Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hvala unapred...

3 posters

Ići dole

Hvala unapred...  Empty Hvala unapred...

Počalji  idealnonegativna Pon Jun 20, 2011 4:38 pm

Zdravo svima... Posto prosto ne znam kome da se obratim i na koji nacin vise da pokusam da razumem sebe i ovo sto mi se desava, resila sam da ovde potrazim odgovore. Ako neko moze neka mi odgovori na par pitanja, bila bih beskrajno zahvalna. Interesuje me sta se to desava poslednje dve, tri godine. Zivot mi se okrenuo naglavacke, a ja sve vise tonem u depresiju. Na koju god stranu da pogledam, nema resenja. I onda sam pokusala da protumacim moj natal, koji me je jos vise bacio u bedak, zbog sunca u 12.kuci, zbog plutona u 1.kuci, saturna u 2. i da ne nabrajam... Ocigledno je da nesto moram da menjam... I kao i svaka zena pocela sam sa promenom boje kose... Zakleta crvenokosa je presla u plavuse... Pogadjate-nije pomoglo...

Da pokusam da konkretizujem... Bila sam odlican djak u srednjoj, upisala faks, upala na budzet, drugu godinu upisala na samof, i obnovila je kasnije... To je bio veliki udarac... Prvi semestar sam zablistala... Ocistila ga iz zgloba... I onda je poceo horor!!! Mog dugogodisnjeg decka otac izbaci iz kuce, uzasno su se posvadjali i on se preselio kod mene u dom. Ilegalisali smo... Ja i on, sa jos 4 cimerke u sobi... Kasnije su pocela seljakanja od stana do stana... Da vam ne pricam kako je to uticalo na moje ucenje i bezbrizne studentske dane... Godinu dana ga njegovi nisu nazvali, ni pitali kako je... Ponekada, kada bi se razboleo, morala sam od mojih da trazim novac za lekove. Koliko sam samo plakala proteklih dve godine... Tada sam pala na samofinansiranje... To je bio udarac za sve. Za mene jer nisam mogla da verujem da sam toliko posustala, a za moje roditelje novcani sok... Nekako su se ljudi snasli i platili mi tu godinu. Ali, onda su poceli moji zdravstveni problemi... Naime, dok sam radila analize rezultati su bili haoticni, od pobacaja, do tumora, pa stitne zlezde, pa moguce operacije i vadjenja jajnika, do otkazivanja istog... Sada je dijagnoza utvrdjena, imam hormonski poremecaj i doktor preporucuje trudnocu, radije nego neku terapiju lekovima... Ugojila sam se, dlakavost je pojacana... Zatvorila sam se u sebe,, razocarala u sve zive oko mene... Razocarao me je i moj dragi, jer je bio tu fizicki, ali dok sam ja umirala od straha, plakala do jutra on je mirno spavao... Sada sam obnovila drugu godinu... Jos jedan udarac... Boli me saznanje sto niko nije bio tu za mene, a pogotovo on, on, koga sam ja podrzavala i toliko energije potrosila da mu makar malo olaksam to sto su mu roditelji takvi kakvi su...

Proucavala sam kartu, ali nisam nasla resenje,... Ne mogu da vidim sta je najbolje za mene... Jer od sada ne zelim da mislim na druge osobe... Gledacu samo svoja ledja... Moj dragi se snasao, extra zaradjuje, a ja sam se zakucala i stojim u mestu... Pa vas molim, ako neko ume da rastumaci sve ove aspekte, makar povrsno, da mi kaze cemu da se okrenem... Studiram ekonomiju, a sada bih i to da promenim, iako sam ceo zivot mastala da postanem racunovodja. Sada bih da se okrenem modernim tehnologijama, i programiranju. Krisom spremam prijemni, niko ne zna za te nove planove, samo ja i moj decko.

Molim vas, da me ne shvatite pogresno, ja njega volim najvise na svetu, i zajedno smo skoro pet godina. Ali, cela ta situacija sa njegovima me uzasno opterecuje...

Izvinite sto sam udavila pricom. Cak iako ne bude odgovora na temu, ja sam se olaksala, i napisala sve sto me ubija...

Pozdrav od jedne Vage - Skorpije...

Planet Aspect Planet Orb/Value
Sun Conjunction Mars 6.48 50
Sun Sextile Midheaven 2.03 49
Moon Square Mercury 1.33 -189
Moon Conjunction Jupiter 0.32 1033
Moon Opposition Saturn 2.46 -405
Moon Opposition Neptune 1.26 -277
Moon Trine Pluto 3.07 137
Moon Trine Ascendant 4.42 56
Mercury Sextile Venus 0.03 296
Mercury Conjunction Mars 7.14 109
Mercury Square Jupiter 2.05 -110
Mercury Square Saturn 4.19 -51
Mercury Square Neptune 2.59 -50
Jupiter Opposition Saturn 2.13 -264
Jupiter Opposition Uranus 8.44 -6
Jupiter Opposition Neptune 0.54 -164
Jupiter Trine Pluto 3.40 63
Jupiter Trine Ascendant 5.14 22
Saturn Conjunction Uranus 6.30 147
Saturn Conjunction Neptune 1.20 312
Uranus Conjunction Neptune 7.50 43
Uranus Trine Midheaven 3.06 18
Pluto Conjunction Ascendant 1.34 51
2386 -1516 870


Hvala unapred...  F2oc3s

idealnonegativna

Broj poruka : 4
Godina : 34
Локација : Beograd
Datum upisa : 20.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hvala unapred...  Empty Re: Hvala unapred...

Počalji  Vodolijica/Dragana Pon Jun 20, 2011 6:19 pm

Pogodila me je tvoja priča i moram ti priznati da sam očekivala da na osnovu svega vidim daleko lošiju osnovnu kartu, ali nije tako.
Odmah ću ti reći - nemoj toliko da brineš i da se sekiraš. Život je promanljiva kategorija, a ti si u osetljivim studentskim danima i nije čudno što ti je na mnogim poljima veoma neizvesno i teško. Mnogi mladi ljudi se sa tim suočavaju svakodnevno, a ti (verovala ili ne) jesi, još uvek, jedna veoma mlada žena.
Da ne brigaš, evo odmah na početku dobra stvar: od polovine avgusta će ti jupiter (planeta dobrih prilika) napraviti lep sekstil sa tvojim natalnim mesecom, što znači da će ti raspoloženje i entuzijazam znatno poskočiti, a samim tim će ti se ukazati i brojne dobre prilike koje možda sada nisi u stanju da vidiš.
Ovog trenutka (20-og) juna, taj isti tranzitni jupiter "ne šljivi" mnogo tvoje planete, osim opozicije sa suncem.
A zna se da jupiterovska opozicija prema ličnim planetama bude uglavnom samo prividna radost i na duže staze donosi pre "otrežnjenja" i kad-tad suočavanja sa situacijom da smo se nečemu pogrešno radovali što uglavnom i ne odgovara stvarnim mogućnostima.
Uz to Saturn ti orca i napada sve živo (kvadrat mesec (ima li gori?), konjukcija merkur (blokada u komunikaciji , igri, učenju…), konjukcija mars (blokada u akciji), kvadrat Jupiter (tuga…)).
Pluton ti sva sreća izlazi iz opozicije sa mesecom. Biće sve bolje i bolje, što se više bude udaljavao jer to jeste jedan od najgorih aspekata koji kartu (i osobu) može da snađe. Donosi bol, raskide, a u mnogim slučajevima čak i smrt dragih (ženskih) ljudi i srećna si ako te tako nešto nije snašlo kroz taj đavolski tranzit.
Ali kao što rekoh – odlazi – i nemoj sad da se opterćuješ tim pluton-opp-mesecom.
Eto, zato se ti u poslednje vreme osećaš tako kako se osećaš.
Ali nije sve tako crno.
Tvoje sunce je dobro položeno u kući dugih prijateljstava i ispunjenja (važnih) želja. Tvoj severni mesečev čvor dobro sarađuje sa suncem. Tvoja venera je sasvim dobro pozicionirana i ti svakako jesi devojka koja mora biti i lepa i privlačna. Ono što te je snašlo je posledica tranzita i zato – molim za malo strpljenja Smile
Volja i preduzimljivost (mars) ti nije preterano jaka strana (po znaku i po aspektima) i tu se moraš skoncentrisati i dobro se potruditi oko onoga što želiš da postigneš. Merkur ti je “sapet” u T-square situaciji i to će reći da bi mogla imati razočarenja u ljude, izneverena osećanja i čak možda – govornu manu (?)
Ali tvoj horoskop ne govori o nikakvoj tragediji, niti ičem sličnom i zato glavu gore.
Imaš sunce u sekstilu sa uranom i , zaboga, upiši to što ti se sviđa, ne mora niko da “blagosilja” tvoj izbor.
Individualac ide SVOJIM putem i nema većeg ispunjenja za takvu ličnost.
Pozdravljam te i želim ti sreću.
I.
Vodolijica/Dragana
Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hvala unapred...  Empty Re: Hvala unapred...

Počalji  idealnonegativna Pon Jun 20, 2011 7:00 pm

Hvala na brzom odgovoru... Znaci tranziti su krivi za sve... Zaista sam pocela da mislim da nikada nece proci... Ja jesam imala problema sa zdravljem i operacije, evo uskoro cu na jos jednu, ali poslednje dve godine, ako mi se ponove u zivotu mislim da necu izaci psihicki zdrava... Toliko sam odlepila zbog svega, da nisam znala sta cu sa sobom, cas sam sa deckom u gradu, cas zbrisem na selo kod mojih... Kada sam shvatila da nemam gde da pobegnem, jer od sebe i lude glave ne mogu pobeci, uvidela sam da moram da se odreknem starih planova, i da jednostavno uradim nesto novo, da stvorim nove snove... Hvala jos jednom, zaista mi je pomogla tvoja poruka i ulila mi nadu... Very Happy

idealnonegativna

Broj poruka : 4
Godina : 34
Локација : Beograd
Datum upisa : 20.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hvala unapred...  Empty Re: Hvala unapred...

Počalji  Vodolijica/Dragana Pet Jun 24, 2011 2:52 pm

Nema ma čemu. I sama sam imala mnogo "zapinjanja" i nedomumica kada sam bila u tvojim godinama, tako da te potpuno razumem.
Ne zaboravi da je najvažnija stvar da imaš pozitivan stav, čvrstu volju i pre svega realan pogled na stvari, što znači da ne očekuješ da će ti uvek "ići po planu". Svi žive sa svojim (često mnogim) problemima i tajna uspešnog i ispunjenog života je da ne dozvoliš da te oni demorališu i slome, već da stalno veruješ (i radiš!) na poboljšanju.
A operacija će proći. Trudi se i puno uči. I neguj ljubav prema ljudima koji ti nešto u životu znače - ovog trenutka, bez mnogo trenutne analize da li će baš oni - baš uvek, biti "tvoji" i uz tebe.
Puno te pozdravljam i znam da ćeš biti dobro.
Tvoja I.
Vodolijica/Dragana
Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hvala unapred...  Empty Re: Hvala unapred...

Počalji  sara Sub Jul 02, 2011 11:53 am

sunny ...pročitala sam ovu ispovjest...no, nešto nisam imala vremena, ali nastojat ću dodati poslije vodolijice-dragane...evo, pročitah ga opet i ne mogu a da ne suosjećam i da ne pomognem, makar s svojim malim savjetom, možda će biti djelotvorno...

....razmišljam, kako uvijek moramo staviti naše najvažnije prioritetu u životu, a to je nesumnjivo zdravlje, ne postoji nigdje i nikamo žurba, a to znači potražiti mir u sebi i postići unutarnju harmoniju, postići mentalni, emocionalni, duhovni sklad... i sama ga kad-kad nemam, ali znam gdje stati...
mislim da čovjek ne treba trčati za svojim egom..." ja moram, ja hoću, ja mogu, ja trebam biti (fak. obrazovana), što se tiče fakulteta i ja sam bila u sličnoj situaciji, ali to "moranje" nije me nigdje posebno odvelo...ne treba biti žrtva nekakvog potvrđivanja sebe pred drugima, što nas često odvodi u propast, čovjek mora biti miran, staložen, jednostavan u svojim željama, kada to postigne onda će znati i osluhnuti kamo treba ići, čak i kada treba ići... biti harmoničan Very Happy sam sa sobom to će ti biti pravi put, makar ti se taj put činio prejednostavnim i običanim...znam svima nam je to kad-kad teško postići, ali se treba potruditi...

...što se tiče ljubavi, ako si bila u ljubavnoj vezi s tom osobom, mislim da trebaš tražiti podršku od tog dečka, i da ljudski imaš pravo na to, ja bih rekla u ovim godinama pa čak "zahtijevati" pomoć ( iz prostog razloga da neke ljude treba učiti kako se trebaju pravilno ponašati-dobroti ), naravno na lijep način... znači nastojati uspostaviti skladnu vezu i dobiti podršku od te osobe, ako je moguće...(doduše neznam kakve su kvalitete te osobe, da li je vrijedan pažnje, na tebi je da procijeniš...), jer mi smo tu (na ovoj zemlji) da jedni drugima pomažemo, a ne da (u datim situacijama) jedni od drugih bježimo...puno sreće... Laughing

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hvala unapred...  Empty Re: Hvala unapred...

Počalji  Vodolijica/Dragana Sub Jul 02, 2011 10:58 pm

Draga Saro, potpuno podržavam tvoj odgovor. Veoma lepo razmišljaš, lepo pišeš i odlični su tvoji saveti, za koje i sama tvrdim da se svakodnevno trudim da ih primenjujem u svom slučaju.. Pa sad - nekad "ide" lakše, nekad teže sunny
Zdravlje jeste najvažnija stvar u svačijem životu, pa 10 praznih mesta, pa tek (možda) onda ljubav, porodica, karijera i slično.
Ali čak i kad nam zdravlje nije (ponekad) u stopostotnoj "funkciji" mislim da ima mnogo toga za šta vredi živeti i boriti se, naravno onoliko koliko je čovek u mogućnosti.
Sigurna sam da treba mnogo učiti. Nema veze da li je to fakultet, zanat, škola... Možda čak neki lični - hobi. Svako sebi bira i svaki dan ima svoju vrednost - onoliko koliko se čovek sam ZALOŽI da ga pozitivno shvati i prihvati, da ga kreativno iskoristi i proširi neke svoje vidike.
Čitam i slušam danas, na televiziji i u novinama, da je posle duge bolesti u 87-oj godini umrla jedna od mojih najomiljenijih glumica - Olivera Marković. Ona je, po meni, primer žene koja je datakokažem - iskoristila svoje vreme. Fenomenalni filmovi. Fenomenalne predstave. Neverovatna harizma. Čuveni osmeh i čuveni glas (iz serija, predstava, filmova...) Sjajna, duhovita i talntovana žena. Ali eto, prošle su godine i došlo je vreme za (ipak - prirodan) kraj.
Ja navijam za to da svako - pronađe sebe i da svako iskoristi - svoje - vreme. Kao Olivera. Ona je sebe pronašla i potvrdila, zato što jeste oduvek bila talentovana za to što radi. I ne samo to. Ona je mnogo RADILA na tome - da bude to što je -do danas- bila.
Navijam za to da svako (ko želi i ko se potrudi) proživi jedan tako kreativan, lep i dug život. A, za onoga ko je rešen da se "nađe i pronađe" u bilokojoj životnoj delatnosti - nema nikakvog razloga da na mnogo načina ne uspe.
Nemam pojma koji je Olivera bila znak u horoskopu. Mislim da to nije ni važno. ž
Stvarno je bila sjajna, .....sjajna.....sjajna sunny
Baš. Nešto posebno.
Vodolijica/Dragana
Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hvala unapred...  Empty Re: Hvala unapred...

Počalji  sara Ned Jul 03, 2011 10:30 am

... i s time se slažem... ali ovdje trošeći energiju na sve i sva u vrtlogu ovih problema treba ipak misliti na svoje zdravlje,
biti će i ima vremena za sve...mislim da treba zatražiti "time-out" da se odmori od svega...


Poslednji izmenio sara dana Pon Apr 08, 2013 8:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hvala unapred...  Empty Re: Hvala unapred...

Počalji  idealnonegativna Ned Jul 03, 2011 2:49 pm

Evo mene... Donosim lepe vesti... Polagala sam prijemni ovih dana i bas dosta ucila, rezultati su bili juce... Upala sam na budzet. Srecna jesam i zadovoljna, ali brat i decko insistiraju da kazem roditeljima i da ne krijem tako bitnu stvar. Za vikend putujem kuci, i videcemo kako cu proci. Plasim se da mi ne kazu da sam takvu odluku mogla doneti i pre dve godine i da ih moje skolovanje nije moramo toliko kostati. Finansijski momenat je to sto me opterecuje, jer imam osecaj da sam ih izdala.

@ sara
Sto se tice toga sto toliko trcim za obrazovanjem, mislim da mi je tu potrebu mama napravila. Razlog je taj sto sam rasla sa recima - moras biti samostalna, da ne zavrsis kao ja (jer i ona je bila odlican djak, ali je neplanirano zatrudnela i udala se, i sada cuva tatine matorce i muze krave - to nije ono o cemu je mastala, jer oko sebe gleda druge zene, njene skolske, koje su bolje prosle, i ja razumem da nju to boli), da ne cekas na muza, da imas svoj dinar. A ja sam docekala da neplanirano pocnem da zivim sa deckom zbog njegovog izbacivanja iz kuce, da sam toliko pala u mrak i da je sve crno... Docekala sam i to da se osecam ko sponzorusa, jer koje god troskove imam, to sve on podmiruje... Sugav je osecaj kada mi propadnu patike, moji nemaju pa im ne trazim, a on se na sve nacine trudi da objasni da nema razloga za moj takav pogled na stvari, i da ne obracam paznju kako drugi gledaju na nas odnos, i da nece dozvoliti da idem bosa. Postoji jos jedan problem, a to su njegovi. Oni smatraju da on treba mene sto pre da ozeni, da ja izradjam decu i tako to. Ja nemam te ambicije jos uvek, bas iz tog razloga sto zelim da i ja, kao on, imam diplomu kakvu takvu, i da i ja, kao i on, nadjem neki fini poslic. Poslednja ucena njegovog oca bila je - ili resi to sa njom, ili dodji kuci i zavrsi pricu, a ako ostanete tako da zivite, odreci cemo te se... Ne zelim da ponovo izneverim majku, jer znam da bi je bolelo da prodjem kao ona. A tek mene... Ona je bila uz mene uvek, bila mi je podrska i zelim da bude ponosna na mene, jer sam je strasno razocarala tokom srednje skole - ne zbog ocena, vladanja ili tako necega, vec zbog loseg izbora drustva, jer su tada narkomani bili kul za mene. To je bio za nju bolan period, kao sto bi bilo za svaku majku, da joj cerka kaze da je mrzi, bolje da je nije rodila, da je izbacuje iz sobe... Mislim da mi otac ni dan danas nije oprostio takvo ponasanje... A moj otac je osoba koja nije volela skolu ni da uci, ali je dobar i strog. Tesko mi je kada odem kuci i ugledam coveka koji je imao 110kg ili vise, kako sada ima 70 i kako se trudi da nas izvuce iz ove situacije, fizikalise, radi oko stoke... I osecam da je sve to zbog mene i mog kiksa sa faksom... Ne prozivaju oni mene, ali se opet osecam odgovornom... Zato zelim, i boricu se za taj glupi papir, kako bi sebe spasla osecaja promasenosti, i da taj njihov trud ima bar neku nagradu... Oni nisu zasluzili sve sto sam im priredila... Sto se tice fakulteta zamrznucu godinu, da bih mogla da se posvetim visoj koju sam upisala... A mozda i nekom kursu programiranja, sta god, samo da nesto naucim sto je prakticno, isplativo, i da pocnem i ja da privredjujem sto pre. Moram da se pohvalim sto se zdravlja tice, pocela sam da setam i da radim na mrsavljenju i zdravijoj ishrani, jeste malo tesko, ali je zanimljivo, jer setam sa deckom svaki dan posle njegovog posla. Ucinicu sve da se sanira sto se spasti moze, i da se oporavim maksimalno.

Hvala svima na podrsci. Jasno je da je zdravlje na prvom mestu, a tu su i pozitivno razmisljanje i muzika da pomognu... Smile))

idealnonegativna

Broj poruka : 4
Godina : 34
Локација : Beograd
Datum upisa : 20.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hvala unapred...  Empty Re: Hvala unapred...

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu