Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

URAN U ZNACIMA I KUCAMA

+7
Dunja
hajkula
Dream catcher
beskraj2
Astrotanja
alea
Zorica
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Zorica Uto Apr 07, 2009 5:44 pm

Uran u Ovnu i prvoj kući
Inovativnost, samostalnost, impulsivnost, često bunt protiv ustaljenih društvenih pravila.
U prvoj kući, originalna, progresivna osoba, težnja za slobodom.

Uran u Biku i drugoj kući
Kreativnost, seksualni magnetizam, šarm.
U drugoj kući, obično financijski uspjesi, financijska inovativnost, kod aflikcija hazarderstvo i nagli gubici, financijska nestabilnost.


Uran u Blizancima i trećoj kući
Originalni životni stavovi, hrabrost, spontanost u izražavanju.
U trećoj kući, sklonost nekonvencionalnim prevoznim sretstvima, kompliciran odnos sa rođacima.

Uran u Raku i četvrtoj kućiČesto nesigurnost, maštovitost, instinktivnost.
U četvrtoj kući, nekonvencionalno obiteljsko okruženje, često rani odlazak od obitelji.

Uran u Lavu i petoj kući
Teško podnose restrikcije, bunt, pionirski duh.
U petoj kući, sklonost seksualnim eksperimentima, djeca nadarena ili problemi sa njima.
Retrodradan; indicira potrebu za izgradnjom jasnog pravca životnog ispoljenja, eksperimenti moraju voditi jasnom stavu.

Uran u Djevici i šestoj kući
Oštar um, poriv prema savršenstvu, praktični idealizam, kritičnost.
U šestoj kući, neistražene bolesti, nekonvencionalne terapije, neobično zanimanje ili stalno mijenjanje zanimanja.

Uran u Vagi i sedmoj kući
Poriv prema harmoniji i unutarnjem miru, kreativnost.
U sedmoj kući, progresivan, ekscentričan partner, česti prekidi veza.

Uran u Škorpiji i osmoj kući
Snažna volja i koncentracija, snažne emocije su često destruktivne.
U osmoj kući, često brze zarade, ili gubici, iznenadna smrt.

Uran u Strijelcu i devetoj kući
Hrabrost, dobro rasuđivanje, revolucionarnost, težnja za promjenama u društvenim odnosima.
U devetoj kući, interes za metafiziku, uspjeh u izdavaštvu, originalne ideje, ljubav za slobodu.

Uran u Jarcu i desetoj kući
Sposobni vođe, koncentracija, želja za dominacijom.
U desetoj kući, progresivan, revolucionar na poljima vlastitog djelovanja, često genijalnost.
Retrogradan; osoba mora ponekad žrtvovati društveni i materijalni status radi ostvarenja ideala.

Uran u Vodenjaku i jedanaestoj kući
Originalni, ekscentrični, neovisni, težnja za društvenim promjenama.
U jedanaestoj kući, snažan progresivan idealizam, nekonvencionalni prijatelji.

Uran u Ribama i dvanaestoj kući
Senzitivnost, medijstvo, sklonost bijegu od stvarnosti.
U dvanaestoj kući, snažna podsvijest koja utiče na izvanjske okolnosti, sloboda od kolektivnog podsvijesnog ili traume, zavisno od aspekata.
Zorica
Zorica

Broj poruka : 251
Godina : 58
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Gost Sre Feb 03, 2010 3:15 pm

Zorica ::

Uran u Vagi i sedmoj kući
Poriv prema harmoniji i unutarnjem miru, kreativnost.
U sedmoj kući, progresivan, ekscentričan partner, česti prekidi veza.

Uran u Škorpiji i osmoj kući
Snažna volja i koncentracija, snažne emocije su često destruktivne.
U osmoj kući, često brze zarade, ili gubici, iznenadna smrt.

Upravo o Uranu znam ponajmanje! Meni se Uran nalazi na 28`Skorpiona, pa jos u 8-mom polju. Ali obzirom da mi vrh 8-mog pocinje na stepen i po pre na 27`Skorpiona..koliko se znacenje tog Urana razlikuje, ako je na pocetku samog polja?
Citajuci gore navedeno..vise se pronalazim kao da mi Uran ima dejstvo na 7-mo polje..a obzirom i da jedini aspekt ima sa Ma90Ur njegovim dispozitorom..i nijedan vise, nisam sigurna sta on zapravo odnosi sa takvim polozajem! Definitivno da je kao jedna od planeta u Skorpiji koja treba da umre da bi se ponovo rodila, rebirth..ali sta..na sta se odnosi??
Da je na 29`, i da je vezano za 7-mo polje, verovatno bih povezivala sa tim da bih morala da zavrsim neki nacin i pristup vezama, partnerstvima..da bih mogla da pocnem da zivim boljim nacinom zivota. Da jedan nacin umre da bi se iz toga rodio novi!
A sta ako je Uran nekome na 0`Strelca, na samom ulasku u 7-mo polje?!

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  alea Sre Feb 03, 2010 3:24 pm

Hoćeš da opet ja odgovaram....joj, ja ui svakoj čorbi mirođija!

Ali moram...

Tvoj UR je u Škorpiji gde je egzaltiran i naglašava senzualnu prirodu i strasti, a njegov uticaj osetiš i na 7 i na 8 p. zato jer je gotovo u samoj konjukciji sa vrhom 8 p. gde bi on po prirodi bio egzaltiran, jer je to polje Škorpiona. Tako da bi mogla da kažeš da ti UR donosi iznenadne veze sa čudnim i vrlo senzualnim partnerima, sa mnogo erotskog naboja i strasti, ali koje ne traju baš dugo.
Čest prekid veza nije samo od njegove pozicije u 7 p. već pre svega u ovom 90MA, što ti iznenada donosi muškarce u život, koji se vrlo brzo, rekla bih brzinom munje zainteresuju za tebe, ali nekako se isto tako brzo i ohlade. Imam isti taj aspekt kao i ti, doduše ja imam UR180MA...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Gost Sre Feb 03, 2010 4:34 pm

alea ::Hoćeš da opet ja odgovaram....joj, ja ui svakoj čorbi mirođija!

Ali moram...

Tvoj UR je u Škorpiji gde je egzaltiran i naglašava senzualnu prirodu i strasti, a njegov uticaj osetiš i na 7 i na 8 p. zato jer je gotovo u samoj konjukciji sa vrhom 8 p. gde bi on po prirodi bio egzaltiran, jer je to polje Škorpiona. Tako da bi mogla da kažeš da ti UR donosi iznenadne veze sa čudnim i vrlo senzualnim partnerima, sa mnogo erotskog naboja i strasti, ali koje ne traju baš dugo.
Čest prekid veza nije samo od njegove pozicije u 7 p. već pre svega u ovom 90MA, što ti iznenada donosi muškarce u život, koji se vrlo brzo, rekla bih brzinom munje zainteresuju za tebe, ali nekako se isto tako brzo i ohlade. Imam isti taj aspekt kao i ti, doduše ja imam UR180MA...
Sa chudnim i senzualnim.. Smile ja i ne trazim drugacijeg!!! Pa sta da radimo..ne bih da kazem "kad nas hoce"..jer ipak tezim da i tu strast ukomponujem u jedan paket!!Tezim ipak nekom mirnom porodicnom zivotu, ali zasto da ne i to imati i u zajednici, ako vec privlacis takve partnere. Nije valjda sudjeno nas sa tim aspektom da se zadovoljimo necim sto ce nam pre ili kasnije opet dosaditi, izgubiti nasu zainteresovanost, odnosno partnera koji nam ne pruza onoliko koliko dajemo. A dajemo..
Ovo za hladjenje, ne znam sa cime je povezano, ali sigurno da je pre igra toplo-hladno..koja zna da potraje godinama..pa onda ne moze biti samo "ohladio se"..samo sto na kraju prihvatis da nemas poverenje u takvu osobu pa se ohladim ja, pre nego on..a onda krene povratak tih iz proslosti..kao da igram igru "E sad malo ja.." a u stvari, kad Skorpija kaze kraj onda je kraj! Ili sta god..

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  alea Sre Feb 03, 2010 4:57 pm

U pravu si, dobro si to opisala...pogotovo ovo za "kada Škorpija kaže kraj, onda je kraj"...Smile
I to igranje toplo-hladno, natezanje, i opet u krug...da li je i tebi MA retro?
Mislim da i on donosi vraćanje partnera...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Gost Sre Feb 03, 2010 5:14 pm

alea ::U pravu si, dobro si to opisala...pogotovo ovo za "kada Škorpija kaže kraj, onda je kraj"...Smile
I to igranje toplo-hladno, natezanje, i opet u krug...da li je i tebi MA retro?
Mislim da i on donosi vraćanje partnera...
Nije mi retro - za cudo, ali ne znam cime da objasnim samo iz natala, bice da me zakaci svaki moguci tranzit, koji je nepogresiv.. a jedan znacajan je bio retro!!!

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Gost Pon Okt 04, 2010 4:50 pm

Imam li ja uopste potencijala da se bavim astrologijom sa Uranom u 8-moj? Kako god da okrenem, nikad do sad nisam odbila nekom da uradim analizu. Mada ne volim ni da pocinjem uopsteno. A precesto ostanem jako dugo za kompom, pa mi je zaista zao kada iznesem sve i upakujem, prepravljam tako da moze svako da razume, na kraju uvidim da je beskorisno, jedino meni, i da je to moj dar...pre nego li nesto sto bih umela da jednog dana unovcim. Astrologija mi je izazovna, sto govori i 90moj Mars. Ali sta od toga, imati ili nemati?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Astrotanja Pon Okt 04, 2010 9:22 pm

Mila, bez sumnje imaš dara i interesovanje za astrologiju!

Jedino što sam aspekt Urana kvadrat Mars koji je kako tvoj natal pokazuje na početku šestog u Devici, ne daje stalnost, već su mogući iznenadni prekidi, kao i da te posedine osobe iritiraju , koje traže usluge, ili pak ti njih, svojom kritičnošću, jer ovo aspekt ima izvesnu nesređenost, borbu, izazozavan je, nepredvidljiv, može ukazatii na poteškoće, ili neke nepredvidljive nezgode, ili nesreće drugih koje će ti dovoditi osobe koje opisuje ovaj aspekt. Tvoja sedma takođe opisuje podnose sa drugima, posebno poslovne jer je vladar 6. u 7. što govori o mogućnosti da radiš poslove vezane za odnose sa drugim ljudima.

Važno je za zanimanje sama šesta, a kod tebe je ona u Devici, promenljivom znaku, što može dovesti do promena zanimanja , odnosno da radiš više poslova tokom života. Kada je vladar 6. u Vagi ima kolebljivosti, kod izbora zanimanja.Važna je i druga koja ukazuje na tvoja primanja, zaradu, kao i deseta. Trebaš pratiti sama sebe, kako se osećaš kad recimo nekome uradiš analizu, ili ga konsulutuješ, pa prema tome ćeš saznati da li je to za tebe ili ne. Koja su to stanja kja preovdavaju, ovo posebno ako se rade predikcije, jer moglo bi biti i da neko reguje vrlo burno, u skladu sa tim aspektom na tvoju astrološku konsultaciju. Tvoja Vnera vladar 7. u 9. u konjukcji sa Neptunom i sekstilu sa Merkurom i Saturnom, takođe može govoriti o svim onim osobama sa kojima možeš ostvariti saradnju. Kako je ona vladar druge u 9. govori gde i kako se zarada može ostvariti i koliko ćeš i kako svoje sposobnosti i talente za zaradu. itd.

Ne bih sad da pričam o sebi, samo bi navela nešto iz mog natala, a to je da mi je vrh šeste u Jarcu, ali jedan deo šeste zahvata i Vodoliju, koja se odnosi i na astrologiju. Uran je u analitičkoj Devici. Kada je progresijom šesta došla u Vodoliju, u potpunosti je proradio Uran u drugoj kojeg više nije ometao Merkur koji je u kvadratu sa sa njim, izazivajući dotadašnje kratkotrajne etape prekide u bavljenju astrologijom.

Kako mi je Uran u drugoj , u Devici sektilu sa Suncem i u konjukciji sa Plutonom, tek kada je došlo do velikih promena vezanih za posao i zaradu mog supruga, meni se situacija u potpunostim promenila i dotadašnji uglavnom hobi, nešto što me je interesovalo i što mi je pričinjavlo mentalno zadovoljstvo, sa mojim položajem Merkura u Strelcu, koji je na samoj granici četvrte i pete u trigonu sa Ascedntom, koji navodi da razmišljam i analiziram druge, (uz Mesec u Devici) postalo je zanimanje, nestale su neke okolnostri koje su me navodile na druge poslove, aktivnosti.

Ovo sam navela da bih ti prenela šta može uticati na odabiranje zanimanja. Moram reći da je meni jedan astrolog radila horoskop kada sam imala 19. i tu ni reči nije bilo o astrologiji, koja me je već tada uveliko zanimala i koju sam već počela da proučavam, uz ograničenu literaturu i mogućnost da od nekog učim (Merkur kvadart Uran i Pluton). Imala sam puno poteškoća, probelem sa okolinom, najbližim ljudima da prihvate da se ja time bavim. U madosti to je bio dečko iroditelji, kasnije suprug, koji prihvata veruje u astrologiju. Trebalo je da protekne puno vremena i mog napora da shvate i oni da je to nešto što mi odgovara i u čemu se do sada najviše nalazim. Meni konsultacija sve više vremenom donosi i osećaj lične ispunjenosti i zadovoljstva, bez obzira kakav je klijent i koliko je često komplikovan, ili teška njegova situacija. Isto tako, manje teško mi pada da pismeno radim horoskop, koji zahteva daleko više vremena, koncetracije, smisla za izražavanje, jer traje satima.

Ovo sam sve pisala da bi ti rekla koliko je najbolje da odgovor o tome tražiš u sebi i budeš iskrena prema sebi da li je to za tebe sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Uto Okt 05, 2010 9:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Astrotanja Uto Okt 05, 2010 9:07 pm

Kada je reč o Uranu u osmoj u Škorpiji za njega je tipična žestina, silovitost, sklonost da ulazi u opasnosti, situacije koje nose rizičnost.

Uran u osmoj može doneti biti i iznenadne operacije, tj. hiruške intervencije, savremenom medicinskom tehnologijom.

Uran je poznat po nestabilnosti, promenama, nekontinurnosti,ali Škorpija je fiksni znak, pa tu promene vezane za osmo polje mogu doneti i iznenadni novac od drugih i partner se može do zarade dolaziti zanimnjem koji ili on obavlja na originalan način, ili koji može biti vezan za rizik, a naročito Uran u kvadratu sa Marsom i za neke tajne itd.

Do nasledstva se takođe dolazi iznenada. Životne krize su takođe nagle i silovito nastupaju itd.
sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Sre Okt 06, 2010 10:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Gost Sre Okt 06, 2010 12:49 am

Kod mog sadasnjeg decka, konjukcija Urana i Sunca govori o ocu i njegovim akcijama, koje su dovele, pa jade da kazemo iznenada do gubitka stecenog, ali opet kada se radi i o necemu van zakona, ne moze se reci neocekivano kao sto Uran bas i jeste.

Dok sam ovih dana gledajuci kartu komsinice takodje uocila So0`Ur, gde na kraju 3 polja, otac je izgubio svoje nasledje i svoje originalne ideje i posao(u to vreme je bio zacetnik), zbog kocke. Saturn joj je takdoje u 3-oj.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Astrotanja Sre Okt 06, 2010 10:19 am

Mila, osma se odnosi na novac partnera (supruga), kao i novac od koga ti dobijaš novac tu mogu biti i krediti, stipendije, donacije,kao i nasledstvo. Ne zaboravimo da to polje imaju i neki moćni političari, koji maju sposobnost da privuku novac.

Dakle to je novac koji mi nismo zaradili svojim radom., kao što je slučaj sa drugom, gde se oslanjamo isključivo na naše potncijale. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  beskraj2 Sre Okt 06, 2010 1:31 pm

Nemam Natalnu kartu jer je neznam postaviti na profil Crying or Very sad , moj Uran je u 7. polju, u znaku lava, i to retrogradan. Činjenica je da mi je donio raspad braka.
beskraj2
beskraj2

Broj poruka : 28
Локација : beskraj
Datum upisa : 16.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  beskraj2 Sre Okt 06, 2010 1:47 pm

imam kartu ispred sebe, to ovako izgleda: Uran R na 20,57 Lava u 7 polju pravi triangl sa suncem u Strijelcu na 20,34 u 11. polju, kvadrat sa mjesecom na 0 blizanaca u 4. polju, kvadrat sa merkurom na 29,40 škorpiona u 10.polju i triangl sa jupiterom na 14,35 strijelca u 11. polju. Po ovim aspektima, što R uran u natalu od mene traži? Question
beskraj2
beskraj2

Broj poruka : 28
Локација : beskraj
Datum upisa : 16.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  beskraj2 Sre Okt 06, 2010 2:00 pm

Ma hvala joki-ju 22, "uspjela" sam prebaciti Natalnukartu. Pa sad bi zbiljamolila da mi netko iz ove karte kaže što "ne valja" sa mojim R Uranom, tj. samnom!?
beskraj2
beskraj2

Broj poruka : 28
Локација : beskraj
Datum upisa : 16.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Gost Sre Okt 06, 2010 6:31 pm

Astrotanja ::Mila, bez sumnje imaš dara i interesovanje za astrologiju!

Jedino što sam aspekt Urana kvadrat Mars koji je kako tvoj natal pokazuje na početku šestog u Devici, ne daje stalnost, već su mogući iznenadni prekidi, kao i da te pojedine osobe iritiraju , koje traže usluge, ili pak ti njih, svojom kritičnošću


Ne bih sad da pričam o sebi, samo bi navela nešto iz mog natala, a to je da mi je vrh šeste u Jarcu, ali jedan deo šeste zahvata i Vodoliju, koja se odnosi i na astrologiju. Uran je u analitičkoj Devici. Kada je progresijom šesta došla u Vodoliju, u potpunosti je proradio Uran u drugoj kojeg više nije ometao Merkur koji je u kvadratu sa sa njim, izazivajući dotadašnje kratkotrajne etape prekide u bavljenju astrologijom.





Ovo sam sve pisala da bi ti rekla koliko je najbolje da odgovor o tome tražiš u sebi i budeš iskrena prema sebi da li je to za tebe sunny
Slazem se sa svime. Narocito oko toga da je moje zanimanje "usluge za druge". A naravno iritira me to sto ljudi kojima i nije potrebna moja pomoc ili konsultacija, prave dramu oko svega...e tad i ja verovatno njih iritiram svojom iskrenoscu.
A sto se tice naplacivanja, o tome nisam ni razmisljala da nije upravo tih ljudi koji imaju novca, ne zele otici nekom ko je adekvatan za odredjenu vrstu astrologije koja im treba, nego zele iskoristiti na brzinu a nista time u stvari nisu resili zato sto generalno ni ne osecaju da imaju problem, vec ona uopstena: "volim da slusam kada mi pricaju o meni" Rolling Eyes Jesam previse kriticna ali i samokriticna, pa moj savet ili uput da se obrate odredjenim osobama, shvataju bez razmisljanja(a takav je tip ljudi, moram reci poprilicno povrsan, kolebljiv i ne mnogo zainteresovan kao sto to govori naglas) da zelim da ih "otkacim".
Ali se koncentrisem na odredjene osobe, a uvek je to u prolazu i uvek neko ko nema para za placanje(recimo poslednja je devojka koja ima puno problema u porodici i ima 17/18 god., divna po svim kriterijumima, pa da ne mislim da mozda trazim novac od nje i da joj uskratim da kupi sebi neki komad sminke, majcu ili sl.;kad vec ne pije, ne pusi, a oskudeva u mnogo cemu). Eto ima simbolika i po pitanju Urana, kako je vladar 11, da sam pocela kroz forume o astrologiji da sklapam internet-prijateljstva sa ljudima istog interesovanja.
Inace simboliku vladara 11 Urana u 8-moj u Skorpiji, ispunio je i drug koji je poginuo sa jos 3 druga, pre 10 godina, u saobracajnoj nesreci na uscu, auto je upao u vodu, utopili su se. kako je Skorpija i mocvare, mracna mesta...oni su nesrecu doziveli nocu ili prd jutro, a voda je bila ne tako duboka, bilo je puno mulja tada. No Crying or Very sad

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Astrotanja Čet Okt 07, 2010 10:20 am

Beskraj dva, Uran u 7. u Lavu ti je u trigonu sa Suncem, trigonu i ne pravi ni jedan loš aspekt. Uranonvski tip osobe se može pojaviti u tvom životu, kada je reč o partnerstvu i izmeniti ti naglo život , ali u smislu poboljšanja.To dolazi u zrelim godinama, iznenada, neočekivano i donosi osobu koja ima izvesnu posebnost, verovatno i jaku ličnost,po nečemu fascinatnu. On iako se razlikuje o drugih i poseduje smelost i neobičnost, kako je u Uran u Lav,u može to više ispoljavati kroz neki svoj javni život. Reč je o intelektualcu, osobi koja ima široke vidike, koja nije tipična,niti zainteresovana za svakodnevnicu, a koja s obzirom na dispoztor Sunce koji je u Strelcu, u 11. može doneti ostvarenje tvojih nada. Uran nema loših aspekata, mada natal koji je okačen to govori, ja ih ne prihvatam reč je o suviše širokom orbisu između planeta.

Po mojoj proceni to bi se moglo dogoditi kada tranzitni Uran u Ovnu bude pravio dvostruki trigon sa natalnim Suncem i natalnim Uranom, kao i trigon prema natalnom Jupiteru, što će svakako dovsti do povoljnih promena.

Da, pitala si šta uran od tebe traži. On upućuje na mogućnost da partner bude osoba koja nije za konvecionalne veze, koja teži izvesnim vezama koje su posebne, u Lavu tu može biti nešto dramatično, burno, strasno. Uran je poznat po tome da donosi promene, često iznenadne,nekontinuranost, nestalnost, isprekidanost, ali u fiksnom znaku kao što je Lav, to se ne odgađa tako često, kao kada je u promenljivom. On zahteva tvoju "emancipaciju", oslobođenje kada je reč o odnosu prema partnerstvu, ali i odnosima sa drugim ljudima .Gde je Uran tu se obično odvija u nekim periodu proces oslobođenja,buđenja, širenja svesti, sticanja nezavisnosti i sl. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Astrotanja Čet Okt 07, 2010 10:41 am

Mila, na žalost i takve stvari se događaju sa Uranom u osmoj,u kvdratu sa Marsom, koji je doneo smrt tvom prijatelju. Simbolika Urana u osmoj se tu u potpunosti ispunila, kako si nam opisla tu strašnu nesreću. Crying or Very sad
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  beskraj2 Pon Okt 11, 2010 5:01 pm

Astrotanja ::Beskraj dva, Uran u 7. u Lavu ti je u trigonu sa Suncem, trigonu i ne pravi ni jedan loš aspekt. Uranonvski tip osobe se može pojaviti u tvom životu, kada je reč o partnerstvu i izmeniti ti naglo život , ali u smislu poboljšanja.To dolazi u zrelim godinama, iznenada, neočekivano i donosi osobu koja ima izvesnu posebnost, verovatno i jaku ličnost,po nečemu fascinatnu. On iako se razlikuje o drugih i poseduje smelost i neobičnost, kako je u Uran u Lav,u može to više ispoljavati kroz neki svoj javni život. Reč je o intelektualcu, osobi koja ima široke vidike, koja nije tipična,niti zainteresovana za svakodnevnicu, a koja s obzirom na dispoztor Sunce koji je u Strelcu, u 11. može doneti ostvarenje tvojih nada. Uran nema loših aspekata, mada natal koji je okačen to govori, ja ih ne prihvatam reč je o suviše širokom orbisu između planeta.

Po mojoj proceni to bi se moglo dogoditi kada tranzitni Uran u Ovnu bude pravio dvostruki trigon sa natalnim Suncem i natalnim Uranom, kao i trigon prema natalnom Jupiteru, što će svakako dovsti do povoljnih promena.

Da, pitala si šta uran od tebe traži. On upućuje na mogućnost da partner bude osoba koja nije za konvecionalne veze, koja teži izvesnim vezama koje su posebne, u Lavu tu može biti nešto dramatično, burno, strasno. Uran je poznat po tome da donosi promene, često iznenadne,nekontinuranost, nestalnost, isprekidanost, ali u fiksnom znaku kao što je Lav, to se ne odgađa tako često, kao kada je u promenljivom. On zahteva tvoju "emancipaciju", oslobođenje kada je reč o odnosu prema partnerstvu, ali i odnosima sa drugim ljudima .Gde je Uran tu se obično odvija u nekim periodu proces oslobođenja,buđenja, širenja svesti, sticanja nezavisnosti i sl. sunny
Vrh sedme kuće u raku govori o želji za onim tradicionalnim doživljajem braka i obitelji, "zaskočio" me uran u krivom polju.
beskraj2
beskraj2

Broj poruka : 28
Локација : beskraj
Datum upisa : 16.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Gost Pon Okt 11, 2010 5:12 pm

isto kao i Vas Mesec u natalnoj 4-oj sto pokazuje cemu tezite. Ipak porodicnom zivotu.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Dream catcher Sre Nov 17, 2010 7:55 pm

Rekla bih da je moj uran kod mene dosta izrazen jer pravi sve same teske aspekte, jos je u uglu 10. kuce sto bi trebalo samo dodatno da pojaca njegovo znacenje.
Posto se nalazi na vrhu MC, pretpostavljam da me cekaju nagle i ceste promene posla. Ne volim pravila, tradiciju, monotoniju, nametanje volje. Cim osetim u necijem glasu naredbeni ton, odmah se u meni stvara neki bunt. Stalno imam potrebu da nesto menjam, potrebu za necim novim. Isto tako me ne drzi mesto, pa se cesto pitam kako cu jednog dana kad se zaposlim izdrzati 8h na jednom mestu + sto ne volim autoritete. Potrebna mi je neka dinamika da me odrzi zivom, da se stalno nesto desava. Zato mi se cini da ce mi ovaj moj uran praviti probleme i verovatno kroz zivot malo nauciti pameti Very Happy
Dream catcher
Dream catcher

Broj poruka : 28
Godina : 37
Локација : Dreamland
Datum upisa : 06.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  hajkula Ned Nov 21, 2010 3:22 am

Mukice Very Happy Sta ucis? Zaposlis se u nekoj dinamicnoj, velikoj, multinacionalnoj kompaniji i super, pogotovo jer ti je vladar MC, jupiter u prvoj kuci, u ribama.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Dunja Ned Nov 21, 2010 3:31 am

Dream catcher ::Rekla bih da je moj uran kod mene dosta izrazen jer pravi sve same teske aspekte, jos je u uglu 10. kuce sto bi trebalo samo dodatno da pojaca njegovo znacenje.
Posto se nalazi na vrhu MC, pretpostavljam da me cekaju nagle i ceste promene posla. Ne volim pravila, tradiciju, monotoniju, nametanje volje. Cim osetim u necijem glasu naredbeni ton, odmah se u meni stvara neki bunt. Stalno imam potrebu da nesto menjam, potrebu za necim novim. Isto tako me ne drzi mesto, pa se cesto pitam kako cu jednog dana kad se zaposlim izdrzati 8h na jednom mestu + sto ne volim autoritete. Potrebna mi je neka dinamika da me odrzi zivom, da se stalno nesto desava. Zato mi se cini da ce mi ovaj moj uran praviti probleme i verovatno kroz zivot malo nauciti pameti Very Happy

ta sam!! Very Happy
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Dunja Ned Nov 21, 2010 3:35 am

moj Uran je na 29* u Vagi,u 4-toj kuci...sta god to znacilo ! Very Happy mada su mi rekli da zbog njega takvog sam ustvari impulsicvna u trenutku...planem i zapalim se u sekundi...kratak mi fitilj.. bom
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  hajkula Ned Nov 21, 2010 3:38 am

Dunja ::moj Uran je na 29* u Vagi,u 4-toj kuci...sta god to znacilo ! Very Happy mada su mi rekli da zbog njega takvog sam ustvari impulsicvna u trenutku...planem i zapalim se u sekundi...kratak mi fitilj.. bom

To, manje vise nego sto ti je u kvadratu sa saturnom i opoziciji sa mesecom
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Dunja Ned Nov 21, 2010 3:41 am

znaci-chudo,a?!! Very Happy

bljujem vatru...Very Happy
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

URAN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: URAN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu