Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

+4
Čarobnica
Astrotanja
vedrana
Zorica
8 posters

Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Zorica Uto Apr 07, 2009 5:46 pm

Neptun u Ovnu i prvoj kući
Generacije sa potrebom za novim idejama i sposobni za njihovu promociju, osjećaj životne misije.
U prvoj kući, obično se radi o osobi koja se oslobodila okova ograničenog identiteta ili osobi koja vlastiti identitet ne može definirati, često mistik ili sklon narkoticima.

Neptun u Biku i drugoj kući
Praktično uranjanje u dublje slojeve svijesti, pojava psihoanalize, jungijanske psihilogije.
U drugoj kući, zarade na tajanstven, skriven način, sklonost korupciji, nepotizmu.
Neptun u Blizancima i trećoj kući
Generacije koje su iznjele socijalne pokrete, komunizam, nacizam, fašizam, povodljivost vođama i kolektivnim idejama.
U trećoj kući, komplicirani odnosi sa rođacima, putovanja morem ili teškoće koncentracije prilikom vožnje.

Neptun u Raku i četvrtoj kući
Snažna intuicija i promjene na planu kolektivnog svjetonazora, vrijeme
teorije relativnosti, razvoja tehnologije, jačanje socijalnih pokreta.
U četvrtoj kući, kompliciran odnos sa obitelji, majkom, često dijete bez roditelja.

Neptun u Lavu i petoj kući
Razvoj medija, film, kazalište, moć djelovanja na velike grupe ljudi.
U petoj kući, djeca talentirana ili nepriznata, mističan pristup seksualnosti ili konfuzija, opasnost od veneričnih oboljenja.

Neptun u Djevici i šestoj kući
Neptun raspršuje sistematičnost i strogu urednost Djevice. Djevica sputava Neptun, lagodan život tridesetih ali i prohibicija, osnažuju ekstremne ideologije, komunizam, nacizam, fašizam.
U šestoj kući, sklonost zarazama, lošoj dijagnozi, ili alternativnoj medicini.

Neptun u Vagi i sedmoj kući
Težnja prema harmoniji i uspostavljanju ravnoteže, blokovska podjela, snažan
kreativni impuls.
U sedmoj kući, idealiziran u javnosti, dubok odnos sa partnerom.

Neptun u Škorpionu i osmoj kući
Vrijeme socijalnih pokreta, uporaba droga, interesa za metafiziku, hipi pokret.
U osmoj kući, misticizam, privlačnost okultnog, smrt pod tajanstvenim okolnostima.

Neptun u Strijelcu i devetoj kući
Odbacivanje dogmi, težnja za slobodom, rock, punk, slobodna seksualnost.
U devetoj kući, sklonost religiji, misticizmu, dubokoj filozofiji, često vidovitost.

Neptun u Jarcu i desetoj kući
Jarac guši Neptun, povratak materijalizmu, potrošačkom društvu (raspad socijalizma), praktična duhovna učenja.
U kući, često kod duhovnih učitelja, vjerskih vođa ili osoba koje prerastaju u mit, afliciran često dijete samohrane majke, loš odnos sa ocem.

Neptun u Vodenjaku i jedanaestoj kući
Možemo očekivati uzlet kreativnosti, alternativne oblike terapije, socijane pokrete, težnju za većom socijalnom pravednošću, rast idealizma.
U jedanaestoj kući, konfuzni planovi ili idealizam, snažna socijalna svijest, često utopijska.

Neptun u Ribama i dvanaestoj kući
Možemo očekivati pojačan masovni interes za metafiziku, harmoniju
između materijalnog i duhovnog ili nihilizam i eskapizam, odbacivanje potrošačkih imperativa, rast humanosti.
U dvanaestoj kući, snažna sklonost misticizmu, dovršenje ciklusa osvještavanja
Zorica
Zorica

Broj poruka : 251
Godina : 57
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty vedrana

Počalji  vedrana Sre Apr 08, 2009 8:28 pm

ono sto sam citala o neptunu je to da,polozen u I kuci,daje odlicne glumce Question
vedrana
vedrana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 03.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Astrotanja Sre Apr 08, 2009 9:57 pm

Neptun u prvoj imaju ni koji imaju razne umetničke talente.
Neptun on donosi maštu, inpiraciju, često talenat za muziku, ali naravno sve zavisi od aspekata, znaka, njegovog dispz. utd sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Čarobnica Čet Maj 28, 2009 7:42 pm

Primetila sam, a vi me demantujte, da Neptun u konjunkciji sa Suncem pa čak i Mesecom daje osobi plave ili svetlije oči Smile
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Izida Čet Maj 28, 2009 9:23 pm

Čarobnica ::Primetila sam, a vi me demantujte, da Neptun u konjunkciji sa Suncem pa čak i Mesecom daje osobi plave ili svetlije oči Smile

Moj bivsi je imao plave oci a NE0ASC...moguce je da daje svetlije oci u kombinaciji sa SO i ASC..
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Astrotanja Čet Maj 28, 2009 10:51 pm

Daje lepe oči, efektne, upečatljive, posebno u konjukciji sa Ascedntom. oči su ogledalo duše. Često su svetle, ali obično se oseća ta sutilnost, neobičnost i u konjukciji sa Mescom, a i sa Suncem, ja ih imam. Moje su kestenjaste, žućkaste i one su nešto što je na meni najviše dolazi do izražaja, jer oči su ogledalo duše. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Doree Sub Maj 30, 2009 9:35 pm

ja imam asc u opzociji s neptunom ima li to kakvo značenje -vezano za oči
Doree
Doree

Broj poruka : 35
Godina : 32
Datum upisa : 30.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  gernica Ned Maj 31, 2009 7:01 pm

Ne na Dsc daje neobicnog partnera, umetnika, sanjara, taj Ne moze dati partnera sa neobicnim
ocima... Moje dve drugarice imaju Ne na Dsc i gotovo uvek su to partneri takvog opisa, mada moze doneti i unformisanog partnera, cesce medicinare...
Ali, ako je Ne u aspektu sa tvojim svetlima ili licnim planetama, moze imati uticaj i na tvoje
oci.
Kako mi se cini, Ne u losim aspektima sa svetlima hoce da da problem sa vidom, ali i medjusobni aspekti
svetala to treba da potvrde.

Mada, ne uzimaj ovo moje tumacenje za ozbiljno, najbolje da Tanja prokomentarise ili neko ko je upuceniji od mene.

Moj Ne je na 29* Strelca, sa dispozitorom u konjukciji na vrhu VI, kakve bi on sposobnosti trebao doneti?
Recimo - primetila sam da ljudi cim me vide pocnu da mi se jadaju, pricaju svoje probleme, a ja jedva da ih
poznajem Shocked . Ima li kakve veze ovaj aspekt sa tim?
gernica
gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Astrotanja Ned Maj 31, 2009 9:06 pm

Problemi sa očima kao što reče Gernica maju veze sa svetlima i to recimo ako je Sunce u nekom aspektu sa neptunom, onda su mogući problemi sa očima, više sa desnim okom kod ženskih osoba. Imama ga i ja.

Gernice, to sa traženjem pomoći i ispovedanjima se meni događa sa nepozantim osobama. To imaju osobe koje su su osetljive na probleme drugih,,, obično imaju naglašene vodene elemente kao ,naglašen Neptun,Mesec i sl.
Meni se događa da mi prilaze na ulici,da recimo dok vraćam knjigu u biblioteku bibliotekarka mi ispriča svoje život , izbgelištvo i sve nedaće koje joj je život doneo i tako na raznim mestima mi se događa da mi se ljudi poveravaju i zbog Meseca u prvoj u opoziciji sa Saturnom u 8. u ribama. Ispovest drugih to je nešto što me prati u život, bavila se ja ili ne astrologijom.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  beli lav Ned Maj 31, 2009 11:59 pm

ja imam konjukciju Neptuna i Meseca,nemam svetle oci,ali moja mama ima zelene(to je taj Mesec),a ja padam na svetle oci,uvek,ko ih ima,tako sam kao hipnotisana,narocito plave.imam i problema sa ocima,narocito reagujem na jaka i drecava svetla.
beli lav
beli lav

Broj poruka : 131
Godina : 41
Datum upisa : 02.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Astrotanja Pon Jun 01, 2009 12:12 am

Osobe sa ascedentom u Lavu često imaju problema sa očima, jakom svetlošću, što je Beli lave i kod mene slučaj. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Doree Pon Jun 01, 2009 4:24 pm

imam sunce u trigonu s neptunom
Doree
Doree

Broj poruka : 35
Godina : 32
Datum upisa : 30.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA Empty Re: NEPTUN U ZNACIMA I KUCAMA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu