Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SA0MO u sinastriji

5 posters

Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty SA0MO u sinastriji

Počalji  Antigona Ned Feb 10, 2013 9:00 pm

Mene interesuje kada se u sinastriji nadje SA0Mo, sta to tacno znaci...?
Svi znamo da je taj odnos karmicki i otrezan na neki nacin, zbog raznih inhibicija koje se tu javljalju i raznih prepreka obostrano.
Jedni pisu da tu vise pati Mesec, dok drugi da je Saturn tu vise ugrozen, da on na kraju bude ostavljen i razocaran..?
Da li neko ima u svom okruzenju neki svetao primer toga, u smislu da su ljudi koji su u sinastriji imali SA0Mo na kraju ostali zajedno, ili taj odnos mora da se prekine..?
I ako se prekine da li je to definitivan prekid ili ne..?
Antigona
Antigona

Broj poruka : 9
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  ena1976 Ned Feb 10, 2013 10:57 pm

Imala sam situaciju mojSA0njegovMO. I to u mojoj XII kući.
Tri puta smo bili zajedno i tri puta se razilazili, u roku od 10 godina. Patili smo oboje, na smenu, bila sam jako razočarana u njega, ostavljala i ja njega i on mene... Ne znam koliko ti ovo pomaže... ali odgovor na tvoje pitanje da li je prekid definitivan, je da nikad nije, iako mi se svaki put činio takvim...još uvek mi se mota kroz život, ne kao partner ali ipak je tu kao prijatelj.
To je moja priča, naravno ne smeš zanemariti ostatak horoskopa
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Antigona Pon Feb 11, 2013 3:52 am

ena1976 ::Imala sam situaciju mojSA0njegovMO. I to u mojoj XII kući.
Tri puta smo bili zajedno i tri puta se razilazili, u roku od 10 godina. Patili smo oboje, na smenu, bila sam jako razočarana u njega, ostavljala i ja njega i on mene... Ne znam koliko ti ovo pomaže... ali odgovor na tvoje pitanje da li je prekid definitivan, je da nikad nije, iako mi se svaki put činio takvim...još uvek mi se mota kroz život, ne kao partner ali ipak je tu kao prijatelj.
To je moja priča, naravno ne smeš zanemariti ostatak horoskopa

Sada ne znam da li to znaci da nikad nema prekida sa ovim polozajima..?
I da li si cula da li je neko nekad pozitivno zavrsio ovakav odnos..? Smile
Antigona
Antigona

Broj poruka : 9
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  ena1976 Pon Feb 11, 2013 7:58 pm

Kod mene nije bio definitivan, jer smo i dalje u kontaktu, nismo u vezi ali se družimo.
Za mene je taj ishod pozitivan, jer se ispostavilo da je tako najbolje po mene, da mi više odgovara njegovo prisustvo u životu kao prijatelja nego kao partnera.
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Antigona Uto Feb 12, 2013 3:52 am

ena1976 ::Kod mene nije bio definitivan, jer smo i dalje u kontaktu, nismo u vezi ali se družimo.
Za mene je taj ishod pozitivan, jer se ispostavilo da je tako najbolje po mene, da mi više odgovara njegovo prisustvo u životu kao prijatelja nego kao partnera.

Vise sam mislila da neku duzu zajednicu ili brak..?
Ovde sam citala na slicnoj temi da je zena zivela 18 god, a takvim polozajem u braku, i na kraju kaze da je uzasan SA0MO, a ipak to nije malo godina.. Very Happy
Na drugim forumima postoje svetli primeri *javnih licnosti iz svetskog show biza koji su imali sve lose aspekte i samo SA0Mo i navodno taj aspekat ih vezao..? Question
Antigona
Antigona

Broj poruka : 9
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  ena1976 Uto Feb 12, 2013 9:40 pm

Ne može se generalizovati, niti izdvojiti samo jedan aspekt i na njemu suditi o odnosu dvoje ljudi. Treba detaljno analizirati ceo uporedni
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Antigona Čet Feb 14, 2013 8:32 pm

ena1976 ::Ne može se generalizovati, niti izdvojiti samo jedan aspekt i na njemu suditi o odnosu dvoje ljudi. Treba detaljno analizirati ceo uporedni

Ali meni su rekli bez obzira na ostale polozaje kada se javi SA0MO da ti dovije ne mogu ostati u vezi... Question
Antigona
Antigona

Broj poruka : 9
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  ena1976 Pet Feb 15, 2013 12:21 am

Antigona ::
ena1976 ::Ne može se generalizovati, niti izdvojiti samo jedan aspekt i na njemu suditi o odnosu dvoje ljudi. Treba detaljno analizirati ceo uporedni

Ali meni su rekli bez obzira na ostale polozaje kada se javi SA0MO da ti dovije ne mogu ostati u vezi... Question
Ne znam ko može da tvrdi tako nešto ako ne pogleda kartu Question Exclamation Question Exclamation
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Vita83 Uto Feb 19, 2013 12:59 pm

Upoznah sad momka na poslu, godinu starijeg, i normalno odmah pogledah sinastriju, kad ono Shocked Njegovih pet planeta u škorpiji ( So, Me, Ve, Ju i Mo ) i dvije u vagi ( Sa i Pl ), padaju na moj stelijum u škorpiji i između ostalog njegov Mjesec je na mojoj natalnoj konjukciji So0Sa, njegov Mars na mom descedentu u sekstilu sa mojim Saturnom. Sve sami sekstili i konjukcije. Daj Bože da se opet sretnemo. Very Happy

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Antigona Uto Feb 19, 2013 8:55 pm

Vita83 ::
Upoznah sad momka na poslu, godinu starijeg, i normalno odmah pogledah sinastriju, kad ono Shocked Njegovih pet planeta u škorpiji ( So, Me, Ve, Ju i Mo ) i dvije u vagi ( Sa i Pl ), padaju na moj stelijum u škorpiji i između ostalog njegov Mjesec je na mojoj natalnoj konjukciji So0Sa, njegov Mars na mom descedentu u sekstilu sa mojim Saturnom. Sve sami sekstili i konjukcije. Daj Bože da se opet sretnemo. Very Happy

Ne znam bas koliko je to pametno... Question Laughing
Meni su rekli da kada Saturn aspektuje bilo koje svetlo, posebno Mesec da tu nema srece i neke trajne veze.. Question study
Antigona
Antigona

Broj poruka : 9
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Vita83 Uto Feb 19, 2013 9:10 pm

Saznala sam da je zauzet, tako da nećemo isprobavat sinastriju. Very Happy Možda i bolje. Laughing

Ali ne mora da znači da ako u sinastriji Saturn aspektuje svijetla da će veza propasti, to imaju svi u dugim vezama i brakovima, to je neophodno za trajnost odnosa.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Antigona Sre Feb 20, 2013 9:10 pm

Vita83 ::
Saznala sam da je zauzet, tako da nećemo isprobavat sinastriju. Very Happy Možda i bolje. Laughing

Ali ne mora da znači da ako u sinastriji Saturn aspektuje svijetla da će veza propasti, to imaju svi u dugim vezama i brakovima, to je neophodno za trajnost odnosa.

Pa sad bas i ne bih rekla.. Very Happy
Taj SA0Mo imam sa sestrom i odnos nam je prilicno napet, nikada se ne svadjamo, ali odnos ima tezinu, jer ja kao vlasnik Sa uvek osecam neku negativnu energiju kada mi je u blizini. Wink
I nikada nisam cula da je neko sa SA0Mo ostao u braku i vezi dugo.. Question
Obicno su to kao karmicki, ali vrlo teski i napeti odnosi, koje vlasnik Sa mora da prekine.
Citala sam da se tu nosilac Meseca vise veze, mada to kod mene nije tacno. Ja kao vlasnik Saturna uvek vise iniciram nase kontakte nego ona i imam utisak da se vise dajem u tom odnosu.
Antigona
Antigona

Broj poruka : 9
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Vita83 Sre Feb 20, 2013 10:42 pm

Pa moguće, ne znam, na kraju krajeva, ako je odnos sa nekim sam po sebi težak, džaba mi i najbolji aspekti sa tom osobom.

Ja imam jako lošu energiju sa osobom čiji Mars je egzaktno na mom Saturnu, a nikako da mi izađe iz života više da je ne gledam. Meni je Sa u sco vladar 7., a njen Ma u sco je vladar 1.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Antigona Čet Feb 21, 2013 9:21 pm

Vita83 ::Pa moguće, ne znam, na kraju krajeva, ako je odnos sa nekim sam po sebi težak, džaba mi i najbolji aspekti sa tom osobom.

Ja imam jako lošu energiju sa osobom čiji Mars je egzaktno na mom Saturnu, a nikako da mi izađe iz života više da je ne gledam. Meni je Sa u sco vladar 7., a njen Ma u sco je vladar 1.

SA0MA su ipak medjusobni aspekti mrznje.. Very Happy
Mislim da je SA0Mo nekako blazi od toga, bar mi se tako cini, jer sam imala sa par ljudi SA0Ma i to nepodnosljivo. Wink
Saturn u sinastrijskoj prici daje trajnost, stabilnost, ali i hladnocu i prestanak neke velike ljubavi i strasti.
Da li je neko u emotivnom odnosu imao SA0MO i kako se to zavrsilo..?
Antigona
Antigona

Broj poruka : 9
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Vita83 Čet Feb 21, 2013 10:25 pm

Ako su vam dobri ostali aspekti, mislim da Mo0Sa može da doprinese jačoj povezanosti, karmička spojenost do kraja života. Ipak je Uran krivac za prekide, a ne Saturn, Saturn samo potpomaže razlazu, ako ima drugih loših aspekata. Wink
Ja natalno imam Mo60Sa, tako da mi nije mrzak spoj Mjeseca i Saturna. Štaviše, volim ga, to je dio mene, ja sam Mjesec u jarcu, a on Saturn u škorpiji. Wink

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Antigona Pet Feb 22, 2013 9:49 pm

Vita83 ::Ako su vam dobri ostali aspekti, mislim da Mo0Sa može da doprinese jačoj povezanosti, karmička spojenost do kraja života.

Iz primera koje sam slusala, to moze da donese karmicku povezanost celog zivota, ali vrlo cesto fizicku razdvojenost. Question
Kao oni su bili u vezi, prekinuli, pa nastavili da se vidjaju tokom celog zivota, ali nikada vise veza, nikada vise brak. Very Happy
Po meni je to gubljenje vremena samo. Wink
Antigona
Antigona

Broj poruka : 9
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Vita83 Pet Mar 01, 2013 2:49 pm

Ivan Bosiljčić i Jelena Tomašević imaju u uporednom horoskopu Ivanov Saturn konjukcija Jelenin Mjesec u djevici, pa im ništa ne fali. Pravilo je da nema pravila. Cool

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Astrotanja Pet Mar 01, 2013 3:17 pm

Na uporedni horoskop ne utiče jedan aspekt već celokupno poređenje. Tako ako neko ima Mesec u konjukciji sa Saturnom, a uz to ima i neke veoma povoljen aspekte za vezu, kao što su protočni, ili kako se to kod nas najčešće govori povoljni aspekti Sunca i Meseca, ili Venere i Meseca, Venere i Venere itd. U tom slučaju će se lakše prelaziti preko poteškoća,kritike, rezervisanosti, povremene hladnoće, odnosno lakše će se opraštati i prevazilaziti razlike između partnera i problemi u vezi. Zbog toga ne tumačete parcijalno uporedni horoskop, nego celokupno, pa ćete dobiti jasnu sliku o vašoj ljubavnoj vezi i njenoj perspektivi. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  ena1976 Pet Mar 01, 2013 9:47 pm

Astrotanja ::Na uporedni horoskop ne utiče jedan aspekt već celokupno poređenje.
Zbog toga ne tumačete parcijalno uporedni horoskop, nego celokupno, pa ćete dobiti jasnu sliku o vašoj ljubavnoj vezi i njenoj perspektivi. Smile
Eto Antigona, o tome ti pričam od početka
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Antigona Sub Mar 02, 2013 2:18 am

ena1976 ::
Astrotanja ::Na uporedni horoskop ne utiče jedan aspekt već celokupno poređenje.
Zbog toga ne tumačete parcijalno uporedni horoskop, nego celokupno, pa ćete dobiti jasnu sliku o vašoj ljubavnoj vezi i njenoj perspektivi. Smile
Eto Antigona, o tome ti pričam od početka

Napisah ti sada poruku, zasto sam ovaj aspekat izdvojila, jer po primarnoj Duporovoj definiciji ovaj SA0MO znaci - karmicki zabranjena veza.
Meni su govorili da takve veze opstaju kroz vreme ili tako nesto, mada imam mnogo primera koji su prekinuli takav odnos. Ili bude nekih problema, ili bude nekih prepreka sto fizickih, sto psihickih, ili emotivnih, ali svakako nije lako.
Cini mi se da sam ovde na forumu ili nekom drugom procitala da je zena 18 god zivela sa muzem i na kraju napisala da je pakao od braka bio.. affraid Tacnije i oni koji imaju dug odnos (koji traje) ipak ga na kraju opisuju kao gorko i lose iskustvo. Wink
Antigona
Antigona

Broj poruka : 9
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  volimzivot Sre Jul 31, 2013 10:30 pm

Iz licnog primera znam da kada muski saturn pada odn.pravi teze aspekte sa mojim suncem,mesecom,uranom....znam da od toga treba bezati,ne samo sto to doprinosi hladnoci vec zato sto taj muskarac zeli da kontrolise,da izigrava oca,u principu aspekt koji daje da muskarac svoju isfrustriranost leci na zeni,pri tom vrlo vesto to krije,i ne da joj da mrdne,kao da je uhodi....

volimzivot

Broj poruka : 27
Datum upisa : 29.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  volimzivot Pon Avg 12, 2013 11:49 pm

Da dodam jos da se u potpunosti slazem da jedan aspekt ne cini kako natalnu kartu tako i sinastriju,ali uvek kada vidim da muski saturn pravi 90 ili 180 na zenska svetla,So i Me,znam da je to lose po zenu,naravno i obrnuto kada zenin saturn pravi teze aspekte na svetla partnera,to uvek donosi hladnocu,posesivnost,mozda cak i opsesivnost od strane Sa,onda kada napadnuta strana pobegne iz te price,Sa je taj koji jako pati...to je neko moje licno iskustvo,iskustvo mojih prijatelja,poznanika.

volimzivot

Broj poruka : 27
Datum upisa : 29.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

SA0MO u sinastriji Empty Re: SA0MO u sinastriji

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu