Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lečenje kristalima

+29
jassna
Bellatrix986
suncevenera
Angie
IVA
hajkula
Dunja
Flora
Tajna
nolita
Snezana
gernica
beli lav
Sophi
Izida
vedrana
Strelica
Bambola
Latica
David
nina4
Astrid
LoSt_in_SpaCe
Čarobnica
joki22
-menora-
Zana
smesko
Astrotanja
33 posters

Strana 12 od 16 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeći

Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  nolita Sub Sep 19, 2009 11:31 am

ovaj vikend sam si kupila ogrlicu od ametista, dodem doma, stavim ju, ono pukne kopca, al aj ok, vratim ju.

vise me zabrinulo sto sam jucer setala i u jednom trenu mi se narukvica od rozenkvarca rasula na sve strane, bas sam ostala paf (plus sto sam tu noc sanjala da on ima neku), sve skupa mi izgleda ko neki znak, ne znam...
nolita
nolita

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Uto Sep 22, 2009 8:15 pm

tajna, kako napreduje druzenje sa mesecevim?

nina4, drago mi je da se druzis sa kamencicima.
postavi nam slicice, pa cu ti kazati o kojim kamencicima se radi.

vec smo pislai i o mesecevom i o tigrovom, ali evo ponovicu.tigrovo voli pod vodu i sunca se..ali mesecev kamen nikako na sunce..mesecev voli mesec, gorski kristal, selenit..tako se puni.

nolita, verovatno je vreme da se malko odmoris od kamncica..ili da pokusas da shvatis koju ti poruku salju..koliko si napeta, koje greske pravis..da li imas neke nedoumice..
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pon Sep 28, 2009 1:43 pm

mozda ce posluziti nekom..i nekada..kasno sam naisla na informaciju..ali evoc da je stavim ipak na ansu temicu..

Clears communications (good to have during Mercury Retrograde).
rec je o fluoritu!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  beli lav Čet Okt 01, 2009 1:04 pm

nekoliko dana nosim topaz,beli sa malo zutih primesa.preko leta sam slabo nosila neki jer sam se osecala dosta lose(ubija me opozicija Saturna i Sunca) a nisam mogla da nadjem neki da me smiri.opustao me je beli oniks,nosila sam riolit ili tako nesto,o kom nemam nikakve podatke,ali ogrlica je tako jaka da sam ja celo vece samo pricala,usta nisam zatvarala i udavila sam svog decka Laughing topaz mi donosi optimizam,bolje raspolozenje i vraca samopouzdanje i odlucnost. flower
beli lav
beli lav

Broj poruka : 131
Godina : 41
Datum upisa : 02.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Okt 01, 2009 5:02 pm

lavicu, slicne utiske imam i ja..ali i jos kristalkica vezano za topaz!
bas taj beli!
videla sma juce imperijal topaz..woow..kako je mocan!

ako ti trebaju podaci o riolitu, da ti iskuckam..imam ih Wink

ja nosim malahit..koji sma dobila u nedelju..i u ponedeljak sma imala bas teskobu s anjim..morala sma ga skinuti.
on je veoma jak, mocan iscelitelj..i savetuje se najcesce da se nosi sa rozenkvarcom ili hrizokolom npr.
veliki je zastitnik.
balansira emocije..uklanja sve traume, stres, barijere koje smo nametnuli..
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Flora Čet Okt 01, 2009 6:12 pm

Smesko, pitala si kako ide moje druzenje sa kamencicima.
Riolit mi je cesto u dzepu, amnetist na ruci, a rozenkvarc sam negde izgubila u toku spavanja.... affraid

Kuckali si o rioliti, ima na prethodnim stranama, neka beli lavic prelista dve tri strane unazad... sunny
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Okt 01, 2009 6:29 pm

Flora sunny hvala na podsecaju..zaboravila sam Wink

vratice se rozenkvarc ako treba...

odlicna ti je kombinacija..ametist te umiruje, otvara ka culnom..a riolit te tera napred cheers
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Flora Sub Okt 10, 2009 5:05 pm

smesko ::Flora sunny hvala na podsecaju..zaboravila sam Wink

vratice se rozenkvarc ako treba...

odlicna ti je kombinacija..ametist te umiruje, otvara ka culnom..a riolit te tera napred cheers

Smesko, posto mi je riolit u obliku nepravilnog trougaonog kamencica, imala sam problem kako da bude u kontaktu sa mojom kozom.
Kada ga nosim u dzepu ili u torbi, nije to to. No
I setila sam se sta da radim...zvuci malo sramno, ali sta je tu je... Embarassed
Stavila sam ga u grudnjak, na sredinu izmedju korpica gde ima ono trougaono ojacanje...
I njemu je tu super, a i ja osecam njegovo prisustvo i moc... sunny
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Ned Okt 11, 2009 10:43 am

Flora, ma odlicnoooo!
mnogo mi je drago da si soetila potrebu za njim i njegovo delovanje!
drzim ti jako jako palceve i javni nam kako ga dalje osecas i kako deluje!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  joki22 Sre Okt 14, 2009 9:54 am

nina4 ::Konacno sam i ja nabavila kamencice Laughing
Prvi koje sam kupila bili su tigrovo oko i drugi je cini mi se mjesecev kamen.Nisam sigurna ,jer su kupljeni od ne bas nekog strucnjaka,a i sama se slabo razumijem.
Kupovala sam ih spontano,dakle oni koji su me privukli na neki nacin.Imam jedan koji je crne boje ,ali prosaran sa tamno crvenom i ponekad mijenja boje.Ni za njega nisam sigurna koji je ni kako se puni.
Sad pretrazujem sve linkove sa kristalima i pomalo ucim-dobrodosao bi mi neki savjet gdje da nadjem dobre slike kristala tako da mogu uporediti i pronaci pravi nacin kako da ih punim.
Ove sto imam uglavnom ispirem pod vodom i punim na suncu.
Moram priznati da mi jako prijaju i da se osjecam bas sretnom sto sam ih nabavila. cheers sunny
Nina 4.
Posto sam ja skoro kupila kristale i sama trazila informacije o kristalima evo tebi i svim zainteresovanim ovi linkovi
http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=8989
http://www.dekameron.biz/kristali.html
http://www.sunnyray.org/Kristali.htm

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Okt 24, 2009 12:25 pm

joki..izabrala si odlicne sajtove!

http://www.sunnyray.org/Kristali.htm
pogotovo kada je rec o ovom sajtu! svima ga preporucujem, iako nije obradjeno dosta akmencica..ali oni sto su obradjeni su odlicno, perfektno.
iza ovog sajta stoji olga rezo, izuzetan poznavalac i hvala bogu objavila je i knjigu koju nikako da izdvojim i kupim.

evoc, za vas ljubitelje akmencica..a poznavaoce astrologije jedne nedoumice..ja kao poznavalac kamencica ne mogu sama da je resim, pa bi voklela da se ukljucite i cujem misljenje svih vas.

naime..

***sto se tice okceta..ili bolje da kazem okaca..juce sam saznala nesto vrlo interesantno, a sto ni sama nisma dokucila i evo pokusacu da objasnim.
elem, m. mi je rekla kako generalno treba izbegavati okca jer ona odnose materijalno od nas i da ih treba koristiti kada se odlucimo da se bavimo duhovnim.

***zatim..nesto o juznom i severnom mesecevom cvoru(ovde bi nam pomoc nasi upucenijih u astrologiju bila pozeljan i potrebna)..
elem, za juzni mesecev cvor kako znamo da je vezan za gubitke, odlive..pa ne bi zato trebalo nositi okca koja aktiviraju valjda taj cvor..
a da za severni mesecev cvor vaze prilivi..i da se on aktivira hesonitom-vrsta granata..ili jupiterovskim kamencicima-citrinom, tirkizom..

ono sto sam shvatila, kada sam pitala..je da je juzni cvor nesto sto mi trebamo da dostignemo, koristeci severni..
ni sma nisma najbolje razumela m. pa bi savet, resavanje nedoumice i ovog pitanjceta bilo odlicno!

kakav je odnos cvorova, sa nasim natalnim, da li je kod svakog drugacije..ovo mi je m. rekla generalno da za sve vazi..
i rekla mi je da nikako ne drizm okca u novcaniku..

etoc..pa cekamo diskusijicu..
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sub Okt 24, 2009 1:20 pm

Smesko, mene je crveno tigrovo okce u jednom periodu privuklo i jako mi je mnogo korisitilo na podiznju energije i imuniteta. Odradilo je ono što je trebalo na tom planu.

Što se tiče čvorova oni su kod svakog na različitim mestima, u različitim poljima i znacima, a i signfikatori su im različiti, tako da su i njihovi uticaji različiti. Meni su recimo u 10.Severni i u 4. Južni i kada je reč o odlivima, ulaganjima, pa i teškoćama, ona su svakako kod mene vezana za 4. polje, ali kako je signfikator Jupiter u 11. u Raku, priča je drugačija nego kod nekog drugog koji ima južni čvor u 4., ali u drugom znaku i sa drugčijim dispozitrom, aspektima i sl. tako da je i to individualno i tako treba da posmatramo. Njih vezuju za prošlost, karmu , ono što nas vuče ka rrom područiju života,dok Severni je vezan za ono što imamo da uradimo u ovoj inkarnaciji i meni je u Blizancima u 10 i više nego bilo šta u natalu otvara mi to područije :učenja o komunikciji, izražavanja, pisanja, učenja, javnih nastupa na medijima, pa čak i moje nekadašnje studiranje književnosti vezujem najviše za njega. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Okt 24, 2009 4:39 pm

tanjice, koliko sam razumela..ovo bi bila sustina:
Što se tiče čvorova oni su kod svakog na različitim mestima, u različitim poljima i znacima, a i signfikatori su im različiti, tako da su i njihovi uticaji različiti
znaci, svakako se ne moze generalizovati u vezi cvorova i delovanja akmencica na njih, zar ne?

ja bih naspram toga sta kome znaci severni, sta juzni, savetovala akmencic..ako bi to samo bio modul za izbor..ali se vsakako treba vratiti osecaju!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sre Okt 28, 2009 10:50 pm

Da, Smesko, razumela si, nije svakom na istom mestu, pa ne može se određeni kamenčić preporučiti za njega.

Treba se prepustiti osećaju i birati ih po trenutnoj privlačnosti, vezi koja se oseća u momentu, jer moje iskustvo mi je pokazalo da tada efekat najači.

Kamenčić me dozove i jedino kada se oduševim njime. Nekako znam, osetim da je on pravio za mene i on deluje i deluje i donosi ono što treba da mi donese, što moje nesveseno doziva. Very Happy


Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Okt 29, 2009 11:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Okt 29, 2009 10:18 am

mislila sam malko dublje da se ode..u smislu..ako se vidi astroloski da je nesto krc-kvrc..da se na to ukaze..ali i ptredlozi neki kamencic kao pomocno sredstvo.
ima ljudi koji ne znaju da slusaju osecaj..ili slusaju posledice..a ne vide uzroke..
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Čet Okt 29, 2009 11:29 am

Smeško, sigurno da ima puno takvih ljudi koje ništa posebno ne priblače, koje kamenčići i ne privlače zapravo, ali bi hteli da probaju i sa njima.
Tako je mene pre dva dana moja stalna klijenkinja, koja ne može sama da se snađe pitala šta ona da uzme i za zdravstvene problemima koji su trenutno veoma prisutni, a kojima je inače podložna dala sam je savet da pokuša sa nekim kristalima.Dala sam joj predlog da pokuša sa nekim kamenčićima koji bi mogli odgovarti upravo za takve zdravstvene probleme koje ona ima. Samo je bitno da ta osoba koja ih nabavi i bude spremna da ih prihvati i bude otvorena za to, spremna za takvo iskustvo. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Okt 29, 2009 12:36 pm

da, veoma je zato bitno dati pravi savet..a da bi se to uradilo..neophodno je odlicno poznavati i astrologiju i kristaloterapiju.
pitanje je samo d ali je dovoljno da zeli da proba..delom je dovoljno..mada opet je i to bolje nego da ne zeli ista..

svakako, ja se trudim da ljude koje ne poznajem pre usmerim u citanje ove problematike..i dam odgovore koji su primatrni..a osobe koje su mi bliske oseca, pa njima i znam dobro sta im je potrebno..tako da astrolog moze d apoznaje klijenta..i jos bolje predlozi..ja sma u tom smislu uskracena..pa s evise osecam na intuiciju..

i daa..oslanjam se na sopstevno iskustvo..sve sto sma procitala na internetu, knjigama..i opet mogu reci da mislim da cu tek istrazivati i otvarati nova vrata u ovom svetu kamencica.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Čet Okt 29, 2009 11:45 pm

Večeras sam došla do svog sunčanog kamenčića. dugo sam ga priželjkivala, ali sam našla 9.08 na oštećenu narukvicu , sa nekoliko polomljenoih kamenčića i nisam je tada kupila.

Večeras sam naišla na psten sa sunčanim kamenom. na prvi pogled me je privukao i ja sam znala da je to ono što mi treba. Pozivao me je da ga uzmem i odmah mi je popravio raspoloženje.

Uzela sam da pronalazim podatke o njemu između ostalog naišla da deluje na rezmatizam, a meni vceć neko vreme krckaju prsti i pitala sam se šta da preuzmem da to izmenim. Pored promene u ishrani, unošenje više kalcijuma i minerala tu je sad i moj sunčanac, kako sam ga nazvala, da me i zimi greje. Utiče i na moju slabu stranu. Utiče i na depresije, disajne probleme, kao i na iscrpljenost, nesanicu, pa mislim da mi baš odgovara i da će me ove jeseni osunčati i pomoći da prevaziđem predstojeći period kada mi Saturn bude u kvadratu sa Jupiterom i u kvadrtu sa Marsom.
Na meni je da preduzmem koliko mogu i šta mogu da bar nešto umanjim negativno aspekte i da se lakše nosim sa njima. sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sub Nov 07, 2009 2:38 pm

Smesko šta nam preporučuješ od eliksira za jačanje imuniteta, kao i za probleme sa resporitivnim organma od kamenčića? sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Nov 07, 2009 4:03 pm

iskreno, ja vec mesecima unazad pijem vodu sa gorskim i vodu sa sungitom.

sungit je izuzetno bogat mineralima, postavicu vam tekst o njemu.

Use of shungite water is recommended for the treatment of the following illnesses:

impotence
anemia
different allergies
asthma
gastritis
dyspepsia
kidney diseases
liver diseases
diabetes
gall-bladder problems
weakening of immune system
pancreas diseases
common cold
cardiovascular diseases
cholecystitis
chronic fatigue

After the use of shungite water there is a dramatic decrease of histamine in blood stream, thus causing a serious decrease in allergies. It is recommended to drink at least 2-3 glasses of shungite water a day to cure or prevent digestive, muscular or neural system illnesses and to increase circulation of blood. Daily use of shungite water to wash face or body improves elasticity of skin, gives it a healthy look. Also it helps the drinker to forever get rid of acne, skin redness and other skin problems. Shungite water helps with hair loss. It strengthens hair roots and fights dandruff. Shungite water helps curing burns, cuts, callosities, arthritis, osteoarthritis and varicose veins. Simple mouthwash with shungite water will cure sore throat, stomatitis, colds and tonsillitis.

pila sam dva meseca vodu sa sungitom, pa dva sa gorskim, a evo vec mesec opet sa sungitom.
preporucujem i vodu sa ametistom.ona je jako dobra jer je puno gvozdja, i odlicna je za anemiju, ali i za umirenje.

sto se tice kamencica-iskustva mojih drugarica pokazuju da se gorski, fluorit, kalcit zeleni jako dobro pokazuju za prehlade.

i sama sam od jutros i juce doduse u kontaktu sa zeleni kalcitom i fluoritom.

istrazicu jos, pa cu vam kucnuti. flower

evo rezultata istrazivanja:
- BOLEST DISAJNIH ORGANA : topaz, jaspis, smaragd, ružičasti kvarcni kristal, krizoberil, mesečev kamen
- BRONHITIS : biseri, malahit, tigrovo oko
- GRLO : topaz, amber
- INFEKCIJE : hematit, topaz
- INFEKCIJE USTA : jaspis
- PREHLADE : biseri, emerald, amber


ono sto bih ja izvukla kao zajednicko svim ovim klasifikacijama su topaz, cilibar, jaspis..ali moja iskustva su odlicna i sa rozenkvarcom i biserima..hematit je odlican kamen..pa eto, drage moje..vidite sta vam anjvise prija od vasih kamicaka i drzite ga uz sebe! sunny
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sub Nov 07, 2009 4:32 pm

Smmesko hvala ti! sunny I love you

Intutivno sam i ja bila privučena jaspisom i nosila ga i crveni i braon, periodično i crveno me je okrepljivao.
Brzo se zagrejavao.
Mesecev mi je bio oko vrata, maleni privezak i on je povoljno delovao i na moje emocije, donosiće mi smirenost.

Gorski sam držala na grlu, a moja ogrlica od citrina i gorskog mi je i sad oko vrata. Ublažuje mi bol u grlu u to sam se više puta uverila da je jako delotvorna. Dok je nosim imala sam iskustvo da me ljudi hvala, do te mere da mi bude pomalo i neugodno, zbog mog natalnog Meseca u Devici. Embarassed
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Sub Nov 07, 2009 8:30 pm

Za skidanje temperature, preporučujem druženje sa lapis lazulijem sunny flower
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Uto Nov 10, 2009 9:05 pm

Spavala sam noćast sa ametistom i roznkarcom i doživla blaženstvo u snu. alien Like a Star @ heaven

Takvu mir, ljubav,emotivnu bliskost, emotivu ispunjenost, zadovoljstvo, da mi je taj osećaj pratio dobar deo dana. Very Happy
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sre Nov 11, 2009 3:25 pm

jaoc, tanjice, kako si nam prenla tvoju emociju i energiju!
toliko mi je drago sto sam procitala kako se osecas i kako su akmencici delovali! cheers
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  beli lav Uto Nov 17, 2009 1:17 am

da ukratko podelim sa vama sta mi se desilo.moji su mi poslali neke stvari,i medju njima sam pronasla mindjuse od mesecevog kamena Laughing vec nekoliko dana razmisljam kako bih neki trebala da nabavim,i one su se pojavile!naravno,moji se uopste ne razumeju u to,mama mi ih je prosledila,dobila ih je na poklon,ali ona to ne nosi.bas su bile za mene!nije kome je namenjeno,nego kome je sudjeno.i da,tako su se zagrejale kada sam ih stavila da su gorele,i jedva sam ih skinula,kao da su se zalepile za mene,uplele,nisu htele da se odvoje,jupi cheers
beli lav
beli lav

Broj poruka : 131
Godina : 41
Datum upisa : 02.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 12 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 16 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu