Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

+14
Aqua_
zoran zoran
Arijaaa
alea
wanja
sara
sladjana
Natasha-77
Astrotanja
IVA
oneandonly
EMA66
malamo
biljana2341973
18 posters

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  biljana2341973 Uto Avg 23, 2011 10:48 pm

Dragi prijatelji citala sam u casopisu ,,astrologos,, o velicanstvenom saturnu....SEDAM IPO GODINA TUGE ,SADE SATI-To je tranzit saturna preko natalnog meseca,odnosno kada saturn tranzitira znak koji prethodi nasem natalnom mesecu,znak u kojem nam se nalazi mesec kao i znak koji se nalazi iza naseg meseca.To skupa traje negde oko sedam ipo godina ,sto bi ustvari znacilo,,SADE SATI,, Obicno je to tesko i lose razdoblje zivota ali nije ni u kom slucaju kod svakog tako.Sve zavisi kako v am je saturn postavljen u natalu.Ako je dobar,snazan i povoljan,situacija ne mora biti losa. meni ce tranzitni saturn stati na moj natalni mesec negde 2014 na 2015.godinu. M oze li mi neko reci sta ce mi doneti ovaj tranzitni saturn na moj natalni mesec? ? ? kAKVA SU VASA ISKUSTVA I STA VAM JE DONEO OVAJ VELICANSTVENI SATURN KADA JE TRANZITIRAO MESEC U VASEM NATALU? ? ?

biljana2341973

Broj poruka : 31
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  malamo Sre Avg 24, 2011 9:33 am

biljana,
moje iskustvo sa tranzitnim saturnom preko natalnog meseca uopste nije tako lose bilo. naprotiv. ja sam se tad jako zaljubila.
to je bilo negde u junu 2008. i nije me popustilo jos uvek I love you
e, sad da li ce ta ljubav prerasti u brak, to jos uvek ne znam..
meni je natalni mesec na 5 stepeni device, i u tom trenutku tranzitni saturn mi je pravio trigon sa dc i sekstil sa natalnim ju. naravno, moramo uzeti u obzir da je meni mesec vladar 1. a saturn vladar 7.
ono sto je u mom slucaju bilo lose, je period dok saturn nije usao u devicu, dok je bio u lavu. to su stvarno bile godine tuge.
mada ne mogu da se pohvalim bas dobrim periodom sad dok je u vagi.
u svakom slucaju, te godine tuge o kojima ti pises, kod mene su bile ispunjene trzavicama, mnostvom desavanja, prekretnicama, dobrim i losim periodima, zivot mi nikad nije bio toliko turbulentan.. hvala bogu, ostaje mi jos samo godinu dana pa da i to prodje, valjda cu tad naci neki svoj mir.. Smile
ali period tranzita saturna na mesec za mene uopste nije bio tako los Wink
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  biljana2341973 Sre Avg 24, 2011 2:11 pm

malamo ::biljana,
moje iskustvo sa tranzitnim saturnom preko natalnog meseca uopste nije tako lose bilo. naprotiv. ja sam se tad jako zaljubila.
to je bilo negde u junu 2008. i nije me popustilo jos uvek I love you
e, sad da li ce ta ljubav prerasti u brak, to jos uvek ne znam..
meni je natalni mesec na 5 stepeni device, i u tom trenutku tranzitni saturn mi je pravio trigon sa dc i sekstil sa natalnim ju. naravno, moramo uzeti u obzir da je meni mesec vladar 1. a saturn vladar 7.
ono sto je u mom slucaju bilo lose, je period dok saturn nije usao u devicu, dok je bio u lavu. to su stvarno bile godine tuge.
mada ne mogu da se pohvalim bas dobrim periodom sad dok je u vagi.
u svakom slucaju, te godine tuge o kojima ti pises, kod mene su bile ispunjene trzavicama, mnostvom desavanja, prekretnicama, dobrim i losim periodima, zivot mi nikad nije bio toliko turbulentan.. hvala bogu, ostaje mi jos samo godinu dana pa da i to prodje, valjda cu tad naci neki svoj mir.. Smile
ali period tranzita saturna na mesec za mene uopste nije bio tako los Wink
DRAGA MALAMO , ZELIM TI OD SRCA DA TA LJUBAV PRERASTE U BRAK JER SIGURNO TO I ZELIS JAKO.Naravno da tranzitni saturn na nas natalni mesec ne mora da znaci da ce nam doneti samo lose , vidis tebi je tranzitni saturn pravio trigon sa dc i sekstil sa natalnim jupiterm, a mesec ti je vladar prve,saturn sedme , tako da je tebi licno doneo JEDNU LEPU I DUGU VEZU KOJA CE SE NAJVEROVATNIJE ZAVRSITI BRAKOM.Ne vidim tvoj natal tako da ne mogu dalje da komentarisem.

biljana2341973

Broj poruka : 31
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  malamo Sre Avg 24, 2011 2:49 pm

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... 254y89j

mislim da se sad vidi. brak sa tranzitom sa na natalni sa uz ovakve aspekte?! hm... tesko...
imas mesec kvadrat uran kao i ja. o, boze Laughing
sa ovim mesecom u jarcu, kakav ti je odnos sa majkom i odnos sa svojom decom?
mozda ti je majka malo hladnija i uzdrzanija pri pokazivanju emocija... a ti moguce da previse brines i imas ponekad prevelike strahove prema svojoj deci (ako ih imas)..
tranzit saturna preko natalnog meseca mnogo zavisi od aspekata koje mesec pravi prema ostalim planetama. meni inace odgovara tranzit saturna preko zemljanih i vodenih znakova.
a ovaj aktivirani kvadrat saturn 0 mesec kvadrat ur, mozda se odrazio na to sto smo se upoznali preko posla jer je ur u 6.. nisam na drugaciji nacin osetila aktivaciju kvadrata meseca i urana, stvarno nicega drugog upecatljivog ne mogu da se setim...
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  biljana2341973 Sre Avg 24, 2011 4:33 pm

malamo ::Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... 254y89j

mislim da se sad vidi. brak sa tranzitom sa na natalni sa uz ovakve aspekte?! hm... tesko...
imas mesec kvadrat uran kao i ja. o, boze Laughing
sa ovim mesecom u jarcu, kakav ti je odnos sa majkom i odnos sa svojom decom?
mozda ti je majka malo hladnija i uzdrzanija pri pokazivanju emocija... a ti moguce da previse brines i imas ponekad prevelike strahove prema svojoj deci (ako ih imas)..
tranzit saturna preko natalnog meseca mnogo zavisi od aspekata koje mesec pravi prema ostalim planetama. meni inace odgovara tranzit saturna preko zemljanih i vodenih znakova.
a ovaj aktivirani kvadrat saturn 0 mesec kvadrat ur, mozda se odrazio na to sto smo se upoznali preko posla jer je ur u 6.. nisam na drugaciji nacin osetila aktivaciju kvadrata meseca i urana, stvarno nicega drugog upecatljivog ne mogu da se setim...
Sa meseccom u jarcu ,sto se tice odnosa sa majkom , mama mi je dosta uzdrzana kada su emocije u pitanju i deluje kao hladna osoba,veliki uticaj je imala na mene ,kada sam bila dete , imala je i tezak zivot,otac alkoholicar ,koji je tukao,maltretirao,mislim na svog oca, a ona me je cesto ostavljala sa njim i odlazila od kuce, pa se vracala a ja sam na neki nacin bila njihova zrtva, morala sam da je cuvam,budem uz nju,jer je tata kuci dolazio pijan, nisam se odvajala od nje jer je znala ako ostane sa njim sama da ce je maltretirati,nocima nisam spavala ,cekala da otac zaspi onako pijan , a ujutru sam trebala u skolu....detinjstvo mi nije bilo lako.imam cerku i trudim se da budem drugacija majka od svoje majke.zato sam se i razvela da moje dete ne bi prezivljavala ono sto sam ja sa svojim roditeljima.inace puno brinem za nju , sto nije dobro ,nekada i bez razloga, strahovi su ostali sve je to posledica mog detinjstva...

biljana2341973

Broj poruka : 31
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  malamo Sre Avg 24, 2011 6:45 pm

mesec u jarcu ume da da majku koja teze ispoljava emocije (sto ne znaci da nije vezana za svoje dete) kao i preveliku brigu i emotivnu zavisnost od svog deteta jer jarac je inace znak koji ima veliki strah od emotivnog zbilzavanja sa ljudima oko sebe, ali je u u svojoj unutrasnjosti jako osetljiv i zaista ume da voli. postoje velike unutrasnje blokade i prepreke u zblizavanju, a obzirom da je ovde u pitanju odnos majka-dete koji podrazumeva bezuslovnu ljubav, nije nista cudno sto si toliko vezana za cerku, sto toliko brines i sto je briznost koju nisi primala u detinjstvu sada kompenzovana kroz tvoje majcinstvo (moguce da to ima veze sa severnim mesecevim cvorom koji je u konjukciji sa mesecom)
ovo se ne odnosi na sve jarceve u horoskopu. imam primer jednog muskarca sa mesecom u jarcu koji je takodje uzasno vezan za svoju decu. a imam primer i sebe sa venerom u jarcu, mada se to kod mene odrazilo na drugu stranu.
inace, tvoja prica me bas potresla... Crying or Very sad
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  EMA66 Sre Avg 24, 2011 8:10 pm

malamo ::mesec u jarcu ume da da majku koja teze ispoljava emocije (sto ne znaci da nije vezana za svoje dete) kao i preveliku brigu i emotivnu zavisnost od svog deteta jer jarac je inace znak koji ima veliki strah od emotivnog zbilzavanja sa ljudima oko sebe, ali je u u svojoj unutrasnjosti jako osetljiv i zaista ume da voli. postoje velike unutrasnje blokade i prepreke u zblizavanju, a obzirom da je ovde u pitanju odnos majka-dete koji podrazumeva bezuslovnu ljubav, nije nista cudno sto si toliko vezana za cerku, sto toliko brines i sto je briznost koju nisi primala u detinjstvu sada kompenzovana kroz tvoje majcinstvo (moguce da to ima veze sa severnim mesecevim cvorom koji je u konjukciji sa mesecom)
ovo se ne odnosi na sve jarceve u horoskopu. imam primer jednog muskarca sa mesecom u jarcu koji je takodje uzasno vezan za svoju decu. a imam primer i sebe sa venerom u jarcu, mada se to kod mene odrazilo na drugu stranu.
inace, tvoja prica me bas potresla... Crying or Very sad

malamo.. kako se teb odrazila venera u jarcu... i ja imam veneru u jarcu 29 stepen

ja mislim da sam jako konzervativna... i zatvorena da mi treba vreme da pokazem svoje emocije koje mogu biti jako burne...


pozdrav

ema

EMA66

Broj poruka : 137
Godina : 58
Datum upisa : 27.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  biljana2341973 Čet Avg 25, 2011 1:38 am

malamo ::mesec u jarcu ume da da majku koja teze ispoljava emocije (sto ne znaci da nije vezana za svoje dete) kao i preveliku brigu i emotivnu zavisnost od svog deteta jer jarac je inace znak koji ima veliki strah od emotivnog zbilzavanja sa ljudima oko sebe, ali je u u svojoj unutrasnjosti jako osetljiv i zaista ume da voli. postoje velike unutrasnje blokade i prepreke u zblizavanju, a obzirom da je ovde u pitanju odnos majka-dete koji podrazumeva bezuslovnu ljubav, nije nista cudno sto si toliko vezana za cerku, sto toliko brines i sto je briznost koju nisi primala u detinjstvu sada kompenzovana kroz tvoje majcinstvo (moguce da to ima veze sa severnim mesecevim cvorom koji je u konjukciji sa mesecom)
ovo se ne odnosi na sve jarceve u horoskopu. imam primer jednog muskarca sa mesecom u jarcu koji je takodje uzasno vezan za svoju decu. a imam primer i sebe sa venerom u jarcu, mada se to kod mene odrazilo na drugu stranu.
inace, tvoja prica me bas potresla... Crying or Very sad
Hvala draga malamo.naravno da me je majka volela i bila vezana za mene, samo sto emocije nije znala da pokaze , kao i sto si napisala da je inace znak jarac ima strah od emotivnog zblizavanja.a ,smc, u konjukciji sa mesecom,nesto sto je proslo, kroz sta sam morala da prodjem ,kroz patnju,bol....u pravu si za jarceve i moj tata je jarac u horoskopu i jako je vezan za mene, moja sestra od ujaka isto , neverovatno vezana za svoju decu.

biljana2341973

Broj poruka : 31
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  malamo Čet Avg 25, 2011 8:46 am

ema
kod mene je situacija malo drugacija nego kod tebe, jer moja venera trpi kvadarate od marsa, saturna i plutona pa joj neki od ovih aspekata daju skorpijski karakter. nisam nesto narocito konzervativna, tim pre sto su mi sunce i merkur u vodoliji. kod mene se venera u jarcu ispoljava vise kroz strah od emotivnog zblizavanja (tj. od mogucnosti da budem povredjena) kombinovano sa velikom strascu, tako da muskarac mora da bude stvarno jako hrabar, pomalo lud i uzasno strpljiv da bi me ukrotio Laughing
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  oneandonly Čet Avg 25, 2011 2:14 pm

Malamo, isti slučaj je i sa mnom...
oneandonly
oneandonly

Broj poruka : 52
Godina : 47
Локација : Niš
Datum upisa : 21.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  malamo Čet Avg 25, 2011 2:39 pm

oneandonly,
tvoj aspekt kvadrata venere i plutona je aplikacioni moj je separacioni ali je ojacan dodatnim kvadratom venere i marsa, tako da dodje prakticno na isto.
venera u jarcu sa primesom skorpije.. uzas...ja sam samoj sebi naveci neprijatelj Smile
obzirom da ti je rak na dc-u, da li pratis aspekte progresivnog meseca?
i da li si osetila tranzit plutona na natalnu veneru?
kad smo vec kod ove teme, tebi ce jako biti interesantan tranzit saturna na natalni mesec jer ce vladar 1. stati na vladara 7., ja sam vec pisala sta mi se tada desilo. imas jako izazovne aspekte ovog meseca (jos u skorpiji....), znaci povuci-potegni Surprised . opozicija jupiter.. imas ti neku tajnu ili vezu na daljinu? moguce da lupetam sad, ima dosta strucnijih od mene, al jupiter vladar 12., saturn bi na mesecu pravio opoziciju sa njim, znaci aktivirane ac/dc osa, 5 i 12. osim toga kvadart saturn u 8., saturn vladar ac. interesantan period...
sve i da imas takvu vezu ili bilo kakvu drugu u kojoj ne ide sve glatko, to je period kad bi mogle neke stvari da se iskristalisu. mislim da je tebi jako bitan tranzit saturna na natalni mesec.
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  oneandonly Pet Sep 23, 2011 10:34 am

U sade satima trenutno se nalaze ljudi koji imaju Mesec
u Lavu, Devici ili Vagi.
Mesec u Lavu, sade sati počeli su 4. juna 2003.
i traju do 29. oktobra 2009.
Mesec u Devici, sade sati počeli su 16. jula 2005.
i traju do 5. oktobra 2012.
Mesec u Vagi, sade sati počeli su 2. septembra 2007.
i traju do 23. decembra 2014.
Što se ostalih Mesečevih znakova tiče, ako imate:
Mesec u Škorpionu, poslednji sade sati bili su od 21.
septembra 1980. do 12. novembra 1988, a sledeći su od
21. jula 2010. do 20. decembra 2017.
Mesec u Strelcu, poslednji sade sati bili su od 24.
avgusta 1983. do 6. februara 1991, a sledeći su od 5.
oktobra 2012. do 22. marta 2020.
Mesec u Jarcu, poslednji sade sati bili su od 17.
novembra 1985. do 21. maja 1993, a sledeći će biti od
23. decembra 2014. do 7. marta 2023.
Mesec u Vodoliji, poslednji sade sati bili su od 12.
novembra 1988. do 7. aprila 1996, a sledeći su od 20.
decembra 2017. do 14. februara 2026.
Mesec u Ribama, poslednji sade sati bili su od 6.
februara 1991. do 1. marta 1999, a sledeći su od 17.
decembra 2020. do 13. aprila 2028.
Mesec u Ovnu, poslednji sade sati bili su od 21. maja
1993. do 11. avgusta 2000, a sledeći će biti od 7. marta
2023. do 1. juna 2030.
Mesec u Biku, poslednji sade sati bili su od 8. aprila
1996. do 4. juna 2003, a sledeći su od 25. maja 2025. do
14. jula 2032.
Mesec u Blizancima, poslednji sade sati bili su od 1.
marta 1999. do 16. jula 2005, a sledeći će biti od 13.
aprila 2028. do 27. avgusta 2034.
Mesec u Raku, poslednji sade sati bili su od 20. aprila
2001. do 2. septembra 2007, a sledeći će biti od 1. juna

Ovo čuvam odavno u kompjuteru... zaista se ne sećam odakle je preuzeto... zato ako smo ugrozili nečija autorska prava moderatori slobodno obrišite... Very Happy

Pošto mi je Mesec u Škorpiji meni su sade sati počeli prošle godine... da izdržim još šest i pisaću kako sam prošla... bom
oneandonly
oneandonly

Broj poruka : 52
Godina : 47
Локација : Niš
Datum upisa : 21.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty re

Počalji  IVA Uto Okt 25, 2011 1:45 am

oneandonly ::U sade satima trenutno se nalaze ljudi koji imaju Mesec

Što se ostalih Mesečevih znakova tiče, ako imate:
Mesec u Škorpionu, poslednji sade sati bili su od 21.
septembra 1980. do 12. novembra 1988, a sledeći su od
21. jula 2010. do 20. decembra 2017.

Pošto mi je Mesec u Škorpiji meni su sade sati počeli prošle godine... da izdržim još šest i pisaću kako sam prošla... bom
isti slucaj, i meni jos u 8 kuci...prolazak kroz 7 je bio naporan i trajao ..dugo...a sad jos ovo...
jel ima nesto lepo za saturn kad prelazi preko meseca u 8 kuci?
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  Astrotanja Uto Okt 25, 2011 10:28 am

Saturn donosi iskustva koja zahtevaju suočavanje sa stvarnošću,nameće zahtev za prihvatanje stvarnosti realno, prihvatanje teškoća kao deo života, neminovan da bi došlo do daljeg razvitka, razvijanje strpljenja neophodnog za savladavanje poteškoća, problema i suočavanje sa strahovima i brigama u period sade sati.

Što je osoba navikla da se oslanja na sebe , na prihvati napore, teškoće, da trezveno i realno seoči sa strahom, sumnjom, neiszvesnošću to bolje po nju. Što manje sažaljeva sebe lii sudbinu koja joj je donela teškoće, nekada bolesti, nekada samo pojačana osećanja, zavisno od znaka u kojem je kakav je natalni položaj Meseca i Saturna. Ona se glavnom svode na tugu, strah, nezadovoljstvo,koje može da preraste u rezne oblike od apatije,melanholije do depresije,bezvoljnosti više se zamisli kako da prihvati ono što na donosi i traži načina daizađe sa njima na kraj. Itekako zavisii tranziti planete koja vlada Mesecom, jer one upućuju na koji način će se osoba nositi sa tim stanjem.Recimo sada dok je Saturn u Vagi, važni su i tranziti Venere, kje ona pravi sa natalnim palentama osobe koja je u sade satima. Često se u tom periodu od sedam godina dešavaju i mnoge prijatene i dobre stvari, jer na nas ne utiče samo Saturn i njegovi tranziti.

Recimo Meni je Saturnov prolazak preko MEseca doneo renoviranje stare kuće, zahtevao je prilična ulaganja,odricanja, ali doneo je mogućnost da kasnije tu kuću izdajem, u periodu trajanja sade sata. Doneo mi je i ulaganja u neke moje aktivnost vezane za posao, koje su zahtevale vreme, trud, nova saznanja, jer je meni Mesec u Devici, ali i to je bilo ulaganje u budućnost, jer je Saturn vreme i on opostavlja temelj za budućnost, pa je neophodan za svakog od nas.

Bez saturnovskog truda, napora,discipline, odgovornost, ponekad i požrtvovanosti, sticananja iskusatva nekada i težkog, ali poučnog iskustva nema perspektive i napredka. Zato je neophodno prihavatiti Saturn ne kao bauk, već kao nešto što donosi bolje kroz prihvatanje stvarnosti, prihvatanja obaveza,dužnosti, često vezenaih za porodicu, dom,ili pokolenje je važno i nephodno i može doneti i nagradu koja je zaslužena, napredak u budućnosti. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  Natasha-77 Uto Okt 25, 2011 10:56 am

Mom suprugu je Saturn na nat. Mo0Pl u Vagi u 8(Ve mu je u 4.)....mozda mu je to donelo renoviranje stare porodicne kuce u kojoj sada zivimo..a posto je u Vagi,mozda je vezano i za partnerstvo,zajednicki zivot jer smo se pre 6 meseci vencali...takodje ako je po derivatnim kucama 8. kuca partnerova 2. mozda partnerov novac jer sam pocela da radim...
Natasha-77
Natasha-77

Broj poruka : 204
Godina : 46
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  Astrotanja Uto Okt 25, 2011 12:43 pm

Natasha, da, upravo tako, to je ulaganje u budućnost, koje zahteva izvesna trud, izdatkeda ima većih izdataka, moguće ineki kredit, ili novac koji dolazi od rugih, a i od partnerke, jer u braku i koja sada pruzima na sebe obaveze, opet zarađuje. Moguće i više briga,ili sumnje vezanih za predstojeći period, ali je važno kako je osoba navikla da s esuočava sa problemima, ako ne beži i suočava se biće bolje, lakše će podneti nove obaveze, bilo finansijske, kao kod njega ili neke druge. Isto tako zavisi koliko je optimista, jer kod njih se lakše podnose saturnovi tranzite, za one osobe koji imaju istaknute vatrene znake, kao i 9. kuću, jak i povoljan uticaj Jupitera. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Uto Okt 25, 2011 5:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  sladjana Uto Okt 25, 2011 2:12 pm

Mislim da unpred ne vredi brinuti pa ni zbog 100% losih stvari koje mozemo saznati da dolaze...
Na mene licno Sa ima mnogo uticaja...ali nekada zna da zavara, mozda i da odlozi stvari .

Kod mene je u periodu 2006-2008 bio u 7 kuci , presao preko tacke braka 17 stepen Lava kao i Vetrexa na 18 stepenu Lava - nije bilo tada ni naznaka za brak ali jedino je doneo put u inostranstvo kao i novac prekojavnih poslova !

Kasnije kada je usao u Devicu imala sam i Uran u Ribi - znakovi su ukljesteni i tada su se trebali otkljucati a da li su ne znam. Mo je u Ribama i trebao je reagovati jer vlada mojom 7 kucom...nista

2009 godine tran Sa radi 180 na MO - ulazim u vezu sa zauzetim muskarcem koja jos traje mada Sa radi sada 90sa Ve i So u mojoj 1 kuci - donosi malo hladjenje ....

Sta ce biti ne znam niti mogu vise gledati dobro ili lose ...

Jer sam Sa za godinu dana dolazi mi na MC - promena statusa - vecini iz iskustva nije doneo dobro , los period za posao, razvod i slicno...

Zato uvek gledajte na sta reagujet dobro...ne mora sve biti tako lako teroetski ....pozzz
sladjana
sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  Astrotanja Uto Okt 25, 2011 5:34 pm

Slađana, tebi je Saturn kada je bio u opzciji sa Mesecom bio istovremeno i u trigonu sa Venerom u Jarcu, pa potom i u trigonu sa Suncem i to je ono što je donelo vezu, a ograničenja za nesmetani razvitak veze i da dođe do braka je su bila ta što je on već oženjen i to je doneo Saturn u opozciji sa Mesecom.

Saturn kad bio u Škorpiji u trigonu sa Mesecom u Ribama, vladarom sedme, može povoljno uticati na partnerstvo i porodičan život, jer će biti povaljan tranzit Saturna na vladara sedme. Istovremeno tranizni Saturn će biti i usekstilu s anatalnom Venerom. To je važno za tvoja partnerstva i značajnije od tranzita Saturna na tačku braka, što po meni nije povoljno za brak. Takođe, su za tebevažni tranziti Neptuna u Jupitera kojim vladaju tvojim MEsecom. Ukoliko i oni budu istovremeno povoljni, tim su veće šanse da se realizuje partnerstvo. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  sara Uto Okt 25, 2011 8:06 pm

Astrotanja ::Saturn donosi iskustva koja zahtevaju suočavanje sa stvarnošću,nameće zahtev za prihvatanje stvarnosti realno, prihvatanje teškoća kao deo života, neminovan da bi došlo do daljeg razvitka, razvijanje strpljenja neophodnog za savladavanje poteškoća, problema i suočavanje sa strahovima i brigama u period sade sati.
Bez saturnovskog truda, napora,discipline, odgovornost, ponekad i požrtvovanosti, sticananja iskusatva nekada i težkog, ali poučnog iskustva nema perspektive i napredka. Zato je neophodno prihavatiti Saturn ne kao bauk, već kao nešto što donosi bolje kroz prihvatanje stvarnosti, prihvatanja obaveza,dužnosti, često vezenaih za porodicu, dom,ili pokolenje je važno i nephodno i može doneti i nagradu koja je zaslužena, napredak u budućnosti. sunny
...evo ja ovo moram potvrditi, ne mogu a da se ne uključim, zaista je tako bilo... i od mene je saturn kada je davno tranzitirao kroz vagu tražio nove obaveze, veću odgovornost, požrtvovnost (koje ja imam i nemam, zavisi za što se treba boriti......), sticanje novih zrelijih iskustava, nekada i teškog, vrlo često, ali sve je to zato da pređemo na višu stepenicu razvoja kao osobe, da se pretvorimo u zrelog čovjeka, da na vrijeme sazrijemo, da stalno ne tapkamo na istom mjestu, treba se prihvatiti ono što saturn traži,...meni je bilo teško odreći se svoje mladosti i iskreno rečeno bezbrižnog djetinjstva, moje 3. kuće u lavu moour, pre-lijepo mi je bilo...dođe vrijeme da preuzmeš nove obaveze, da se žrtvujemo, da sazrijemo u novim obavezama, da bi poslije uživali plodove svoga truda, zbog toga nas saturn zove...svjesna sam da sam dugo živjela u nekakvoj produženoj Laughing mladosti, što mi zamjeraju...


Poslednji put izmenio sara dana Sre Mar 13, 2013 5:54 pm, izmenio ukupno 3 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  malamo Uto Okt 25, 2011 9:04 pm

SARA "...evo ja ovo moram potvrditi, ne mogu a da se ne uključim-(MA u 1.kući), zaista je tako bilo... i od mene je saturn kada je davno tranzitirao kroz vagu tražio nove obaveze, veću odgovornost, požrtvovnost (koje ja nemam, ali mjenjam se...), sticanje novih zrelijih iskustava, nekada i teškog, vrlo često, ali sve je to zato da pređemo na višu stepenicu razvoja kao osobe, da se pretvorimo u zrelog čovjeka, da na vrijeme sazrijemo, da stalno ne tapkamo na istom mjestu, treba se prihvatiti ono što saturn traži,...meni je bilo teško odreći se svoje mladosti i iskreno rečeno bezbrižnog djetinjstva, moje 3. kuće u lavu moour, pre-lijepo mi je bilo, u kojoj sam ja njegovala svoju apsolutnu slobodu i mišljenje,...iako sam se ja u postovima obrušila na svoju mamu u mladosti (to je bio samo sukob mišljenja i stava)...a, ona je uživala u mom odrastanju, njegovala moju individualnost u mišljenju, ali ne možeš vječno živjeti kao djete, ili kao jako mlada osoba, dođe vrijeme da preuzmeš nove obaveze, da se žrtvujemo, da sazrijemo u novim obavezama, da bi poslije uživali plodove svoga truda, zbog toga nas saturn zove...svjesna sam da sam dugo živjela u nekakvoj produženoj Laughing mladosti, što mi zamjeraju..."

ovo sarino misljenje moram potvrditi! apsolutno tacno.
to sto se cini da saturn zamagljuje stvari, to je samo posledica ne prihvatanja njegovih lekcija jer saturn trazi odgovornost, ozbiljnost i prihvatanje novih obaveza u zavisnosti kojom kucom tranzitira, koje aspekte pravi i kojom planetom vlada. on od nas trazi da odrastemo i prevazidjemo onu detinju egocentricnost, shvatimo svoje mogucnosti i svoja ogranicenja.
saturn u vagi kaznjava odnose koji se ne temelje na pravoj ljubavi, iskrenoj privrzenosti i temeljnom odnosu jer "ljubav nije kada su dvoje zagledani jedno u drugo vec kad zajedno gledaju u istom pravcu". satun u vagi trazi da ljubav sazri od zagledanosti jedno u drugo ka zagledanosti u istom pravcu.
da li ste primetili ekspanziju vencavanja, razvoda i radjanja potomstva za vreme saturna u vagi?

tako da, sladjana, ovo je test za tebe i tvoju vezu. saturn u vagi kvadrat natalna venera. ako ne uspe, veruj mi da saturn ti tu nikakvo zamagljenje nece doneti, naprotiv. donece kristalizaciju i jasnocu situacije. ko si, s kim si, ko je covek preko puta tebe, vredi li to, mozes li ti kroz sve to da prodjes. face to face, bez maski i prikrivanja. a ako shvatis saturnovu lekciju i prihvatis nove obaveze i odgovornosti, onako iz srca i cisto, na ovaj ili onaj nacin bices nagradjena. potrebno je uvek da krenes prvo od sebe.
veruj mi, i ja sam venera u jarcu koju saturn upravo kvadrira. i ne osecam se lose uopste, naprotiv. osecam se mnogo bolje nego ranije. znam koje su mi obaveze i odgovornosti i spremna sam da ih prihvatim, pa sta bude.. mozda sam savladala svoju lekciju Wink
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  sladjana Sre Okt 26, 2011 11:27 am

Astrotanja ::Slađana, tebi je Saturn kada je bio u opzciji sa Mesecom bio istovremeno i u trigonu sa Venerom u Jarcu, pa potom i u trigonu sa Suncem i to je ono što je donelo vezu, a ograničenja za nesmetani razvitak veze i da dođe do braka je su bila ta što je on već oženjen i to je doneo Saturn u opozciji sa Mesecom.

Saturn kad bio u Škorpiji u trigonu sa Mesecom u Ribama, vladarom sedme, može povoljno uticati na partnerstvo i porodičan život, jer će biti povaljan tranzit Saturna na vladara sedme. Istovremeno tranizni Saturn će biti i usekstilu s anatalnom Venerom. To je važno za tvoja partnerstva i značajnije od tranzita Saturna na tačku braka, što po meni nije povoljno za brak. Takođe, su za tebevažni tranziti Neptuna u Jupitera kojim vladaju tvojim MEsecom. Ukoliko i oni budu istovremeno povoljni, tim su veće šanse da se realizuje partnerstvo. sunny

Moguce ali za mene sada gledajuci to je daleko kao "spanska sela" jer to se moze desiti tek krajem 2013 godine. Ja nisam sigurna sta ce mi onda to ...jer ja se vec sada osecam nekako ne ostvarno na polju ljubavi, braka i porodice, pogotovo sto nemam dete a to toliko zelim. Jer dodatno uticaji oko mene su jaki jer su se svi nekako negde ostavri a ja nemam nista, cak sam ovog mesec ostala i bez posla i to me cini prilcno ranjivom i jadnom. Jer Boze moj Jarac bez posla i para - ima li gore .... confused ...

Moja sestra radja 4 dete a ja se onda jos dodatno osecam kao"crna ovca " u porodici . Neko ce reci da je to ne vazno pogotovo meni koja sve radi sama i uspela sama...ali jednostavno meni je to sada jako vazno da se udam i stvorims voj mir u porodici...ne verujm da ce mi se ista od toga desiti jer 2013 imacu vise od 35 godina i tesko da ce me iko zeleti u vencanici ....

Nisam primetila da Ju u Ne nesto rade u mom natalu bitno ili vazno. Jako su nekako ne bitni, pogotovo Ju - previse je trom i daje mi vecinom visak koji zna da smeta ....ne je spor i sada je i bice samo u 2 kuci - polje para nema ih !!!!
Kod mene deluju samo SA da bi se nesto desilo ....
Znam da si imala jako volju da mi ukazes na nesto u mom natalu oko SA ali jako smara mene to sto se osecam jako ne bitnom u poslednjih nekoliko meseci - verovatno je to sto je u 9 kuci i prelazio je preko i Sev.cvora ...

malamo ::
ovo sarino misljenje moram potvrditi! apsolutno tacno.
to sto se cini da saturn zamagljuje stvari, to je samo posledica ne prihvatanja njegovih lekcija jer saturn trazi odgovornost, ozbiljnost i prihvatanje novih obaveza u zavisnosti kojom kucom tranzitira, koje aspekte pravi i kojom planetom vlada. on od nas trazi da odrastemo i prevazidjemo onu detinju egocentricnost, shvatimo svoje mogucnosti i svoja ogranicenja.
saturn u vagi kaznjava odnose koji se ne temelje na pravoj ljubavi, iskrenoj privrzenosti i temeljnom odnosu jer "ljubav nije kada su dvoje zagledani jedno u drugo vec kad zajedno gledaju u istom pravcu". satun u vagi trazi da ljubav sazri od zagledanosti jedno u drugo ka zagledanosti u istom pravcu.
da li ste primetili ekspanziju vencavanja, razvoda i radjanja potomstva za vreme saturna u vagi?

tako da, sladjana, ovo je test za tebe i tvoju vezu. saturn u vagi kvadrat natalna venera. ako ne uspe, veruj mi da saturn ti tu nikakvo zamagljenje nece doneti, naprotiv. donece kristalizaciju i jasnocu situacije. ko si, s kim si, ko je covek preko puta tebe, vredi li to, mozes li ti kroz sve to da prodjes. face to face, bez maski i prikrivanja. a ako shvatis saturnovu lekciju i prihvatis nove obaveze i odgovornosti, onako iz srca i cisto, na ovaj ili onaj nacin bices nagradjena. potrebno je uvek da krenes prvo od sebe.
veruj mi, i ja sam venera u jarcu koju saturn upravo kvadrira. i ne osecam se lose uopste, naprotiv. osecam se mnogo bolje nego ranije. znam koje su mi obaveze i odgovornosti i spremna sam da ih prihvatim, pa sta bude.. mozda sam savladala svoju lekciju Wink

Hvala ti na iskrenosti ali ja imam i previse godina da bi ponovo kroz sve to prelazaila. Dosta me je mucio Sa ovih svih godina ...samo ne razumem zasto me on tako kaznjava da nemam nista . A toliko bi zelela lepog da mi se desi ...

Sa ostaje izmedju Dc i Mc - 7.5 godina ali to je puno ..mnogo loseg je uradio . Vracao me ne 3 puta vec stalno na staro i prilicno dobro na pocetku a posle me baci na dno i gazi da mi je tesko posle ista uraditi jer ne vidim vise smisao cemu i zasto. POgotovo sada ....kao da mi je dao lekciju da vise ne sanjam snove i da nista ne smem da zelim jer ne zasluzujem. Verujem samo u lose, da je bolje ostati na dnu...
Ova veza je za mene bila sok i pozitivan jer on je muskarac kakvog vidim pored sebe jedino jer posle mucenja u predhodnoj vezi on je bas za mene,....jos samo kada bi bio slobodan to bi bilo to a ako se ne desi tesko da cu pozeleti brak i dete sa drugim.
Ja lekciju nikada necu nauciti jer Sa je retro u mom natalu - moracu i u sledecm zivotu doziveti odgovor i srecu jer u ovom nema ....
Ja ocekujem samo najgore od Sa jer samo to i daje meni ...
Tanja kaze da je tran. SA kada je radio 180na moj natalni MO - doneo prepreku za ljubav a ne ljubav ...imala sam nadu a sada ne ...ne razumem nista zasto mi je zivot tako tezak, kao da sam najgora ...verovatno i zato niko nece nista za brak da mi kaze jer ga Sa verovatno i ne da meni, po njemu ga ni ne zaluzujem. Mozda i Bog mene kaznjava zbog zle veze u kojoj sam - greh sam veliki pocinila i moram da platim to .... Embarassed
sladjana
sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  wanja Čet Okt 27, 2011 2:54 pm

Sade sati...od 2007 sam u njima...2009 godina bila je teska..ali sve se prevazidje...Mene uskoro ocekuje konjukcija tranzitnog Saturna na natalni Mesec,i to u 4 polju...i jos dva puta ce ga kaciti do leta sle godine..istovremeno Sa pravi kvadrat na ASC..pa to naglasava pricu...sta ce doneti,videcemo!!!
Mogu samo da se pohvalim da mi je Sa na natalni Pl u 4 polju doneo puno lepih desavanja,renoviranje i adaptaciju kuce....

wanja

Broj poruka : 87
Godina : 46
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  sara Ned Okt 30, 2011 11:35 am

..


Poslednji izmenio sara dana Sub Mar 09, 2013 4:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  alea Ned Okt 30, 2011 11:46 am

wanja ::Sade sati...od 2007 sam u njima...2009 godina bila je teska..ali sve se prevazidje...Mene uskoro ocekuje konjukcija tranzitnog Saturna na natalni Mesec,i to u 4 polju...i jos dva puta ce ga kaciti do leta sle godine..istovremeno Sa pravi kvadrat na ASC..pa to naglasava pricu...sta ce doneti,videcemo!!!
Mogu samo da se pohvalim da mi je Sa na natalni Pl u 4 polju doneo puno lepih desavanja,renoviranje i adaptaciju kuce....

Meni ce za jedno 2 godine SA stati na MO u 12...sada polako ulazi u 11 p.
Ali, kao sto sam vec rekla na temi o SA tranzitima, nemam vise strah kao do pre neku godinu.
Mislim da je to iskljucivo zato sto njegove tranzite sa zreloscu mnogo lakse podnosimo...samoce se odavno vise ne bojim, kao ni nevoljenosti...jedino sto se plasim je za zdravlje svoje porodice.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  Astrotanja Ned Okt 30, 2011 1:47 pm

Wanja, mom sinu je Saturn krajem septembra i u prvoj polovini oktobra bio na natalnom Mesecu i uticao je na neizvesnost i priličnu brigu vezane za stambeni prostor. Selio se dva puta u roku od tri dana, bio podstanar kod satrih ljudi, u simbolici Saturna. Situacija se sredila kada je istovremeno sa Saturnom na Mesecu, tranzitna Venera došla na Mesec. On je inače student i ne studira u svom gradu, već u drugom. Saturn na Mesec doneo mu je da je imao više obaveza,osećaj odgovornosti pojačan, oslanjanje na samog sebe u situaciji koja je krizna. Bio je u kontaktu i sa straijim osobam.

Na zdravstvenom planu nije mu doneo probelem, ali je doneo njegovoj baki, veoma tešku , do sada najtežu bolest, koju je kako se Saturn udaljavao od Mesca, bivala bolja i nije više bila krizna. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn... Empty Re: Sedam ipo godina tuge ,sade sati ,velicanstveni saturn...

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu