Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neptun u Vodoliji, Uran u Ribama

2 posters

Ići dole

Neptun u Vodoliji, Uran u Ribama Empty Neptun u Vodoliji, Uran u Ribama

Počalji  Tajna Pet Sep 25, 2009 9:31 am

Nekada, za nas samo tradiciom predstavljena astrologija imala je za cilj davanje odgovora – konkretnog odgovora na konkretno pitanje. Moja zainteresovanost za astrologiju krenula je odatle, od pitanja vezanog za sudbinu, za nepromenljivo, za univerzum, za visu inteligenciju!

Sa ulaskom Neptuna u Vodoliju, astrologija postaje nesto vise ili pak manje?! Svi mi sledbenici astrologije razumeno da je sustina Neptuna bozanska, uzvisena i sveprozimajuca, ali astrologija zarad svog cilja – cilja koji je mene motivisao, to ne moze i ne sme biti. Neptun jeste egzaltiran u Vodoliji i sada vise nego ikada ranije mozemo osetiti Boga na delu u realnosti, u covekovom – Uranovom poimanju, ali ne u astrologiji, ne zbog netacnosti ili opsteprihvacenom dozivljaju Neptuna kao lazi, naprotiv zbog sveprozimajuce i sveobuhvatne Neptunove istine, mi je na individualnom, a samim tim i astroloskom nivou ne mozemo osetiti kao pravu, kao delujucu.
Covek je subjektivno bice i kao subjektivno egzistira sa nadom ili zeljom da se sjedini i razgranici, ali dokle nam je Saturna, kicme, ogranicenja… mi ostajemo robovi subjektivnosti. Sa potrebom za sjedinjenjem i nemogucnosu razgranicenja covek se bori vec vekovima. Nismo mnogo uznapredovali samo su se apetiti povecali!

Koliko god Neptun i svevisnja istina bili egzaltirani i uzviseni u Vodoliji, za samu Vodoliju, kao coveka to je beznadje, sve realno postaje nerealno, sve opipljuce postaje promenljivo, tako i astrologija otkricem mnostva novih asteroida, preispitivanjem ustaljenog planetarnog sistema zapada u krizu ustaljenih i do tada usvojenih principa. Sve to moze doneti boljetak i samo preispitivanje proslosi i ucenje na prethodnim iskustvima moze doneti napredak ali sa ljudskog nivoa bozansko ce zauvek ostati neotkriveno i nedokucivo i samim tim sa ljudskog i astroloskog nivoa Neptun je samo zabuna i rasplinjavanje…

Paralelno Neprunovoj egzaltaciji u Vodoliji, Uran nije egzaltiran u Ribama, naprotiv, on tako polozen samo pojacava ljudsku veru u nedokucivo i nepoznato u bozansko u osecajno i nedodirljivo, ali nam ni malo ne priblizava astrologiju kao nauku, naprotiv, udaljava je. Da bi ovo bilo jasnije astrologiju moram svrstati u opipljivu, ostvarajucu, predidljivu umetnost ili nauku. Sve sto Neptun jeste ma koliko istinit i sveobuhvatan bio, zbog nase percepcije ostaje nedokuciv. Vodolija je izmedju Jarca kao surove realnosti i Riba kao uzbisenosti i Boga, Vodolija je upravo ta spona i prikaz zivota izmedju opipljivog i neopipljivog, zbog toga i jeste prozor u sutra – ljudski pogled na sudbinu i Boga.

Boga na zalost, kao ni san ne mozemo spustiti na fizicki nivo, jer uvek ostaje deo koji nije ostvaren koji je iluzoran, koji je u masti. Isus kao i svi drugi proroci stradaju u realnosti, bas zbog toga sto im tu nije mesto. Mi nismo satkani tako da mozemo jasno videti zivot posle ovog, sto Bog zapravo jeste. Mozemo to gledati kao kaznu ili kao olaksanje ali to je nasa neminovnost jer Neptun – Bog bi prestao to biti i pao bi sa prestola ukoliko bi mu oreol ili maglovitost bila uklonjena.

Zato, sa astoloskog pogleda na stvari ovo je period trazenja i bezumlja. Iz religiskog ugla nastupio je period uspona i vladavine, jer sa Neptunom u Vodoliji izumro je onaj radikalni vid izvitoperenog i iskrivljenog komunizma koji je oponirao veri, Bogu i nadrealnom, znaci dosli smo u period Neptuna, vracanja podsvesti, percepciji, intuiciji…

Astrologija pak trpi, mnogo i jako u nemogucnosti racionalizovanja ma kog principa, jer kako jedan princip uspemo prizemljiti i materijalizovati, pojavi se novi, tajnovitiji i nedokuciviji. Astrologija pati i tek ce Uranov prelazak u Ovna doneti otkrice i objasnjenje Neptunove lekcije u Vodoliji. Bice to tesko i naglo shvatanje, sa velikim zrtvama. Ostaje nada da ce naredne generacije napraviti rezime naseg trenutnog astroloskog beznadja.

Licno sam zasicena prinova i opsirnosti koju je Neptun u Vodoliji uneo u astrologiju, osecam kao da je tepih izmakao pod nogama, a vidim da i drugi lutaju, pa vise ne mozemo da utvrdimo sta je san ili psiha a sta realnost. Znamo svi da je isto na kraju, ono sto se usvoji kao lekcija na karakternom nivou postaje sudbina na fizickom, ali je trenutno tesko napraviti razliku. Da li cemo gledati fortunu kao arapsku tacku ili kao nedavno otkriven asteroid? Koju poziciju trebamo konsultovati i za sta? Previse je informacija i pojmova za obicnu ljudsku apsorbciju. Posoji nekoliko nacina izracunavanja lilit, da li postoji nocna i dnevna fortuna, da li je Pluton planeta, odjev=dnom toliko pitanja i nemogucnosti da se sa sigurnoscu da odgovor. To mnosto opisuje Neptun u Vodoliji, on uziva u nagomilavanju i kao sto Bog moze voleti i pratiti sve ljude istovremeno Neptun u Vodoliji moze pratiti toliko ideja i otkrica istovremeno, ali Uran trpi on ne ume dalje, on je jedna ideja, jedan covek, jedna misao razradjena do tancina, do iznemoglosti, pa i same smtri… On je izgubljen i sam u mnostu Riba, trenutno priteran u cose i aspektom Saturna koji trazi rezultat i resenje, trazi opis sudbine naroda ili pojedinca a Uran tone i gubi se i sve je manji zbog pomoci i umnozavanja koje trenutno Jupiter daruje Neptunu. Samim tim svetska astologija postaje sve vise psiholoska, razudjena, nekonkretna a covek sve vise prepusten bozanskoj sudbini, ali ovog puta bez pomoci astrologije, jer njeni principi i nacela su zamazani i zaslepljeni novim otkricima i novim istinama jos uvek nepojmljivim obicnom coveku.

Uran u Ovnu ce biti probudjenje sigurno, istina i Bog ce doci na svoje ulazkom Neptuna u Ribe, samo se pitam sta Pluton u Jarcu nagovestava coveku i njegovoj postojecoj egzistenciji, i koliko ce zrtvi odneti u saradnji sa Uranom na pragu nove svetske istine i zivotnog poretka?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neptun u Vodoliji, Uran u Ribama Empty Re: Neptun u Vodoliji, Uran u Ribama

Počalji  Astrotanja Pet Sep 25, 2009 10:32 am

Moderna astrologija, daje sve veci ynacaj astreodima i to posebno u periodu dok je tranxitni Uran bio prisutan u vodoliji, kao i Neptun. StoUran u vodoliji je pogtovalo uvodenjem novina u astrologiji i prridavanju njenog znacaja, kao i prihvataanju novina.

Bila je povoljna klima za tako nesto. Prolaskom Urana kroy Ribe ,u pravu si Tajna, zaista se menjalo i postalo nejasno, prikriveno ono sto je nekad iygledalo jasno, upravo izvodenjem necega sto je bilo marginalno u astrologiji u prvi plan. Kako Uran menja znak sigurno da ce ulaskom u Ovna opet doci do nekih promena, ali po meni i do novina, jer je poynato da Ovan dnosi nesto novo, a priroda Uran i jesu novine. Kvadrta Urana i Plutona i opozicija sa Saturnom deluje mi kao period koji ce doneti neke promene, koje meni izgledaju kao zavrseta, raskid , kraj necega i pocetak neceg novog, a to donosi uvek krizu, pa ce to u nekom obliku i doneti.Pretpostavljam da ce se promeniti nesto u raaspodelu mocui i uticaja u svetu, sto ce izazvati izvesno jace trenje, konflikte.
Da uticemo necemo moci, ali ono sto bi smo mogli je da cuvamo vise ovu nasu planetu i da budemo manje sebicni, da nam se to ne bi lose vratilo.







sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu