Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SAOMO u sinastrijama

+10
Strelica
Gawain
Nea
Estera
Zorica
daniel astro
Latica
Supernova
Astrotanja
UNA
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

SAOMO u sinastrijama - Page 2 Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  golicava mašta Čet Avg 20, 2009 10:26 pm

daniel astro ::Sve što su moje drage kolege rekle o medjusobnim kontaktima Meseca i Saturna u uporednim horoskopima je zaista tačno, medjutim istina je da ovo nikako nije udoban, niti sretan kontakt. To naravno, ne znači da je partner loš, niti da se ljudi ne vole, ali u svojoj pozadini krije bol i mogućnost da jedna od osoba bude jako povredjena. Stari autoriteti već stotinama godina ovo tretiraju kao izuzetno neudoban aspekt. Doduše, daje trajnost, ali nije poenta da nešto traje decenijama, već da odnos bude sve kvalitetniji i laganiji. Medjutim, u zemlji gde je tako snažna dominacija Saturna, teško je ili gotovo nemoguće izaći iz ovih okvira. Uporedni dispozitori ove konjunkcije će pokazati kako će se odnos menjati u vremenu, da li će doneti lakoću ili pritisak.
www.myspace.com/astrologija


Sve zavisi zapravo najviše od toga o kome govorimo.
Netko tko je sam saturn i tko ima naglašenog saturna te je navikao na njega ili pače je on sam definitivno drugačije
doživljava ovaj aspekt od nekoga tko je npr izražena venera, na to uvijek jako obraćam pažnju!
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama - Page 2 Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  alea Sre Jan 20, 2010 1:00 pm

Da li bi po vašem mišljenju delovala konjukcija MO na 28* blizanca ( 0ASC jedne osobe) sa retro SA na 3* raka druge osobe? ( u njenoj 7. kući, pri čemu je njen JMČ na njegovom MO0ASC) Dakle, njen SA je na njegovom MO i 3* od njegovog ASC.

Orbis između SA0MO je 5* ali su MO i SA u dva znaka? On ima SA u 1. kući, ona u 7.

Ono što je važno napomenuti je da ona ima VE u jarcu a on MA u jarcu, tako da je ovaj njen SA vladar njene VE, a imaju MA0VE sa orbisom od 4* aplikacija ( u njegovoj 8. kući )...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama - Page 2 Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  golicava mašta Čet Apr 29, 2010 1:44 pm

Ne znam jeste li spominjali, ali ovaj aspekt nerijetko upućuje i na fizičku odvojenost.
Aspekt koji sigurno simbolizira Penelopu u obličju mjeseca koja godinama čeka Odiseja da se vrati sa svog putovanja.
Vole se, ali im više sile otežavaju ljubav.
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama - Page 2 Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Natasha-77 Ned Okt 17, 2010 8:04 pm

Evo sinastrije mojih prijatelja koji imaju taj aspekt...vereni su i zive zajedno,on je vojno lice i voli strasno da se kocka,a njoj to smeta...interesuje me da li ce on nju da povredi,jer je njegov Saturn???
https://2img.net/r/ihimizer/i/theostavrula.gif
Natasha-77
Natasha-77

Broj poruka : 204
Godina : 46
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama - Page 2 Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Gost Ned Okt 17, 2010 8:20 pm

Cini mi se da je u pitanju separacijski aspekt. A dispozitor Venera vec njoj natalno pravi 90` na Mo. Nije samo 0` taj koji moze da dovede do hladjenja, a sto se tice razlike o "ukusu" o tome govori i njegov Jupiter 90` njena Venera, posto je usko vezana za ovu konjukciju, dakle konjukcija je napadnuta sa vise strana, pa treba znati gde traziti zapravo problem.
Dok njegova Venera cini mi se da ima inkonjukciju, pa i njega nerviraju neke njene svakodnevne sitnice ili mozda neke njene prijateljice, cini mi se zato sto je njegovo 11 polje upalo u njeno 6, pa se tu odvija i ovaj aspekt. Te jednostavno, nema druge nego razgovor koji moze da osvesti kod oboje po neku stvar koja ih udaljava, a u isto vreme drzi kroz taj Sa. Mozda nakon toga svako krene svojim putem a mozda bas to ih jos vise stegne u zagrljaj. Oni odlucuju, zar ne? Very Happy

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama - Page 2 Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Natasha-77 Ned Okt 17, 2010 8:50 pm

E,hvala ti puno na odgovoru i objasnjenju...
Natasha-77
Natasha-77

Broj poruka : 204
Godina : 46
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama - Page 2 Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  jelena257 Pon Jan 03, 2011 2:10 am

a konjukcija mog meseca u vodoliji (vladar osmog) i njegovog saturna(vladar drugog) sta bi mogla da oznaci , dispozitor mog meseca Uran je u strelcu u prvoj(Saturn je u skorpiji) a njegovog Sa Uran u 2??? Veza je duze trajala i jeste opterecujuca po mene cini mi se narocito :/

jelena257

Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama - Page 2 Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  alea Sub Okt 22, 2011 2:57 pm

[quote="Zorica"]
daniel astro ::
Ja sam bila u braku 18 godina sa muskarcem ciji saturn u jarcu je bio u konjukciji sa mojim mesecom u jarcu. Verujte mi na rec gore nesto ne postoji. Osecas se kao da si u zatvoru, tu nema ljubavi a bilo je i gorih stvari. To je jedan tezak karmicki aspekt koji treba izbegavati u vezama. Sad

Mozda je jos tezi bio zato sto je MO u Jarcu izuzetno slab i nalazi se tamo gde SA potpuno dominira?
Upravo sam iscitala gomile tekstova na ovu temu, iako ih slabo ima sa aspekta SA.
Posto sam ja u sinastriji koja mene zanima MO u Skorpiji, znam kako se ja osecam, ali me zanima sta i kako oseca SA?

Po nekima, SA oseca strah od gubitka ove veze ( SA je uvek strah i ima veliku potrebu za sigurnoscu ) tako da je upravo taj strah i razlog njegove restrikcije, zvocanja i pridikovanja.

Nisam sigurna, ali mi se cini da je uvek lakse onom MO koji je po znaku jak nego recimo tom u Jarcu ili mom u Skorpiji...I naravno, ovi se aspekti pocnu ispoljavati tek kasnije u vezama, u pocetku se osete oni protocni i lagani, a ovi dodju tek kasnije u toku veze, pa se onda obicno pitamo gde je nestala sva ona leprsavost s pocetka...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama - Page 2 Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu