Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O VENERI

+16
Strelica
smesko
Lana
Djomla
BoSaNKa
Izida
Nea
Bambola
David
Gawain
Astrotanja
zeka
lado06
Čarobnica
beskrajnost
SANDRA
20 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  malasaurana Uto Mar 10, 2009 5:38 am

Hoces reci da sam ja ta koja je imala pograsan pristup... Question
malasaurana
malasaurana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Strelica Uto Mar 10, 2009 5:42 am

Zenja je ta koja prima energiju, a muskarac je daje. Ako tu nesto ne stima,ne znaci da neko nije nesto "odradio" kako treba. Jednostavno se nisu potrefili...
Zene su u poslednje vreme unistene jbn "emancipacijom", pocele su se gubiti u svojoj prvobitnoj ulozi a muskarci su obeshrabreni i zbunjeni. Logicno je da nam je tesko da se potrefimo...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  malasaurana Uto Mar 10, 2009 5:52 am

Sustina tog iskvarenog odnosa je mnogo dublja, s jedne strane imas zene koje ocajnicki zele da izadju iz kecelje, i da same zaradjuju svoj novac, da ne bi od nikoga zavisile, i usled toga postaju"muskarci", a s druge strane imas zene kojima je jedini cilj dobro se udati pa postaju previse "lak plen",koji je lako iskoristit, a na trecoj strani su muskarci, koju su zbunjeni, i nisu im bas "sve ovce na broju", doduse nekima jesu, pa znaju koju ovcicu treba smazati, ja razumem zene koje zele da imaju sopstveni dinar u dzepu, jer danas sutra sta znas sta ce tebi ili tvom muzu dunuti u glavi, mozda pozeli razvod, ja sam skoro u familiji imala primer da se zena od 50 godina ide rastati jel je nasla drugog.A to je strasno jer je njen sin spreman za zenidbu a ona bi da se udaje.
malasaurana
malasaurana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Astrotanja Uto Mar 10, 2009 12:28 pm

Ne mogu da se ne ubacia, jer eto, i ja ima veneru u Jarcu trigonu sa mesecom u Devici, istina i u sekstilu sa Saturnom u Ribama, pa mi je poznato i iskustveno kako Venera u Jarcu deluje.
Tu ljubav polako nastaje, ali dugo može da traje, jer kad pronađe onoga ko joj je blizak, ona se otvara i pokazaju svoja osećanja, posvećuje se ljubavi i razvija odnos, koji može biti bolji kroz vreme, ukoliko je Saturn u dobrom aspektu sa njom. U teškoćama bračnim ume naročito da pokaže svoju vrednost, svoju posvećenost, požrtvovanost za ljubav, istrajnost u rešavanju problema. Otuda su veze često duge i stabilne, ako je Venera dobro aspektovan, posebno od strane Saturna.
Tvoj Saturn u Jarcu teži stabilnosti, odanosti, iskrenim odnosim, a kako je Venera u 11. ljubav može nastati i iz prijateljstva. Ono što ometa vezu kod tebe nije, po meni položaj Venere, već Sunce u 12. koji nailazi na muškarce koji su ilti na neki način "nedustepni", ili teže slobodi, ili su na neki način udaljeni,bilo žive daleko,ili su zauzeti, nešto u simnolici 12. kuće.
Mars ti je u Biku u 2., pa su tom aterijalistički orjentisani mladići, racinalni, moguće orjentisani pre svega na sticanje i zaradu, istina, čulni, ali razumni.Tvoje sunce i Merkur u vodoliji teži iinteligentnom muškarcu, koji će istina biti jako posvećen poslu, radan, što može biti razlog da ne provodite puno vremena zajedno itd. Dobro bi bilo da to bude neka kombinacija septembarske Vage, sa sa recimo u Devici, ili da ima nešto i od Device. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Ned Mar 07, 2010 1:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  malasaurana Uto Mar 10, 2009 3:06 pm

Potpuno ste u pravu , lepo ste opisali muskarce koji mene privalace, no nikad mi nije palo na pament da gledam sunce u svom horoskopu, posto sam mislila da on pre svega opisuje osobu, i sad mi je potpuno jasno zasto mene takvi muskarci privlace, ali sad sam povezala da sunce u zenskom horoskopu opisuje i muskarca, oduvek su me privlacili stariji,zagonetniji, ponakad nedostizni upravo zbog godina, ali bukvalno od osnovne skole, nikad nije bio to neko mojih godina, morao je da bude stariji barem 4-5 godina, a to me sad nekako nervira.Bilo je i onih sa druge strane zakona i one koji taze slobodu i ne zele da se vezu,i sad kad malo bolje razmislim svi koji si mi se bar i svidjali imali su nesto od te 12 kuce.To bi po svoj prilici znacilo ili da se nikada necu udati ili da ce to biti neko stariji ja jakom simbolikom 12 kuce.
malasaurana
malasaurana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  mesmerized Sub Mar 14, 2009 3:32 pm

pokusavam da sagledam ovu moju Veneru, ali se nekako zapetljah... pa me zanima kako je vi vidite. Najvise me buni to sto je ona vladar kuce u kojoj je nalazi ukljestena Skorpija (pritom pravi egz. sekstil sa dispoz. Marsom), a sa druge strane joj je Bik ukljesten u 12? Ne znam da li su to neki karmicki dugovi...
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Strelica Pon Mar 16, 2009 4:10 am

I neka me sad ubedi neko da Venera (dodje mi da joj ime ne pisem velikim slovom) nije djavo!!! Pogotovo kad krene nazad. Udje u ovna, da zapocne nesto novo, pa se vrati kod "iskusnih" riba da isproverava jos nesto,otkrije jos neku tajnu,pomrsi racune,zamagli vidike... Jos im Mars na pragu...Uh Mad

A uvek sam se pitala sto iskusni numerolozi kukaju kad je neko u "godini Venere"...

Devojke,ako ste nesto krile,mutile,gresile, ne pokleknite sad Laughing Laughing Laughing Laughing
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  mesmerized Pon Mar 30, 2009 2:21 pm

mesmerized ::pokusavam da sagledam ovu moju Veneru, ali se nekako zapetljah... pa me zanima kako je vi vidite. Najvise me buni to sto je ona vladar kuce u kojoj je nalazi ukljestena Skorpija (pritom pravi egz. sekstil sa dispoz. Marsom), a sa druge strane joj je Bik ukljesten u 12? Ne znam da li su to neki karmicki dugovi...
da dodam jos par, meni zbunjujucih, detalja o ovoj Veneri... u uzajamnoj je recepciji sa jednim dispozitorom, Plutonom, a nalazi se na stepenu egzaltacije Plutona...
prosto ne znam kako da sastavim pricu od svega ovoga... sta mislite?
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Astrotanja Pon Mar 30, 2009 9:12 pm

Kakve su ti do sada bile ljubavi, da li je bilo nešto što je bilo pomalo tajsanstveno ili fatalno, ili neujdnačeno, nekada sporo, uopšte nešto što opisuje tu tvoju Veneru u šestoj oboenu plutonovskim uticajem. Da li je recimo semi sekstil, ili sesktil delovao na tebe, u smislu neke nove veze, ili veće potrebe za ljubavlju. Ta tvoja Venera bi mogla doneti i ljubav preko posla i to onda kada budeš radila i kada bude bilo tranzita na nju.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  mesmerized Čet Apr 02, 2009 1:01 am

uvek je nekako nedostajalo te plutonovske fatalnosti i tajanstvenosti (osim u mojoj glavi i zeljama), zato me i buni sve to... mozda zato sto je Ve ukljestena u Skorpiji? Mozda ta tajanstvenost moze da ide kroz 12. kucu, ali opet, tu je Bik a Ve je tamo gde jeste... sve se nekako vrtim u krug kad pokusavam da je shvatim Shocked
hehe ljubav na poslu, to ce izgleda biti sigurno (i vl. 5 je u 6. kuci), jos samo posao da nadjem ... Laughing
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Astrotanja Čet Apr 02, 2009 9:41 pm

Dakle ipak je postojala negde, ako ne u stvrnosti, ono u glavi, a svakako jer je uklještena trebajoj vremena da proradi, pogotovo u okolnostima koje se tiču 6. kuće, dakle posla. Kada dođeš do posla, biće bliža i ljubav. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Strelica Ned Apr 05, 2009 1:12 pm

mesmerized ::
mesmerized ::pokusavam da sagledam ovu moju Veneru, ali se nekako zapetljah... pa me zanima kako je vi vidite. Najvise me buni to sto je ona vladar kuce u kojoj je nalazi ukljestena Skorpija (pritom pravi egz. sekstil sa dispoz. Marsom), a sa druge strane joj je Bik ukljesten u 12? Ne znam da li su to neki karmicki dugovi...
da dodam jos par, meni zbunjujucih, detalja o ovoj Veneri... u uzajamnoj je recepciji sa jednim dispozitorom, Plutonom, a nalazi se na stepenu egzaltacije Plutona...
prosto ne znam kako da sastavim pricu od svega ovoga... sta mislite?

I na stepenu debilitacije Meseca a u apl.kvadratu je sa njim. To bi bio najveci problem. A ovaj sekstil sa Marsom je bas zeznut zato sto je "lagan" aspekt a recepcija... Menjas li se uloga u vezi? Meni tvoja Venera lepa,pa vidi gde mi pada Laughing
To sto je na stepenu egzaltacije Plutona,moze samo dobro da bude,uvek ti iscupas nesto dobro,a ni mesec nije tako "kenjkav"...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  gernica Ned Apr 05, 2009 1:39 pm

Da i ja opisem svoju Veneru.
Jest na Asc u Lavu, ali da ne bude sve bas tako lepo i leprsavo tu je ceka kvadrat sa Saturnom iz IV
kako bi je dobro disciplinovao.
Jeste ona deo velikog vatrenog trigona sa Mo i Ur, ali do te srece dolazi tek kada prodje cika Saturna.
Jesu li te lekcije Saturna vecne, tj hoce li se ovaj uticaj smanjiti tokom godina i kako ublaziti ovaj
uticaj Saturna?
gernica
gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Strelica Ned Apr 05, 2009 1:41 pm

gernica ::Da i ja opisem svoju Veneru.
Jest na Asc u Lavu, ali da ne bude sve bas tako lepo i leprsavo tu je ceka kvadrat sa Saturnom iz IV
kako bi je dobro disciplinovao.
Jeste ona deo velikog vatrenog trigona sa Mo i Ur, ali do te srece dolazi tek kada prodje cika Saturna.
Jesu li te lekcije Saturna vecne, tj hoce li se ovaj uticaj smanjiti tokom godina i kako ublaziti ovaj
uticaj Saturna?

Trazi harmoniju (Venera),tamo gde te kvadrat upucuje,jer trigon dolazi lagano...Sta hoce Saturn od tebe i tvoje Venere...
Ali o tome cemo na temi,skoro je otvorena "prevazici aspekte" ili kako li je vec nazvana...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Čarobnica Ned Apr 05, 2009 1:45 pm

Strelica ::
Ali o tome cemo na temi,skoro je otvorena "prevazici aspekte" ili kako li je vec nazvana...

Izvini gernice, Strelice tema je "Negativni aspekti" a nastala upravo zbog kvadrata Venere i Saturna Very Happy, da naučimo kako da ga slomimo da ne lomi on nas i ne samo taj već i drugi kvadrati Exclamation
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  mesmerized Ned Apr 05, 2009 3:21 pm

Strelica ::I na stepenu debilitacije Meseca a u apl.kvadratu je sa njim. To bi bio najveci problem. A ovaj sekstil sa Marsom je bas zeznut zato sto je "lagan" aspekt a recepcija... Menjas li se uloga u vezi? Meni tvoja Venera lepa,pa vidi gde mi pada Laughing
To sto je na stepenu egzaltacije Plutona,moze samo dobro da bude,uvek ti iscupas nesto dobro,a ni mesec nije tako "kenjkav"...
hehe, egzaktno na tvom Ju Very Happy divno!
uf, to za debilitaciju Meseca mi je promaklo... A mislila sam da ta veza Ve i Pl moze biti losa, mislim na recepciju, jer je Ve u Skorpiji u padu, pa da to nikako ne moze biti povoljno po Ve. A i taj odnos sa Ma joj je komplikovan, isto zbog recepcije, a i obe su vladari ukljestenih znakova, pa sam mislila da se udruzene pod tim sekstilom mogu nekako izkobeljati...
A sta mislis pod tim dal' se menjam uloga u vezi?
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Strelica Ned Apr 05, 2009 3:28 pm

Pa ono,glumis Marsa Laughing
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  mesmerized Ned Apr 05, 2009 3:39 pm

Strelica ::Pa ono,glumis Marsa Laughing
uuu, zalomila mi se jedared takva situacija (a trajala je dugo, dugo) i ne dojmi mi se! Necu vise da glumim Marsa! Laughing
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Strelica Ned Apr 05, 2009 3:41 pm

mesmerized ::
Strelica ::Pa ono,glumis Marsa Laughing
uuu, zalomila mi se jedared takva situacija (a trajala je dugo, dugo) i ne dojmi mi se! Necu vise da glumim Marsa! Laughing

Hahahahahahaa nije lako, i ja se tako gubim,ali kad se prebacim u ulogu Venere,jos gore lol!
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  gernica Ned Apr 05, 2009 3:42 pm

Moja Ve je vl IV i XI polja, a ovaj 90 Saturn je bas mrcvari.
Komplikovani odnosi sa ukucanima, prijateljima?...
Nisam sigurna moze li se ovako tumaciti - dispozitor Plutona je upravo VE, preko
koje Plu dolazi na Asc.
gernica
gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Astrotanja Ned Apr 05, 2009 11:58 pm

Gernice, ipak je to preterano. Nije lako imati Plutona na Ascedentu, to je posebno iskušenje. To je posebna priča.
Mnogo je lakše sa Venerom u prvoj se nositi, pa makar ona bila u kvadratu sa saturnom, opet je u trigonu sa Mesecom.


Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  gernica Pon Apr 06, 2009 2:02 pm

Gernice, ipak je to preterano. Nije lako imati Plutona na Ascedentu, to je posebno iskušenje. To je posebna priča.
Mnogo je lakše sa Venerom u prvoj se nositi, pa makar ona bila u kvadratu sa saturnom, opet je u trigonu sa Mesecom.

Hvala Tanja. Wink
Znaci li to da je resenje kvadrata Ve sa Sat, upravo taj Mesec, tj da kada Ve postane Mo nece vise osecati
toliko uticaj Sat?
gernica
gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Izida Pon Apr 06, 2009 2:48 pm

Moja VE neda MA da dise..hahahah...potpuno ga je okupirala pa on jadnicak pada tamo Very Happy
Ali je zato ubise MO i NE Crying or Very sad
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

O VENERI - Page 4 Empty Re: O VENERI

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu