Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merkur u 12.

+8
Katarinaki
DUH
Snezana
Izida
malasaurana
Lima
beskrajnost
Astrotanja
12 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Merkur u 12. Empty Merkur u 12.

Počalji  Astrotanja Pon Nov 17, 2008 9:26 am

Merkur u 12. kući je Merkur koji radi u pozadini. Sklon je tajnama, odnsono ima svoje i susreće se sa tajnama često drugih. Sklon je analiziranju problema drugih ljudi, ali opšte analiziranju, šta će analizirati zavisno kojom kućom vlada. Obraćaju pažnju na detalje.Često svoje mišljenja čuva od drugih. Osobe sa Merkurom u 12. još kao deca počinju da pišu svoj dnevnik. Nedostaje im samopverenosti, pa je potrebno da rade na njoj. Isto tako ne retko su njihova razmišljanja pod uticajem osećanja. Kako će se ispoljiti, da li će se vremenom više otvoriti zavisi i od položaja njihovog signifikatora. ukoliko je njegov signifikator Venere i to u 10. i to u dobrom apektu u sektilu, sigurno je da će ono što je tajno da ispolje javno, u ovom slučaju moglo bi biti i kroz umetnost.
U suštini sa Merkurom u 12. osoba ima teškoće u izražavanju, kao dete može i u govoru, pa mogu biti skloni i da mucaju, ali to prevaziđu. Merkur u dvanestoj donosi i nemir i može da utiče i na spavanje, nekada upravo u snu ovim ljudi dolaze do nekih svojih otkrća, nekih dobrih ideja i sl.
Zaticala sam ga i u horoskopu političara, članova nekih tajnih organizacija, alii kod ljudi koji se bave tajnama i problemima drugih ljudi. imaju ga i neki umetnici, recimo Agata Kristi u 12. u Vagi, zatim Ernest Hemigvej.


Poslednji izmenio Astrotanja dana Uto Nov 25, 2008 6:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  beskrajnost Sub Nov 22, 2008 10:42 pm

Nisam ljubitelj merkura u 12 kuci, sto ne znaci da osoba ne prica, al puno krije pa mene to zivcira.
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 40
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Lima Uto Nov 25, 2008 6:17 pm

koliko znam ako merkur u 12. ne krije uvijek je iskren i voli sami da rijesavaju confused

ako je neptun onda rkije svoje tajne jer je neptun tajnovit,laz,itd...
Lima
Lima

Broj poruka : 39
Godina : 44
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  beskrajnost Uto Nov 25, 2008 6:35 pm

Lima ::koliko znam ako merkur u 12. ne krije uvijek je iskren i voli sami da rijesavaju confused

ako je neptun onda rkije svoje tajne jer je neptun tajnovit,laz,itd...
Ne bas ipak zaboravljas 12 kuca pripada ribama ciji vladar je bas neptun. Tako recimo svaka druga planeta bas to radi krije, namjerno il ne namjerno.
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 40
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Lima Uto Nov 25, 2008 7:02 pm

beskrajnost ::
Ne bas ipak zaboravljas 12 kuca pripada ribama ciji vladar je bas neptun. Tako recimo svaka druga planeta bas to radi krije, namjerno il ne namjerno.[/quote]

scratch al moguce je i ono sto si pisala da osoba ne prica puno inace moj bivsi ima me u ribama i sunce u vodoliji al je vladar uran....al on me nikad nije krio tajne uvijek je bio iskren prema meni...koliko ja znam zato me nije jasno sad kako bas me u 12.kucu da krije svoje tajne confused il se treba i gledat koji aspekte pravi
Lima
Lima

Broj poruka : 39
Godina : 44
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Astrotanja Uto Nov 25, 2008 8:16 pm

Nije svaka osoba koja ima Merkur u 12. neiskrena, ona može ponekad imarti neko znanje, ili neke informacije koje drugima nisu dostupne, ili razmišlja o nekim stvarima koje neće javno izneti. Često je stidljiva, nesigurna u sebe, posebno u periodu ranog detinjstva. Ume da se vraća i prošlost u mislima. Ona je ponekad veoma nezdovoljna, jer nije uspela sebe da izrazi na pravi način i može recimo biti u jednoj profesiji, a da joj je blisko nešto sasvim drugo.

To su često osobe koje vole da čitaju, uče nešto u samoći, ili samo razmišljaju o nečemu i bave se nečim daleko od očiju javnosti. Sve zavisi gde je signifikator i kakvi su aspekti tog Merkura.


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pet Dec 25, 2009 12:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  beskrajnost Uto Nov 25, 2008 8:55 pm

Ja imam saturn u 12, i ne lazem, al ima stvari koje necu reci recimo, osoba nije neiskrena ako ne govori. Samo kazem da merkur u 12 osobe kriju zbog nekog razloga, al kao sto je tanja rekla io aspektima vrijedi mnogo. To dal je tvoj momak krio ti nesto to vidis ti ne znas. Mozda se cini da je iskren, al mislim neke stvari ljudi vecinom ostave sa strane da nebi trenutnu osobu povrijedilo.
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 40
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Lima Sre Nov 26, 2008 1:36 am

beskrajnost ::JTo dal je tvoj momak krio ti nesto to vidis ti ne znas. Mozda se cini da je iskren, al mislim neke stvari ljudi vecinom ostave sa strane da nebi trenutnu osobu povrijedilo.

tu si u pravu primjetila sam ocigledno onda sam imala osjecaj kdo njega...da me jos nesto krije...al sam samo ono navela da mi je uvijek bio iskren i uvijek je bio direktan....
ma nije li cudo ni jedna osoba nece da prizna uvijek ce ostat tajnovit.....
Lima
Lima

Broj poruka : 39
Godina : 44
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  beskrajnost Sre Nov 26, 2008 3:50 am

Lima ::
beskrajnost ::JTo dal je tvoj momak krio ti nesto to vidis ti ne znas. Mozda se cini da je iskren, al mislim neke stvari ljudi vecinom ostave sa strane da nebi trenutnu osobu povrijedilo.

tu si u pravu primjetila sam ocigledno onda sam imala osjecaj kdo njega...da me jos nesto krije...al sam samo ono navela da mi je uvijek bio iskren i uvijek je bio direktan....
ma nije li cudo ni jedna osoba nece da prizna uvijek ce ostat tajnovit.....
Stim samo hocu reci da je velika razlika kad se merkur nalazi u 12 a kad se nalazi u sasvim drugoj kuci. Naravno 12 kuca s planeta i bez planeta uvijek posjeduje nesto nesvjesno, sto ne znaci da je zlo, al nekad nesto skriveno ne namjerno moze povrijedit, iako nemislimo tako.
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 40
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  malasaurana Čet Mar 26, 2009 6:09 pm

Ja imam merkur u 12, koji pravi konjukciju sa suncem, moj merkur je jos retro, i istina je da se mnogo bolje snalazim i da bolje sebe izrazavam kad pisem nego kad govorim, a sto se tice tajni, hm pa imam istine, obicno mi nije bio problem da o bilo cemu pisem, al sad me sve vse privlaci pisanje o dusi, psihi, volim izucavati mrtve jezike, ocaravaju me tajne sve sto je skriveno, zagonetke...
malasaurana
malasaurana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Izida Uto Mar 31, 2009 2:47 pm

Imam i ja ME u 12 0SO i jos su mi ME vl.5 SO vl.7 kuce..i nekako je kod mene sve obavijenom tajnom, ne znam zasto ali jako malo govorim o sebi licno a inace pricam ko navijena Very Happy , krijem skoro sve o sebi ali ne namerno nego eto takva sam-ne znam ni sama zasto.. pa kada me neko bolje upozna prosto se iznenadi...kao da nas ima 2u1 Very Happy
Kao mladja sam strahovito brzo govorila jedva me ko ista razumeo...brzo mislim i cesto mi se desava ono BRZI JEZIK OD PAMETI Embarassed , u nastupu besa u stanju sam svasta da kazem i naravno posle mi bude zao ali... Embarassed
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Snezana Uto Mar 31, 2009 3:22 pm

[quote="pandora*"]Imam i ja ME u 12 0SO i jos su mi ME vl.5 SO vl.7 kuce..i nekako je kod mene sve obavijenom tajnom, ne znam zasto ali jako malo govorim o sebi licno a inace pricam ko navijena Very Happy , krijem skoro sve o sebi ali ne namerno nego eto takva sam-ne znam ni sama zasto.. pa kada me neko bolje upozna prosto se iznenadi...kao da nas ima 2u1 Very Happy
Kao mladja sam strahovito brzo govorila jedva me ko ista razumeo...brzo mislim i cesto mi se desava ono BRZI JEZIK OD PAMETI Embarassed , u nastupu besa u stanju sam svasta da kazem i naravno posle mi bude zao ali... Embarassed[/quote]

e u ovom su ti aktivirani T kvadrati Wink
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Merkur u 12.

Počalji  Tina Uto Jul 21, 2009 8:17 pm

Ja imam merkur u Vagi u 12-oj kuci, na tri stepena od asc-a. Taj merkur je vladar moje IX i XII kuce.
Dispozitor je venera u vagi u I kuci. Kao mladja bila sam mnogo nesigurna u izrazavanju svojih misli, bilo me je strah da kazem sta mislim, jer sam se bojala neprihvacenosti. Sada sam susta suprotnost toga, jasno i glasno kazem svoje misli i stavove i vrlo direktno. Kad me nesto interesuje, vrlo direktno pitam sta me zanima, a i dajem drugim ljudima direktne i jasne odgovore. Kod mene ne postoji "ne znam, mozda, nisam sigurna..itd" Otvorena sam u izrazavanju sebe i svoje sustine, kao i u izrazavanju svojih emocija. Merkur mi je u konjukciji sa uranom, sto mi je donelo brz tok misli i donosenje zakljucaka. Ne treba mi 5 dana da ukapiram, sta je neko nekim postupkom hteo da kaze i pokaze, stvari su mi odmah vrlo jasne. Veoma sam promocurna i nema osobe koja bi mogla da me folira. Kad me neko laze, provalim u sekundi (to mi se ne svidja, zato sto mislim da bi mi zivot ponekad bio lepsi kad ne bih imala taj osecaj kad znam da me neko laze i folira, pogotovo u musko zenskim odnosima) Ja licno umam odlicno da lazem, ali je moja svesna odluka da to ne radim. Pamtim ko slon, sta mi je neko rekao. Nemam sklonost ka pisanju, ali obozavam da citam. MOgu bez problema ceo dan da provedem cuteci, i da se ne osecam lose zbog toga. Omiljeno doba mi je noc, i tada volim da sam sama i posvecena sebi i svojim mislima. Imam razvijenu mastu, ali uvek znam da povucem rucnu u svojim mastanjima i kazem sebi "Ok, sve je to lepo u tvojoj masti, ali realnost ti je drugacija, usresredi se na realnost." Sve u svemu, ja mnogo volim svoj merkur, ne zato sto je u 12-oj kuci, nego sto je u konjukciji sa uranom i asc-om. Ali zato ne volim sto mi je venera u konjukciji sa uranom, ali to je vec neka druga tema. Smile

I jos da dodam, kao mala sam mnogo reci izgovarala pogresno i to je trajalo cak i u mojoj srednjoj skoli. Dosta sam truda ulozila da umesto npr. lofta kazem lopta.

Tina
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  DUH Sub Avg 15, 2009 2:12 pm

Manje-više nahvaliste ME u 12p a niko da pomene i loše osobine ovako postavljenog ME ali ipak imam i ja dobar primer prijateljice, bivše devojke pre 30 godina a sada samo prijateljice jer živi u Moskvi (ME u 12p - daleka mesta) i koja je dupla Devica sa ME u 12p baš u Devici, od aspekata ima SO 0 ME 60 UR i žena govori 3 strana jezika, profesor je Španskog i Francuskog a na Ruskom je nučila i završila psihoanalizu i sada je član psihoanalitičara na svetskom nivou ali ne znam kako se zovu, naravno to je ME u sedišti (VI) i samo sa dobrim aspektom prema SO i UR.

Medjutim u 12p ME 90 NE daće i dobrog džeparoša ili kriminalca, posebno sa MA i uopšte sa lošim aspektima prema maleficima to nikako nije dobar položaj pogotovo ako je vladar.

Inače taj ME će uglavnom da krije tajne vezano za polje kojim vlada a ne da će uopšte biti tajnovit, naravno sa lošim aspektima tajne će biti otkrivene a sa dobrim aspektima zavisiće od njega....
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Katarinaki Pet Dec 25, 2009 4:50 am

I ja imam merkur u 12.kuci,zajedno sa suncem,a 12.kuca mi je u Devici....dosta sam ovde prepoznala kod sebe,gotovo 90% napisanog u ovoj temi...sad znam i odakle dolazi Very Happy Very Happy

Katarinaki

Broj poruka : 30
Godina : 37
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty merkur

Počalji  venera Pet Avg 06, 2010 3:34 am

kako izgleda partnerstvo sa venerom konjukcija merkur u skorpiji.merkur na 18.stepenu,ven. na 21 stepenu
mislim ljubav sa intelektualnim partnerima,jel.kako meni pasu partneri u znaku blizanca,imam ga na vrhu sedme kuce.hvala na odgovoru.
jesu partneri stim polozajem iz evrope ili dalje posto vec zivim u zapadnoj drzavi.5.kuca ovan,njemacka

venera
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  skorpijica Čet Jan 06, 2011 12:55 am

venera ::kako izgleda partnerstvo sa venerom konjukcija merkur u skorpiji.merkur na 18.stepenu,ven. na 21 stepenu
mislim ljubav sa intelektualnim partnerima,jel.kako meni pasu partneri u znaku blizanca,imam ga na vrhu sedme kuce.hvala na odgovoru.
jesu partneri stim polozajem iz evrope ili dalje posto vec zivim u zapadnoj drzavi.5.kuca ovan,njemacka

ja bas imam veneru na 21. a merkur na 18 stepenu skorpije bounce
skorpijica
skorpijica

Broj poruka : 27
Godina : 45
Локација : Belgrade
Datum upisa : 05.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Gost Čet Jan 06, 2011 1:01 am

skorpijica ::
venera ::kako izgleda partnerstvo sa venerom konjukcija merkur u skorpiji.merkur na 18.stepenu,ven. na 21 stepenu
mislim ljubav sa intelektualnim partnerima,jel.kako meni pasu partneri u znaku blizanca,imam ga na vrhu sedme kuce.hvala na odgovoru.
jesu partneri stim polozajem iz evrope ili dalje posto vec zivim u zapadnoj drzavi.5.kuca ovan,njemacka

ja bas imam veneru na 21. a merkur na 18 stepenu skorpije bounce
ja bih merkuru pre dala taj 17`..ali ne znam ipak ti znas bolje svoju kartu!
Meni je znacajniji u Tvojoj karti Mesec:
I - zato sto je na kraljevskom stepenu
II - zato sto ima najegzaktniji aspekt sa Uranom 90`

Jer neka zena u Tvojoj porodici poznata?! A da je pritom i razvedena?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  skorpijica Čet Jan 06, 2011 1:11 am

nije poznata javnosti nijedna iz moje porodice:(
skorpijica
skorpijica

Broj poruka : 27
Godina : 45
Локација : Belgrade
Datum upisa : 05.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Gost Čet Jan 06, 2011 1:14 am

skorpijica ::nije poznata javnosti nijedna iz moje porodice:(
Imsiragic kaze da je 0` orbis izmedju planeta bitan za samu osobu, ovde i sada. pa lep ti je natal Smile

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  skorpijica Čet Jan 06, 2011 1:16 am

mozda cu ja da budem poznata ako smislim neki izum:)
skorpijica
skorpijica

Broj poruka : 27
Godina : 45
Локација : Belgrade
Datum upisa : 05.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Astrotanja Čet Jan 06, 2011 1:55 am

Mila otkud Mesec?

Mars je u sedištu, u Škorpiji i vladar Asc, onn je jače izražen.
Mesec je u kvadratima, ne bih rekala da ti je lako, niti da je odnos sa roditeljima dobar. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Jan 06, 2011 2:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Gost Čet Jan 06, 2011 1:58 am

Astrotanja ::Mila otkud Mesec?

Mars je u sedištu, u Škorpiji i vladar Asc, onn je jače izražen.
Mesec je u kvadratima, ne bih rekala da mi je lako, niti da je odnos sa roditeljima dobar. sunny
??? Mislite da joj je neki clan muskog dela porodice POZNAT? Pa da sam toliko pogresila, verovatno da bi se setila odmah nekog ko je poznat javnosti..nisam uopste razumela sada.
Napisale smo offtopic poruke, ja sam SAMO zapazila njen Mesec, nista vise.. ali kaze da nisu razvedeni roditelji.
To da su joj koreni sa podrucja zahvaceni ratom, vidi se na prvi pogled Cool ili bar kuca jednog roditelja

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  skorpijica Čet Jan 06, 2011 2:07 am

nisu razvedeni..stavise, bas su se dobro slagali ali majka mi je umrla pre 3 godine pa se to mozda vidi kao neki raskid
skorpijica
skorpijica

Broj poruka : 27
Godina : 45
Локација : Belgrade
Datum upisa : 05.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  katja1 Čet Jan 06, 2011 2:14 am

imam jedno pitanje,posto sam cula pa da pitam za misljenje: dali je tacno da retrogradni merkur u 1 polju moze da se ispoljava i kao daje u pozadini ,odnosno u 12 polju Question Question Question
katja1
katja1

Broj poruka : 98
Godina : 40
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u 12. Empty Re: Merkur u 12.

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu