Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

+5
alea
IVA
Bambina
Čarobnica
Astrotanja
9 posters

Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

Počalji  Astrotanja Ned Dec 27, 2009 12:25 pm

Merkur nam je poslednji put ove godine, baš pre d novu godinu krenuo retrogradno i kako se nalazi u Jarcu, poznatom po sporosti, istina i temeljnosti, doneće nam usporavnje, vraćanje na nešto od ranije,pomeranje rokova, odugovlačenje, ponavljanje i sl. nije povoljan ni za veće kupovine, posebno uređaja koji imaju vezu sa komunikacijom.

Nepovoljan je i za selidbu, posebno ako je vl. 4.


Tako će mnogi od vas u ovim prazničnim danima imati priliku da se posle dužeg vremena sretnu sa nekim osobama sa kojima se neko vreme niste videli. Markur daje priliku da se obnove nekadašnji komunikacija, ili da se završi nešto od ranije što je rađeno.
Kako je u Jarcu sve podvrgnuto većoj kontroli, discplini, redu tako je dobar da se popravi, poboljša nešto što ste ranije učili, planirali i da se to dovede do završetka. Na kom planu će doći do te ponovljene komunikacije, zavisi kroz koju kuću vam tranzitira.

Recimo meni tranzitria šestom i to na vrhu šeste je, tako da se on odnosi na sve one ksa kojima komuniciram u vezi nekih usluga, na poslovnom planu i nravno kako je krenuo tako je morao da bude obnovljen rad koji je dan pre toga otpočeo, jedna zantska usluga, jer je majstor napravio grešku, pa je morao ponovo došao da to popravi izavrši.

Kako tranzitira šestom očekujem da će se odraziti i na vraćenje nekog od starijih klijenata, kako se ranijih godina odražava. Kako je meni vl. 2. moguće je da dovede i do zastoja u zaradi, što sam često doživljavala dok je retrogaradam.

Poledajte dakle iz koje kuće vam dolazi Merkur i kojom će tranzitirati. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty Re: Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

Počalji  Čarobnica Ned Dec 27, 2009 2:42 pm

Tranzitira drugom...vladar je 8. i 10... ništa dobro po pitanju para...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty Re: Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

Počalji  Bambina Ned Dec 27, 2009 11:23 pm

Meni tranzitira devetom kucom, a vladar je moje seste i druge kuce. Da li retrogradni merkur moze da znaci po poitanju novca vracanje/ dolazak para koje nisu isplacenje ili moze doneti samo kocnicu. Ali zanima me sta mi moze doneti po pitanju devete kuce? Putovanja? Bas sam se upravo vratila sa dalekog puta. Ranije je bio odlozen! Da li ce mi vratiti veru u nesto? Duhovni preporod?

Bambina

Broj poruka : 49
Datum upisa : 10.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty re

Počalji  IVA Ned Dec 27, 2009 11:52 pm

meni tranitira 11. kucom, verovatno cu se za praznike videti sa prijateljima, i moguce sa nekim ljudima koje znam sa posla? Smile
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty Re: Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

Počalji  alea Pon Dec 28, 2009 12:43 pm

Meni je ME vladar VII i X kuće, a tranzitira krajem I i kroz II kuću.
Trenutno mi je prešao preko VE, koja mi je vladar VI.
Tranzit ME sam doživela kao vraćanje nekih stvari i situacija na poslu koje me uvek iritiraju i smetaju kod kolega sa kojima radim.

Čak sam se pre neki dan posvadjala sa njima, u stvari naljutila sam se, jer su napravili neku šalu na moj račun, koja bi meni u nekom drugom momentu bila smešna, ali mi sada nije prijala i doživela sam je vrlo lično, i onako sam se osetila poniženo...Sad

U kombinaciji sa tranitnim SA u X kući, sve me ovo nekako čini povučenijom i ozbiljnijom, što baš nije moja osobina...prosto mi se ne priča i ne druži sa drugima...iritira me površnost, glupost, neozbiljnost...postala sam jednom rečju - namćor Sad
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty Re: Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

Počalji  Astrotanja Pon Dec 28, 2009 12:47 pm

Bambina u ovom periodu moguće je da budeš u kontaktu sa nekim rođakom sa kojim se nisi videla neko vreme, ili da počeneš da učiš nešto što si ranije učila, ili uspostaviš kontakt sa nekim ko živi daleko, a ranije si bila u kontaktu sa tom osobom i sl.

Za to je povoljno, a za daleka putovanja nije, kada je Merkur retrogradan. Dok je išao direktno i bio u tvojoj natlnoj 9. ti si bila u inostranstvu, sada nije povoljno za to.


Glorija u pravu si, opet se možeš sresti sa nekim starim prijateljema. U 11.Merkur je dobar da se neki raniji plan pokrene i dovrši, ili obnovi, posebno ukoliko je vezan za timski rad sl. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty Re: Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

Počalji  smesko Uto Dec 29, 2009 4:47 pm

tanjice, kojom kucom tranzitira kod mene?
kada ce jupiter uci u ribe?

kod mene je doslo do vracanja na gradivo koje treba da se zvarsi do kraja..napisu eseji, nauci zapoceto..
videla sma se sa drugaricom koju nisam videla mesecima..
ali..i razbolela sam se..uhvatila me prehlada bas!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty Re: Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

Počalji  Paradoks Sre Dec 30, 2009 3:22 am

Jao pa sad mi je jasno, nisam prije baš obraćao pažnju na tranzite merkura...
Tranzitira mi 5 kućom i baš me čudi što sam uspostavio ponovno odnos sa svojom bivšom djevojkom.. hehe
I još mi prelazi preko neptuna i urana... Bog zna šta me očekuje ovih dana...
Jadna moja 5 kuća,imam osjećaj da mi se sve tu sastavilo... Sad
Paradoks
Paradoks

Broj poruka : 14
Локација : Unknown
Datum upisa : 29.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty Re: Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

Počalji  Angie Sre Dec 30, 2009 5:51 pm

kazu da osobe koje imaju natalno retro ME ,bude im dobro kad je tranz. ME retro....u vise navrata mi se pokazalo da kod mene taj slucaj nije...svaki put kad je tranz. ME retro meni krene lose po pitanju novca (vladar je 2.polja) uvek mi novac kasni,ili je odlozen njegovo pristizanje za drugi period,brze trosim a nikako da pristigne novi prihod, ali i komunikacija sa prijateljima je u ocajnom stanju u to vreme ( vladar je 11.polja)...pa mi se desi uvek rasprava s njima ili napr.neka dokumenta se zagube ili prosto se desi situacija da dokumenta ne mogu u tom periodu da predam nego nekad kasnije...a da ne pricam o poslu...uvek se zagubi moja molba za posao u periodu tranz. ME retro....
ima li sta gore od ovog? Crying or Very sad

inace retro tranz. ME mi je sada u 5.polju prelazi preko moje fortune i vertexa i ama bas nista se ne desava..nema ni bivsih a ni novih ljubavi...novi se pojave ali na kratko...i nestanu isto tako kako su neocekivano "upali" u komunikaciju sa mnom a da s njima ne moze ni da se realizuje neka dublja konverzacija jer brzo nestanu.... silent
Angie
Angie

Broj poruka : 106
Godina : 48
Локација : Zrenjanin
Datum upisa : 30.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty Re: Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

Počalji  Astrotanja Uto Jan 05, 2010 2:22 pm

Retrogradni Merkur ne prija ni onima koji ga imaju natalno, osim ako ga ne koriste da nešto odrade što su ranije krenuli, za novine ne valja. Nije dobar ni za putovanja, pokaže se da uvek stvara neku vrstu problema u komunikaciji i tamo gde se ode. ukolio je on vladar vašeg sunčanog ili ascdentnog znaka, svašta može da vam donese, a vraćanja u prošlost voma mnogo, kao i potrebu da se o tome priča, posebno kod starih osoba.

Kod obnh koji imaju problema sa živcima, psihičkih problema, a Merkur ima snažniji uticaj na njih može da izazove baš velike probleme u komunikaciji, da pojača nervozu, unese nerazumevanje, rasprave, vređanje, posebno ako je u kvadratu sa natalnim Marsom.

Mnogo osoba ima problema u komunikaciji ovih dana .U z to oseća se još uvek posledica Mesecčevog pomrčenja, jer ima više porodičnih razmirica.

Ima više i zdravstvenih problema , uglavnom psihičke prirode.
Dans će Merkur biti u konjukciji sa tranzitnom Venerom, pa može biti blago poboljšanja u komunikaciji i nešto boljeg raspoloženja. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty Re: Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

Počalji  elizabetbenet Sub Jan 09, 2010 5:23 pm

Uh, mene je cele prosle godine unistavao retro merkur, jer nisam znala o cemu se radi. Prvi put sam partner naljutio na mene bez nekog valjanog razloga, ali smo to prevazisli, da bi prilikom drugog retro hoda merkura raskinuli.
Imam puno problema u komunikaciji u periodu retro merkura, zaboravljam dokumenta, i sve mi nesto traljavo ide. Sad sam se kao pripremila za njega, ali ne vidim neki veci pomak osim sto znam kad je poceo i kad se zavrsava.
Moze li mi neko rastumaciti zasto tako lose utice na mene i bas mi puno komplikuje zivot?
Jedva cekam 15. da odahnem....

natal:
https://2img.net/h/i183.photobucket.com/albums/x261/lizab72/astro_w2gw_03_72_hp.gif

elizabetbenet

Broj poruka : 27
Datum upisa : 31.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu Empty Re: Od 26. 09. decembra retrogradni Merkur u Jarcu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu