Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

+13
Flora
Milica
DUH
Bambola
Snezana
IVA
Zorica
mesmerized
Maki
Latica
nina4
LoSt_in_SpaCe
Astrotanja
17 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Astrotanja Pon Okt 27, 2008 6:56 pm

Meni trenutno tranzitni Saturn ulazi u konjukciju sa natalnim Plutonom. No i to u drugoj nat. kući. Šta mi se događa? Menjam dosadašnji način rada, apokušavam da se oslobodim nekih starih loših navika kada je ishrana u pitanju. Kako sam imala upalu uhav jer mi je tranzitni saturn, vl 6. pravio kvadat sa natlnim Merkurom nisam mogla da jedem normalno, što mi je baš dobro došlo, a sada bih nešto radikalno da promenim da bi pre svega ojačala imunitet, samo još ne znam šta Question
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  LoSt_in_SpaCe Pon Okt 27, 2008 8:36 pm

Tranzitni SA 90 ME, koji je ujedno i vladar mog ASC. Sad
SA je vladar 5. polja (koje je u Jarcu jel'te) ali nekako imam osecaj da vishe drma kao suvladar Vodolije iz 6. polja, poshto me talambasa i po zdravlju i po svakodnevnici, i tako sve nekako bzvz. U stvari, sad kad neshto saberem, ma koliko da je SA kilav i naporan, ipak mi je pokrenuo natalni trigon, pa su neke stvari konachno pochele da se reshavaju.
E sad, shto sve ide brzinom puzha golaca, to je druga pricha.. Laughing
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  nina4 Pon Okt 27, 2008 10:58 pm

Nemam pojma koji je tranzit ,ali me nesto ubija.Pogledajte malo vi sto bolje znate ,molim vas ,ima li kraja ovome.Od I love you hvala.

nina4

Broj poruka : 105
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Astrotanja Pon Okt 27, 2008 11:40 pm

Ninice, danas ti je Merkur bio u opoziciji sa Suncem , pa otud nesporazumi u komunikaciji sa suprugom, možda nerazumevanej, kritka. Noćas će ti tranzitni Mesc biti u opoziciji sa Suncem, što može da utiče na kratkotrajno nersoloženje, umor, pa bi ti dobro došlo da se više odmaraš, i dušo moja ranije da legneš. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Latica Čet Okt 30, 2008 12:55 am

Trenutno mi 4 planete tranzitiraju mojom ljupkom Razz 8. kucom-Merkur, Sunce, Mesec i Mars i mislim da njima mogu da pripisem neku napetost koju danima osecam u stomaku....
Latica
Latica

Broj poruka : 87
Godina : 41
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Maki Pet Okt 31, 2008 2:28 pm

Mene plaši Mars koji treba da predje preko Urana-vladara VIII kuće, a žurka je u VIII. Sa druge strane pravi opozicije sa mojim planetama u II kući-Suncem, Merkurem... Tranzitni Saturn je na stepen od natalnog, i samo čekam šta će on da mi donese. Prošle godine kada mi je prelazio preko Jupitera i Marsa doneo mi je jako stresne situacije u porodici.
Maki
Maki

Broj poruka : 52
Godina : 43
Локација : Srbija
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Astrotanja Ned Nov 02, 2008 12:12 am

Prenapregnutosti, razdražljivosti, mogćnost konflikata, vezano za simboliku osme, parnerov novac, ili pozajmice, ili krediti, investicije, nasledstvo. Možda nešto u vezi seksualnosti, ili reproduktivnih organa.
U svakom slučaju nije dobro regovati brzopleto, naglo, nepromiščljeno, jer tada može loše da deluje. Zahteva više obazrivosti i opreznosti u postupcima.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Maki Sre Nov 05, 2008 3:24 pm

Upravo sam takva u poslednje vreme - razdražljiva i u nekom ''unutrašnjem'' haosu. Hvala Astrotanja Smile
Maki
Maki

Broj poruka : 52
Godina : 43
Локација : Srbija
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  mesmerized Uto Nov 11, 2008 11:34 pm

tr. Mars preko natalnog Urana! grrrrr, nagomilana negativna energija, dodje mi da eksplodiram!!! sve nekako licno dozivljavam, burno bih reagovala, a suzdrzavam se. Ali se ne odrazava na 6 kucu gde se sve to desava, a cini mi se da mi je jedini lek da se kroz neke kreativne aktivnosti ispaznim, valjda zato sto Mars pravi 120 sa Mesecom. Shocked
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Astrotanja Sre Nov 12, 2008 12:58 pm

Mars u Škorpiji daje snažne emocije, burno regovanje, daje intenzite, snagu volje. Ja sam ga takođe osetila kada mi je tranzitrao prošle nedelje Sunce i to kada je bio ulazeći tranzit -1 , konjukcija je u pitanju. Svoju ljutnju sam kanalisala u uprnost i energičnost i to u kući, pošto je 4. u pitanja i sa velikom uprnošću i energičnošću uticala sam na svoju 7. devojčicu, koja je đak prvak da se uozbilji, što je na moje čuđenje prihvatila bez pogovora i stvarno se osetio napredak. Osetila je moju rešenost da ne odutstanem i nije više vrdala. Laughing Tranziti se najbiše osete +, -2 stepena orbisa od natalne poziciji. Ovaj trigon Marsa i Meseca, može da te veoma podstakne na aktivnost, da stvori dinamiku, poztivno da delujei pomaže da ostvariš neku svoju želju, potrebu. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Zorica Sre Nov 12, 2008 1:10 pm

Meni je mars u drugoj (tranzitni) opozicija SMC u 8 polju. Izuzetno sam iscrpljena i samo da mi taj mars ne izazove predvremeni porodjaj. Totalno me iscrpljuje ,tu mi je i sunce konjukcija neptun opozicija natalno sunce i uskoro ce sunce da mi bude u konjukciji sa JMC u 2 polju. Mislim da ovaj period treba da odlezim kuci i da ne mrdnem.... Rolling Eyes
Zorica
Zorica

Broj poruka : 251
Godina : 57
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Astrotanja Sre Nov 12, 2008 1:16 pm

Odmaraj, lezi i opuštaj se i poztivno misli. Smile Više spavaj i sve će biti u redu. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  nina4 Sre Nov 12, 2008 4:50 pm

Meni je danas Merkur u konjukciji sa Neptunom i to cini mi se ima veze sa nekim idejama,fantazijom uglavnom nesto vezano za mastu i razmisljanje ako se ne varam,a ja se nikad praznije nisam osjecala Crying or Very sad .Sigurno sam opet nesto pobrkala jer tranzit i ja nesto ne odgovara tu. scratch Odoh ja opet trenirati study

nina4

Broj poruka : 105
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty re

Počalji  IVA Sre Sep 09, 2009 12:45 pm

muci me tranzitni saturn u konj sa plutonom. uskoro ce sa uranom i jupiterom. vidim vase postove, ne znam sta sve moze da donese, sigurno nekakvu promenu.
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Snezana Sre Sep 09, 2009 2:30 pm

Tranzitni MeR 90 natalni Sa90Me. Natalni Me u II, danima kasni plata, tebalo bi i sve ostalo što je u vezi Me da ide teško, al valjda, obzirom da je tra Ju60Ve0Mo, a vladar tranzitnog Merkura je Venera pa stvari idu mnogo lakše od očekivanog. Zbog ovog T kvadrata tra Me90Sa90Me danima biram pravi trenutak za važne razgovore, dogovore, pa onda ohrabrim sebe sa mišlju :pa ja sam Saturn, šta je jedan retrogradni Merkur za mene cheers
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Bambola Sre Sep 09, 2009 7:05 pm

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 10:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  DUH Sub Sep 12, 2009 4:39 pm

zorzet ::Bice da je kriv Saturn koji je u III i sad se sprema uci u IV ali sam pokrenula krasne sukobe sa rodjacima preko Facebook-a. Nisam ih vidjela 10 godina i djeca su izrasla i razvila se u jedinom pravcu koji im je bio pruzen: tradicija, religija, turbo folk i nacionalizam.
Vidim da ce taj prolaz Saturna kroz IV donijeti cistku jer su mene uvjek svi voljeli(zbog zezanja i nenafuranosti(lafo)) ali sada kada Saturn ulazu u kucu gdje je sjeo Uran, ja se bojim da ja njih vise necu moci voljeti, jer da bi ih voljela morala bi pljunuti na svoje principe.
Principi i licna ubjedjenja ili familija Question

Znaš šta Žoržet, pošto si mi simpatična jer kao što sam ti već negde napisao, mislim da si u suštini vesela osoba koja voli zezanje, što govori da umeš da racionalizuješ probleme a ako umeš da racionalizuješ probleme znači da si inteligentna, osim toga jedan od uslova inteligencije pripada i duhovitosti pa se zato čudim principima.

Ja imam samo jedan princip a to je da nemam principe. Možda izgleda čudno ili nemoguće ali je zaista tako jer život me naučio da ne mogu razna dešavanja i sve sa kojima sam u kontaktu uklopiti u bilo koji princip. Postoje ljudi koji bi pokrili primenu nekog principa ali postoje i ljudi koji bi mi npr. uradili isto ali na njih ne mogu iz nekog razloga da primenim neki princip, znači sve ide od slučaja do slučaja.

Postojanje principa ima smisla (po mom) samo u elementarnim stvarima i sa puno elastičnosti, osim toga principi su uglavnom vezani za negativnosti jer protiv pozitivnih principa niko se ne buni mada je i to diskutabilno a što se porodice tiče i familije ja sam vljda jedini koji sa svim članovima šire i uže rodbine sa svima razgovaram a kada bih utrčao u problem uvek sam pokušavao to da rešim tako što bo osvetlili problem i uz osmeh jer rodbina je ono što mi ne biramo.

Ne znam, ja ne umem da se naljutim na familiju jer mi to nekako dodje kao da se ljutim na sebe ali možda ovo moje mišljenje je proizvod dosta higijenskih odnosa sa svima, medjutim kako postoje članovi rodbine koji medjusobno ne komuniciraju znači da sam ja takav.

Mada je možda poenta u mom SO znaku Strelcu koji prihvata ljude onakvi kakvi su, eto pokušavam da zamislim šta bi neko od familije trebao da mi uradi pa da se naljutim a i kad se naljutim na sina ja ustvari nisam ljut nego pokušavam da mu nešto stavim doznanja.

Pusti principe imamo dovoljno ograničenja i bez njih
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Bambola Ned Sep 13, 2009 11:49 am

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 10:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Bambola Ned Sep 13, 2009 1:04 pm

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 10:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  DUH Ned Sep 13, 2009 3:27 pm

zorzet :: Ma da u pravu si, ali. ..Ja sam isto ranije uvjek bila neko sa kojima se svi slazu (osim onih koji mrze mog oca pa i mene jer ih podsjecam na njega), ali je razlika izmedju nas sve veca i veca sa godinama, dolazi do ozbiljnog jaza. Ja ne mogu gledati sliku Mladica i Karadzica, pored ikona. Bila bih cinik da to prihvatim kod kuce a da s druge strane javno iznosim svoja politicka misljenja i kritikujem nacionalizam u mojim radovima (nisam rekla, ja sam umjetnik, zivim u dijaspori).
kod mene je situacija po tom pitanju vise nego ozbiljna jer sam u neku ruku crna ovca za ciju se buducnost brinu roditelji koji ne djele moje misljenje...ma mislim, pogledaj taj T kvadrat sve ti je jasno.
Izdajica nebeskog naroda, najcistijeg na svijetu, pacenickog iznad svega, ni zasta krivog..arhhf
Nisu tu samo principi u pitanju vec slike, sjecanja, dozivljeno i vidjeno. A oni su svi bili mali kad je poceo rat, odrasli su u tom svijetu mrznje i prezira, ne znaju za bolje i zato mi ih je zao jer ne mogu da putuju , da vide sta je demokratija, sta je slobodna zemlja pa da porede sa zatvorom u koji su ih strpali . Ja sam vec 10 godina u egzilu, nisam isla u Bosnu nikako ali sam u kontaktu sa bosanskom inteligencijom(stobisereklo) i znam da je situacija kriticna. Kontas? Ustvari, je imam veliki problem sa svim ovim.
Ah da , pritom imam generalno problem sto ne mogu odcutati, vec me neki djavo tjera da moram reci sta mislim pa makar se zemlja otvorila, poslije se kajem. To je sigurni znak gluposti.

Moj primjer je slika i prilika tranzita Saturna preko Ic gdje me ceka ovaj T na cosak.

Moram da te pitam, da li kod tebe, odnosno tvoje familije postoji razlika izmedju NACIONALIZMA - ljubav prema svom narodu i ŠOVINIZMA - mtžnja prema drugim narodima. Ako kritikuješ šovinizam onada si u pravu a Mladića mogu kriviti samo za streljanje muslimana u Srebrenici ali bih voleo da čujem malo šire objašnjenje šta imaš protiv Mladića, ipak objektivno gledano za vreme rata nijedna vojska mu nije mogla ništa, kao oficir je opravdao komandno mesto (do Srebrenice).

Izgleda da nas niko ne voli iz okruženja jer samo sa Rumunima nismo ratovali, otud nije čudo što Srbi zbijaju redove kao Jevreji jer kao što u celom svetu postoji antisemitizam, tako na Balkanu postoji antisrpsko raspoloženje koje nas tera u nacionalizam ali bar ovde u Srbiji je pozitivan jer se trudimo da popravimo sliku o sebi.

U poslednjim ratovima svi bili isti, svi su imali logore i svi su maltretirali jedne druge a cifre su tu nevažne jer svaka smrt je jedna tragedija...

Inače ja nisam demokrata, to je oblik vladavine koji odgovara samo establišmentu, privilegovanim i onima koji imaju pare, dok su obični smrtnici sofisticirano roblje sa iluzijom slobode jer ih gazde plaćaju a sigurnosti nigde jer kad izgubiš posao gubiš sve, dok se sloboda svodi na izbor kako ćeš da umreš ako nemaš od čega da živiš. Samo u najrazvijenijoj zemlji na svetu u Americi, 30 000 000 ljudi najmanje nema socijalno i pitanje je kako žive a silne pare daju za naoružanje da bi zaštitili ne državu već kapitaliste a sve u formi patriotizma...

Pa 3 milijarde ljudi na zemlji ima jedan obrok dnevno a mnogi ni taj jedan dok u "demokratskim" zemljama na zapadu bacaju hranu. Kada bi samo 1% novca koji se u celom svetu koristi za naoružanje odvojili za hranu, na planeti ne bi bilo bar gladnih a zamisli kada bi odvojili bar 10%, verovatno bi svi imali i krov nad glavom i da ne širim temu...

Demokratija je najsofisticiranija iluzija slobode koju su nam nametnuli onih 10% ljudi što drže celokupni svetski kapital a mi naseli ko mladi majmuni umesto da se organizujemo i uzmemo im 90% i pravilno rasporedimo jer će oni i sa 10% koje bi im ostavio biti dovoljno bogati. Zato pusti demokratiju, treba da osmislimo sistem koji će da promoviše ljubav prema bližnjem što bi dovelo do iskorenjivanja eksploatacije a ne sistem kao demokratija gde je osnovno merilo vrednosti novac koji poseduješ....

Udalji se ja od teme ali čim neko pomene demokratiju u meni se sve pobuni, čak je i fašizam (ne nacizam, to je drugo) bio iskreniji jer je nudio red, rad i mir svima... Ti očigledno trenutno posmatraš situaciju iz udobnosti neke srednje klase (predpostavljam) a da li znaš koliki je procenat srednje klase na ukupnu ljudsku populaciju, samo 20% tako da sa onih 10% koji drže sav kapital na zemlji, 30% ljudi živi normalno a 70% o tome sanja ako ne misli kako dodje do jednog obroka dnevno
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  DUH Ned Sep 13, 2009 3:40 pm

zorzet ::by d way, posto pocinjem provoditi stravicnopuno vremena na fejsbuku i ovim nekim virtualnim mjestima za druzenje, potezom odlucnog Marsa u Jarcu cu odrijesiti gordijev cvor ukidanjem interneta u kucnim prostorijama (prelazim na free wifi, bez interneta se vise raditi ne moze ali kod kuce je bolje ga ne imati, lako stvara zavisnosti). Tako da cu od petka nestati sa ovog foruma.

Jeste internet zaraza i stvara zavisnost ali nudi ljudima komunikaciju i utiče na formiranje nove humanije svesti (UR) jer koliko vidim svuda na netu se priča i pominje razum i tolerancija a možda će nam jednog dana poslužiti da se mi obični ljudi iz celog sveta ujedinimo i učinimo nešto na globalnom nivou.

Ne moraš da se potpuno odrekneš neta, odredi dnevno sat ili dva za to i ostaće ti dovoljno vremena za sve ostalo. Internet je popularan jer svi imamo želju kao socijalna bića da upoznajemo druge ljude makar ih i ne videli a čovek još nije uspeo da izmisli nešto što Bog nije na kraju okrenuo u dobro
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Bambola Ned Sep 13, 2009 7:16 pm

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 10:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  DUH Ned Sep 13, 2009 10:00 pm

zorzet ::Joj duse, ja ne bih ulazila u ove rasprave. Nemam vremena, a ni necu da dam vrijeme na diskusije. To tako povuce covjeka, onda jednu po jednu..diskusija se razvuce a da ne donosi hljeba. A prijatelja, evo ih.
Po meni je nacionalizam isto sto i sovinizam, bar na ovom jeziku . scratch Pretjerana ljubav prema svom narodu na uskrb topline prema ostalima.
U Evropi je to definitivno postao problem u svim zemljama samo sto kod nas je situacija malo teza jer smo pocinili mnogo ratnih zlocina krajem XX vijeka.
Izgovor, i oni su-sto samo mi da placamo grijehe? mi je djetinjast. Treba neko da krene pokazivati pozitivnu inicijativu. Kao ljudi kad se potuku (pritom braca) pa onda treba jedan da pridje i kaze "ej, izvini, napravio sam glupost". Onaj koji prvi pridje je veliki. Samo za taj dogadjaj na Balkanu, trebalo bi udaljiti istocne i zapadne uticaje koji manipuliraju nepismeni narod.
Ja nisam u udobnosti srednje klase, ne bih pricala o sebi, ne zelim da iznosim svoj zivot ovdje.. osim da zivim u Evropi i da nam Amerika nije primjer za slijediti.

Pa u pravu si u delu kada kažeš da na ovoj temi nema rešenja ako postoje razlike u mišljenju, ipak ja sam nacionalista a po Beogradu branim Hrvate gde god stignem. Nacija je širi oblik porodice i treba osećati nešto za nju ali to ne znači da treba mrzeti druge narode i ratovati sa njima, dovoljno je da nacionalizam bude produktivan u smislu da se takmičimo u sportu, književnosti, nauci umetnosti i sličnom ali naravno uz toleranciju.

Pravo da ti kažem ovde u Beogradu više niko takoreći, osim ekstrenbih budaletina, nemA želje da se prepucava sa narodima iz stare Juge a za tvoju informaciju Tadić se prvi svima izvinio i ništa nije pomoglo, dakle mi smo pružili ruku pomirenja ali oni neče da je prihvate i to su činjenice.

I ne slažem se da je detinjasta konstatacija da su svi svašta radili, jer je to činjenica ai svi treba zajedni da snocimo krivicu što bi bilo pravedno a ne samo Srbi, mislim ne bih složio ni da krivicu ispaštaju samo Hrvati ili muslimani, jednostavno svi treba da priznamo svoj deo krivice i da idemo dalje, možda tebi niko nije poginuo u to ratu pa imaš takvo mišljenje ali svi oni ljudi koji su izgubili nekog jednostavno ne mogu da zaborave.

Inače kod nas ŠOVINIZAM i NACIONALIZAM nisu sinonimi, to su ostaci komunističke propagande. Kazniti jedne zločine a oprostiti druge zločine samo će biti signal da u nekom sledećem ratu postoji mogućnost da neki zločini neće biti kažnjeni. Zar si zaboravila Jasenovac za koji niko nije odgovarao i to je u redu a samo Srbi danas treba da plaćaju za Srebrenicu, koja nam ne služi na čast, ali strah da se ne ponovi 1941 je učinio svoje....

A tvoj primer kada se dva "brata" potuku za tuču je uvek potrebno dvoje kao i za ljubav
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Milica Ned Sep 13, 2009 10:43 pm

DUH ::Moram da te pitam, da li kod tebe, odnosno tvoje familije postoji razlika izmedju NACIONALIZMA - ljubav prema svom narodu i ŠOVINIZMA - mtžnja prema drugim narodima. Ako kritikuješ šovinizam onada si u pravu a Mladića mogu kriviti samo za streljanje muslimana u Srebrenici ali bih voleo da čujem malo šire objašnjenje šta imaš protiv Mladića, ipak objektivno gledano za vreme rata nijedna vojska mu nije mogla ništa, kao oficir je opravdao komandno mesto (do Srebrenice).

Izgleda da nas niko ne voli iz okruženja jer samo sa Rumunima nismo ratovali, otud nije čudo što Srbi zbijaju redove kao Jevreji jer kao što u celom svetu postoji antisemitizam, tako na Balkanu postoji antisrpsko raspoloženje koje nas tera u nacionalizam ali bar ovde u Srbiji je pozitivan jer se trudimo da popravimo sliku o sebi.

U poslednjim ratovima svi bili isti, svi su imali logore i svi su maltretirali jedne druge a cifre su tu nevažne jer svaka smrt je jedna tragedija...

Inače ja nisam demokrata, to je oblik vladavine koji odgovara samo establišmentu, privilegovanim i onima koji imaju pare, dok su obični smrtnici sofisticirano roblje sa iluzijom slobode jer ih gazde plaćaju a sigurnosti nigde jer kad izgubiš posao gubiš sve, dok se sloboda svodi na izbor kako ćeš da umreš ako nemaš od čega da živiš. Samo u najrazvijenijoj zemlji na svetu u Americi, 30 000 000 ljudi najmanje nema socijalno i pitanje je kako žive a silne pare daju za naoružanje da bi zaštitili ne državu već kapitaliste a sve u formi patriotizma...

Pa 3 milijarde ljudi na zemlji ima jedan obrok dnevno a mnogi ni taj jedan dok u "demokratskim" zemljama na zapadu bacaju hranu. Kada bi samo 1% novca koji se u celom svetu koristi za naoružanje odvojili za hranu, na planeti ne bi bilo bar gladnih a zamisli kada bi odvojili bar 10%, verovatno bi svi imali i krov nad glavom i da ne širim temu...

Demokratija je najsofisticiranija iluzija slobode koju su nam nametnuli onih 10% ljudi što drže celokupni svetski kapital a mi naseli ko mladi majmuni umesto da se organizujemo i uzmemo im 90% i pravilno rasporedimo jer će oni i sa 10% koje bi im ostavio biti dovoljno bogati. Zato pusti demokratiju, treba da osmislimo sistem koji će da promoviše ljubav prema bližnjem što bi dovelo do iskorenjivanja eksploatacije a ne sistem kao demokratija gde je osnovno merilo vrednosti novac koji poseduješ....

Udalji se ja od teme ali čim neko pomene demokratiju u meni se sve pobuni, čak je i fašizam (ne nacizam, to je drugo) bio iskreniji jer je nudio red, rad i mir svima... Ti očigledno trenutno posmatraš situaciju iz udobnosti neke srednje klase (predpostavljam) a da li znaš koliki je procenat srednje klase na ukupnu ljudsku populaciju, samo 20% tako da sa onih 10% koji drže sav kapital na zemlji, 30% ljudi živi normalno a 70% o tome sanja ako ne misli kako dodje do jednog obroka dnevno
Slažem se s ovim, od reči do reči...
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Flora Pon Sep 14, 2009 12:01 am

zorzet ::by d way, posto pocinjem provoditi stravicnopuno vremena na fejsbuku i ovim nekim virtualnim mjestima za druzenje, potezom odlucnog Marsa u Jarcu cu odrijesiti gordijev cvor ukidanjem interneta u kucnim prostorijama (prelazim na free wifi, bez interneta se vise raditi ne moze ali kod kuce je bolje ga ne imati, lako stvara zavisnosti).
Tako da cu od petka nestati sa ovog foruma.


Zorzet, ne mislis valjda zauvek i ozbiljno?
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči? Empty Re: Koji vam je trenutni tranzit koji vas muči?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu