i znaku Riba možeš iskoristiti za bavljenjem umetnošću i posetu umetničkim galerijama a tranzitni Saturn na natalnom Neptunu iz IV kuće i znaka Strelca na sređivanje starih albuma i slika i gledanje starih stranih filmova sa umetničkim ili psihološkim sadržajem. Tranzitni Pluton iz V kuće je povoljan za radikalne promene na polju ljubavi i zabavljanja jer nema povratka na staro.


Poslednji izmenio logos dana Sre Apr 27, 2016 11:45 am, izmenjeno ukupno 1 puta

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  GagaA Sre Apr 27, 2016 8:34 am

Hvala na pojašnjenju. Znaš i sam, nijedan astrolog sam sebi realno ne može da gleda natal. Do nekle sebi mogu, ali opet...bolje je da pitam.
Uglavnom sam i znala ono šta si napisao.
GagaA
GagaA

Broj poruka : 11
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  logos Sre Apr 27, 2016 11:43 am

GagaA ::Uglavnom sam i znala ono šta si napisao.

To je dobro jer znači da si na dobrom putu.

Svako dobro!

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  Sherie_lady Pet Maj 20, 2016 2:11 am

Hvala puno na odgovorima. Dosta toga ste rekli tacno, ostaje samo jos da vidimo to za stranca Smile Ja sam trenutno u dugoj vezi od skoro dve godine, cetvrtoj dugoj po redu (10 i ostale 3 po dve godine). I eto, opet mi se cini da ce uskoro kraj. U pitanju je njegova bezrazlozna ljubomora, koja je zaista nepremostiva prepreka i mislim da je gotovo, posebno sto moj sadasnji partner sada ima Uran na Desc u tranzitima.
No, vidim da meni upravo dolaze Uran trigon Mesec u tranzitu i Neptun konjukcija Venera? Ja trenutno ocekujem samo zavrsetak jedne ljubavi i dugo sam u grcu, ne mogu uopste da se opustim. Da li ce biti poboljsanja odnosa sa partnerom (ne znam da li je ljubomora prolazna) ili nesto drugo?

I POZDRAV ZA VRSNJAKINJU JARICU Smile

Sherie_lady

Broj poruka : 18
Datum upisa : 03.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  logos Pet Maj 20, 2016 1:00 pm

Sherie_lady ::Hvala puno na odgovorima. Dosta toga ste rekli tacno, ostaje samo jos da vidimo to za stranca Smile Ja sam trenutno u dugoj vezi od skoro dve godine, cetvrtoj dugoj po redu (10 i ostale 3 po dve godine). I eto, opet mi se cini da ce uskoro kraj. U pitanju je njegova bezrazlozna ljubomora, koja je zaista nepremostiva prepreka i mislim da je gotovo, posebno sto moj sadasnji partner sada ima Uran na Desc u tranzitima.
No, vidim da meni upravo dolaze Uran trigon Mesec u tranzitu i Neptun konjukcija Venera? Ja trenutno ocekujem samo zavrsetak jedne ljubavi i dugo sam u grcu, ne mogu uopste da se opustim. Da li ce biti poboljsanja odnosa sa partnerom (ne znam da li je ljubomora prolazna) ili nesto drugo?

I POZDRAV ZA VRSNJAKINJU JARICU Smile

Četvrta ljubavna veza predstavljena je XI kućom. Vrh je na 24° (stepen Riba - razočaranje, nejasnoće, zablude) znaka Škorpije (posesivnost, ljubomora, jaka osećanja, teška kontrola) i u konjunkciji je sa fiksnom zvezdom Agenom (razočaranje u ljubavi). Dakle, partner je sklon razočaranju, posesivnosti, teško se kontroliše i mnogo toga mu nije jasno. Vladar Pluton (strast, fatalno) je u znaku Vage (brak) a od aspekata ima sekstile sa Neptunom iz XII kuće (zablude, nejasnoće, razočaranja) i slabim (u izgonu) Saturnom (teškoće, problemi) koji vlada Asc (ti). Ovo može ukazivati da je on tehnički za brak ali da mu mnogo toga nije jasno kod tebe i da si mu ti veliki problem sa kojim se on teško nosi. Pluton je u inkonjunkciji (velika prilagođavanja) sa Venerom (ljubav) egzaltiranom u znaku Riba (nejasnoće, zablude, razočaranja) i u kvadratu sa svojim suvladarom Marsom koji je egzaltiran u znaku Jarca (teškoće, problemi) na 12° (stepen Riba) u tvojoj I kući (osoba). U ovoj vezi su potrebna velika prilagođavanja i iskreni razgovori radi otklanjanja mnogih nedoumica i nejasnoća koje vode u ljubomoru a vezu svode na sve teže verbalne i telesne kontakte (Merkur sa Asc u konjunkciji sa Marsom i u kvadratu sa Plutonom).

Na početku vaše veze tranzitni Saturn, Sunce i Venera su bili na vrhu XI kuće (IV značajna veza, Saturn je još uvek u njoj) i u opoziciji sa natalnim Jupiterom, tranzitni Pluton je bio na natalnom Marsu (i još je blizu njega) a tranzitni Jupiter je prelazio preko natalnog Saturna iz znaka Lava. Sve ovo astrološki nije obećavalo na "fairy tales" a epilog je situacija u kojoj se nalazite. Dobar je optimizam ali treba biti i realan. Inače, tranzitni Pluton u tvojoj I kući ukazuje na neumitne radikalne promene koje ćeš kad-tad morati da doživiš.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  Sherie_lady Pet Maj 20, 2016 10:57 pm

Logos hvala. I svaka ti cast na expertizi. Sve je to super opisano. Znam i ja sta sam tad imala od aspekata, Jupiter u VIII i Plutona preko Marsa, nisam po horoskopu ocekivala da ce to i ovoliko potrajati. Volimo se, ali ljubomora je, cini mi se, nepremostiva.

Sto se tice Plutona, to je planeta na cije tranzite najvise reagujem. Ubedljivo. Od kako mi je presao preko Asc, pa Merkura, sad Marsa, to su stvarno lomovi bili, kad je bio preko Asc unutrasnji lomovi, ma totalno ludilo, neki bes, ogorcenost, selidba bukvalno na silu, kad je bio preko Marsa realni lomovi, selidbe, selidbe, izgubila fantastican posao (visa sila), iscrpljujuce trazenje posla, nasla drugi, borba u drugom gradu, opet gubitak posla, izlivi besa (srecom opet su prestali sami od sebe). Uz to, bio je u sekstilu sa Venerom, ja msm da mi se zato ova ljubav, da ne kazem tada fascinacija i desila. Mnoooogo mi je poznat uticaj Plutona.

Sada sam ni tamo ni tamo. Nekako mi je zao. Umorna sam od dokazivanja nekom ko mi ne veruje nista. Zato i pitam sta bi mogao Neptun preko Venere da donese, u isto vreme kada i Uran trigon Mesec.

Jos jednom, hvala puno Logos I love you Jako retko pitam za svoj horoskop, iako mnogo volim da cujem.

Sherie_lady

Broj poruka : 18
Datum upisa : 03.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  lilyrose Uto Jun 07, 2016 4:36 pm

http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=60141949135209116388.gif&file_imgur=YS7aJ9Q.gif  - mislim da prema mojem horoskopu nigdje nije naglašeno da NEĆE biti braka ( a nema ga)... dakle, govorim o braku, 7.kuća - neovisno o tome što mi je ljubav problematična zbog Venere (12.kuća, T kvadrat...)
Mislim dakle prije svega na moju 7.kuću u kojoj je Jupiter, Uran i Pluton, i čiji je vladar lijepo aspektiran, na MC-u...
lilyrose
lilyrose

Broj poruka : 74
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  Sherie_lady Uto Maj 23, 2017 3:57 am

Evo mene s pocetka. Zavrsila mi se pocetkom maja i ova agonija od zadnje duge veze, koja je trajala 2 i po godine (od oktobra 2014.), koliko smo i ziveli zajedno. Svesna sam koliko je ta veza bila opasna, teska, bolesna. Dve i po godine sam ocekivala da ce se nesto promeniti, smanjiti ljubomora, uvrede, manipulacija i nista. Osecam se blago receno uzasno. Svesna sam da to nije bilo za mene, zao mi je izgubljenog vremena, prevelikih ocekivanja, uzaludnih pokusaja da to krene kako treba, karme koja se nakupila. Ma, ne mogu da se sastavim trenutno, koliko sam slomljena, a moguce da smo oboje izasli "unakazeni" iz svega toga. On je bio mnogo mladji, ali je stavio sapu na mene i voleo me je mnogo, ali je bio uzasno, bespotrebno posesivan i ljubomoran, sto je na kraju sve upropastilo, a ja izasla istraumirana iz svega. Boli me dusa zbog njega, imala sam prevelika ocekivanja, a opet stvarno znam da nije bio prica za mene, nego prosli smo toliko toga, delili dobro i zlo.

Ima li neko u mom zivotu da mi pruzi ljubav, mir i sigurnost? Ima li skoro nesto novo da se nazre, da mi pomogne da se sastavim? Necu da govorim o vracanju, jer mislim da je to definitivno gotovo, otislo je pre, pre, predaleko, ali me sve zanima u vezi ljubavi, mozda neko i to vracanje vidi. Ili nesto drugo?  

Da napomenem da sam u septembru 2014, bas pre pocetka ove veze, imala fatalno platonsko poznanstvo sa jednom osobom, tu nikad nista nije bilo, putevi su nam se daleko razdvojili, jer sam ja to sasekla u korenu, ne znam ni sama zbog čega. On zivi jako daleko i vise nije sam. Sto puta pomislim kako li bih prosla, da sam napravila drugaciji izbor, jer je taj covek stvarno bio neverovatan, mnogo mi se svideo, ali ja sam resila da presecem i da nista i ne krecem s njim.

Imam 40. godina, ali se u dusi osecam kao da tek pocinjem. Jos uvek sam lepa i imam dovoljno dobrih osobina, da verujem da mogu da ga nadjem. I tako, isplakah se sita dok napisah ovo pismo. Natalna mi je na pocetku teme.

Gde je vise moja ljubav??? I kad?

Sherie_lady

Broj poruka : 18
Datum upisa : 03.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Udaja-da li se to desava samo drugima? :) Empty Re: Udaja-da li se to desava samo drugima? :)

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu