Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lečenje kristalima

+29
jassna
Bellatrix986
suncevenera
Angie
IVA
hajkula
Dunja
Flora
Tajna
nolita
Snezana
gernica
beli lav
Sophi
Izida
vedrana
Strelica
Bambola
Latica
David
nina4
Astrid
LoSt_in_SpaCe
Čarobnica
joki22
-menora-
Zana
smesko
Astrotanja
33 posters

Strana 10 od 16 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Sledeći

Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Čet Avg 13, 2009 2:31 pm

Tajnice, nije bitno.
Imam mali rubinčić, koji je ispao iz prstena. Sa njim sam se jutros igrala , držeći g, kotrljajući ga između vrhova prstiju. Rubin poztivno deluje na vitalnos i na ljubav. Posle nekoliko minuta stigne mi poruka da mi stiže novac od buduće podstanarke. Slučajnost? Po meni nikako. Very Happy
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 9:06 pm

Astrotanja ::Tajnice, nije bitno.
Imam mali rubinčić, koji je ispao iz prstena. Sa njim sam se jutros igrala , držeći g, kotrljajući ga između vrhova prstiju. Rubin poztivno deluje na vitalnos i na ljubav. Posle nekoliko minuta stigne mi poruka da mi stiže novac od buduće podstanarke. Slučajnost? Po meni nikako. Very Happy

Ma nema slucajnosti... Rubin sam poklonila sestri, sad ga nemam ali znam sta cu muzu da trazim... lol! . Super za podstanarku... eto samo se malo pomerio ME... Super... cheers
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Flora Čet Avg 13, 2009 9:38 pm

Evo mojih iskustava sa ametistom.
Imam narukvicu koja se sastoji iz tri isprepletane niske. Nosila sam je na poslu prosle godine par meseci i zaista sam bila manje nervozna i uznemirena. Inace, kao i svakog Ovna, najcesce me boli glava od nervoze ili stresa, ali za vreme nosenja ove narukvice nisam zabelezila ni jednu glavobolju. Jedino sto je nisam znala da moze da se narukvica cisti zakopavanjem u zemlju, pa sam je potapala u vodu i morsku so, i ona je sada u stanju raspada...
Moja drugarica cesto drzi u ruci rozenkvarc i kaze da joj donosi emotivni mir...

Ja sam kupila plisanu vrecicu malih kristala u junu, gde sam birala kristale, pa imam svasta nesto...zad, rozenkvarc, mesecev kamen, hematit,narandzasti kalcit, akvamarin, topas, malahit itd..
Pa cak i neke za koje nisam bas sigurna kako se zovu i sve sam to negde gurnula u ormar pa moram potraziti... afro
Evo linka do interesantnog sajta
http://www.sunnyray.org/Duhovni-svet-kristala.htm
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Avg 13, 2009 9:55 pm

veceras sam bila jako umorna!
ali sma stavila prsten sa rubinom..i to slucajno, jer sam krenula da sa prozora skidam akmencice koji su se suncali..pa posto nisma znala gde cu prsten, stavila sma ga na ruku..energija mi se vratila za desetak min..pa sam nastavila da peglam, poslajem biografiju na jedan konkurs..divno!

Flora drago mi je sto cujem da se i ti druzis sa kamencicima..dkako je uradjena bila narukvica ametista kada se pocela raspadati..nisi trebala u so..samo u vodu..sav svoj nakit sa kemenom koji moze pod vodu tako cistim i svaki komad je odlicno.

izabrala si interesantne koamdice..da li si ih birala iz vise puta, nasumice, sa nekom namerom..
mislim da smo o svakom od njih kuckali..izvadi ih , ocisti i nosi sa sobom!
donece ti puno toga!
s obzirom na temicu koju sma citala..mozes odmah rozenkvarc da kativiras..ali i akvamarin.. Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Flora Čet Avg 13, 2009 10:58 pm

Smesko, narukvica se sastoji od malih komadica ametista koji su nanizani na nesto poput malo jaceg plastificiranog lastis konca.
Nosila sam je skoro 6 meseci svaki dan po 8-10 sati, stvarno deluje.
Inace ima i mindjuse sa koralima i neku ogrlicu od kalcita, ali ja bas slabo nosim nakit...

Ove kamencice sam kupila u prodavnici ispod planine Olimpa, vracala sam se tri puta u na kraju sam vise od pola sata prebirala kamencice i trazila sta da stavim u malu plisanu vrecicu. Od 12-15 kamencica je bilo 5 eura.
Prvo sam uzimala sve one koje znam sa slika i na osnovu onog sto sam procitala o njima. Zatim sam birala one koji su mi se dopali.
Tako sam i kupila prvu narukvicu od ametista, nisam mogla oci da odvojim od nje, a inace nisam ljubitelj nakita... sunny
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  nolita Pet Avg 14, 2009 5:05 am

hello,

mene ulovila nesanica...pa da tu malo davim - postoji li koji kamen dobar za obnovu koze? dobila sam osip koji bi trebao trajat sest tjedana, a meni se ne da toliko cekat...da ne poludim do tad Very Happy
nolita
nolita

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Avg 14, 2009 9:04 am

Flora, divna pricica!
opet dokaz da kada kamen treba da dodje do nas on ce i doci! bounce
javni nam ako te privuce neki od tvojih kamencica i pocnes da ga nosis sa sobom!

nolita, potpuno razumem tvoje stanje! ali da ti kazem-ono je sigurno trenutno!
i sada u ovom trenutku, najpre trebas voditi racuna o odrzavanju njega pod kontrolom.
kamencic koji bih ti preporucila je aventurin ili aragonit.
meni su preporucivali umivanje sa vodom gorskog.
prosle godine u ovo vreme sam imala osip i dugo je trajao..ali mogu ti reci da je problem resiti uzrok-pa etoc, promenila sma neke navike u ishrani, pristupu problemima-otklanjanje stresa..ali i druzenje sa kristalima mi je pomoglo.pogotovo eliksiri.
mozes i kamen kalcita, aragonita, aventurina da potapasa u casu vode i svako jutro popijes..i umijes se..svakako ce ti malko pomoci.
poenta je u preventivi! Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  nolita Pet Avg 14, 2009 3:19 pm

smesko ::
prosle godine u ovo vreme sam imala osip i dugo je trajao..ali mogu ti reci da je problem resiti uzrok-pa etoc, promenila sma neke navike u ishrani, pristupu problemima-otklanjanje stresa..ali i druzenje sa kristalima mi je pomoglo.pogotovo eliksiri.
mozes i kamen kalcita, aragonita, aventurina da potapasa u casu vode i svako jutro popijes..i umijes se..svakako ce ti malko pomoci.
poenta je u preventivi! Wink

a ja se trudim da poboljšam stanje organizma, osjetim da sam umorna, istrošena...
koliko ti je trajao osip? kako si ga se rijesila?
nolita
nolita

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Avg 15, 2009 5:02 pm

problem osipa sma resila na gore opisan nacin..
svakako, kristal ne moze otkloniti problem kada on nastane u toj meri..preventiva je mnogo bolja.
kada dodje do jaceg osipa, bitno je menjati mnogo toga..a ne samo raditi na jednom od uzroka.
sta ti je dr rekao nolita?
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  nolita Sub Avg 15, 2009 5:12 pm

a rekla je da to traje sest tjedana, izbjegavat znojenje i tusiranje, uglavnom ne se puno mocit. razlog? pa moguce da je imunitet, a okidac je bio ili sapun, ili odjeca... ne znaju uglavnom puno o tome.
pomirila se nekak s tim, pa cemo vidjet s vremenom, ionak nije moje vrijeme u zadnje vrijeme Wink
nolita
nolita

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Flora Sub Avg 15, 2009 5:17 pm

Smesko, evo nasla sam svoju kolekciju kamencica i imam i vise nego sto sam mislila.
16 kristalica, na zalost nekim ne znam ni ime?!
Imam jedan koji lici na Labradorit-mat teget plav i sija, ima svetlo plave ili bele iskrice...
Zatim jedan koji je crvenkast slicno nasoj sluzokozi,prozirno mutan...
Slikacu ih u ponedeljak tek, jer mi je fotoaparat kod drugarice, pa cu da stavim sliku, ako mozes da mi pomognes da odgonetnemo
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Avg 15, 2009 5:24 pm

nolita, naravno da je tvoje vreme! u svakom trenu!kamoli danu! ne sme se propustati nijedan dan!
znaci..i meni je bila slicna dijagnoza..pore su mi se zatvorile..okidac-znoj ili sapun..sakrivala sma se od sunca, nosila pamuk..i proslo je brzo..ali oporavak traje duze..
znaci-pokusaj da pijes vodu sa potpoljenim gorskim kamenom.nosi aventurin, kalcit, aragonit..rozenkvarc..nesto sto imas.

Flora, naravno da cu ti pomoci!
najbolje ce mi fotografije prikazati..mada je uvek resenje uzivo.
pri cemu kada budes slikala..slikaj izdaleka, ali zumiraj..ne priblizavaj parat, bice mutne slicice.

e, sada..ovaj prvi koji si opisala moze da bude i sodalit..
a ovaj drugi-karneol..
ali od ponedeljak cemo odgonetnuti.. Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  nolita Sub Avg 15, 2009 5:31 pm

smesko ::nolita, naravno da je tvoje vreme! u svakom trenu!kamoli danu! ne sme se propustati nijedan dan!
znaci..i meni je bila slicna dijagnoza..pore su mi se zatvorile..okidac-znoj ili sapun..sakrivala sma se od sunca, nosila pamuk..i proslo je brzo..ali oporavak traje duze..
znaci-pokusaj da pijes vodu sa potpoljenim gorskim kamenom.nosi aventurin, kalcit, aragonit..rozenkvarc..nesto sto imas.


u pravu si, svako vrijeme je nase vrijeme Very Happy samo ja moram skupit snage, jer evo tipican primjer, sinoc kak sam bila na netu, u jednom trenu sam samo zaspala, ko da me netko iskljucio iz struje, koliko sam bila umorna. ti mi se nikad ne dogada...
i ja izbjegavam sad sve zivo, cekam da se povuce, kazu da je to neki virus, odnosno imamo u tijelu herpes, pa se jednom moze u zivotu okinut (Pityriasis Rosea).
samo cekam da se ovaj saturn mrdne, ili da me uran prestane davit, valjda ce bit lakse Very Happy
hvala ti, bas cu probat naci kamencice, imam samo rozenkvarc Wink
nolita
nolita

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Sophi Sub Avg 15, 2009 7:05 pm

Aventurin je odlican za kozne probleme.
Sad procitah par stranica unazad da ste ga pominjale za reumatizam i posegnuh za svojim. Nisam bas reumaticna Very Happy ali imam groznu upalu misica, mazala sam se svim i svacim i pijem magnezijum, ali slabo pomaze... Setila sam se tek juce da stavim bakarnu narukvicu.

Neko je pitao za velicinu kamena. Iz mog iskustva nije bitna, zaista. Nekada se ispostavi da vrlo sitan komad ima tako snaznu energiju...

Rubinu i mesecevom kamenu se pojacava dejstvo nosenjem u srebru.


Evo od mene mali prilog o RUBINU :

ime je dobio po boji
boja: svetlucavo crvena (od ruzicaste do tamnocrvene)
posvetli kada se vlasnik razboli ili ga zadesi nesreca, promenom boje upozorava vlasnika na opasnost
nalazista: Indija, Burma, Tajland, Sri Lanka, Brazil
kamen za rodjene u julu, januaru i decembru; za rakove, lavove, skorpije, jarceve, ribe
moze se nositi na zlatnoj ili srebrnoj ogrlici, ili na zlatnom ili srebrnom prstenu koji se nosi na malom ili domalom prstu leve ruke, u srebru mu se dejstvo pojacava
mitovi kazu da je rubin kamen nastao od kapljica krvi iz srca zemlje

oslobadja seksualnu energiju i poboljsava seksualni zivot
privlaci strasnu ljubav (romanticnu i neznu privlaci rozenkvarc)
stiti od ljubavnih jada
donosi blazenstvo i mirne snove
smatra se da pomaze u ocuvanju aristokratskog porekla, nasledstva i imetka

koristi se u kristaloterapiji, za sledece tegobe: artritis, anemija, groznica, reumatizam, slaba cirkulacija, iscrpljenost, impotencija, neplodnost, opstipacija, opekotine, pms, bolne menstruacije, vitalnost, dugovecnost, problemi sa bubrezima, jetrom, slezinom, ocne bolesti
uopste crveno kamenje koristi se za ublazavanje tegoba hronicnih bolesti

povoljno utice na probleme nesigurnosti, nedostatka samopouzdanja, depresije, stidljivosti, lose koncentracije, oporavka od zivotnih razocaranja
nosenjem rubina branimo se od negativnih uticaja drugih ljudi i njihovih pokusaja da nama manipulisu
Sophi
Sophi

Broj poruka : 12
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 20.05.2009

http://www.ana.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Flora Sub Avg 15, 2009 7:28 pm

smesko ::

Flora, naravno da cu ti pomoci!
najbolje ce mi fotografije prikazati..mada je uvek resenje uzivo.
pri cemu kada budes slikala..slikaj izdaleka, ali zumiraj..ne priblizavaj parat, bice mutne slicice.

e, sada..ovaj prvi koji si opisala moze da bude i sodalit..
a ovaj drugi-karneol..
ali od ponedeljak cemo odgonetnuti.. Wink

Hvala ti Smesko od srca sunny
Evo ja pretrazivala slike kristala i meni prvi vise lici na labradorit nego na sodalit...
a za drugi nisam sigurna...ali da ne nagadjamo, videcemo vec kad ih slikam...
Inace koja je osnovna razlika u izgledu suncevog kamena i tigrovog oka, ako sam dobro zamaptila nazive?
confused
I tu imam dilemu... drunken
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  nolita Sub Avg 15, 2009 7:49 pm

Sophi ::
privlaci strasnu ljubav (romanticnu i neznu privlaci rozenkvarc)
stiti od ljubavnih jada
donosi blazenstvo i mirne snove
smatra se da pomaze u ocuvanju aristokratskog porekla, nasledstva i imetka

[/color]

najbolje da sad uvijek nosimo i rozenkvarc i rubin i eto nam savrsene ljubavi Smile

haha, sad kad odem trazit kamencice, mislim da ce me tete u ducanu cudno gledat, ja bih za sve po jedan Wink
nolita
nolita

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Sophi Sub Avg 15, 2009 8:03 pm

Flora ::Evo ja pretrazivala slike kristala i meni prvi vise lici na labradorit nego na sodalit...
a za drugi nisam sigurna...ali da ne nagadjamo, videcemo vec kad ih slikam...
Inace koja je osnovna razlika u izgledu suncevog kamena i tigrovog oka, ako sam dobro zamaptila nazive?[/color] confused

Labradorit i sodalit:

Lečenje kristalima - Page 10 Labradorit Lečenje kristalima - Page 10 Sodalite-gemstone-heart-



Suncev kamen i tigrovo oko:

Lečenje kristalima - Page 10 Sunstone1 Lečenje kristalima - Page 10 Tigrovo-oko-lopta
Sophi
Sophi

Broj poruka : 12
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 20.05.2009

http://www.ana.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Flora Sub Avg 15, 2009 8:47 pm

Hvala Sophi I love you
Ja verovatno imam labradorit i tigrovo oko...
U ponedeljak cemo da utvrdimo cinjenicno stanje... sunny
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Avg 15, 2009 8:52 pm

i sama sam krenula da postavim slicice, ali moja tikica je kod mene, pa je tetka morala njoj da obrati paznju zbog grcica.
Flora, Sofi ti je verovatno puno pomogla..
cekamo slicice..pa da nam se pocnes druziti sa kamencicima!ali svesno! Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sub Avg 15, 2009 9:29 pm

Mnogo mi se dopada tigrovo oko i to baš takvo, okruglo. I love you
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Flora Sub Avg 15, 2009 9:56 pm

smesko ::i sama sam krenula da postavim slicice, ali moja tikica je kod mene, pa je tetka morala njoj da obrati paznju zbog grcica.
Flora, Sofi ti je verovatno puno pomogla..
cekamo slicice..pa da nam se pocnes druziti sa kamencicima!ali svesno! Wink

Snesko, juce sam se druzila sa naranzastim kalcitom, ali mi nekako nije prijao...
Od ovih 16 kristalica koje sam poredjala na beli papir, najvise me privlai rozenkvarc i jedan koji bi na osnovu slika koje sam videla trebalo da bude turmalin (pink, proziran sa razgranatom unutrasnjom strukturom)...
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Avg 15, 2009 11:39 pm

tanjice, to su tzv sferice..i zaista su predivne, gotovo od svakog kamena..inace mnogo intenzivnije sire energiju po celom prostoru zbog svog oblika!
preporucuje se za prostor imati nekoliko njih..od gorskog, citrina..
a opet, piramidice bi trebale biti od nekog jaceg kamena koji upija dobro energiju..

Flora..druzi se onda sa rozenkvarcom za sada..jer nije uvek vreme za svaki kamen... Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Flora Pon Avg 17, 2009 9:36 pm

Smeško, evo uslikala sam kristaliće sa mojim Olympus-om. sunny

Ovo su moje pretpostavke, a molim i sve ostale da se uključe, pomoć prijatelja je dobrodošla... sunny

http://www.dodaj.rs/f/1G/fU/2xrh1J3x/svi.jpg

1. akvamarin
2. rozenkvarc
3. turmalin
4. ?
5. žad
6. tirkiz
7. ?
8. ?
9. ?
10. ?
11. tigrovo oko
12. ?
13. crveni jaspis
14. ametist
15. hematit
16. labradorit


Evo jos slikica iz drugog ugla i pojedinacnih...
lol!
http://www.dodaj.rs/f/14/zm/1ktBDHsN/svi-i.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2B/wS/1TaVNpIU/910.jpg
http://www.dodaj.rs/f/11/nf/4WVngu5Q/1112.jpg
http://www.dodaj.rs/f/4/Di/1UHG5ZZu/16.jpg


Poslednji put izmenio Flora dana Sre Avg 19, 2009 6:39 pm, izmenio ukupno 3 puta
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  nolita Pon Avg 17, 2009 10:26 pm

flora kamencici iz prvog reda su mrak Smile
svi su lijepi, ali ovi predobri.
mozda je bolje da maknes slikicu, jer se sve vidi na linkovima

ps pohvala za sliku svih kamencica iz drugog kuta Wink
nolita
nolita

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Flora Pon Avg 17, 2009 10:42 pm

Nolita, mnogo su lepi flower ...
Neka velike slike bar danas, cak ni na mom racunaru nisu tako lepi, kao ovde na forumu...lepo im tu, na svom su terenu... queen
Inace MC mi je u Ribama (a moj posao i karijera nema veze sa umtnoscu), a NE u Strelcu, pa me fotografija fascinira, a ostro oko MO u Devici sve to registruje, tako da pravim jako dobre fotkice... sunny
Evo gledam moje kristalice i uzivam u njihovoj energiji i lepoti flower
Eto probudilo se ono uspavano dete u meni koje je znalo da se raduje svakoj sitnici lol!
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 10 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 16 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu