Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O VENERI

+16
Strelica
smesko
Lana
Djomla
BoSaNKa
Izida
Nea
Bambola
David
Gawain
Astrotanja
zeka
lado06
Čarobnica
beskrajnost
SANDRA
20 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

O VENERI Empty O VENERI

Počalji  SANDRA Pon Nov 10, 2008 5:07 pm

Venera
"Mala sreća". U znaku ostaje 1 mesec godišnje. Vlada ljudskim osećanjima. Brine o lepom životu. Voli da bude voljena. To je planeta ljubavi, lepote, blagosti. Daje duhovite ljude. Retrogradna Venera označava stidljive osobe, koje ne umeju da pokažu naklonost. Imaju nezreo pristup ljubavi. U Astrologiji je zovu i "mali dobročinitelj" ili "mala sreća". Njeno delovanje je nežno i harmonično. Ova planeta upravlja emotivnim kontaktima, nežnošću, moralnim karakterom, brakom i svim vrstama saveza. Takođe upravlja društvenošću, sklonostima, liksuzom, zadovoljstvom, poštovanjem, bojama, poezijom, pevanjem... Položaj Venere u natalnom horoskopu ukazuje na aktivnosti i oblasti života u kojima stvarno uživamo. Znak kom ona vlada su Bik i Vaga, egzaltacija joj je u Ribama, pad joj je u Devici a egzil u Škorpiji i Ovnu.
SANDRA
SANDRA

Broj poruka : 73
Godina : 36
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  beskrajnost Sub Nov 29, 2008 7:34 am

Ja imam veneru u 8 kuci u blizanacima, zanima me dal je moguce doci do nasljedstva kroz ljubav? Iako ja stvarno ne zelim nicije nasljedstvo.
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 41
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Čarobnica Pet Dec 19, 2008 1:32 am

A šta znači kada u sinastriji ta "mala sreća" pada na nečiji Asc u Škorpiji? Very Happy Fizičko zadovoljstvo?


Poslednji izmenio Čarobnica dana Pet Dec 19, 2008 2:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  lado06 Pet Dec 19, 2008 1:38 am

a kad venera pada na Dsc moja venera sva u kvadraticima geek


Poslednji izmenio lado06 dana Pon Jan 12, 2009 1:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 57
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  zeka Pet Dec 19, 2008 2:22 am

beskrajnost ::Ja imam veneru u 8 kuci u blizanacima, zanima me dal je moguce doci do nasljedstva kroz ljubav? Iako ja stvarno ne zelim nicije nasljedstvo.

Skorpija na ascedentu je usmerena na osmu kucu i simboliku iste a venera predstavlja gde su nam zadovoljstva.
Kod tebe je venera vladar suncevog znaka pa je moguce da nasledis dva muza.
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Čarobnica Sre Jan 07, 2009 7:03 pm

Kakve odlike ima Venera u 9.kući?
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  SANDRA Sre Jan 07, 2009 7:46 pm

Carobnice evo za tebe I love you
VENERA U DEVETOJ KUĆI traga za nekim istinama kroz estetiku ili ljubav
Položaj koji ukazuje na moralne gubitke, skandale kroz ljubavne avanture sa strancima. Partner je iz druge socijalne sredine ili druge vere ili ima nelogicne poglede na svet. Osoba uživa na putovanjima jer upoznaje strane kulture i sve ono što je daleko i misticno. Položaj pokazuje da se osoba bavi izdavastvom koje je povezano za teme kao što je estetika, ljubav, umetnost. Resenja materijalnih pitanja u inostranstvu. Osoba uživa u duhovnim i religioznim stvarima. Ljubavna afera na putovanju. Kasniji brak ili uopšte ne ulazi u brak. Osoba mora da se pazi ljubavnih afera jer može da izgubi ugled, a u nekim slučajevima da bude i necastan.
-Neharmonični aspekti ukazuju na ljubavna razočarenja na putu ili inostranstvu. Venera ovde daje striptizete ili udaja na silu. Javno prikazivanje intimnosti. Necasnost. Zbog ljubavnih afera može izgubiti ugled.
SANDRA
SANDRA

Broj poruka : 73
Godina : 36
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Čarobnica Sre Jan 07, 2009 9:40 pm

Hvala Sandra,

moja prijateljica iz detinjstva je ima u 9. kući pa me je zanimalo da li joj donosi ljubav, brak preko inostranstva, s obzirom da je reč o 9. kući, a nisam pogledala ostale aspekte koje pravi, videću pa da povežem. Mada se ona udala baš kad je na sam Saturnov povratak na njenog natalnog. I muž joj je u inostranstvu pa sam htela da povežem ima li i ona šanse da mu se pridruži tamo pošto zadnjih godina nije imala uspeha. Jupiter retrogradni joj je u 3. kući i pravi opoziciju sa Venerom.

U svakom slučaju hvala:)
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Astrotanja Sre Jan 07, 2009 9:45 pm

Moje iskustvo pokazuje da je ljubav sa osobom koja je u inostranstvu i brak u inostranstvu. Partenrka je strankinja ako je rec o muskom horoskopu.
Cesto sam zaticala, ako i drugi aspekti idu tome u prilog da je drugi brak donosi vise srece, bolji zivot, posebno ukoliko nije lose aspektovana, ako jeste, recimo u opoziciji, ili kvadratu sa Mesecom i pored boljeg zivota u braku se opet pojavljuju emotivni problemi i ljubavi tu nema.


Poslednji izmenio Astrotanja dana Sre Jan 07, 2009 10:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Čarobnica Sre Jan 07, 2009 10:09 pm

Hvala Tanja sunny

Venera joj nije aspektovana sa Mesecom. Ovo joj je prvi brak, a muž joj ima dvojno državljanstvo - hrvatsko i od danas američko. Što znači da su se kockice negde poklopile:)

Za sada brak funkcioniše a kada budu počeli da žive zajedno, videćemo:)
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  beskrajnost Pon Jan 12, 2009 8:23 am

zeka ::
beskrajnost ::Ja imam veneru u 8 kuci u blizanacima, zanima me dal je moguce doci do nasljedstva kroz ljubav? Iako ja stvarno ne zelim nicije nasljedstvo.

Skorpija na ascedentu je usmerena na osmu kucu i simboliku iste a venera predstavlja gde su nam zadovoljstva.
Kod tebe je venera vladar suncevog znaka pa je moguce da nasledis dva muza.
ja nebi ni jedan
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 41
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Gawain Uto Jan 20, 2009 5:23 pm

.......................................................................................................


Poslednji izmenio Gawain dana Pet Jan 30, 2009 4:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gawain

Broj poruka : 28
Datum upisa : 18.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  David Uto Jan 20, 2009 6:21 pm

Gawain ::Moja Venera deluje kao da je u 9. polju, iako dolazi iz 8. jer je vrhu 9, to je toliko strelacka Venera, da verujem da sam rodjena i malo ranije nego sto pise. Posto mi je Ve vladarka, ako ne budem putovala u zivotu, ja cu umreti od tuge(Venera iz osam). Smile

Posto vec imam 32, jasno je da cu se ili udati kasno, ili se uopste necu udati.

Hocu da putujem, putujem, citav zivot da putujem, da zivim nomadski, kao Ciganka cergarka, jer to jesam u dusi...Smile

Evo ja ću da te ženim pa da putujemo zajedno po svetu dok ne umremo. Very Happy Laughing lol!
David
David

Broj poruka : 38
Datum upisa : 06.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Bambola Čet Jan 22, 2009 10:30 pm

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 11:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Astrotanja Čet Jan 22, 2009 11:23 pm

Uz Veneru je i njen signifikator Neptun u petoj u konjukciji sa Jupiterom umetnički i kreativan, a za pisanje je zadužena i treća kuću i Mesec u noj u konjukciji, kao i njegov signifikator Merkur u 10. pa se to može pojavljivati u javnosti.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Bambola Pet Jan 23, 2009 10:21 am

Astrotanja ::Uz Veneru je i njen signifikator Neptun u petoj u konjukciji sa Jupiterom umetnički i kreativan, a za pisanje je zadužena i treća kuću i Mesec u noj u konjukciji, kao i njegov signifikator Merkur u 10. pa se to može pojavljivati u javnosti.
Ali je pored Mjeseca tu i Pluton, kao i Lilith na 24° Djevice! gusenje, gusenje emocijama
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Astrotanja Pet Jan 23, 2009 10:34 am

Književnica koja je napisala ciklus romana o Hari Poteru,( ne mogu da se setim kako se zove), koji je moj sin kao dete obožavao da čita i to na engleskom, pre nego što izađe u našim knjižaram, ima Mesec u Devici u konjukciji sa Uranom i Plutonom i u opoziciji sa Saturnom i bila je na rubu egzistnecije, očajna, dok nije iz njene glave izašao taj čudni svet,drugačiji, nestvaran,gde se uči magija, a to sve nosi simboliku Plutonovsku. Dakle i tvoja poezija treba da bude na neki način magična, duboka, nerealna, koja kao da dolazi iz drugog sveta, jer je tu Pluton i Lilit, pa će lečiti i tvojesopstveni emotivni bol, pretvarajući je u nešto drugo, transformišući je u kretivnu energiju, koja može govoriti o potisnutim, skrivenim emocijama, o nekim željam koje su skrivene, tajnama, možda i erotične, zbog Lilit, itd. Like a Star @ heaven
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Bambola Pet Jan 23, 2009 2:44 pm

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 11:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Nea Pet Jan 23, 2009 11:23 pm

beskrajnost ::
zeka ::
beskrajnost ::Ja imam veneru u 8 kuci u blizanacima, zanima me dal je moguce doci do nasljedstva kroz ljubav? Iako ja stvarno ne zelim nicije nasljedstvo.

Skorpija na ascedentu je usmerena na osmu kucu i simboliku iste a venera predstavlja gde su nam zadovoljstva.
Kod tebe je venera vladar suncevog znaka pa je moguce da nasledis dva muza.
ja nebi ni jedan
lol!

Meni je Venera u prvoj kuci, skoro na ascendentu, Lav, i na prvi pogled djeluje kao da uziva u paznji, divljenju, biti u zizi, glumica, i sve u tom stilu... ali nije tako. Upravo suprotno!
Dva su astro pokazatelja da nije tako: 19ti stupanj na kome se nalazi je stupanj fixne zvijezde Merak, za koju stoji: prudent, restrained, mistrustful, self-controlled.
I njezin vladar Sunce nalazi se u Djevici, koja potvrdjuje sve to gore: povucena, oprezna, nepovjerljiva...

To cini da se ja zapravo grozim kad god sam primijecena. Kad svi gledaju u mene ocekujuci nesto - da odgovorim na neko zadirkivanje ili pohvalu ili tome sl - potpuno se izgubim i dodje mi da se sakrijem iza bakine suknje Very Happy (figurativno receno). Vec sam razvila citav sistem ponasanja koji me cini neupadljivom, i cini mi se da mi je aura dosad dovoljno ojacana samoobrambenim stitom sutnje i izraza "nisam tu"...
U skoli kada bi me se prozvalo da nesto odgovaram, redovito mi se krv ledila a srce pocelo uzrujano lupati (jer je to znacilo nastup ispred 30 dusa)..
Nazalost u zivotu mi se cini da imam i previse tih neugodnih javnost-situacija, a to je valjda jer je VE ipak u prvoj kuci Marsa, izlozena.. kao da sebe nesvjesno izlaze i privlaci paznju necim, a onda kad se sve oci okrenu njoj, ko puz bjezi u kucicu i pricinja se da je nema.

E, jesam se raspisala
Smile
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Astrotanja Sub Jan 24, 2009 8:55 pm

Nea, divno si ovo napisala i objasnila.
Smile
To je upravo tako kod tebe. To je zaista kombinacija Lava i Device i meni biska, s obyirom na Mesec u Devici , a ascedent u Lavu. Ja sam imala jaku tremu na priredbama, a bila sam recitator, a posebno na ispitima, tako da me je mucio stomak, uvek sam se razbolele kad sam imala ispit, pa je to bio jedan od razloga sto nisam zavrsila fakultetet. sam bila preterano stidljivo deta, a dugo nesigurna u sebe, ali sve se moze prevazici, pa i to, ako postoji nesto sto to podsti;e, a kod mene je to Mesecom u petoj u trigonu sa Mrsom..
Sunce u 4. vl Ascedenta daje mi sa godina veću sigurnost i stabilnost. bounce


Poslednji izmenio Astrotanja dana Ned Mar 07, 2010 12:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Gawain Sub Jan 24, 2009 9:30 pm

.....................................................................................


Poslednji izmenio Gawain dana Pet Jan 30, 2009 4:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gawain

Broj poruka : 28
Datum upisa : 18.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  David Sub Jan 24, 2009 9:57 pm

Gawain ::Divno, neko najzad hoce da me ozeni!
Ionako mi je dovoljno da mi neko pokaze pasos pun viza, ili izgovori magicne reci kao-Damask, Sirija, Petra, Tbilisi, Zakavkazje , Dablin i Vladivostok, pa da ja padnem u nesvest od ljubavi na prvi razgovor.
Moze, pristajem...
"Dok nam se ne istanje djonovi na cipelama i dok se ne vratimo kuci, prasnjavi, stari i srecni..."

clown

lol!

Gawain ::P.S. O, Boze, moj buduci muz je mladji od mene 11 godina!
Upravo sam pala u nesvest! Idem stopama Agate Kristi-Orijent Ekspresom do 15 godina mladjeg arheologa... What a Face

Piletina se lepi za prste. Laughing
David
David

Broj poruka : 38
Datum upisa : 06.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Gawain Sub Jan 24, 2009 10:04 pm

...................................................................................................


Poslednji put izmenio Gawain dana Pet Jan 30, 2009 4:04 am, izmenio ukupno 2 puta

Gawain

Broj poruka : 28
Datum upisa : 18.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  David Sub Jan 24, 2009 10:34 pm

Gawain ::Ono, jeste da imamo konjunkciju ascendenata, tvoje Sunce u trigonu sa svim zivim u mojoj karti, a Venera na mom vladaru 5. Uranu, al ajde da budemo ozbiljni, mladi gospodine Vago! Very Happy

Šta će tebi ozbiljan mladić sa Venerom u Blizancima!? I Sunce ti je u Blizancima tako da ti ni pored konjunkcije Saturna i Sunca ne odgovara ozbiljan mladić. Very Happy

Gawain ::Nego, ta moja Venera, vladarka 8. kuceformalno jos uvek u osmici, dispozicijom postaje Venera u Biku, ali avaj- na Algolu!

Algol, 8. polje? Da budem Twisted Evil ? Može. Laughing

Gawain ::Znaci li to da cu ne samo putovati dok ne umrem, nego cu i umreti na putovanju?!

Ima li lepše smrti? Smile

Gawain ::A ova dispozicija daje joj mnogo skorpijskih nijansi...
Eto a imam i lepu guzu, valjda si se uverila svojim očima... Ako nisi pogledaj kartu. lol!
David
David

Broj poruka : 38
Datum upisa : 06.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Gawain Sub Jan 24, 2009 11:55 pm

..................................................................

Gawain

Broj poruka : 28
Datum upisa : 18.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI Empty Re: O VENERI

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu