Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aspekti osvete

+9
afrodita
DUH
hajkula
Tajna
Izida
golicava mašta
Strelica
Astrotanja
Čarobnica
13 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Aspekti osvete Empty Aspekti osvete

Počalji  Čarobnica Pet Jul 17, 2009 11:29 am

Šta pokazuje da li smo osvetoljubivi ili skloni tome? Šta pokazuje da treba da se osvetimo? Šta pokazuje da se nama neko sveti s pravom ili zato što je takav? Da li su to planete u Škorpionu ili Mars u promenljivim znacima?

Pitam, ne skitam Very Happy
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  Astrotanja Pet Jul 17, 2009 11:51 am

Tradicionalno osvetljubivost se vezuje za Škorpiju, zbog njenih dubokih emocija, ali ja bih rekla da je ovo osobina pre svega nerazvijenih i nižih tipova,koji sigurno da imaju aspekt koji ukazuju na povređenost, jer iz tog stanja se ide u osvetu. Tako da bih ja navela kao motiv i povređen Mesec, ili povređene emocije. Uverila sam se više puta uverila Uran u opoziciji sa Mesecom, pri čemu je Uran u Škorpiji, a Mesec u Biku, a osoba je dupli Raku. Primetila sam da i konjukcija Urana i Meseca dovodi do osvetoljubivosti.

Smatra se da Saturn u Škorpiji može da utiče na osvetoljubivost.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  Strelica Pet Jul 17, 2009 12:23 pm

Nisam obracala paznju na to,ali ovo sto Tanja rece Mesec-Uran,da. Bas jeste! Imam ja nekolicinu njih i skroz jesu u tom fazonu a Marsevi su razliciti skroz. Pa ne znam,ja sam jednom to uradila,onako bas fino Embarassed Strpljivo sam cekala celu godinu dana,to bi trebalo da bude Skorpija a sad sam u fazonu svaki put kad mi se situacija namesti,da prikenjam,ali neverovatno,ne mogu da se odbranim od toga i to radim prilicno seljacki,omalovazavanjem podsecam tog nekog,kako je to sto je uradio,bilo...sta vec... Apsurd Mad Ali dobro,bar lajem,nisam opasna,ali resicu se i toga,sigurno,samo mi treba jos malo vremena,ipak je meni Ma u Devici90Merkur...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  Čarobnica Pet Jul 17, 2009 12:35 pm

Zanimljivo mi je to za Urana pa mi je negde i jasnije kad mi je jedna osoba rekla "da treba ponekad da se osvetim", ali je to za mene špansko selo jer mi priroda mene same ne dozvoljava...moj Uran u Škorpiji u konjunkciji sa Venerom u 12.kući mislim da ne treba da se sveti pogotovo što imaju kvadrat sa Satrunom i što Ve90Sa sama po sebi ne sme da bude očajna i da sebi dozvoli u trenutku povredjenosti osvetu...jer može da se vrati kao bumerang...ili grešim da baš zbog konjunkcije treba...kao što mi jednom rekoše...

Recimo, to što je Tanja pomenula, Saturn u Škorpiji rekla bih posebno ako je u opoziciji sa Suncem...osvetoljubiv baš...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  golicava mašta Čet Jul 30, 2009 8:28 pm

Prvenstveno jaka Škropija.
Zatim većina aspekata s Plutonom, pa čak i Saturnom jer Saturn u nekim aspektima čeka da nahrani svoj slomljen ego,
izliječi svoje aspekte, no to sve zavisi od čitavog natala, no znači kada netko kaže osveta, moja prva asocijacija jest Pluton.
Posebice Mars/Pluton, Merkur/Pluton aspekti.
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  Izida Čet Jul 30, 2009 8:42 pm

...


Poslednji put izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 7:07 pm, izmenio ukupno 2 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  golicava mašta Čet Jul 30, 2009 8:53 pm

Pa jel naneseš?
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  Izida Čet Jul 30, 2009 8:56 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 7:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  golicava mašta Čet Jul 30, 2009 9:00 pm

Zato ti i kažem da postoji razlika između razmišljanja o osveti kad si ljut i još pod šokom i kad živiš za osvetu:D

Znam hrpu škorpiona, moja baka je škorpion i ti ljudi pričaju o osveti i kad viceve zbijaju.
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  Tajna Čet Jul 30, 2009 9:11 pm

Ja bih isla sa fiksnim znacima, sa naglaskom na Skorpiji, ali i Bik moze da se zaleti ako li ga cacnes!
Nisam o ovome previse razmisljala pa cu verovati Tanji da je MO ukljucen i ako bih ja dodala da moze verovatno i SO, jer ljudi to cesto rade iz ego kompleksa. Kao ono - Ma ti ces meni, sad cu da ti pokazem.
Naravno radi se o aflikcijama i nizim tipovima,, mislim da je potreban i jak Mars ili Pluton, jer drugi nemaju energije da se bave tim glupostima. Uran i Vodolija takodje jer u besu ne razmisljaju, pa je to cesto momentalna osveta.
Mislim da je planska i "sacekusa osveta" ipak Plutonovo delo.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  hajkula Pet Jul 31, 2009 2:52 pm

Ne slazem se sa skolonoscu urana za osvetom. Uran ce u besu da opali, da zrtvuje jednog da bi spasao 1000, da kazni, to je u trenutku on je nestrpljiv nema vremena da ceka. Suprotstaviti se i osvetiti se, su razliciti pojmovi. Uran je promenljivost, on gradi novo, rusi staro.
Aspekti sa uranom daju munjevitost kao strujni udar, udar groma, munjevita eksplozija, desi se i ne shvatis sta se desilo. Mesec u negativnom aspektu sa uranom daje strah od odvajanja pa da se ne bi plasio jer mrzi strah on se separatise, odlazi, prekida veze sa majkom, porodicom, domovinom. Daje iznanadnu emotivnu povredu, osoba je bila povredjena pa kasnije povredjuje druge ili bezi od drugih da ne bi ponovo dozivela povredu... tu ostale planete daju opis. Mesec uran, daje eksplozivnu, ishitrenu reakciju na povredu.
Za osvetu je vazno pamcenje, konstelacije koje ukazuju na zlopamtilo. To je, pamti pa vrati. U tom horoskopu nema oprosta. Mesec je prastanje. I kada ima osvete u horoskopu iz nekih teskih aspekata saturna, neptuna, plutona, marsa koji daju neku potrebu za osvetom, a ako su povezani mesec, uran a mesec u dobrom znaku, osoba postupa ovako: slagao si me, ja sam tebe i idemo dalje. I ne pomene vise, kaze, sta je bilo, bilo je. Bilo pa proslo. Uran nije zlopamtilo, nema on vremena da sedi i smislja, da ceka... On samo moze da da opis munjevitosti, genijalnosti akcije, da da zanimljivu ideju, da je inteligentna zamisao... Uranov cin nije osveta, nego cin oslobodjenja. On ume da gradi slobodu na tudj racun ako je negativan.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  hajkula Pet Jul 31, 2009 2:53 pm

Ovo je vazno da razlikujemo UZVRATITI i OSVETITI SE.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  Izida Pet Jul 31, 2009 3:04 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  Astrotanja Pet Jul 31, 2009 3:27 pm

U osveti ima zla, niskosti, negativne energije i ona je često zasnovan ili na povređnim emocijama , pa otuda aspekti Meseca, čak po meni više nego na povrđenoj sujeti, jer onda bi tu bilo negog poštenijeg odgovora, neke časnije borbe. Osveta podrazumeva niske udarce, ignorisanje, mržnju, nisku stras, pa tu da radi i Mars, kod kod ili krvne osvete i Pluton. Smile


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pon Jun 27, 2011 3:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  hajkula Pet Jul 31, 2009 3:37 pm

Voda najvise pamti. Od cega je covek?
Mesec su osecanja koja je osoba primila, kojima je bila okruzena. To je genetika, sva proslost, svo nasledje i sve ono sto ,,dobije uz majcino mleko,,. To je vaspitanje, pouke, ne samo recima nego i primerom, to su neverbalne pouke, nepisana pravila u kojima natus odrasta, da li po Starom zavetu - oko za oko, zub za zub ili po Novom zavetu - oprost.
Neko reaguje odmah, isti cas uzvraca. Neko ceka na trenutak, bira cas i mesto, da uzvrati, ni to nije osveta mada lici. Osveta je i kada uzvrati pa mu nije dovoljno, nego pamti i tera te i vraca ti do groba. Osveta je tamo gde je kletva. Kada neko nesto uradi, kaze osvetio sam se, i zavrsio pricu tim cinom, to nije prava osveta to je uzvracanje, uz-vratio je ma kad i ma gde. A kada ga to ne zadovoljava on se sveti i dalje, i jos i svemu sto sa protivnikom ima veze... e to je pravo lice osvete.
Mesec u skorpionu u losim aspektima u odredjenim kucama (1 i 4 pa 8, 12, manje 7 i 10, tada je cesce zrtva osvete ali nije iskljuceno) i jos neke konstelacije u kojima je umesano sunce pa i merkur.
Mesec u biku, ako je osoba pogodjena sindromom osvete, kaznice materijalno, emotivno. Moze da da posesivnost pa i opsesije u tom smislu pa onda druge konstelacije ukazuju na osvetu a osoba je u takvoj tradiciji rasla, nasledila gen moje ne dam!... ali za taj mesec ima leka, njemu se moze objasniti da zbog svojih najblizih to ne cini, odnosno on u vremenu prestaje to da radi a strahovi ostaju...
Uvek se naravno gleda ceo horoskop.
Strelac, vodolija kombinacija je najcistija u tom smislu, tu je najvise razumevanja za greh i najvise prastanja. Moze da se osveti - ali to i nije osveta vec da bi taj drugi video kako je, da to vise ne radi, da ga nauci a ne da bi se osvetio osvete radi. I posle toga, idemo dalje, ruku pod ruku, i onda moze tom koga je naucio sta se ne radi pa ako mu taj prizna gresku, onda moze za njega i svoj zivot da zrtvuje.
Dok skorpionsko na primer, njemu nikad dosta, ne pomaze ni da se izvines, ni da priznas gresku, ni ne znam koliko da patis, da se kajes - nasladjivace se i gonice te do groba. Cak ako samo umisli da mu je naneta steta, on se sveti.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  Astrotanja Pet Jul 31, 2009 3:50 pm

Kod Škorpija zavisi od Mars i Plutona da li će da se sveti, ili oprosti. Ukoliko su ove plante u kvadratu recimo i to ako je jedan u osmoj, nikad neće zaboraviti ukoliko je bila povređena, ako je umešan Neptun, umeće i da prašta i da se žrtvuje.

Akio je Mesec u Škorpiji napadnut, tu oprošataja nema.


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pet Jul 31, 2009 4:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  Strelica Pet Jul 31, 2009 4:10 pm

Astrotanja ::Akio je Mesec u Škorpiji napadnut, tu oprošataja nema.

Uh! Mene vec boli Laughing
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  DUH Pet Jul 31, 2009 11:03 pm

Astrotanja ::Tradicionalno osvetljubivost se vezuje za Škorpiju, zbog njenih dubokih emocija, ali ja bih rekla da je ovo osobina pre svega nerazvijenih i nižih tipova,koji sigurno da imaju aspekt koji ukazuju na povređenost, jer iz tog stanja se ide u osvetu. Tako da bih ja navela kao motiv i povređen Mesec, ili povređene emocije. Uverila sam se više puta uverila Uran u opoziciji sa Mesecom, pri čemu je Uran u Škorpiji, a Mesec u Biku, a osoba je dupli Raku. Primetila sam da i konjukcija Urana i Meseca dovodi do osvetoljubivosti.

Smatra se da Saturn u Škorpiji može da utiče na osvetoljubivost.

Ovo može da bude tačno, mislim SA u SC pošto imam ja, ali samo u mladosti jer već posle 30-te sigurno uopšte nemam želju za osvetom niti to mogu da opravdam ali vidim da i ljudi mojih godina to nose u sebi, to čovek baš pomoću ovog SA može da shvati besmislenost osvete i da ona ništa ne rešava nego samo produbljuje problem i muči onog ko ima želju za osvetom
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  hajkula Sub Avg 01, 2009 2:32 am

Astrotanja ::Kod Škorpija zavisi od Mars i Plutona da li će da se sveti, ili oprosti. Ukoliko su ove plante u kvadratu recimo i to ako je jedan u osmoj, nikad neće zaboraviti ukoliko je bila povređena, ako je umešan Neptun, umeće i da prašta i da se žrtvuje.

Akio je Mesec u Škorpiji napadnut, tu oprošataja nema.

Slazem se. Samo zavisi u kojoj kuci je mesec, da li je osoba zrtva osvete ili se sveti.

Skorpioni (uran egzaltiran u skorpionu) su opet, najverniji prijatelji, (jarcevi mogu da im pariraju, zato ima postovanja medju njima i ako nisu prijatelji nego na suprotnim stranama)
Sa skorpionima ti ne treba ugovor, samo rec. Besa. (Jarcevi se precutno obavezuju.)
Skorpion ne trpi izdaju, ne prasta ni sebi ni drugome. To je pamcenje ratova, borbi na zivot i smrt a zbog izdaje se strada, gube zivoti, gube ratovi, teritorija, sve. Zato takva iskljucivost, da ne kazem strogost.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  hajkula Sub Avg 01, 2009 3:18 am

DUH ::
Ovo može da bude tačno, mislim SA u SC pošto imam ja, ali samo u mladosti jer već posle 30-te sigurno uopšte nemam želju za osvetom niti to mogu da opravdam ali vidim da i ljudi mojih godina to nose u sebi, to čovek baš pomoću ovog SA može da shvati besmislenost osvete i da ona ništa ne rešava nego samo produbljuje problem i muči onog ko ima želju za osvetom

Saturn i merkur u skorpionu - zlopamtilo, osvetoljubivost. Dupli simbol. Nisi to shvatio pomocu tog saturna ti si tog saturna taj poriv i potrebu shvatio
- vladari tog saturna su u opoziciji, mars je u vodoliji to je kaznjavanje i samokaznjavanje. To je u tvom nesvesnom sukob oca i sina, sukob oca dok je bio mlad i revolucionar sa svojim ocem, i u sebi sa autoritetom, koji kaze dao sam ti zivot, mogu i da ti ga ukinem, ima da bude kako ja kazem. To je otac koji zeli da traje kroz sina. To je otac koji se plasi sina, kome daje snagu a onda ga se plasi. U teskom casu jedan za drugog bi dali zivot. U obicnom zivotu, situaciji... otac pije da bi opio snagu koja ga ubije, kasnije to sin radi. Sukob dve volje, dve snage koje se iskusavaju. To je ono sto kazes, otac komunista, ja monarhista.
U mladosti to nije bilo bas tako. Bio si anarhista. Taj aspekt, pluton opozicija mars kvadrat saturn su Crvene brigade, ETA, svi teroristi. Bio si anti-anarhista.

E sad. Tamo gde ti je sunce, tamo ti je srce, zivot. Jos si asc lav pa sunce dobija na znacaju u tumacenju. Ti nisi ma ko. Ti si strelac, covece a jupiter ti egzaltiran u raku, moral, plemenitost, (ma i burzujski mentalitet, hedonizam, i u tom smislu dvojni moral, na dve stolice, sa svima dobar, ali to za ovu pricu nema veze)....
Merkur u skorpionu je u aspektu sa jupiterom pa i uranom! Radi! To je uvid i svest o zlu. Razumevanje da je zlo zlo.
U muskom horoskopu mesec u jarcu cesto daje hladan odnos sa majkom. Sad, hladan i kako god bio sa majkom, ipak ima dobre aspekte, dobro nasledje od nje i vaspitanje. Ona je cutala i trpela zivot je nije mazio pa nije ni umela da pruzi neznost, samo brigu. To je zena cije patnje nisi svestan, njene muke, strahove, ma kako, koliko i sta sve video - to je samo mali deo, vecinom je njena tajna. Ipak ona tebi daje u nasledje sa neptunom, prastanje, sa plutonom dobru intuiciju za opasnost, snagu lecenja, stoicizam, sa marsom, hrabrost. Taj mesec u jarcu u takvim ili slicnim aspektima kao da kaze, sve bude i prodje, samo dela - deca ostaju, ni jedno zlo doveka, svemu je jednom kraj pa i zlu. Prezive oni koji istrpe najvise, takvi pobedjuju... svako zlo ima neko dobro.
I jupiter u raku je dobro genetsko nasledje od majke. Uran u raku malo brlja, donosi strahove od promena ali nije strasno, to je i svest o promenama i razumevanje 120 merkur, pa onda i prihvatanje.


Poslednji izmenio hajkula dana Sub Avg 01, 2009 3:21 am, izmenjeno ukupno 1 puta
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  DUH Sub Avg 01, 2009 3:18 am

golicava mašta ::Prvenstveno jaka Škropija.
Zatim većina aspekata s Plutonom, pa čak i Saturnom jer Saturn u nekim aspektima čeka da nahrani svoj slomljen ego,
izliječi svoje aspekte, no to sve zavisi od čitavog natala, no znači kada netko kaže osveta, moja prva asocijacija jest Pluton.
Posebice Mars/Pluton, Merkur/Pluton aspekti.

Ma jel da MA PL ME lol! pa to imam ja od 25- te 30-te nisam osvetoljubiv a i dotle iako sam imao želju ne sećam se da sam se nekom osvetio jer dok stignem do osvete mine me želja jer sam uvek racionalno razmišljao, šta dobijam a šta gubim..
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  DUH Sub Avg 01, 2009 3:27 am

hajkula ::
DUH ::
Ovo može da bude tačno, mislim SA u SC pošto imam ja, ali samo u mladosti jer već posle 30-te sigurno uopšte nemam želju za osvetom niti to mogu da opravdam ali vidim da i ljudi mojih godina to nose u sebi, to čovek baš pomoću ovog SA može da shvati besmislenost osvete i da ona ništa ne rešava nego samo produbljuje problem i muči onog ko ima želju za osvetom

Saturn i merkur u skorpionu - zlopamtilo, osvetoljubivost. Dupli simbol. Nisi to shvatio pomocu tog saturna ti si tog saturna taj poriv i potrebu shvatio
- vladari tog saturna su u opoziciji, mars je u vodoliji to je kaznjavanje i samokaznjavanje. To je u tvom nesvesnom sukob oca i sina, sukob oca dok je bio mlad i revolucionar sa svojim ocem, i u sebi sa autoritetom, koji kaze dao sam ti zivot, mogu i da ti ga ukinem, ima da bude kako ja kazem. To je otac koji zeli da traje kroz sina. To je otac koji se plasi sina, kome daje snagu a onda ga se plasi. U teskom casu jedan za drugog bi dali zivot. U obicnom zivotu, situaciji... otac pije da bi opio snagu koja ga ubije, kasnije to sin radi. Sukob dve volje, dve snage koje se iskusavaju. To je ono sto kazes, otac komunista, ja monarhista.
U mladosti to nije bilo bas tako. Bio si anarhista. Taj aspekt, pluton opozicija mars kvadrat saturn su Crvene brigade, ETA, svi teroristi. Bio si anti-anarhista.

E sad. Tamo gde ti je sunce, tamo ti je srce, zivot. Jos si asc lav pa sunce dobija na znacaju u tumacenju. Ti nisi ma ko. Ti si strelac, covece a jupiter ti egzaltiran u raku, moral, plemenitost, (ma i burzujski mentalitet, hedonizam, i u tom smislu dvojni moral, na dve stolice, sa svima dobar, ali to za ovu pricu nema veze)....
Merkur u skorpionu je u aspektu sa jupiterom pa i uranom! Radi! To je uvid i svest o zlu. Razumevanje da je zlo zlo.
U muskom horoskopu mesec u jarcu cesto daje hladan odnos sa majkom. Sad, hladan i kako god bio sa majkom, ipak ima dobre aspekte, dobro nasledje od nje i vaspitanje. Ona je cutala i trpela zivot je nije mazio pa nije ni umela da pruzi neznost, samo brigu. To je zena cije patnje nisi svestan, njene muke, strahove, ma kako, koliko i sta sve video - to je samo mali deo, vecinom je njena tajna. Ipak ona tebi daje u nasledje sa neptunom, prastanje, sa plutonom dobru intuiciju za opasnost, snagu lecenja, stoicizam, sa marsom, hrabrost. Taj mesec u jarcu u takvim ili slicnim aspektima kao da kaze, sve bude i prodje, samo dela - deca ostaju, ni jedno zlo doveka, svemu je jednom kraj pa i zlu. Prezive oni koji istrpe najvise, takvi pobedjuju... svako zlo ima neko dobro.
I jupiter u raku je dobro genetsko nasledje od majke. Uran u raku malo brlja, donosi strahove od promena ali nije strasno, to je i svest o promenama i razumevanje 120 merkur, pa onda i prihvatanje.

Pravo da ti kažem ovde ništa ne bi ni dodao ni oduzeo, samo bih malo drugačije formulisao odnos majke, nije ona hladna (Ovan) ali je otpor prema mom ocu prenela na mene i samo me fino dresirala pa sam oduvek bio fino vaspitan i pristojan, onaj koji ustaje starijima u busu, koji pomaže slepcu da predje ulicu, pomogne babi nekoj na ulici ako nosi neke kese i slično, ali to je samo dresura i empatija prema starijima ili baš deci dok ovi srednji mi retko izazivaju neko konkretno sećanje osim ako nisu specifični i imaju šta da kažu.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  hajkula Sub Avg 01, 2009 3:33 am

Dresura, stroga disciplina, je saturn u 4 kuci ma u kom znaku a kamoli u skorpionu.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  DUH Sub Avg 01, 2009 3:34 am

hajkula ::Dresura, stroga disciplina, je saturn u 4 kuci ma u kom znaku a kamoli u skorpionu.

Milekić kaže i MO u CO
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  hajkula Sub Avg 01, 2009 3:53 am

Mesec u jarcu je ipak nesto drugo. Red jeste ali i puno zrtve majke za dete, za kucu. Gleda se i stanje, planete u raku ako ih ima, pa stanje u 4 kuci i onda se slaze prica. Mnogo zavisi od aspekata.
Taj mesec u jarcu - majka mnogo brine. Moze da se desi da je majka kasno rodila to dete pa onda moze da bude ekstrem, da dete razmazi. Ili razvod, ili iz nekog drugog razloga dete odrasta sa bakom, e to je lepa prica. Baka tradicionalna, ali ipak stroga, uliva sigurnost, ugadja ali na neki nacin disciplinuje prosto ne zelis da je sekiras da bi ti dugo trajala.
Mesec u jarcu - Ljubav od majke je nevidljiva to najcesce nisu majke koje maze decu sem kada su bolesna deca. Dete kao da ne oseca, kao da ne dobija neznost od majke. Ali to su najvise majke kada je dete u problemu. Da vidis to! Taj osecaj nedostatka ljubavi, paznje, od strane majke je vise u muskom horoskopu.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti osvete Empty Re: Aspekti osvete

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu