Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aspekti Saturna

+23
suncevenera
beli lav
Angie
Milica
galaksija
alea
zelena dolina
IVA
Spirala
nolita
Astrotanja
Gemini
Flora
gernica
joki22
afrodita
Tajna
Jane
DUH
-menora-
senka023
Bambola
Čarobnica
27 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  Čarobnica Pet Avg 21, 2009 10:08 pm

Naiskrenije vas molim da ne komentarišete osobe koje nisu prisutne na Forumu i koje ne mogu da odgovore na vaše pisanje - da li o njoj samoj ili njenom radu ili stilu pisanja...Žoržet tvoj post je obrisan jer nije u skladu s temom!
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  Bambola Pet Avg 21, 2009 11:08 pm

Nema problema. Dok me ne brisu sa lica zemlje, brisanje po forumima mi ne smeta. Lijepo je covjeku reci sta misli, u svakom slucaju.
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  senka023 Sub Avg 22, 2009 2:10 am

Menora!
Pronasla sam sa u tekstu.
Da je leko, nije lako, a da prija...prija.
S obzirom da je Saturn~Sunce u trigonu, a trigon k'o trigon...moze i da "uspava"
tu je kvadratno Mars i opoziciono Mesec da podstakne... Very Happy
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  -menora- Sub Avg 22, 2009 10:40 pm

Postavila sam ovu temu gde mozemo razmatrati sve aspekte Saturna i takodje ovaj Sanjin tekst koji dotice neke aspekte Sa ...

Nikada mi nije bio sasvim jasan moj aspekt Mo120Sa,i evo u ovom opisu sam se pronasla :
Saturn sa Mesecom je osoba čiji je život istinski a ne foliranstki težak, pun sudbinskih udaraca, konkretnih situacija sa kojima se hrabro i polumučenički izborila, to su zato ljudi koji se ni ne žale puno, sami nose svoje breme, ali ne prestaju da žele poput deteta i to svakodnevno. To su oni koji će vam reći da ih ništa ne obraduje kao “sitnice”, poziv drage osobe, prijatna atmosfera i dečiji smeh i sl…

ne mogu reci da me je zivot bas samarao do sada,ne smatram da sam imala do sada vecih poteskoca u zivotu ( posto je to Sa, to ce verovatno doci kasnije) ali jesam imala podosta konkretno teskih situacija, meni je Mo vladar 6 kuce pa sam jedno vreme obavljala izuzetno tezak posao koji uopste nije za zenu i 100 puta sam pomislila da to niko ne bi mogao da izdrzi do ja(recimo morala sam da vozim poluraspadnuti traktor bez trece brzine 25 km jer mi je to bio jedini prevoz do kuce i to vise puta ; po cca 30 dana u godini sam morala da setam ceo dan po zmrznutim njivama pod snegom;onda na 40 stepeni kada gori sunce ja opet setam ceo dan po njivama 2-3 meseca ;dakle morala sam da radim u najekstremnijim uslovima za rad ) ... 3 meseca sam sama morala da vozim traktor i radim jer mi nisu hteli dati radnike itd.... ali ja sam uzasno izdrzljiva,jaka i nema toga sto ja ne mogu da izdrzim i fizciki i psihicki,neko bi mozda vec odustao ali ja ne – meni to dodje kao izazov da opet preispitam sebe i svoju snagu i volju ... da, moja volja kada naumim nesto je prosto neunistiva...i ne volim da se zalim,stavise zaista cuteci sama nosim svoje probleme i volim da ih sama resavam u suprotnom osecala bih se kao slabic a to ne volem ...imam tu musku energiju (Ve0Ma u Sco) i sve ovo sto pisem jeste splet moga celog natala zato mi oprostite sto lupetam ...kao mala jesam imala neko precutno nerazumevanje sa majkom,svadje,imala sam osecaj da sam odbacena od nje,tek kada sam odrasla i udala se pocela sam da razumem moju mamu i ona je postala moj idol ...
e onda trebala bih da imam hladnjikave emocije,da ih ne pokazujem ??? naprotiv moje emocije su duboke i skoro razarajuce za mene samu(a ovo bi bio Mo90 Ma ??? ),sva sreca brzo se vracam u normalu ... i tacno je da me najvise moze obradovati neka sitnica,neki slucajni lepi gest koji me totalno odusevi i ja jesam tada srecna kao malo dete , „velike“ stvari me ne zanimaju niti me mogu oduseviti (evo situacija od juce- muva me neki tip joooj, pokazuje mi njegovog BMW kabriolet kao da me impresionira hahahaha pa kao da me provoza njim joooj a ja njemu kazem covece nasmej ti mene do suza to ce mi biti najlepsi poklon ...dakle , a on totalni kreten ...) e sto mi je primer ubilo se ali to mi je bas sveze ... sinoc sam bila srecna jer sam se ispricala sa mojim drugom kome nije bilo jasno zato je meni vaznije da se ispricam sa njim nego da odem u grad da blejim po kaficima (btw ja sam na moru trenutno hahaha) ...mene jeste nekako napao ovaj Sa sa svih strana,radi mi Sa150Ve i Sa150Ma (provereno Laughing ) ali o tome cu kada malkice promislim bolje


i tako ...ode mi inspiracija ...al sam se nalupala ... ali nastavicu, i za druge aspekte Sa ...

PS ovo sam napisala jos juce rano ujtro ali nikako da nakacim tekst Laughing
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  DUH Ned Avg 23, 2009 4:03 pm

-menora- ::Postavila sam ovu temu gde mozemo razmatrati sve aspekte Saturna i takodje ovaj Sanjin tekst koji dotice neke aspekte Sa. Nikada mi nije bio sasvim jasan moj aspekt Mo120Sa,i evo u ovom opisu sam se pronasla
Šta reći jedno je izvesno, tvoji vladari 12p SA 120 MO 6p govore o skladu fizičkog i psihičkog zdravlja a SA u GE te spašava od rezervnog igrača (pored muža) i svakako daje ozbiljnost veza u smislu trajanja i čvrstine a GE priča o lakoj komunikaciji začinjenoj seksom (ME u SC).
Nego jel imaš neku fleku na listu leve noge ili neku beleg ?
Istina MO i SA u bilo kom aspektu nose teškoće samo što ti iz njih učiš i postaješ jača zbog dobrog aspekta a taj MO 90 MA smo pričali, to su ti oni problemi sa milicijom i carinicima koji se lepe na tebe ali više zbog VE 0 MA a kao hvataju se za posao
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  Jane Ned Avg 23, 2009 4:55 pm

menora upravo zbog tog trigona ti ne doživljavaš svoj život kao težak, sve je predstavljalo izazov i ponašala si se u skladu sa onom poslovicom što me ne ubije, to me ojača. a nisu to bile lake situacije, samo si se ti dobro u njima postavila. zahvaljujući svom Sa. Wink

Kod mene Sa 90 Mo, i uistinu ne znam kako da ga tumačim, možda ne osjećam neke krize koje proizlaze upravo iz tog aspekta jer Sa je u Strijelcu a Mo u Vodenjaku, znakovima koji možda i odgovaraju tome da se loš utjecaj ne osjeti tako jako. a možda Sa 120 So0Me pomaže da se sve lakše prebrodi. Istina je da je bilo dosta situacija za koje je trebalo mnogo snage ali sve je nekako prošlo.
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  DUH Ned Avg 23, 2009 10:17 pm

Jane ::
Kod mene Sa 90 Mo, i uistinu ne znam kako da ga tumačim, možda ne osjećam neke krize koje proizlaze .
Ti nemaš aspekt SA 90 MO jer su u srodnim znacima a kvadrat pada u nesrodne znake pa ga zato i ne osećaš..
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  Tajna Ned Avg 23, 2009 10:21 pm

DUH ::
Jane ::
Kod mene Sa 90 Mo, i uistinu ne znam kako da ga tumačim, možda ne osjećam neke krize koje proizlaze .
Ti nemaš aspekt SA 90 MO jer su u srodnim znacima a kvadrat pada u nesrodne znake pa ga zato i ne osećaš..

Vidim da si nabavio Frolijevu knjigu! Koju si kupio Prva astrologija ili Primenjena prava astrologija? Ali ima on i propuste, nije bas sve u pravu... Sta kazes na anticiju, jesi li to primenjivao?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  DUH Ned Avg 23, 2009 11:20 pm

Tajna ::
DUH ::
Jane ::
Kod mene Sa 90 Mo, i uistinu ne znam kako da ga tumačim, možda ne osjećam neke krize koje proizlaze .
Ti nemaš aspekt SA 90 MO jer su u srodnim znacima a kvadrat pada u nesrodne znake pa ga zato i ne osećaš..

Vidim da si nabavio Frolijevu knjigu! Koju si kupio Prva astrologija ili Primenjena prava astrologija? Ali ima on i propuste, nije bas sve u pravu... Sta kazes na anticiju, jesi li to primenjivao?

Jesam samo kod neaspektovanih planeta jer nemaju jak efekat ako je planeta jako aspektovana
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  -menora- Ned Avg 23, 2009 11:21 pm

DUH ::
-menora- ::Postavila sam ovu temu gde mozemo razmatrati sve aspekte Saturna i takodje ovaj Sanjin tekst koji dotice neke aspekte Sa. Nikada mi nije bio sasvim jasan moj aspekt Mo120Sa,i evo u ovom opisu sam se pronasla
Šta reći jedno je izvesno, tvoji vladari 12p SA 120 MO 6p govore o skladu fizičkog i psihičkog zdravlja a SA u GE te spašava od rezervnog igrača (pored muža) i svakako daje ozbiljnost veza u smislu trajanja i čvrstine a GE priča o lakoj komunikaciji začinjenoj seksom (ME u SC).
Nego jel imaš neku fleku na listu leve noge ili neku beleg ?
Istina MO i SA u bilo kom aspektu nose teškoće samo što ti iz njih učiš i postaješ jača zbog dobrog aspekta a taj MO 90 MA smo pričali, to su ti oni problemi sa milicijom i carinicima koji se lepe na tebe ali više zbog VE 0 MA a kao hvataju se za posao

imam beleg na desnoj butini pozadi , a ti mislis da Sa u Ge mi ne dozvoljava da imam ljubavnika -nemoj biti siguran u to Cool ...ko sta ja o sexu -sta cu kad volem a i moja Ve u Sco u 9 vole to (ne samo Me u Sco) ...a stvarno mislim da jesam dosta naucila iz tih raznih teskih situacija , i sve sto sam starija to sam smirenija,opustenija,stabilnija ma milina jedna ... a tek kada budem imala 45 -jedva cekam,niko nece smeti na crtu da mi izadje he he he cyclops

Hvala ti Duse
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  DUH Ned Avg 23, 2009 11:48 pm

-menora- :: imam beleg na desnoj butini pozadi , a ti mislis da Sa u Ge mi ne dozvoljava da imam ljubavnika -nemoj biti siguran u to Cool ...ko sta ja o sexu -sta cu kad volem a i moja Ve u Sco u 9 vole to (ne samo Me u Sco) ...a stvarno mislim da jesam dosta naucila iz tih raznih teskih situacija , i sve sto sam starija to sam smirenija,opustenija,stabilnija ma milina jedna ... a tek kada budem imala 45 -jedva cekam,niko nece smeti na crtu da mi izadje he he he cyclops Hvala ti Duse

Ma dobro nije SA u GE zacrtao vernost ali je sigurno smanjio mogućnosti za nevernost i dao duže veze od onih koje bi doneo prazan GE ako ME nije u nekom fiksnom znaku a za beleg sam omanuo, orjentisao sam se na levo zbog MO a vazdušni i vatreni su su desno (AQ) i nemoj da nazebeš sama u krevetu, dobro se pokri ako je vreme slično ko danas u beogradu lol! lol! lol! lol!
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  Jane Pon Avg 24, 2009 10:05 am

DUH ::
Jane ::
Kod mene Sa 90 Mo, i uistinu ne znam kako da ga tumačim, možda ne osjećam neke krize koje proizlaze .
Ti nemaš aspekt SA 90 MO jer su u srodnim znacima a kvadrat pada u nesrodne znake pa ga zato i ne osećaš..

razumijem. moram još dosta čitati...
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  -menora- Uto Avg 25, 2009 7:58 am

Jane ::menora upravo zbog tog trigona ti ne doživljavaš svoj život kao težak, sve je predstavljalo izazov i ponašala si se u skladu sa onom poslovicom što me ne ubije, to me ojača. a nisu to bile lake situacije, samo si se ti dobro u njima postavila. zahvaljujući svom Sa. Wink

Kod mene Sa 90 Mo, i uistinu ne znam kako da ga tumačim, možda ne osjećam neke krize koje proizlaze upravo iz tog aspekta jer Sa je u Strijelcu a Mo u Vodenjaku, znakovima koji možda i odgovaraju tome da se loš utjecaj ne osjeti tako jako. a možda Sa 120 So0Me pomaže da se sve lakše prebrodi. Istina je da je bilo dosta situacija za koje je trebalo mnogo snage ali sve je nekako prošlo.

Jane sigurno ti pomaze Sa120So0Me ej pa nije to za baciti flower ...zanima me da li imas stav i osecaj da je "zdravo" da se covek pomuci oko nekih stvari ??? mislim da tada mnogo vise cenimo i zivot i sebe i druge , bez patnje i mucenja nema ucenja,nema napretka -tako nekako ja mislim Very Happy

... jedino sto me nervira sto ja padam na najobicnijim sitnicama,bezazlenim totalno, a da mi das "najtezi zadatak" ja cu biti srecna da se potrudim,da dam sve od sebe , tada se osecam "najzivlje" bounce ...
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  Jane Uto Avg 25, 2009 10:24 am

Naravno da se treba mučiti, inače to ne znamo cijeniti. Wink Samo se katkad čini da mukama nema kraja.Neutral I definitivno ovo što si napisala stoji, ako treba, dignut ću stijenu od tone, ne znam kako ali hoću. Ali banalne stvari nema šanse. Što teže bolje se snalazim. Malo čudno ali tako je.
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  DUH Sre Avg 26, 2009 8:38 pm

Položaj Saturna u polju nam obično pokaže gde je osnovni problem ili kompleks a znak u kome se nalazi kroz šta ili gde se manifestuje kompleks ili problem i to važi bez obzira na aspekte, bili oni dobri ili loši.

Naravno, kako za poćetak je bolje da taj SA ima dobre aspekte kao i njegov dispozitor jer tada imamo mogućnost da prevazidjemo kompleks.....

Medjutim postoje razne varijante, recimo imamo SA sa lošim aspektima ali je dispozitor SA sa dobrim aspektima, što znači da uz muku i trud na kraju rešavamo kompleks

Ili varijanta sa dobrim aspektima SA ali sa lošim dispozitorom, što bi značilo da kompleks ostaje ali ga vešto krijemo...

I naravno najgora varijanta kada SA ima loše aspekte i i dispozitor takodje, tada imamo kompleks koji vlasnika kroz ceo život koči i zavisno od vrste može da koči osobu u mnogim segmentima života ali na sreću uvek postoji bar jedan dobar aspekt SA ili dispozitora, ili bar dobar položaj dispozitora pa kroz te mogućnosti osoba traži izlaz....

Nema čoveka bez kompleksa jer svi imamo SA samo je pitanje kako izlazimo na kraj sa tim , što će pokazati gore navedeno
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  Tajna Sre Avg 26, 2009 9:00 pm

DUH ::Položaj Saturna u polju nam obično pokaže gde je osnovni problem ili kompleks a znak u kome se nalazi kroz šta ili gde se manifestuje kompleks ili problem i to važi bez obzira na aspekte, bili oni dobri ili loši.

Naravno, kako za poćetak je bolje da taj SA ima dobre aspekte kao i njegov dispozitor jer tada imamo mogućnost da prevazidjemo kompleks.....

Medjutim postoje razne varijante, recimo imamo SA sa lošim aspektima ali je dispozitor SA sa dobrim aspektima, što znači da uz muku i trud na kraju rešavamo kompleks

Ili varijanta sa dobrim aspektima SA ali sa lošim dispozitorom, što bi značilo da kompleks ostaje ali ga vešto krijemo...

I naravno najgora varijanta kada SA ima loše aspekte i i dispozitor takodje, tada imamo kompleks koji vlasnika kroz ceo život koči i zavisno od vrste može da koči osobu u mnogim segmentima života ali na sreću uvek postoji bar jedan dobar aspekt SA ili dispozitora, ili bar dobar položaj dispozitora pa kroz te mogućnosti osoba traži izlaz....

Nema čoveka bez kompleksa jer svi imamo SA samo je pitanje kako izlazimo na kraj sa tim , što će pokazati gore navedeno


Slazem se sto se tice aspekata i znacenja, ali mi njije jasno zasto izabra rec kompleks. Da li si mislio na psiholoski problem i njegovo izrazavanje ili uopste na kompleksnost karaktera... To je malo nejasno, lakse bi bilo da si upotrebio reci - problem, strah ili slicno... Malo mi je nejasno na sta si isao.

Kompleks predstavlja skup ili nesto kompleksno kao i psiholoski problem evo sta kaze recnik:

комплекс (л. complexus), латиницом: kompleks
гомила, маса која сачињава целину, напр. куће, земљиште; сложено, сложеност; фил. сложен појам; у *психоанализи: садржаји свести, већином чувствени (емоционални), потиснути те отуда потсвесни, који доводе до ненормалног душевног стања.

комплексан (л.complexus), латиницом: kompleksan
сложен, састављен од делова повезаних међу собом; заплетен; мит. састављен од реалних и имагинарних величина (на пр. а+б ib, где је i имагинарна јединица, тј. V-1).

kompleksija (l. compiexio), латиницом: kompleksija
целокупност, укупност; састав тела, склоп тела; боја лица, изглед.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  DUH Sre Avg 26, 2009 9:31 pm

Tajna :: Slazem se sto se tice aspekata i znacenja, ali mi njije jasno zasto izabra rec kompleks. Da li si mislio na psiholoski problem i njegovo izrazavanje ili uopste na kompleksnost karaktera... To je malo nejasno, lakse bi bilo da si upotrebio reci - problem, strah ili slicno... Malo mi je nejasno na sta si isao.

psiholoski problem

у *психоанализи: садржаји свести, већином чувствени (емоционални), потиснути те отуда потсвесни, који доводе до ненормалног душевног стања.
[/quote]

Ma misli sam na klasične komplekse, recimo meni je SA u SC pa može stvoriti kompleks i neke inhibicije vezane za seks i smrt a položaj u 4p kaže da ima tu i genetike ali sigurno vezano za smrt jer 4p koliko ja znam nema neke naročite veze sa seksom, ili tvoj slučaj SA u CA - kompleks materinstva koji stvara inhibicije i koči te u ostvarenju, ili SA u LE - ego manijak (figurativno) ili SA u PI - kompleks inferirnosti itd
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  Tajna Sre Avg 26, 2009 9:44 pm

DUH ::
Tajna :: Slazem se sto se tice aspekata i znacenja, ali mi njije jasno zasto izabra rec kompleks. Da li si mislio na psiholoski problem i njegovo izrazavanje ili uopste na kompleksnost karaktera... To je malo nejasno, lakse bi bilo da si upotrebio reci - problem, strah ili slicno... Malo mi je nejasno na sta si isao.

psiholoski problem

у *психоанализи: садржаји свести, већином чувствени (емоционални), потиснути те отуда потсвесни, који доводе до ненормалног душевног стања.

Ma misli sam na klasične komplekse, recimo meni je SA u SC pa može stvoriti kompleks i neke inhibicije vezane za seks i smrt a položaj u 4p kaže da ima tu i genetike ali sigurno vezano za smrt jer 4p koliko ja znam nema neke naročite veze sa seksom, ili tvoj slučaj SA u CA - kompleks materinstva koji stvara inhibicije i koči te u ostvarenju, ili SA u LE - ego manijak (figurativno) ili SA u PI - kompleks inferirnosti itd[/quote]

Tako sam i mislila, ali mi je zvucalo malo nejasno, jer u engleskom se to primarno odnosi na kompleksnost, sto i jeste primarno znacenje, pa sam samo htela da podvuces, da budemo sigurni... Na stpskom te dve reci nemaju mnogo zajednickog i ako bi trebale imati...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  afrodita Čet Avg 27, 2009 12:19 am

O[color=darkblue]vo je copy-paste:
SATURN U OVNU – Sumnje u svoje sposobnosti, vera u sebe
SATURN U BIKU - strah od nemaštine
SATURN U BLIZANCIMA – prepreke u sferi komunikacija
SATURN U RAKU – ovde mu se ne piše dobro(Ovaj Saturn je pokazatelj da čovek treba da se odvoji od domovine i da ode u inostranstvo. Takođe ukazuje na probleme sa kućom ili stanom bar u prvom delu života. Opasnost od vode)
SATURN U LAVU – loša procena sebe.Nagon za dokazivanjem sebe. Ogromna je želja za ličnom moći i uspehom.
SATURN U DEVICI – odrediti meru služenja, veliki organizator
Ovo je dobar položaj zbog odnosa Zemlja-Zemlja (intelekt - intelekt). Mentalne strane su dosta unapređene: analiza pamćenje, koncentracija, sklonost, perfekciji, želja da se stalno radi, ali i prisustvo stalne zabrinutosti i melanholije.
SATURN U VAGI - društvena odgovornost
Ovo je najbolji položaj za Saturna jer on nagoni čoveka ka odgovornosti za sopstvene postupke, odnose među ljudima, osećaj za pravdu. Ovo je položaj za zanimanja: politika, diplomatija. Ovi ljudi idu ka uspehu sporo i neupadljivo i čeka ih uspeh tek u drugoj polovini života. Imaju veliku sposobnost organizacije, ali bi trebalo da se angažuju u okvirima znaka, jer će svako odstupanje Saturn sankcionisati. Kod ovih ljudi je duplo naglašena pravda i moralnost. Saturn inače donosi probleme kroz brak, partner koji ga neko vreme opterećuje i iscrpljuje.
SATURN U ŠKORPIONU – kontrola snažnih strasti, poštovanje drugih
Ovo uopšte nije lagan položaj jer daje dosta izazova i problema. OVDE ČOVEK MORA DA NAUČI DA POŠTUJE ONO ŠTO NIJE NJEGOVO
SATURN U STRELCU – restriktivan pogled na svet, mudrost kroz iskustvo
Zbog vaspitanja, ovim ljudima su u prvi mah odbojni mistika, religija i duhovnost. I pored toga u njima postoji potreba za ispravnim načinom života. Duh im je razvijen i stabilan, ali su prilično skeptični. Oni vrednuju znanje i obrazovanje i obično uspeju u životu da dođu do diploma i titula.
SATURN U JARCU – dobar planer i strateg
Saturn je u sedištu i vrlo je istaknut i morate da ga opišete kroz karakter (kada čoveka opisuješ kroz Sunce). Jako je ambiciozan i ima potrebuda dokazuje svoju moć, vrlo su borben, uporan, dostojanstven, ozbiljan, strpljiv, ali deluje povučeno i arogantno. Vrlo je pošten i istrajan.
SATURN U VODOLIJI – most između generacija
Saturn je ovde dobar jer je ovo drugi znak kojim vlada. Ovde se iskazuje prvenstveno u povećanju kapaciteta za velike mentalne napore. To je naučni um, ozbiljni radovi i istrajnost na poljima Vodolije: nauka, elektronika, sociologija, astrologija, tj daje društveno angažovanje po pitanjima i rešavanja socijalnih problema. Humanista je i pristupa ekološkim pokretima. Momenat socijalne pravde je jako naglašen.
SATURN U RIBAMA Prekoračiti-prevazićience of ambition
U vreme vašeg rođenja bio je naglašen duh brižnosti prema društvenim teskoćama na globalnom planu. Bila je to pomalo nesrećna atmosfera, osećaji dubokih nemira vezanih za okruženje. Oprezniji ste od većine ljudi; manje ambiciozniji i egocentričniji. Rana razočarenja u životu su doprinela da su vaše misli uperene da životu date neki smisao. Da ako i treba promenite nešto kod sebe. Na tom putu vi nećete biti sretni ukoliko i drugi to nisu oko vas. Pomoćićete svakom kome je potrebna ta pomoć. Vaš najveći izazov je nadvladati lične negativne stavove o nemogućnosti da pomognete drugima – želji da celom svetu bude lepo – da svaki čovek oseti značenje egzistencije.
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  joki22 Čet Avg 27, 2009 1:04 am

Meni je Saturn u natalu u Raku i doneo mi je dosta kocnica.

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  afrodita Čet Avg 27, 2009 1:23 am

Pretpostavljam. Moj decko ima Saturn u Raku, '74 je godiste, i njemu je u sestoj kuci. Problem je posao. Kocnice poticu iz porodice. kako rece duh kompleksi..Porodica je glavna prepreka, kocnica. Jedan roditelj koji je , da ne kazem tiranin, dosta strog...Problem oko imovine?
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  afrodita Čet Avg 27, 2009 1:28 am

joki22 ::Meni je Saturn u natalu u Raku i doneo mi je dosta kocnica.
SATURN U RAKU:
Iz detinjstva nosite uticaje koji su doprineli da se ne osećate sigurno i nemogućnost da iskažete svoje emocije. Puno borbi u životu i nemogućnost da se iskažete spontano. Previše kontrolišete emocije a to je vezano za vaše vaspitanje ili je odraz nekih trendova u društvu kada ste bili mladi. A moguće je da ste u mladosti bili opterećeni velikom odgovornošću, pa se tražilo da prebrzo odrastete i sazrete, i otuda emotivna blokiranost. I tokom života biće sličnih situacija: suočavaćete se sa vrstom represije i blokadom emocija. Izazov će vam biti da prikažete šta stvarno osećate – ne plašite se kakav ćete utisak time ostaviti – ne plašite se da ćete time biti odbačeni – emocije morate na takav način odblokirati. A to vam je i jedini način da steknete samopouzdanje. “Sipanje soli” na ranu, upravo govori o ranjivost, a ona se mora prevladati, dosta često u životu, upravo na takav način – suočavanjem. A kada drugi ljudi vide da ste pobedili tu vašu slabost ili da ste neranjivi – obraćaće vam se upravo zbog rešenja (takvih) njihovih problema.
Rodili ste se u vremenu kada je u svetu bilo naglašeno pitanje teškoća izgradnje porodice i nacionalnih national vrednosti. Pomalo mračno vreme za takve težnje, za obezbeđenje i sigurnost takvih stremljenja. Vreme kada su ljudi tražili oslonac. Takvi uticaji će se odraziti i na vašu karijeru, pa ćete stremiti konvencionalnim i proverenim vrednostima koja ulivaju sigurnost. Rešenja koja će vas učvrstiti u izboru posla koje će doneti sigurnost vašoj porodici. Ponajpre, to se odnosi da se opredelite za velike korporacije.
Saturn u Raku upravo ukazuje na TEŠKOĆE I OGRNIČENJA vezana za dom, kuću i domovinu. Treba što dalje da odete od kuće i mesta rodjenja pa čak i treba da se odvojite od domovine i da odete u inostranstvo. Takodje su prisutni problemi sa kućom ili stanom bar u prvom delu života.
TREBA DA OSVESTI: i da savlada emotivne i mizantropske sklonosti i ozbiljno pridje svojoj porodici i rešavanju profesionalnog statusa.
PREPREKE: su kroz porodicu i posao u mestu rođenja. Opasnost od vode.
LOŠE ZDRAVLJE: deformacije lica, hrapava koža.
LOŠA KARMA: teška karma kroz porodicu i govori da je on kao dete bilo siromašno ili puno bolesti u kući, da je rano napustilo porodicu. Nešto nije bilo u redu u njegovoj porodici kako treba. To je sve razlog što se dete zatvori, prosto, skameni i da kasnije u životu vrlo teško daje i prima emocije, au težim slučajevima psihosomatski oboli.
LOŠI ASPEKTI: pokazatelj bolesti ženskog člana porodice, dok u ženskom horoskopu daje neplodnost, bolesti stomaka, dojki, probleme sa trudnoćom. Muškima daje bezvoljnost, neinteligenciju, čovek mizantrop, beskrupulozan, neobziran, previše štedljiv, "tezak
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  joki22 Čet Avg 27, 2009 9:23 am

Afrodita,
Otac mi je bio jako strog. Morala sam ranije da se suocim sa nekim obavezama, jer su moji u kuci imali zdravstvenih problema. Sad me deca vezuju za kucu. Posto sam borbena osoba mislim da cu ostvariti svoje ciljeve.

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  Jane Čet Avg 27, 2009 12:22 pm

DUH ::Položaj Saturna u polju nam obično pokaže gde je osnovni problem ili kompleks a znak u kome se nalazi kroz šta ili gde se manifestuje kompleks ili problem i to važi bez obzira na aspekte, bili oni dobri ili loši.
Naravno, kako za poćetak je bolje da taj SA ima dobre aspekte kao i njegov dispozitor jer tada imamo mogućnost da prevazidjemo kompleks.....
Medjutim postoje razne varijante, recimo imamo SA sa lošim aspektima ali je dispozitor SA sa dobrim aspektima, što znači da uz muku i trud na kraju rešavamo kompleks
Ili varijanta sa dobrim aspektima SA ali sa lošim dispozitorom, što bi značilo da kompleks ostaje ali ga vešto krijemo...
I naravno najgora varijanta kada SA ima loše aspekte i i dispozitor takodje, tada imamo kompleks koji vlasnika kroz ceo život koči i zavisno od vrste može da koči osobu u mnogim segmentima života ali na sreću uvek postoji bar jedan dobar aspekt SA ili dispozitora, ili bar dobar položaj dispozitora pa kroz te mogućnosti osoba traži izlaz....
Nema čoveka bez kompleksa jer svi imamo SA samo je pitanje kako izlazimo na kraj sa tim , što će pokazati gore navedeno

Super tekst ali recimo jedan primjer (ovo je čisto početničko viđenje):

Imam Sa u Strijelcu, što je dobro, radi mi trigon sa So i Me ali i kvadrat na Ve u 1., Asc i opoziciju na Mc. Dispozitor Sa je Ma koji sa tom Ve radi trigon i to mu je jedini apsket u karti. Sve u svemu nije loše postavljen ali najviše me koči neovisno o tim aspektima i znaku u 4. kući što onda utječe na 9. kuću koja je prirodna za znak Strijelca. Jesam dobro shvatila? Ali ono što mi nije najjasnije kako riješiti taj kako ga zoveš kompleks? Kako shvatiti koji je "pravi" izlaz?
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  afrodita Čet Avg 27, 2009 5:39 pm

joki22 ::Afrodita,
Otac mi je bio jako strog. Morala sam ranije da se suocim sa nekim obavezama, jer su moji u kuci imali zdravstvenih problema. Sad me deca vezuju za kucu. Posto sam borbena osoba mislim da cu ostvariti svoje ciljeve.

Hoces, a pri tom imas Jupitera u 12 kuci, kazu to je kao da imas andjela cuvara na ledjima...samo hrabro, punim plucima... Wink Wink
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Saturna Empty Re: Aspekti Saturna

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu