Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

brak

+2
logos
jbjelica
6 posters

Ići dole

brak Empty brak

Počalji  jbjelica Ned Sep 14, 2014 9:35 am

Cao svima,


zamolila bih nekoga da baci pogled na moju natalnu kartu i da mi pomagne...

U braku smo vec skoro 6 godina. Imam sina od 3.5 godine.  U poslednje vrijeme uhvatila nas je kriza, dosta se svadjamo... ja cak razmisljam o razvodu a opet zelja za drugim detetom i dalje postoji... Interesuje me dali ce se stvari srediti izmedju nas i dali postoji sansa za jos jedno dete (kada?) ?


Hvala svima.


[img]brak 5byyp5[/img]
[img]brak F9gqwh[/img]

jbjelica

Broj poruka : 3
Godina : 43
Datum upisa : 28.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  logos Uto Sep 16, 2014 2:24 pm

jbjelica ::Cao svima,

zamolila bih nekoga da baci pogled na moju natalnu kartu i da mi pomagne...

U braku smo vec skoro 6 godina. Imam sina od 3.5 godine.  U poslednje vrijeme uhvatila nas je kriza, dosta se svadjamo... ja cak razmisljam o razvodu a opet zelja za drugim detetom i dalje postoji... Interesuje me dali ce se stvari srediti izmedju nas i dali postoji sansa za jos jedno dete (kada?) ?

Hvala svima.

U oba horoskopa je većina planeta na istoku što znači da ste oboje više okrenuti sebi nego drugome. Kod tebe su to 7 planeta a kod njega 6 s tim da su njegove 5 grupisane u dve kuće, XII i I, tj. blize su Asc. Nedostaje vam više razumevanja za druge u ovom slučaju za partnera. U tvom horoskopu je u III kući (komunikacije) Uran (svađa, bes, naglost, ishitrenost, prekidi, sloboda) egzaltiran (jak položaj) u Škorpiji pa treba voditi računa kako se vodi razgovor jer, ako se ne poštuju slobode u iznošenju mišljenja, moguće su i "sočne" psovke (vrh III kuće u Škorpiji).  

VII kuća (brak, partner) u Ribama a vladar Neptun (nerazumevanje, nejasnoća, skrivanje, laž) je u IV kući (dom, porodica) i u opoziciji (suprotstavljenost) sa Suncem (osoba) a zajedno sa Saturnom (problemi, teškoće, brige, hladnoća) na Asc (osoba) čine promenljivi T-kvadrat (teža konfiguracija) sa žižnom tačkom na Saturnu i Asc. To ukazuje na mogućnost velikih problema zbog neiskrenosti i nerazumevanja (Neptun) partnera (VII kuća) što može rezultirati svađom (Uran) jer su partneri uglavnom okrenuti više sebi i malo poznaju jedno drugog (Neptun, Ribe).

Pre 6 godina je tranzitni Uran bio na vrhu VII kuće (brak) i u kvadratu (loš aspekt) sa svojim vladarom natalnim Neptunom pri čemu se aktivirao pomenuti natalni T-kvadrat pa su problemi počeli verovatno još tada i u prikrivenoj formi (Ribe, Neptun). Ta pozicija Urana ukazivala i još uvek ukazuje na potrebu sloboda u svakom pogledu među partnerima jer se on još uvek nalazi u kući braka i partnerskih odnosa. Obzirom da on vlada V kućom (ljubav, deca) to još više naglašava poštovanje sloboda bez kojih je teško ostvariti ljubav i prema partneru i prema deci. Višegodišnji transit Plutona (stradanje i regeneracija) kroz IV kuću (dom, porodica) i znaka Jarca (brige, problemi, teškoće, prepreke) ukazuje na neminovnost radikalnih promena jer su problemi finansijske prirode i u komunikacijama (Pluton vlada i II i III kućom) sve veći i nepodnošljiviji.

Što se tiče naredne trudnoće astrološki gledano povoljan period je kraj 2015. godine kada tranzitni Jupiter (uvećanje) bude prelazio preko Asc (osoba) i bio u trigonu (dobar aspekt) sa natalnim Mesecom (oba tela su bitna za astrološko praćenje trudnoće). Jupiter u znaku Device i u kvadratu sa Neptunom može simbolizovati potrebu za lekarskom (Neptun) kontrolom i potrebu osobe da bude zdrava (Devica).

U sinastrijskoj karti njegovo Sunce na tvom Asc i Saturnu u znaku Device (zdravlje) i njegov Saturn na tvom Merkuru (vladar Asc) u znaku Raka (dom porodica) mogu ukazivati na njegovo nametanje autoriteta koje može delovati deprimirajuće i činiti atmosferu u domu i porodici teško podnošljivom. Tome u prilog govori i njegov Pluton (stradanje, fatalno) u tvojoj I kući (osoba) i u kvadratu sa Merkurom vladarom Asc (osoba). Njegov Jupiter (stavovi, ubeđenja) u tvojoj V kući (ljubav) iz znaka Vodolije (hirovito) i u inkonjunkcijama (velika prilagođavanja) sa tvojim Jupiterom i vladarom Asc Merkurom može simbolizovati teško prihvatljivo nametanje ličnih stavova i ubeđenja.

brak 242h1fb

I u kompozitnom horoskopu (horoskop braka) je naglašen istok, tj. sve planete su na istoku što potvrđuje da su osobe okrenute uglavnom sebi a manje partneru i bračnoj zajednici. Neptun je u konjunkciji sa Mesecom u III kući u trigonu sa Merkurom a zajedno u sekstilima sa Plutonom iz I kuće pa zajedno čine bisekstil (skladna konfiguracija) što može ukazivati na potrebu da bude manje nejasnoća u komunikacijama (Neptun u III kući i u trigonu sa Merkurom) jer u protivnom to može dovesti do emotivnih (Mesec) i psihičkih problema (Neptun i Mesec u kvadratu sa Saturnom) kod obe osobe i do drastičnih situacija u braku (Pluton u Vagi u kvadratu sa vladarom Venerom). Prazna zapadna polovina horoskopa od IV do IX kuće ukazuju da osobe imaju potrebu ličnog i zajedničkog upoznavanja kroz simbolike tih kuća.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  jbjelica Sub Sep 20, 2014 4:20 pm

hvala puno na odgovoru! mislim da treba ove informacije da se slegnu, ali ima dosta istine u svemu tome..

jbjelica

Broj poruka : 3
Godina : 43
Datum upisa : 28.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  sara Ned Sep 21, 2014 8:50 am


Laughing  interesantno je,  da ste vas dvoje spojeni sudbinom, jer vaše osi se skoro poklapaju i zauzimaju skoro iste znakove 1,4,7,10...i vjerujem da pašete jedno drugome, jel tako ? ...planete su vam na istoj strani to znači da ste jedno drugom srodni i da imate ista interesovanja za nešto i istu važnost pojedinih područja u životu, za vas ne vrijedi ono suprotnosti se privalače, što u tu tezu ne vjerujem...da zaobiđemo simboliku ličnih planeta, trebalo bi mi malo vremena, u tom pogledu mogla bih reći da si ti jedna dobrica s uvijek ljubaznim ponašanjem prema svima, gostoprimljiva, topla osoba s Me i Ve u raku, koja voli toplinu doma, ali mjesec u jarcu prolazi neke patnje i odricanja, više zalaganja u majčinstvu, jer se ispriječi uvijek neki problem ili težina... a partner  je  oštriji u odnosu na tebe s obzirom na ljubomornu ve u sco  i marsa u 8. kući , tako da on prvi počinje svađu i nosi dozu agresivnosti u sebi, jer mu je Ma u 8. kući, jer potrošnjom viška  slobodnog vremana na sport ili neko kreativno izražavanje, bilo kakav angažman izvan ili u kući bi dobro došao, jer Ma u biku zna biti i lijen, a pošto je u 8. kući kad-kad se doima da ne zna kud će sam sa sobom (treba konstrukcija umjesto destrukcije) ili pomoći u kuhanju u kući, jer za to mars u biku sigurno ima smisla, a život je napet obavezama, pa ne bi škodilo pripomoći...



sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  logos Pon Sep 22, 2014 9:51 pm

sara ::...za vas ne vrijedi ono suprotnosti se privalače, što u tu tezu ne vjerujem...

Asc (osoba) je u opoziciji (suprotnost) sa Desc (bračni partner, brak).

sara ::...jer vaše osi se skoro poklapaju i zauzimaju skoro iste znakove 1,4,7,10...

Njena osa I - VII kuća je Devica - Ribe a njegova Vaga - Ovan.
Njena osa IV - X kuća je Stralac - Blizanci a njegova Jarac - Rak.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  sara Uto Sep 23, 2014 3:28 pm

logos ::
Njena osa I - VII kuća je Devica - Ribe a njegova Vaga - Ovan.
Njena osa IV - X kuća je Stralac - Blizanci a njegova Jarac - Rak.
Da, to su vrhovi u kojima se otvaraju kuće, ali su i važni drugi znakovi koje ta kuća obuhvaća, u smislu koliko je netko povezan. Vrlo često sam vidjela da se nekom otvara primjerice 7. kuća u znaku djevica pa zahvaća znak vage i mali dio znaka  sco, u taj mali dio škorpiona dospjela je sudbonosna njegova bračna partnerica sa svojim  So u sco, Me u sco...također sam vidjela da je nekome asc djevica koji zauzima i znak vaga, a majka joj je So u vagi...
da li se suprotnosti privlače, po mom iskustvu ne bih rekla, ja mislim da se isti istom raduje ili sličan sličnome...zašto onda nije dobra opozicija...

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  logos Uto Sep 23, 2014 7:42 pm

sara ::
logos ::
Njena osa I - VII kuća je Devica - Ribe a njegova Vaga - Ovan.
Njena osa IV - X kuća je Stralac - Blizanci a njegova Jarac - Rak.
Da, to su vrhovi u kojima se otvaraju kuće, ali su i važni drugi znakovi koje ta kuća obuhvaća, u smislu koliko je netko povezan. Vrlo često sam vidjela da se nekom otvara primjerice 7. kuća u znaku djevica pa zahvaća znak vage i mali dio znaka  sco, u taj mali dio škorpiona dospjela je sudbonosna njegova bračna partnerica sa svojim  So u sco, Me u sco...također sam vidjela da je nekome asc djevica koji zauzima i znak vaga, a majka joj je So u vagi...
da li se suprotnosti privlače, po mom iskustvu ne bih rekla, ja mislim da se isti istom raduje ili sličan sličnome...zašto onda nije dobra opozicija...

...jer vaše osi se skoro poklapaju i zauzimaju skoro iste znakove 1,4,7,10...

Primedba je bila na ose (osovine) a ne na tumačenje kuća.

...da li se suprotnosti privlače, po mom iskustvu ne bih rekla, ja mislim da se isti istom raduje ili sličan sličnome...zašto onda nije dobra opozicija...

Opozicija je u osnovi odnos I (JA) i VII kuće (ONI DRUGI), tj. znaka Ovna (VATRA) i Vage (VAZDUH). Da bi vatra (Ovan) gorela potreban joj je vazduh (Vaga). Da bi postojala bračna zajednica kao osnovna jedinica društava JA mora da se sjedini sa ONI DRUGIM jer u protivnom nema zajednice, bilo formalne ili neformalne. Primer iz prirode: isti polovi magneta se odbijaju a različiti privlače.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  sara Uto Sep 23, 2014 9:20 pm

da se suprotnosti  slažu dalo bi se o tome diskutirati, mada je tvoje dobro objašnjenje, ali ja mislim da riba s djevicom nikad neće sklopiti brak

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  logos Sre Sep 24, 2014 2:49 pm

sara ::da se suprotnosti  slažu dalo bi se o tome diskutirati, mada je tvoje dobro objašnjenje, ali ja mislim da riba s djevicom nikad neće sklopiti brak

Možemo diskutovati koliko hoćeš ali su ovo astrološke činjenice na osnovu logike i na osnovu kojih se može zaključiti:
- da su nasuprot vatrenim znacima vazdušni jer je vatri potreban vazduh da bi gorela,
- da su nasuprot zemljanim znacima vodeni jer da bi zemlja rađala potrebna je voda,
- da bi neko (Ovan) formirao zajednicu (Vaga) potreban mu je partner (Vaga) što je u suštini muško (Mars) - ženski (Venera) odnos.

Interesantno je da se u trenutku pisanja ovog teksta Sunce (važnost), Mesec (aktuelni događaj) i Merkur (pisanje, diskutovanje) nalaze u znaku Vage (partneri, zajednica, brak).

To "da riba s djevicom nikad neće sklopiti brak" je potpuno proizvoljno jer da bi dvoje stupili u brak zavisi od mnogo činjenica koje se mogu konstatovati samo detaljnim uvidom u ceo horoskop njih oboje i zato to ne možemo nikada "tvrditi".

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  sara Sre Sep 24, 2014 7:37 pm

logos ::[quo
To "da riba s djevicom nikad neće sklopiti brak" je potpuno proizvoljno jer da bi dvoje stupili u brak zavisi od mnogo činjenica koje se mogu konstatovati samo detaljnim uvidom u ceo horoskop njih oboje i zato to ne možemo nikada "tvrditi".  

tako je, ne odlučuje samo os 1-7., a da bi riba sklopila brak s djevicom moraju postajati i drugi faktori koji će ih zadržat jedno s drugim, ali teško...zaista se mora potrefiti puno drugih faktora koji će to doprinjeti, npr. jedan bi bio da djevica ima veneru ili mjesec ili marsa u vodenom znaku ...

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty kombinacija RIBA-DEVICA

Počalji  danka Pet Okt 03, 2014 12:59 am

Zdravo, zovem se Danka, u zadnje vreme cesto posecujem Vas forum, pa sam konacno resila i da se registrujem. Od par foruma na koje sam nasumicno ulazila, uvek sam se vracala na Vas. Pohvale za forum! Iskreno nisam vesta po pitanju astrologije, ali verujem da postoji ''nesto'' zapisano na nebu, za svakog od nas. Probacu da ubacim svoju natalnu kartu, kao i vecinu interesuje me i muci ljubav. Bila sam u vezi, raskinuli smo, a ja i dalje nikako da se pomirim sa tim, postavicu i njegovu natalnu kartu i volela bih da neko to pogleda, da li ima nade za pomirenje ili da se tome ne nadam, da li ce se neko novi pojaviti ili ne, sve po pitanju ljubavi me interesuje. Mislim da je on krenuo dalje, da je zatvorio svoje poglavlje sa mnom, a opet smo s' vremena na vreme u kontaktu. Bila bih Vam svima zahvalna kada bi izdvojili Vase vreme i posvetili se mojoj ''problematici''. Zahvaljujem se unapred svima i nadam se da nece biti ovo neki usamljeni post, da ce uslediti tumacenja. Pozdrav svima! Danka

brak Showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2at_01_danka.78236.8927 - MOJA NATALNA KARTA

brak Showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2at_02_milan.78556.18881 - NJEGOVA NATALNA KARTA

brak Showgif.cgi?lang=e&gif=astro_61gw_01_02_danka_milan.79028.7522 -SINASTRIJA



Valjda sam postavila sve kako treba! Smile POZDRAV SVIMA!!!

danka

Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  Astrotanja Sub Okt 04, 2014 11:44 am

Danka,  dobro  došla  na  forum. Very Happy Nažalost karta  se ne  vidi i biće potrebno  da je  ponovo postaviš.Pravila  o  tome  kako postaviti  se nalaze na  više  mesta, a jedno je u  rubrici Problemi. Smile

Svako  od  nas može  da otvori novu temu, a  ti  si se ubacila u  tuđu  tremu, jer pretpostavljam  ne znaš  da otvoriš još  nov. Otvoriću  ovoga  puta  novu temu za  tebe, a ubuduće  nadam se  da ćeš  se snaći. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  Astrotanja Sub Okt 04, 2014 12:25 pm

Jbjelice, vaša  veza  jednom  rečju nije laka. Vas  dvoje  se  u mnogim  stvarima  razlikujete i  teže  usklađujete. Iako  se  suprotnosti privlače, u šta ne  sumnjam, za opstanak  takve veze potrebno je  prilagođavanje i  tolerancija. Vaš  suprug je  u podznaku Vaga i ima  Veneru  u  trigonu sa vašom Venerom i Merkuriom, što  govori  da  vas  je  ljubav  spojila,  takođe  mu je  vladr  ar  7. Mars u  trigonu  sa  vašim Marsom,što govori o  verlikoj privlačnosti i  o   mogućnosti  da udružujete  energiju u ostvarenje  životnih ciljeva,  zajedničkim asktivnostima, kao i o  seksualnom  slaganju. Problem je  u komunikaciji,  vaš i njegov  Merkur  su  u kvadratu, a uz  to je  njegov  Saturn na  vašem Mekuru i Pluton u  kvadratu, jedino je  njegova  Venera u  trigonu sa njom. Dakle  sukobi mišljenja su mogući i konflikti mogu  da proiziđu iz  toga.  Veoma vam je  teško da se usaglasite u tome, a  time je  način rešavanja problema i razlika umanjen. To je jedan od problema u vašoj  vezi. 

Popuštanja i  strpljenja ako nema,  lako  dolazi  do  svađe. Iako, ljubav  može da ublaži  sve  to, a njen očita je  bilo na početku  vaše  veze. Mesec  u našem  horoskopu označava  dom i  porodicu, a  on je kod  vas  dvoje izuzetno različit. Vaš je u Jarcu u  trigonu sa Saturnom  u petoj i  vi imati  veliki  osećaj odgovornosti prema  porodoci, posebno  detetu, jer je u  5.  i kod težite da  imate  stabilnost na  emotivnom planu. Međutim,  ponekad  možete  da  delujete  hladno, da  ne izražavate  nežnost i ljubav, ma koliko  da vam je  do nje  stalo, jer  ste  brižljivi  i zaštitnički orejentisani prema  onima koje  volite. Pokušajte  da unesete  više topline i  da  budete  strpljivi,  da  se  trudite  ako  vam je  stalo  do porodice, a ubeđena  sam  da jeste , jer  vam je  vladar  ascendenta  Merkur u Raku, a i Venera,  da  budete  strpljivi,  taktični,  da izbegavate inaćenja i da  posvećeno i požrtvovano  se  dajete, što  označava Mesec u Jarcu, a  vi  to umete. OIn  donosi  da  htela, ili ne osoba  treba  nešto  da otrpi i pomaže  drugima. Jedino  tako možete prebroditi  razlike  koje postoje.

Vaš  suprug ima  Mesec  u Ovnu i on  ume  da  reaguje impulsivno,   da  bude nestrpljiv, nagao , čak ne retko i sebičan. Mesec u Ovnu   je  aktivan   i  da  bi  se  dobro osećala osoba koja ga ima potrebno   je da   bude i fizički  aktivna,   kako ne  bi  bila  sklona  ljutnji ili agresivnosti. U  sedmoj  kući, ona  ukazuje  da je  dobro  da  u partnerstvu, braku nešto zajedno radi  sa  partnerom, da  bi  veza  bila  bolja. Dobro bi bilo da imate neke  zajedničke  aktivnosti, ili porodičan  posao  , koji  bi omogućio  da  se bolje  povežete i  dođete  do  novca, jer je  vladar njegove  sedme otišao u 8. Naravno,  to ukazuje da je i    fizička bliskost,  usklađivanje  na  seksulanom planu  to koje  može da  odoprinese  da  veza  bude  skladnija.  Nezadovoljene  želje na  tom planu, bi  vašeg partnera mogle  da  odvuku u avanturu, kojem je  sklon Mesec u Ovnu i  u  drugi brak. Što se  tiče  komunikacije,  dobro  bi bilo  da  i jedan i  drugmi  razvijate  sposobnost  da   prihvatate  drugačije  mišljenje,  da  ponekad popustite,  jer  tada neće biti  sukoba. Takođe  za  vas je   jbjelice izuzetno  važno da  budete  iskreni,  da  ne manipulišete, da budete  korektni preme   svima, jer  kada  ima    nekih skrivenih  neistina  ili laži, onda  se  vama  dešavaju  poteškoće, ima  više  svađa  i sukoba u vašem životu, ili tajnih  neprijatelja i  sl.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  jbjelica Pon Okt 20, 2014 6:41 pm

@ Astrotanja: Hvala vam puno na odgovoru.. Svakoko se mogu sloziti i sa Sarom da smo nas dvoje zaista spojeni sudbinom... Nasli smo se daleko od svojih domova. Isto tako tacno je da je komunikacija jedini problem u nasoj vezi. S njim je vrlo tesko razgovarati.. ja sam jedna brbljivica koja voli da prica o svemu ( od toga sta sam radila danas do toga sta sam cula na vjestima i slicno ) a on kaze jednu recenicu i tu je kraj! A mene to uzasno frustrira. Isto tako on je dosta izlazi..ostaje do kasno.. to je njegov vid opustanja (sto mene dovodi do ludila) a ja sam kucni tip koji voli toplinu doma..I to je tema koja se kroz svaku svadju provlaci i oko koje se mozemo dnevno svadjati. U momentima kada on ne izadje 3 nedelje nigdje zivot nam je bajka!!! slazemo se, odlicno razgovaramo, izlazimo..

Moram da kazem da sam se malo iznenadila za dio u kome pisete o konkretnosti, o iskrenoscu, lazima.. mozete li da napiste sta konkretno mislite? Pitam se isto koliko je realna prica o druom brAku?

Imam jos par pitanja... Interesuje me isto..koliko su realne sanse za jos jedno dijete? I dali postoji neka sansa za neki posao u skorijoj buducnosti, s obzirom da sam u februaru ostala i bez posla?

Hvala Puno!!!


jbjelica

Broj poruka : 3
Godina : 43
Datum upisa : 28.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  logos Sre Okt 22, 2014 9:21 pm

jbjelica ::...Isto tako tacno je da je komunikacija jedini problem u nasoj vezi. S njim je vrlo tesko razgovarati.. ja sam jedna brbljivica koja voli da prica o svemu ( od toga sta sam radila danas do toga sta sam cula na vjestima i slicno ) a on kaze jednu recenicu i tu je kraj! A mene to uzasno frustrira. Isto tako on je dosta izlazi..ostaje do kasno.. to je njegov vid opustanja (sto mene dovodi do ludila) a ja sam kucni tip koji voli toplinu doma..I to je tema koja se kroz svaku svadju provlaci i oko koje se mozemo dnevno svadjati. U momentima kada on ne izadje 3 nedelje nigdje zivot nam je bajka!!! slazemo se, odlicno razgovaramo, izlazimo..

Astrologija može samo pomoći a ne i rešiti probleme koje imamo. Tvoje reči: "mislim da treba ove informacije da se slegnu, ali ima dosta istine u svemu tome.." su obećavale da češ pokušati i uspeti prebroditi teškoće u kojima se nalazite. Teško možemo drugoga promeniti ako sebe ne promenimo a sebe sigurno možemo. Neće to ići brzo ali će ići. Potrebno je samo vreme, upornost i usmerenost.

Dosta toga ti je već napisano tako da ću samo ponoviti ono što sam napisao: "Prazna zapadna polovina kompozitnog horoskopa od IV do IX kuće ukazuju da osobe imaju potrebu ličnog i zajedničkog upoznavanja kroz simbolike tih kuća."
IV kuća   - dom, porodica, zajednički život, genetika, jedan roditelj
V kuća    - ljubav, zabavljanje, deca, hobi, rekreacija, kafići, pozorište
VI kuća   - posao, zdravlje, bolest, služenje, rad za drugoga
VII kuća  - partner, brak, javnost, bračne obaveze, otvoreni neprijatelji
VIII kuća - seks, telesni kontakti, novac od drugih, zajmovi, krediti
IX kuća   - stavovi, ubeđenja, vera, filozofija, optimizam, film, inostranstvo, putovanja u inostranstvo.

Inače, vrh VII kuće ti je u znaku Riba (tajne, nejasnoće, skrivenost i sl.) a vladar Neptun (tajne, nejasnoće, skrivenost i sl.) je na vrhu IV kuće (dom, porodica, zajednički život i sl.).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  kristijana Pet Jan 30, 2015 10:29 am

Molim da mi neko odgovori na par pitanja ukoliko se vise nego ja razume u tumacenje nat karte.Polozaj asteroida Juna u kuci i planeti daje razlicita objasnjenja tj suprotna tako da ne znam sta da mislim.JUNO mi je u 4 kuci u strelcu,,,,, za polozaj u strelcu sam procitala jedno tumacenje a za kucu drugo.....zbunjena sam.....Ko mi je taj sudjeni??? Ja sam jarac podznak devica. U 4 kuci mi je i venera, neptun,mars,merkur. 7 kuca mi je u ribama....... venera u opoziciji sa saturnom..... Ako neko moze i hoce da mi ovo sve malo rastumaci...... Hvala.....
kristijana
kristijana

Broj poruka : 13
Datum upisa : 30.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  kristijana Sub Feb 14, 2015 9:02 am

Da li neko moze i zeli da mi odgovori na pitanje.......puno bi mi znacilo......kristijana
kristijana
kristijana

Broj poruka : 13
Datum upisa : 30.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  logos Sub Feb 14, 2015 12:31 pm

kristijana ::Molim da mi neko odgovori na par pitanja ukoliko se vise nego ja razume u tumacenje nat karte.Polozaj asteroida Juna u kuci i planeti daje razlicita objasnjenja tj suprotna tako da ne znam sta da mislim.JUNO mi je u 4 kuci u strelcu,,,,, za polozaj u strelcu  sam procitala  jedno tumacenje a za kucu drugo.....zbunjena sam.....Ko mi je taj sudjeni??? Ja sam jarac podznak devica. U 4 kuci mi je i venera, neptun,mars,merkur. 7 kuca mi je u ribama....... venera u opoziciji sa saturnom..... Ako neko moze i hoce da mi ovo sve malo rastumaci...... Hvala.....

Bez natalne karte ili podataka za nju odgovor bi mogao biti samo teorija koja u suštini ništa konkretno ne kazuje.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  kristijana Uto Feb 17, 2015 4:32 pm

Kako da postavim kartu?????
kristijana
kristijana

Broj poruka : 13
Datum upisa : 30.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  logos Uto Feb 17, 2015 7:10 pm

kristijana ::Kako da postavim kartu?????

Jednostavnije je da napišeš datum, mesto i vreme rođenja, naravno, ako želiš.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  logos Sre Feb 18, 2015 12:49 am

kristijana ::Molim da mi neko odgovori na par pitanja ukoliko se vise nego ja razume u tumacenje nat karte.Polozaj asteroida Juna u kuci i planeti daje razlicita objasnjenja tj suprotna tako da ne znam sta da mislim.JUNO mi je u 4 kuci u strelcu,,,,, za polozaj u strelcu  sam procitala  jedno tumacenje a za kucu drugo.....zbunjena sam.....Ko mi je taj sudjeni??? Ja sam jarac podznak devica. U 4 kuci mi je i venera, neptun,mars,merkur. 7 kuca mi je u ribama....... venera u opoziciji sa saturnom..... Ako neko moze i hoce da mi ovo sve malo rastumaci...... Hvala.....

brak Xpug0h

Planetoid Juno se manje koristi jer postoje drugi pouzdani načini za analizu partnera. Prema astrološkoj teoriji za Juno to bi moglo da se u tvom slučaju, kada se Juno nalazi u IV kući, protumači kao neko ko je porodičan čovek, vezan za dom, koji poštuje porodične tradicije, koji poštuje roditelje naročito majku (simbolika IV kuće), ko je energičan, dinamičan, inicijativan, aktivan, preduzimljiv (konjunkcija Juno sa Marsom), ko je obrazovan, ko voli putovanja u inostranstvo, ko je možda stranac, ko ima jaka vlastita ubeđenja, ko je sklon veri i filozofiji, ko voli da gleda filmove (juno u Strelcu), ko je religiozan, tajanstven, ko puši i pije, ko ima umetničke talente, koji veruje u boga (Juno u konjunkciji sa Neptunom) i sl. mada treba naglasiti da je tebi vrh VII kuće (partner, brak) u znaku Riba a vladar Neptun u IV kući i u konjunkciji sa Marsom i Juno te bi se sve to moglo objasniti i preko tumačenja VII kuće i njegovog vladara.


logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  kristijana Sre Feb 18, 2015 9:21 am

Hvala Vam na odgovoru .Da li bi mogli jos nesto da mi kazete na osnovu karte u vezi ljubavi, braka, porodice i buducnosti na tom polju.( emotivnom)...Period za brak ako do njega dodje?...Da li ce brak biti srecan..?... i sl...Da li se to vidi iz karte....
kristijana
kristijana

Broj poruka : 13
Datum upisa : 30.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

brak Empty Re: brak

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics
» Brak 2
» Brak
» Brak
» Brak
» Brak

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu