Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tranziti koji donose pomirenje?

2 posters

Ići dole

Tranziti koji donose pomirenje? Empty Tranziti koji donose pomirenje?

Počalji  libra_girl Pon Nov 11, 2013 3:33 am

Koji tranzitima dolazi do pomirenja u ljubavnim veza? Da li nam retrogradno kretanje planeta vraca ljude iz proslosti u zivot ali ovaj put sa cistijim namerama? Koje su to planete? Da li one moraju da se krecu 5. poljem tada ili moraju biti povezane sa vladarom nase 5. kuce? Da li aspekti koje pravi ta planeta / te planete odlucuju o tome da li ce sam taj povratak imati dobre ili lose posledice, da li ce nas uzdrmati ili uveseliti?
libra_girl
libra_girl

Broj poruka : 35
Datum upisa : 19.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti koji donose pomirenje? Empty Re: Tranziti koji donose pomirenje?

Počalji  Astrotanja Sre Nov 13, 2013 11:52 am

Sve polazi od natala. Ako je reč o natalu osobe koja je sklona da prašta, koja je po priodi plemenita,  sklona da razume   da i ona i drugi prađtau, ako je samosvesna naročito, onda  joj nije problem da oprosti i ona je u stanju  da se miri. Ako je neko sujetan, ili iskoplekissran, on će duže pamtiti uvred i teže opraštati. Moje isustvo  recimopokazuje da naročito teško opraštaju osobe koje imaju Mesec u Škrorpiji. Mada, ako ovorimo o svadljivosti, ond aje ona izražena kod oosba koje obično imaju nalašen Mars i to u kvadratu, sa recimo svetlima, ako je sa Mesecom, osoba je jako lako  i uvredljiva. Kod pomirenja sa takvim osobama  zavisi od druge strane , koje u inicijatori pomirenja.

Pomirenje može da donese povoljni aspekti Merkura  nekada , uz dobre aspekt Venere, jer ona je ta koja može da pokaže osećanja  i ljubav u nekom obliku, koja je u stanju da prevaziđe  jaz, ili neke razlike. Ponekad i Mesec recimo u nekom vodenom znaku u povoljni aspektima sa natalno Venerom ili Jupiterom  deluje uz druge povoljne aspekte na pomirenje. Jupiter je takođe često bitan i prisutan u  nekom harmoničnom, povoljnom aspektu, jer pokazuje   dobrotu plemenitost itd. Ne postoji samo jedan aspekt, niti je to kod svih isto.Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti koji donose pomirenje? Empty Re: Tranziti koji donose pomirenje?

Počalji  Astrotanja Sre Nov 13, 2013 12:17 pm

Opraštanje je po meni lekovito jer negativna osećanja nas "truju" i nepovoljno mogu da utiče na naše psihičko i fizičko zdravlje. Ako niste skloni lako opraštanju, to možete da naučite. Evo jednog meni bliskog razmišljanja o opraštanju.

Malo o opraštanju...Opraštanje je oslobađanje. To je divan osećaj koji vas podseća odakle dolazite. Nemoguće je biti prijatelj sa svakim. Različiti smo na mnogo načina, ne bolji ili gori, samo različiti. Nismo vibraciono na istoj talasnoj dužini sa svima i to je takođe u redu. Ono što možemo je da tu činjenicu prihvatimo mirno i da prestanemo da tražimo krivicu u sebi za svaku neprijatnu situaciju, da prestanemo da krivimo sebe ili da budemo uvređeni zbog toga što nismo bliski sa nekim ko nas je duboko povredio.
Oprosti i pusti. Ta osoba će možda vremenom ponovo naći put do vašeg srca. Biće to izbor vaše duše i vi ćete razumeti šta vam ona šapuće. Nema grešaka, sve je u vezi sa ljubavlju. A počinje sa vama. Zato prvo oprostite sebi, tako što ćete uveriti sebe da imate pravo da vas poštuju i da zaslužujete božansku ljubav čiji ste već deo. Tako ćete lakše oprašati drugima i brzo povratiti sopstvenu ravnotežu voleći SEBE, druge i svoj život koji nastavlja da ide napred.
Maja I. Milosavljevic
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti koji donose pomirenje? Empty Re: Tranziti koji donose pomirenje?

Počalji  libra_girl Sre Nov 13, 2013 5:24 pm

Apsolutno sam za oprastanje. Ali danas retko ko iskreno iz duse kaze izvini, uglavnom se to izgovara cisto radi reda jer se to od date osobe ocekuje. Najteze od svega je pustiti, to znam jer sam trenutno u toj situaciji. Ali se nadam se ce ipak da se zavrsi nasim ponovnim pocetkom, nasim boljim pocetkom i jos lepsim nastavkom. Neminovno se mora pustiti nekog, jos teze mi je jer znam da ni njemu nije svejedno da ima jos emocija nekih nekakvih. Toliko mi je krivo sto sam ga povredila na takav nacin, pored svih u zivotu koji su ga na isti nacin povredili meni je uspeo da se otvori i da mi veruje i ja sam ga na isti nacin povredila. Izvini sam mu rekla jer sam tako i osecala i jer mi je duboko zao, jer sam eto taj nas raskid inicirala u periodu kad sam bila pod pritiskom, nije mogao da bude tu i samo je ta rec izletelo iz mene. On je bio moj oslonac u teskom periodu, on je bio tu i kad nije...Fali to sve i dalje bi sa njim delila sve i govorila o svojim osecanjima, osoba koju bi prvu pozvala za sve. Dobro od svega ovoga sto je iznedrilo je to da sam se konacno trznula iz mog bunila i kolotecine u kojoj sam bila. On je toliko puta pokusa da me trgne, da me izvuce ali nije islo lako iako sam znala sve vrlo dobro. Sad se borim, hrlim ka sigurnom tlu i zelim to sa njim da podelim.
I da, drago mi je sto sam sve nase poruke prekucavala na komp i sto sam iscitala nesto od toga i shvatila kakva sam bila, kako sam zanovetala i dramila. Vecita Drama Queen kojoj su sve scene bile na istu foru. E zbog toga se radujem, nekako sam svesna kako sam se ponasala i kako sam sama unistavala neke stvari bespotrebno.
Ali se nadam, nadam i nadam....da ce me okrenuti i reci vracam se, cekaj me Smile Verujem ja u bajke, verujem itekako.
libra_girl
libra_girl

Broj poruka : 35
Datum upisa : 19.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti koji donose pomirenje? Empty Re: Tranziti koji donose pomirenje?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu