Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Inostranstvo

+3
Natasha-77
smajli
Honey
7 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Inostranstvo Empty Inostranstvo

Počalji  Honey Sre Feb 16, 2011 10:53 pm

Interesuje me,kakvi su mi pokazatelji ,sto se tice inostranstva...Da li cu otici zbog postidiplomskih,mozda ostati?I kakve su mi uopsteno naznake,kako bi mi prijao zivot vani,kako bih se snasla?I koja je eventualno drzava pogodna za mene?Malo sam cudno formulisala;)
Unapred puno hvala na odgovoru.
http://slike.hr/slike/astro2gw48mv5392832282_8f40a.gif.html








Honey

Broj poruka : 7
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  smajli Pet Feb 18, 2011 3:48 pm

Honey ::Interesuje me,kakvi su mi pokazatelji ,sto se tice inostranstva...Da li cu otici zbog postidiplomskih,mozda ostati?I kakve su mi uopsteno naznake,kako bi mi prijao zivot vani,kako bih se snasla?I koja je eventualno drzava pogodna za mene?Malo sam cudno formulisala;)
Unapred puno hvala na odgovoru.
http://slike.hr/slike/astro2gw48mv5392832282_8f40a.gif.html

Tebi je vladar 9.kuce -(inostranstvo i studije) i vladar 4.kuce -dom (venera) u Strelcu u 11.kuci. Pa nije ni cudo sto razmisljas o inostranstvu, jer je strelac takodje daleke zemlje. Posto je 11.kuca u tome ti mogu pomoci prijatelji. Sto se tice drzave koja bi bila pogodna za tebe, bolje ti je da napises ime drzave za koju si zainteresovana ili vise njih, pa onda da pogledamo da li je ili nije dobra za tebe. Jer je mnogo veliki spisak drzava da bi ti neko pisao ovde podugacak spisak.







smajli

Broj poruka : 51
Datum upisa : 11.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Natasha-77 Pet Feb 18, 2011 4:04 pm

Smajli a na osnovu cega mozes da vidis da li ti neka zemlja odgovara ili ne???..npr. ja sam probala u Svedskoj ali mi nikako nije prijala a Svedska je Vodolija...sada se selim u Grcku a Grcka je Devica...i sta se sada tu gleda,da li npr. vladar Merkur u odnosu na moje licne planete???
Natasha-77
Natasha-77

Broj poruka : 204
Godina : 46
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Honey Pet Feb 18, 2011 6:42 pm

smajli ::
Honey ::Interesuje me,kakvi su mi pokazatelji ,sto se tice inostranstva...Da li cu otici zbog postidiplomskih,mozda ostati?I kakve su mi uopsteno naznake,kako bi mi prijao zivot vani,kako bih se snasla?I koja je eventualno drzava pogodna za mene?Malo sam cudno formulisala;)
Unapred puno hvala na odgovoru.
http://slike.hr/slike/astro2gw48mv5392832282_8f40a.gif.html

Tebi je vladar 9.kuce -(inostranstvo i studije) i vladar 4.kuce -dom (venera) u Strelcu u 11.kuci. Pa nije ni cudo sto razmisljas o inostranstvu, jer je strelac takodje daleke zemlje. Posto je 11.kuca u tome ti mogu pomoci prijatelji. Sto se tice drzave koja bi bila pogodna za tebe, bolje ti je da napises ime drzave za koju si zainteresovana ili vise njih, pa onda da pogledamo da li je ili nije dobra za tebe. Jer je mnogo veliki spisak drzava da bi ti neko pisao ovde podugacak spisak.


Hvala na odgovoru, smajli.
Ovako,planiram da konkurisem za stipendije na vise strana :Engleska,Shkotska,Italija,Kina i Francuska..?Koja od njih mi je pogodna?
Hvala jos jednom..






Honey

Broj poruka : 7
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  smajli Pet Feb 18, 2011 9:16 pm

Natasha-77 ::Smajli a na osnovu cega mozes da vidis da li ti neka zemlja odgovara ili ne???..npr. ja sam probala u Svedskoj ali mi nikako nije prijala a Svedska je Vodolija...sada se selim u Grcku a Grcka je Devica...i sta se sada tu gleda,da li npr. vladar Merkur u odnosu na moje licne planete???
Evo sta se gleda:
Ako je dominantna i snažna 4. kuća (domovina) u horoskopu, osoba i pored ogromne želje ne može da ostvari odlazak u inostranstvo, jer nas 4. kuća čvrsto veže kako za domovinu, tako i za mesto rođenja, porodicu, ali i za korene.

Osobe koje imaju jaku i dominantnu 4. kuću, a koje se ipak odsele u inostranstvo, uvek u tom inostranstvu i tuđini, imaju snažni osećaj nostalgije i čežnje za domovinom koja ih nikada ne napušta, pa one često razmišljaju i o povratku u domovinu jednoga dana.

Kada se proučavaju putovanja u horoskopu, onda se prvenstveno posmatra osa 3. i 9. kuće, jer 3. kuća uvek govori o kraćim i čestim putovanjima, a 9. kuća o dužim putovanjima i putovanjima u inostranstvo.
U mnogim novokomponovanim astrološkim knjigama se može pročitati da 12. kuća predstavlja, a kada su putovanja u pitanju, samo najudaljenije inostranstvo, odnosno prekookeanske zemlje poput Australije, Kanade, Amerike itd. što ja prihvatam, ali pored toga, ova kuća opisuje i inostranstvo ma gde god ono bilo.
Susretala sam se sa mnogo horoskopa, koji imaju jaku 12. kuću, ali njihovi vlasnici žive u Evropi. Ovo mi izgleda sasvim logično, jer je očito da je otišao u zaborav termin derivatnih kuća, a 12. kuća po ovoj tehnici opisuje inostranstvo uopšte, s obzirom da je 12. kuca, četvrta (kuća, dom, okolina) od devete kuće (inostranstvo). Dakle, 12. kuća će opisati svaku kuću, svaki dom i svaku životnu okolinu i okruženje, bilo gde u inostranstvu, a bez obzira da li je to Evropa, Azija ili Amerika.

Jedan od najpovoljnijih faktora za putovanja jeste povoljan aspekt između vladar 3. i 9. kuće, kao i Sunce, Mesec, Jupiter ili Merkur na ASC ili eventualno u trigonu sa ASC. Jaka i dominantna 9. kuća u horoskopu, kao i vladar 9. kuće, Jupiter i znak Strelac, mogu lako da ukažu na mnogo putovanja, ali i na život u inostranstvu. Kod ovako jake 9. kuće, poželjno je da 4. kuća koja predstavlja domovinu ne bude snažno postavljena u horoskopu. Jedan od faktora snažne povezanosti osobe čiji se horoskop interpretira, jeste i vladar 1. kuće (ličnost) u 9. kući (inostranstvo) ili obrnuto, vladar 9. kuće u 1. kući.
Planeta na početku 9. kuće, kao i znak, često opisuju situaciju i okolnosti koje se osobi dešavaju na samom početku boravka u inostranstvu. Takođe, planeta u 9. kući, vladar 9. kuće i znak na vrhu 9. kuće, opisuju zemlju u inostranstvu gde osoba odlazi.

Pored ovih faktora potrebno je proceniti i planetu Jupiter koja je glavni signifikator za putovanja i inostranstvo. Ako je npr. Jupiter u znaku Raka i dobro aspektovan, osoba se može izvrsno osećati u Holandiji, ako je Jupiter takođe ne oštećen u znaku Blizanaca, onda se osoba dobro oseća u Americi, Jupiter u Strelcu - Australija, Jupiter u Jarcu - Indija itd.

smajli

Broj poruka : 51
Datum upisa : 11.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  smajli Pet Feb 18, 2011 9:45 pm

Honey ::
Hvala na odgovoru, smajli.
Ovako,planiram da konkurisem za stipendije na vise strana :Engleska,Shkotska,Italija,Kina i Francuska..?Koja od njih mi je pogodna?
Hvala jos jednom..

[/quote]
Engleska - Ovan,Skotska -Rak, Francuska -Lav, Kina - Vaga, Italija - Lav. Gleda se gde ti je vladar 9.kuce - Venera u strelcu moze pokazati studiranje u inostranstvu. Pod strelca spadaju i Spanija, Madjarska, Provansa...Gledaju se i planete u 9.kuci kod tebe Pluton u skorpiji. Ne znam da ti dam tacan odgovor koja bi ti bila pogodna jer nemam toliko znanje. Nadam se da ce jos neko iskusniji da pogleda...

smajli

Broj poruka : 51
Datum upisa : 11.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Honey Pet Feb 18, 2011 9:56 pm

vazi..Zaboravih napisati i Shpaniju,ona mi je ,u svakom slucaju, najpogodnija od navedenih:)..Bas je dobar tekst koji si stavila kao odgovor na pitanje Natashe 77.Veliki pozdrav,smajli.




..





Honey

Broj poruka : 7
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Natasha-77 Pet Feb 18, 2011 10:22 pm

Hvala Smajili....po tome sto si napisala evo sta sam ja kod mene pronasla...vladar 9. je u 12.(inosrtanstvo),Jupiter koji kazes da je bitan,je u konjukciji sa Mesecom koji je vladar moje 12...Merkur,Venera su u znaku Strelca..znaci ima logike
Natasha-77
Natasha-77

Broj poruka : 204
Godina : 46
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Gost Sub Feb 19, 2011 1:05 am

Natasha-77 ::. ja sam probala u Svedskoj ali mi nikako nije prijala a Svedska je Vodolija...sada se selim u Grcku a Grcka je Devica...i sta se sada tu gleda,da li npr. vladar Merkur u odnosu na moje licne planete???
A na primer Uran ti ima ubedljivo najgore aspekte u natalu Rolling Eyes jeste da je Uran u 4 kuća putujuća, ali kud te odvede baš tamo? Uran je partner, a kao što je već Smajli napisala ose 3/9, vladari i aspekti nam pokazuju ostatak mogućnosti. Naravno uvek možemo i glavom kroz zid, ali tada ne trebamo da krivimo nikog sem sebe.
A šta bi sa Marsom(vl.9) i sa Lavom? To je bilo jednostavnije, otići i u Montenegro, zatim ovo su i revolt zemlje poput Kube I love you I love you I love you dok međutim dispozitor Sunce jeste u zemljanom znaku, pa opet ima bolji aspekt sa Saturnom(svojim dispozitorom) i u "peščanoj Devici"...dok se Ti kao Venera(vladar ose 3) pronalaziš na "odmoru", letovanju(polje 5) u zemlji kojom vlada Jarac, tek trigon sa SA će dati vezanost i trajnost ostanka, pre nego bilo koji drugi aspekt. Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Gost Sub Feb 19, 2011 3:39 am

Honey ::Interesuje me,kakvi su mi pokazatelji ,sto se tice inostranstva...Da li cu otici zbog postidiplomskih,mozda ostati?I kakve su mi uopsteno naznake,kako bi mi prijao zivot vani,kako bih se snasla?I koja je eventualno drzava pogodna za mene?Malo sam cudno formulisala;)
Unapred puno hvala na odgovoru.
http://slike.hr/slike/astro2gw48mv5392832282_8f40a.gif.html


Pa recimo da je vladar 9 polja najlošije postavljen, u smislu da pruža širok izbor(alternative), ali kako došlo tako i otišlo. Konjukcija sa Uranom je ovde jako loša i ne bi me čudilo da se iznenada i vratite ako uopšte odete.Po meni je ipak sugestija da se posvetite svom izvoru finansija a usko je povezan sa ovim poljem o kom se priča.
.....................mislim da nade, želje, snovi i prijatelji, a tako i poznanici(Uranovci) mogu samo da Vas uvedu u problem, iz kojih će Vas pravno(Ju) izvlačiti neka žena(zrela) dok Vas devojke(mlađe), tj.Venere, mogu samo uvaliti u neprilike.
U svakom slučaju ovde je vladar Ascedenta Saturn pa je svojeglavost ono što Vam može biti ujedno i prijatelj i neprijatelj, važno je samo usmeriti pravilno energiju. Saturn u Škorpiji, pa nije mi omiljen..ali u polju 10 je slučajno u svom polju, tj.dostojanstvu, pa je pre za Vas dodir sa državnom službom, nego u inostranstvu. Rolling Eyes Ali to je samo moje mišljenje.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Honey Sub Feb 19, 2011 12:49 pm

O.k puno hvala na odgovoru.

Honey

Broj poruka : 7
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Dunja Sub Feb 19, 2011 8:14 pm

a sta je Austrija?? u kom je znaku???

meni je Jupiter u 9-toj,u konj sa Mesecom...u 3-oj mi je Uran...9-ta u Ovnu,Mars u 10-oj..12-ta u Raku..Vec mi je receno da cu da zivim u inostranstvu Rolling Eyes i to najverovatnije u Austriji...da li bi moglo da bude istina??Smile

Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Formalhaut Sub Feb 19, 2011 9:04 pm

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 8:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Dunja Sub Feb 19, 2011 9:50 pm

ne,Makice,nisam studirala u inostranstvu niti sam imala prilike za to.ali mozda ako poslom budem otisla u inostranstvo,mozda tamo nastavim sa nekim doskolovavanjem,u smislu mozda nostrifikacije diplome??

hehe..da,tako mi je receno,da cu otici poslom u Austriju i tamo ga upoznati..mada,Austrija je samo delimicno uzeta,vise je sigurnost da ce to da bude Nemacko govorno podrucje,ali ne Nemacka,nego Austrija verovatno ili neki deo Svajcarske prema Austriji..e sad,jedino ako znas da je neki deo Svajcarske u Biku??a pazi Mesec mi je na 00 stepeni,sto mozda moze bude i neka zemlja u znaku Ovna???sta mislis??
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Formalhaut Ned Feb 20, 2011 12:24 am

.


Poslednji put izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 9:23 pm, izmenio ukupno 2 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Dunja Ned Feb 20, 2011 12:43 am

da,znam da je kraj ove i pocetak sledece godine...;)ali,hvala ti dusice...Wink

Honey,sorry za ovaj ispad..Smile nece se ponoviti...
mi smo dve uvidjajne Device..Smile



Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Honey Ned Feb 20, 2011 12:48 am

Smile Nema veze, samo nastavite..Par puta sam se cimala,mislih,kao meni neko odgovori,obradovah se,ali ne zadugo Smile
pozz

Honey

Broj poruka : 7
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Formalhaut Ned Feb 20, 2011 12:49 am

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 9:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Formalhaut Ned Feb 20, 2011 12:53 am

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 9:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Gost Ned Feb 20, 2011 12:56 am

Honey ::Smile Nema veze, samo nastavite..Par puta sam se cimala,mislih,kao meni neko odgovori,obradovah se,ali ne zadugo Smile
pozz
Baš zbog tog efekta i treba da svako otvori zasebnu temu. Ja nisam pristalica toga da se mešaju teme preko teme. Zar ovo nisu LIČNE STVARI I LIČNO PITANJE??? Cool

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Formalhaut Ned Feb 20, 2011 12:58 am

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 9:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Formalhaut Ned Feb 20, 2011 1:00 am

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 9:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Gost Ned Feb 20, 2011 1:03 am

MARINA ::

Ja mislim da ovde ima dosta sansi za odlazak u inostranstvo po pitanju postdiplomskih studija. Postdiplomske studije su 11. polje, a tu je venera kao vladaoc 9. Pritom, i vladaoc 11. pluton je u 9. Uran moze da dovede do naglog odlaska, ali je Mila upravu da moze da znaci i iznenadno vracanje, a gledajuci uopsteno taj uran moze da donese prekid postdiplomskih studija kako god, i gde god... i to najverovatnije zbog partnera ili majke, jer je 90 sa mo koji je i vladaoc 7. Takodje, i ve0ur, vrlo moguce prekid postdipl. zbog ljubavi, jos Smile plus-ve je vladaoc 5.. iznenadno zacece..
Sve uzmi sa rezervom.. i ja sam laik. study Bar smo sigurni da je Austrija vaga, Australija strelac.. a one ti odgovaraju. Vladaoc polja posla ti je opet u 9.. ju na asc.. Ja nesto imam osecaj da ces ti da odes u to inostranstvo.. sunny A i imala bi tamo para.. Very Happy Ako zatrudnis i vratis se.. pa, Boze moj.. Laughing Laughing
Pozz Wink
Mislim da postdiplomske ili doktorat ne bi trebalo da budu problem, ma gde...jer vrh 11 u Škorpiji, i Mars u 1.oj, zatvaraju krug zar ne?? Pošli smo od 3(osnovne)...ali vladar 9 kao 9 nije naklonjen ostanku, u svakom slučaju bi bilo isto Kuća na točkovima, stalno bi se selila..zar to ne iziskuje novce i izdatke(9 - izdaci od profesije, gubici)? Sigurno da će pokušati da ode...Jarac je to na Asc.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Gost Ned Feb 20, 2011 1:05 am

MARINA ::
mila2710 :: Ja nisam pristalica toga da se mešaju teme preko teme. Zar ovo nisu LIČNE STVARI I LIČNO PITANJE??? Cool

Slazem se Cool , zato necemo vise.. flower
Pa zato da pomognemo što više sunny Tebi je krenulo...a i ja sam se nadobijala obaveštenja u vezi ove teme(pa sam se "navukla" jer me je interesovao OVAJ slučaj) Wink

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Dunja Ned Feb 20, 2011 1:31 am

mila2710 ::
MARINA ::
mila2710 :: Ja nisam pristalica toga da se mešaju teme preko teme. Zar ovo nisu LIČNE STVARI I LIČNO PITANJE??? Cool

Slazem se Cool , zato necemo vise.. flower
Pa zato da pomognemo što više sunny Tebi je krenulo...a i ja sam se nadobijala obaveštenja u vezi ove teme(pa sam se "navukla" jer me je interesovao OVAJ slučaj) Wink

POTPUNO SI U PRAVU MARINA!!

Doduse,uopste ne znam ko je kome branio ovde da ODGOVARA NA POSTAVLJENO PITANJE,u potpunosti ignorisuci i zanemaricajuci tvoje i moje dopisivanje???

stavise....

ZOBILAZENJE MOJIH POSTOVA JE U POTPUNOSTI PREPORUCLJIVO!!!
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Inostranstvo Empty Re: Inostranstvo

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu