Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merkurova egzaltacija

+3
Čarobnica
hajkula
Tajna
7 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 17, 2009 11:44 pm

DUH ::
Tajna ::U tajnom uticaju planeta za Merkur u Skorpiji takodje ne pise da je egzaltiran tu. Gde si tacno ti to nasao, posto se ja toga ne secam?

Nisam ja rekao da piše da je egzaltiran već sam rekao da neki astrolozi tako misle ali davno je bilo kada sam tio čitao a rekao sam da po opisu uticaja u svim znacima meni ME izgleda najjači u SC a najslabiji u TA

KOJI ASTROLOZI TAKO MISLE? Neki nam nista ne govori....
Zasto si napisao ono za Dupora kada nije tako?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  hajkula Pon Avg 17, 2009 11:53 pm

DUH ::
Uzmi Milekićevu osnovnu knjigu onu plavu pa pročitaj ali i o ME u TA
Pa DUPOR[/quote]

Oni ne tvrde da je merkur egzaltiran u skorpionu. Ne negiraju merkurove sposobnosti kada je u skorpionu a horoskop ga podrzava. Goran je za merkura govorio da u svakom znaku moze da bude sjajan kada ga horoskop podrzi. Merkur najbolje razume ambijente, materiju, osobe, koje opisuje znak u kome se nalazi. Te stvari najbolje razume, najlakse nauci. Sto je logicno.

a sto se tice te Milekiceve knjige, ne znam gde mi je Shocked sada sam se setila da sam je nekome pozajmila pre par godina i da mi nije vratio Twisted Evil

Ta knjiga je ok ali je uglavnom napisao ono sto sam znala i sto moze da se nadje i na drugim mestima. Dobro je, sto je ono sto uglavnom vredi u astrologiji, a pronadje se po malo u nekim drugim knjigama uz gomilu gluposti, znaci ono sto vredi je tu u jednoj knjizi. Za pocetak je odlicna. Ima on mnogo bolje knjige od te.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Pon Avg 17, 2009 11:58 pm

Merkur je brz a BIK trom pa mi objasni njegovo lako izražavanje i ne mogu da diskutujem nisam raspoložen jer komuniciramo na nivou emocija samo sa sposobnošću da ih racionalizujemo kroz astro simboliku, svako na svoj način a to nigde ne vodi...

Večeras mi nije interesantno da diskutujem i ne slažem se sa vama a Tajnu znam da ne mogu ništa da ubedim dok sama ne promeni mišljenje, dok Hajkula ima dovoljno godina da teško menja mišljenje kao i ja pa je dalja diskusija meni bezpredmetna pogotovo što u svim astro udžbenicima naći ćete koliko je jak ME u SC i da to može biti logično jer kao što SO daje i osvetljava život tako nešto mora da objasni i smrt koja je sastavni deo života a ko će to najbolje uraditi nego ME u SC jer život nije samo svetlo nešto treba egzaltirano u smislu istine da objasni i smrt pošto ME u SC nabolje to može ali to je vama ženama očigledno daleko jer vam je u prirodi da dajete život (radjate) a nama da uzimamo (ratijemo) a to što se vama to ne svidja, to nema veze sa suštinom već činjenicom da kao i muškarci ne možete da obuhvatite smislom zašto nešto postoji ..

Slično je i sa VE u CO a nije u padu kao što nije egzaltirana u CA a dobro se oseća, i sećaš se Tajno koliko smo bili iznenadjeni kada smo u drugim knjigama pročitali da VE nije egzaltirana u CA
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Pon Avg 17, 2009 11:59 pm

Plava knjiga se zove "Tajni uticaj planeta", i da ne shvatis pogresno Duse, ni ja ne mislim da je Merkur u Skorpiji los, naprotiv, ali se ne slazem ni sa tim da je najbolji u Skorpiji posle Blizanca i Device.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 12:01 am

[quote="Tajna"]

Jeste Dupor ali ne u NE VERUJETE PROVERITE gde samo naveo dva reda, mada ima i tu ali na drugom mestu, potraži, pročitaćeš ponovo kada nekada budeš listala jer on svuda po malo nabaci a ja sam skuplao sve na jedno mesto što je rekao po istom pitanju
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 12:11 am

DUH ::Merkur je brz a BIK trom pa mi objasni njegovo lako izražavanje i ne mogu da diskutujem nisam raspoložen jer komuniciramo na nivou emocija samo sa sposobnošću da ih racionalizujemo kroz astro simboliku, svako na svoj način a to nigde ne vodi...

Večeras mi nije interesantno da diskutujem i ne slažem se sa vama a Tajnu znam da ne mogu ništa da ubedim dok sama ne promeni mišljenje, dok Hajkula ima dovoljno godina da teško menja mišljenje kao i ja pa je dalja diskusija meni bezpredmetna pogotovo što u svim astro udžbenicima naći ćete koliko je jak ME u SC i da to može biti logično jer kao što SO daje i osvetljava život tako nešto mora da objasni i smrt koja je sastavni deo života a ko će to najbolje uraditi nego ME u SC jer život nije samo svetlo nešto treba egzaltirano u smislu istine da objasni i smrt pošto ME u SC nabolje to može ali to je vama ženama očigledno daleko jer vam je u prirodi da dajete život (radjate) a nama da uzimamo (ratijemo) a to što se vama to ne svidja, to nema veze sa suštinom već činjenicom da kao i muškarci ne možete da obuhvatite smislom zašto nešto postoji ..

Slično je i sa VE u CO a nije u padu kao što nije egzaltirana u CA a dobro se oseća, i sećaš se Tajno koliko smo bili iznenadjeni kada smo u drugim knjigama pročitali da VE nije egzaltirana u CA

Pa Venera nije egzaltirana u Raku, jeste da se tu dobro oseca i da smo komentarisali da bi mogla i tu da bude egzaltirana, ali to je bilo na pocetku mog ucenja asrologije, sada mi je jasno zasto ona tu nije egzaltirana.
To kakav je ME u Biku ne govori nista u prilog Skorpije, pa vec sam ti rekla. Merkur nije presrecan ni u Ovnu ni u Vagi, pa sta? Sto mora biti jedno ili drugo?

Sto se tice prihvatanja tudjeg misljenja ti se takodje nisi istakao, naprotiv vrlo se kruto i cvrsto drzis svojih stavova. I opet ti sa vama zenama... da li to znaci da ako zena ima ME u Sc, to je drugacije. Ne razumem!
Nemoj se pozivati na udzbenike ako ne mozes da ih navedes. Neki astrolozi i neki udzbenici, nije dovoljno dobro za mene.

Niko ti ne kaze da je ME u Scorpiji los ali nije sigurno egzaltiran, niti najbolji posle svojih sedista.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 12:13 am

[quote="DUH"]
Tajna ::

Jeste Dupor ali ne u NE VERUJETE PROVERITE gde samo naveo dva reda, mada ima i tu ali na drugom mestu, potraži, pročitaćeš ponovo kada nekada budeš listala jer on svuda po malo nabaci a ja sam skuplao sve na jedno mesto što je rekao po istom pitanju

Ti hoces da kazes da je on na jednom mestu rekao da mu je egzaltacija u Scorpiji a na drugom da je u Devici? Jesi li ti siguran u to, da se nisi malo zabunio u prepisivanju?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 12:20 am

Tajna ::
Niko ti ne kaze da je ME u Scorpiji los ali nije sigurno egzaltiran, niti najbolji posle svojih sedista.

A gde je najbolji osim svojih sedišta a da to nije Vodolija jer koliko BIK spor i trom za ME toliko VOdolija brza i daleka za ME ???
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  hajkula Uto Avg 18, 2009 12:21 am

DUH :: u svim astro udžbenicima naći ćete koliko je jak ME u SC i da to može biti logično jer kao što SO daje i osvetljava život tako nešto mora da objasni i smrt koja je sastavni deo života a ko će to najbolje uraditi nego ME u SC jer život nije samo svetlo nešto treba egzaltirano u smislu istine da objasni i smrt pošto ME u SC nabolje to može ali to je vama ženama očigledno daleko jer vam je u prirodi da dajete život (radjate) a nama da uzimamo (ratijemo) a to što se vama to ne svidja, to nema veze sa suštinom već činjenicom da kao i muškarci ne možete da obuhvatite smislom zašto nešto postoji ..

Slično je i sa VE u CO a nije u padu kao što nije egzaltirana u CA a dobro se oseća, i sećaš se Tajno koliko smo bili iznenadjeni kada smo u drugim knjigama pročitali da VE nije egzaltirana u CA


Ne vidim u cemu je tebi problem? Ovo sto pises za merkura u skorpionu, u tom smislu ga razumem i ja a koliko vidim i Tajna. Koji je to finansijski maher Idea . Koji je to finansijski, poreski inspektor!!!
Ali to nije merkurova egzaltacija, nije egzaltiran u skorpionu a nije ni u biku, mada moze da da mnoge uvide iz prirode bika (licne finansije, umetnost, kulinarstvo, biljke, ...) .
Sto se mog shvatanja smrti, da je sastavni deo zivota, da je nesto prirodno, pa ko bolje razume prirodu od jarca? Sto se smrti tice, vidi mi skorpiona a vidi i saturna u 8. pa vidi plutona... Tako da ta generalizacija, da smo zene pa nam je to daleko... nema smisla, a sto se mene tice, lupio si glupost.

Ja sam ti ispricala jedan primer, da smo kodirani na smrt. Da nema tog koda, nama bi prsti bili spojeni kao peraja, jos u stomaku dok se razvija bice, neke celije se mnoze, druge umiru. Nokti. Kosa. Malo da pisem o ukrasima.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 12:23 am

Tajna ::

Ti hoces da kazes da je on na jednom mestu rekao da mu je egzaltacija u Scorpiji a na drugom da je u Devici? Jesi li ti siguran u to, da se nisi malo zabunio u prepisivanju?

Opet ne čitaš pažljivo, nigde nije rekao da je egzaltiran u Škorpiji ali je pričao o njegovoj snazi u Škorpionu i dubini koju mu daje Škorpija ..
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 12:34 am

hajkula ::
. Tako da ta generalizacija, da smo zene pa nam je to daleko... nema smisla, a sto se mene tice, lupio si glupost.

Ja sam ti ispricala jedan primer, da smo kodirani na smrt. Da nema tog koda, nama bi prsti bili spojeni kao peraja, jos u stomaku dok se razvija bice, neke celije se mnoze, druge umiru. Nokti. Kosa. Malo da pisem o ukrasima.

Ni ti ne čitaš šta pišem, zato odustajem, ja sam rekao da ME u TA liči na PAD a ne egzaltaciju

A tvoj horoskop i SA u 8p smo obradili kao i vladara 10p u 5p u SC zajedno sa VE
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 12:35 am

DUH ::
Tajna ::
Niko ti ne kaze da je ME u Scorpiji los ali nije sigurno egzaltiran, niti najbolji posle svojih sedista.

A gde je najbolji osim svojih sedišta a da to nije Vodolija jer koliko BIK spor i trom za ME toliko VOdolija brza i daleka za ME ???

Merkur voli brzinu i kretanje, a to nalazi u Vodoliji. No glupo je da se raspravljamo. Veruj da je najbolji u Skorpiji posle svojih sedista, sta da ti kazem. Bas si zapeo!!! Veruj bre u sta hoces, nemoj mene da ubedjujes u nesto sto se tebi svidja a ponovo ne odgovaras koji udzbenici i koji astrolozi, jer se ja sigurno necu po ovom pitanju oslanjati na tvoje secanje.

Ponovo te pitam da li si nekad cuo i da li ti je logicno da je
Visa oktava Merkura Uran,
visa oktava Venere Neptun,
i visa oktava Marsa Pluton.
Zar to tebi nije blisko i jasno? Ja se sa tim slazem i ima mi logike, pa necu promeniti misljenje jer ti Boga-ti imas ME u Skorpiji i voleo bi da je tu najjaci. I ja bih volela da mi Saturn ima bar jedan dobar aspekt ali nema. Pa ne uci se astrologija po zeljama nego po principima. Isto tako sam svesna da moze zvucati i biti istinito da ja naginjem ka Vodoliji zbog licne postavke, zato i ne navaljujem. Andric je rekao - "Upoznao sam razne ljude, svako je bio necim u svom zivotu nezadovoljan, neko se zalio na izgled, neko na zdravlje... ali nikada nisam cuo nekog ko se zalio na svoj intelekt." Citirala sam po secanju, mozda nije tacno tako ali je to smisao...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 12:40 am

DUH ::
Tajna ::

Ti hoces da kazes da je on na jednom mestu rekao da mu je egzaltacija u Scorpiji a na drugom da je u Devici? Jesi li ti siguran u to, da se nisi malo zabunio u prepisivanju?

Opet ne čitaš pažljivo, nigde nije rekao da je egzaltiran u Škorpiji ali je pričao o njegovoj snazi u Škorpionu i dubini koju mu daje Škorpija ..

Ja sam napisala:

Hajde navedi astrologe koji misle da je Merkur egzaltiran u Skorpiji. Ja sam to ili propustila... I nikako se ne bih slozila sa tim!!! Slazem se sa Hajkulom da je to cutljivost i otezana komunikacija!

Ti si odgovorio:

Uzmi Milekićevu osnovnu knjigu onu plavu pa pročitaj ali i o ME u TA

Pa sam ja napisala:

I ko jos sem njega?

Na sta si ti odgovorio:

Pa DUPOR

Znaci nemoj ti meni da inputiras da ja ne citam, nego ti pazi sta pises!!!
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 12:56 am

DUH ::Koliko ja znam ME se sasvim jako izražava u Škorpiji, čak neki astrolozi misle da je tu njegova egzaltacija jer ima veoma izražen uticaj, daje dubinu i koncentraciju misli, jaku logiku, prilično duboke analize i nenadmašnu kritiku stvari. Neobičan talenat za cinizam, sarkazam i ironiju. Pitanja smisla života, sagledavanje smrti, patnje, sklonost ka tajnim, onostranim i okultnim naukama. Ako je vladalac hor. snaga misli i reči je izvesna, kao i magičnost literarnog izraza. Ima mogućnost da ono što razume i spozna, odmah neodoljivo sprovede u akciju i život. Spoznaja prolaznosti života, smrti i besmislenosti života stoje naspram akcije.

Naravno pošto je polje suprotno egzaltaciji polje izgona onda i mogućnosti ME u Biku i nisu izražene ali je sposoban za bavljenje umetnosću, muzikom, pošto za filozofiju nema dovoljno koncentracije. Tromost duha. Jasno mišljenje remeti pristrasnost i bujnost osećanja. Sklon trgovini, ekonomiji i materijalističkom pogledu na svet. Govori sporo, uči vizuelno, nekad okrenut praktičnom, nekad estetskom a najčešće oboma. Opravdava hedonizam

Evo sad sam ti navela i gde si to napisao i zbog cega sam te pitala koji to astrolozi misle. Sve vreme pricas o nekim astrolozima i nekim udzbenicima!!! Jos onda ti napadas kako ja ne citam postove Exclamation Exclamation Exclamation
Nego ti lepo udahni i izbroj do 10, procitaj ponovo sta si napisao i ne optuzuj druge za svoje greske! Jos bolje prespavaj, pa onda miran sve ponovo procitaj i daj svoj odgovor. Inace ovako je komunikacija sa tobom nemoguca, samo bi se svadjao... doduse za svadju treba dvoje a nekad i troje No
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 8:59 am

Ako je :
MO (voda CA) egzaltiran u TA (zemlja)
ME (vazduh GE, zemlja VI) egzaltiran ????????????????????????????????
VE (zemlja TA, vazduh LI) egzaltirarana u PI (voda)
MA (vatra AR, voda SC) egzaltiran u CO (zemlja)
JU (vatra SA) egzaltiran u CA (voda)
SA (zemlja CO) egzaltiran i LI (vazduh)

Ovo su osnovne planete i za SO kao izvor Života je logično da bude egzaltirano u 1 prirodnom polju i vatrenom AR jer ono ništa drugo i ne može biti ali zato sve ostale osnovne planete su egzaltirane u nesrodnim elementima pa je logično za ME da bude egzaltiran u vodenom znaku a kako Ribe i Rak oboje ME svojom emotivnošću, logično da egzaltacija padne u ne baš emotivnu Škorpiju jer od vodenih znaka tu je ME najjači i ako vam i ova logika nije dovoljna ja prekidam temu.

Egzaltacija koja je malo slabija od sedišta je logična u nesrodnom znaku da bi svi elementi imali podjednake šanse za razvoj , bar teoretski
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 6:00 pm

DUH :: Ako je :
MO (voda CA) egzaltiran u TA (zemlja)
ME (vazduh GE, zemlja VI) egzaltiran ????????????????????????????????
VE (zemlja TA, vazduh LI) egzaltirarana u PI (voda)
MA (vatra AR, voda SC) egzaltiran u CO (zemlja)
JU (vatra SA) egzaltiran u CA (voda)
SA (zemlja CO) egzaltiran i LI (vazduh)

Ovo su osnovne planete i za SO kao izvor Života je logično da bude egzaltirano u 1 prirodnom polju i vatrenom AR jer ono ništa drugo i ne može biti ali zato sve ostale osnovne planete su egzaltirane u nesrodnim elementima pa je logično za ME da bude egzaltiran u vodenom znaku a kako Ribe i Rak oboje ME svojom emotivnošću, logično da egzaltacija padne u ne baš emotivnu Škorpiju jer od vodenih znaka tu je ME najjači i ako vam i ova logika nije dovoljna ja prekidam temu.

Egzaltacija koja je malo slabija od sedišta je logična u nesrodnom znaku da bi svi elementi imali podjednake šanse za razvoj , bar teoretski

Prvo nisi odgovorio niti priznao svoju gresku optuzujuci me za necitanje postova, dok si ti u stvari taj koji je pisao netacne stvari a posle optuzivao....
Drugo sto se poslednjeg posta tice, to sam i ja zapazila i ima tu logike, ali 2 stvari ne funkcionisu za Merkurovu "egzaltaciju" (da tako nazovemo tu poziciju najbolji posle sedista) u Skorpionu. Prva je priroda Merkura, pisala ti Hajkula a i ja kod Urana, da se Merkur tu plasi, da posto je kukavica ne moze svoju leprsavost i promenljivost izraziti potpuno u tom znaku. No da to zanemarimo, da li si takodje primetio da jedan znak nikada ne egzaltira 2 planete, pa sto bi to bio slucaj za tako fiksnu Skorpiju? Skorpija egzaltira Urana pa samim tim ne moze i Merkura. Merkur je ostar i dubok u Skorpiji ali njegova krajnja teznja je sirina i pokret koji su u Skorpiji uguseni... Sigurna sam da mu egzaltacija nije u Skorpiji! Planete su egzaltirane u znacima koji podrzava njihovu prirodu Mesec voli emotivnu sigurnost, dobija je u Biku, Sunce voli snagu i akciju, dobija je u Ovnu, Venera voli kreativnost i veru, dobija je u Ribama, Mars tezi izdrzljivosti i istrajnosti, dobija je u Jarcu, Jupiter propagira moral i dusevnost, dobija ih u Raku. Saturn tezi pravdi i ravnotezi dobija je u Vagi, Uran zeli da rusi staro i pravi novo, dobija to u Skorpiji. Neptun siri veru i trazi da osvesti nevidljivo, Vodolija mu to omogucava. Merkur voli da se igra, sali i bude leprsav, to sigurno ne dobija u Skorpiji...
Ponovo nisi odgovorio sta mislis o tvrdnji visih oktava planeta, da ne pisem sada sve ponovo. Insistiras da ti bude odgovoreno na neka pitanja konkretno i direkto a sam zaobilazis neke odgovore.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 7:07 pm

Tajna ::
Prvo nisi odgovorio niti priznao svoju gresku optuzujuci me za necitanje postova, dok si ti u stvari taj koji je pisao netacne stvari a posle optuzivao....
Drugo sto se poslednjeg posta tice, to sam i ja zapazila i ima tu logike, ali 2 stvari ne funkcionisu za Merkurovu "egzaltaciju" (da tako nazovemo tu poziciju najbolji posle sedista) u Skorpionu. Prva je priroda Merkura, pisala ti Hajkula a i ja kod Urana, da se Merkur tu plasi, da posto je kukavica ne moze svoju leprsavost i promenljivost izraziti potpuno u tom znaku. No da to zanemarimo, da li si takodje primetio da jedan znak nikada ne egzaltira 2 planete, pa sto bi to bio slucaj za tako fiksnu Skorpiju? Skorpija egzaltira Urana pa samim tim ne moze i Merkura. Merkur je ostar i dubok u Skorpiji ali njegova krajnja teznja je sirina i pokret koji su u Skorpiji uguseni... Sigurna sam da mu egzaltacija nije u Skorpiji! Planete su egzaltirane u znacima koji podrzava njihovu prirodu Mesec voli emotivnu sigurnost, dobija je u Biku, Sunce voli snagu i akciju, dobija je u Ovnu, Venera voli kreativnost i veru, dobija je u Ribama, Mars tezi izdrzljivosti i istrajnosti, dobija je u Jarcu, Jupiter propagira moral i dusevnost, dobija ih u Raku. Saturn tezi pravdi i ravnotezi dobija je u Vagi, Uran zeli da rusi staro i pravi novo, dobija to u Skorpiji. Neptun siri veru i trazi da osvesti nevidljivo, Vodolija mu to omogucava. Merkur voli da se igra, sali i bude leprsav, to sigurno ne dobija u Skorpiji...
Ponovo nisi odgovorio sta mislis o tvrdnji visih oktava planeta, da ne pisem sada sve ponovo. Insistiras da ti bude odgovoreno na neka pitanja konkretno i direkto a sam zaobilazis neke odgovore.

Može da bude logično, odnosno da UR viša oktava ME ali je ovo moje gore logičnije, osim toga ako neki znak odredite po vašem za egzaltaciju moraš objasniti i zašto je u padu u suprotnom znaku a to niko ne radi samo tražite egzaltaciju, osim toga ME u Devici nije tako lepršav kao što pričaš jer Devica spada u ne baš sretne znake, znači da i ME ima osobine koje bi se egzaltirano izrazile u Škorpiji.

A da isti znak egzaltacije mogu imati 2 planete dokaz su SO i PL u AR a imaš situaciju i da nijedna planeta nije egzaltirana u Strelcu, osim JMČ ali to je tačka, takodje ni u Lavu nijedna planeta nije egzaltirana, kao ni u GE pa se čudim zašto UR nije egzaltiran recimo u GE ali valjda zato što bi tada bio u padu u Strelcu a to nije logično....

Uran bre ne razmišlja, njemu sinu ideje, on je provodnik, kao što VE nije seks ali utiče na seks.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 7:23 pm

Prvo zasto je to tvoje logicnije, ja to ne vidim tako, ali nema veze. Sta uopste znaci tvoje je logicno ali moje je logicnije? Pojasni kako je to logicnije!

Drugo od kada je PL egzaltiran u Ar i gde si to procitao? Navedi knjigu a ne tamo neki astrolozi tvrde. Dupor i svi drugi za koje sam ja cula navode egzaltaciju na 3* Skorpiona.

Trece Devica nije leprsava ali je promenljiva i vrlo duhovita. Merkur ima onu tamnu stranu koju ne pokazuje suncu i to je tacno, ali za egzaltaciju obe njegove strane trebaju biti zadovoljene. A jedna u Skorpiji debelo trpi!!! Jos on je kukavica bilo da je Devica ili Blizanac, sta ce kukavica u ratu?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 7:36 pm

Slazem se da je nasuprot egzaltacije pad i da i to mora da se poklopi! Evo na primer zasto bi Merkur mogao biti u padu u Lavu (sto ja ne tvrdim, samo navodim kao mogucnost). Ponovo cu prepisivati sta su napisali Dupor i Milekic, jer ti ne verujes nikom sem njima a ponekad ni njima, tako da je glupo da pisem sta ja mislim.

Dupor:

"Nemiran holerik, bukac, vikac, pravi poze, povrsno zaljubljiv, vidi sebe u svakoj poziciji, klovn, izaziva svadje..."

Milekic:

U ovoj poziciji Merkur daje vise okrenutost ka trgovini, politici, svetovnom zivotu, nego intelektualnom, literaturi i slicno. Osoba otvoreno nastupa, jasno govori, vice i galami, cesto ne cuje samu sebe. Sklona je pravljenju poza, glumi u pozoristu i laksim oblicima umetnosti. Postoji sposobnost za organizaciju prakticnih poslova, narocito trgovine, jer joj za dublje analize smetaju energija i strasti koje ovaj znak daje....
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 7:43 pm

Neću više da diskutujem, rekao sam šta mislim, vi ste rekle šta mislite i nema više svrhe da se vrtimo u krug, ja ću i dalje da verujem Duporu a egzaltaciju ME u SC sam naveo kao meni logičnu mogućnost a ti normalno veruj u svoje mišljenje a ja ću u svoje, time ova diskusija postaje bezpredmetna jer smo ispucali svoje argumente i kraj, na ovoj temi bar za mene ali ću čitati sve što napišete dalje, ko zna, možda navedete i nešto logično pa promenim mišljenje ali za sada mi je dosta
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 7:48 pm

A evo sta Milekic pise u Astropsihologiji za Merkur u Skorpionu:

...I zato on ima taj strasni jezik kojim napada ljude i ideje, koji radosno pevati ne zna, jer njegov pogled i misao, uvek skoncentrisani, sa paznjom macke vrebaju da vide i otkriju zlo u coveku, da odrede i izmere snagu njegovog zla, da raskrinkaju i obelodane i najmanju podlost ili gotovo nevidljivo i sasvim majusno zrnce zla, koje u odredjenom casu moze dovesti do mrznje ili izdaje i pretvoriti se u zlocin. I bas zato sto suvise dobro poznaje tajnu covekovog zla, ovaj glasnik smtri i patnje, covekove zle kobi, nije sposoban da afirmise zivot i coveka, bas kao sto mu nema ravna kada treba da otkrije i obezvredi sav njegov pozitivizam, pa cak i njegove vrline i veru, ako u njihovoj dubini otkrije laz koja zlo postati mora..."

Meni ovo ne lici na egzaltaciju. A tebi Duse, da li ti ovo stvarno lici na egzaltaciju?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 7:54 pm

E evo i sta pise za Merkura u Vodoliji:

"... I tako ovaj glasnik genija, o cijoj slavi samo zna da peva, uvek imajuci njih za primer, pocinje da propoveda ljudima da oni svi mogu postati proroci i vizionari, izumitelji i neimari sveta, da u svakom coveku postoji to inventivno, intuitivno, ingeniozno, otkrivacko. I da ako poveruju u to intuitivno u prvo sto im na um padne u milionitom delu sekunde, a sto je gotovo uvek istina, onda svi mogu postati proroci i izumitelji..."

Ja ponovo kazem ne tvrdim da je ovo egzaltacija, jer i Vodolija vec ima egzaltaciju, ali u svakom slucaju ako moram da biram sta je blize Merkurovoj egzaltaciji, to je Vodolija mnogo pre nego Skorpija.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:06 pm

A evo prepisacu i za Merkura u Biku, za koga ti smatras da je u padu - da ne bude da pisem samo ono sto meni odgovara. Citiram tajni uticaj planeta i Ne verujete proverite.

Dupor:

"Indolentan, lako cemo, praktican, spor govor, uci vizuelno, teska logicnost, skeptican."

Milekic:

"U dobrim aspektima licnost je sposobna za bavljenje umetnoscu pisanjem, muzikom, okrenuta umetnosti, jer za filozofiju nema dovoljno koncentracije, pa odatle odredjena tromost duha, pristrasnost i bujnost osecaja remete jasno misljenje. Ako nema dobrih aspekata inteligencija je obojena melanholijom i indolencijom, bez samopouzdanja i jasnog rasudjivanja, pa kako je Bik materijalni znak, on kod najveceg broja ljudi daje okrenutost ekonomiji, trgovini i materijalistickom pogledu na svet. Licnost govori sporo uci vizuelno, nekad je okrenuta prakticnom, a nekad estetskom, a najcesce oboma..."

Evo, posto nemas te knjige vise, prepisala sam ti sto te je interesovalo. Pa mi ti sada kazi da i dalje mislis da je Merkur "egzaltiran" u Skorpiji.
Mislim da je bilo dovoljno samo ono za Merkur u Skorpiji pa da promenis misljenje, ali evo dala sam ti i primer sa Vodolijom da moze biti bolji od toga. Ako ti nije dosta, mogu i Merkura u Jarcu da prepisem, jer je i tamo bolji nego u Skorpiji...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 8:16 pm

Pre nego sto napustis konverzaciju sto je tvoje pravo samo bih te zamolila da mi odgovoris gde si nasao da je PL egzaltiran u Ovnu.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  DUH Uto Avg 18, 2009 8:19 pm

Dosta je ovaj pad ME u Biku
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkurova egzaltacija - Page 2 Empty Re: Merkurova egzaltacija

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu