Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merkurova egzaltacija

+3
Čarobnica
hajkula
Tajna
7 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 10, 2009 7:39 pm

Nikada mi nije bilo jasno zasto Merkur nema egzaltaciju! Ima je ali u svom znaku. Ako znamo da je sediste po prirodi "bolje" od egzaltatije, jer je to ponasanje planete kao da je kod kuce (slobodno i opusteno), dok bi egzaltacija bila ponasenje u kuci jako dobrog prijatelja (takodje je opustena i relaksirana, ali nije bas u svojoj kuci), zasto bi se Merkur kod kuce osecao kao kod prijatelja? Zasto Merkur nema "dobrog prijatelja"?
Po amerikankama Dzoan M. i ona druga (zaboravila sam imena), egzaltiran je u Vodoliji, ali to sam nasla samo kod njih. U razgovorima sa raznim astrolozima sam postavljala to pitanje i nikada nisam dobila zadovoljavajuci odgovor.
Sta vi mislite o tome?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  hajkula Pon Avg 10, 2009 9:06 pm

valjda jer je najbolje i najjasnije ucenje na svom jeziku u svojoj domovini, u svojoj kuci je dete najslobodnije i najnemirnije kako i treba da bude
prirodno je da u svojoj kuci uci prve reci, ima prve pouke i najprirodnije je da u svojoj kuci ima podrsku za razvoj
kada su u njegovoj kuci svi uslovi ispunjeni, on ima i dobar temelj za dalji razvoj i podrsku i onda daje maksimum
kada dobija odgovore na pitanja
to je sve moguce u njegovoj kuci u blizancima odnosno devici

nesto u tom smislu...
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 10, 2009 9:10 pm

hajkula ::valjda jer je najbolje i najjasnije ucenje na svom jeziku u svojoj domovini, u svojoj kuci je dete najslobodnije i najnemirnije kako i treba da bude
prirodno je da u svojoj kuci uci prve reci, ima prve pouke i najprirodnije je da u svojoj kuci ima podrsku za razvoj
kada su u njegovoj kuci svi uslovi ispunjeni, on ima i dobar temelj za dalji razvoj i podrsku i onda daje maksimum
kada dobija odgovore na pitanja
to je sve moguce u njegovoj kuci u blizancima odnosno devici

nesto u tom smislu...

Da to mi je sve jasno, ali i Venera pored dve vladavine ima i egzaltaciju, zasto Merkur ima samo vladavine, zasto ne egzaltaciju? Gde bi Merkura polozili da se oseca kao u kuci dobrog prijatelja? Gde jos briljira sem kod kuce (nije ME bas neki kucevan tip lol! )

Inace sve se slazem sto si napisala, zato i mislim da mu je to sediste a ne egzaltacija...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Čarobnica Pon Avg 10, 2009 9:58 pm

Možda jer je neutralna planeta pa mu je svuda dobro ili se prilagodjava kući u kojoj je...kao što se prilagodjava planeti sa kojom je u kontaktu i aspektu...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 10, 2009 10:17 pm

Čarobnica ::Možda jer je neutralna planeta pa mu je svuda dobro ili se prilagodjava kući u kojoj je...kao što se prilagodjava planeti sa kojom je u kontaktu i aspektu...

Svidja mi se ideja, moguce je... samo ne mislim da mu je svuda dobro. Znam na sta si mislila da nije ni benefik ni malefik vez zavisi od aspekta i znaka kako ce se ponasati... ima logike u tome.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Čarobnica Pon Avg 10, 2009 11:13 pm

Da, upravo sam na to mislila, a negde sam pročitala, ne sećam se više gde, da se ne oseća prijatno u Strelcu...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 10, 2009 11:16 pm

Čarobnica ::Da, upravo sam na to mislila, a negde sam pročitala, ne sećam se više gde, da se ne oseća prijatno u Strelcu...

Ma nije mu dobro ni u Strelcu ni u Ribama... pise svuda... ti znaci su suprotni njegovoj prirodi, pa se on tu teze izrazava... To mu je izgon, ni jednoj planeti nije dobro kada je u izgonu.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Čarobnica Uto Avg 11, 2009 12:41 am

Tajna ::
Ma nije mu dobro ni u Strelcu ni u Ribama... pise svuda... ti znaci su suprotni njegovoj prirodi, pa se on tu teze izrazava... To mu je izgon, ni jednoj planeti nije dobro kada je u izgonu.

Da, meni je to upalo u oči jer je moj u Strelcu i još na stepenu Galaktičkog Centra, orbis 1 stepen... ali iskreno nisam nešto preterano obraćala pažnju na sve znake kako se u kome ponaša, osim na to sa kojim Merkurom kod meni bliskih ljudi mogu da komuniciram, pravi li aspekte ili ne...recimo da Merkur u Jarcu daje jednu suzdržanost u komunikaciji...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  hajkula Ned Avg 16, 2009 7:42 pm

[quote="Čarobnica"]
Tajna ::
recimo da Merkur u Jarcu daje jednu suzdržanost u komunikaciji...

Ne vredi bacati bisere pred svinje Very Happy

Ne trosi reci uzalud. Vidi da uzalud nekome objasnjava, da uzalud prica, jer drugi ne zeli da cuje, ne cuje, ne razume, nece da razmisli, razume, onda ucuti. Ne napucava se. Prekine dalje da prica na tu temu. Ucuti. To je recenica, ima vremena, shvatices.
Kada nesto tvrdis, a drugi negiraju. Posle duzeg vremena dodju i kazu, bio(la) si u pravu.
Ma, sta imam ja nekoga da ucim, naucice sam (vremenom).
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Pon Avg 17, 2009 9:14 pm

Koliko ja znam ME se sasvim jako izražava u Škorpiji, čak neki astrolozi misle da je tu njegova egzaltacija jer ima veoma izražen uticaj, daje dubinu i koncentraciju misli, jaku logiku, prilično duboke analize i nenadmašnu kritiku stvari. Neobičan talenat za cinizam, sarkazam i ironiju. Pitanja smisla života, sagledavanje smrti, patnje, sklonost ka tajnim, onostranim i okultnim naukama. Ako je vladalac hor. snaga misli i reči je izvesna, kao i magičnost literarnog izraza. Ima mogućnost da ono što razume i spozna, odmah neodoljivo sprovede u akciju i život. Spoznaja prolaznosti života, smrti i besmislenosti života stoje naspram akcije.

Naravno pošto je polje suprotno egzaltaciji polje izgona onda i mogućnosti ME u Biku i nisu izražene ali je sposoban za bavljenje umetnosću, muzikom, pošto za filozofiju nema dovoljno koncentracije. Tromost duha. Jasno mišljenje remeti pristrasnost i bujnost osećanja. Sklon trgovini, ekonomiji i materijalističkom pogledu na svet. Govori sporo, uči vizuelno, nekad okrenut praktičnom, nekad estetskom a najčešće oboma. Opravdava hedonizam
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  hajkula Pon Avg 17, 2009 9:29 pm

DUH ::Koliko ja znam ME se sasvim jako izražava u Škorpiji, čak neki astrolozi misle da je tu njegova egzaltacija jer ima veoma izražen uticaj, daje dubinu i koncentraciju misli, jaku logiku, prilično duboke analize i nenadmašnu kritiku stvari. Neobičan talenat za cinizam, sarkazam i ironiju. Pitanja smisla života, sagledavanje smrti, patnje, sklonost ka tajnim, onostranim i okultnim naukama. Ako je vladalac hor. snaga misli i reči je izvesna, kao i magičnost literarnog izraza. Ima mogućnost da ono što razume i spozna, odmah neodoljivo sprovede u akciju i život. Spoznaja prolaznosti života, smrti i besmislenosti života stoje naspram akcije.
]

Sto se nacina izrazavanja merkura u skorpionu i dubine, koncentracije, cinizma, sarkazma ... tice, u pravu si. Ali merkuru ni pod razno ne moze da bude lagodno, da se dobro oseca u skorpionu, u polju smrti. Planeta je egzaltirana tamo gde joj je najlakse da se izrazi, gde joj znak daje idealne uslove za razvoj onih osnovnih osobina, teznji. Merkur je komunikacija a toga u ratu nema. Merkur u skorpionu je cutljivi merkur. Merkur, dete pa u skorpionu, u ratu da mu bude najbolje??? Merkur je promenljiv a u skorpionu je ukopan, tvrdoglav. Merkur brblja, u skorpionu je zanemeo.
No
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Pon Avg 17, 2009 9:43 pm

hajkula ::
Sto se nacina izrazavanja merkura u skorpionu i dubine, koncentracije, cinizma, sarkazma ... tice, u pravu si. Ali merkuru ni pod razno ne moze da bude lagodno, da se dobro oseca u skorpionu, u polju smrti. Planeta je egzaltirana tamo gde joj je najlakse da se izrazi, gde joj znak daje idealne uslove za razvoj onih osnovnih osobina, teznji. Merkur je komunikacija a toga u ratu nema. Merkur u skorpionu je cutljivi merkur. Merkur, dete pa u skorpionu, u ratu da mu bude najbolje??? Merkur je promenljiv a u skorpionu je ukopan, tvrdoglav. Merkur brblja, u skorpionu je zanemeo.
No

Ja sam ti naveo mišljenje malo boljih astrologa od nas ali što nisi prokomentarisala i njegov lepršavi nastup u Biku i pusti me Milekićeve poezije o mogućoj simbolici jer ja sam pročitao i njegova tumačenja u prozi, osim toga ovo gore navedeno je on napisao a ja citirao kao i za Bika

I ne znam otkud ti ideja da je Škorpija ćutljiva i da samo znači smrt i rat, ima Škorpija daleko dublje značenje jer nijedan znak nije samo loš ni samo dobar, osim toga po tvojoj logici zemlje u znaku Škorpiona non stop bez prekida ratuju, možda ali juče....

I da te nešto lepo zamolim, ako možeš da mi učiniš, kada želiš meni da odgovoriš odgovaraj jasnim proznim rečenicama bez poetskog ili psihološkog potenciranja jer ja tako ne doživljavam astrologiju a ako drugačije ne možeš, preskoči odgovor....

hvala
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 17, 2009 11:16 pm

DUH ::Koliko ja znam ME se sasvim jako izražava u Škorpiji, čak neki astrolozi misle da je tu njegova egzaltacija jer ima veoma izražen uticaj, daje dubinu i koncentraciju misli, jaku logiku, prilično duboke analize i nenadmašnu kritiku stvari. Neobičan talenat za cinizam, sarkazam i ironiju. Pitanja smisla života, sagledavanje smrti, patnje, sklonost ka tajnim, onostranim i okultnim naukama. Ako je vladalac hor. snaga misli i reči je izvesna, kao i magičnost literarnog izraza. Ima mogućnost da ono što razume i spozna, odmah neodoljivo sprovede u akciju i život. Spoznaja prolaznosti života, smrti i besmislenosti života stoje naspram akcije.

Naravno pošto je polje suprotno egzaltaciji polje izgona onda i mogućnosti ME u Biku i nisu izražene ali je sposoban za bavljenje umetnosću, muzikom, pošto za filozofiju nema dovoljno koncentracije. Tromost duha. Jasno mišljenje remeti pristrasnost i bujnost osećanja. Sklon trgovini, ekonomiji i materijalističkom pogledu na svet. Govori sporo, uči vizuelno, nekad okrenut praktičnom, nekad estetskom a najčešće oboma. Opravdava hedonizam

Hajde navedi astrologe koji misle da je Merkur egzaltiran u Skorpiji. Ja sam to ili propustila... I nikako se ne bih slozila sa tim!!! Slazem se sa Hajkulom da je to cutljivost i otezana komunikacija!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Pon Avg 17, 2009 11:21 pm

Tajna ::

Hajde navedi astrologe koji misle da je Merkur egzaltiran u Skorpiji. Ja sam to ili propustila... I nikako se ne bih slozila sa tim!!! Slazem se sa Hajkulom da je to cutljivost i otezana komunikacija!

Uzmi Milekićevu osnovnu knjigu onu plavu pa pročitaj ali i o ME u TA
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 17, 2009 11:24 pm

DUH ::
hajkula ::
Sto se nacina izrazavanja merkura u skorpionu i dubine, koncentracije, cinizma, sarkazma ... tice, u pravu si. Ali merkuru ni pod razno ne moze da bude lagodno, da se dobro oseca u skorpionu, u polju smrti. Planeta je egzaltirana tamo gde joj je najlakse da se izrazi, gde joj znak daje idealne uslove za razvoj onih osnovnih osobina, teznji. Merkur je komunikacija a toga u ratu nema. Merkur u skorpionu je cutljivi merkur. Merkur, dete pa u skorpionu, u ratu da mu bude najbolje??? Merkur je promenljiv a u skorpionu je ukopan, tvrdoglav. Merkur brblja, u skorpionu je zanemeo.
No

Ja sam ti naveo mišljenje malo boljih astrologa od nas ali što nisi prokomentarisala i njegov lepršavi nastup u Biku i pusti me Milekićeve poezije o mogućoj simbolici jer ja sam pročitao i njegova tumačenja u prozi, osim toga ovo gore navedeno je on napisao a ja citirao kao i za Bika

I ne znam otkud ti ideja da je Škorpija ćutljiva i da samo znači smrt i rat, ima Škorpija daleko dublje značenje jer nijedan znak nije samo loš ni samo dobar, osim toga po tvojoj logici zemlje u znaku Škorpiona non stop bez prekida ratuju, možda ali juče....

I da te nešto lepo zamolim, ako možeš da mi učiniš, kada želiš meni da odgovoriš odgovaraj jasnim proznim rečenicama bez poetskog ili psihološkog potenciranja jer ja tako ne doživljavam astrologiju a ako drugačije ne možeš, preskoči odgovor....


hvala

Ja u prethodnoj Hajkulinoj izjavi ne vidim nista poeticno. Nije moje da se mesam da li ces ti nekom traziti da ti ne odgovara na postove, samo mislim da je lakse da te odgovore zanemaris, ako ti se ne svidjaju, nego da trazis od drugih da menjaju nacin izrazavanja i slicno.

Sto se tice Skorpije nije samo losa, ali ako je Strelac primarno srecan i bogat jer je pod uplivom takve planete, onda je Skorpija primarno losa, teska i mracna jer je pod uplivom lose, mracne i teske planete... Te stvari su lake i jasne zasto ih komplikujes? Skorpija vlada podzemljem a sta ce veseli Merkur u podzemlju, daje to dubinu misli, ali to nije radovanje Merkura sto bi egzaltacija predstavljala...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 17, 2009 11:24 pm

DUH ::
Tajna ::

Hajde navedi astrologe koji misle da je Merkur egzaltiran u Skorpiji. Ja sam to ili propustila... I nikako se ne bih slozila sa tim!!! Slazem se sa Hajkulom da je to cutljivost i otezana komunikacija!

Uzmi Milekićevu osnovnu knjigu onu plavu pa pročitaj ali i o ME u TA

I ko jos sem njega?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Pon Avg 17, 2009 11:25 pm

Tajna ::
Hajde navedi astrologe koji misle da je Merkur egzaltiran u Skorpiji. Ja sam to ili propustila... I nikako se ne bih slozila sa tim!!! Slazem se sa Hajkulom da je to cutljivost i otezana komunikacija!

Seti se na početku naših razgovora 90-tih kada smo u nekim knjigama nalazili i da je VE egzaltirana u CA e tu je i pisalo da je ME egzaltiran u SC a u izgonu u Ta ali sam zaboravio gde smo to čitali ali ako pažljivo pročitaš Milekića i Dupora za ME u SC i TA videćeš da oni najvše bi mogli da odgovaraju egzaltaciji i padu
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Pon Avg 17, 2009 11:26 pm

Tajna ::
DUH ::
Tajna ::

Hajde navedi astrologe koji misle da je Merkur egzaltiran u Skorpiji. Ja sam to ili propustila... I nikako se ne bih slozila sa tim!!! Slazem se sa Hajkulom da je to cutljivost i otezana komunikacija!

Uzmi Milekićevu osnovnu knjigu onu plavu pa pročitaj ali i o ME u TA

I ko jos sem njega?

Pa DUPOR
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 17, 2009 11:34 pm

DUH ::
Tajna ::
DUH ::
Tajna ::

Hajde navedi astrologe koji misle da je Merkur egzaltiran u Skorpiji. Ja sam to ili propustila... I nikako se ne bih slozila sa tim!!! Slazem se sa Hajkulom da je to cutljivost i otezana komunikacija!

Uzmi Milekićevu osnovnu knjigu onu plavu pa pročitaj ali i o ME u TA

I ko jos sem njega?

Pa DUPOR

O cemu ti pricas? Dupor je za Merkurovu egzaltaciju stavio 13* Device...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  hajkula Pon Avg 17, 2009 11:34 pm

[quote="DUH"]
hajkula ::
Ja sam ti naveo mišljenje malo boljih astrologa od nas ali što nisi prokomentarisala i njegov lepršavi nastup u Biku i pusti me Milekićeve poezije o mogućoj simbolici jer ja sam pročitao i njegova tumačenja u prozi, osim toga ovo gore navedeno je on napisao a ja citirao kao i za Bika

I ne znam otkud ti ideja da je Škorpija ćutljiva i da samo znači smrt i rat, ima Škorpija daleko dublje značenje jer nijedan znak nije samo loš ni samo dobar, osim toga po tvojoj logici zemlje u znaku Škorpiona non stop bez prekida ratuju, možda ali juče....

I da te nešto lepo zamolim, ako možeš da mi učiniš, kada želiš meni da odgovoriš odgovaraj jasnim proznim rečenicama bez poetskog ili psihološkog potenciranja jer ja tako ne doživljavam astrologiju a ako drugačije ne možeš, preskoči odgovor....

hvala

Prvi put cujem za to da je merkur egzaltiran u skorpionu. Kazes, misljenje astrologa malo boljih od nas. Po ovoj tvrdnji to ne bih rekla.
Nisam komentarisala merkura u biku, zasto moram sve da komentarisem.
Tvrdnja da je merkur egzaltiran u skorpionu je totalna glupost, zato sam komentarisala. Astrologija je puna simbola, slika koje se ostvaruju koliko nam karakter, psihologija dozvole. Kada pises, pises svima, ne pises meni pa pm, pa ako pises nesto sto mi skrene paznju, ja komentarisem. Ako mi pises na pm ja odgovorim, u svom stilu. `oces da me banujes mozda Shocked.
Sto se tvog komentara tice,
da skorpion non stop bez prekida ratuje, mozda ali juce
, u pravu si. Tamo gde nam je skorpion u horoskopu, tu je i najveci strah, tu se najvise plasimo (za osobe koje opisuje ta kuca), tu smo skloni da ispoljimo najvecu posesivnost, ako je 5 kuca, za dete, za one koje volimo, ako je 3 kuca, za bracu, sestre, ako je 7 kuca, partner...
Merkur u skorpionu moze da ukazuje da strah blokira ucenje, strah sprecava suocavanje sa sopstvenom dubinom... Sve zavisi od ostatka horoskopa.
Skorpion se daje 100% i to ocekuje od drugih, a sto drugi nisu u stanju... Skorpion je najverniji prijatelj a vernost ocekuje i od svojih prijatelja. Skorpion ne oprasta sebi, zasto bi drugome. Skorpion ne oprasta izdaju. Merkuru u skorpionu mozes svaku tajnu da poveris, nece odati, on nosi tajne u grob. Mogu da ga muce, nece da oda. Ja cenim merkur u skorpionu. Samo sto nema logike da je tu egzaltiran. Merkurove osnovne osobine su u teskoj suprotnosti sa skorpionom. Ovo bi ti trebao bolje da znas, tim vise sam iznenadjena.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 17, 2009 11:36 pm

U tajnom uticaju planeta za Merkur u Skorpiji takodje ne pise da je egzaltiran tu. Gde si tacno ti to nasao, posto se ja toga ne secam?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Pon Avg 17, 2009 11:37 pm

Tajna ::

Ja u prethodnoj Hajkulinoj izjavi ne vidim nista poeticno. Nije moje da se mesam da li ces ti nekom traziti da ti ne odgovara na postove, samo mislim da je lakse da te odgovore zanemaris, ako ti se ne svidjaju, nego da trazis od drugih da menjaju nacin izrazavanja i slicno.

Sto se tice Skorpije nije samo losa, ali ako je Strelac primarno srecan i bogat jer je pod uplivom takve planete, onda je Skorpija primarno losa, teska i mracna jer je pod uplivom lose, mracne i teske planete... Te stvari su lake i jasne zasto ih komplikujes? Skorpija vlada podzemljem a sta ce veseli Merkur u podzemlju, daje to dubinu misli, ali to nije radovanje Merkura sto bi egzaltacija predstavljala...

U pravu si, nije poetično bukvalno ali žao mi je što ne mogu da nadjem te knjige ali se dobro sećam to je slična situacija za koju kažu da joj nije prijatno u JARCU znači da joj je prijatno u RAKU a vas dve se zalepile za Škorpiju ali ako Merkur ne može da se razmaše u tromom Biku logično je da u suprotnom znaku može i to je moj poslednji argument jer ne želim da se raspravljam samo zato što vi neće te da priznate da je ME najjači u SC posle GE i VI ili mi sama kaži u kom je znaku najjači osim GE i VIi
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 17, 2009 11:38 pm

Bravo Hajkula i ja to prvi put cujem jos se poziva na Dupora i Milekica toliko sigurno da ja odmah uzeh knjige i proverih i ne nadjoh to o cemu on prica...
Stvarno te ne razumem, taj NE u 3 bas proradio...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Pon Avg 17, 2009 11:39 pm

Tajna ::U tajnom uticaju planeta za Merkur u Skorpiji takodje ne pise da je egzaltiran tu. Gde si tacno ti to nasao, posto se ja toga ne secam?

Nisam ja rekao da piše da je egzaltiran već sam rekao da neki astrolozi tako misle ali davno je bilo kada sam tio čitao a rekao sam da po opisu uticaja u svim znacima meni ME izgleda najjači u SC a najslabiji u TA
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 17, 2009 11:42 pm

DUH ::
Tajna ::

Ja u prethodnoj Hajkulinoj izjavi ne vidim nista poeticno. Nije moje da se mesam da li ces ti nekom traziti da ti ne odgovara na postove, samo mislim da je lakse da te odgovore zanemaris, ako ti se ne svidjaju, nego da trazis od drugih da menjaju nacin izrazavanja i slicno.

Sto se tice Skorpije nije samo losa, ali ako je Strelac primarno srecan i bogat jer je pod uplivom takve planete, onda je Skorpija primarno losa, teska i mracna jer je pod uplivom lose, mracne i teske planete... Te stvari su lake i jasne zasto ih komplikujes? Skorpija vlada podzemljem a sta ce veseli Merkur u podzemlju, daje to dubinu misli, ali to nije radovanje Merkura sto bi egzaltacija predstavljala...

U pravu si, nije poetično bukvalno ali žao mi je što ne mogu da nadjem te knjige ali se dobro sećam to je slična situacija za koju kažu da joj nije prijatno u JARCU znači da joj je prijatno u RAKU a vas dve se zalepile za Škorpiju ali ako Merkur ne može da se razmaše u tromom Biku logično je da u suprotnom znaku može i to je moj poslednji argument jer ne želim da se raspravljam samo zato što vi neće te da priznate da je ME najjači u SC posle GE i VI ili mi sama kaži u kom je znaku najjači osim GE i VIi

Pa ti mozda zelis da je to tako! Kao sto znas ja imam sve "te" knjige i tamo to ne pise. Po mom misljenju je najbolji u Vodoliji, ali priznajem da to moze biti pristrasno, mada ja bar imam pokrice zasto to govorim i gde sam to procitala.
Sto se poredjenja tice Merkur se ne "razmahuje" ni u Vagi ni u Ovnu, pa sta, sto mora biti jedan ili drugi?


Poslednji izmenio Tajna dana Pon Avg 17, 2009 11:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu