Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aspekti muskog meseca u natalu

+19
venus_pisces
nena
BoSaNKa
dijana819
jassna
senka023
katarina
Milica
zelena dolina
Kocka je bacena
Astrotanja
alea
Tajna
DUH
Izida
-menora-
hajkula
Čarobnica
Tina
23 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  alea Čet Dec 17, 2009 4:25 pm

A kakvu ženu bi predstavljao MO0SA u ovnu?
Dispozitor je MA u škorpiji, 120 VE ( VE u ribama) i MA90SO i MA90ME ( SO i ME u vodoliji).
Ne znam kuće, jer ne znam vreme rodjenja.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Kocka je bacena Čet Dec 17, 2009 4:57 pm

Astrotanja ::Hajkulče, odlično si objasnila za muški Mesec u Škorpiji, pogotovo onaj deo koji se odnosi sa gašenjem seksulane privlačnosti kada žena postane majka. Tačno je da njima odgovara odnos u kome je žena ljubavnica i da takva veza funcioniše, a da se kad žena postane majka, kod njih javlja problemi. jedan od razloga je što oni žele ženu samo za sebe, što su skloni ljubomore i posesivnosti. Muškarac sa Mesecom u škorpiji je i prema vlastitoj i prema tuđoj deci najčešće grub, krut, neosećajan.

Evo,moj otac ima Mo u škorpiji,inače je jarac-blizanac,Me u jarcu..Koliko znam moji nemaju sexulane odnose,mada ne mogu to baš sa sigurnošću da kažem,je l te nisam ih nikada pitala niti razgovarala s njima o tome,i čini mi se da ih nemaju dugo....dakle,moji su i dalje zajedno,ove godine im je bilo 30 godina braka,naravno kao i svaki brak bilo je uspona i padova,ali koliko znam moj otac nije varao moju majku,no opet ne mogu ni to sa sigurnošću da tvrdim...ali,ono što je interesantno je to da je moj otac jako malo vremena proveo u mom i sestrinom odgajivanju,ali ne mogu reći da je on prema meni bio grub i bezosećajan....jednostavno,takvo ponašanje je poteklo iz njegove porodice....poreklom je Crnogorac,i odrastao je u okruženju gde se znalo da je žena domaćica i da je ona ta koja čuva i gaji decu,a muškarac radi i donosi pare u kuću...dodatno na to,rano je izgubio oca,negde kada je bio osnovna škola,i par godina kasnije su se preselili u Beograd,i faktički njega i njegovog starijeg brata i sestru je odgajila majka,ali u svakom slučaju ona nije imala neki naročit uticaj na njega,i moj otac kao i njegov brat su prilično mogli da rade šta si hteli...tako da se moj otac najviše ugledao na tog svog starijeg brata koji je po mom mišljenju potpuni kreten....u svakom slučaju moji su i pre braka bili nekih 6 godina zajedno,a utisak je da je moja mama dosta radila na mom ocu,i mogu reći da je u pitanju jedan moralan i pravedan čovek,iako sam ja bila dosta uskraćena za njegovu ljubav,ili tačnije za njegovo prisustvo u mom životu...

Astrotanja ::
Venere u Škopriji je druga priča. Sposobna je za veliku ljubav,strasnu ljubav,ali su razačorenja i ne baš srećan ljubavni život ono što je deo njihove stvarnosti. Iskustva su različita, ali se svode da raskide, bilo da je ostavljena, bilo da ostavilja, ili ostaje udovica.

Da se vratim na Veneru u škorpiji, koja može doneti i smrt partenra. Imam primer gde žena ima Venera u Škorpiji u konjukciji sa Suncem i Jupiterom u prvoj, a joj je Ascdent je u Vagi, a vladar sedme Mars joj je u osmoj u Blizancima u kvadratu sa Plutonom, pa još i Mesec u osmoj u opoziciji sa Suncem. Reč je o primeru gde je suprug poginauo u saobraćajnoj nesreći i žena je ostala udovica.

Primeri su različiti, ima i tajnih veza često. Na ovoj veneri treba raditi, posvetiti više pažnje šta je to što ono a donosi i kako utiče na veze i biti svestan šta se tu i koliko može promeniti, zavisno i od položaja Pluton i Mars, kao i od njene pozicije u natalu, a šta je to što trba prihvatiti kao nepromenljio i kao deo veze . Treba raditi i na svojoj sekstualnosti, strastima u ljubavi, kako ih podsticati, jer ovde za razliku od Vanere u Ovnu,gde su strasti kraće, mogu da se strasti produbljuju. sunny

Ovo za Ve u škorpiji je sve tačno....s obzirom da je imam i sama imam utisak da je rad na ovakvom položaju Ve jako težak,jer nije dovoljno da samo vi radite na njoj,već i vaš partner,a na žalost kada je neka planeta u lošem položaju ona ne samo što donosi razočarenja i negativan ishod priče,donosi i loše ljude,pa je teško da ja radim na vezi,kada ta druga osoba ne želi da radi.... No
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Čarobnica Čet Dec 17, 2009 8:16 pm

Devojke, najlepše bih vas zamolila BEZ VREDJANJA!!!

Nema brisanja niti banovanja nikoga, samo Vas najlepše molim da bez javnih vredjanja...sve poruke u kojima je bilo vredjanja biće izbrisane!!!

Ovde smo da razmenimo mišljenje, da nešto naučimo i pomognemo jedni drugima a ne da se vredjamo!!!! Smile
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Astrotanja Čet Dec 17, 2009 9:15 pm

Poruke koje se odnose na nerazumevanje, a imaju u sebi i vređanju ću obrisati.
sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  hajkula Čet Dec 17, 2009 10:25 pm

zelena dolina :: ...tako da on i pored svoje evidentne inteligencije (to dosad nisam srela), sve zna, sve ume, sve ce da nauci...on je previse brz, nije stalozen i imam utisak da mu ja to dajem...

on zeli vezu, ali se verovatno plasi osecanja i obaveza.. Sa prvom zenom se nije rastao bas lepo, ostavio joj je sve, posle toga je poceo sve iz pocetka... Ne znam njegovu mamu, verujem da je dominantna, sto je i logicno, ostala je sama sa njima dvojicom...
Videcemo... ne bih da prejudiciram, neka vreme pokaze, e sad da li je pametno pobeci od nekog na vreme...mozda i treba...ali ko je od nas 100% siguran da je neko bas takav kako kaze karta?
Kada bi znala da je tako kao sto kaze Kocka verovatno bi pobegla, ovako bar cu se truditi da sa njim nemam kontakt iniciran sa moje strane, pa neka bude volja bozija.
ps.Nisam sigurna da sam ja zena koja bi mogla da bude toliko cvrsta i da izdrzi sve njegove ludorije, a sto se tice strasti, pa...hm pa iskreno strast je bitna, zar ona nije neka osnova za vezu, ja takodje ne mogu bez te komponente... E sad da li brak ima strasti posle 20 godina, verovatno ne, ali ja nemam iskustva sta drzi te brakove u harmoniji, vise znam iz prica, srela sam malo muskarca koji nisu prevarili svoju zenu, i mislim da bi meni to tesko palo, ako je on tj. ovaj covek takav onda je bolje pobeci sad...ali da li je...???
PS.rekao mi je da ga muvaju udate, da mu pisu poruke, da poznaje puno zena koje mu se udvaraju...naravno ja sam mu rekla da ne treba da im odgovara jer im daje nadu, ali ono sto je on meni pricao, tu ima zena sa dijagnozom...ne biste verovale nas sta su spremne...
Bubim vas i Kocku i Aleu Smile Wink



pale
Znam jednog koji najbolje sprema zimnicu, slatko, sarmu... Isto kao njegova mama, samo sto je fin pa to ne pominje. (Rekla mu u poverenju da sam isto slatko jela kod njegove mame, i gibanicu pravi malte ne bolje od nje... Da ste mu videli izraz lica, odobravajuci.)
Kad se dete razboli, on je taj koji prevrce i zemlju i nebo, drzi za ruku, mazi celo - Zena ne moze da pridje detetu. Sada dete poraslo, ozenilo se, ima svoju decu. Da ga sad vidite, deda za vas zivi, na sta ih sve nagovara, samo da ih za sebe veze, ko sisa ostale, baku, roditelje, ko pa moze da ih tako voli, sem mozda tata, rj njegov sin... Taj mesec u skorpionu kinji zenu, mentalno je rastura, zasto njihovo dete (koje ima decu) radi ovo, ono ... na kraju se razboli, legne u krevet, umire... Ma, sta da vam kazem. A ako zena proba da prica sa sinom, da ga kritikuje, onda on drekne - te luda je, te mesa se deci u brak, te ovo-ono...
Njegova zena je imala od zivota, kuca-posao. Odvojio je od najblizih srodnika. On je taj koji ce da svrati kod njih. Retke posete iskljucivo na njegovu inicijativu, a ume i glava da ga zaboli pred polazak, kada su zena i deca vec uparadjeni, uhvatili se za kvaku a on - u krevet sa najbolnijim izrazom ali i kaobajagi - idite bez mene.
Ja sam od jednog takvog pobegla i ostavila mu sve, ali bas sve, cak i veci deo garderobe, fotografija...
On se doduse nije hvatao za serpu, sem da jede iz nje a kad se najede, izruci ostatke salate i mrvice. Kakve sve pakosti je bio u stanju da smisli, nemam reci. Iskreno, sramota me je da pisem. Jer sam prestala da reagujem na njegov cirkus. Moja rodbina govori mi sa prekorom i ljutnjom, kako je on dobar a ja ih zaboravila. On kaze, idite sami i mi ga jednom poslusamo. affraid
Posto sam odbila da igram po njegovom scenariju, on smislja nove.
Stavi stiropor pod camac u dvoristu, mrtav pijan, i legne da spava - poruka komsiluku, jadan maltretiraju ga zena i deca a on nece da se zali Twisted Evil Prvo pojma nisam imala, ko ce da zagleda po dvoristu. Posle se napravim da nemam pojma. On ujutru, besan ko ris, smrzao se ali nece da prica gde je spavao i koliko je razocaran... ja mislila da je na pecanju negde ili sta znam, s drustvom... Deca su znala, nisu hteli da mi kazu, neka se smrzne, ko ga sisa. E kad je sin jednom napunio lavor s vodom u neko doba, cerka se smeje, zove me da vidim kako ce bata da okupa tatu... tako sam saznala a kasnije i reagovala. Rekla sam mu da nas ne bruka, da obrati paznju na ponasanje jer cu morati da reagujem. Sledeci put sam otisla i rekla, sa`cu da zovem miliciju da im kazem mrtav covek u dvoristu. Kako je skocio... Posto sam ignorisala njegov cirkus, on postaje agresivan... i tu vise leka nema. Jedna prica, dok sam donosila novac i zadovoljavala potrebe porodice cak i hirove a izolovala se i od najblizih rodjaka, najrodjenijih, od prijatelja, da ne pominjem vise... To kako je deci ispirao mozak... sa cerkom nije bas mogao lako da izadje na kraj. Kako je postajalo sve teze njegovo ponasanje, prelazio i u fizicko nasilje, tako se zakon o porodici menjao...
U pocetku je igrao mucenika. Kako je znao da mi nabije sazaljenje a kako grizu savesti, da bi evoluirao u agresivca za koga ne znas kako moze da reaguje. Ako mu pokazem strah, jos gore. Uspevala sam da ga zasmejem, ne uvek... i vremenom sve teze. Ta moja venera u skorpionu je posluzila da se susretnem, da prizovem jedno takvo zlo... da prepoznam i pobegnem. Znam slucajeve gde nisu. Gde su se zene razbolele, rano umrle, lecile se na psihijatriji... Ili su imale u sebi osvesteno ,,vesticje,, (ne mislim nesto lose).
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Kocka je bacena Pet Dec 18, 2009 12:42 am

već sam negde napisala kako je dovoljno samo pogledati Mo i Ve u horokopu,i reći koliko će sreće osoba imati u ljubavi,a tebi su i Mo i Ve u znacima izgona,pa svaka tebi čast što si se uopšte izvukla iz cele te priče,a kamoli ostala normalna!
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  alea Pet Dec 18, 2009 10:23 am

Hajkula, ja nisam sada najbolje razumela, da li taj čovek ima MO u škorpiji ili šta?
I ako ima, kakvi su aspekti tog MO?

Putam, s obzirom na moj MO u škorpiji u 12. kući, jer moj ima samo 0SO i egzaktnu inkonjukciju sa MA u ovnu u V kući.

Nešto razmišljam, kada žena ima VE u škorpiji, ovo će se verovatno više odraziti na njene devojačke ljubavi, dok je mlada, reagovaće kao ova VE, proživljavaće strastvene, fatalne ljubavi. Ali, ako joj je VE lepa, ona će kao devojka imati sreće, živeće njene aspekte, a kao žena, supruga, majka će postati ovaj MO u škorpiji. Onda će VE polako gubiti svoj uticaj. Šta mislite o tome?
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  zelena dolina Pet Dec 18, 2009 12:28 pm

Juce sam rekla da nisam upoznala nikoga sa MO u sco sem devojke moga brata koja je toliko mila i draga da ne biste verovali, pri tom natalno ima 180 izmedju SO i MO (bik je u znaku), roditelji joj nisu razvedeni, naprotiv imaju dobar i cestit brak, ta opozicija je "odradila" tako sto su joj roditelji razliciti, mama je dominantna i ona je jaca i vuce kucu, porodicu.
Moja buduca snaja je i vrlo tolerantna i strpljiva sa mojim bratom tako da nigde nisam videla da taj njen MO pokazuje losu stranu....


Nego sta sam jos htela reci, juce popodne otvorim kartu jednom muskarcu (momak moje koleginice) i on ima Mo u sco...i to 90MA (nema kontakt sa majkom), razveden, i kaze da se razveo jer njegova zena nije zelela da vode ljubav posle rodjenja deteta, kaze da je on stpljivo cekao 2 godine, nije je prevario i na kraju se razveo, nije mogao vise.
Mozda ce neko reci da je to njegova interpretacija braka ali ja bi rekla da je to istina...
Sta sam zapravo htela reci...ne bih da budem kontras Very Happy ali ne mora muskarac sa MO u sco da ne zeli zenu posle rodjenja deteta nego moze da bude obrnuto.
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  alea Pet Dec 18, 2009 12:34 pm

Moguće da je tako, jer je taj MO u muškom horoskopu pokazatelj žene, pa je možda ona ta koja ne želi.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  hajkula Sub Dec 19, 2009 3:55 am

alea ::Hajkula, ja nisam sada najbolje razumela, da li taj čovek ima MO u škorpiji ili šta?
I ako ima, kakvi su aspekti tog MO?

Putam, s obzirom na moj MO u škorpiji u 12. kući, jer moj ima samo 0SO i egzaktnu inkonjukciju sa MA u ovnu u V kući.

Nešto razmišljam, kada žena ima VE u škorpiji, ovo će se verovatno više odraziti na njene devojačke ljubavi, dok je mlada, reagovaće kao ova VE, proživljavaće strastvene, fatalne ljubavi. Ali, ako joj je VE lepa, ona će kao devojka imati sreće, živeće njene aspekte, a kao žena, supruga, majka će postati ovaj MO u škorpiji. Onda će VE polako gubiti svoj uticaj. Šta mislite o tome?

Taj covek ima MO u skorpionu.

Da, sto se venere u skorpionu tice, u pravu si za devojacke ljubavi. I mislila sam da imam srece. Da sam se opekla, ne bih se tako lako udala, odnosno, ranije bih prepoznala neke ,,simptome,,. Opet, ne mogu mnogo da se zalim ni na veneru ni na mesec. Narocito ne na mesec. Jer, mesec u mom slucaju fino radi. Odgajila me je baka, tatina majka. Veliki uticaj i druge bake, mamine majke, mada toga dugo nisam bila svesna. I uticaj maminog tate, dok tatinog tatu nisam imala prilike da upoznam, umro je pre nego sto sam se rodila.
Sto se majke tice, dobila sam i ljubavi i paznje i od nje, samo sto mi je u odredjenim periodima jako nedostajala.
Kao ,,manu,, mog meseca u jarcu, mogla bih da navedem to sto sam rob duznosti i obaveza. A sto se tice fame o emotivnoj hladnoci meseca u jarcu, stoji. To je cesto tacno. Samo je bitno da se proveri genetika. Da se provere uslovi odrastanja. Jer bake su najneznija i najtoplija bica. A baka je bas to, mesec u jarcu. S tim sto je moja znala da bude i stroga ali ne bas prema meni jer nije bilo previse razloga za tim. Mesec mi je u finim aspektima.
Postoji vezanost, uticaj baka (i deka) na zivot natusa kada je mesec u biku ili skorpionu. I tada je to kljuc. Rasterecuje ,,krivicu,, majke. Kada je mesec u skorpionu a baka vaspitac, to je veliki uticaj straha na vaspitanje deteta, vaspitavanje uz pomoc straha, tako nesto. Mesec u biku, on moze da da veliki uticaj pohvala, pa i lazne hvale, i kod ovog meseca cini mi se vise nego kod nekog drugog proveravam obrazovanje pretkinja... i jos po nesto, ne bih li videla kakvi su bile vaspitaci.

Da ne bude zabune, muskarci sa mesecom u skorpionu mogu da budu zrtve ,,zlih,, zena. Njihove majke su cesto vrlo posesivne majke. Oni cesto krive majku za nesto sto je ona morala da ucini.

Tesko je mesecu u skorpionu. Prirodna asocijacija na mesec, majka, radjanje. A skorpion je smrt.

Ovo je samo nabacivanje. Kakve probleme mozete prepoznati u zivotu osobe koja ima negde mesec. Svaki mesec je dobar, cim je majka rodila, neki minimum dobrote mora da ima. Samo sto su okolnosti drugacije. Tako da me neki mesec raznezi, razveseli a zbog nekog se rastuzim. Sve su to neki zivoti, a svaki je prica za sebe.

Ne bih nazvala mesec u skorpionu posesivnim, mada najcesce jeste. On je u stvari najuplaseniji. Iz tog ogromnog straha, izviru potreba za kontrolom, posesivnost... jer je tu potreba za zastitom voljenih i samozastitom. Odatle posesivnost. Iz straha.
Da mogu da budu teski u svakodnevnici, mogu i te kako. Vazno je da mi razumemo. Da ima skladnih i trajnih brakova, ima, naravno.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  hajkula Sub Dec 19, 2009 4:05 am

Muski mesec, to je njegov arhetip zene, supruge, majke. U muskom horoskopu gledamo cime nas obavezuje njegov mesec, koliko licimo, koliko i kako se uklapamo u taj arhetip, takav ce nam biti brak. Mesec u skropionu nije najpozeljniji da ,,udjem,, u njega, ulaskom u brak. Mislim da za nas zene postoje pozeljniji polozaji meseca. O tome se radi.

Kao sto je mesec u skorpionu simbolika udovice, sunce u skorpionu je simbolika udovca.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  alea Sub Dec 19, 2009 12:46 pm

Lepo objašnjeno Hajkula!

Što se tiče mog MO, mogu reći da je kod mene on genetski, zaista pokazao punu snagu.

Sa mamine strane gledajući, moja baka je bila udovica, sa nekih 30 godina, ostala sama, sa majkom i tetkama, u velikoj porodičnoj kući, sa 3 male dece. Bili su jako imućni pre rata i imali veliko imanje, čak znam i to da su mamini "plave krvi", da mi je prababa, ili čukunbaba bila grofica. Uglavnom, sve žene koje su živele u toj porodičnoj kući, bile su udovice ili neudate, nije bilo muške ruke. I baba, i njena majka, i njene sestre. A kada mi majka i tetka pričaju o njima, nikad nisam čula ni za jednog muškarca, i osim dede ne znam ni jedno muško ime!
Sve su nadživele svoje muževe, i muškarci su bili prokleti u toj kući...

Imanje je bilo ogromno, nekoliko kuća na njemu, a tu se nekada nalazilo rimsko, sirotinjsko groblje... za vreme Rimskog carstva još...

Moj ujak, mamin brat blizanac, je izgubio sina od 13. godina, poginuo u saobraćajnoj nesreći.
Moja tetka, mamina starija sestra, izgubila drugo dete, dečaka, u 7. mesecu trudnoće, a stariji brat jedva ostao živ, imao astrmu i bio strašno bolešljiv. Oženio je dosta stariju ženu od sebe, i nema dece.
Moja mama, ima nas dvoje, a moj brat je kao beba imao 8 operacija na crevima, i jedva ostao živ...

Tako sam ja jedino žensko biće sa majčine strane. Mama mi je lav u podznaku škorpija ( mislim da sličnu kobinaciju, ili obrnutu ima naša Tanja) neverovatno jaka i borbena žena, ja imam tu MO i ME...i škorpiju u XII kući. Sve su te žene bile jake, održavale kuću, nasledjivale je jedna od druge, da bi na kraju, moji, kao jedini naslednici, odlučili da je prodaju, što su i učinili, nakon požara, u kome su goreli moj ujak i moj tata, ali na sreću bez posledica.

Često sam opterećena razmišljanjem o tome, kakva je moja sudbina?
Baka je obolela od raka materice, njena majka od raka grla...često sam zbog toga uplašena...šta će meni doneti moj MO? Ali, ne želim o tome, to me uvek baci u crne misli...a biće šta mora.

Iako je ovo tema o muškom MO, nadam se da mi vlasnici foruma neće zameriti na ovoj priči, htela sam samo da napravimo neku paralelu izmedju muškog i ženskog MO u škorpiji.

https://2img.net/r/ihimizer/i/01aleanatal.gif/
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  hajkula Pon Dec 21, 2009 9:41 pm

zelena dolina ::Juce sam rekla da nisam upoznala nikoga sa MO u sco sem devojke moga brata koja je toliko mila i draga da ne biste verovali, pri tom natalno ima 180 izmedju SO i MO (bik je u znaku), roditelji joj nisu razvedeni, naprotiv imaju dobar i cestit brak, ta opozicija je "odradila" tako sto su joj roditelji razliciti, mama je dominantna i ona je jaca i vuce kucu, porodicu....

momak moje koleginice i on ima Mo u sco...i to 90MA (nema kontakt sa majkom), razveden, i kaze da se razveo jer njegova zena nije zelela da vode ljubav posle rodjenja deteta, kaze da je on stpljivo cekao 2 godine, nije je prevario i na kraju se razveo, nije mogao vise.


Ne cudi me za dobar i cestit brak gde su sunce u biku (u kuci gde je mesec egzaltiran) a mesec u skorpionu. To je jaka veza, ta osa bik-skorpion (u smislu ose Asc-Desc da ne objasnjavam), to tradicionalno sunce u biku (i kad je najmodernije, ceni osnovne vrednosti, porodicu... Mesec u skorpionu se ispoljava na svoj nacin, a sve zavisi od polozaja i aspekata.
Musko, mesec u skorpionu, (jarac je inace) rentgenolog i on i zena. Njegova majka ima epilepsiju, pa je to bio razlog (svesno ili nesvesvo) sto se opredelio za rentgenologa, nada da ce videti sta to nije u redu u maminoj glavi...
Njemu je mesec u skorpionu, o njegovom ocu sam pisala kako sprema zimnicu i kako je posesivan u odnosu na njega... Brak njegovih roditelja je uzoran. Svi su vrlo privrzeni jedni drugima i za primer. Ovaj mladi muskarac sa mesecom u skorpionu, rentgenolog, dugo se zabavljao sa sadasnjom zenom, tek u 33-oj prvo dete a onda, drugo i odmah i trece. Porodicne vrednosti, tradicija, tradicionalno se postuju. Bio je na Svetoj Gori. Kao rentgenolog ima veliki godisnji odmor pa je godinama po mesec i vise boravio u Grckoj. Slava se slavi i svi praznici se postuju i kod njegovih roditelja i generacijama unazad. Njegov otac je iz mesta na obali reke gde je cuvena mocvara...

Ovog mladog muskarca dugo nije zanimalo da vozi, ziveli su blizu Doma zdravlja gde je radio. Oba auta (njegovi roditelji kupili, jedan za sebe drugi za sina i snaju) skucala snaja (jos uvek nisu vencani). I stan prodali da kupe dva. Za sina i snaju, veci, sto vise njima, snaja je digla kredit za doplatu, stan je na nju, bez obzira sto su oni mnogo vise ulozili i ulazu i dalje. Dok su ziveli zajedno, stariji par im dinar nije uzeo jos su im davali a snaja je pomagala mladje sestre (bela tehnika, kompjuter... soba...). Jos videla nisam takve odnose. Ali! I sve ono sto prethodno napisah. Svima su porodica za ugled, meni takodje. Mada... Duboka je tajna meseca u skorpionu.

,,Momak,, tvoje koleginice ima tu pricu i ja mu verujem. Doduse, odbijanje seksa, strah od seksa zeni donosi mesec 90 pluton. Ovaj momak je povredio zenu u trenutku kad je postala majka (pocetak trudnoce, porodjaj, negde u to vreme). Sad, skorpionski mesec u 90 sa marsom i kada je kvadrat meseca i plutona mogu da deluju slicno. Ipak, treba videti horoskop. Majku tog momka je otac povredio na pocetku trudnoce / rodjenja sina pa se istorija ponovila.
On je negde na nesvesnom verovatno zenomrzac, rekla bih ali sigurno je da se plasi zena, tj ne mladih nego onih koje su majke. Ona koja zivot da, moze i da ga uzme. To je jedna duza psiholoska prica.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Kocka je bacena Uto Dec 22, 2009 1:10 am

hajkula ::Sad, skorpionski mesec u 90 sa marsom i kada je kvadrat meseca i plutona mogu da deluju slicno. Ipak, treba videti horoskop.

ovo je tačno,moj Mo je u lavu,ali gradi Mo90Pl-aplikacioni skoro egzaktan aspekt,pa se vrlo često pronalazim u opisima Mo u škorpiji
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  zelena dolina Uto Dec 22, 2009 10:45 am

hm ...zanimljivo...sreca da se ne nalazim u svemu tome jer imam MO120PL Smile
A dosad sam imala iskustva sa muskim MO u devici (sterilan, hladan i nekako meni stran), takodje poznajem dobro i muskarca sa SO u biku i MO u vodoliji (gde je moje SO) sa kojim sam se divno slagala...ali neke druge stvari su smetale...e sad cemo videti da li ce nesto biti sa novim sa Mo u lavu...dosad sam videla da je teatralan i voli da je primecen ali meni to ne smeta, naprotiv volim da ga slusam i gledam Smile
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  alea Uto Dec 22, 2009 11:12 am

Ja sam imala dugogodišnje iskustvo sa muškim MO u lavu, pri čemu je SO na 29* raka, tako da mu je MO dispozitor, i još je u 1. polju.
Oko njega je sve moralo da se okreće, njemu je stalno trebalo laskati, podilaziti...još je i ASC lav.
Sa njim ne možeš biti ravnopravan, ni slučajno, on je na pijedestalu a ti si srećnica koja je zaslužila tu čast da bude uz njega...Hahaha, ponekad su zaista smešni, jer zbog svoje muške sujete, njima je lako manipulisati, dovoljno je da mu podilaziš i laskaš, i on je najsrećniji na svetu.

E sad, moj MO je sa njim u prirodnom kvadratu, ali npr. bolje sam ga razumela nego MO u vodoliji, jer je i lav kao i škorpija prilično posesivan, deluje mi emotivniji za razliku od ovog u vodoliji koji mi se činio totalno ravnodušan, hladan i bezosećajan.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  zelena dolina Uto Dec 22, 2009 11:20 am

hm pa ne znam...taj sa MO u vodoliji i So u biku je bas bio nezan i maza nevidjena....A za ovog u lavu ne znam...
Sad cu da proucim jos neke natale pa javljam Smile
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  alea Uto Dec 22, 2009 12:11 pm

zelena dolina ::hm pa ne znam...taj sa MO u vodoliji i So u biku je bas bio nezan i maza nevidjena....A za ovog u lavu ne znam...
Sad cu da proucim jos neke natale pa javljam Smile

Pa ne znam, ovaj je imao SO u ovnu, a MO mu je 180 MA u lavu...možda ih je i krio...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Milica Sub Dec 26, 2009 12:46 am

Imala sam iskustvo sa muškim Mesecom u Ribama-svaki je bio abnormalno vezan za majku. Ne znam da li je samo taj znak odradio svoje ili su još neki aspekti bili u pitanju, ali bilo je nepodnošljivo.

Pa Mesec u Devici, Mars u Raku, Venera u Ovnu180 Saturn, Merkur u Ovnu.....grub, nepažljiv, nije džentlmen...

Sadašnji- Mo u Sco 90 Sa 90 Ve, Mo 180 Ma(u biku)...šta da Vam kažem osim kuku !
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Kocka je bacena Sub Dec 26, 2009 3:49 am

Milica ::
Sadašnji- Mo u Sco 90 Sa 90 Ve, Mo 180 Ma(u biku)...šta da Vam kažem osim kuku !

i ja bih zakukala!a gde mu je Ve,u lavu ili vodoliji
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Milica Sub Dec 26, 2009 1:21 pm

U biku je Venera....znaci, Ve90 Sa, Sa90 Mo, Mo180Ve pale To je T-kvadrat gde je Saturn na vrhu (i to u Lavu u 8. polju)
A Mesec ima još i 180 sa Marsom u Biku....Ni Mesec ni Venera mu nemaju ni jedan dobar aspekt....užas!

Inače, jako hladan, godinu i po mu je trebalo da počne da se zaljubljuje u mene....naravno, da sam to znala odavno bih s njim priču vavršila....emotivni potencijal mizeran.....čovek koga zajedništvo i odgovornost prema osobi ženskog pola čini nervoznim....no dobro, i ta će se priča mog života završiti.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Čarobnica Sub Dec 26, 2009 2:27 pm

zelena dolina ::...taj sa MO u vodoliji i So u biku je bas bio nezan i maza nevidjena...

Sa ovim se slažem, Mo u Vodoliji u sekstilu sa Ve daje omiljenost kod žena, u sekstilu sa Sa možda malo hladniji stav ali je Mo aflikovan od Marsa u Biku pa mi se čini da je on pomalo žrtva svoje ljubavi ili ima potrebu da to bude...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  alea Ned Dec 27, 2009 4:49 am

Pa da, daje omiljenost kod žena...
Recimo MO u vodoliji 120 VE u blizancima.
Kome je to dobro?
Njemu, čovek koji je toliko omiljen kod žena teško će biti veran i posvećen jednoj....
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Milica Ned Dec 27, 2009 12:26 pm

Pa ne mora da znači.
U kombinaciji u kojoj si ti dala svakako bi bilo elemenata za vetropirno ponašanje u ljubavi i bez tog trigona- Venera u Vodoliji za početak.

Ali neki zemljani trigon npr. Venera u Biku 120 Mesec u Jarcu, neće baš tako da se manifestuje....uostalom, za vernost moramo pogledati i peto polje, sedmo, a i osmo bogme. Wink
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Milica Ned Dec 27, 2009 12:30 pm

Da navedem i još jedan primer: moj dobar drug ima Ve u Strelcu 120 Mo u Lavu, ali je dupla Škorpija...čak mu je i Venera 0 Ne, a Neptun mu je na vrhu 5. polja, a veran je kao ni jedno muško koje sam imala prilike da upoznam...pri čemu izgleda jako lepo, međutim, taj čovek sebe ne dovodi u iskušenja, ima jak moral- Jupiter mu je na MC-u. Wink
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti muskog meseca u natalu - Page 3 Empty Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu