Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jupiter i uran

+2
IVA
hajkula
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Jupiter i uran Empty Jupiter i uran

Počalji  hajkula Ned Nov 21, 2010 8:27 pm


Za pocetak, o opoziciji i na mom primeru, nesto zapocela Mila pa ako je ne mrzi da nastavi

Mila2710
... pomiriti suprotnosti i to Urana(slobodu) sa Jupiterom(presiroko da pricamo)







hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  Gost Ned Nov 21, 2010 8:29 pm

Ne, ne mrzi me nista. Jedna ne-mrzovoljna Skorpija Very Happy..bila sam da prosetam, ali sad gosti. Pisem malo kasnije.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  hajkula Ned Nov 21, 2010 8:39 pm

Primer za manifestaciju je, da sam mnooogo horoskopa uradila pro bono, dobrovoljno, besplatno i na svoju inicijativu (cak sam i nametala tumacenje, dosadjivala, ubedjivala, sacekivala povoljan trenutak da nesto udenem u uvo,...). Cesto bez povratnog odgovora, sto je Dc u jarcu, cuti, saturn, stena. Ali vremenom, sticem poverenje (sunce, mesec u jarcu, vreme, iz iskustva, provereno...).

Uran u opoziciji sa jupiterom, to su dugacki i produzni kablovi, mnostvo, razvuceno po kuci pre svega za kompjuter, telefon.
Uran je u devici, pa tako i na poslu.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  hajkula Ned Nov 21, 2010 8:40 pm

Kad pre se javi? Vazi.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  Gost Ned Nov 21, 2010 11:30 pm

A tako su se lepo smestile, jedna u visoko obrazovanje(duga putovanja), druga u nize obrazovanje(kratki putevi, ...).
Da li se ostvaruju ova putovanja i zelje, rekla bih da ako se odnosi na filozofska i religijska ubedjenja da se definitivno ostvaruju.
Pomirenje suprotnosti? Ne znam odakle da pocnem..pomozite!!!! bounce

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  IVA Ned Nov 21, 2010 11:58 pm

mila2710 ::A tako su se lepo smestile, jedna u visoko obrazovanje(duga putovanja), druga u nize obrazovanje(kratki putevi, ...).
Da li se ostvaruju ova putovanja i zelje, rekla bih da ako se odnosi na filozofska i religijska ubedjenja da se definitivno ostvaruju.
Pomirenje suprotnosti? Ne znam odakle da pocnem..pomozite!!!! bounce

evo ja imam konj.. urana i jupitera u vagi 7. kuca:) na samom pocetku 0 -1 stepen
da vas cujem! geek
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  hajkula Pon Nov 22, 2010 12:08 am

mila2710 ::jedna u visoko obrazovanje(duga putovanja), druga u nize obrazovanje(kratki putevi, ...).

Vidis, zbog tog urana u 3, misle da sam menjala osnovne skole, i td. Nisam. Odlikas. Radoznalost u smislu novih znanja, informacija. Nemam pojma o tracevima u komsiluku, niti na poslu, cak i kada mi povere, ja to zaboravim. Umem nesvesno da otkrijem, kazem glasno a da ne znam da je to necija tajna.
Najbrze sam citala, jedno vreme mastala da cu biti spiker i imala podrsku od uciteljice. Kad sam malo porasla, shvatila sam da zelim da cujem sva moguca misljenja, i da javnosti kazem istinu, tacnu informaciju ne da prenosim tudje lazi.
Govorila sam o mnogim dogadjaima dosta unapred, po cenu da me ismeju, kritikuju, kazne. Prvi petao zavrsi u loncu Laughing .

Jupiter u 9? Nisam zavrsila fakultet. Morala sam da se zaposlim, osamostalim. Mnoge stvari sam naucila i ucim kroz rad. Samouki astrolog mada sam mnogo toga naucila, dopunila, korigovala od kolega. Samouka i sto se kompjutera tice. U firmi dugo, vise godina vazila za najbolju sto se tice komjutera. A i danas nisam za bacanje, mada su stigle mladje generacije, za neke programe, a druge, nove programe lako skapiram.
Obozavam da putujem. Neplanirano. Onako, ide mi se - i krenem. To je nekih 20-tak godina bilo tesko moguce, sto zbog dece, sto zbog viza pa i zbog para.
Visak sujete - da ja jurim sve moguce papire, dokazujem nekome nesto, cekam u redu satima ispred neke ambasade... Kao i sto sada imam otpor da satima cekam za novi pasos. A moracu, istice mi i licna karta.
Mrzim kada se ovde u Srbiji na poslovnim sastancima prica engleski, ovo je Srbija, pa neka nadju prevodioca i sa nama u nasoj firmi pricamo na jeziku drzave u kojoj smo. I to, nema veze je li partner Englez, Amer, Grk, Rus, obavezno engleski. BljaH. Hocu da se ovde kod nas prica srpski. I da se postuju nasi praznici. Ako vec postuju svoj Bozic pa ne rade, ne podnosim kada u nasoj drzavi, nasi izvodjaci moraju da rade na nas Bozic.
Zakon, pravila da vaze za sve, ni po babu ni po stricevima. To cas ovako, cas onako, protekcionaski, ulizicki, moze mi se - me bas iritira, smeta.
O imenima firmi, da ne pricam, ima primera smesnih, ruznih sve zajedno tuzno.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  hajkula Pon Nov 22, 2010 12:27 am

Vidis, zbog tog urana u 3, misle da sam menjala osnovne skole, i td. Nisam. Odlikas.

E, da. Osnovna skola bila eksperimentalna. Ucili po novom programu. Nismo imali bukvar nego neke slagalice. Ni citanku, nego listice. Bez kosih, pravih, odmah brojke i slova. Prva generacija sa rekreativnom nastavom, (plus zimski raspust 3 nedelje). Prva skola i prva generacija kojoj je ukinuta nastavna subota (imali smo neke radne, 1 mesecno, tipa, dodjes da skupljas papire po skolskom dvoristu, sredjivanje ucionice, ili posete muzejima, izletistima...) Naravno, nisam skupljala djubre po skolskom dvoristu, izvlacio me tata na moj zahtev. Ima ko je placen da to radi, nije bilo djubreta oko skole, samo se bez veze prljamo i izgubimo vreme. Cool

Nisam nosila uniformu, mada su nam sili `peko skole`. Skola imala svoje, ruzne banana - kaki zelenkaste boje. Mrzela sam uniformisanost, pionirsku maramu. Nisam imala svoju pionirsku maramu, a kao nezaobilazni ucesnik na priredbama sam pozajmljivala u zadnji cas. Nisam prisustvovala zakletvi - Danas kada postajem pionir, dajem rec da cu marljivo uciti i raditi, postovati roditelje i starije i biti veran i iskren drug. - To sam zapamtila i pridrzavala se i bez zaklinjanja. Onog dalje se ne secam. Niti pesmice da Tita volim vise od mame, bilo nesto na tu temu. Zato sam se naprasno razbolela (tata me provalio i podrzao Very Happy bez price, bez komentara, namignuo mi i razumeli smo se). To je prica urana u 3, individualac od malena. (Babi se ne bih izvukla - ponasaj se kako svi. Njen strah da ako strcim, necu lako kroz zivot. )
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  IVA Pon Nov 22, 2010 12:53 am

hajkula ::
Za pocetak, o opoziciji i na mom primeru, nesto zapocela Mila pa ako je ne mrzi da nastavi

Mila2710
... pomiriti suprotnosti i to Urana(slobodu) sa Jupiterom(presiroko da pricamo)

Ovaj aspekt ukazuje da osoba postuje neke zakone , obicaje. Uvek traga za istinom. Sklona kritikama i skeptik.
kako sa ovim naci ravnotežu, a da se ne ode u krajnost.
hajkula, mozda imas malo hrapav glas:)
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  hajkula Pon Nov 22, 2010 1:15 am

[quote="Emma"
hajkula, mozda imas malo hrapav glas:)[/quote]

Zanimljivo... Neujednaceno nekada sam glasna, nekada tiha. Preko telefona, kazu da je seksi (zbog konjunkcije sa plutonm) a snimljen, nekako mi drugacije zvuci, prosto sam se iznenadila kada sam prvi put cula.

Hrapav? Ne znam, nisu mi rekli. Primecujem da razvlacim kada pricam, ono, duzi samoglasnici. Intoniram, Umem nekada i brzo da pricam. Ne koristim postapalice, sem kad se zezam (ovaj, mislim hmmmmmmmmmm) i decu sam tako naucila. Desavalo se da procitam sastav iz glave i da me ne provali ni uciteljica ni kasnije nastavnica. Cool
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  IVA Pon Nov 22, 2010 1:20 am

Hajkula ,
kazu za ovaj askpet da ti uvek radi mozak, uvek nesto mislis, padaju ti na pamet svakojake misli, mozda cak i jaka intuicija, padne ti na pamet nesto a da ne znas odakle ti....
da li ti se dogadja nesto iznenada....neki kurslus, il neka pozitivna promena na bolje...? geek
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  hajkula Pon Nov 22, 2010 1:40 am

Emma ::
Ovaj aspekt ukazuje da osoba postuje neke zakone , obicaje. Uvek traga za istinom. Sklona kritikama i skeptik.
kako sa ovim naci ravnotežu, a da se ne ode u krajnost.

Pravila, prava i obaveze za sve i za zajednicu i za pojedinca, jer je za mene zajednica skup pojedinaca a ne neka kompaktna masa.
Jezim se od mase, u noj ima destruktivnog, otrovnog, laznog, histerije, ludila, stetnog. Samo kao mnostvo okupljenih pojedinaca oko istog cilja. Recimo, na protestima ili u nekoj akciji.
(Kolektivno pamcenje - Nemanjici jeli zlatnim kasikama. A seljaci, obicni ljudi, kako je bilo njima?)
Istina, ma kako bolela je korisna, laz je stetna.
Sklona kritikama i samokritikama.
S godinama, naucila sam da precutim. Nisu svi skloni da razumeju, spoznaju ili se suoce sa istinom. A znali su i da zloupotrebe.
Volim da sagledam sa svih strana. volim da cujem drugacije, novo.
Suprotstavljam svoje misljenje ne da bih ga nametnula, nego da cujem novo. Cesto zajedno donesemo ispravan zakljucak, sasvim drugaciji od pocetnog stava.
Umem da se rasplinem sa pricom. Da skacem s teme na temu. Da se bas raspricam. Embarassed
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  hajkula Pon Nov 22, 2010 1:41 am

Emma ::Hajkula ,
kazu za ovaj askpet da ti uvek radi mozak, uvek nesto mislis, padaju ti na pamet svakojake misli, mozda cak i jaka intuicija, padne ti na pamet nesto a da ne znas odakle ti....
da li ti se dogadja nesto iznenada....neki kurslus, il neka pozitivna promena na bolje...? geek

Da, da, da, daaaaaa.

hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty re

Počalji  IVA Pon Nov 22, 2010 2:12 am

hajkula ::
Emma ::Hajkula ,
kazu za ovaj askpet da ti uvek radi mozak, uvek nesto mislis, padaju ti na pamet svakojake misli, mozda cak i jaka intuicija, padne ti na pamet nesto a da ne znas odakle ti....
da li ti se dogadja nesto iznenada....neki kurslus, il neka pozitivna promena na bolje...? geek

Da, da, da, daaaaaa.


ma da, ovaj aspekt kaze da je osoba individualac, koji je humanista, voli da cuje svakojake stavove i misljenja, uvazava svakog, i uvek spreman da nesto novo nauci, al ne voli da mu se naredjuje! izrazeno je pitanje slobode:)
ja imam konj. urana i jupitera , kazu da moze da pogodi sustinu. geek
stavljam geek jer li lici na ovaj aspekt geek
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  Gost Pon Nov 22, 2010 2:36 am

Opet sam odsutna sa casa, ali sta cu. Nadoknadjujem ono sto mi nisu dali da strcim! Samo da kazem: blago tati a blago i detetu. sunny (dobro je sto su te Jupiterske bolesti bile samo u korist samorazvoja Smile )..malo je reci odusevljena sam, zato cu da kazem: Nisam ocekivala da ni u jednom momentu necu biti razocarana. Eto desilo se. sunny

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  hajkula Pon Nov 22, 2010 2:40 am

Pogadjas sustinu jer ti je merkur u sekstilu sa uranom.


geek - plezi se, zeza se, poigrava, to je detinjast gest, zezalica, (mada zavisi kako kome stoji i od konteksta)
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  hajkula Pon Nov 22, 2010 6:06 am

mila2710 ::blago tati a blago i detetu. sunny

Puno slobode u najranijem detinjstvu. Kako se blizi pubertet, pocinju suocavanje sa ogranicenjima, zabranama.

Nisam zivela sa ocem (sa njegovom majkom) mada sam ga vidjala gotovo svakodnevno (sem kada je na nekom malo duzem putu, u nekom malo daljem mestu) negde oko puberteta, malo redje, takav mu i posao bio u to vreme.

Komplikovan je nas odnos.
Ja podizem cvrst zid, evo kada i zasto.
Njegova druga zena me je pitala sta cu da upisem, (tada je opredeljivanje bilo u 3 godini srednje, usmereno obrazovanje a ne posle osnovne), ja kazem, videcu nesto odakle imam prohodnost na medicinski fakultet, ali necu medicinsku skolu.
Ona mi onda rece - Sta ti mislis? Dokle otac da te skoluje? Mislis da si jedina? Da ima samo tebe? On ima jos dvoje dece. Da te 100 godina izdrzava?
On je tada cutao.
Neko je dosao, baba se suzdrzala.
Digla je frku prvom prilikom. Mada je njen stav bio, da nesto sto pre zavrsim, zaposlim se, udam. Sto pre da stanem na noge. Jer nemam nikog. Da ona moze na miru da umre.
Roditelji mi jesu nedostajali na neki nacin ali da se nisu razveli, bila bih cesce nesrecna. Bilo bi mnogo sukoba a moguce i da bih dobijala batine. Ja bih ipak bezala kod babe. Svakako bih rano otisla od kuce. Recimo, prihvatila ponudu da igram za Buducnost iz Titograda. Ovako, niti sam imala potrebu da bezim od kuce, niti sam mogla da ostavim baku samu. Bila zadovoljna nekom svojom slobodom, samostalnocsu i mastala o savrsenoj porodici u kojoj vlada razumevanje, tolerancija...


hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  Gost Pon Nov 22, 2010 5:09 pm

Dakle "ovo" pomirenje suprotnosti ili sam pocetak, dosao je isforsirano? U 16-17 god. (sadasnjost&buducnost, zelje&ogranicenja..)

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  Milica Pon Nov 22, 2010 5:45 pm

Ja sam odrasla uz tatka koji ima JU90UR (Jupiter u 1., Uran u 4.).

Kad pročitam šta piše Hajkula, masu sličnosti pronalazim.
Buntovnik s razlogom.
Na nepravdu reaguje kao oparen (ali na svaku počinjenu nepravdu).
Ne prihvata nebulozna pravila, odmah traži izmene, glasno ih kritikuje.
Otvoren i snažne volje.
Nezavistan.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  hajkula Pon Nov 22, 2010 8:44 pm

mila2710 ::Dakle "ovo" pomirenje suprotnosti ili sam pocetak, dosao je isforsirano? U 16-17 god. (sadasnjost&buducnost, zelje&ogranicenja..)

U stvari, te suprotnosti u tim godinama dolaze do izrazaja, tada su se javile znacajnije krize.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  Astrotanja Uto Nov 23, 2010 4:16 pm

Meni se najviše dopada uticaj trigona Jupitera i Urana. Moj suprug ima ovaj aspekt, pa sam mogla lično da se uverim kako onpratila on deluje u natalu, kao i kako deluju kada se ove dve planete nađu prilikom tranzita u nekom aspektu.

U njegovom natalu mu je orbis -1 stepen, Jupiter je u 9. u Strelcu, a Uran je u 6. u Lavu. Jupiter u 9. je duhovni Jupiter koji mu je doneo proučavanje viših znanja i duhovni razvitak.. Ovo je jak Jupiter željan znanja, širenja, optimistički, dalekovidi, kojem je religija, filozofija, mitologija ono što on proučava.Bliska mu je i astrologija.

Dugih putovanja je bilo i ona su bila obojena duhovnim saznanjima i susretima sa ljudima koji su u simbolici Jupitera, duhovne, uzvišene, prosevećene.

On nije bio drušvnono aktivan, nije ni u jednoj stranci, ali su njegovi pogledi na neka društvena događanja, proročki bili, uvek je video daleko , ono ispred šta će se dogoditi i u tome je bio savršeno u pravu.

Izvesna samosvojnost u razmišljnjima, pogledima je prisutna, jer ovaj aspek kao da ne trpi ograničenja, u opoziciji ima otpora, bunta više, a u trigonu to je nešto što što je drugačije izraženo, više kao poriv ka novim idejima,ili individualnom mišljenju, koji izlaze iz granica utvrđenog, kroz slobodarski duh.


Tranziti ove dve planete doneli su mu uvek iznenadne , neočekivane poslovne prilike. Doneo me je i opremu za posao, savremenu tehniku iz inostranstva, kao i da neki dobici potiču su dolazili preko ljudi koji žive i rade u inostranstvu.
sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  Gost Uto Nov 23, 2010 4:42 pm

I moja mama ima Jupiter u Ribama 120`Uran u Raku. Na pragu sam(mislim pratim)..sto se tice poslovnihi i iznenadnih prilika tacno ispada kao bas onda kada je najpotrebnije sreca se osmehne. To su razume se sporit tranziti, pa period pre nego sto su aktivirane ove planete, stvarno jako teski za nju. Onda bljesak srece, pa opet tezak...kada se tranziti koji pokrenu odmaknu. Vreme rodjenja nije precizno izmedju 17h i 18h. Malo me buni njena lavovska kosa, a ten joj je krajnje izrazeno taman, sto vezujem za Devicu, pa me najvise interesuje ova relacija planeta koje joj po svemu sudeci padaju u 7(Jupiter kao i meni) i 12(Uran).

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  hajkula Sre Nov 24, 2010 12:30 am

Posto imam jupiter u ribama u opoziciji sa uranom
i jupiter 60 sa suncem i mesecom
i uran sa suncem i mesecom u trigonu

jos je jupiter u trigonu sa neptunom

meni je tesko da na svom primeru razlucim - kada je dobar preokret, srecan preokret - zbog cega, iz kog aspekta

hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  Astrotanja Sre Nov 24, 2010 12:43 am

Ukoliko je Ascednt u Lavu, osoba više dolazi do izražaja svojim izgledm, ponašanjem, jer ima isticanja, bilo po držanju, koje je dostojanstveno, ponosno, ili po izgledu. Osobe koje imaju Asc u Lavu imaju jači gornji deo deo tela, a u spoljašnjem izrazu više otorenosti, topline, srdačnosti. Naravno sve zavisi gde je Sunce i koje su planete u prvoj kući i koje prave aspekt sa Asc.

Često sam se uverila da osobe sa Uranom u 12. umeju da uđu u "paranoju" odnosno, da pogube konce, da sami sebi budu najveći neprijatelji, da ih takav nemir može obuzeti i da im treba vremena da iz tog stanja izađu.Njoj ako je u trigonu sa Jupiterom to ipak može biti lakše da iznese i uz neki iznendani sretan obr. Ovaj aspekt ne deluje često, alideluje onda kada je baš potreban i ume da potpuno izmeni postojaće uslove, da unese veće srećne promene, obrt,a u vatrenima više kroz aktivnost. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  lijana Ned Mar 06, 2011 1:01 am

i ja imam trigon jupitera i urana.kazu aspekt iznenadne srece i srecnih obrta u zivotu Very Happy
ali ne znam na sta bi mogao da se odnosi taj preokret.preokret u mom nacinu razmisljanja ,pogledu na zivot ,sto ce mi pomoci u daljem zivotu ili nesto drugo?i jupiter je ukljesten u 8.kuci,pa ne znam koliko mu to umanjuje jacinu?
da li postoje neki vremenski parametri kada bi moglo do toga doci? study

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter i uran Empty Re: Jupiter i uran

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu