Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prenatalne eklipse

+2
Tajna
Bambola
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Prenatalne eklipse

Počalji  Bambola Sub Jul 25, 2009 8:08 pm

...


Poslednji izmenio Bambola dana Ned Jun 09, 2013 1:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 4:08 am

zorzet ::Dakle, sad sam procitala dole na topiku o eklipsama da ta prenatalna pomracenja imaju vaznost itd.
Meni je prva prije rodjenja bila sunceva eklipsa na 6 stepenu riba, dakle orbis 3° od moje Venere.
A lunarna eklipsa je bila sa Suncem u konjukciji Mjesecu, na 22°djevice. Kako to da tumacim i da li da tumacim? Kakva su vasa zapazanja u vezi ovih prenatalnih eklipsi?

Moja nisu nikakva, znas kako, ja ne znam ponekad ni kako da napravim sintezu osnovnih elemenata u horoskopu, zato se trudim da ne ubacujem nove elemente i pravim dodatne komplikacije sebi.
Inace koliko sam ja shvatila to ti je senzitivna tacka horoskopa, valjda ne radi u aspektima sem konjukcije (nisam sigurna) ali tranziti planeta preko tog mesta mogu da se osete i to na negativan nacin - to je prakticno slaba tacka u tvom natalu. Uzima se poslednja eklipsa pred tvoje rodjenje ne vezano da li je Sunceva ili Meseceva, znaci ne gledaju se obe vec ona koja je bliza rodjenju.
Nikada to nisam uvazavala ali sad cu bas da vratim film i imam neke horoskope bitnih dogadjaja u mom zivotu pa cu da proverim. Javljam ti sta sam nasla.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Uto Avg 18, 2009 4:10 am

zorzet ::Dakle, sad sam procitala dole na topiku o eklipsama da ta prenatalna pomracenja imaju vaznost itd.
Meni je prva prije rodjenja bila sunceva eklipsa na 6 stepenu riba, dakle orbis 3° od moje Venere.
A lunarna eklipsa je bila sa Suncem u konjukciji Mjesecu, na 22°djevice. Kako to da tumacim i da li da tumacim? Kakva su vasa zapazanja u vezi ovih prenatalnih eklipsi?

Mozda ti to donosi probleme u ljubavi... Ti nam kazi da naucimo...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Čet Avg 27, 2009 8:03 am

Ja malo istrazila, ispostavilo se da to radi, bar kod mene...

Kada sam se udala i sredjivala papire da dodjem u Ameriku PL - vladar 10 kuce je bio na prenatalnoj eklipsi. To je spor tranzit i taj period najvecih promena u mom zivotu i jeste potrajao. Na dan kad sam putovala is Srbije kao i na dan kada sam dobila americko drzavljanstvo (3,5 godine kasnije) Mesec je bio na prenatalnoj eklipsi.

Kada sam kao klinka polomila nogu i imala operaciju, Merkur - vladar 6 kuce je bio na prenatalnoj eklipsi...

Kada sam inicirana u Transcedentalnu meditaciju fortuna je bila na eklipsi....

Kada sam otisla da zivim na Kipar (planirala da ostanem duze, ali ostala samo godinu dana), birala sam vreme kad cu da krenem, ne bi li se dobro provela i nesvesno odabrala trenutak da je vrh 7 polja, sto u elekcionom za putovanje pretstavlja mesto u koje ides, je na eklipsi...

Kad su mi obili stan na Kipru i uzeli lap top (samo lap top i ako sam imala dosta kesa i nakita u stanu) Sunce je bilo na eklipsi... To je ujedno bio i okidac da resim da se vratim u Srbiju - nisam se osecala sigurno tamo.

Kad sam izvrnula nogu i nisam mogla da hodam nedelju dana, Mesec bio na eklipsi... Imala velike planove za naredni period!

Ovo su samo konjukcije, a ima i nekih dogadjaja kada su planete u opoziciji sa tim, druge aspekte nisam uzimala u obzir.

Tako da mi je radilo i kad su u pitanju srecni, kao i nesrecni dogadjaji. Cak sam preturila i po knjigama koje imam i nasla upravo to, da se ne odnosi obavezno na neprijatna desavanja, vec donosi velike promene. Svaki od navedenih dogadjaja u kojim je bila aktivirana eklipsa je promenio moje planove i delimicno tok mog zivota...
Sve sto sam navela je bilo sa orbisom do 3*...

Sad cu da isproveravam i za muza, pa pisem dalje...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Čet Avg 27, 2009 8:05 am

E da i ovo sam nasla, pisala sam na mojoj temi za iskustvo mog oca u saobracaju... Njegov Asc, pada na njegovu prenatalnu eklipsu. Njegovo vreme je vrlo zaokruzeno, ali zbog ovoga verujem da nije omanuto vise od 10 min, na jednu ili drugu stranu!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Flora Čet Avg 27, 2009 4:42 pm

Gde mozemo da izracunamo/vidimo prenatalnu eklipsu?
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Čet Avg 27, 2009 7:24 pm

Flora ::Gde mozemo da izracunamo/vidimo prenatalnu eklipsu?

Ne znam koji softwear koristis, pa ne znam da li ima opciju... evo ga chart tvoje prenatalne eklipse.

Prenatalne eklipse FECKL

Koliko ja zna gleda se samo stepen, ne koristi se ceo chart...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Čet Avg 27, 2009 7:27 pm

Tebi se pluton, sada vrzma tu, meni to donelo velike promene, ali je meni vladar 10, tebi vladar 6 pa je mozda vezano za posao i svakodnevne rutine. Mozda je vreme da nesto menjas u svakodnevici ili ishrani...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Flora Čet Avg 27, 2009 7:38 pm

Hvala ti Tajnice flower
Ja sam upravo pronasla da je solarna eklipsa bila na 02 40 Jarca, a prethodna lunarna na 17 58 blizanaca.
Gledamo samo zadnji pre naseg rodjenja, znaci nama je solarna bitnija tj. glavna. confused
Meni PL vlada ukljestenom Skorpijom u V kuci, znaci neka promena u simbolici V kuce lol!


P.S. Nasla sam i tabelu, evo linka:
http://www.astro-house.com/o/Solarne%20i%20lunarne%20eklipse%20od%201940-2000.%20godine.pdf

L - lunarna
S - solarna
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Čet Avg 27, 2009 8:12 pm

Flora ::Hvala ti Tajnice flower
Ja sam upravo pronasla da je solarna eklipsa bila na 02 40 Jarca, a prethodna lunarna na 17 58 blizanaca.
Gledamo samo zadnji pre naseg rodjenja, znaci nama je solarna bitnija tj. glavna. confused
Meni PL vlada ukljestenom Skorpijom u V kuci, znaci neka promena u simbolici V kuce lol!


P.S. Nasla sam i tabelu, evo linka:
http://www.astro-house.com/o/Solarne%20i%20lunarne%20eklipse%20od%201940-2000.%20godine.pdf

L - lunarna
S - solarna

Da ja lupila, gledam ovaj chart i pisem 6 kuca... pa eto, ljubav na pomolu, kao sto smo vec zakljucile...

Gledas poslednju prenatalnu eklipsu bez obzira da li je lunarna ili solarna...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Izida Čet Avg 27, 2009 10:36 pm

....


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Čet Avg 27, 2009 11:11 pm

pandora* ::Pokusavam da shavatim...gledam poslednju pre rodjenja ne bitno koja je L ili S-to sam skapirala ali sada ne kapiram kako da napravim novu kartu...
na pr. kod mene je poslednja bila S i to 12.11 u 17,37 na 19 Skorpije 46 da li ovo uzimam kao ASC ili kao polozaj SO pa onda na osnovu podataka radim kartu kao i natalnu imam datum, vreme i mesto pa pravim kao natal ili..kako da ga tumacim, jer u njega stavljam natal ili tranzite...
Tajna vidim da si ti uzela kod Flore da ti polozaj SO i MO bude isti...daj ako ti nije problem pojasni mi malko..
Very Happy

Ma ja sam bezveze napravila kartu, vazno je samo da znas na kom stepenu je prenatalna eklipsa i gledas kako su se tranziti, a proucicu i direkcije, ponasali prema toj tacki... Ne treba da radis kartu!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Izida Čet Avg 27, 2009 11:13 pm

....


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Čet Avg 27, 2009 11:18 pm

pandora* ::
Tajna ::
pandora* ::Pokusavam da shavatim...gledam poslednju pre rodjenja ne bitno koja je L ili S-to sam skapirala ali sada ne kapiram kako da napravim novu kartu...
na pr. kod mene je poslednja bila S i to 12.11 u 17,37 na 19 Skorpije 46 da li ovo uzimam kao ASC ili kao polozaj SO pa onda na osnovu podataka radim kartu kao i natalnu imam datum, vreme i mesto pa pravim kao natal ili..kako da ga tumacim, jer u njega stavljam natal ili tranzite...
Tajna vidim da si ti uzela kod Flore da ti polozaj SO i MO bude isti...daj ako ti nije problem pojasni mi malko..
Very Happy

Ma ja sam bezveze napravila kartu, vazno je samo da znas na kom stepenu je prenatalna eklipsa i gledas kako su se tranziti, a proucicu i direkcije, ponasali prema toj tacki... Ne treba da radis kartu!

OK..meni ova onda pada u 9 kucu e sad tranzite nisam gledala ali ok, kapiam, mada mislim da moze i da se uradi kao karta...pokusacu hvala ti a ti ispitaj na direkcijama pa javi... Smile

Evo karte za tvoju eklipsu


Prenatalne eklipse PECL
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Izida Čet Avg 27, 2009 11:20 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Čet Avg 27, 2009 11:23 pm

pandora* ::Hvala ali nisi morala da se mucis... Very Happy

Ma nije muka, to je 2 minuta. Nema na cemu. santa
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Ned Avg 30, 2009 8:20 am

Pogledah ja sebi i direkcije u odnosu na prenatalnu eklipsu...Radi i to!!!

Naime nema puno, jer to izgleda radi samo u konjukciji i opoziciji. Kada je Neptun dosao u konjukciju sa eklipsom, u mojoj 10 godini, desila se prva velika promena u mom zivotu, preselil smo se u veci stan i ja dobila svoju sobu, nov namestaj, nova skola, drugovi, znaci pokrilo je sve za sta mi je Neptun vezan, on je dispozitor vladara moje 4 kuce - nova soba, vladar 2 kuce - dobila mnogo novih materijalnih vrednosti, nalazi se u 11 kuci, novi prijatelji... Moze se reci, mozda, i da je dispozitor mog Sunca - novi zivot...

Kada mi je direktovani MO dosao u opoziciju sa eklipsom, uopznala sam osobu koja je bila prva velika ljubav u mom zivotu, jedina prava, pre mog muza - MO vladar 7 kuce... Pored toga dobila sam nasledstvo od oca - MO u 4 kuci, i sa tim novcem otvorila butik - MO u 4 kuci, privatan posao...

Sad sam stvarno zapanjena! Ovo izgleda radi i to vrlo naglaseno! Cinjenica je da sam u tim godinama imala i druge jake direkcije i tranzite, ali eto pokazalo se i iz tog ugla...

Jel proveravao jos neko, kakva su vasa zapazanja?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Ned Avg 30, 2009 8:34 am

Evo jos jedan pronalazak...

Mom muzu je direktovani Neptun, vladar njegove natalne 8 kuce, praveci opoziciju sa eklipsom doneo operaciju u kojoj su mu izvadili srednje uvo, zbog velike upale koja je pretila da ode na mozak!!!

Ovo su za mene znacajna otkrica!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Bambola Ned Avg 30, 2009 11:24 am

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 9:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Ned Avg 30, 2009 11:30 am

zorzet ::Ja sam provjerila sve vazne datume, od onih koji su bili prekretnica u zivotu, gledala sam samo konjukcije i od svih je samo nasa evakuacija iz Sarajeva imala Marsa 0 eklipsa. Logicnije bi bilo da je Jupiter ili drugi benefik jer nam je to spasilo zivot. Kanda ovo ne radi u mom slucaju. Ah da, moja najbolja drugarica iz srednje skole i (mislim u zivotu) je rodjena na dan moje prenatalne eklipse.

Taman kad mislim da sam otkrila nesto vazno, nadje se neko kao ti, kome to ne radi... lol! Salim se, a jesi probala i direkcije?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Bambola Ned Avg 30, 2009 11:59 am

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 9:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Ned Avg 30, 2009 12:05 pm

zorzet ::Jos da ih skontam, te direkcije No

Ma to je najlakse, pomeras svaku planetu 1* za jednu godinu. Na primer ako je Sunce na 2 Bika u prvoj godini ce da bude na 3* Bika, u 30 godini ce da bude na 2* Bliznaca i tako svaku planeteu, pa kad neka planeta tako pomerena dodirne drugu planetu - iz natalne postave, to je direktovani aspekt. Isto vazi i za ovaj slucaj s tim da ne direktujes eklipsu nego planete prema eklipsi...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Bambola Ned Avg 30, 2009 5:09 pm

ok, pogledacu to malo kasnije, sad sam malo zauzeta nekim glupim obavezama pa moram hobije ostaviti po strani do daljnjeg cherry
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Tajna Pon Avg 31, 2009 12:35 am

Evo sad gledam i za prijatelje - Duh je dobio sina kad mu je MO koji je u 5 kuci, dotakao eklipsu...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Izida Pon Avg 31, 2009 4:50 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne eklipse Empty Re: Prenatalne eklipse

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu