Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lečenje kristalima

+29
jassna
Bellatrix986
suncevenera
Angie
IVA
hajkula
Dunja
Flora
Tajna
nolita
Snezana
gernica
beli lav
Sophi
Izida
vedrana
Strelica
Bambola
Latica
David
nina4
Astrid
LoSt_in_SpaCe
Čarobnica
joki22
-menora-
Zana
smesko
Astrotanja
33 posters

Strana 4 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći

Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Čet Dec 11, 2008 12:12 am

Pročitala sam dušo. Hvala ti!
Potražićemo ga preko interneta, mada njemu se dopada sada akvamarin. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  nina4 Čet Dec 11, 2008 1:41 am

Veoma bih voljela da si nabavim odgovarajuce kristalcice jer sve ovo sto sam do sad procitala sto ste napisali me je zaista odusevilo.Ja sam Ovan podznak Strijelac i molila bih nekog ko se bolje razumije u kristale da mi savjetuje koji ´kamencic meni odgovara.Posto zivim u Svedskoj veoma mi je tesko da dodjem do nekih dobrih savjeta u vezi kristala ,ne zbog toga sto ih ovdje nema nego mi je veoma tesko da znam kako se koji kamncic zove na svedskom.Zbog tog bih Vas molila da mi pomognete i svaka informacija mi je dobrodosla a naravno i ona gdje i kako se mogu kamnecici poruciti.Unaprijed se od I love you zahvaljujem

nina4

Broj poruka : 105
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Dec 12, 2008 10:44 am

nina4!
na pocetku teme sam kuckala koji je najbolji nacin da izaberes kristalcice.
znaci-idi, gledaj, izaberi..ili idi, gledaj, iscitaj o njima nesto..i onda odaberi.
veruj mi-intuicija je nepogresiva.ali to znaci da ziaberes onaj koji ti zapadne za oko..na bilo koji nacin.videces-znaces da je on taj koji ti treba.
kada to uradis, kuckaj nam, da ti kazem u vezi njega sta znam.
nemoj se oslanjati na izbot prema znaku, podznaku.

nazivi su uglavom standardizovani.lako prepoznatljivi.nema puno razlige-engleski i nemacki se preklapaju..cak i za ruski sma gledala..

evo ti ova adresa pa se raspitaj za isporuku u svedsku..mada mislim da ih i tu imas.
www.dekameron.eu.
ovde mozes dosta jnjih da pogledas..i u miru vidi koji te privlaci. Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Dec 12, 2008 11:41 pm

veceras, tj nocas treba staviti kamencice na mesecevo kupanje!
bounce
ja sam svoje upravo sve okupala, stavila na prozor i da mi uzivaju.
kamencice kao tirkiz, sodalit, oniks, jaspis sam stavila u saksijupa na prozor..
malo je oblacno, ali verujem da ce im podosta prijati.
moki kamencici mi se prvi put ovako pune. Very Happy a vidim da uzivaju u drustvu svih kamencica!

meni je danas jako puno pomogao plavi kalcedon,.doneo mi je mir, zenstvenost..nosial sam i opsidijan pahuljicasti i oniks crni za koncentraciju i umni rad.i bas su mi pomogli.dan mi je bio uspesan i sve sam zavrsila po planu. bounce
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sub Dec 13, 2008 6:51 pm

Šta je sa onim kamenčićima koji se pune na Suncu kao što je moje crveno tigrovo oko, ili olivin, da li oni mogu da se pune i na mesečini? Rolling Eyes
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Dec 13, 2008 11:06 pm

tanjice, naravno..i njima prija mesec. Wink
ali nemojte da ih stavljate sada kada je u fazi opadanja.
tek od mladog meseca kada krene da se puni.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sre Dec 17, 2008 6:27 pm

cao!
nisam vam kuckala skoro o nekom kamenu.
ne znam ni sama zasto-ali izbor je pao na crni turmalin!
odskoro ga koristim..i pocela sam da ga koristim iz razloga jer je odlican zastitnik.
crni turmalin povezan je s korenskom čakrom i izvrstan je za uzemljenje viška energije. dobro poznat kao pročišćavajući kamen koji odbija i transformise negativnu energiju, tako da je jako zaštitnički.
može izmenitii i ukloniti negativnost koja dolazi od osobe ili okoline. upotrebljavao se kao sredstvo za čišćenje aure i može pomoći u postizanju viseg nivoa svesnosti. cesto se upotrebljavao i kao odbrana od crne magije, jer se vjeruje da negativne misli i delovanja vraća onome ko ih salje. koristi se i protiv štetnih tehničkih zračenja tv-a, monitora, mobitela.
izvrstan je za rasterivanje straha, opsesija i donosi emocionalnu stabilnost. jaca imunitet, pomaže kod srčanih bolesti, artritisa i gihta.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sre Dec 17, 2008 8:30 pm

Smesko a šta je sa zelenim turmalinom. Kako on deluje? Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sre Dec 17, 2008 10:01 pm

Tanjice, evo inf o zelenom turmalinu:
Zeleni turmalin, ili brazilski smaragd, uspostavlja ravnotežu između ljubavi i strasti. Pomaže čoveku da gleda srcem. Jača želju za životom, životnu energiju, saosećajnost. U sebi sadrži esenciju biljnog sveta i pokazuje nam da smo jedno s prirodom. To je snažan, elektromagnetski dragulj. Jača telo i duh, nižu frekvenciju misli i energije menja u višu frekvenciju svetla i unosi svetlost i duhovnost u fizičke pojave. Zrači svetlo kojim štiti svog nosioca. Daje energiju centralnom nervnom sistemu, pa je dobar za glavobolje, migrene itd.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sre Dec 17, 2008 11:58 pm

Hvala Smesko. I love you Sviđa mi se. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Dec 26, 2008 11:59 am

dragi moji..evo mene opet sa jednim kamencicem!
inspirisana sam da kuckam o njemu jer mi je zapravo jedan vrlo veseo, energezirajuci kamicak..i odlucila sam za praznike bas njega da poklonim svom decku.
evo gaaa:
Lečenje kristalima - Page 4 Karneolrf7.th
karneol

Ime duguje svojoj boji koja varira od narandzhasto crvene do narandzhasto braon, a ljude je najvishe podsecala na boju mesa.
Kristaloterapeuti propisuju noshenje karneola ljudima koji imaju problema sa spavanjem.
Poznat je kao kamen velike duhovnosti.
Preporuchuje se bojazhljivim ljudima kojima je potreban podstrek i motivacija jer uvecava samopouzdanje.
Kazhu i da uchi osobu da se usredsredi na sadashnjost u trenucima u kojima su potrebne da sve snage za uspeh u zadatku. Na duzhe staze podstiche ambiciju i elan i podseca na ciljeve koji tek predstoje.!!!!!!!!
Ovo je kamen za drugu chakru. Ovaj deo tela je centar kreativnih i seksualnih energija.
Karneol neguje i ozhivljava celo bice darujuci optimizam i zhivotnu radost.
Za prochishcenje celog organizma ga treba nositi oko vrata.
Tekućom vodom se čisti, a puni se energijom na suncu.

meni je uvek doneo radost.ozivljavao me, unosio srecu.
podseca me na neku bonbonicu.

evo jos slicica:
Lečenje kristalima - Page 4 Karneolluv6.thLečenje kristalima - Page 4 Karneologrlica741772191jx4.th
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Pet Jan 02, 2009 6:33 pm

Smeško, a šta ako se kamenčić razbije?
Meni se recimo razbio privezak od rozenkvarca Sad
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Jan 02, 2009 8:52 pm

odgovor na koji sam najcesce nailazila i u literaturi i od ljudi koje se bave kristalima je da ti taj kamencic nije potreban.
ako ga izgubis isti je odgovor.
znaci, pauziraj sa rozenkvarcom.
ako osetis potrebu nakon nekog vremena za njim ti ga uzmi ponovo.
ali ne brini.nema niceg loseg u tome. Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Pet Jan 02, 2009 9:16 pm

Uh dobro je, hvala ti.
Mada imam još jedan privezak, a i tetki sam uzela ono rozenkvarc jaje. Videću šta će biti s njima, baš mi prijaju. A uzela sam i gorski kristal pa ga nosim skupa s rozenkvarcom, potpuno su me podigli Very Happy flower sunny
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Jan 03, 2009 2:20 pm

bas mi je drago Carobnice bounce
kakav si osecaj, dizivljaj imala samo sa rozewnkvarcom, a kakav sada i sa gorskim?
inace gorski regenerise rozrenkvarc pa je to odlicna kombinacija.
povremeno mozes samo gorski da nosis sa sobom.
preporucujem ti nakon nekog vremena, kada ti osetis naravno..da ubacis neki kamen kao granat-jaci je, privlaci strasnu ljubav, nama daje snagu, jaku enrgiju..jako brzo deluje..
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Sub Jan 03, 2009 2:43 pm

Evo baš sam danas stavila samo gorski, neverovatna energija, malo reći preporodjena, samopouzdanje se podiglo. Nosila sam ih skupa prva dva dana. Kada sam se samo sa rozenkvarcom družila, umirivao me je a gorski je dao snagu, pojačao pozitivno mišljenje, razbistrio misli...Very Happy
Znala sam to za gorski i rozenkvarc da ga regeneriše, koja toplina, sve pozitivno oko mene...Gorski sam čak juče punila na suncu i držim ga skupa sa rozenkvarcom...

Hvala ti za savet za granat, potražiću ga:) Moram da priznam da mi se dopada i bonbonica - karneol Very Happy
I love you sunny flower
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Jan 03, 2009 7:28 pm

gorski je zaista cudotvoran.ne kazu bzvz da je on nesto sto svako treba imati!
i bas odlicno sto si ga punila na suncu.najvise mu prija jutarnje sunce, ali ne vise 1-2h.no, mislim da su suncevi zraci zimi slabijeg inteziteta, pa mozes duze.izuzetno mu prija kao i svim kvarcevima mesecevo punjenje, za vreme punog meseca.
i bas tako-gorski recimo pri javnim nastupima daje tu dozu samopouzdanja, bistrine.

nemoj slusati moju preporuku-jaca je tvoja intuicija.
karneolcic i sama jako volim.i decku sam ga za novu godinu poklonila.
a videla si sta sma kuckala o njemu.
svakako ej kamencic vitalnosti, tople energije..pomaze u pms-u, kod potencije, frigidnosti..zapravo je afrodizijak.
povecava koncetraciju, cisti auru.
verujem da ces na licu mesta odluciti, kada ih sve budes gledala Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Sub Jan 03, 2009 11:47 pm

Hvala ti I love you

baš sam tako i napravila, punila ga prepodne nekih 2 sata, pored prozora...

ma ja imam problem što nemam veliki izbor kamenčića tu gde jesam, eto našla rozenkvarc, gorski, imaju još oniks, aventurin zeleni, žuti jaspis i još neke ali mislim da nemaju granat i karneol...ali naćiću ih, nisam stigla da odem do jedne druge radnje sa nakitom samo od kristala, možda tamo nadjem I love you sunny flower
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pon Jan 05, 2009 1:57 am

carobnice, pitaj da li mogu da ti nabave, naruce..i predlozi im da sami prosire ponudu..
drzim ti palceve da andjes svoj karneol cheers
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Ned Jan 11, 2009 1:03 pm

drage moje, zelela bih da vidite jednu lepu skupinicu kamencica koja mi stoji na radnom stolu i uveseljava!
rec je o gorskom-preseceni oblutak..pustinjska ruza-ova mala loptica..i aragonit neobradjen.
Lečenje kristalima - Page 4 Img6873sm4.th
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  David Ned Jan 18, 2009 3:46 pm

Mada je moj želudac automatski odreagovao na samu sliku Citrina mnogo sam skeptičan prema ovim kamenčićima.

Čarobnica ::Eto, znala sam da je i kad su kamenčići u pitanju on problematičan Laughing a pitanje je i kako bi prihvatio tako nešto kao poklon Question Exclamation

Hvala na trudu i odgovoru flower

smesko ::
malahit se preporucuje za vernost u vezi..

Čarobnice da li to tvoja Venera u Škorpiji pokušava da pridobije Kineza magijom? Baš sam sinoć čitao odeljke iz Osh-ove knjige ovde na forumu. Kao i stid od seksa i vernost je mit o kojem nam je duboko usađeno ispravno razmišljanje. Mi nismo sposobni da budemo verni ni u mislima a kamo li u "praksi". E šta sam ja sve propustio u životu misleći da ću zbog vernosti da dobijem oreol sveca. Greota od Boga, pogotovu kad imaš stelijum u Škorpiji. Frojd mora da se od muke po grobu okreće...
David
David

Broj poruka : 38
Datum upisa : 06.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Ned Jan 18, 2009 4:03 pm

David ::Mada je moj želudac automatski odreagovao na samu sliku Citrina mnogo sam skeptičan prema ovim kamenčićima.
Čarobnice da li to tvoja Venera u Škorpiji pokušava da pridobije Kineza magijom? Baš sam sinoć čitao odeljke iz Osh-ove knjige ovde na forumu. Kao i stid od seksa i vernost je mit o kojem nam je duboko usađeno ispravno razmišljanje. Mi nismo sposobni da budemo verni ni u mislima a kamo li u "praksi". E šta sam ja sve propustio u životu misleći da ću zbog vernosti da dobijem oreol sveca. Greota od Boga, pogotovu kad imaš stelijum u Škorpiji. Frojd mora da se od muke po grobu okreće...

Vidi Davide, malo smo pobrkali lončiće, ne dolazi on sa Istoka nego ja njemu idem na Zapad:) tako da moram da te razočaram nije Kinez!

Ma koja magija, ja sam sama po sebi magija, zar to nisi već shvatio:) Kamenčići meni pomažu da bih ja njemu pomogla da neke stvari prihvati. To ti je kao u Underground-u kad Mirjana Joković viče : "neću da se udam, neću da se udam!" a Miki Manojlović joj kaže:" hoćeš dušo samo nisi obaveštena!"Smile Nekima ni stene ne pomognu a kamo li kamenčić....Laughing

Nemoj da si skeptičan s kamenčićima, probaj ih pa ćeš da vidiš vredi li ili ne, ja lično imam pozitivno iskustvo:)

Ne brini i zbog mene se Frojd prevrće, rekla bih i da je postao čigra Twisted Evil
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  David Ned Jan 18, 2009 4:26 pm

Čarobnica ::Vidi Davide, malo smo pobrkali lončiće, ne dolazi on sa Istoka nego ja njemu idem na Zapad:) tako da moram da te razočaram nije Kinez!
scratch Idea Very Happy

Čarobnica ::Ma koja magija, ja sam sama po sebi magija, zar to nisi već shvatio:)

Ah da skroz sam zaboravio koliko si magnetična sa Venerom u Škorpiji. Smile
On i ona, ona i on...

Čarobnica ::Kamenčići meni pomažu da bih ja njemu pomogla da neke stvari prihvati. To ti je kao u Underground-u kad Mirjana Joković viče : "neću da se udam, neću da se udam!" a Miki Manojlović joj kaže:" hoćeš dušo samo nisi obaveštena!"Smile Nekima ni stene ne pomognu a kamo li kamenčić....Laughing

Smile Laughing Very Happy lol!

Čarobnica ::Nemoj da si skeptičan s kamenčićima, probaj ih pa ćeš da vidiš vredi li ili ne, ja lično imam pozitivno iskustvo:)

Rolling Eyes Kamilica za sad dobro deluje...

Čarobnica ::Ne brini i zbog mene se Frojd prevrće, rekla bih i da je postao čigra Twisted Evil
David
David

Broj poruka : 38
Datum upisa : 06.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Ned Jan 18, 2009 4:31 pm

Odosmo off topic Very Happy Twisted Evil

Vidiš moram da probam to s kamilicom scratch Very Happy
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Ned Jan 18, 2009 5:06 pm

drago mi je sto tema zivi i na ovaj nacin!ali mislim da cemo se udaljiti od sustine!
zapravo, Davide, sta mislis da probas citrin? Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 4 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu